blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 21.10.2018  00:02

Na Šmolkoch som odmalička vyrastal, takže moje hodnotenie dosť ovplyvní aj nostalgia. V tomto prípade sa konkrétne bavíme o prvom televíznom prevedení tejto animovanej rozprávky, ktorý tvorcovia veľmi umne prepojili s pôvodnou predlohou Johana a Čejka, ktorí boli akoby predchodcami týchto "modrých darebákov". Aj napriek tomu, že už teraz som sa pritom aj miestami nudil, štyri hviezdičky musím dať už len kvôli tomu, akým kultom sa Šmolkovia v minulosti stali. 70 %

• 20.10.2018  20:14
    Úkryt v zoo (2017)

Vojnový film zachytávajúci ďalší nádherný príbeh z onej doby, kedy sa opäť našli ľudia, ktorým právo tento snímok patrí za ich odvahu pomáhať počas pohnutých dní. V tom je hlavný zmysel tohto snímku odhliadnuc na to, či bol remeselne zrežírovaný alebo nie. Vadili mi tam viaceré veci, nakoľko film mohol byť pútavejšie natočený a mohlo prúdiť k divákovi viac emócií, avšak herecké výkony boli jasným plusom - hlavne Jessica a Daniel. A vidieť slovenského herca v americkej koprodukcii je tiež istý unikát. Určite nadpriemerný snímok, ktorého hodnota hlavne v dnešných časoch stúpajúceho extrémizmu sa nedá vyčísliť. 70 %

• 20.10.2018  17:15
    Rocco (2016)

Asi každý z nás už nejaké to porno videl a možno pre osvieženie sexu to nemusí byť zlé, avšak natočiť dokument o jednom zo "žrebcov", ktorý sa každodenne natriasajú na nejakej peknej slečne, mi príde už trošku scestné. Chápem, že tvorcovia sa snažili priniesť pohľad do zákulisia natáčania porno filmov ako takých a možno predstaviť jedného z najznámejších pornohercov z iného uhla pohľadu. Problém ale je, že mi príde dosť vtipné, keď típek klátiaci toľko žien začne uvažovať nad tým, prečo to vlastne robil a ako mu to zasiahlo do života. Holt, vybral si si sám chalan. To ale neznamená, že sa to ešte musí zdokumentovať. Jeden z tých zbytočnejších snímkov. 40 %

• 19.10.2018  16:39

Priemerný francúzsky film so síce slušným obsadením a zaujímavou témou, ale natočený nezáživne a bez energie. Miestami ten príbeh bol dosť klišé, ale zároveň bol niečím unikátny. Ťažko to hodnotiť, keďže mám rozporuplné pocity. Film, ktorý je dobré raz vidieť, ale akonáhle skončí, vyšumí bleskovo z hlavy. 55 %

• 19.10.2018  14:26

Možno som "przniteľ" novodobej sci-fi zábavy ako takej, ale tento animovaný počin ma teda nedostal. Animácie klasicky japonsky dobré a aj námet nebol od veci, veď bol predsa len nepriamou predlohou Matrixu. Každopádne nudil som sa, postavy boli nesympatické a celkovo bolo ťažké sa orientovať v deji, keďže iba na začiatku boli spomenuté dve vety, ktoré by akože mali vtiahnuť diváka do deja a tým to bolo vybavené. Asi som od toho čakal trošku viac. 45 %

• 19.10.2018  11:49

Poučný, ale zároveň ničím zaujímavý dokument o našej aj svetovej nemilej histórii, ktorá by mala byť mementom pre nás všetkých. Ten odkaz je jasný, nielen Židia boli terčom a na to sa možno trochu zabúda. Ale aby to prinieslo väčší odkaz, malo sa tam asi použiť viac faktov a menej sentimentu, inak je to len ďalší dokument do mozaiky ťažkých životných príbehov, akých už bolo natočené veľké množstvo. 55 %

• 12.10.2018  16:12

Príliš profesorsky natočený snímok, ktorý mal veľmi zaujímavý potenciál, ale u ktorého sa divák neznalý problematiky jednoducho utopí ako v lyžičke vody. Snímkov na podobnú tému už bolo pár natočených a dokázali sa k divákovym emóciám dostať podstatne bližšie. Toto bolo síce zaujímave pozerať, ale ani ste si len neuvedomili, že sú tam vlastne nejaké hlavné postavy a celé to nejako prešumelo. 50 %

• 12.10.2018  14:06
    Život (2017)

Nebolo to votrelecky atmosferické a ani gravitačne odzbrojujúce, avšak malo to atribúty oboch, v niečom iné, v niečom veľmi podobné. Bol to taký mišung oboch a na mňa to fungovalo veľmi slušne. Herecké obsadenie naozaj hviezdne, keď už Reynolds chudák musel hrať vedľajší prím a napätie z filmu do mňa prúdilo prakticky každú minútu. Nemalo to veľa hluchých miest a ten koniec ma zabil. Aj keď možno pôjdem proti "hate" prúdu, 80 % si to jednoznačne zaslúži.

• 12.10.2018  11:23

Nuda. Francúzska nuda podávaná jemne dramatickým spôsobom a spracovaním, ktoré u diváka vyvolá jemne melancholické pocity. Avšak inak sa k nemu nedostane takmer žiadna emócia. Natočené veľmi strojene, minimalisticky a bez akéhokoľvek napätia alebo vášne. Ak má byť toto art, tak nie, neprosím. 35 %

• 7.10.2018  19:44
    Venom (2018)

Určite sa dá súhlasiť s tvrdením, že toto nie je najlepšia Marvelovka, ale jedným dychom sa dá povedať, že je jedna z tých navýživnejších a jedna z tých, ktorá proste diváka baví celý čas bez nejakých výrazných hluchých miest. Tom Hardy si konečne užil svoju postavu vo veľkom a uhral to parádne. Michelle Williams tam bola v zásade len za peknú, ale celkovo im to celkom šľapalo. Niektoré scény boli coolovo vtipné, niektoré zase ako namakaný digitálny sajrajt a niektoré zas zbytočne naťahované. Celkovo ale určite odporúčam a Marvel opäť raz nesklamal. 75 %

• 4.10.2018  00:32

Táto rozprávka si naozaj zaslúžila podobné vizuálne a maximálne výpravné prevedenie, kde všetko vyzerá, ako má, nádherné kulisy, skvelé kostýmy, očarujúce prostredie - hlavne, keď sa hrad premení do žiarivých farieb. V podstate všetko, čo by podobná rozprávka mala mať. Ale hlavne nevýslovné plus Emma Watson, ktorá bola skutočne nádherná a v tejto polohe neskutočne očarujúca. Trošku mi vadilo muzikálové prevedenie a nakoľko už všetci vieme, ako to dopadne, už to diváka tak nestrhne. Každopádne ale poctivý a neurážajúci remake. 70 %

• 3.10.2018  22:30
    Viva (2015)

Nie som veľkým fanúšikom týchto gay/travesty/lesbických príbehov. Nechápte ma zle, nie som homofób alebo niečo podobné, ale jednoducho táto problematika ide mimo mňa. Musím ale jedným dychom dodať aj to, že tento snímok ma dosť príjemne prekvapil, lebo vcelku slušne a emočne zobrazil veľmi komplikovaný vzťah travesty syna a jeho alkoholického otca. V zásade sa toho vo filme veľa neudialo, ale minimálne človek mohol vidieť život v kubánskych uliciach a to, že nie všade sa žije jednoducho a navyše hlavný predstaviteľ je hádam tá najkrajšia travesty žena, akú som asi videl. A to nie som priteplený. 65 %

• 3.10.2018  00:06
    V sedmnácti (2016)

Tak ako Francúzi vedia natočiť kvalitný film, tak vedia Francúzi vyslať do sveta aj takúto sprostosť. Nudná, nezáživná hovadina s otrepaným scenárom a dejom tak necelistvým ako zrazená omáčka. V prvej polke filme sa chlapci neustále tlčú, aby v tej druhej potom zistili, že vlastne sa majú radi a polku ju prešukajú. Neviem, akože nevidím veľký zmysel v podobných veľdielach a nemám nič proti gayom, ale zas nemusím pozerať, čo spolu stvárajú v posteli. Takže za mňa slabý podpriemer. 30 %

• 2.10.2018  22:07

Tento snímok už fakt nemal nič spoločné s pôvodnou Disneyho rozprávkou. Na čo sa točia tieto zlátaniny, keď už v tej úvodnej časti sa vie, ako všetko dopadne a tieto takzvané pokračovania už naozaj neprinášajú nič nové a dokonca ani len posun v animačnej a vizuálnej úrovni. Podpriemerný animovaný snímok, aj napriek tomu, že to malo peknú atmosféru. 40 %

• 1.10.2018  23:58
    Skryté zlo (2017)

Potenciál veľký, režijne zvrzané. Tvorcovia prišli skutočne so zaujímavým námetom, ktorý by mohol vniesť nové prvky na súčasnú hororovú scénu. Avšak ako sa dej rozvíjal, tak pribúdalo množstvo doslova hlúpostí, ktoré keby Title lepšie uchopil, mohol z toho vyčarovať slušný atmosferický snímok. Takto je to len akási novodobá odroda Fredyho Kruegera a jeho Nočnej mory z Elm Street. 50 %

• 1.10.2018  22:19

Komédia, ktorú napísal sám život a ktorá vlastne nebola vyslovenou komédiou, skôr takým plačom cez smiech. Naozaj pekne vykreslená snaha o udržanie si vlastného sna aj napriek nepriazni osudu. Sympatické postavy, milý príbeh, unikátny scenár podľa skutočnej udalosti a bezpochyby aj pekný soundtrack. Ja som sa bavil, moja žena tiež a účel tento film splnil tak, ako mal. Aj keď sa priznám, že trošku som od toho očakával viac. 70 %

• 1.10.2018  22:14

Doplnkový príbeh k legendárnej Disneyho rozprávke o kráske a zvierati, na základe ktorej bolo natočených množstvo ďalších variácií. Konkrétne toto pokračovanie, resp. doplnok nie je kvalitatívne tam, kde bola pôvodná rozprávka, ale na vianočné posedenie s detičkami pri telke je toto ideálny partner. Milá rozprávka, ktorá neurazí, ale ani vás nijako neprekvapí. 50 %

• 28.9.2018  12:03
    Nocturama (2016)

Takéto typy filmov idú totálne mimo mňa. Snaha o akési umelecké pretvorenie ponurej a depresívnej drámy na mňa nezabrala a prakticky celý čas som sa nudil. Mám vcelku rád francúzske filmy, ale len tie, ktoré majú energiu. Z tohto snímku nevyžarovala prakticky žiadna a emócie sa ku mne nedostali ani náhodou. 40 %

• 24.9.2018  16:27
    Masaryk (2016)

Toto je jeden z tých filmov, na ktoré sa človek teší a keď to príde, nie je vyslovene že sklamaný, ale nie je ani ohromený. A to je škoda, lebo Masaryk bol film s veľkými očakávaniami. Karel Roden mechanicky presný a jeho hereckému výkonu nejde vytknúť prakticky nič. Ostatným v zásade tiež. Obsahovo teda celkom fajn, avšak atmosfericky chladné, divácky málo pútavé a príliš politicky poňaté. Na druhej strane ale na česko-slovenské pomery úžasný vizuál. Takže suma sumárom slabší nadpriemer. Aspoň pre mňa. 60 %

• 24.9.2018  13:41
    Agnus dei (2016)

Veľmi zaujímavý námet spracovaný veľmi nezaujímavým spôsobom. Všetci, ktorí trošku poznajú dejiny, vedia aj o tom, aké bolo v našich končinách "besnenie" sovietskych vojakov po ukončení druhej svetovej vojny. Celkom ma zaujímali detaily a na snímok som sa dosť tešil, ale nakoniec som trošku sklamaný, keďže akosi som sa k tomu snímku nedostal nielen emočne, ale ani atmosférou. Akosi mi tam chýbal nejaký moment, ktorý by pripomenul, aké ťažké časy to boli. Podľa mňa dosť povrchne natočené a bez šťavy. 55 %

• 24.9.2018  11:18
    Zlato (2016)

V tomto prípade ide v zásade o ničím zaujímavú dobrodružnú drámu, ktorá vypovedá o jednom z najväčších ťažiarskych škandálov vôbec. Pre zainteresovaných to môže byť zaujímavé a v podstate aj McConaughey dokázal svojím herectvom ako-tak vtiahnuť do deja, ale pokiaľ vás nezaujímajú podobné politicko-finančné hry, tak vás to jednoducho nezaujme. Mne to prišlo zrežírované až moc profesorky a film som si až tak neužil. 60 %

• 22.9.2018  09:59
    Pátá loď (2017)

Film, ktorý vás zaujme. Film, ktorý vo vás vyvolá také zvláštne emócie a zároveň akýsi pokoj v duši, aj napriek tomu, že životná situácia hlavnej hrdinky nie je veľmi lichotivá. Veľmi sympatické dievčatko v hlavnej role. Škoda len, že už ku konci filmu to skĺzlo k až príliš abstraktnému prevedeniu samotného záveru. Viem, že cieľom bolo to poňať trošku viac umelecky, ale v tomto prípade to bolo skôr kontraproduktívne. 55 %

• 21.9.2018  15:43

Myšlienka fajn, prevedenie ako tak dobré, ale tá atmosféra filmu bola úplne na hovno. Necítil som žiadne emócie, bolo to také akési nevyrovnané, ten vzťah otca a syna nebol do hĺbky prenesený na diváka a pozerať, ako sa z ufrflaného starca stane pomaly narkoman je síce zaujímavé, ale musí to byť jednoducho lepšie zrežírované. Belgičania by mali trošku vyšperkovať svoje snímky. Tento nie je prvý. 50 %

• 21.9.2018  14:14

Toto je Disney, akého si všetci pamätáme. Milá rozprávka s milými animáciami a s príjemnými postavami a dokonca ani ten netvor tu nie je až tak zobrazený ako netvor, ale iba ako taká nejaká beštia, v ktorej sa postupne prejavia city. Ako hovorím, pre deti a aj pre dospelých je to fajn a hviezdička navyše za krásnu titulnú pieseň. 70 %

• 21.9.2018  11:56

Opäť len jedna z priemerných francúzskych komédií, pri ktorých máte síce taký povznášajúci pocit z pekného príbehu, ale nezasmejete sa prakticky ani raz. Čierny humor tam síce bol, ale bol taký nemastný-neslaný a ničím výnimočný. Herecké výkony fajn, ale tiež neoslnili a možno som čakal aj trošku lepšiu zápletku. Suma sumárom, na nedeľné popoludnie fajn. 55 %

• 17.9.2018  22:05

Nórsko sa v plnej nahote odhalilo a Erik Poppe ukázal svetu desivé posolstvo, ktoré je v dnešnej dobe tak priveľmi aktuálne až to mrazí. Tak, ako ma mrazilo takmer počas celého trvania snímku. Čo divákovi utkvie v pamäti, je jednoznačne to dychberúce čakanie na prvý výstrel, ktorý viete, že príde a viete, čo tých úbožiakov čaká, a predsa sa to stále nedeje. Potom už to skĺzne do hry na schovávačku, v ktorej sa dalo krásne precítiť strach, napätie a takú úzkosť, akú som už dlho vo filme nezažil. Andrea Berntzen znamenitý herecký výkon a celkovo atmosféra filmu tak dusivá, že citlivejšie povahy niektoré pasáže nemusia predýchať. Škoda trošku toho premrhania potenciálu, ktorý bol ešte o niečo väčší, nakoľko opakujúce sa scény, kde vidíte dosť dlho jeden záber, trošku zrazili tento snímok a nebyť toho, dám plných päť hviezd. Posolstvo ale jednoznačne silné a veľké memento do budúcnosti. 80 %

• 17.9.2018  08:23

Dokument o hrdinovi, o ktorom sa toho málo vie a ktorý ostáva v tieni udalostí druhej svetovej vojny ako záchranca parížskeho a zároveň aj svetového umenia ukrytého v Louvri. Dobové zábery pekne poprelínané s animáciami a divák sa tu dozvie vskutku dosť zaujímavé informácie ohľadom tejto témy. Mňa umenie ako také až tak neberie, ale tí, ktorí mu holdujú, by si toto mali určite pozrieť. 55 %

• 15.9.2018  11:49

Dôverný nepriateľ je opäť jeden z ďalších snímkov z českej a slovenskej produkcie, ktoré právom môžno označiť ako prelomový film. Minimálne v našich končinách určite. Marcinková predviedla skvelý herecký koncert a aj keď scenáristicky to bolo deravé, hlavný message filmu bol naozaj výborný a na tunajšie pomery skutočne nevídaný. Nebyť pár ozaj hlúpych a trápnych scén, tak by sa právom tento film mohol označiť ako film roka slovenskej produkcie. 65 %

• 15.9.2018  11:45

Vizuálne najnamakanejší a najpodmanivejší Kong všetkých čias. Príbehovo jemne rozvinutý a zároveň ukrytý v tajnosti ostrova, kde sa zvedie boj medzi monštrami, ktorý mal podobné kvalitatívne parametre ako ten v poslednej Godzille. Herecké výkony celkom fajn, ale všetko tu bolo podriadené hlavne efektom, čo je značne cítiť. Preto nečakajte nejaký mozgový nálev, ale o to v tomto filme vôbec nejde. Napriek tomu, že klišé tam bolo vcelku dosť, slabé štyri hviezdy si to určite zaslúži. 70 %

• 14.9.2018  08:16
    Hotel Úsvit (2016)

Mám celkom rád dokumenty zo života, špeciálne zo špecifických oblastí, v ktorých sa žije o niečo ťažšie ako inde. Aj tu to bolo slušne zobrazené a malo to svoju atmosféru, avšak cítil som tu trošku nevyváženosť. Autorka sa zamerala skôr na tie sociálnejšie prípady a akosi vynechala aj tých obyčajnejších a vysporiadaných so životom aj v takom meste, akým je Čierna nad Tisou. Nie všetko je to tam tak zlé. 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63