blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 31.5.2020  01:27

Prvotné spracovanie známeho hitu "Zrodila sa hviezda", ktoré neponúka veľmi nič, čo by diváka zaujalo, a v zásade ponúka veľmi jednoduchý a dosť za vlasy pritiahnutý príbeh. Ani som nevedel, že už v tých rokoch sa točili nejaké farebné filmy, ale očividne áno a na tú dobu to vyšlo celkom fajn. Dnes to už ale určite neobstojí a zub času si jednoducho nevyberá. Len šedý priemer. 50 %

• 30.5.2020  23:17
    Sklep (2018)

Tento snímok som videl v kine nie dávno po premiére a akosi som zabudol napísať komentár. To asi aj svedčí o tom, že dosť rýchlo vyšumí z hlavy. Akože natočené to nebolo zle a malo to aj celkom spád, ale predsa len tomu chýbala akási zaujímavejšia pointa a trošku aj to stupňovanie deja bolo také všelijaké. Každopádne na slovenské pomery slušné a ani herecké výkony niektorých nehercov neboli na zahodenie. 60 %

• 30.5.2020  02:23
    Nico, 1988 (2017)

Nezaujímavá hudobná road movie, ktorá zapadá do úplného šedého priemeru a nevyniká prakticky jednou zapamätateľnou scénou. Viem, že to malo byť hlavne o jej živote a aj o pocitoch, ktoré počas svojej kariéry Nico mala, avšak podané je to dosť ťažkopádne a toporne. 45 %

• 30.5.2020  00:57

Taká menšia hororová kopírka starodávneho Vreskotu s o niečo menej zmysluplným dejom a hereckými výkonmi. V zásade sa jedná o celkom slušný scream revival movie, avšak tento formát je už natoľko otrepaný, že keď k tomu narátame to klasické americké béčkové hororové klišé, ktorého je v tomto snímku neúrekom, tak z toho môže vyjsť len veľmi priemerný snímok, ktorý ničím novým nezaujme. 55 %

• 23.5.2020  16:24
    Hastrman (2018)

Kryštalicky čistý priemer v rámci fantasy žánru a žiadne bombastické prekvapenie sa určite nekoná. Na české pomery možno jeden z tých prepracovanejších snímkov, hlavne čo sa týka temnejšej atmosféry s krásnymi prírodnými zábermi, avšak dejovo je to v podstate taká rozprávka pre dospelých, v rámci ktorej nenájdete jedinú ozaj zapamätateľnú scénu. Preto pre mňa len veľmi priemerný snímok na jedno zhliadnutie. 55 %

• 23.5.2020  15:18
    Websterovi (TV seriál) (2017)

Ja neviem, akože nemôžem povedať, že tento seriál bol vyslovene, že zlý, ale žeby to bol seriál nominovaný na najlepší seriál roka 2017, tak to už mi príde priveľa. Možno to je tým, že tých seriálov sa u nás veľa netočí. Každopádne ale animácie aj postavičky zaujímavé, ale to prevedenie je proste mdlé, nezaujímavé a nudné. Nemyslím si, že aj deti sa pri tom zabavia. Chýbala mi tam iskra, ktorej absencia zráža tento seriál do úplného priemeru. Slabé tri hviezdy. 50 %

• 21.5.2020  16:29
    The Purge (TV seriál) (2018)

Seriálová verzia Očisty nedopadla až tak škaredo, ako som si myslel. V zásade už je to len omieľanie toho istého stále dookola. Čo je ale zaujímavé na tejto sérii je fakt, že priemernú prvú sériu vykresľujúcu dianie počas očisty dosť podobné predošlým filmom strieda nadpriemerná druhá séria, v ktorej už išlo aj o zásadnejšie posolstvá a ktorá vykresľovala skôr dianie mimo očisty a to, čo reálne ovplyvňovalo udalosti počas nej. Takže bolo to o to zaujímavejšie. Pre mňa osobne to nebola až taká nuda, a preto aj nadpriemernejšie hodnotenie. 70 %

• 20.5.2020  11:43

Čo dodať, jedna príjemná éra sa skončila a my môžme tvorcom len ďakovať za úžasných 12 rokov kvalitnej zábavy. Tento bonusový diel to len umocní. 80 %

• 20.5.2020  11:34

Vtipný a milý pohľad do zákulisia šou vyrozprávaný slovníkom vlastným hlavným hrdinom. Príjemný doplnok k seriálu. 80 %

• 19.5.2020  23:46

Príjemný rodinný snímok o unikátnom priateľstve dvoch úplne odlišných ľudí na štýl francúzskych "Nedotknuteľných". Aj napriek faktu, že ide o skutočný príbeh, sme už podobných snímkov videli dosť a v zásade sa na to síce pekne pozerá, ale ten branch je už podľa mňa presýtený. M`Barek ťaží zo svojej momentálnej popularity a to je vlastne aj to, čo chceli v tomto prípade tvorcovia využiť. Do štvrtej hviezdy mi tam niečo chýba a naopak cítiť tu mierny kalkul. 65 %

• 19.5.2020  17:22
    Manifesto (2015)

Ja akosi tieto alternatívne, umelecky vyšpičkované snímky nemusím. Možno nie som ten typ intelektuála, ale ja od filmu očakávam, že pri ňom vypnem a sem-tam sa aj zamyslím, o čo ide. Toto bolo až príliš na mňa a Rosefeldt divákom v podstate ponúkol divákom svoj vlastný svet očami Cate Blanchett, ktorá tu aspoň ukázala, že je schopná zahrať akúkoľvek rolu. Inak ale nie je prakticky nič iné, čo by ma na tomto snímku zaujalo. Len slabé dve hviezdy. 30 %

• 19.5.2020  15:26

Tak toto pokračovanie už mi prišlo ozaj zbytočné. Z vizuálnej stránky všetko v poriadku a efekty by si človek vedel užiť aj v kine, ale obsahovo a atmosfericky to bolo niekde úplne mimo predošlých "predátorských" snímkov. Toto bol v podstate len digitálny akčný výplach, pričom ani samotní predátori už neboli to, čo bývalo. Proste celkový béčkový look zváža tento film do priemerných vôd a ťažko povedať, či má ešte zmysel niečo ďalšie natočiť. Slabé tri hviezdy. 50 %

• 18.5.2020  18:41
    Vlasy (1979)

V rámci muzikálovej tvorby je tento snímok od Formana určite jedným z tých top, ktoré musí každý milovník muzikálov aspoň raz za život pozrieť. Ja tomu až tak neholdujem, takže mňa to až tak neokúzlilo, ale väčšinového diváka to určite zabaví a príde aj na lepšiu náladu. Záverečná pointa sa mi veľmi páčila a Beverly v najlepších rokoch tiež príjemným plusom. 60 %

• 18.5.2020  15:04
    Pátrání (2018)

Tak toto je ozaj nápaditá, unikátna a miestami aj dych berúca thrillerová nakladačka, ktorá využíva moderné prvky a do nich je v podstate zasadený aj celkový dej. Prakticky celý film sa odohráva v online priestore a Chaganty vám nedá skoro vôbec vydýchnuť. Množstvo zvratov, skvelý John Cho, ale hlavne unikátny prístup k modernému filmu. Aj napriek dosť predvídateľnej a trošku nedotiahnutej záverečnej pointe je tento snímok pre mňa prekvapením roka. 80 %

• 17.5.2020  20:31
    Predátoři (2010)

V tomto prípade úplne súhlasím s hodnotením, ktoré je u väčšiny divákov. Pokračovanie Predátora nebolo nejaké zlé, ale bolo vidieť, že tvorcovia sa chceli priblížiť originálu a navodiť tú pravú tajomnú atmosféru, čo sa im aj návratom do džungle celkom podarilo. Už to ale nebolo nič nové a pochybujem, že sa z tejto série ešte dá niečo lepšie vyžmýkať. 65 %

• 17.5.2020  00:27
    Predátor 2 (1990)

Pokračovanie Predátora v celkom kvalitnom duchu a v zásade aj dejovo aj kvalitatívne nadväzuje na jednotku, len s tým rozdielom, že charizmatického Arnolda nahradí jemne toporný Glover a tajomná džungľa sa vymení s nástrahami veľkomesta. A v tom je práve najväčšie mínus dvojky - že to tajomno jednotky sa niekde vytratilo a v zásade sme dostali viac akčný výplach. Preto aj u mňa to odzrkadľuje samotné hodnotenie o jednu hviezdu nižšie. 60 %

• 16.5.2020  22:27

Islanďania sa hecli a natočili vkusný pod kožu sa vrývajúci dramatický snímok, ktorý som hltal každým záberom. Jednoduchý príbeh vykresľujúci každodenný život v susedstve, pričom jednoduché problémy sa tu riešia vonkoncom bizarnými až fatálnymi spôsobmi. Seversky chladne spracovaná sonda do duše obyčajných ľudí bojujúcimi s vlastnými problémami. Tlieskam tvorcom a vrelo odporúčam. 80 %

• 16.5.2020  19:40
    Predátor (1987)

Tak toto je úplná akčná klasika, ktorá vyniesla hviezdu Arnolda Schwarzeneggera doslova do výšin. V podstate nadupaná dobrodužná akčná nakladačka, ktorej záver je dosť predvídateľný a nevýrazný, čo je trošku škoda. Inak ale všetko fungovalo a hudba od Silvestriho to len umocnila. Ako malý som tento snímok žral a videl som ho už hádam aj desaťkrát. 80 %

• 16.5.2020  16:13

Musím povedať, že tento snímok sa mi ozaj páčil. Bolo to niečo medzi komédiou, krimi a jemným thrillerom, kde jedna situácia a zvrat strieda druhú a človek musí dávať dosť dobrý pozor, aby mu nič neuniklo. Fajn film na odreagovanie so sympatickými herečkami v hlavných úlohách a so slušne nadupaným soundtrackom. 70 %

• 16.5.2020  00:50
    Moulin Rouge (2001)

Tento snímok je doslova honosnou poctou kabaretu ako takému a aký iný názov alebo miesto deja môže mať takýto film, ak nie práve Moulin Rouge. S týmto je spojených viacero odkazov a celková pointa filmu, ktorý je veľmi hravý, s chytľavými songami, nabrúsenými tanečnými variáciami a veľmi milou atmosférou, aj keď celkovo to nedopadne až tak šťastne. Nicole Kidman a Ewan McGregor skvelou voľbou a bolo vidieť, že im to ladí. V rámci muzikálového žánru je toto určite jeden z top kultových snímkov, avšak keďže ja moc muzikály nemusim, tak ma to až tak výrazne emočne nezasiahlo. 70 %

• 15.5.2020  18:59
    Moulin Rouge (1952)

Vylepšená verzia kabaretného príbehu spojené so životopisným presahom mne neznámeho spisovateľa. Na tú dobu určite pecka s prihliadnutím na slávu kankánových tancov. Dnes už je to len priemerný snímok, pri ktorom síce vypnete, ale zároveň aj rýchlo zabudnete. Vzhľadom na hodnotenia som od toho čakal asi trošku viac. 55 %

• 15.5.2020  16:44
    Moulin Rouge (1928)

Tak toto je riadne stará vykopávková verzia Moulin Rouge. V zásade sa jedná ešte o nemý film s azda najznámejšou tanečnou sekvenciou za tónov skvelej starodávnej hudby. Inak ale to už brutálne ohlodal zub času a v súčasnosti je to už prakticky nepozerateľné. Asi do budúcnosti vsadím na novšie verzie :) 35 %

• 15.5.2020  14:46
    Sestra (2018)

Tento hororový snímok mal zrejme lepší potenciál, na aký to nakoniec vyšlo, ale nič to nemení na fakte, že tieto horory z Conjuring univerza sú jednoducho o triedu lepšie ako všetky tie rýchlo kvasené odvary. James Wan ako producent je tu proste cítiť a vidieť a musím sa priznať, že zopár scén bolo ozaj dosť nadupaných. Každopádne v tom deji som sa trošku strácal a natočené to bolo trošku chaoticky. Inak ale v rámci žánru určite nadpriemer a prepojenie s predošlými snímkami efektné a domyslené. 60 %

• 14.5.2020  19:19

Allenovsky spracovaný, avšak priemerný nemastný-neslaný snímok, ktorý sa to snaží hrať na zaujímavú konverzačnú nôtu, avšak zhruba v polke filme sa to už mení na klasické americké romantické klišé, ktorých je tu mnoho a v zásade ničím teda snímok neprekvapí. Reeves a Ryder si celkom sadli a bolo príjemné ich sledovať. Pár hlášok síce fajn, ale to jednoducho nestačí. 55 %

• 14.5.2020  15:47
    The Nurse (2017)

Krátkometrážny film z Conjuring univerza nemôže byť zlý a ja som si celkom vychutnal tú desivo ponurú atmosféru. Škoda len tej záverečnej ľakačky, ktorá ma až tak zásadne neprekvapila. Ale ako malý predkrm pred ďalším snímkom veľmi dobré. 65 %

• 14.5.2020  15:40

Nemôžem povedať, že by ma tento dokument nejakým výrazným spôsobom zasiahol. Je to v zásade príbeh o režisérovi, ktorý si prešiel nejakou svojou očistou, aby dostal znovu chuť pracovať. Je to akási taká sebareflexia toho, čo mu nevyšlo a čo robil zle, ale je to skôr alternatívne dielo, ktoré nezaujme väčšinového diváka. Ja som sa v tom trošku stratil a nevidel som v tomto snímku veľkú pridanú hodnotu. Holt, asi som ešte nedospel :) 40 %

• 13.5.2020  23:35

Zatiaľ čo Goodbye Christopher Robin sa venoval hlavne životu samotného spisovateľa a tomu, ako vlastne vznikol medvedík Pú, tento snímok nás vťahuje priamo do deja a v zásade sa ponoríme priamo do rozprávkového sveta plyšových hračiek, s ktorými sa Christopher Robin hrával. Je to síce viac hravé, vizuálne krásne (hlavne tie jednotlivé milé postavičky), ale podľa mňa dosť fádne a nudné. Ten predošlý film ma bavil asi o trochu viac, aj keď bol v podstate z úplne inej šálky kávy. Od tohto som čakal asi o niečo viac, takže za mňa len šedý priemer. 55 %

• 13.5.2020  18:11

Keď som bol malý, pamätám si, že medvedík Pú bol jedným z mojich najobľúbenejších a doteraz na to rád spomínam. Keby som len vedel, že za touto postavičkou stojí nejakých Chris Robin, že? Tento životopisný snímok je netradičný tým, koho zobrazuje a v podstate rozpráva o podstate vzniku známej rozprávkovej postavičky. Historicky je to zvládnuté fajn a človek sa dozvie zaujímavé detaily zo života Milnea. Curtis to ale mohol natočiť trošku záživnejšie a s väčším presahom emócií, keďže sa z námetu dalo kde čerpať. Herecký výkon Gleesona bezchybný a Margot Robbie vítaným osviežením. 65 %

• 13.5.2020  15:52
    Upgrade (2018)

Konečne po dlhšom čase prepracované inteligentné sci-fi, ktoré vsádza na všetky divoké karty pobavenia diváka. Upgrade má v sebe prvky Matrixu, Terminátora a ostatných veľkolepých akčných sci-fi, pričom tu je to sklbené vo veľmi svižnej a premyslenej forme. Aj napriek tomu, že sú tu občas badateľné klasické filmové klišé, musím tento snímok hodnotiť piatimi hviezdami, lebo sa to príjemne pozeralo, ubehlo to ako voda vďaka vhodnej stopáži a celková pointa snímku bola jednoducho skvelá. Pre mňa jednoznačne sci-fi prekvapenie roka. 85 %

• 13.5.2020  14:10
    Alfa (2018)

Ale hej, podobné filmy sa mi väčšinou vryjú pod kožu a ja si ich proste vychutnávam. Alpha je niečo medzi Emmerichom a Revenantom, pričom rozpráva príbeh strateného lovca a vlka v nehostinných podmienkach onej doby. Niektoré klišé scény sú popremiešavané s výbornými efektnými dobrodružnými scénami (napr. tá pod ľadom) a navyše si človek môže plnými dúškami vychutnať kanadskú prírodu. Slabé štyri hviezdy si to určite zaslúži. 70 %

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82