LenkaAK

okres Jeseník

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.7.2020  15:07
    Malá lež (2019)

Milý film o čínské babičce, čínské rakovině a americké vnučce. Číňané mají takové přísloví: Když máš rakovinu, nezemřeš na ni, ale na strach z ní. Při sledování filmu jsem si uvědomovala kulturní odlišnost, ale přesto jsem ve filmu našla scény, které nám budou velice blízké. Například průběh svatby. Natočit citlivý film o umírání s takovým nábojem není jednoduché, a tady se to povedlo.

• 14.6.2020  23:31

Snad jediná role R. A. Dvorského, ve které vystupuje jako hlavní hrdina. Charisma teda jako herec měl, ale v hudbě byl lepší. Pěkné romantické drama s neotřelou zápletkou, taková typická prvorepubliková oddychovka. V některých scénách se tedy neskutečně přehrává, hlavně Hana Vítová, ale to k tomu už tak nějak patří. Znám i knižní předlohu a děj je ve filmu zjednodušený.

• 11.5.2020  23:00
    V síti (2020)

Přehlídka chlapů s nízkým sebevědomím a komplexy, kteří se rozhodli své mindráky léčit na psychicky nedovyvinutých děvčatech a pokřivit jejich vnímání. Nemožnost těchto mužských jedinců najít si partnerku do života je nutí vyhledávat v anonymním prostředí internetu svět zkoumající mladé dívky. Výbušnost tématu trochu zakryla slabší nedotažené zpracování, ale i přes všechny možné chyby je nutné vidět.

• 13.4.2020  11:15

Jeden z nejlepších dílů seriálu, který znám skoro nazpaměť, ale stejně mě pokaždé skvěle pobaví. Vtipné hlášky a komediální scény se střídají v rychlém sledu a do toho zpívá Zíma svoje hospodské šansony. V tomto díle nejde ani tak o samotný kriminální případ jako o představení prostředí galerky a jejích postaviček.

• 27.3.2020  23:59

Filmy Goldie Hawn považuji za odpočinkové a příjemně natočené. Ani tady jsem se nezmýlila. Kay spolu s ostatními ženami nastoupí po útoku na Pearl Harbor na uvolněná místa do továrny a její život dostává jiný nový směr. Už to není jen hospodyňka, která se stará o blaho svého muže. Nabývá sebevědomí s podporou své sousedky Hazel a občas neví, co si se svým novým postavením počít.

• 27.3.2020  12:57

Zajímavý případ kriminálky Ostrava, opět skvělý Kozub. Začíná mi být s celé party nejsympatičtější a podává nejpřesvědčivější výkon. Snahu o spisovnou češtinu už jsem v seriálu skousla, ovšem u věty "Byl jsem tady ve Stodolní." jsem musela zaúpět. Tohle nikdy nikdo neřekne. Nemůže ten scénář zkontrolovat někdo místní?

• 14.3.2020  18:18

Začalo to dobře, ale pak se vývoj zastavil a bylo to. Dokáži si to představit jako dobrou konverzačku na jevišti, ale na film je to hodně málo. Jediní dva konverzující herci jsou Keanu Reeves a Winona Ryder. Seznámí se na letišti, prokonverzují svatbu, sex i cestu zpátky. Pak se něco zlomí a happy end je tu. Slabota.

• 14.3.2020  17:57

Škola života aneb vzděláním se žena osvobodila. Carey Mulligan skvěle ztvárnila naivní holčičku i její přerod do dospělé ženy, která ví, co od života chce a dokáže si za tím jít. Cesta není vždy jednoduchá, život sám. Carey se se všemi proměnami poprala a film má náboj, navíc kolorováno francouzskou hudbou a Paříží.

• 11.3.2020  21:48

Zpracovaný příběh si beru osobně. Toto jsou ženy, které se nebály a zasloužily se o nepopiratelné právo poloviny lidstva na stejnou mzdu (ovšem stále je zde prostor pro další boj, protože i když se firmy tváří, že jsou platy stejné, tak nejsou, ženy jsou stále brány na hůl a mnohdy jsou výkonnější než muži!). Mám ráda filmy o hrdinkách a citlivé britské zpracování tomu vychází vstříc.

• 17.2.2020  20:24
    The Perfect Kiss (2018)

Po pěti minutách jsem konsternovaně hleděla na obrazovku a nevěřila. Nevěřila jsem, že je možné něco takového financovat a natočit. Jako hraní jsou zde prezentovány hysterické výlevy, scény jsou afektované a asi mají vyznít humorně. Obrazy se neskutečně nelogicky proplétají a stříhalo to asi pětileté dítě, které se právě učilo s nůžkami. Pokud nechcete být filmově intoxikováni, nezapínejte to!

• 6.10.2019  15:47
    Parazit (2019)

Film jsem nestihla vidět na KVIFF, takže jakmile vstoupil do kin, musela jsem to napravit. V první řadě, je to korejský film, velmi dobrý korejský film. Kamera, hudba atd. prvotřídní. Zápletka vypadá jednoduše, ale je plná zvratů a nečekaných odhalení, prostě baví až do konce, kde vrcholí scénou jako od Tarantina. Vtipné, zábavné, zajímavé.

• 6.7.2019  15:44

Dvě hodiny s nádherným Omarem Sharifem. Melodramatický příběh mladého vzdělaného venkovana zamilovaného do dcery bohatého statkáře, který se snaží zlepšit podmínky chudých zemědělců. Šahín se v tomto filmu sociálně angažuje, nastiňuje fungování egyptské společnosti na začátku padesátých let na venkově. Úžasné jsou autentické záběry z Karnaku a hrobky. Některé naivní scény vyvolají úsměv na rtech a ve scéně setkání ústřední dvojice to doslova jiskří z plátna.

• 6.7.2019  15:24

Pro mě ve filmu nezaznělo nic nového, Formanův život znám. Ale chápu, že pro nezasvěceného diváka budou informace velmi zajímavé. Dokument je citlivým a uceleným pohledem na Formanův osobní i profesní život. Vše komentuje sám Forman sestříhaným materiálem z archivu. Autorka jeho vyprávění doplňuje záběry z filmů, předávání oskarů a Formanova soukromého archivu. Z natočených filmů jsou zmiňovány opravdu pouze ty nejstěžejnější, takže divák není zahlcen. Dokument je půl na půl v angličtině a češtině. Na konci zazní něco jako poselství. Povedené.

• 6.7.2019  15:01

Prostě Sommerová, která ani tímto počinem nevystoupila ze svého standardu. Opravdu krásná pocta panu Suchému, která nás provede jeho profesním a soukromým životem. Vyprávění a vzpomínání Jiřího Suchého je prošpikováno dobovými ukázkami z jeho díla. Hodně prostoru je věnováno Šlitrovi, se kterým vytvořil legendární dvojici. Zazní spousta známých písní, ale také ukázky z jeho současné tvorby. Dokument ukazuje Suchého jako pracovitého a činorodého muže, který musí stále tvořit, je pečlivý a nedokáže odpočívat. Mám hrozně ráda Suchého tvorbu a písně, v životě mi přinesly mnoho radosti a jistě ještě přinesou. Těší mě, že je o mém oblíbenci natočen tak krásný dokument. Děkuji, paní Sommerová!

• 6.7.2019  14:53
    Falešně (2019)

Hořká komedie, která by se mohla odehrávat také v našem prostředí. Ovšem naše justice není filmová dánská justice, a není to bohužel tak jednoduché. Manipulativní a machistický hajzlík, který se snaží získat moc i ve vězení a podmanit si skupinku vězňů včetně dozorců. Ale v této skupině to funguje trochu jinak, než je zvyklý. Dává proto vyniknout své aroganci.

• 6.7.2019  13:43
    Ke hvězdám (2019)

To, co nejdříve vypadalo jako milý černobílý film ze šedesátek o dvou středoškolačkách, se vyvinulo do úplně jiné roviny. Příběh rámuje skvělá kamera a hudba. Iris se pod vlivem nové kamarádky mění v sebevědomou ženu. Maggie bojuje se svou podstatou, ale maskuliní společnost ji nutí zavrhovat samu sebe a pochybovat. Otázkou zůstává, kdo vyhraje?

• 6.7.2019  13:35
    Klec (TV film) (2019)

Strhující drama, kdy jsem neustále napjatě čekala, co bude dál. Bohdalová je žena velkých rolí a v charakterních nekomediálních postavách nechává o to víc rozehrát svůj talent. Hádkovy přechody mezi milým chlapcem a grázlem jsou strhující, musela jsem tajit dech a chvílemi jsem se ho i bála. Aktuální téma reflektuje současnou dobu a problém dnešní společnosti. Víc takových českých filmů! Byl to opravdu zážitek.

• 4.7.2019  15:02

Do slovenštiny předabovaný Josef Kemr (rušivé) jako ctižádostivý hráč na triangl. Dej blbovi moc a uvidíš, co se bude dít. Skromný, kádrově čistý hlavní hrdina dostane funkci v socialistickém zřízení. Scény zobrazují s kafkovskou přesností absurditu doby (perfektní scéna z pošty a chodby úřadu).

• 4.7.2019  14:42
    Kouř (1990)

Prostě legendární kultovní film, který jsem mohla vidět na plátně díky KVIFF a nemohla si jej nechat ujít. Totalita, komunistické hospodářství v praxi, problémy doby, bezútěšnost, beznaděj, šedivost dnů, kouř. To vše řeší aktéři alkoholem, plytkostí, drby, nudou, snahou jakkoliv přežít. Světlými okamžiky jejich životů je pouze Arnoštek se svou diskotékou. Nově příchozí Mirek se seznamuje s panoptikem tohoto socialistického realismu. Změní se něco?

• 4.7.2019  14:35

Čínská šestá vlna, po pravdě byla očekávání rozporuplná. Čínská školačka otěhotní a způsobí poprask ve svém okolí. Za otce dítěte označí svého učitele. Zoufalý otec se obrátí na reportéra a žádá o pomoc. Má pocit, že čínská totalitní úřednická mašinérie nepracuje, jak by měla. Rozjíždí se pátrání novináře, který se snaží zjistit pravdu. DNA samozřejmě znají. Otcem není nikdo z kamarádů, nakonec ani učitel,... Druhá kapitola filmu: dívka se dostává do nějakého výchovného ústavu. Kulturně odlišný film, práce s delšími záběry (zbytečná), která měla přidat buď na dramatičnosti nebo uměleckém dojmu?

• 3.7.2019  20:05

Autentické vykreslení vesnického prostředí a "tradičního" slovenského klerofašismu. Vzhledem k historii má film v tomto bodě nač navazovat. "Normální" rodina se snaží těmto tendencím čelit a ochránit se navzájem. Vztah dědy - otce - syna, obavy nebýt jako ten před ním. Zůstat v davu, nemít problémy, nebo vystoupit ze stáda a zachovat se morálně v souladu se svým svědomím?

• 3.7.2019  10:59
    Lara (2019)

Opět silný příběh nešťastné ženy, která nevěřila sama sobě a svou nejistotu přenesla na svého syna. Lařin názor je pro Viktora alfou a omegou. I přes svůj talent je plný pochyb a jeho matka jej dokáže svými slovy v jeho velký den znejistit. Kde má tato Lařina vlastnost své kořeny? Dokáže Viktor najít dostatek sebedůvěry, aby překonal nejen matčin ale také svůj strach? Precizní příběh, silné drama, dobrá kompozice, ale některé scény jsou špatně nastříhané, najednou se zaseknou a diváka to vytrhne z děje, což je velká škoda.

• 2.7.2019  21:33

Emotivní sociální psycho. Úžasný výkon hlavní hrdinky, která je obětí své matky a sociálního systému. Emocemi to jiskří a nenechá ani na chvíli vydechnout. Silný příběh hned na úvod KVIFF.

• 21.9.2018  15:35
    Rusalka (1977)

Viděno na festivalu Zlatá Praha za účasti Márové, Beňačkové a Kniažka. A stálo to za to. Kostýmy +.

• 5.7.2018  20:28
    Amir (2018)

Snímek zaujal statickými záběry kamery a úhlem záběrů. Když pomineme, že každý hrdina prochází nějakým traumatem, je v mužské společnosti nejméně postižen krizí maskulinity právě Amir.

• 5.7.2018  20:23
    Donbas (2018)

Hraný dokument, fikce se proplétá s realitou,... Jak moc věříme zprávám v televizních reportážích? Jak lehce nás ovlivní média? Kde se v nás "civilizovaných" berou ty nejnižší pudy, že jsme schopni lynče?

• 5.7.2018  10:48

Kvalitu díla prověří vždy až čas... A když po více než padesáti letech řve sál smíchy, má film stále co říct. Andula je prototypem dívky i dnešní doby, se svými sny a touhami. A ti muži se za padesát let taky nezměnili. O kvalitě není pochyby. Diky, Miloši!

• 5.7.2018  10:42

Kdyby se to sestříhalo na devadesát minut, jen by to tomu filmu prospělo. Ale jinak kvalitně natočené. Trochu bizardní (no jo, japonský film) osudy několika středoškoláků. Nechybí sex (několik druhů), drogy, psychické poruchy, mrtvoly,... Prostě každý si může přijít na své.

• 4.7.2018  17:42

Každý potřebujeme svého Sancho Panzu, v každém z nás se skrývá Don Quichote. Kouzelný film, který mě vzal za srdce. Zahráno lehce, s humorem a nadsázkou.

• 4.7.2018  17:39
    Úkryt (2011)

Šestý smysl u muže. Je blázen nebo schizofrenik nebo by mohl mít pravdu? Jisté je, že vše ukáže čas a v tomto případě také počasí. Velmi příjemné herecké výkony.

<< předchozí 1 2 3 4