Lovec lidí (1980) odpad!

Nezbývá než se vším zde napsaným plně souhlasit. Proč se raději Franco nevěnujeme svému tématu erotických excesí a zoufale se pouští do hlubin kanibalského masakru?!

Sadománia (1981)

Dvě a půl. Film připomínal Simandlovu tvorbu s hloupými dialogy, nesmyslnými situacemi a jejich řešením. Leč všechno zachraňují bezpočet polonahých otrokyň, mezi kterými se najde poměrně dost krasavic z Playboye. Imitace krokodýla pobaví a střih Jesusa Franca i s jeho hudbou barvitě podkreslují kolorit Francových filmů z této doby.

Tender Flesh (1998)

Dvě a půl. Děj je prostinký a jednoduchý, zato série erotických scén je i na Franca hodně odvážná až explicitní a připomíná Tinto Brasse. V závěrečných deseti minutách se film mění v survival s komediálně puštěným zvukem z reality show. Poslední záběr filmu mě fakt dostal. Film vybočuje z běžné Francovy tvorby, je ujetej a eroticky odvážnej (převažují opět lesbické scény). Nejhorší byla punkerka 44-letá Lina Romay, na krátko ostříhaná s vícebarevnou hlavou. Za pozornost stojí dvě role: Analía Ivars v roli němě nymfomanky a v roli krásné Pauly Amber Newman.

Les Amazones du temple d'or (1986)

Mimořádně hloupý film. Jednu hvězdičku jsem dal za ženské obsazení, které je po většinu času filmu nahé. Dá se to dokoukat, i když jsem si kolikrát klepal na čelo. Už první záběry, jak polonahé Amazonky jedou na koních po francouzském lese, který má jako představovat džungli s naprosto nevhodným hudebním doprovodem, leccos prozrazují. Další záběry nejsou o nic lepší. Liana (jak hezké jméno pro děvče z džungle) dovádí s lvíčetem, jezdí na slonech a jako kámoše má šimpanze. Do toho ty záběry zeber a hrocha z dokumentárního filmu. Tento ekologický thriller umocňuje oděv Liany, který se skládá z kožešin jejich kamarádů zvířátek (skvělé botky z gepardí kůže a pro zakrytí poprsí ocásky lišek nebo jiných podobných šelmiček). Liana mi připomněla film Sheena, královna pralesa nebo Smaragdový les. Vyniknou i dekorace zlata a samotný chrám Amazonek. Ještě, že se procházejí polonahé. O skupině indiánského kmene složeného s černochů a opálených bělochů, protože se tolik černochů prostě nesehnalo, ani nemluvě. Hloupé chování všech zúčastněných korunuje indiánský šaman Kuku, tak toho bych fakt zabil. O Amazonkách se říká, že představují hlavně feminismus. Zde je ještě okořeněn ekoterorismem.

Downtown - Die nackten Puppen der Unterwelt (1975)

Dvě a půl. Po delší době Jesus Franco v hlavní roli v první polovině poměrně vtipného krimi příběhu, ve druhé polovině o to více erotického. Poprvé jsem viděl v akci i velekněze erotických záběrů Franca v objetí dvou žen, Liny Romay a Martine Stedil. Lina Romay hraje manželku šéfa nočního klubu, která si najímá detektiva (Franca), aby pořídil fotografie, na kterých je její manžel nevěrný. Jak to tak bývá, vše je nakonec trochu jinak a děj se vymyká kontrole. Franco se svým smutným obličejem hledá skutečného pachatele a zapojí se do komplotu na pořízení kompromitujících fotografií ministrova syna, který ho zavede ke skutečnému vrahovi. Jazzová hudba (možná i Scatman John) a plno nahoty spolu s dlouhými závěry na intimní ženská místa jsou už klasickými znaky Francových filmů. Jen se mi nelíbila Francova přítelkyně, která pracuje v tom samém nočním klubu jako barmanka.

Frauen ohne Unschuld (1978)

Jesus Franco opět představuje to, co má nejraději - nahá ženská těla a jejich vášně. Na krátko ostříhané Lině to tolik nesluší, ale to vynahrazují ostatní dívky na klinice, které se oddávají svým vášní a pudům. První část je dějově nudnější, protože divák neví, co se vlastně stalo. Ve druhé polovině už ději porozumí. Zápletka s diamanty mi přišla moc vykonstruovaná, ale pro něco se vraždit musí. Některé dějové zvraty jsou celkem ucházející.

Incubus (2002) odpad!

Byl jsem velmi zvědav na to, jaký film dokáže vytvořit Jesus Franco po třiceti letech od své nadprodukční abnormality. Byl to děs. Atmosféra Francových filmů je fuč. Jediné, co zůstalo, byl jeho hudební vkus. Vše ostatní bylo příšerné. Incubus je opak succuby, tedy mužský démon, který napadá ženy ve spánku a vyčerpává z nich energii. To už Succuba z r. 1968 byla alespoň o něčem. Příběh jsem nepochopil, Lina Romay v 48 letech nahá už nevypadá nijak vábně, ale odvaha jí rozhodně nechybí. Herci příšerní. Anglický dabing lze v pohodě zachytit, protože ten samotný stojí za to.

Der Todesrächer von Soho (1972)

Obstojně natočený detektivní příběh, který nepostrádá humor (zejména postava fotoreportéra a slovní přestřelky mezi detektivem a jeho týmem). Horst Tappert je v nezvyklé roli padoucha, který je zapleten do výroby drog. Výhodou jsou české titulky.

Necronomicon - Geträumte Sünden (1968)

Taková snová fantazie s pseudopsychointelektuálnimi hrami mezi mužem a jeho sukubou. Pojem succubus označuje ženského démona, v podstatě upíra, který muže během jejich spánku okrádá o jejich sílu. Modelka Janine Reynaud zde jednu takovou hraje jako Lorna, striptérka a herečka v S&M nočním klubu, ze které se vyklube psychopatický zabiják. Její činy a celkové nasnímání filmu je však snové, fantazijní. Film podkresluje většinou jazz nebo piáno, k vidění jsou zajímavé a netradiční scény, slovní hry, poezie, drogy, erotika, např. mezi plastovými manekýnami. Film jsem viděl v anglickém znění s ruským rychlodabingem. Za pozornost stojí, že hlavním výtvarníkem filmu byl Karl Lagerfeld. České titulky zde http://uloz.to/xHs2xpT/succubus-necronomicon-dreamt-sin-1968-cz-titulky-by-retroman-srt

Osudný flirt (2007) (TV film)

Mně se film velmi líbil, přičemž největší zásluhu na koukatelnosti má prostředí snobské bohaté smetánky, ve kterém se děj tohoto thrilleru odehrává. Pohledná Janine Turner hraje manželku Jean bohatého producenta Chase a sama se trápí tím, že už 6let nenapsala žádnou další knihu. A tak každý den vstává do nicnedělání, jezdí po nákupech na bezednou platební kartu a dvakrát do týdne navštěvuje terapeutku. Manželství, ve kterém je "uvězněna" už 20let jí nepřináší patřičnou dávku vzrušení a tak se jednoho dne zaregistruje na internetové seznamce secondchance.com. Zde najde bohatého vdovce, architekta Travise, a smluví si s ním rande. Jakmile přijede k jeho domu, nalézá ho mrtvého. Aby se o tom manžel nedozvěděl, nic nenahlásí policii a tím se roztáčí kolo lží a podvodů, přičemž vrah je někde nablízku. Hlavní zápletkou je problém odcizení v životě v přepychu. Velmi mě potěšil i představitel Jeanina manžela Costas Mandylor (vynikající v sérii SAW 3-7). Úsměvné a slabé mi přišlo jen policejní vyšetřování. Nu což, film potřebuje vypravěče.