blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 19.2.2018  00:13

Trošku nechápem tomu jemnému ošiaľu okolo tohto animovaného snímku. Uznávam, že je istým spôsobom výnimočný hlavne animáciami, atmosférou a zároveň japonským nádychom v podaní amerických autorov. To ale nemení nič na fakte, že dej bol dosť strnulý a prvoplánový, fantasy prvky okukané a animačne to bolo v dnešných časoch dosť priemerné, preto aj hodnotenie bude u mňa podobné. 60 %

• 13.2.2018  23:30

Čistá španielska vykrádačka úspešného Little Death, ktorá ničím neprekvapí, jedine záver má jemne odlišný. V každom prípade ja takýmto filmom dávam suverénne podpriemerné hodnotenia, nakoľko natočiť remake dva roky starého filmu je nanajvýš trápne a vyslovene účelné s cieľom na tom zarobiť. A okrem toho je to o poznanie horšie ako originál. 40 %

• 12.2.2018  23:34
    Malá smrt (2014)

Čierna komédia o rôznych úchylkách, ktorým ľudia podliehajú a v zásade ani nevedia, že sú tak trošku mimo. Na moje počudovanie som bol milo prekvapený, akou noblesou sa niesol tento film. Malo to taký zvláštny nádych, že sa človek aj zasmeje a pritom len neveriacky pokrúti hlavou nad niektorými zvrátenosťami. Ale záverečný sex po telefóne bola jednoducho topka. Suma sumárom - snímok, ktorý poteší, pobaví, ale zároveň na neho pomerne rýchlo zabudnete. 70 %

• 11.2.2018  23:35
    Já, kocour (2016)

Niekedy sa človeku stane také niečo ako deja vú a ja som podobné mal pri pozeraní tejto komédie. Akoby som x-tý krát videl Click s Adamom Sandlerom, kde si dokonca aj Chris Walken strihol doslova identickú postavu. Na jednej strane fajn oddychovka, ale na strane druhej ten nápad tu už bol a navyše Click bol humorne sofistikovanejší, mal prepracovanejšiu atmosféru a dodnes ho radím k jednej z mojich naj komédií v rámci žánru. Toto sa žiaľ nechytalo, možno aj tým, že Spacey sa hodí na iné typy postáv. 55 %

• 10.2.2018  23:27

Z thrilleru roka jedným šmahom sklamanie roka. Dosť som sa tešil na tento snímok už len z toho dôvodu, že knižná predloha vyzerala zaujímavo, ale dostal som len akýsi nevyrovnaný pretlak emócií zhmotnený do nejakého chaotického zhluku deja, ktorý navyše vyznieval veľmi hlúpo a s jednoduchou zápletkou. Nedokázala to uhrať ani Emily Blunt, ktorú mám inak veľmi rád. 55 %

• 8.2.2018  23:46
    5 October (2016)

Proti gustu žiaden dišputát. Niekomu podobné filmy môžu sedieť, ale mne určite nie. Týmto artovým dokumentom ja jednoducho nerozumiem a vôbec ma nelákajú. Na jednej strane pekný pokus autora umeleckým nemým spôsobom poukázať na spôsob, akým sa jeho brat vysporadúva s ťažkou životnou situáciou, avšak na strane druhej je to natočené spôsobom, ktorý by sa dal použiť na zaklínanie a uspávanie. 40 %

• 8.2.2018  22:56

Pochodil som už celkom dosť krajín a vždy každá návšteva ma utvrdí v tom, že som naozaj rád, kde som sa narodil. Keď sa človek pozrie na podobný dokument ako je ten od Manskija, tak si povie, že je požehnaním od Boha žiť v krajine, akou je Slovensko. Scenáristicky čistý, vizuálne komorný a propagandu zdrcujúci dokument s nie veľmi svižným tempom, ale za to srdcervúcim záverom. Naozaj ma dostalo to vyznanie dievčatka, ktoré ani len netuší, čo je reálny život a ktorá si nevie spomenúť na jedinú peknú spomienku v živote, a to až tak, že najradšej by som sa za ňou rozbehol a adoptoval si ju, aby videla, čo krásne môže človek v živote zažiť. Čo ma ešte dostalo, bola pasáž, kedy zfanatizovaná učiteľka učí žiakov v škole doslova nenávidieť ostatných "agresorov". To už bolo silné kafe aj na mňa a to len pekne odzrkadľuje, aká zvrátená propaganda hnije v Severnej Kórei. 70 %

• 7.2.2018  23:15

Fantasy ako vyšité s jednoznačným rukopisom Tima Burtona. Podľa môjho názoru sa tu jedná o dosť detinský a nedotiahnutý príbeh s množstvom digitálneho výplachu, aj keď na druhej strane priehrštím nápadov, ktoré si určite užijú milovníci podobných fantasy príbehov. Mne to až tak nesadlo a nevytvoril som si akosi k postavám vzťah. Eva Green ale sexi bonusom. Za mňa len jemne nadpriemerné hodnotenie. 55 %

• 7.2.2018  20:11
    Girl Power (2016)

Je správne položená otázka, či má zmysel točiť film o grafitoch. Zmysel to pre niekoho možno má, no musíte byť cieľová skupina a musíte to mať v krvi. Vcelku slušne auto-myšlienkovo natočený dokument z prostredia komunity grafiťákov, pričom hlavne odkazy na zahraničné mestá boli zaujímavé. Každopádne mňa táto téma jednoducho nezaujala a nevytvoril som si k tomu vôbec vzťah. Čo dodať? Ako bolo spomenuté v samotnom dokumente, asi som len jeden z tých priemerných chalanov, ktorí grafiťácke baby jednoducho nechápu :) 45 %

• 7.2.2018  18:37

Ohnivé peklo zobrazené skutočne realisticky a doplnené o skutočné zábery z onej katastrofy. Berg dokázal krásne a scenáristicky presne zobraziť udalosti tejto katastrofy, pričom sa nevyhol jemnému klišé, ktoré paradoxne dodalo úctu tomuto snímku a ľuďom, ktorí v onen deň zahynuli. Wahlberg klasicky dobrý a hudbu od Jablonskeho hádam ani nemusím spomínať. Celkový dojem z filmu veľmi dobrý a určite na minimálne jedno pozretie fajn zážitok. 75 %

• 7.2.2018  17:00
    Babylon 5: Velký sumit (TV film) (1993)

Babylon 5 je asi jeden z najlepších sci-fi počinov modernej éry a jeho pilot v zásade odzrkadľuje túto premisu. V zásade sa nejedná o nejaký epický sci-fi film alebo niečo podobné, je to skôr televízny film, avšak pekne diváka vnorí do atmosféry na stanici Babylon 5, zoznámi s postavami a predstaví ústredný príbeh v širšom rozsahu. Ako pilotný diel teda celkom slušný začiatok, ktorému možno vyčítať veľa vecí, ale to asi každému pilotu každej sci-fi série vôbec. 60 %

• 7.2.2018  00:55
    Lov (TV seriál) (2015)

Opäť ďalší čarokrásny dokument z dielne BBC. Je v podstate aj zbytočné čokoľvek písať, lebo táketo filmové skvosty sa jednoducho musia zarámovať a púšťať pravidelne na hodinách prírodovedy. Napriek tomu, že niektoré zábery už boli použité v iných filmoch, človek sa toho nemôže nabažiť a aj prostredníctvom takéhoto skvostu si človek viac uvedomuje, čo je príroda okolo neho. A hlas Davida Attenborougha to len umočňuje. Skvelé. 90 %

• 6.2.2018  23:14

Japonský unikátny animák, na ktorý síce musíte mať náladu, ale na druhej strane vás zaujme aj mimo toho. Miyazaki krásne previedol svoje myšlienky na animované filmové plátno a mnohých tým doslova vyviedol z rovnováhy. V tomto prípade sa naozaj môžeme baviť o umení ako takom, ale mne podobné filmy jednoducho nesedia a dosť som aj mal pocit, že sa dívam na nejakú novodobejšiu verziu Nekonečného príbehu. Takže u mňa je to len lepší priemer, ale vidieť sa to určite aspoň raz oplatí. 65 %

• 6.2.2018  20:14

Ak sa už rozhodnete pozerať japonskú produkciu, musíte mať na to nastavenú myseľ a vedieť zhruba do čoho idete. Inak môžete byť sklamaný, nakoľko Japonci sú vo veľa rozmeroch filmovo veľmi špecifický. Tento samurajský veľkofilm z Kurosawovej produkcie je jeden z tých prelomových na filmovom plátne, obzvlášť tom japonskom. Na tú dobu naozaj veľkolepo spracovaný dobrodružný snímok, ktorý dlho nebol prekonaný, možno tak Ben Hurom z roku 1959. Už len skutočnosť, že týmto filmom sa inšpirovalo mnoho ďalších režisérov, hovorí o kvalite. Mne osobne tu vadili niektoré príliš zdĺhavé scény a hlavne tá stopáž. To už bolo moc, keďže som videl tú dlhšiu verziu. Inak ale veľmi zaujímavý odklon od klasickej masovej produkcie a žiadúce osvieženie. 70 %

• 5.2.2018  00:53
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Luke Cage, čo by ďalší predstaviteľ partičky známej pod názvom Defenders, si zrejme zaslúžil svoj vlastný seriál. Je to hlavne tým, že táto postava má čo ponúknuť a musím povedať, že celkom sa mi táto séria pozdáva. Nie je to tak dobré ako Daredevil, ale určite o poznanie lepšie ako Jessica Jones, po prípade iné Marvel seriály. Záporáci fajn, rozbeh síce pomalý, ale o to svižnejší v priebehu série a ten záver mohli tvorcovia aj lepšie doladiť, ale každopádne otvorený, takže sa máme v rámci tejto série na čo tešiť. Za mňa spokojnosť. 75 %

• 4.2.2018  23:03

Toto zrejme mala byť akási humorná sonda do problematiky medziludských vzťahov, no nebola to ani sonda, už vôbec nie humorná a totálne bez významu a zmyslu. Len pozliepané scény z nejakej dovolenky, ktoré mali asi tvoriť nejaký súvislý dej, o ktorom podľa mňa ani režisér netušil, aký by mal byť. Na čo sa Česi zvrhávajú k takýmto tupostiam, to fakt netuším. Jedna hviezdička z milosti za pekné francúzske prostredie, inak ale jedna veľká filmová katastrofa. 20 %

• 3.2.2018  23:47
    Neon Demon (2016)

Niekedy mám pocit, že som na intelektuálne veľmi mizivej úrovni, lebo niektoré filmy nepochopím ani keby ste ma roztrhali. A už vôbec nepochopím načo sa toto točilo. Artový psycho snímok z prostredia modelingu? Akože téma sa dala rozvinúť zaujímavo, ale keď to režisér pojme myšlienkami, ktoré sa mu honia hlavou, tak to možno môže byť unikátne, ale vo väčšine prípadov to pochopí hlavne ten režisér a nikto iný. Strašne nudný a hlúpy film, ktorému dávam dve hviezdičky len za tú inakosť a za nádherné ženy, ktoré sa tam premávali. Inak ale dosť zlé. 30 %

• 2.2.2018  23:39
    Mustang (2015)

Mustang je sloboda. Mustang je nádej. Mustang je sonda - v tomto prípade do tajov tureckého jednoduchého života plného nepochopiteľných tradícií, aspoň teda pre nie tunajšieho človeka. Mustang je snímok, ktorý sa človeku veľmi výrazne vryje do pamäti - zaujímavý scenár, skvelá réžia a podmanivá hudba. Som fakt milo prekvapený a za mňa jednoznačne jeden z najlepších európskych filmov za poslednú dobu. 80 %

• 2.2.2018  22:03
    Chronic (2015)

No vskutku dosť depresívny príbeh, ale zároveň príbeh, ktorý vzdáva hold ľuďom, ktorí zasväcujú svoj život pomoci druhým a že je to ozaj ťažká práca, to asi nemusím nikomu vysvetľovať. Snímok bez hudby, chladný a priamočiary zároveň. Tim Roth skvelý chladnokrvný výkon. Hviezdičku navyše musím dať za ten záver, kedy som skoro omdlel. 70 %

• 2.2.2018  14:38

Nikdy som nestihol tento koncert a dosť to ľutujem, lebo som na to chcel ísť a súdiac podľa dokumentu som naozaj prišiel o veľa. Ja osobne Táslera nemusím, ale musím uznať, že je to Pán Umelec a to, čo spoločne s Ďurovčíkom vytvorili týmto spojením s Lúčnicou, sa naozaj nedá nazvať inak ako tým pravým umením so zachovaním slovenských tradícií. Trošku som od dokumentu čakal ešte viac pohľadu do zákulisia, hlavne z tréningov a predpremiér, ale celkovo tento snímok poteší. 80 %

• 1.2.2018  23:33

Keď už máte pocit, že sa v animákoch už nič nové nedá vymyslieť, príde Stoller so Sweetlandom a natočia bravúrny unikátny animák s množstvom gagov a neskutočne milou atmosférou. Rozprávka o bocianoch, čo nosia deti, pričom si trošku zmenia svoje portfólio? WTF? :) Naozaj sa niekedy čudujem, kde tí ľudia berú tie nápady. Každopádne toto na mňa zabralo a ja som sa bavil, hlavne na vlčích formáciách - to bolo ozaj cool. Záver veľmi pekný. Škoda, že animácie neboli na trošku lepšej úrovni, inak by to bolo do plných. 75 %

• 1.2.2018  00:20

Rozmýšľam, ako v krátkosti opísať tento snímok a dá sa to dosť jednoducho. Nudný snímok s jedinečnou atmosférou. Woody Allen ako režisér mi veľmi nesedí, ale musím uznať, že každý jeden jeho film sa nesie v akejsi pohodovej atmosfére, ktorá vás síce do deja nevtiahne, ale upokojí vás na duši a akosi trošku zabudnete na realitu. Duo Eisenberg - Stewart celkom v pohode a Blake Lively proste nádherná. Takže suma sumárom taký priemerný romantický snímok. 55 %

• 30.1.2018  23:43

No musím dosť kriticky povedať, že toto je jednoznačne najväčšie sklamanie roka 2016. Na to, ako často a s akou gráciou to bolo propagované, dostal som len suchopádny, nezaujímavý a úplne nelogický akčný thriller, ktorý sa ani len náznakom nepriblížil k tým najlepším Gibsonovým časom. Mohla to byť druhá "Odplata", ale to by musel mať režisér aj nejaký ten cit na podobný akčný výplach. Toto sa naozaj nepodarilo, aspoň že sympatická Erin to ako tak zachraňovala. 50 %

• 30.1.2018  22:33

Nič výnimočné z tohto pilotného dielu ďalšej Star Trek série nevzišlo, ale dá sa povedať, že sa jedná o jednu z tých lepších častí. Hlavne potešilo vcelku logické prepojenie Next Generations s DS9 a Pickard určite potešil. Nie som si ale istý, že tento seriál dosiahne kvalít TNG, keďže som ho ešte nevidel. Každopádne jednotlivé postavy som si hneď celkom obľúbil. 60 %

• 29.1.2018  23:39
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Tu sa proste nedá inak ako napáliť to do plných. Keď som pred desiatimi rokmi s nemým úžasom dopozeral všetky diely Zázračnej planéty, neveril som, že sa dá natočiť ešte niečo lepšie. Toto je krásny prídavok do BBC rodiny najhodnotnejších dokumentárnych filmov, aké kedy boli natočené. Úchvatné zábery, z ktorých sa vám točí hlava, premakané technológie, nádherná hudba od Zimmera a podmanivý hlas Attenborougha - to je doslova klenot svetovej dokumentaristiky. Bravo. 100 %

• 29.1.2018  22:22

Dokumentov o Beatles už bolo toľko, že zabralo by dosť času to spočítať. Tento dokumentárny snímok je len ďalším do veľkého množstva archívov o tejto legendárnej kapele, ktorý ale nie je ničím výnimočný a v zásade ponúka len množstvo krát prežutú kašu. Preto som trošku prekvapený z hodnotení, ale holt, čo človek, to iný vkus, takže neriešim. Každopádne pre milovníkov tejto skupiny je to povinnosť. 55 %

• 28.1.2018  23:53

Popri rôznych teenagerských sci-fi apokalyptických snímkoch je Nerve ozajstným oživením zasadeným do súčasnej uponáhľanej high tech doby a v zásade len trošku pritiahnutým spôsobom podáva svedectvo o tom, ako trávia súčasní teenageri čas. Nepozerám momentálne na formu, keďže je čo vyčítať, ale skôr na obsah a myšlienka je naozaj unikátna. Emma Roberts perfektná voľba a pre mňa osobne je toto teenage prekvapenie roka 2016. 75 %

• 28.1.2018  22:17

Eastwood a Hanks - to je proste kombinácia zaručujúca kvalitu pri akejkoľvek spolupráci. Tak citlivo, jemne a výstižne opierajúc sa o fakty som už dávno nevidel priblíženú nejakú udalosť. Všetko do seba zapadalo a tých klasických amerických gýčových národných hlášok tu bolo skutočne minimum. Proste čisté a jasné vyrozprávanie šťastného príbehu. A Tom Hanks? To je čistý klenot na filmovom plátne a nepoznám lepšieho herca. Keď jeho výkon osobne ocení samotný kapitán Sully, tak to je známka toho, že je to jednoducho Pán Herec. Veľmi dobrý film, ktorý vrelo odporúčam. 95 %

• 28.1.2018  18:57
    Komorná (2016)

Na ázijské filmy musíte mať buď chuť alebo veľkú dávku porozumenia, mne v tomto prípade očividne chýba tá druhá vec. Park sa síce snažil natočiť naozaj zaujímavú psychologickú drámu, ale na mňa to bolo natočené až moc chaoticky a bez akéhokoľvek zmysluplnejšieho konceptu. Tento film bol síce okrášlený o prvky lesbického light porna, avšak to nemení nič na tom, že ja som sa proste nudil. Pre mňa len podpriemerný snímok a môžem ísť opäť hľadať niečo lepšie, čo sa v Ázii natočilo. 45 %

• 28.1.2018  16:57

Tak toto je naozaj silný príbeh a zdokumentované fakticky, bez nejakých okolkov a prikrášlení. Ja osobne som za dokumenty, ktorým vládnu fakty a priami účastníci s ich priamymi výpoveďami. Zažiť by som to určite nechcel. 85 %

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55