Starý dub (2023)

Film, ktorý chytí za srdce. Láskavá i hnusná človečina, bez štipky pátosu. A komu prišiel predvídateľný, pošlite mi budúce výherné čísla lota 😉.

Nech svět světem (2023)

Otravný soundtrack, všetky postavy nesympatické, a celé je to zbytočne dlhé a nudné.

Země (2021)

Takmer som to vzdal po 20 minútach. Nesympatická hlavná hrdinka, ktorá si šla riešiť svoju traumu spôsobom keď ťa bolí zub, kopni bosou nohou do radiátora. Ale priznávam, že pri podobnom Into the wild som si už v polovici želal, nech už tam skape.

Veronika (1972)

Zo žiadneho filmu som nikdy nemal takú hrôzu a nočné mory, ako po vzhliadnutí Veroniky na lyžiarskom zájazde ako 6-ročný s mojimi rodičmi. Až po 40-ke som nabral odvahu si to pozrieť znovu, tentokrát mi to už prišlo iba ako sureálny naivný komunistický muzikál.

A máme, co jsme chtěli (2023)

Krásny a silný film. Ešte pred vzhliadnutím som zachytil prirovnanie k Pelíškom. Mne sa páčil viac. Nie je v ňom toľko vtipných hlášok na zľudovenie, ale tie mi v Pelíškoch práve vadili (lebo smiech cez slzy). Oba filmy však považujem za veľmi prínosné pri spracovávaní našej histórie. Rád na tento film pôjdem aj druhý krát do kina.

Asteroid City (2023)

Na začiatku ma veľmi zaujal vizuál. Potom to už bola iba nuda až do konca.

Víly z Inisherinu (2022)

Ach, to čo bolo za prehajpovanú nudu? Nádherná krajina, famózna kamera, ale inak dvaja nesympatickí sedláci, čo jeden druhého otravuje, a (SPOILERY) ten mu za to posiela prsty jak kapitán Iglo. Akurát ich nežerú deti, ale iba smutný somárik, a aj sa mu to stalo osudným.

Někdo klepe na dveře (2023)

Za mňa VYMAKANÉ. Starý dobrý Shyamalan. Split ani Time mňa nezaujali, toto má atmošku Znamení a Osady. A zase sa mi potvrdilo, že do môjho vkusu sa môžu trafiť aj filmy výrazne pod 80-imi percentami na čsfd.

Bullet Train (2022)

Zbytočný a ešte k tomu aj hrozne dlhý film.