Agent006

okres Praha
Student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.11.2017  15:15
    A Christmas Prince (2017)

Stupidita filmu jde slovy jen těžko vyjádřit bohužel. Rose McIver mám ráda, ale... SPOILER. Takže si to shrneme. Novinářka se vydává za učitelku princezně v královský rodině, pod jiným jménem a nikoho ani na chvíli nenapadne to prověřit? Dotyčná pak dále pod falešnou identitou sbalí prince, se kterým si dají jednu pusu... načež vyjde najevo, že lhala o tom, kdo je a eventuelně mohla zdiskreditovat prince - to vše ale přejdeme bez mrknutí, když dopomůže ke korunovaci prince, kterej nikdy králem bejt nechtěl. Žádost o ruku po pár týdenní známosti je naprosto legit. Konec SPOILERU. Kdyby byl scénář alespoň dobře zahranej, možná bych hodnotila líp, ale vzhledem k tomu, že žádná z postav nemá charisma nebo talent pro herectví a zároveň mezi postavama nefunguje ani žádná chemie (wtf scéna polibku prince a bejvalky) a většina scén tak působí jako The Room s lepším budgetem a atraktivnějšíma hercema (vyjma prince, kterej byl vyloženě krok do louže) nejde hodnotit jinak.

• 18.11.2017  22:41

Dvě hvězdičky snad jen za duševní masturbaci nad Gal Gadot a za sem tam hláškujícího Flashe (-nejsem moc seznámená s komiksovou předlohou, každopádně mám stejně pocit, že ten je odpověď DC na novýho Spider-Mana). Ono to vlastně obstojí i jako oddechová komedie, kdy smích přichází téměř zásadně ve chvílích, kdy to tvůrci neplánovali. Tak zatim Dostojevský!

• 6.10.2016  22:08

Jako člověk, co četl knihu, jsem byla ochuzená o tápání v tom, jak a co se stalo. Nicméně i jako kniha film směřuje ke konci, který se leckdo dá dohromady pravděpodobně dřív, než by autoři (jak knihy tak filmu) asi chtěli, a to nemusí mít zrovna IQ 140. Nehledě na to ale The Girl on the Train atmosféru drží solidně a prolínání kapitol (nejvíc mě baví flashbacky) funguje jak má. Perfektní protagonistky netřeba ani rozebírat. Škoda změny místa, těšila jsem se na záběry Londýna.

• 17.5.2016  23:25
    Bylo, nebylo - Série 5 (série) (2015)

Jak trefně napsala Sarcasmgirl, 5. série je bída. Nebavila mě ani Dark Swann a vlastně ani Underworld, téma Dark One je hrozně vyčerpaný a příběh každý epizody jako by si tvůrci cucali až z paty. Často tak scény působí vyloženě komicky (většinou v nich figuruje Henry, u kterýho si nemůžu pomoct, ale moc hereckýho talentu nenacházim, ani po těch letech v jedný roli, pro tu roli). Doufám, že to scénáristi s 6. sérií trochu vytáhnou a důstojněji tak i seriál zabalí.

• 3.5.2016  22:36
    Carol (2015)

'Milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky' jež nevyvolává ani náznak jakýchkoliv emocí.

• 19.4.2016  22:50

O třídu lepší, než první díl, jinak to po scénáristický stránce není žádná sláva - nicméně ale trochu evokuje GoT a je nadupaná a baví. A taky je postavená na skvělejch výkonech Emily Blunt a Charlize Theron, jimž skoro stejně dobře sekunduje Chastain. A Hemsworth taky dobrý. A závěrečný titulky+soundtrack. A tak.

• 17.3.2016  23:01
    Snowdens store flugt (TV film) (2015)

Aneb co se do Citizenfour nevešlo. To, že dostat se k osobním informacím je velice snadno proveditelný a odposlechy etc. nejsou žádnou výjimkou, musí bejt v dnešní době jasný každýmu, kdo má selskej rozum nebo alespoň lehkou paranoiu. Citizenfour tak převážně dokresluje obrázek toho, do jaký míry a jak celej proces funguje a vystupuje do popředí jako nástroj vedoucí lidi k přijetí myšlenek, na který se vůbec bojí si pomyslet. Co mě ale zajímá ještě o něco víc je, jaká je vládní reakce po tom, co něco takovýho vyjde na širokou veřejnost. Snowdens store flugt navazuje tam, kde Citizenfour končí a poměrně poutavě ukazuje bezprostřední kroky k eliminaci dalšího šíření a otevírání novejch šuplíků. Věřim tomu, že kdyby celá kauza měla o něco pomalejší a tišší spád, dopad pro samotnýho Snowdena by byl drastičtější. Jo, mimo ten selskej rozum já tu lehkou paranoiu vážně mám. Teda... paranoiu ? Konečně TEAM EDWARD, do kterýho se ráda připojim.

• 2.3.2016  22:15

Byla jsem na koncertě v Praze a musela jsem jít i na koncert do kina. To, že miluju Reynoldse, je stará známá věc a proč je jasný - ten si čas na podiu vyloženě užívá a energii posílá skrze každou píseň, bez jakýkoholiv hlasovýho zádrhele. Výborná hra světel a střih. Sóla a jmenovitě to v Radioactive je jeden z nejlepších hudebních live počinů vůbec. No zkrátka všechno, čeho se Imagine Dragons dotknou, se mění ve zlato. Závidim Torontu o něco větší playlist a svýmu minulýmu já z O2 Areny 16.2.2016, kdy jsem si mohla prožít víc tu emotivní složku koncertu, načež tu čistou akustickou jsem si oživila dneska s omezením vzhledem ke slušnosti vůči spolusedícím v sále. Překvapuje mě, že alespoň třetina sálu nezpívá, pro mě je tohle braní ohledů docela muka, ale i tak 'believe me when I say that I wouldn't have it any other way'.

• 14.2.2016  23:38
    Gattaca (1997)

Mohla bych tu pět ódy, ale za mě prostě stačí 'výborný'. Výborně zpracovaná autentická 'utopie' s tim nejčistějším poselstvím. Krásná Uma Thurman, skvělej Jude Law, nádherná hudba, dechberoucí závěr.

• 14.2.2016  01:24
    Deadpool (2016)

Mám pocit, že od dob The Big Bang Theory se s Marvelem roztrhl pytel a tak se nový a nový filmový zpracování sypou jak z rukávu, však ono si na tom studio pěkně nahrabe, bejt geek je totiž děsně cool a ti po tom bezmyšlenkovitě skočej, ať jee to co je to, svědkem mi buď bezmezně celoplošně v Praze vyprodaný kino. Deadpool staví snad k nikoho překvapení na lacinnym humoru a snad ho ani nepovažuju za akční, jako spíš za prvoplánovou komedii. Pokud si člověk uskromní svoje nároky v rámci žánru, Deadpool rozhodně splní cíl nenáročný jednohubky, kterou sami tvůrci servírují hned v úvodních titulcích. A já jsem s podivnou lehkostí na jejich hru přistoupila, akorát bych se ráda pozastavila nad prupovídkou k 'přítelům přemlouvající svoje přítelkyně na film, kde vlastně bude i nějaká ta romantika'. Sakra, jsem holka a romantiku v akčním filmu neočekávám (pokud chci, kouknou se na romantickej film), ba zde jí v konečnym důsledku považuju za rušivou a nerelevantní a za způsob podbízení se širšímu publiku - ať už v ohledu na přítele s lehce sexistickým humorem (kterej si koneckonců sama užívám), v ohledu na ty 'chudinky přítellkyně, který doslova musí s přítelem do kina, aby si tam náhodou nenarazil nějakou jinou' nebo aby se moc neutrhl z podpantofle nebo na dámy, který mají smysl pro humor a zasmějou se nad tim stylem 'no jo, to jsme my ženský' - bohužel to ale není moc vtipně zaobalený a tak to působí jen lacinně a podbízivě.

• 14.2.2016  01:13

Po zhlédnutí jsem stejně spokojená, zároveň vystresovaná přesně tak, jak to má bejt (né-li víc, než po X jiných filmech, který jsou schématově stejný/obdobný), za mě film svůj účel splnil a vážně doufám, že se hodnocení ještě trochu vyšplhá - byla by škoda, aby tenhle svižnej a napínavej snímek, s tak hutnou atmosférou, zapadl do modrý šedi průměru.

• 14.1.2016  22:47

The Revenant má opravdu působivou kameru a krásný záběry podkreslený fungujícím zvukem, bohužel Oscarovej a 2,5h film, s tak silným příběhem, nemůže táhnout pouze výborný vizuální zpracování, pokud scénář prostě negunguje. Ten mě začíná nudit po třičtvrtě hodině, minimálně už svojí přehnanou lyrikou, který já prostě neholduju. Stopáž by potřebovala pořádně prostříhat, protože ke vžití do situace opravdu některý scény potřeba nejsou - ano, my chápeme, že Glass je nesmrtelnej Bear Grylls. Leo tady na toho Oskárka ani nemá moc co hrát, naopak mě velice baví Gleeson, kterej se začíná hezky vyloupávat. Přiznávám, nejsem fanoušek Iňárrita, tak za mě bohužel slabý čtyři se silnýma výhradama (a to budu ještě hodně zvažovat). Update 26.1.2016 snižuju o hvězdu dolů.

• 5.1.2016  12:52
    Humr (2015)

Neskutečně bizarní snímek na kterej se budu snažit zapomenout, ačkoliv vim, že to nepůjde.

• 5.1.2016  00:40

Hodnotit a obecně i sledovat film pro mě není úplně jednoduchou záležitostí, jelikož v podstatě moc nerozumim tomu Wall Street hantecu, a to upřímně často ani v případě, když ho vysvětluje Margot Robbie (tyto vysvětlovačky jsou skvělym prvkem). Film na mě často působil jako mnohokrát komplexnější, rychlejší, spádovější The Wolf of Wall Street, s rozdílem, že si The Big Short na nic nehraje, nesnaží se prodat masovýmu publiku, neglorifikuje za pozlátkem a prvoplánovým humorem schovanýho člověka, kterej několika lidem zničil život pro svoje žistný potřeby. Naopak zde Vám samy postavy (klobouk dolů Goslingovi, kterej mě z nějakýho důvodu stále překvapuje a Carellovi, kterej ne) několikrát bez servítek a s naprostou vážností řeknou, jak nemorální celej tenhle bankovní/burzovní systém je. I přes komediální momenty a nenucenej smysl pro humor je snímek dramatem, který k lepšímu porozumění nechcete a zároveň možná potřebujete vidět znovu.

• 18.12.2015  01:19
    Breathe In (2013)

Já rozumim tomu, že se film asi snaží zachytit jakousi vnitřní rozpolcenost hlavního hrdiny, bohužel se mu to ale moc nevede a jeho konkurenti jsou o několik řádů líp zpracovaný a pojatý. Pro mě tak film zůstává melancholicky laděným sletem hezkejch stromů a interiéru, kde si postavy sem tam něco odehrají, ale většinu času na sebe prostě jen zírají.

• 14.12.2015  12:40
    Divočina (2014)

Nestačim se divit, kolik uživatelů tu brečí nad tim, že ve filmu vlastně žádná divočina není? A co minimálně ta, kterou má Cheryl v hlavě?

• 4.12.2015  14:59
    Steve Jobs (2015)

Střih a flashbacky zde fungují skvěle. A já bych klidně skousla další dvě hodiny, včetně všech prezentací a většího záběru a rozpracování všech těch korporátních machinací. A to jsem donedávna moc nerozuměla fenoménu Steva Jobse jako vizionáře minulýho století, k jehož objasnění slouží (- glorifikovat arogantního přispěvatele k rozpadu společnosti) snímek ne dokonale, ale staví dobrou základnu. Anebo už jsem spolknutá Apple konzumem.

• 4.12.2015  14:49

Já v podstatně nemám a ani nechci moc co vytknout, co mi akorát přišlo komický byla vcelku častá potřeba náležitě ukázat, kdo jsou vlastně ti bad guys - aneb jak zajatí špioni v USA dostávali kaviár a v Rusku budíček palcátem.

• 18.8.2015  14:56
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

LOL

• 21.7.2015  17:28

Drama zaměřující se na vztah dvou protagonistů, z nichž jednomu ten vztah ale vůbec nevěřim. Nemám nic proti Hillovi, ale tady to silně neutáhl a jen se veze na skličující atmosféře a Francově scene-stealerství. A ono co si budeme nalhávat, atmosféra snímku je o několik řádů jinde, než u třeba Red Dragon, potažmo Murder by Numbers/Fracture/dosaď téměř libovolný film s touto tématikou, které mi to nutně evokovalo.

• 20.7.2015  19:12
    Zamilovaní (2011)

Nevědomky zvolená záležitost přesně zapadající do situace - za to asi hlavně ten výslednej dojem. A konec, ať si z něj můžete vzít co chcete, je velice sdílnej a opravdovej.

• 10.7.2015  12:08
    Derek (TV seriál) (2013)

Gervais tak trochu úplně jinak. Citlivý a lidský a velice silný.

• 11.6.2015  13:15
    Ladíme 2 (2015)

Oproti jedničce zklamání, a cappella nikdy nebyla víc gay než tady v podání Treblemakers. V čem tkví ten údajnej komediální talent Rebel Wilson nechť mi někdo objasní, pro mě to byla jedna z nejotravnějších filmových postav vůbec. V konečnym důsledku teda film nabízí jenom nešťastný scény, další nešťastný scény team building montáže okořeněný stupidním humorem a znásilnění FOB. Na dvě hvězdy zvedám po sentimentálním finálním čísle (který se ale drží stejný šablony, jako v prvním díle... ostatně jako celej film).

• 24.5.2015  12:50
    Kmeny - Punk (E01) (epizoda) (2015)

"Já se jakoby snažim skoro nejíst, protože si myslim, že se dá jídlo nahradit pitnou stravou... Místo svíčkový s knedlíkem si dám třeba... 4 piva." / "Děti mít nechci, proč bych jako dával systému dalšího otroka?!" - tak dobře.

• 4.5.2015  17:15
    Malá smrt (2014)

Bezprostředně po zhlédnutí z tohoto snímku cítím lehkou nevolnost (z nějakýho důvodu mám pocit jako při náběhu na infarkt, aspoň k tomu bych to přirovnala; a ne že bych tomu ve skutečnosti rozuměla nebo s tim měla jakýkoliv zkušenosti) - většinu zvratů jsem nečekala, resp. kvůli svádivýmu názvu jsem je čekala všude kde to šlo, jenže ono se to většinou stejně zvrtlo trochu nějak jinak, a tak pro mě sledování bylo napínavější než u kdejakýho hororu. Bezpochyb je ale(? - snad to ani není v rozporu s ničim, co jsem napsala) The Little Death jedním z nejpůsobivějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla, kterej se navíc celou dobu veze na vlně příjemnýho, chvilkama trochu černýho humoru. A pokud nejste necita nebo jste prostě člověk, alespoň jedno ze zde výborně zpracovanejch témat, se vás minimálně lehce dotknout musí. Phone call jako skoro finále je skvělá záležitost, u toho mi srdce zaplesalo. A to úplný finále... z toho mám ten zmiňovanej heart attack. Přesně tak, jsem až takhle kosmopolitní.

• 4.5.2015  14:22
    The Walking Deceased (2015)

Odpad, bez jakejchkoliv debat a váhání (a bez dokoukání; zlatý doby Scary Movie, kdy parodie ještě trochu dávaly smysl).

• 2.5.2015  10:21

Tak jo, nebudeme si nalhávat, že to bylo něco nezapomenutelnýho a úchvatnýho. Koneckonců film víceméně nemá žádnej děj. Jakejsi psychologickej přerod hl. hrdiny je trochu uspěchanej a ne úplně nejlíp zachycenej. Ale díky Emmě a dobový atmosféře velice příjemná věc. A pro Firthovy monology i vcelku zábavná.

• 30.4.2015  12:01

Průběh filmu: "mmmm, mmmm, nějaký hezký vyretušovaný lidi....", "ok, Teresa Palmer a Adélka na scéně", "jojo, ok, teď má nějakou super sílu", "hmmm nic moc neříkaj ani nedělaj", "sakra, to už jsem u 43. minuty a nevim ani houby o tom, co se v tom filmu děje (resp. neděje)..", "ježiš, high school drama", "do háje, co se to tam děje", "proč není nic vidět", "proč to ještě nekončí", "klišé klišé klišé", "mmm doslova odjezd do západu slunce". Fajnová záležitost na uspání.

• 29.4.2015  16:48

Vzalo si to něco z Resident Evil, něco z Hunger Games a hodně z Divergent, bohužel ale nevyužilo ani setinu toho už tak ne moc velkýho potenciálu, kterej to mělo, a tak pro mě film zůstává jen jedním zapomenutelným útrpným zpracováním jakýhosi teenage post-apo, co se vleče a nezkrátí vám čas v práci ani o zdánlivejch 30 minut.

• 15.4.2015  16:13
    Avril Lavigne - Let Me Go (hudební videoklip) (2013)

Avril a její všudepřítomnej product placement... je děsivý, jak se holka zaprodala. Každopádně se touhle příjemnou depkou přiblížila barvám Under My Skin a píseň se povedla... video k ní je pak klasickej broken-hearted průměr.

<< předchozí 1 2 3 4