blondboss

študent

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 21.5.2018  15:36

Režisér sa nechal počuť, že nás čaká ešte šestka. Tak tej rovno dávam umieračik, lebo toto piate pokračovanie bolo skutočne len vývarom z toho, čo už tu bolo a táto séria sa absolútne nikam neposunula a neponúkla nič nové. Jediným výrazným plusom Katka Beckinsale, bez ktorej si túto už tak sprznenú sériu neviem predstaviť. Podľa mňa bohato stačila nejaká trilógia a bol by z toho možno aj kult. Takto je to len ďalšia obohraná horror story. 40 %

• 19.5.2018  19:18

Totálne zbytočný animovaný bonus k tejto sérii. Síce nám ukáže, čo Selene robila popri hlavnej dejovej línii v rôznych časových obdobiach, prípadne nejaké malé nezodpovedané súvislosti, ale podá to minimum nových informácií. A navyše tie animácie sú naozaj nízkorozpočtové. Podľa mňa zbytočnosť. 30 %

• 19.5.2018  18:45

Kebyže tento snímok porovnám s jednotkou, tak musím dať úplne totožné hodnotenie, nakoľko rozdielov je tu naozaj len málo. Thornton opäť "válil", prízemný humor tu len tak svišťal hore-dole a trápnych momentov bolo podobne. Takže naozaj žiadny posun k lepšiemu, ale ani k horšiemu, a zase len priemerná tuctová komédia. 50 %

• 19.5.2018  16:27

Vianočná komédia s plytkým, miestami aj čiernym humorom, ktorá naozaj nie je pre každého a divák sa v nej musí patrične nájsť. Mne tento humor akosi nesadol a založiť snímok na tom, že Santa Claus je v kuse zdrogovaný, namol a každé tretie slovo je fuck, mi nepríde zábavné. Aj keď musím uznať, že Thorntonovi táto rola celkom sadla a zahral to skvelo. U mňa ale len suchý priemer. 50 %

• 19.5.2018  01:21

Veľmi svieža, exotická a vizuálne ohromujúca animovaná rozprávka, ktorú nám Disney Studio naservírovalo vo veľkom štýle s krásnymi farebnými obrázkami, premakanými animáciami a navyše zaujímavým soundtrackom. Ústredná pieseň How Far I`ll go je fakt nádherná. Je skutočne obdivuhodné, s koľkými nápadmi sa dá prísť v toľkom priehrští animákov v poslednej dobe. Až na pár trápnych pesničiek sa tento snímok dá pozrieť aj viackrát a jednoznačne sa radí k tým lepším. Vrelo odporúčam. 80 %

• 19.5.2018  00:00
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Punisher si jednoducho zaslúžil vlastnú sériu, uvidíme, či budú aj ďalšie, ale minimálne túto jednu určite. Vysvetlila totiž mnoho z faktu, prečo sa Frank Castle stal tým, čím je a v čom tkvie jeho zatrpknutosť. Zo záporáka sa napokon stáva ďalší ochranca a MCU sa rozrastá. Režijne a scenáristicky to nebolo až na takej úrovni ako Daredevil, ale tie ostatné seriály to strčí do vrecka. Určite veľmi hodnotný Marvel prírastok. Jon Bernthal skvelý. 80 %

• 17.5.2018  18:50
    James White (2015)

Veľmi rozpačitá a smutná téma zrežírovaná nudným a nezáživným spôsobom, ktorý spôsobí reálny problém u diváka to dopozerať bez toho, aby pri tom nezaspal. Príbehovo síce pútavé, ale ten námet bol obalený neskutočnou vatou, ktorá ten pocit prázdnoty a nudy nevylepšila. Podľa mňa Mond debutovo až tak moc nezaujal. 55 %

• 16.5.2018  23:39
    24 týdnů (2016)

Vo svojej podstate veľmi zaujímavý snímok s veľmi psychologicky zložitým námetom, ktorý ale mohol byť uchopený viac pútavejšie hlavne pre diváka. Film ponúka akúsi sondu do duše matky, ktorá rieši životnú dilemu, na ktorej konci je rozhodnutie, ktoré je sčasti správne a sčasti nesprávne. Škoda, že to nebolo zrežírované trošku lepšie, ale naopak hudobne to bolo krásne a melancholické. Nič pre citlivejšie povahy. 60 %

• 13.5.2018  00:28

Taký obyčajný životný príbeh z čias druhej svetovej vojny a v zásade aj o tom, že ak človek niečo miluje, že sa tomu bude venovať aj napriek postaveniu, napriek názorom, napriek súčasnej situácii. V podstate zaujímavý námet, avšak natočený veľmi fádne a s množstvom nudných momentov. Vica ako vždy fajn, avšak ide len o veľmi priemerný snímok a tretia hviezdička z milosti za tú prírodu. 50 %

• 12.5.2018  10:40

Tento hraný dokument vcelku pekne zachytáva počiatky horolezeckých výstupov na Kobyly a pre fanúšikov tejto aktivity to bude iste veľmi hodnotný snímok. Mňa to až tak nenadchlo, nakoľko táto hraná forma mi prišla dosť detinská a bez nejakých väčších detailov či faktov. Dosť som sa nudil, preto len podpriemerné hodnotenie. 40 %

• 11.5.2018  08:26

Tretí diel Thora sa mi ťažko hodnotí, lebo na jednej strane atmosfericky a vizuálne to bolo opäť na veľmi vysokej úrovni, na akú sme v MCU už v podstate zvyknutí. Na strane druhej z toho tvorcovia spravili akúsi situačnú komédiu, ktorá mne ako divákovi vôbec nesedela a celkovo do Marvel konceptu mi to nesadlo. Na humor sú tu predsa len Strážcovia galaxie a tvorcovia by sa mali zameriavať hlavne na nich. Preto u mňa síce štvrtá hviezda, ale len z milosti. 70 %

• 11.5.2018  00:09
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Marvel neustále rozširuje svoje univerzum, vytvára rôzne podsvety a pre diváka je to len a len dobre vidieť niečo také sa paralelne vyvíjať. Toto bol pokus trošku sa povenovať nezávislej rase v rámci univerza zvanou Inhumans, ktorá sa už predtým objavila v seriáli agentov Shieldu. Prečo to ale tvorcovia spravili tak nemohúcim a neoriginálnym štýlom, tak tomu fakt nerozumiem. Tento seriál totiž okrem úvodu neponúka nič zaujímavé a vlastne sa štýlom vraciame niekde 15 rokov dozadu, kedy sme s úžasom objavovali seriál Lost. V rámci Marvelu jednoznačne zatiaľ najslabšia a veľmi priemerná séria. 50 %

• 10.5.2018  00:07

Konečne po dlhšom čase psychologický thriller, ktorý svojou tajomnosťou a atmosférou strčí do vrecka drvivú väčšinu snímkov podobného žánru. Film vyspelý čo do réžie, strihu, stavania deja, tak aj do skvelého kastingu. Prelínanie minulosti, prítomnosti a fikcie bolo spravené naozaj dômyselne a aj napriek pár hluchým scénam ma to proste bavilo. Amy Adams úžasná. 80 %

• 7.5.2018  02:30

No neviem, čo je toto za fantasy krátkometrážny úlet, ale veľký význam som v ňom teda nevidel. Hrané to bolo ako "predskokan" iného dobrodružného snímku, avšak ani animačne a ani príbehovo ma to akosi nenadchlo. Asi niekedy nechápem zámery autorov. 40 %

• 7.5.2018  01:26
    Frankofonie (2015)

Tak tento snímok išiel úplne opačným smerom, akým je nastavená moja hlava a moje vnímanie kvalitného snímku. Chápem, že artovo to mohlo byť podané fajn, ale keď už mám stráviť hodinu a pol pri kompe, tak uprednostňujem niečo aspoň trošku zaujímavé alebo zábavné. Toto mi dalo akurát tak vkusné pohľady do prostredia Louvre v Paríži, ale inak to pre mňa bola len znôška nezmyslov, ktoré v konečnom dôsledku vytvorili jeden chaotický kvázi dokumentárny snímok. Strašné. 20 %

• 6.5.2018  23:59
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Marvel postupom vytvoril ďalší subpriestor v rámci Marvel Universa a funguje to celkom slušne. Defenders sú po jednotlivých seriáloch pokope a aj napriek prvotným problémom im to pracuje slušne. Daredevil vyčnieva charizmou, Jessica Jones trefnými satirickými hláškami a Luke Cage či Iron Fist sú v zásade len tá povestná "the pain in the ass" tohto seriálu. Každopádne ale splynutie vkusne spracované, bojové scény fajn a univerzum dostáva svoju podobu, záver série napovedá, že sa máme na čo tešiť. Tak uvidíme. Zatiaľ u mňa spokojnosť. 75 %

• 6.5.2018  14:52
    Akce Arktida (2014)

Skutočne naivné a detinské dobrodružné divadielko, ktoré útočí hlavne na menšieho diváka a ktorý si s logikou a realitou nedáva veľa námahy. Navyše je to jedna veľká nuda, ale naopak zaobalená do krásnej a podmanivej arktickej prírody. Preto sa zmôžem maximálne na dve ako tak zaslúžené hviezdy. 35 %

• 6.5.2018  02:13
    Sieranevada (2016)

Prosím vás, choďte niekto do toho Rumunska a otrieskajte režisérovi tento snímok o hlavu. Ako preboha môže niekto natočiť takmer 3-hodinový snímok o ničom. Bezduché tliachanie odohrávajúce sa v jedinej miestnosti, kde sa riešia vzťahy rôzneho druhu, aby sa nakoniec nič poriadne nevyriešilo. Pri tomto filme som naozaj trpel. Neskutočná nuda. 20 %

• 4.5.2018  00:52

A sme späť v Bradavičníckom svete. Yates si po prestávke opäť sadol na režisérsku stoličku a natočil vskutku solídny fantasy počin, až na to, že hlavne pre fanúšikov tohto sveta. Mňa to nezaujalo a nebyť premakaných vizuálnych prvkov a priehrštia nápadov vyskytnutých v tomto snímku, asi by hodnotenie bolo horšie. Takto je to u mňa len chabý priemer, ktorý jemne zodvihol Eddie Redmayne. Sklamanie. 50 %

• 1.5.2018  15:33

Jedna fantasy éra sa nachýlila k svojmu koncu, a vskutktu epickému a impozantnému. Nikdy som nebol nejaký vyslovený fanúšik Harryho Pottera, ale tento záverečný diel som si naozaj užil a bitka o Bradavice splnila všetky prísne kritériá dokonalých virtuálnych bojových scén. Celkovo sa Yates pohral aj s osudmi hlavných postáv a vyfarbil dôležitosť tohoto deja množstvom emócií, ktoré k divákovi preniknú. Takže za mňa jasné štyri hviezdy a hold jednej veľkej sérii. 80 %

• 1.5.2018  11:25

Nech si o Spielbergovi každý myslí, čo chce, je to fenomén. Vždy dokáže prísť s niečím, čo dokáže diváka doslova ohromiť a ponúka nové dimenzie filmu. Toto bol čistý digitálny bordel s epickým presahom, ktorý sa nezmazateľne zapíše do dejín filmovej kinematografie a dá sa počítať aj s tým, že takéto virtuálne divadlá budú pokračovať. Dejovo síce jednoduché, ale na plátno premietnuté geniálne s množstvom odkazov na iné snímky, ktoré diváka pobavia. Mňa to síce ohúrilo, ale boli aj chvíľky, kedy ma to nudilo, resp. kedy mi to prišlo už moc predimenzované. Štyri hviezdy si tento snímok ale bezpochyby zaslúži. 75 %

• 30.4.2018  01:25

Ja proste tento Marvel Universe môžem a ani tento snímok mi ho ničím nepokazil. Aj napriek tomu, že SpiderMan je zo všetkých pre mňa najmenej zaujímavou postavičkou, tento snímok ma bavil podobne ako ostatné, aj keď bolo o niečo menej zaujímavých akčných scén a občas to bolo detinské. Humor a akcia tu ale fungovali v tom správnom pomere. A Tony Stark potešil. Určite slušný kúsok do už tak premakaného univerza. 70 %

• 29.4.2018  00:17
    Špína (2017)

Slovenská filmová tvorba sa mám pocit posúva míľovými krokmi dopredu a kvalitou naozaj nezaostáva za klasickou európskou masovou produkciou. Tento snímok je ozaj ťaživým a depresívnym svedectvom znásilnenej ženy, ktorú Dominika Morávková zahrala neskutočne. Hviezdičky ale uberám kvôli nedotiahnutému záveru a dosť veľa klišé scén. Celkový dojem ale vskutku fajn, len som od toho asi čakal trošku viac. 65 %

• 28.4.2018  16:23

Podobne ako pri neskorších Hrách o život posledný diel rozpoltený na dve polovice, pričom práve táto prvá zdá sa slúži ako predpríprava k veľkému finále. Chápem snahe tvorcov z posledného dielu nevynechať absolútne nič a predlohu verne zobraziť, ale bolo to dosť na úkor deja, záživnosti príbehu a prekvapenia diváka. Uvidíme, ako bude vyzerať samotné finále. Hermiona krásny bonus. 65 %

• 28.4.2018  12:29

Taký obyčajný dokument o spevákovi, ktorý zaznamenal v množstve ľudí príjemný pocit z hudby samotnej a ktorý už desaťročia ovplyvňuje umelecký život na Slovensku. V súčasnosti je to ale už len smutný pohľad na človeka, ktorého vyznačuje už len odkaz a ktorý neuniesol slávu. Pre zarytých fanúšikov povinnosť. 60 %

• 23.4.2018  17:28
    Planetárium (2016)

Niekedy si človek položí otázku, prečo herečka kalibru Natalie Portman zoberie úlohu v podpriemernom artovom filme, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Nedostatkom ponúk alebo peňazí to určite nebude, takže občas zrejme každý herec má tendenciu vyskúšať si niečo viac umelecké ako len klasická komercia. Tuto ale Natalie vystrelila do prázdna, ktorý sa niesol aj celým týmto snímkom. Doslova film o ničom, síce pekne zostrihaný a so zopár zaujímavými zábermi. Hviezdička navyše jedine za už vyššie spomínanú Natalie, ktorá film ťahala. 40 %

• 23.4.2018  15:56
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Pre mňa jednoznačne jedno z marvelovských prekvapení seriálovej sezóny. Keď som sa odhodlával na jednotlivé seriály hrdinov Defenders, práve Iron Fist bol pre mňa ten najmenej zaujímavý a dával som mu slabé šance. Po zhliadnutí všetkých sérií musím povedať, že Daredevilovi slušne šliape na päty a pre tých fanúšikov, ktorí majú radi veľa zvratov, je tento seriál ako stvorený. Sympatické postavy, zaujímavá dejová linka a príprava na príchod spoločného seriálu. Fanúšik Marvelu toto určite musí vidieť. 80 %

• 23.4.2018  14:55

Tak tento šiesty diel Harryho Pottera išiel dosť mimo mňa, pričom som očakával, že sa akoby viac rozvinie temnosť príbehu a pripraví sa pôda pre grandiózne finále. Toto však boli len pozliepané scény, z ktorých sa vykľula akási forma romantickej komédie s nezáživným dejom a ani záverečná temná polhodinka to nezachránila. Ako premostenie medzi päťkou a sedmičkou fajn, ale bez nejakého zmysluplného deja a idey. Yates sa snažil, ale predloha proste nepustí. 55 %

• 22.4.2018  18:09

Aj napriek tomu, že nie som veľký obľúbenec tejto série, tak hviezdičku od priemernosti hore dávam preto, lebo tu už pekne vidieť, že Yates posunul sériu viac temnejšou cestou a veci, ktoré mi v predošlých častiach prišli strašne infantilné, tu už fungujú tak správne emočne a divák si z toho odnesie aj väčší zážitok. A navyše konečne dochádza k hlbšiemu prepojeniu hlavnej postavy s Voldemortom. Takže v zásade spokojnosť a bonus v podobe už pomaly vyzretej Emmy Watson. 70 %

• 16.4.2018  08:52

Štvrtý návrat do ríše Bradavíc vo veľkolepom a výpravnom štýle, na aký sme v zásade u Harryho Pottera zvyknutí. Newell to poňal opäť trošku inak ako predošlí režiséri, ale na Cuarona nedozrel. Je to síce hravé, epické, so zaujímavým dejom a námetom, avšak chýbala mi tam tá iskra a tá temnosť, ktorá predošlým dielom atmosfericky sršala. Preto dávam o hviezdičku menej, ale v rámci fantasy žánru určite fajn prídavok, aj keď mierne detinský, čoho sa neviem zbaviť pri celej tejto sérii. 65 %

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58