RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 19.5.2012  05:54

Pro mě zpočátku nepřehledná krimi, která se do druhé poloviny přehoupne s jasnějšími konturami. Hře na špinavého poldu dominuje Číslo 5, které Chuckovi více než zdatně vypomůže v závěrečné přestřelce ve skladišti.

• 17.5.2012  07:18

Tento snímek jsem ještě neznal, ani by mě nenapadlo, že Walker bude bojovat proti nesmrtelnému zabijákovi. Čili v dalším díle svých neuvěřitelných eskapád se texaský ranger Walker (zde však jako šerif Stevens) setkává s brutálním psychopatickým zabijákem, kterého nejdříve při zatýkání za dvojnásobnou vraždu zastřelí, aby ho v rámci tajného experimentu trojice Nobelových cen chtivých lékařů oživila a učinila z psychopata psychopata ještě dokonalejšího. Až na několik vyloženě debilních scének film nabízí několik zajímavých vražd, několik dívek nahoře bez a finální meganářez Chucka vs. Monstrum.

• 16.5.2012  14:36

Dvě a půl. Konečně jeden z těch lepších filmů ze začátků Chucka Norrise před kamerou. Akční souboje už jsou lepší a lépe nastříhané. Uvědomil jsem si, že Chuck vlastně ani moc nehrál kladnou roli (v mém světě není vymahač dluhů pro kasino kladná role). Ani jeho chování mi nepřišlo fair, tak jako Walkerovo :).

• 15.5.2012  17:14

Líbil se mi ten hongkongský retrostyl s jejich působivou hudbou. Souboje jsou špatný a to i v podání hlavního záporáka filmu Chucka Norrise. Děj zmatený až nudně ubíjející. To jsou ale začátky, Chucku. I'm not bruslí, I'm Chuck Norris.

• 13.5.2012  15:50
    Donato a dcera (TV film) (1993)

Podprůměrná krimi s mým oblíbeným Charlesem Bronsonem, který v roli detektiva Donata pátrá spolu se svou dcerou, která mu je nadřízenou, po stopách psychopatického vraha jeptišek. Na celém filmu jsou nejlepší vstupy vraždícího maniaka a naopak rozbor rodinné situace u Donatových je na celém snímku to nejhorší. Charles si už konečně zahrál roli dědečka, což celému příběhu dodává punc nostalgie a vzpomínek na jednoho z největších drsňáků filmové historie. Jakoby tento film nahrával vzniku poslední Bronsonovy série Rodina policajtů.

• 12.5.2012  15:45

"Killion, save the Mama"! Ostřílený Bronson s mladičkou milenkou Charlie a svou skupinou bodyguardů ochraňuje "Mámu" před tátou. Politický akční thriller s komplotem plného spiknutí. Trochu nemastné, neslané. Manželé Bronsonovi si užívají svůj poslední společný film v závodní motokáře, ve vlaku, na člunu, na motorkách, při přestřelkách, výbuších a hlavně při slovním hašteření. Jmenovat se jako bodyguard Killion, to je taky dobrý :).

• 11.5.2012  16:12

Tenhle výborný akční krimi thriller mi kdysi na VHS cenzorovali rodiče. Rád jsem se na něj podíval, pro moje rodiče to musel být před 20lety brutální nářez. Začátek výborný, konec výborný, jen ten prostředek byl trochu nudnější. Přesto pozorovat při práci tohohle psychopata, který loví mladé dívky celý nahý, je unikát. Vynikající slasher, který stojí za vidění.

• 13.4.2012  16:57

Pro mě další z těžko hodnotitelných filmů. Zvrácený Max (z animáku Mary a Max) hraje jednu z nejodpudivějších rolí, jaké jsem kdy viděl a asi si to pěkně užívá. Tolik násilí, zabití, mučení a perverzního tvoření jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Po SALÓ, SRPSKI FILMU a SCRAPBOOKU přichází HUMAN CENTIPEDE II a já se zájmem i znechucením napjatě sledoval.

• 9.4.2012  14:54

Na tyhle filmy by měl existovat nějaký zákon. Nevadí mi, když se vykrádají hlášky nebo scény z jiných filmů (např. v parodiích), stejně ať se dělají remaky. Ale tyhle nechutnosti bych zažaloval. Vykrádat hudbu z filmů Bruce Leeho i z bondovky Goldfinger, vykrádat zvukovou stopu Bruce Leeho, používat jméno a kopírovat jeho styl jen pro vytvoření jakéhosi filmu, to snad ne. Nebo to asi byla parodie. Protože tak nemožný film jsem dlouho neviděl. Viděl jsem kdysi na VHS, dnes po 20 letech znovu. Jedna hvězda za akční souboje s ninjama a Bolo Yeunga, alespoň toto zůstalo originální. Zbytečná nahota provázela a degradovala celý film.

• 9.4.2012  06:55

Také jsem se nechal zlákat názvem, ale amatérskost provedení se rychle předvedla v plné parádě. Jedna hvězda za hvězdu Yuma Asami. Souboje jsou tak sestříhané, že nikdo nikomu ránu ani nedá. Ostří meče zůstává čisté a lesklé. Opakem čistoty a lesku jsou erotické záběry.

• 8.4.2012  16:27

Pohádkově laděný samurajský film ze středověkého Japonska (16. století), kterému vévodily souboje klanů o nadvládu nad celou zemí. V hlavní roli je čajová konvička, nápoj lásky a výměna dvou useknutých hlav. Vše má na svědomí čaroděj a jeho věštba, jemuž je při ruce pětice nesmrtelných mnichů ("Víš kolikrát jsem tě už musel oživovat?"). Tak jako v každé pohádce, je i zde milostná zápletka mezi Hiroyuki Sanadou a jeho milovanou dívkou Kagaribi, která však podle pravidel patří někomu jinému. Což teprve, když si vymění hlavu s jinou dívkou Ukyodayu. Ale srdce zůstává na pravém místě a láska tak opět přemůže zlé démony, které musí Hiroyuki několikrát porazit a zabít. Proč jsou v hudbě použity elektrické kytary???

• 8.4.2012  07:53

Před 15, 20 lety nevinná zábava, na kterou jsem si vzpomněl, protože jsem ji také kdysi měl ve sbírce VHS. Po dnešním shlédnutí abstrahuji od pubertální naivity, oproštěn od sentimentálních vzpomínek jsem se rozhodl dát dvě a půl. Celé mi to přišlo nějak divné. Nad některými postavami jsem zlomil hůl už tenkrát. Pominu-li smysl filmu, tak se mi nejvíc líbila Chibova dcera, militantní George, agent 00711 a trochu i ten nešika. Ještě jsem si vzpomněl na záběry z nudistické kolonie.

• 7.4.2012  15:59

Žánr ninja provází Godfreye Ho celou jeho kariéru. Otázkou zůstává, zda pro dobro nebo pro zlost diváků. Některé scény bojových soubojů nejsou tak špatné, zejména ty beze zbraní a s těmi nadpřirozenými nebo nadlidskými úkazy, ale co naplat, když i dobré akce jsou obaleny a vylouhovány v nudných pasážích sósu bez příchutě. Godfrey má smůlu a divák s ním.

• 7.4.2012  15:49

Ne úplně tak špatný film, docela se mi líbil. Už jsem si zvykl na létající ninjy, mizející ninjy, ale tady se objevují i nové triky. Líbilo se mi i prostředí a vizuální stránka filmu. Nelíbil se mi však někdy střih, zpomalené, ale jakoby rozmazané záběry. I na zvukovou složku akčních šarvátkových filmů jsem si zvykl, ale co mi do uší bylo, že se kolikrát ani meče nesetkaly, ale řinčelo to jako ve slévárně druhotných kovů. Dvě a půl.

• 7.4.2012  10:03

Vedle NINJA COMMANDO nejlepší film s ninjutsu, který jsem kdy viděl. Naprosto skvělé kung-fu souboje, výborné techniky a triky ninjů, výbuchy, přestřelky. Příběh vypráví o Johnovi, asijském policistovi, který spolu se svým černošským kolegou Spencerem, vyšetřují obchod s drogami. Po jednom incidentu je však John uvězněn a usvědčen z držení drog. Ve vězení se nevzdává, uprchne a zatočí jak s policisty, drogovým gangem, tak hlavně se skupinou ninjů. Nezapomenutelná klasika. Na VHS s rychlodabingem se film jmenoval Ninja Force.

• 7.4.2012  07:28

Můj oblíbený ninja Sho Kosugi ve špatném filmu. Teroristé unesou na Filipínách autobus s dětmi (mezi kterými jsou i Kosugiho oba synové) a jako výkupné žádají propuštění jejich přátel z vězení. Do akce je povolána zvláštní jednotka v čele se Shoem a machistickým Brentem Huffem (GWENDOLINE) a dvěma sličnými děvami. Záporáci jsou úžasní: německý nácek na kriplkáře, černá amazonka (Božská relikvie?) a nezdolný Ind se svým idiotským smíchem. Soubojů je málo, pokud vynechám ukázky ze cvičení Shoa se svým mistrem, tak souboje se dočkáme až v závěru. Bohužel se odehrává v potemnělé jeskyni, takže toho moc k vidění není.

• 1.4.2012  16:36
    Red Force 6 (1991)

Série Red Force, nebo ať už jí distributor nazval jakkoli (Yes, Madam nebo In the Line of Duty), představuje další akční hongkongskou podívanou s mnoha souboji, kaskadérskými výkony, honičkami, přestřelkami a detonacemi. Nejlepší díl série je se Cynthií Rothrock a Michelle Yeoh a jejich finální souboj na konci prvního dílu (podle producentů druhého dílu) je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Pořadí od nejlepšího je pro mě: 1 nebo 2, 4, 5, 3 nebo 6. Trojka nenabízí moc akcí a vadilo mi použití stejných jmen hrdinů z dvojky a když už ani tohle hlava nebere, tak se objeví herec Michael Wong, který v předchozím díle zemře. Šestka se snaží o více humoru, který čerpá z rozdílu mezi Hongkongčany, Tchajwancem a kontinentálním Číňanem s rudou knížkou. V šestce se mi nelíbil střih akcí a některé scény nebyly precizně zvládnuté. Čtyřku bych ohodnotil 3 a 1/2, pětku slabší trojkou. Celá série je lepší než Ultra Force. Výběr neboli náhrada Cynthie Khan za Michelle Yeoh se povedl a obě jsou skvělé.

• 31.3.2012  08:05

Celá série Ultra Force se vyznačuje vynikající bojovou choreografií, vynikajícími kaskadérskými kousky, prolínáním zpomalených záběrů se zrychlenými, kmitavými pohyby všech hlavních aktérů, akce následuje za akcí, střelbou ze všech dostupných zbraní a honičky v autech. Na druhé straně úroveň dialogů a hlavní zápletka není v podstatě důležitá. Vždy jde o nějakou osobní pomstu a zároveň o výkon policejní práce, kterou mají na starosti dvě až tři odvážná děvčata.

• 17.3.2012  08:08
    Freeze Me (2000)

Nemohu si pomoci, ale mě se film moc líbil. Co už je v Japonsku obvyklé, děj se neodehrává na mnoha místech. Překvapila mě krásná Harumi Inoue s nádherným tělem (už jsem myslel, že Japonky vypadají všechny stejně). Znásilnění, vydírání, rozchod s přítelem, japonští drsňáci, nekonečná pracovní doba, tropické Tokio, výborné scénky zabití, občas i komické vsuvky, ale hlavně krásná Harumi.

• 10.3.2012  17:01

Po celkem zdařilé jedničce plné akce, kde měl na starosti bojovou choreografii Go Ohara přišla nudná dvojka. Dokoukal jsem jí jen proto, že jsem se chtěl dozvědět, jak to celé dopadne. V obou dílech je výborná hudba a krásný Japonky, zejm. Eri Otoguro v kovbojským klobouku a spodním prádle se dvěma katanami. Ve dvojce už moc akcí není, více se mluví a chodí po krajině. A propos krajina, ta mi nejvíce vadila na obou dílech. Souboje na louce u lesa nebo v opuštěné továrně, chtělo by to město. Těch digitálních krvavých efektů je ve dvojce tolik, že mě to už přestalo bavit. V jedničce se mi líbily, ve dvojce je jich přehršel. Film podle konzolové hry http://www.youtube.com/watch?v=92HfnSqW_ts. Zombie ve dvojce jsou pružnější a akčnější, takže se umí prát, uhýbají a skáčou.

• 10.3.2012  16:41

Je krásná, je mladá, je sexy, je gothic, je cool a umí to s parapletem. Krásná Rina Akiyama alias Yuki na cestě pomsty za smrt své matky a zmrzačení svého otce. Fantastické bojové souboje a choreografie, skvělá hudba, spousta krvavých efektů, krví zbrocená kamera, řinčení katan. Yuki chce vyřídit pět lidí, kteří se podíleli na smrti její matky. Nejlepší souboj: na střeše s komandem Kamikadze. Nejujetější scéna: terč č. 4 Lady Elle. Poslední souboj s Masatem mě sice tak nenadchnul, zato vyústil v konec, který jsem rozhodně nečekal.

• 9.3.2012  16:54

Čekal jsem víc. Film je konceptualistický od začátku do konce. Je to konceptualistický film o konceptualistických mladých lidech žijících své krátkodobé konceptualistické životy určen fanouškům konceptualismu, z nichž nejkonceptualistištější je Mr. X a jeho každodenní proměny. Postmoderní, avantgardní film o volné lásce, svobodné (resp. falešné) identitě, drogách a Carpe Diem. Někdy mi to připomínalo Trierovy Idioty. http://www.mezipatra.cz/2007/aktuality/konceptualisticky-zivot-az-do-dna.html

• 9.3.2012  16:42

Viděl jsem v původním znění s anglickými titulky. Pravda, titulky jsem ve filmu moc nepotřeboval, protože se v něm převážně baví o práci. Navíc francouzštinu nenávidím, Francouze jak by smet. Většina filmu se odehrává v intimním chvílích hlavní hrdinky, která nejen, že je posedlá vlastní obsesí, ale v civilu musí být exhibicionistka, protože bych pochopil, kdyby režisér chtěl po herečce, aby ve filmu vystupovala nahá. Ale jak se sama herečka-režisérka donutila svléknout, to už moc nechápu (navíc taková paráda to zase nebyla, nejvíc mi náladu kazil její zažloutlý předkus). Dobrá je scéna při pracovní večeři, ale jinak si myslím, že večeři bych si k tomuto filmu ani nedával.

• 4.3.2012  20:08

Ačkoli bojová choreografie dívčích soubojů nepředstavovala žádnou výtečnou podívanou (stejně tak přestřelky a jiné akce), díky své vychytralosti a odvaze však hlavní představitelka učinila zadost své pomstě a zvítězila hned nad dvěma znepřátelenými klany Jakuzy. Výborně hrál svou roli šéf klanu Oba s jeho klidným samurajským vzhledem a drsným japonským hlasem.

• 4.3.2012  19:40

Výborný nadčasový film, i když s mnoha úlety. Škoda pro mě, že jsem film neviděl v době svého vzniku (tedy filmu samozřejmě). Čekal bych, že by mě mohl ovlivnit více, než je tomu nyní. Je to vynikající fikce vzestupu pseudofašistické, rasistické a na prodeji drog založené skupiny, která ovládá celé město a všichni z ní mají strach. Je dobře ukázáno, jak mocná hrstka prodává drogy dětem, aby je tak do budoucna sterilizovala (paralelou je, jak dnešní vláda podléhá tabákovým a alkoholovým lobbystům ve snaze prodávat a vydělávat peníze, které jsou i pro stát velmi důležité). Příběh dvou infiltrovaných mladých lidí do této skupiny (Haim a Arquette) ukazuje na problémy se získáním a udržením svobody a loajalitou na straně druhé. Haim už měl své zkušenosti s drogami a proto jsem ho nikdy nebral jako hvězdu. V několika ohledech mi film připomínal Mechanický pomeranč. Tři a půl *.

• 4.3.2012  10:38
    Osou! (1978)

Zpočátku slibně rozjetý film o mladé policistce Kumiko řešící každý den dopravní přestupky. Následná scéna prvního znásilnění je nejlepší na celém filmu. Decentně natočené erotické scény (celkem dvě nahé obyčejné Japonky) nezvyšují atraktivitu filmu, stejně tak ani brutální scény znásilňování. Bohužel se scény znásilňování několikrát opakují, až to přestává být zajímavé. Také jsem nepochopil, jak se ve filmu chovají řidiči k dopravní policistce, ani nepřestanou souložit, pokřikují na ní, osahávají ji apod. V poslední třetině jsem čekal zásadní zvrat. Ten skutečně přišel, ale já jsem jen kroutil hlavou. Chápu, že film je krom jiného o hledání vlastní sexuální identity. Chápu, že i policista nebo policistka jsou lidé se svými intimními zážitky a vášněmi, ale ten konec mě naprosto unavil.

• 3.3.2012  16:47

Viděl jsem ve stejný den s Beautiful Teacher in Torture Hell, který se mi líbil a zaujal více. Těžko se mi hodnotí, asi nejsem na japonský sexploitation ještě připraven a vyzrálý. Některé části filmu bych klidně zkrátil a některé příjemně rozvinul.

• 3.3.2012  16:11

Výborný film s krásnou Japonkou Ran Masaki (což je někdy těžké zajistit, i když je Japonců hodně) v hlavní roli. Zahrála si i vedlejší roli ve filmu KVĚTINA A HAD. Kromě toho se mi i líbila její odvaha a statečnost, kterou pochytila ve výcviku kendo. Napínavý příběh s několika důležitými zvraty.

• 3.3.2012  10:10
    Fantom kiler (1998)

Playboy Late Night v ostřejším polském vydání. Pokud nebudu přemýšlet nad sériovým vrahem, který nosí takovou masku, přes kterou nemůže vidět, odpustím kvalitu digitální kamery, nebudu počítat efekty jako je např. prolínání obrazů, odmyslím si aranžmá hudebních videoklipů, tak mi nezbývá, než si pamatovat ta pohledná polská děvčata. To je totiž to jediné, co stojí za vidění. I přesto, že mají plasticky upravené poprsí. Nedoporučuji.

• 2.3.2012  15:02

Ekoteror aneb indiánská vzpoura proti dobyvatelům. U mě spíš za 2 a půl hvězdy. Dalo se na to koukat, ale některé pasáže mě vyloženě nudily. Ohledně triků, ty na tu lacinou výpravu byly docela dobrý (inspirace Kruhem je nabíledni). O co tedy jde: Sean, který má indiánské předky, se vydá na výpravu spolu se dvěma kumpány po stopách dědečkova deníčku. V deníku je legenda o stromu s pohřebištěm a jeho strážném duchu, který, jak se zdá, je zodpovědný za zmizení několika návštěvníků lesa. V deníku Seanův dědeček popisuje příběh o lásce mezi Satinkou a šamanovým synem, kterou přerušila tragédie v podobě třech imperátorských kolonistů. Posvátný strom zachránil Satinku, ale za odměnu použil jejího ducha k pomstě na všech těch, co les poškozují. http://www.mauroborrelli.com/satinka/satinka_home.htm. Morální ponaučení je toto - nezahazujte v lesích vajgly, respektujte indiánskou (domorodou) půdu a tradice, neberte drogy a mluvte slušně.