blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 15.8.2018  18:13

Ale v pohode. Komiksovka pretavená do animovaného Lego univerza, v ktorej fungovalo množstvo dobrých hlášok a kvalitne trhnuté dialógy. Každopádne dobrá zábavka na pohodovú nedeľu, ale že by som z toho padol na zadok, to veru nemožno povedať. U mňa taký ľahší nadpriemer, nič menej, nič viac. 60 %

• 15.8.2018  14:04
    Resident Evil: First Hour (TV seriál) (2011)

Tak toto vytvorili vyslovene zarytí fanúšikovia Resident Evil počítačovej hry, lebo to bolo očividne amatérske a ako doplnok k sérii to nestálo za veľa, lebo v zásade sa tam len opakovalo to isté, čo môžeme vidieť v rámci celej série. Takže toto bolo dosť zbytočné a navyše tie herecké výkony boli ozaj katastrofálne. 20 %

• 15.8.2018  13:42

Je dobré vedieť čo to o počiatkoch tejto pre mňa dusivej hororovej série, na ktorú si vždy spomeniem, keď sa mám chuť báť, hlavne teda americká verzia. Tento japonský prequel o tom, čo predchádzalo desivej vražde našej hrôzostrašnej dievčiny, nám síce priniesol nejaký ten zaujímavý príbeh, ale s množstvom vaty okolo neho, až sa to prenieslo do nudy. Neviem, akosi som si tento film vôbec neužil a čakal som od toho podstatne viac. 45 %

• 15.8.2018  12:07
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Čo si budeme navrávať, tento seriál je jednoducho kult, či sa to už niekomu páči alebo nie. Strávil som pri ňom množstvo pekných chvíľ a nostalgia je tu naozaj na prvom mieste. Picard je podľa mňa najcharizmatickejší kapitán zo Star Trek Universa, ktorého sa doposiaľ nepodarilo prekonať a podľa mňa sa to ani nepodarí, lebo Patrick Stewart je proste len jeden. Celkovo epizódy tohto seriálu boli stavané na tú dobu naozaj sofistikovane a aj keď pár ich bolo dosť nudných a trápnych, pri 178 dieloch sa tomu asi vyhnúť nedá. Jednu hviezdičku uberám už iba kvôli zubu času, ktorý tento seriál ohlodal, ale každopádne sa jedná zrejme o jeden z najlepších Star Trek seriálov vôbec. 80 %

• 15.8.2018  11:51
    Pyroman (2016)

Taký obyčajný príbeh jedného pyromana, ktorý sa niesol v klasicky severskom ponurom duchu a ktorý sa vyznačoval pomalými a skôr takými nezávislými zábermi. Scenáristicky slabé - aj napriek faktu, že šlo o motívy skutočnej udalosti - a navyše sa mi zdalo, že hlavný predstaviteľ nebol veľmi z ríše hereckých snov. Takže celkový dojem nič moc. 55 %

• 14.8.2018  16:42

Pre psíčkarov je toto balzam na dušu. Krásny film o najlepšom priateľovi človeka, ktorým nemôže byť nik iný ako pes. Nápad s časovou linkou bol fajn a záver bol naozaj ako stavaný útočiť na city. Každopádne účel to splnilo a pekný film je na svete. Mňa to až tak nezobralo a u mňa je to na jedno pozretie, ale verím, že si to našlo množstvo fanúšikov. 60 %

• 14.8.2018  15:05

Také klasické akčné zombie béčko, ktoré už teraz vyslovene nadchne len zarytých fanúšikov rovnomennej počítačovej hry. Keď chcete mať nával akcie, krvi, trápnych záberov a vychutnať si počítačovú hru priamo na 3D plátne, potom ste na správnom mieste. Ja som to dopozeral asi len kvôli sexi ženským postavám, na ktoré v Resident Evil nie je núdza. 50 %

• 14.8.2018  14:12
    Ring 2 (1999)

Ďalší japonský Ring, ktorý síce jemne rozvinul dejovú líniu jednotky, ale to je tak všetko. Podľa mňa každý ďalší diel tejto série už bol z japonskej strany zbytočný. Nakata to mal už zabaliť s jednotkou, ktorá bola vskutku fajn. Nemožno tomuto snímku ubrať zaujímavú ťaživú atmosféru, ale už sa z toho jednoducho nedalo vyžmýkať viac ani náhodou. 40 %

• 10.8.2018  08:00

Počítačovo a vizuálne unikátne spracovaný snímok s chabým a jednoduchým dejom, ktorý nejako nerozvinul celkovú linku v rámci série. Na jedno pozretie je to fajn a podľa mňa mnohí sa zahĺbia do animácií a vychutnajú si ich. Japonský animovaný reštart nedopadol až tak zle, ako som si myslel, že dopadne, takže za mňa taký lepší nadpriemer. 60 %

• 9.8.2018  19:55
    Ring (1999)

Ďalšia ázijská totálna zbytočnosť na svete. Mám najradšej, keď sa príde s dobrým nápadom a jednotliví režiséri to vykrádajú, ako sa dá. A to pritom ešte nebol na svete ani tak dlho očakávaný americký remake. Toto sa ale naozaj nepodarilo a ani náznakom som nemal pocit, že by som pozeral horor, možno trochu na začiatku. Naozaj veľmi slabé a strata času. 20 %

• 9.8.2018  00:41

Neočakával som od tohto pokračovania veľa, ale dostal som o dosť viac. Vskutku zaujímavo atmosfericky a akčne spracovaný snímok, ktorý sa síce nevyhol klišé, ale fungoval podľa mňa tak, ako mal, a milovníci zombie si proste museli prísť na svoje. Nadupané zbrane, kopec nemŕtvych, sem-tam nejaký ten mutant a to všetko obalené šťavnatým soundtrackom. Milla a Ali boli slušne sexi. Za mňa prekvapenie v rámci série a uvidíme, čo bude ďalej. 70 %

• 8.8.2018  23:08
    Rasen (TV seriál) (1999)

Jeden z najzbytočnejších seriálov, aké som kedy v živote videl. Ani nie, že by bol zlý alebo nejako nemotorne natočený, to nie, ale skutočne bol zbytočný. Na čo sa to točilo, tak to fakt netuším, lebo to jednak nijako nesúviselo s Kruhom a zároveň to ani dej nijako nerozvíjalo a neprinieslo nič nové. Takže toto je akoby nahradenie Paneláka novým seriálom, ktorý sa volá Bytovka a nerieši nič nové. Proste a jasne - totálna zbytočnosť. 25 %

• 8.8.2018  00:45

Ako pokračovanie úspešného počítačového bláznovstva toto nemohol obstáť ani náhodou. Je tu síce všetko, čo si masový divák zažiada - krv, zombie, sexi ozbrojené ženské a množstvo divokých zbraní. Ale to hlavné, čo tomu chýba, je nejaká hlbšia myšlienka, ktorá by to dejovo posunula nejako výraznejšie ďalej. Takto sme na konci len spustili nový projekt so síce neistým zámerom, ale predsa len dosť predvídateľným. Neviem, akosi som od toho čakal asi viac. 40 %

• 7.8.2018  23:09
    Spirála (1998)

Ak toto malo byť voľné pokračovanie dovtedy neprekonaného originálneho Kruhu, tak to asi tvorcovia nemysleli vážne, lebo tu sme sa dostali z hororovej atmosféry do akejsi kvázi detektívnej zlátaniny, ktorá len podlomila charakter a pointu prvotného námetu. Veľmi zlé. Japonci to asi mali zabaliť. 25 %

• 7.8.2018  23:06
    Ring (1998)

Tak toto je tá neprebádaná originálna klasika, na základe ktorej vznikol - dovolím si už teraz tvrdiť - americký remakový hororový kult. Tento japonský snímok priniesol dovtedy nevídanú ťaživú a hutnú atmosféru, ktorú síce Japonci nedokázali naplno pretaviť do ozaj atmosferického hororu, ale ako základ to poslúžilo naozaj bravúrne. Nakata nám naservíroval skvelý originálny námet, ktorý priniesol do sveta hororov nový pohľad a nové dimenzie strachu. 60 %

• 7.8.2018  00:32
    Nebe a led (2015)

Súhlasím s názormi, že podobné dokumenty si treba uctiť už len z princípu, či už ste milovníkom prírody alebo to ide mimo vás. Pútavý príbeh o láske k prírode a vede a o tom, ako človek ovplyvňuje prirodzený tok diania v prírode. Na druhej strane ale až moc odborný snímok zameriavajúci sa na detaily a pokiaľ nie ste glaciológ a táto oblasť vám je cudzia, pochybujem, že vás to zaujme natoľko, aby ste tento snímok hodnotili v superlatívoch. Každopádne ale dokument s nepopísateľnou vypovednou hodnotou, ktorá sa ukáže aj po rokoch. 75 %

• 6.8.2018  23:05

Tak som sa zaradil do sveta počítačových maniakov a našliapol som na Resident Evil vlnu, ktorá sa rozbehla celkom slušne a atmosfericky, ale stále som mal pocit, že film sa snaží vyžmýkať čo to z Votrelca, čo to z Doom a tak nejak to celé namixovať. Miestami skvelé, miestami trápne, miestami hlúpe, ale zároveň miestami brutálne atmosferické. Celkovo teda mám trošku rozporuplné pocity, ale po pravde som čakal väčší bullshit, akého sa mi dostalo. A Milla Jovovich sexi doplnok, ktorý poteší. 60 %

• 6.8.2018  21:20
    Ringu (TV film) (1995)

Prvá verzia legendárneho hororu, ktorá naozaj neoplývala výraznou kvalitou a dočkali sme sa v tomto prípade len televízneho céčka. Všimol som si tu aj náznaky celkom zaujímavej ťaživej atmosféry, ale dejovo to bolo typicky japonsko úchylné teátro, ktoré vám nič neponúkne, akurát tak stratu času. Radšej sa vrhnime na starú zlatú americkú klasiku. 30 %

• 5.8.2018  23:49

Možno mnoho ľudí ani nevie, že celá séria Resident Evil sa začala práve týmto krátkometrážnym snímkom, ktorý na počudovanie bol aj pozerateľný. Ako výsek z počítačovej hry to na tú dobu muselo byť fajn, avšak ako filmový snímok to pokulhávalo hlavne, čo sa týka animácií. Príbeh celkom fajn, ale tak u Japoncov sme si už tak trošku zvykli, že sú jemne mimo a podľa toho to aj vyzeralo. Ale ako doplnok ku slávnej sérii sa to dá pozrieť. 45 %

• 5.8.2018  23:24
    Paterson (2016)

Jarmuschova tvorba vás buď oslní alebo vo vás zanechá rozporuplné pocity. Ja to s ním mám ako na hojdačke, ale je škoda, že dokázal natočiť vcelku vkusné, aj keď nezávislé snímky, a po rokoch sa zmôže len na vypustenie takéhoto nesúrodého a nudného paškvilu do filmového sveta. Ak je toto umelecká tvorba, tak potom oficiálne priznávam, že som na Jarmuscha ešte intelektuálne nedozrel. 45 %

• 5.8.2018  20:17

Historický akčný film, ktorý svojou monumentálnosťou pripomínal hollywoodsky rozpočet, ale svojou sterilnosťou pripomína priemernú európsku filmarinu. Pozerá sa na to síce dobre, aj v tom vidíte kúsok unikátnosti a jedinečnej atmosféry, ale nudíte sa pritom ako blázon. Sterilná naháňačka, ktorá síce podčiarkovala, čo sa v tom čase dialo, ale neponúkla divákovi to, čo čakal. Historický životisný film s vyústením a zobrazením dôsledkov samotného deja. Žiaľ, iba priemer, a je to škoda, lebo to malo určite naviac. 55 %

• 3.8.2018  00:09

Taká veľmi priemerná česká romanca, ktorá neurazí, nenadchne a ktorá v podstate totálne vykráda klasická americkú žánrovú tvorbu. Keby aspoň nejaký ten náznak originality, hneď by to bolo lepšie. Hviezdička navyše za nádhernú českú "Pauhofovú". 50 %

• 2.8.2018  22:48

Niekedy je dobré si pozrieř nejaký životopisný film a zistiť čo to o živote nejakého známeho človeka z minulosti. O kráľovnej Kristíne som predtým nepočul a celkom som bol zvedavý, ale tak ako naznačuje väčšina tunajších komentárov, bola to fatálna filmová nuda, ktorá nemohla zaujať ani keby sa tam v kuse promenádovali nádherné nahé ženské, lebo jednoducho, keď to do rúk vezme nie veľmi zručný režisér, tak to nemôže dopadnúť dobre. Na koprodukčné pomery veľmi podpriemerný snímok, ktorý som mal problém dopozerať. Aspoň že hlavná predstaviteľka herecky nesklamala. 45 %

• 2.8.2018  00:43
    Kluci (2015)

Klasicky chladná severská dráma tentokrát z teenagerskeho prostredia, ktorá celkom prekvapí. Vskutku dobre vystavaná atmosféra filmu s prvkami fantasy, ktorá vás núti zamyslieť sa nad hľadaním vlastnej identity. Film bez nejakého zasadného vyvrcholenia, ale zato s dobrým soundtrackom a prekvapivo unikátnou atmosférou. 60 %

• 1.8.2018  23:01

Najzbytočnejšie pokračovanie animáku, aké som kedy videl. Ten pocit, keď zistíte, že v kinách vidíte upútavku na animák, ktorý už jednotkou nezaujal, a poviete si prečo. Tvorcovia žiaľ tentokrát trafili úplne vedľa a mizerný scenár zaobalili síce do pekných animácií, ktoré ale ani náhodou nedokázali zdvihnúť laťku vyššie. Jednoducho ten námet je nudný a snáď sa už trojky nedočkáme. 40 %

• 1.8.2018  21:36

Človek sa niekedy neveriacky pozerá, ako v 21. storočí môže niekto natočiť tak strašnú a donebavolajúcu sračku. Aj by som dal viac hviezd už len za tú zmes krásnych žien, ale nedá sa, lebo to je asi tak všetko, na čo sa tu dalo pozerať. Akcia otrasná, Diesel a Cube ako prestarnutí gigolovia vracajúci sa z gay podniku a ten uletený scenár. No proste toto nie. Druhá hviezda čisto z milosti, keďže sa tam objavili postavy zo všetkých dielov, a aj hudba celkom fajn, ale inak to bolo takmer nepozerateľné. 30 %

• 1.8.2018  00:26

Tam, kde v jednotke fungovala charizma v podobe Vin Diesela, tam v dvojke chýba charizma Ice Cubea, ktorý aj keď ako sa snaží, jednoducho to nejde. Dej a scenár je tak deravý, že v porovnaní s jednotkou v podstate nenachádzam veľa rozdielov, ale čakal by som aspoň trošku sebareflexie. Jednoducho povedané, céčkový stupídny akčný film, ktorého jedinou pozerateľnou výhodou je to, že pri akčných scénach sa z chuti zasmejete. Ak to ale beriete vážne - ako samotní tvorcovia - tak potom nemá pre vás zmysel si tento snímok vôbec pustiť. 35 %

• 31.7.2018  00:19
    Divoké vlny (2007)

Animovaní tučniaci trochu inak. Už to nie je o spievaní, už to nie je o bande agentov z Madagaskaru, ale číra a jednoduchá športová akčná vizuálna práca zo sveta surfingu. Námet fajn, animácie skvelé a dabing unikátny. Vcelku vkusná rozprávka, len tým, že mňa surfing až tak nebaví, tak ma to už vo všeobecnosti nezaujalo. Každopádne ale to určite nebola márna snaha a dá sa povedať, že je to jedna z tých lepších rozprávok. 65 %

• 30.7.2018  23:14
    xXx (2002)

Tak z tohto som už asi vyrástol a po tomto snímku už viem, že peklo naozaj existuje. Nakoľko stráviť dve hodiny sledovaním tohto snímku je doslovným darčekom od samotného Lucifera. Vin Vin, na čo si sa to zase dal? Tupé, predvídateľné, s otrasnými akčnými scénami a navyše absolútne nevyrovnané výkony samotného Diesela, kde v jednej scéne je to celkom cool, aby vzápätí v tej ďalšej ste krútili hlavou, čo to má byť - hlavne tá scéna s lavínou už bola naozaj skôr úsmevná ako akčná. Niekto možno holduje podobným akčným céčkam, mňa to ale určite nevzalo. Hviezdička navyše akurát tak za krásnu Asiu Argento. 40 %

• 30.7.2018  00:17
    Zakladatel (2016)

Príbeh impéria, ktoré je síce svetoznáme, ale nie je medzi ľuďmi rozšírený pôvod jeho vzniku. Tento snímok to veľmi kvalitne a pomerne presne vykresľuje, avšak už samotnou podstatou tento film nemohol patriť medzi tie najlepšie. Keaton pridáva laťku vyššie, ale napriek tomu ide len o jemne nadpriemerný snímok, akých je tu už tucet a hodí sa skôr do príjemného televízneho popoludnia ako do kina. Štvrtú hviezdičku si to ale určite zaslúži. 70 %

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61