blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 10.12.2018  16:41

Zaujímavý pohľad na umenie ako také. Animovaný príbeh zložený viac-menej len z animovaných pasáží kreslených ručne za tónov krásnej hudby od del Mara. Ak človek chce vypnúť a doslova ponoriť sa do akéhosi melancholického a meditatívneho stavu, potom je tento snímok ako stvorený. Je to v podstate taký balzam na dušu a oceňujem odlišný prístup režiséra smerom nie k mase. 65 %

• 10.12.2018  14:44

Taká priemerná srbská hovadina, ktorá doslova srší čiernym humorom a ktorá v zásade neponúkne niečo svetoborné, ale na tú malú chvíľku celkom pobaví. V zásade je to ale nuda a nie je tam hádam jediná scéna, ktorú by som si tak že naozaj zapamätal. Snímok dosť rýchlo vyšumí z hlavy, takže ako jednohubka fajn, ale nečakajte zázraky. 50 %

• 10.12.2018  12:46

Zišlo sa zopár španielskych tvorcov a hercov a rozhodli sa totálne vyžmýkať taliansky originál, ktorý zožal celosvetový úspech. Varenie z vody, scenáristicky totálne nulové a čistá kópia bez nejakých dodatočných vsuviek. A ešte k tomu to aj dejovo tvorcovia trošku prepískli, lebo v niektorých prípadoch je už trošku od začiatku jasné, čo asi človek môže čakať. Akože, kto nevidel taliansku verziu a príde k tomu skôr, tak fajn, ale inak vám to nič nedá, akurát sa rozčúlite nad neschopnosťou Španielov natočiť niečo svoje originálne. 35 %

• 10.12.2018  11:01

Vyvrcholenie Arise série o tom, ako vlastne Section 9 vznikla sa v nieslo už v duchu tej pôvodnej série a bolo to už menej o akčnosti a viac o filozofovaní. Trošku som nepochopil ten záver, ale tak v zásade som celkovo nepoňal celé toto univerzum, takže až tak ma to neprekvapuje. 40 %

• 8.12.2018  21:43

Veľkolepé!!! Ten pocit, keď idete do kina zaspomínať na pár chytľavých notorických songov a z kina odchádzate absolútne omámený atmosférou, zvukom, kamerou, ale hlavne DUŠOU filmu. Bohemian Rhapsody je bezpochyby najlepším životopisným snímkom všetkých čias kvôli tomu, akým štýlom bol natočený a akú "jazvu" nechá na duši každého jedného diváka, ktorý aspoň trošku zachytil čo i len jednu pieseň skupiny Queen, pričom tieto piesne boli počas snímku naozaj citlivo vsadené priamo do dejových liniek. A záverečný koncert - to je naozaj hlavný highlight a jednou z najlepších hudobných scén filmovej kinematografie vôbec. Myslím, že Rami Malek by si mal pripraviť pekný oblek, ešte krajší preslov, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou silno hraničiaco s istotou si príde prevziať najcennejšiu sošku a ak nie, tak niečo nie je v poriadku. Až na malé dejové prikrášlenia na tomto file nevidím prakticky jednu vážnu chybu. Som proste ohromený a druhá projekcia ma určite neminie. 95 %

• 7.12.2018  08:19
    Power Rangers Turbo (TV seriál) (1997)

Žiaľ toto seriálové pokračovanie Power Rangers len dokázalo, že je to séria smerujúca do hlbších sračiek, v akých začala. Akurát sympatické ženské obsadenie to trošku zachraňuje, inak je to ale bieda a v zásade neustále o tom istom. 20 %

• 6.12.2018  17:49
    Uteč (2017)

Pôsobivý psychologický thriller, v ktorom je krásne odrazená samotná prapodstata rasizmu a celkový scenár je naozaj unikátny. Aj dialógy mali čo to do seba, len vzhľadom na zámer tvorcov, mi to prišlo trošku také uhladené a čakal som asi trochu viac brutality a takej tej dusivejšej atmosféry. Takto to bolo síce fajn, ale nie super. A práve to je to, čo som od toho očakával, vzhľadom na tunajšie hodnotenia. 60 %

• 6.12.2018  15:37

Táto séria sa akosi nevyvíja. Je to v zásade stále o tom istom a nejakým spôsobom mi v tejto časti chýbalo to, čo som našiel v tej predošlej, kde to bolo o väčšej akcii a prepracovanom deji. Aj vzhľadom na celkovú pre mňa nepríťažlivosť daného univerza by som očakával, že tvorcovia trošku dejovo pohnú zmyslami divákov. Snáď to príde v ďalších častiach. 45 %

• 3.12.2018  07:28
    The Circle (2017)

The Circle je odvážnym a vizionárskym projektom, ktorý je ale obalený v nie príliš lákavej forme a ktorý vás nepobaví takým spôsobom, akým by ste od daného námetu očakávali. Veľkým plusom je Tom Hanks, ktorý síce nedostáva toľko priestoru ako Emma Watson, ale aj napriek tomu z neho srší charizma a Emma to v zásade "nezvorala". Škoda toho, ako to tvorcovia poňali, lebo v podstate sa tam nič závažné neudialo a celkovo ten dej jednoducho vôbec nevygradoval do nejakej zmysluplnejšej zápletky. 60 %

• 2.12.2018  18:59

Príbeh novodobého pápeža, ktorý svojim nekonvenčným prístupom a spôsobom vyjadrovania vniesol do katolíckej cirkvi nový dynamický prúd. Tvorcovia sa tu zamerali na jeho myšlienky a práve na tento prístup, ale už menej priblížili jeho súkromný život, čo z toho tvorí taký trošku viac priemerný životopisný príbeh, aký by z toho mohol byť. Čakal som trošku viac. 50 %

• 2.12.2018  16:57

Konečne sa v tejto sérii niečo deje. Je to výživnejšie, akčnejšie, dejovo klasicky prešpekulované a hlavne je to menej filozofické a bez zbytočných kecov a nastavovanej kaše. Keď chcem vidieť sci-fi, jednoducho chcem vidieť zmysluplnú pointu a akciu. Tu som to celkom dostal, aj keď je to stále zasadené v univerze, ktoré mi už vo všeobecnosti jednoducho nesadlo. Takže v rámci možností si táto miniséria zatiaľ drží slušnú kvalitu. 60 %

• 2.12.2018  01:24

Nakoľko mám pôvodný seriál dosť napozeraný, tak do tejto paródie som sa len ťažko vžil a hlavne postava Jona Bakera v podaní Sheparda mi naozaj nesadla. Peňa klasicky fajn. Tento snímok je len jednou z mnohých priemerných komédií, ktoré si pozriete a o pol hodku vám vyfučia z hlavy. Nič svetoborné a ak sa to chcelo podobať na Jump street remake, tak sa to veru nepodarilo. Cameo Erika Estradu na konci pekný bonus. 55 %

• 30.11.2018  08:37

Druhý celovečerný film v podaní Power Rangers nevyšiel až tak katastrofálne, ako som si myslel, že to bude. Dokonca som tu videl aj akýsi náznak jemného zlepšenia kostýmov a celkom dobrý nápad na akýsi pokus o príbeh. Stále je to ale prvoplánová zábava, ktorá vás baví len vtedy, keď ste naozaj v predškôlskom veku, keď ste zhúlení alebo proste idete proti prúdu a ani takéto sračky vo vás nevyvolajú negatívne emócie. Amy Johnson potešila, ale aj napriek tomu je Power Rangers vo všeobecnosti jedna z najhroznejších sérií vôbec a tento film to skôr dokazuje ako vyvracia. 30 %

• 30.11.2018  07:27

Taliani, keď chcú, tak vedia prekvapiť. Perfect Strangers je krásnou a duchaplnou sondou do tajuplnej duše každého jedného z nás, ktorá naplno ukazuje možnosti pokrivenia charakterov, ktoré navonok vyzerajú tak čisto. Príbeh o skupine kamarátov, ktorá si zahrá hru, ktorá zmení ich životy - alebo nie? Samozrejme situácií pritiahnutých za vlasy tu bolo dosť a zbytočne to bolo vyšpičkované, ale ten záver sa originálne zvrátil. Pre mňa je tento snímok európskym prekvapením roka. 80 %

• 29.11.2018  19:33

Po dlhšom čase ďalšia miniséria z GITS univerza, ktorá vsadila na vskutku zaujímavý a prepletený dej a ktorá nám ponúkla modernejší vizuál. Japonské animácie sú vždy špecifické, ale vyvíjajú sa menej dynamicky ako tie americké či európske. Nápad s mobilnými mínami perfektný a aj postavy som si akosi viac užil. Konečne nejaký lepší nádych v rámci tejto série. 60 %

• 29.11.2018  19:15
    Chips se vrací (TV film) (1998)

CHIPS stretnutie po 15-tich rokov a so šedivými vlasmi. Neviem, prečo to tu užívatelia takto sprdli pod čiernu zem, ale až tak blede by som to nevidel. Ako seriál to bolo pohodové, ako film to bolo síce tiež fajn, ale na môj vkus až moc televízne. Čakal som tu trošku lepší drive, lepší príbeh a trošku aj tie dialógy vypiplať. Takto to bola len nadstavená kaša na vcelku úspešný seriál. Keďže ma to až tak nedostalo ako samotný seriál, tak hviezdičku uberám. 45 %

• 29.11.2018  17:03
    Power Rangers Zeo (TV seriál) (1996)

Keď som dal pôvodnému seriálu jednu hviezdičku, tak tu musím dať rovnaké hodnotenie, lebo príbeh, štýl, kostýmy a ani "neherci" sa neposunuli ani o piaď dopredu a je to stále rovnako zlé, ako to bolo. Očakával som, že tvorcovia sa poučia, ale očividne to na malé deti v tom čase zaberalo. Dosť zlé. 20 %

• 28.11.2018  08:17
    CHiPs (TV seriál) (1977)

Tento seriál sa do našich končín nedostal a v zásade je to pradávna odnož Kobry 11 s podľa mňa o niečo sympatickejšími hercami a takými viac zo života príbehmi. Erika Estradu tento seriál dostal na hollywoodske výslnie onej doby. Predsa len už tento seriálový počin ohlodal zub času, ale určite sa dá na to pozrieť a aj keď som nevidel úplne všetky časti, môžem zodpovedne povedať, že pre fanúšikov pohodových seriálov je toto dobrá voľba. 60 %

• 26.11.2018  17:45

Tento výpravný snímok ma celkom prekvapil. Netušil som o tom, kto vlastne bol z prvých objaviteľov, ktorí sa rozhodli pátrať v amazonskej džungli po nových existenciách, pričom ide o veľkú skúšku viery a odhodlania. Príbeh, ktorý vás zaujme, ale zároveň vás miestami aj znudí, lebo vzhľadom na dobrodružný námet snímku som čakal trochu viac akcie. Každopádne ale pre milovníkov history veľmi slušné a so slušnými hereckými výkonmi, hlavne Hunnama som doteraz veľmi nepoznal a milo prekvapil. 70 %

• 26.11.2018  15:24
    Belgica (2016)

Belgičania ukázali svetu celkom slušne vystavané dramatické dielo, v ktorom dokázali vcelku presvedčivo zobraziť súrodenecké vzťahy na hrane bizarnosti a vcucnuté do businessu. Niektoré scény surovo reálne, niektoré zas trošku od veci, ale to už s takými filmami býva. Nie všetko vás môže nadchnúť. U mňa je toto ale lepší nadpriemer. Soundtrack fajn a do štvrtej hviezdičky chýbalo možno ešte o kúsok viac dejovej celistvosti. 65 %

• 26.11.2018  13:21

Ghost in the shell v novom šate upravený o nové CGI prvky, ale v zásade neprináša do univerza absolútne nič nové a len rekapituluje pôvodné udalosti. Tie animácie sa mi páčili a kvôli nim prikladám jednu hviezdičku navyše, ale stále je to pre mňa jedna z najpodpriemernejších sérií vôbec. Celkovo som očakával ten námet viac prepracovaný, ale hlavne divácky atraktivnejšie podaný. 50 %

• 26.11.2018  11:27

Pekná milá rozprávka, ktorá v podstate otvára novú animovanú sériu filmov o šmolkoch. Hraná verzia podľa môjho názoru nebola až taká dobrá a tu tvorcovia v podstate prerobili originálnu 2D animáciu do krajšej a menej otravnej podoby ako tomu bolo v predošlých dvoch filmoch. Aj príbehovo celkom fajn, ale stále veľmi detinské a dospelým to veľa nedá. 60 %

• 23.11.2018  17:40

Filmová pocta českému režisérovi, ktorého kariéru asi najviac ovplyvnila komunistická doba a ktorý aj napriek problémom dokázal nájsť tú svoju cestu. Ten artový spôsob poňatia jeho života je asi na mieste, ale mňa to až tak nebavilo. Mádl klasicky dobrý, ale celkovo tá konštrukcia filmu ho u mňa predurčuje na neúspech. Ako pocta umelcovi ale veľmi dobrý film. 50 %

• 23.11.2018  17:36

Po vianočnom príspevku prichádza aj ten halloweensky a šmoulovia to rozbalia opäť. Nie až v takej gradácii, ale je to celkom pozerateľné a v podobnom 2D/3D duchu ako ten vianočný kraťas. Pre fanúšikov šmolkov určite povinnosť, ale nečakajte zázraky. 55 %

• 23.11.2018  16:10

Ďalšie pokračovanie z GITS univerza, v ktorom sa už Motoko vzdáva participácie v Section 9 a príbeh sa točí aj napriek tomu okolo nej. Stále sa snažím prísť na to, čo tak veľmi priťahuje k tejto sérii divákov, ale stále som na to neprišiel. Pre mňa to bolo opäť nehutné, sterilné, bez akýchkoľvek emócií a ani animačne sa to akosi nehýbe dopredu. Neviem, táto séria mi jednoducho nesadla a nech robím, čo robím, neviem jej prísť na chuť. 45 %

• 23.11.2018  11:38
    Šmoulové 2 (2013)

Pokračovanie šmolkov v zabehnutých koľajách s moderným šatom a s niektorými naozaj podarenými vtipnými scénkami. Celkovo sa ale jedná o priemerný animák, ktorý z predlohy mohol vyžmýkať aj viac. A tiež tie 3D postavičky sú podľa mňa menej podarené ako tie 2D, na ktoré sme boli všetci zvyknutí. 55 %

• 23.11.2018  10:23
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Tento seriál alebo ako to nazvať, je naozaj ukážkou toho najstrašnejšieho, čo sa dá v televíznom svete vyrobiť. Nelogické scény, totálne od veci kostýmy, dialógy na úrovni batoľaťa a nesympatické postavy s výnimkou Amy Johnson a Catherine Sutherland. Jednu hviezdičku môžem dať akurát tak za chytľavú znelku, inak je to ale takmer nepozerateľné a to môžem povedať aj napriek tomu, že som videl tak štvrtinu zo všetkých dielov. 20 %

• 21.11.2018  12:12

V zásade ide o niečo podobné ako v prípade predošlého dielu The Laughing man. Tuto ale ide o rekapituláciu druhej série pôvodného S.A.C. seriálu okliešteného o zbytočné doplnkové scény a filozofické dialógy, ktorými tvorcovia vypĺňali seriál. A práve kvôli tomu dávam o hviezdičku navyše ako v prípade seriálu, lebo ten dej bol tým pádom kompaktnejší a dalo sa to viac vychutnať a hutnejšie pochopiť podstatu. Aj napriek tomu ale pre mňa stále priemer. 50 %

• 20.11.2018  21:43
    Stát pevně (2016)

V podstate ani neviem, o čom tento snímok vlastne bol. Francúzska dráma zobrazujúce citové a psychické rozpoloženie jednej osoby, ktorá sa vysporiadava so svojim životom, so svojim úchylkami a celkovo sa snaží si sám sebe nainštalovať nejakú duševnú terapiu na ozdravenie duše. Niektoré scény tu boli doslova nechutné a neodporúčam to osobám nie veľmi náchylným k neštandardným záberom. Okrem toho, že som sa dosť nudil, tento film mi celkovo nepriniesol žiadnu pridanú hodnotu a vonkoncom ku mne neprenikli akékoľvek emócie. Podpriemer. 40 %

• 20.11.2018  14:48

Klasický krátkometrážny vianočný príspevok k novodobému snímku o šmolkoch. Je to síce milé a poučné, ale v zásade sa to nijako nelíši od ostatných animákov typu Shrek, Madagascar a pod. Každopádne ale prelínanie 3D a 2D animácie potešilo a časy dávno minulé s dávnejšími animáciami dodali trošku nostalgie. 55 %

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64