LenkaAK

okres Jeseník

<< předchozí 1 2 3
    • 21.9.2018  15:35
    Rusalka (1977)

Viděno na festivalu Zlatá Praha za účasti Márové, Beňačkové a Kniažka. A stálo to za to. Kostýmy +.

• 5.7.2018  20:28
    Amir (2018)

Snímek zaujal statickými záběry kamery a úhlem záběrů. Když pomineme, že každý hrdina prochází nějakým traumatem, je v mužské společnosti nejméně postižen krizí maskulinity právě Amir.

• 5.7.2018  20:23
    Donbas (2018)

Hraný dokument, fikce se proplétá s realitou,... Jak moc věříme zprávám v televizních reportážích? Jak lehce nás ovlivní média? Kde se v nás "civilizovaných" berou ty nejnižší pudy, že jsme schopni lynče?

• 5.7.2018  10:48

Kvalitu díla prověří vždy až čas... A když po více než padesáti letech řve sál smíchy, má film stále co říct. Andula je prototypem dívky i dnešní doby, se svými sny a touhami. A ti muži se za padesát let taky nezměnili. O kvalitě není pochyby. Diky, Miloši!

• 5.7.2018  10:42

Kdyby se to sestříhalo na devadesát minut, jen by to tomu filmu prospělo. Ale jinak kvalitně natočené. Trochu bizardní (no jo, japonský film) osudy několika středoškoláků. Nechybí sex (několik druhů), drogy, psychické poruchy, mrtvoly,... Prostě každý si může přijít na své.

• 4.7.2018  17:42

Každý potřebujeme svého Sancho Panzu, v každém z nás se skrývá Don Quichote. Kouzelný film, který mě vzal za srdce. Zahráno lehce, s humorem a nadsázkou.

• 4.7.2018  17:39
    Úkryt (2011)

Šestý smysl u muže. Je blázen nebo schizofrenik nebo by mohl mít pravdu? Jisté je, že vše ukáže čas a v tomto případě také počasí. Velmi příjemné herecké výkony.

• 4.7.2018  13:35

Les Blair Witch ožívá v Norsku. Prožijete přesnou časovou stopáž skutečné události. A když si člověk uvědomí, že je to podle skutečné události, vědomí musí tu hrůzu dlouho zpracovávat.

• 4.7.2018  13:31
    Dívka (2018)

S čím vším se potýkáte při fyzické proměně z chlapce na dívku. Překvapivě také s výkyvy nálady a hormonů. A odehrávalo se to v pro mě velmi atraktivním prostředí baletu.

• 13.8.2017  15:00

Španělská revoluce 1936. Konečně jsem pochopila to, co jsem se nedočetla v žádných učebnicích. A navíc pěkně filmově zpracováno. Tomu se říká naservírováno na stříbrném podnose.

• 13.8.2017  14:57
    Austerlitz (2016)

Další film ve stylu slow cinema, tentokrát ve formě dokumentu. Proboha, to na to nemůže někdo upozorňovat v popisu filmu? Hodina a půl ztraceného času. Turistiku po koncentráčních táborech už jsem také provozovala a tady v tomto dokumentu jsem nenarazila, až na jednu pětivteřinovou scénu, na nic pobuřujícího. Nuda.

• 13.8.2017  14:55

Prima zápletka a hrozná škoda té kamery a střihu. Občas roztřesené záběry a amatérská perspektiva, jako schválně mi to teda nepřišlo. Slavný spisovatel se svébytnými názory, nositel Nobelovky za literaturu je pozván do své rodné vesnice, aby převzal titul váženého občana. Ve svém rodišti nebyl třicet let, ale čerpal odsud veškerou inspiraci pro své dílo. Potkává zde staré přátele, svou lásku, vzpomínky.... Momentálně vyhořelý spisovatel zde nachází novou studnici inspirace pro své psaní.

• 13.8.2017  14:45

Do třetiny trochu zdlouhavé, ale pak to nabralo to správné grády! Geniální Agnieszka Holland. Žeru herectví Krobota!

• 13.8.2017  14:43

Detektivka odehrávající se během egyptské revoluce. Zabitá zpěvačka, podplácení, korupce, imigranti, černá práce, prostituce,... trochu nuda, nic nového.

• 13.8.2017  14:41

Třicet let se neviděli a najednou jsou spolu opět konfrontováni. Táta kriminálník se synem vychovaným v dětském domově. Syn je najednou nucen řešit situaci svého invalidního otce. Nejdříve ji nechce řešit vůbec, ale pak zjistí, že by se mu hodil tátův byt, aby mohl opustit manželku se synem a začít žít s milenkou. Začíná road movie, kdy se oba navzájem poznávají a zjišťují, že mají víc společného, než by přiznali. Syn nezapře svého otce. Jako plus hodnotím vykreslení sociální situace.

• 13.8.2017  14:35
    Listopad (2017)

Černobílý temný snímek odehrávající se na estonském venkově. Každodennost venkovského obyvatelstva s oživlými mýty a pověstmi. Divák se dozví věci použitelné také v dnešním životě, třeba jak obelstít mor nebo namíchat lektvar lásky. Nechybělo napětí a překvapivý závěr.

• 13.8.2017  13:58

Miluji staré filmy v kině a jsem ráda, že ani letošní KVIFF nezklamal a nějaký mi dopřál shlédnout. Silný příběh, historická tématika s filosofickým přesahem. Hlavní hrdina hodně koukatelný. Film přiblížil situaci v Polsku těsně po válce.

• 13.8.2017  13:54
    Křižáček (2017)

Slow cinema už nikdy, prosím. Od filmu čekám něco docela jiného. A asi nejsem sama, protože při odchodu z premiéry na KVIFF jsem překračovala spící diváky, které nevzbudil ani závěrečný "potlesk". Rodena mám jako herce moc ráda, historická témata jsou mi také velice blízká, ale nad tím tady se mi chtělo plakat.

• 13.8.2017  13:51
    Juze (2017)

Syrový obraz současné Indie. Santosh je mladý a chytrý, ale patří do špatné kasty. Puberťák hledá své místo ve světě a zároveň se snaží vymanit z mizerných podmínek. Žije se svou babičkou v ghettu plantážníka. Hned vedle turistického resortu, kontrast nemůže být větší. Aby mohl chodit do školy, je nucen sloužit jako hračka manželce plantážníka. Otázkou je, zda se mu podaří vymanit z podmínek předurčenosti.

• 13.8.2017  13:25

Čekala jsem tedy úplně něco jiného, ale nakonec jsem se skvěle pobavila. Úžasný britský humor, tady trochu ujetý, ale rozhodně stálo za vidění. Britská punková scéna řízlá pár mimozemšťany v kosmických oblecích. Dobré hlášky. Kvalitní herecké výkony.

• 28.10.2016  16:53

V půlce jsem regulérně usnula. Celý film jsem čekala a čekala, kdy to konečně začne. Úleva pak přišla v podobě titulků. Nuda, táhlé scény, zívám, bez hudby.

• 17.7.2016  22:40

Komunistická morálka, na zvracení. A celé zabalené jako film, agitační. Jak v tomhle mohli lidi žít, přežít? Tohle by se mělo pouštět jako horor.

• 4.7.2016  00:38

Sekta, roboti, vymyte mozky, nabozenstvi par excellence. Mela to byt podivana ve stylu bolywoodskych filmu. Kde asi soudruzi udelali chybu? Kam az jsou zahnani obycejni lide, ta prazdnota a strach v jejich tvarich. Nelze zapomenout.

• 2.7.2016  16:04

Skvela hudba, doladujici letecke zabery krajiny. Mala hrdinka jdouci za svym snem, borici hranice. Nektere vybrane dokumentarni zabery opravdu pobavily. Neni pro slabsi povahy kvuli autentickym zaberum lovu lisky. Ale to je priroda.

• 1.4.2016  23:36
    Tajemný Černobyl (TV film) (2015)

Domácí video o tom, jak jsem jel daleko od domova a jak je to tam přííííšerně nebezpečné, ale já jsem to riskl. Rozklepaná kamera, opakující se záběry. Dokument nepřinášející žádné nové informace. Sestříhat na deset minut a možná se na to bude dát koukat.

• 7.2.2016  18:27
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Motiv pohádky se mi líbil, není úplně okoukaný. Ale kdo proboha zprznil scénář? A kdo vybíral představitele? Kdo upravoval herce? Námět by si určitě zasloužil remake.

• 28.1.2016  23:36

Od nejhoršího hodnocení dělil tento počin akorát Hitler Pavla Kříže. Za zmínku stojí ještě výkon paní Procházkové. Bohužel se ve filmu objevili jen epizodně. Film začal společenským rejem v baru a tím to utrpení začalo, strojené, amatérské, trapné. Posléze na scénu vstoupili nadabovaní herci. Doteď jsem měla dojem, že Česko má dabing na nejlepší úrovni. Ale zlatí Poláci s jejich lektorem! Scéna střídala scénu a nevěřila jsem vlastním očím, co je možné natočit, vymyslet a vůbec přenést na plátno. Doslovné vyvrcholení přišlo při souloži Goebbelse s Baarovou. To už jsem v kině seděla s hlavou v dlaních a chtělo se mi brečet. Film by se měl jmenovat "Pomsta Lídě B. a jejímu hereckému umění".

• 23.1.2016  17:41
    Stále spolu (2014)

Silné téma, slabé zpracování. Dokument o "jiných lidech", vyznávajících jiné životní hodnoty, ne ty diktované konzumní společností. Je položena spousta otázek, na které se ovšem v dokumentu nenachází odpověď. Škoda, že mnohdy zajímavé sekvence jsou nechány bez bližšího vysvětlení či dalšího komentáře. Dokument tak vyznívá do ztracena. Na konci si člověk pomyslí: No, dobrý, a...?

• 7.1.2016  23:28

Tarantino vzal vymáchané pytlíky od čaje ze svých minulých filmů, hodil to do 180 minutového hrnce a čekal, že bude silný odvar. Konverzační drama, nedotažené. Během filmu vznikala dějová očekávání, která se nenaplnila (například scéna s dveřmi). Ani Morricone to nezachrání. Aspoň kamera byla skvělá.

• 15.3.2015  18:23

Ještě horší než jsem předpokládala. Že to bude plné klišé a stereotypů, to už se dalo čekat podle obrázku na plakátu a názvu samotného. Ve filmu vystupuje jeden exot vedle druhého. Všichni mluví naprosto příšerným dialektem. Dialogy mezi Jaru a Maru, nevěřila jsem, co se dá vymyslet! Akorát ta kamera stála za něco.

<< předchozí 1 2 3