RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 17.11.2012  14:32

V prvních dvou třetinách jsou k vidění jen otřepaná westernová klišé. Scénky, odehrávající se ve filmovém westernovém městečku, saloonu a pokojích bordelu začínají nudit. V poslední třetině film míří ke svému cíli, a to pomstě za vraždu jedné ze sester, děvky a kleptomanky. Představitel hlavní role mi nějak nesedl, a tak jediné, na co se dalo koukat, bylo ženské obsazení (Kelly LeBrock - exmanželka Stevena Seagala, Rochelle Swanson a Kimberly Kelley). Přestřelky a další akční scény, včetně hudby, jsou tak odfláknuté, že postrádám i nějakou tu nahotinku. Škoda.

• 17.11.2012  14:14

Pán šelem vyšetřuje spolu s policistou Rikerem vraždu a defraudaci 70 miliónu dolarů, a tak se nechá lapit do osidel královny erotických B thrillerů. Na chvíli se objeví mnohem lepší Julie Strain a komická figurka patologa taky nemá chybu. Zápletka je poměrně zdařilá, hudba pohodová, takže Jimovi vše kazí jen Mark Singer.

• 12.11.2012  15:56
    Ukradené jméno (TV film) (2008)

V rámci pravidelných nedělních večerech na TV Barrandov jsem již poněkolikáté shlédl kanadský televizní thriller. Některé byly lepší, jiné horší. Tento byl, podle mého názoru, horší. Dost se vlekl, dramatických zvratů se dočkáme až v samotném závěru, kdy už je všechno jasné. Co mě nejvíce štve na těchto laciných filmech, není ani počet herců a známých před kamerou, ale spíše několikrát zreprízované zpomalované záběry a také záběry jak pro cestopisný pořad při prohlídce Montrealu. Jo a taky, už jsem se asi několikrát zmínil, francouzštinu prostě nesnáším. Bonžúr.

• 28.10.2012  17:50
    Past (2001)

Jemně přidrzlý erotický krimi thriller aneb volná dohoda mezi panem Hirschem a jeho paní o volné lásce. Paní si užívá a pán se dívá. Vše probíhá výborně, na scénu jako třešnička na dortu přichází i indické sexuální praktiky. Paní nic neudělala. Kdopak nám tady asi žárlí? Ve stejný den dva filmy s ledovým čajem. Asi na základě tohoto filmu dostal roli v seriálu Zákon a pořádek. Jo a taky se mi moc nelíbí, když chlap má v jednom filmu sex se dvěma ženskejma, to je výsada jen Jamese Bonda a pornoherců.

• 28.10.2012  17:31

Dvě a půl. Ne zase tak špatný film, dokonce byly použitý i skutečné záběry raketoplánu. Pokud vynechám myšlenkový obsah scénáře a technologická salta (zejména v oblasti stavu beztíže), tak mě nejvíc naštvaly dvě věci: 1) řekl někdo, že Ice-T (ledovej čaj) snad umí hrát a 2) občas ty debilní řeči (např. při sváření nebo resp. svádění plechových plátů k trupu orbitální stanice). Čili já bych ten film o něco zkrátil a s ledovým čajem bych se odporoučel. Jo a za 3) matoucí obsah distributora.

• 26.10.2012  15:33
    Inferno (1997)

Klasické akční "béčko", ve kterém se dává přednost soubojům Dona Wilsona, za který by se nemusel stydět sám velký Lloyd Simandl. Skvělý akční záporák, Indie, a několik pikantních scén s vnadnými kráskami je to, proč si film zaslouží dvě *. Film byl natočen v produkci Rogera Cormana.

• 26.10.2012  13:37
    Pistolník (1997)

Ačkoli nejsem příznivcem westernů, tento se mi líbil. Podle mě má všechny hlavní znaky dobrodružného filmu: málomluvný hrdina, muž činu, který napravuje příkoří a trestá hříšníky. Michael Dudikoff jako bývalý válečný hrdina, který při útěku ze zajetí připraví o život 14 vojáků se setká s patnáctým v saloonu a k tomu v městečku Kinston, kterému vládne železnou pěstí banda Krantsových lidí.

• 26.10.2012  13:20

Vítejte na Dinosauřím ostrově plném hot&sexy kočiček z Penthousu, které nemají ještě žádnou zkušenost s mužem. Chudinky dívčiny jsou trýzněny dinosaury, jejichž nejvyšší nadsamec (The Great One) si žádá pravidelně jednu jako oběť na usmířenou. Do toho u ostrova ztroskotá vojenské letadlo s rádoby vojáky, jimž bych nevěřil ani, že to jsou vojáci, natožpak že jejím budoucím úkolem je zachování lidského rodu. Kdoby si pomyslel, že nechat si vytetovat smajlíka na paži bude znamenat uctívání božstva prsatými amazonkami. Dvojice Wyn+Ray vyprodukovala zábavný soft erotický videoklip, ve kterém kdyby nebylo dinosaurů, obřího vejce i samotných vojáků, bylo by se na co koukat a nic ostatního by nevyrušovalo.

• 26.10.2012  08:38

Milé překvapení v podobě erotického thrilleru s kapkou horor/mystery. Pokud jste fanoušci Shannon Tweed a jejích erotických thrillerů, přijdete si na své, ačkoli přichází na scénu později. Ve srovnání se Sandahl Bergman, která má akorát tak hezké nohy a zadek, vítězí Shannon na plné čáře (na total-gymu to umí). Filmem se míhají známé postavy, jako např. vymahač dluhů a výpalného Chad McQueen (syn Stevea) a jeho šéf, zlý muž Henry Silva. Jen ten hnus v tý sklenici mohl být hezčí, zmutované embryo jakéhosi člověka-zvířete bylo dost nechutný. A nakonec se všichni postřílej a filmu je konec.

• 26.10.2012  08:26

Skvělé "béčko" od Krále "béček". Mix hororu a erotických scén kombinující holky z Penthousu s animovanou příšerkou a okolo stojícím Davidem Carradinem. Z těch třech nejsličnějších děv byla pro mě nejzajímavější ta čtvrtá, Monique Gabrielle, o které se mi bude ještě zdát. Občas povedené vtipy, krvavé efekty, ale hlavně téměř po celou dobu odhalené uklízečky.

• 25.10.2012  15:43

Troma a Fred Olen Ray se spolu podílely na vzniku tohoto kusu. Protože nejsem fanouškem těchto a podobných dobrodružných fantasy filmů typu "meč & magie", nedokážu si tento film moc vychutnat. Jedná se o typickou Tromu a pro její fanoušky velmi dobrý film. Co mě naštvalo, bylo v jeden den vidět stejné scény souboje dinosaurů ve dvou různých filmech. Fred opět použil záběry z filmu Planet of Dinosaurs (1977). Předtím jsem však viděl The Phantom Empire, ve které jsou tyto scény znovu. Pro mě osobně velmi slabý film, jediné, na co jsem se vydržel dívat, byla půvabná Heidi Paine v roli Meliny. Šermířské souboje, kterých je ve filmu poměrně dost, také nestály za hodně, i když už jsem viděl i horší.

• 25.10.2012  15:21
    Šéf mafie (1990)

Tuhle bláznivou parodii na gangsterky jsem viděl kdysi na VHS z videopůjčovny. Sic nezaujala více než jiné a lepší parodie vznikající ve stejné době, přesto některé scénky si úsměv zaslouží. V dnešní době žádný zázrak.

• 25.10.2012  08:15

Pro zájemce a fanoušky pokleslé zábavy naprostý skvost. Cesta do středu Země (jeskynní lidé - kanibalové) kombinovaná s Cestou do pravěku (souboj dinosaurů) umocněná prsatou velitelkou, které sekundují Amazonky z Penthousu a robot, shánějící diamanty na pohon svého vesmírného plavidla. Film plný hlášek a úsměvných scének. Natočeno za šest dní s výborným hereckým obsazením.

• 24.10.2012  14:55

"Hele kámo, ale tady si v Hollywoodu!" Fred Olen Ray natočil film sám o sobě, jako o úspěšném producentovi superakčních filmů a k tomu si zvolil za téma "ed woodovsky" laděný flák s upírama. Kdysi jsem viděl na VHS z videopůjčovny a při další projekci po takřka 20letech, nostalgie mě přitlačila ke zdi vrátila se mi ta bezbřehá tupost při půjčování a hlavně sledování veškerých novinek mezi regály. Ano, je to sice sračka, ale takhle nějak si představuju ideální filmy z 80. let.

• 21.10.2012  15:28
    Alien Dead (1980)

Po úvodní scénce, ve které není takřka nic vidět se film rozjede v sytějších barvách, což však trvá nejvýše 20minut, během kterých jsem se dobře bavil nad amatérismem produkce, ze které sálalo "ed woodovské" nadšení u všech zřejmě začínajících filmotvůrců. Bohužel však po těchto 20 minutách pravé a nefalšované grindhouseové zábavy přechází zbytek stopáže ve výrazně podprůměrný až odpadní štyk. Převažující statická kamera, dialogy na úrovni dvanácti (možná jedenácti)-letých, střih v ještě probíhajícím rozhovoru, vynikající jižanský country střídající se se syntezátorovými zvuky typických cormanovek. Masky a zombie celkem ušly. Fanouškům této zábavy bych celé nedoporučil, možná jen těch 20 minut, ve kterých se snaží zástupce šerifa vypadat drsně.

• 13.10.2012  13:41
    Amoklauf (1994)

Z počátku výborné, pak nudné s několikerým osvěžením v podobě otcovraždy, onanie a závěrečného vyhlazení. Ty zpomalované, zdlouhavé záběry podpořené klasickou hudbou snímku taky moc nepřidaly. Našel jsem zde hodně popkulturních odkazů, ale jako jeden z mála postmoderních filmů o odcizení stojí za vidění.

• 10.10.2012  15:40
    Posedlost (TV film) (2011)

Mně se tyhle televizní dramatické story docela líbí. Pokud se odehrávají v hezkém prostředí se sympatickými herci, příběh má hlavu a patu a je alespoň trochu realistický.

• 30.9.2012  08:20

Velmi dobrý western a jsem rád, že se Fulcimu takhle vyvedl. Jeden z mála westernů, který mne zaujal. Klasická westernová zápletka: městečko ohrožuje banda desperátů pana Scotta, kterému vše patří. Psychopatická postava Juniora (s bičem to byla paráda), tequilou stále opilý Jeff (přesto silný rváč a výborný střelec) a Thomasova odvaha spolu s přestřelkami a rvačkami patří k základním indiciím tohoto westernu. Pomsta je nabíledni, ale co až teprve Thomas zjistí pravdu o svém otci. Díky za titulky KUBASO.

• 30.9.2012  07:54

Na to, že moc westernům neholduju, milé překvapení. Hezounek Stubby, černošskej blázen Butt, ochlasta Clem a šlapka Bunny se setkávají na cestě po americkém středozápadě s mnoha ojedinělými situacemi. Nejdříve švýcarští pionýři, poté desperát Chaco, liduprázdné deštivé město duchů a na závěr zasněžené město mužů. Nesourodá čtveřice se nakonec tak sourodí, že Stubby se zamiluje do Bunny, avšak Bunny už některý ze zákazníků stihnul otěhotnět. Situace kolem porodu ve městě mužů byla asi nejsilnější scéna filmu. A ten Chaco, to byl teda parchant a jak mu to střílelo. Díky za výborné titulky KUBASO.

• 28.9.2012  16:05

Další opus magnum Bruna Matteie a jeho plagiátorství. Ne už tak podařená kopie Ramba 2 a první části příběhu Strike Commanda. Jedna akční scéna sice střídá druhou (stejná kopie scény, ve které se Sly vypořádává s osádkou lodi), ale originalitou se režisér příliš nezabývá. Hvězdou je zde Brent Huff, další ze sbírky drsných mužů pokleslého herectví s nepřesvědčivým výkonem. Akce se střídá s humornými pasážemi, které mi však přišli natolik suché, že jsem se ani nepobavil nad vykradením scény z Indiana Jonese, ve které sličná Rosanna překonává v pití otylého štamgasta, kdesi uprostřed filipínské džungle (cílem hry nebylo, kdo první odpadne, ale kdo první krkne). Tentokrát se Brunovi zalíbily i jiné filmy, které se snažil napodobit (např. Honba za diamantem a Americký ninja). Možná by to byly dobré akční filmy 80.let, nebýt toho, že už jste některé scény viděly v jiných lepších filmech s jinými lepšími herci a lépe natočené.

• 22.9.2012  14:28

Nejsou to Žhavé výstřely 2, ale jako parodie na Ramba 2 k pobavení poslouží. Brunovi se tentokrát zalíbil Sly natolik, že stvořil vlastní verzi, nelišící se od originálu, jen s mnohem nižší rozpočtem a tolik zmršenými scénami, že je toto právě důvodem nedospělé zábavy (např. záběry na vrtulník buď z jiných filmů nebo z dokumentů, souboje, výbuchy, samotná střelba stojí za zmínku, neboť Reba nemůže nikdo zasáhnout ani zblízka, vrcholem a jednou z mnoha perel je kosení rákosníků, přičemž Reb naznačuje střelbu a nato všichni Vietnamci padají tak rychle, jak jim Bruno nařídí). Strike One vrací úder. Fanouškům Ramba nedoporučuju, ale jestliže se chcete jen nenáročně pobavit, tak film toto kritérium splňuje.

• 21.9.2012  15:14

České titulky zde http://uloz.to/xMqofj7/ms-45-cz-titulky-by-retroman-srt. Heslo : retroman.

• 15.9.2012  17:53

Kdyby neexistoval Predátor, Univerzální voják a RoboCop, tak by tohle byla největší pecka mýho dětství. Bohudík tyhle filmy už existovaly a i přesto to je nejzábavnější parodie na Predátora, jakou jsem kdy viděl. Mám problém s hodnocením. Je to sice sračkoidní, ale fanouškům Predátora vřele doporučuju, protože se zaručeně pobaví, samozřejmě si s sebou na gauč musí přilepit obrovský nadhled a hyporbolickou nadsázku. Film kopíruje slavné scénky a hlášky. Je to jako když Bruno viděl Predátora poprvé a rozhodl se natočit svou verzi, přičemž chlapíky sháněl na diskotéce a ve fitku, se kterými to viděl podruhé, ale výběr herců se mu skoro podařil.

• 15.9.2012  11:04
    Les Démons (1973)

Scénář, režie, hudba: Jess Franco. Další překvapení z dílny mistra Franca. Ošemetná je délka filmu, ale zato prostředí a pohledné představitelky stojí za vidění, obzvláště krásná Britt Nichols. Francova odpověď na Ďábly Kena Russella (1971). Margareth a Kathleen jsou dcery ženy usvědčené z čarodějnictví, a tak aby nenásledovaly odkazu své matky musí vstoupit do kláštera, kde nakonec stejně Ďáblově chtíči podlehnou. Nunsexploitation s mnoha odhalenými scénami a tortury. Řekl bych, že tento film byl pro mě lepší než Love Letters of a Portuguese Nun. Zatímco jsou v mnoha filmech čarodějnice jen nepohodlné báby, svůdkyně, věštkyně a léčitelky, zde se konečně setkáváme i s čarodějnickým kouskem v podobě "polibku smrti".

• 15.9.2012  10:42

Asi by mě nenapadlo, že se Jesus Franco odhodlal natočil slasher. Překvapil mě zejména originálními krvavými vraždami a la Fulci a naopak nepřekvapil výběrem pohledných slečen. To mu šlo vždycky.

• 14.9.2012  18:01

Byl by to vynikající film, kdyby ho nedokončoval Franco. Snad nejlepší výběr obou hlavních představitelů, jaký jsem kdy viděl. Přesně podle knihy. Rytíř smutné postavy jako vyšitý. Komu se líbila kniha (mě moc) a hlavně její donkichotský námět (mě ještě víc), neudělá chybu, když si film pustí. Bohužel sestříhaný materiál a dál zpracovaný Francem přibíjí vady na kráse.

• 8.9.2012  15:03

Vzhledem k tomu, že se takřka celý film odehrává v nočních hodinách nebo v temných zákoutích s přihlédnutím ke stáří filmového materiálu činí film hůře sledovatelný. Přesto role frankensteinovského monstra "Mozaiky" byla zajímavá a zabíjení mladých žen poměrně morbidní. Ve filmu se prolínají prvky giallo s hororovým žánrem. Spíše pro fanoušky. Volně na youtube.

• 3.9.2012  17:20
    Milující manželka (TV film) (2008)

Dvě a půl. Dobrý televizní thriller, i když na některých místech ztrácí dech. Pohlední herci, nablýskaná auta, atraktivní prostředí. Film o jedné zlatokopce, která se odvážila jít přes mrtvoly, ale nakonec pohořela.

• 3.9.2012  06:41

Zpočátku jednoduchý příběh o ztroskotání vztahu mezi fotomodelkou Francoise a zhýralým Carlem (George Eastman), který přivede Francoise k sebevraždě na kolejích. Při identifikaci těla našla policie dopis na rozloučenou s popisem romantických, ale i mučivých scén, které ji Carlo přichystával. S tím se její sestra Emanuelle nehodlá smířit a Carlovi se pomstí. Emanuelle Carla najde, svede, zdroguje a uvězněného drží v tajné místnosti jejího bytu, odkud může pozorovat, jaký má Emanuelle bohatý sexuální život. Nejlepší scéna filmu: Carlova kanibalistický halucinace doplněná o zajímavé orgie. Výborně nasnímáno i zahráno. Hudba obstojná. Ve druhé polovině filmu začíná násilí a mučení gradovat až na hranici filmů giallo. Závěrečný pokus o únik byl také vynikající. Škoda jen, že ty ženštiny nebyly podle mého vkusu. Zpočátku jen lehké náznaky erotiky, které se ve druhé polovině mění v poměrně častou nahotu. Scénář: Joe a Bruno, kamera: Joe, režie: Joe.

• 1.9.2012  15:39

Pokračování příběhů statečného, nebojácného a inteligentního vlka (vlčáka) Bílého tesáka, obětavé sestry Evangeliny, zastánců spravedlnosti spisovatele Jasona Scotta (Franco Nero) a jeho přítele důlního inspektora Kurta proti vychytralému plánu Krasavce Smithe alias Charlese Fortha na využívání zlatokopecké horečky pro svoji lačnou kapsu. V pozadí kanadské scenérie a uplakánek Bill, kterému nakonec spadne jeden dosud nevlastněný důl do klína. Není nouze o napětí, akci, humor (i když scéna při rvačce v saloonu a při partičce pokeru je hodně suchopárná), romanci a dobrodružství, ve které nakonec zvítězí dobro nad zlem. Orel se nažral a vlčák zůstal celej.