Léto bylo krátké (1969) (TV film)

Tak tento diel sa mi vôbec nepáčil. Nieže by som bol nejaký fanúšik Charlieho Browna a jeho príbehov, ale toto nemalo šťavu ani len tých predošlých dielov a celé to bolo o ničom. 30 %

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Musím dať štyri hviezdy, lebo tento film bol natočený v podstate úplne odlišne ako pôvodný seriál, ale zároveň úplne rovnako. Hej, viem, ťažko pochopiteľné, ale páčilo sa mi tu, ako sa pracovalo s postavami na rozdiel od seriálu, kde sa s nimi nepracovalo prakticky vôbec, a taktiež musím kvitovať tú komediálnejšiu stránku tohto snímku, kedy sa tvorcova nebáli si zo seba vystreliť a celé to pôsobilo elegantne a odľahčene, čo bolo v podstate aj výsadou seriálu. Hlavná dvojica super a Alicia brutálne sexi, čo je len ďalším plusom filmu. Nedostatok tkvie samozrejme v dostatočnom množstve klišé, ale tak podobným snímkom sa to asi musí odpustiť. 75 %

Thunderball (1965)

Thunderball je v poradí štvrtou bondovkou, ktorú opäť charizmaticky stvárnil Sean Connery a musím uznať, že oproti Goldfingerovi bola slabšia, avšak lepšia ako tie zvyšné. Opäť o niečo prepracovanejší dej, technológie, efekty a aj Bondove hlášky, ktoré proste musia byť. Normálne by som dal tri silné hviezdy, ale jednu musím prihodiť kvôli naozaj vydarenej podmorskej bitke. 70 %

Snoopy je tvůj pes (1968) (TV film)

Tieto rané snímky o Charliem Brownovi ma akosi neberú, ale táto epizódka bola celkom fajn. Snoopymu preskočilo a museli to riešiť, celkom milé, zábavné a svojské. Ale stále si to drží len veľmi ľahký nadpriemer. 60 %

Proč jsem nesnědl svého taťku (2015)

Priemerná animovaná rozprávka francúzskej produkcie hovoriaca o potomkoch ľudí a o ich kvázi premene z jedného evolučného stupňa na ten ďalší. Nápad celkom fajn, ale dosť sa to podobalo Crooksovcom od amerických kolegov a navyše animácie boli podstatne horšie ako tie najkvalitnejšie animované snímky súčasnej doby, čo je trochu na škodu, lebo je im naozaj ťažko konkurovať, a postavy nie až tak sympatické. 55 %

Goldfinger (1964)

No nechýbalo veľa a napálil by som plný počet hviezd, ale predsa len v porovnaní s novodobými filmami som tu postrádal lepšie efekty a je vidieť, že film trošku pohltil zub času. Goldfinger je však jednou z najlepších bondoviek, pri ktorej som sa nenudil a ktorá má (podobne ako aj ostatné prvotné bondovky) neopakovateľnú atmosféru 60-tych rokov, na tú dobu zaujímavé vynálezy oddelenia Q a takisto charizmatického Bonda v podobe Seana Conneryho. Bond girl ma tu veľmi neuchvátila, ale naopak záporák bol pre zmenu veľkým plusom tohto snímku. V rámci akčného filmu toto možno považovať za ozajstnú klasiku. 80 %

The Return of the Man from U.N.C.L.E.: The Fifteen Years Later Affair (1983) (TV film)

Napoleon Solo sa vracia po 15-tich rokoch spoločne so svojim spoločníkom Ilyom. Vskutku podobné spracovanie aj scenár ako samotný seriál, herci sú o pár rokov vyzretejší a akcie sú na podobnej úrovni - viac vtipné ako reálne. Páči sa mi na tomto seriáli a aj filme, že si zo seba vie spraviť srandu, napr. hneď v úvode scéna odkazujúca na bondovskú sériu, na ktorej sa tento seriál prakticky zviezol, čo sa týka popularity. Každopádne toto je len pokračovanie nudného televízneho spracovania, o niečo kvalitnejšie. 55 %

Otcové a dcery (2015)

Nádhera. Otcovia a dcéry sú jedným z najkrajších a obsahovo najemotívnejších filmov svojho žánru za poslednú dekádu. Krásna psychologická sonda do tajomných rodinných vzťahov, ktoré priamo či nepriamo ovplyvňujú život každého jednotlivca na tejto planéte a ktoré určujú jeho ďalšiu existenciu. Gabriele Muccino to zrežírovala takmer na výbornú a odviedla naozaj skvelú prácu. Russell Crowe tradične úžasný a hypnotický pohľad Amandy Seyfried je jednoducho na nezaplatenie. K tomu pridáme sympatického Aarona Paula a o emotívny filmový zážitok máte vystarané. Nebyť jemnej predvídavosti v deji, tak určite napálim do plných. Takto sú to krásne a silné štyri hviezdy a určite ešte minimálne jedna projekcia. 80 %

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Podobná klasika ako v prípade prvého Bonda, len s tým rozdielom, že toto bolo o niečo svižnejšie, prepracovanejšie, ale hlavne James Bond už aj hláškoval. A na to sme u neho predsa zvyknutí. Daniela Bianchi sťa by Bond girl bola fajn a Sean ako inak opäť válil. Takže musím dať o niečo lepšie hodnotenie ako v prípade Dr. No. 75 %

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown (1966) (TV film)

Fakt nechápem, čo je na týchto rozprávkach také výnimočné a kultové. Síce som sa párkrát pristihol, ako sa mi jemne chveje bránica, ale poväčšine to bolo také divno-nudné s nezaujímavým príbehom týkajúcim sa Halloweenu. Snoopy sa mi ale páči - aspoň nejaké to pozitívum. 40 %