Shrek (2001)

Touto legendárnou rozprávkou som sa nikdy nejako výrazne nezaoberal, keďže ma to nikdy veľmi nenadchlo. Musím ale po viacerých projekciách uznať, že má niečo do seba. Aj napriek nie veľmi sympatickým postavičkám je to animačne zmáknuté na vysokej úrovni a navyše poteší veľké množstvo popkultúrnych odkazov na viaceré filmy, ktoré sú umne sparodované. Takže cieľovkou tu nie je len detské publikum a to je veľká devíza tohto animáku. 75 %

Casablanca Beats (2021)

Snímok rozprávajúci o slobode prejavu v krajine plnej streotypov, ktoré sa veľmi výrazne podpisujú pod správanie jednotlivcov a formovaní ich túžob, v tomto prípade pretavených do hip-hopu. Na jednej strane inšpiratívny príbeh, na druhej strane nie veľmi zručne natočený s minimom emócií. Taká tínedžerská exotická vložka z ďalekej Casablancy. 55 %

Dragon Ball Z: Kami to Kami (2013)

Takmer dvojhodinová dejovo prevarená kaša z Dragon Ball Z univerza, ktorá postrádala poriadnu zápletku, charizmatickejšieho záporáka, ale na druhej strane zato opakovala veľmi podobné bojové scény ako v samotnom seriáli. Takže za mňa je tento snímok úplnou zbytočnosťou a potešili tu akurát tak jemne vylepšené animácie a množstvo dobre známych postavičiek. Inak ale nuda. 40 %

Šílená noc (2022)

Vianočná kravina, ktorá totálnym spôsobom plní svoj účel. Je jasné, že tvorcovia mienili tento snímok ako satiru viacerých filmových žánrov a umným spôsobom ich spolu prepojujú v jednoduchej vianočnej dejovej linke. Od rodinnej komédie typu Sám doma cez akčný vianočný trhák typu Smrtonosná pasca až po fantasy rozprávku v štýle klasických vianočných klišé príbehov. Top scénou jednoznačne killovacia scéna za tónov vianočnej balady od Bryana Adamsa. Pre mňa celkom svižná a prekvapivo funkčná jednohubka, ktorá ničím neurazí a na oddych je ako stvorená. 75 %

Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton (1975) (TV film)

V rámci žánru je to taká priemerná komorná rozprávka s nie veľmi kvalitnými animáciami, ale za to s pekným odkazom a príbehom. Obávam sa ale, že cieľová skupina sa pri nej tak trochu unudí. Metráž môže byť, nie je to zbytočne naťahované a pointa je vyjadrená prakticky okamžite. 50 %

Neuvěřitelné, ale pravdivé (2022)

Ja tomu Dupieuxovi očividnem nerozumiem. Toto bola tak strašná kravina, že som normálne mal problém to poctivo dopozerať. Akože komédia ponímajúca o tých najhorších ľudských vlastnostiach založená na bizarnom scenári s vcelku fajn hereckými výkonmi, za ktoré dávam tú jednu hviezdu. Inak ale tento snímok šiel úplne mimo mňa a čudujem sa Chabatovi, že sa na to vôbec dal. 25 %

Povídky z Princezny zakleté v čase (2020) (pořad)

Musíte byť až priveľký fanúšik tejto rozprávky, aby vo vás tieto poviedky vyvolali nejaké emócie alebo by ste sa z nich úprimne radovali. Aj Hra o tróny mala svoje bonusové poviedky, ale tie mali úplne iný cveng a navyše neboli len improvizovane čítané, ale aj animačne pretavené. Takže toto vyše dvojhodinové rapotanie o príbehoch jednotlivých postáv ma až tak nebavilo a je to podľa mňa zbytočnosť. 35 %

Jak obšťastnit ženu (2022)

Austrálska nudnejšia verzia Sexu v meste pre vekovo zrelšie ženy. Dejovo veľmi úmorné so síce milou atmosférou, ale zároveň natočené veľmi nezaujímavým spôsobom. Navyše hlavné hrdinky neboli trikrát sympatické, čo tiež snímku nepridalo na kráse. Očividne toto nie je moja cieľovka, ale ženské publikum sa tomu zrejme vcelku poteší. 40 %

Fantom opery (1925)

V onej dobe ranej kinematografie určite jeden zo skvostov, ktoré si Chaney užil podobne ako príbeh zvonára od Matky Božej. Podobne ladený príbeh s komornou jemne hororovou atmosférou s v tom čase vynikajúcimi maskami. To sa určite musí uznať. Chaney ako Fantóm vyzeral dôveryhodne a považujem tento film za jeden z tých lepších z nemej éry, hlavne keď si ho pozriete v upravenej HD kvalite. Zub času ale nepustí. 60 %

Jak se točí pohádka (2020) (seriál)

Pomerne vyčerpávajúci "making of" seriál, ktorá podľa mňa až príliš detailne rozoberá jednotlivé aspekty prípravy tejto zaujímavej rozprávky. Divák síce nakukne do zákulisia a celkom si to aj užije, ale často je tam dosť opakovaných záberov, ktoré už časom lezú na nervy. Takže taká priemerná prkotinka. ** Druhá séria je prakticky o tom istom. 60 %

Ovládací panel
3 body