LenkaAK

Lenka K.

okres Jeseník

<< předchozí 1 2 3
    • 13.8.2017  15:00

Španělská revoluce 1936. Konečně jsem pochopila to, co jsem se nedočetla v žádných učebnicích. A navíc pěkně filmově zpracováno. Tomu se říká naservírováno na stříbrném podnose.

• 13.8.2017  14:57
    Austerlitz (2016)

Další film ve stylu slow cinema, tentokrát ve formě dokumentu. Proboha, to na to nemůže někdo upozorňovat v popisu filmu? Hodina a půl ztraceného času. Turistiku po koncentráčních táborech už jsem také provozovala a tady v tomto dokumentu jsem nenarazila, až na jednu pětivteřinovou scénu, na nic pobuřujícího. Nuda.

• 13.8.2017  14:55

Prima zápletka a hrozná škoda té kamery a střihu. Občas roztřesené záběry a amatérská perspektiva, jako schválně mi to teda nepřišlo. Slavný spisovatel se svébytnými názory, nositel Nobelovky za literaturu je pozván do své rodné vesnice, aby převzal titul váženého občana. Ve svém rodišti nebyl třicet let, ale čerpal odsud veškerou inspiraci pro své dílo. Potkává zde staré přátele, svou lásku, vzpomínky.... Momentálně vyhořelý spisovatel zde nachází novou studnici inspirace pro své psaní.

• 13.8.2017  14:45

Do třetiny trochu zdlouhavé, ale pak to nabralo to správné grády! Geniální Agnieszka Holland. Žeru herectví Krobota!

• 13.8.2017  14:43

Detektivka odehrávající se během egyptské revoluce. Zabitá zpěvačka, podplácení, korupce, imigranti, černá práce, prostituce,... trochu nuda, nic nového.

• 13.8.2017  14:41

Třicet let se neviděli a najednou jsou spolu opět konfrontováni. Táta kriminálník se synem vychovaným v dětském domově. Syn je najednou nucen řešit situaci svého invalidního otce. Nejdříve ji nechce řešit vůbec, ale pak zjistí, že by se mu hodil tátův byt, aby mohl opustit manželku se synem a začít žít s milenkou. Začíná road movie, kdy se oba navzájem poznávají a zjišťují, že mají víc společného, než by přiznali. Syn nezapře svého otce. Jako plus hodnotím vykreslení sociální situace.

• 13.8.2017  14:35
    Listopad (2017)

Černobílý temný snímek odehrávající se na estonském venkově. Každodennost venkovského obyvatelstva s oživlými mýty a pověstmi. Divák se dozví věci použitelné také v dnešním životě, třeba jak obelstít mor nebo namíchat lektvar lásky. Nechybělo napětí a překvapivý závěr.

• 13.8.2017  13:58

Miluji staré filmy v kině a jsem ráda, že ani letošní KVIFF nezklamal a nějaký mi dopřál shlédnout. Silný příběh, historická tématika s filosofickým přesahem. Hlavní hrdina hodně koukatelný. Film přiblížil situaci v Polsku těsně po válce.

• 13.8.2017  13:54
    Křižáček (2017)

Slow cinema už nikdy, prosím. Od filmu čekám něco docela jiného. A asi nejsem sama, protože při odchodu z premiéry na KVIFF jsem překračovala spící diváky, které nevzbudil ani závěrečný "potlesk". Rodena mám jako herce moc ráda, historická témata jsou mi také velice blízká, ale nad tím tady se mi chtělo plakat.

• 13.8.2017  13:51
    Juze (2017)

Syrový obraz současné Indie. Santosh je mladý a chytrý, ale patří do špatné kasty. Puberťák hledá své místo ve světě a zároveň se snaží vymanit z mizerných podmínek. Žije se svou babičkou v ghettu plantážníka. Hned vedle turistického resortu, kontrast nemůže být větší. Aby mohl chodit do školy, je nucen sloužit jako hračka manželce plantážníka. Otázkou je, zda se mu podaří vymanit z podmínek předurčenosti.

• 13.8.2017  13:25

Čekala jsem tedy úplně něco jiného, ale nakonec jsem se skvěle pobavila. Úžasný britský humor, tady trochu ujetý, ale rozhodně stálo za vidění. Britská punková scéna řízlá pár mimozemšťany v kosmických oblecích. Dobré hlášky. Kvalitní herecké výkony.

• 28.10.2016  16:53

V půlce jsem regulérně usnula. Celý film jsem čekala a čekala, kdy to konečně začne. Úleva pak přišla v podobě titulků. Nuda, táhlé scény, zívám, bez hudby.

• 17.7.2016  22:40

Komunistická morálka, na zvracení. A celé zabalené jako film, agitační. Jak v tomhle mohli lidi žít, přežít? Tohle by se mělo pouštět jako horor.

• 4.7.2016  00:38

Sekta, roboti, vymyte mozky, nabozenstvi par excellence. Mela to byt podivana ve stylu bolywoodskych filmu. Kde asi soudruzi udelali chybu? Kam az jsou zahnani obycejni lide, ta prazdnota a strach v jejich tvarich. Nelze zapomenout.

• 2.7.2016  16:04

Skvela hudba, doladujici letecke zabery krajiny. Mala hrdinka jdouci za svym snem, borici hranice. Nektere vybrane dokumentarni zabery opravdu pobavily. Neni pro slabsi povahy kvuli autentickym zaberum lovu lisky. Ale to je priroda.

• 1.4.2016  23:36
    Tajemný Černobyl (TV film) (2015)

Domácí video o tom, jak jsem jel daleko od domova a jak je to tam přííííšerně nebezpečné, ale já jsem to riskl. Rozklepaná kamera, opakující se záběry. Dokument nepřinášející žádné nové informace. Sestříhat na deset minut a možná se na to bude dát koukat.

• 7.2.2016  18:27
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Motiv pohádky se mi líbil, není úplně okoukaný. Ale kdo proboha zprznil scénář? A kdo vybíral představitele? Kdo upravoval herce? Námět by si určitě zasloužil remake.

• 28.1.2016  23:36

Od nejhoršího hodnocení dělil tento počin akorát Hitler Pavla Kříže. Za zmínku stojí ještě výkon paní Procházkové. Bohužel se ve filmu objevili jen epizodně. Film začal společenským rejem v baru a tím to utrpení začalo, strojené, amatérské, trapné. Posléze na scénu vstoupili nadabovaní herci. Doteď jsem měla dojem, že Česko má dabing na nejlepší úrovni. Ale zlatí Poláci s jejich lektorem! Scéna střídala scénu a nevěřila jsem vlastním očím, co je možné natočit, vymyslet a vůbec přenést na plátno. Doslovné vyvrcholení přišlo při souloži Goebbelse s Baarovou. To už jsem v kině seděla s hlavou v dlaních a chtělo se mi brečet. Film by se měl jmenovat "Pomsta Lídě B. a jejímu hereckému umění".

• 23.1.2016  17:41
    Stále spolu (2014)

Silné téma, slabé zpracování. Dokument o "jiných lidech", vyznávajících jiné životní hodnoty, ne ty diktované konzumní společností. Je položena spousta otázek, na které se ovšem v dokumentu nenachází odpověď. Škoda, že mnohdy zajímavé sekvence jsou nechány bez bližšího vysvětlení či dalšího komentáře. Dokument tak vyznívá do ztracena. Na konci si člověk pomyslí: No, dobrý, a...?

• 7.1.2016  23:28

Tarantino vzal vymáchané pytlíky od čaje ze svých minulých filmů, hodil to do 180 minutového hrnce a čekal, že bude silný odvar. Konverzační drama, nedotažené. Během filmu vznikala dějová očekávání, která se nenaplnila (například scéna s dveřmi). Ani Morricone to nezachrání. Aspoň kamera byla skvělá.

• 15.3.2015  18:23

Ještě horší než jsem předpokládala. Že to bude plné klišé a stereotypů, to už se dalo čekat podle obrázku na plakátu a názvu samotného. Ve filmu vystupuje jeden exot vedle druhého. Všichni mluví naprosto příšerným dialektem. Dialogy mezi Jaru a Maru, nevěřila jsem, co se dá vymyslet! Akorát ta kamera stála za něco.

• 4.1.2015  15:18

Na tento nadčasový film se dá dívat pořád. Nadčasový ať z hlediska komiky či obsahu, klidně by se mohl odehrávat v dnešní době. Burian je ve své vrcholové formě a ostatní herci mu skvěle sekundují. Mezi moje nejoblíbenější scény z této klasiky patří výměna zubů za bahno v nemocniční pokladně, bar v lázních a řezání prstu. A ty Burianovi hlášky! Zaručeně vždy pobaví a zlepší náladu.

• 1.11.2014  14:16
    Mami! (2014)

Rozhodně žádná oddechovka. Rozhodně velmi silný příběh. Tomu klukovi jsem na začátku chtěla dát pár facek, ale pak jsem pochopila, že to tak jednoduché nebude. Obdivovala jsem matku, že do toho šla a prostě nechala mateřskou lásku vyhrát. Film se odehrává v jednoduchých kulisách a příběh nechávají rozehrát opravdu dobré herecké výkony tří hlavních protagonistů.

• 1.11.2014  13:54
    U zavěšené knihy (TV pořad) (2013)

Jediný televizní pořad o literatuře. Kvalita jednotlivých částí je kolísavá, ale když nemá konkurenci, musí se to vydržet. Moderátoři to mají taky podle toho, jak se asi vyspali. Ale ráda se touto formou dozvídám o novinkách na knižním trhu. Konečně také vidím, jak vypadají a působí spisovatelé, překladatelé a ostatní hosté.

• 13.9.2014  00:22
    Krásno (2014)

Dějově i žánrově naprosto neidentifikovatelné, herecké výkony o ničem. Po půlhodině jsem si uvědomila, že koukám vlastně z okna a myšlenky mi utíkají všemi směry. Byl nadlidský výkon vydržet do konce. Jedna hvězda za kameru a hudbu.

• 13.7.2014  11:55
    Princezna (1994)

Celý film jsem měla tendenci tomu malému spratkovi vrazit pár facek!

• 13.7.2014  11:54

Dokument nabízí krásné záběry na přírodu trochu jako z katastrofického filmu - opuštěné město dobývá zpět příroda. Pak pár záběrů na kočičky, vlka a medvídky. Všude číhá radioaktivné nebezpečí a zvířata jej přijímají potravou, genetických mutací se objevuje minimum. Chyběl mi zde závěr s nějakou myšlenkou. Ta asi bude obsažena až v dalším díle natočeném za dvacet let.

• 13.7.2014  11:41

Nuda je podkreslená krásnou hudbou. Občasné dlouhé záběry na cosi, kdy jsem málem usla. Filmu chybí jakákoliv akčnost, jákákoliv gradace děje. Dojemný závěr má dovést diváka k slzám. A co tím chtěl básník říct? Otroctví je zlé a špatné.

• 5.7.2014  16:28

Mám ráda příběhy, ve kterých se mohu s hlavním hrdinou aspoň trochu ztotožnit. Haló, je čas dospět! Asi nebýt v hlavní roli ChT, tak to stojí za starou belu, ale dodává filmu šmrnc . Zbytek výkonů je dost na hraně a scénářem to není.

• 5.7.2014  16:22

A opět ta Popelka. Tento popelkovský příběh považuji za jeden z nejzdařilejších. Holka není jen blbá Popelka, která čeká, až ji někdo vysvobodí, ale je to inteligentní a sebevědomá hrdinka. Navíc ztvárněná skvělou DB. Princ je prostě princ. Trošku přitroublý, ale nějaké náznaky vlastního myšlení se tam objevují. Líbí se mi zdařilé exteriéry, které přidávají příběhu na realističnosti. Můžu se dívat znova a znova.

<< předchozí 1 2 3