Jana z Arku (1916)

Klasické výpravné dielo z čias nemej éry, ktoré v tom čase určite vzbudilo značnú pozornosť. Dnes už je to skôr archívny kúsok hodný múzea, ale napriek tomu tieto nemé filmy dokážu očariť epickosťou a množstvom hercov zapojených do prípravy filmu. Každopádne dejovo to bolo vzhľadom na námet celkom zaujímavé a v pozadí organovej hudby aj jemne atmosferické. Zub času ale nepustí. 50 %

The Super Mario Bros. Super Show! (1989) (seriál)

V tomto prípade sa v podstate jedná o prvú sériu obľúbeného seriálu o bratoch Mariovi a Luigimu, na ktorých som vyrastal (teda prevažne na počítačovej hre). Dnes je to samozrejme už trošku mimo, ale v tom čase to bola pecka a vyvolalo to vo mne poriadny kúsok nostalgie. Niektoré príbehy boli ozaj vtipné a tá ústredná hraná dvojica nemala chybu. Trošku som síce nepochopil, prečo súčasťou tohto seriálu bol aj seriál Legend of Zelda, keďže to bol úplne iný príbeh, ale napriek tomu hodnotím v rámci žánru troma hviezdami. 60 %

Svatá hora (1973)

Jodorowsky ukazuje, že je to psycháč na pohľadanie. Ďalší bizarný snímok, ktorý príde na chuť ozaj len menšinovému divákovi, ktorý aj v podobných filmoch hľadá nejakú hodnotu. Ja som ju tam nenašiel, ale zároveň musím vzdať poctu režisérovi, že si ide svoje a netrápi sa tým, čo na to povedia iní. Za to dávam jednu hviezdu, ale zvyšok obsahu aj formy je jedna veľká katastrofa. 25 %

Malá mořská víla (1989)

Táto rozprávka je jasným dôkazom, že Disney už od nepamäti robí nadčasové snímky, ktoré dokážu odolať akémukoľvek zubu času. Toto prevedenie klasickej rozprávky je azda tým najznámejším a zároveň typicky disneyovským. Animačne je to na vysokej úrovni a už v tom čase to bolo prelomové. Takže za mňa určite spokojnosť a prídu si tu na svoje nielen deti. 75 %

Krtek (1970)

Ďalší, tentokrát westernový bizár od úchyláka Jodorowského, ktorého filmy z duše neznášam. Je to ale asi aj pochvala, pretože nie každý dokáže oceniť bizarné veci a totálne odlišný prístup k točeniu filmu ako takého. Mne osobne tento štýl dramaticky nesedí, ale to neznamená, že sa to nemôže uchytiť. Každý má svoju úchylku. 35 %

Hypnotik (2023)

To, čo sa spočiatku javí ako zaujímavý mysteriózny thriller, sa postupom času zvrhne vo veľmi fádny a nezaujímavý príbeh využívajúci paralelné vnímanie sveta. Samozrejme čistý kalkul, keďže podobné filmy sú momentálne v kurze. Obsahovo to ale nemalo šancu upútať a béčkovým scenárom sa tento snímok sám zrazil na kolená. Aspoň že na tie herecké výkony sa dalo v pohode pozerať. 60 %

Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (2012) (TV film)

Je to blbosť ako remeň, ale z celej tejto béčkovej trilógie asi najznesiteľnejší aj čo sa týka deja a aj po vizuálnej stránke. Aj keď aj tu je značne cítiť televízny rozpočet a béčkové herecké výkony. Keď chcete vidieť poriadne fantasy, stavte na overené klasiky a tieto smiešne filmy si radšej odložte do šuflíka. 40 %

Dobrodružství Kocoura v botách (2015) (seriál)

Podpriemerný animovaný seriál s príliš infantilnou dejovou linkou, nie veľmi vydarenými až lacnými animáciami a miestami až otravným kocúrom v hlavnej postave. Občas vtipné, občas trápne, prvé série vyslovene pre najmenšie deti, posledné dve už v trochu temnejšom duchu, napriek tomu ale je to určené skôr pre najmenšieho diváka. 40 %

Dračí doupě 2 (2005)

Kde sa hrabe Game of Thrones so svojimi drakmi, že? Ale teraz už vážnejšie. Pokračovanie dračích dier prakticky v podobnom duchu ako jednotka, len som miestami mal pocit, že s ešte otrasnejšími vizuálnymi efektami, ktoré vyzneli ozaj céčkovo a malo to príliš nízkorozpočtový look. Ako fantasy žáner to celkom dobre funguje, ale všetko okolo toho je proste spracované príliš amatérsky. Myslím, že táto predloha si zaslúži o dosť epickejšie spracovanie. Hodnotím podobne ako jednotku. 35 %

Fando a Lis (1968)

Nehovorím, že mi má každý film sadnúť a z nejakého pohľadu sa mi aj páčiť, ale niektoré filmy jednoducho idú totálne mimo mňa. Tento snímok je žiarivým príkladom. Nerozumiem, ako môže mať niekto potrebu točiť vyslovené bludy, ktoré už miestami zaváňajú aj psychickou poruchou režiséra. Film otrasný na pozeranie, nechutný na počúvanie a z obsahové hľadiska trpiaci nenormálnou prázdnotou. Jednu hviezdičku pridám za čierno-biele prevedenie, ktoré pôsobilo celkom cool. Inak ale totálna sračka. 25 %