Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (4 205)

plakát

Roger Waters: The Wall (2014)

Pink Floyd nie je síce moja srdcovka, ale niektoré piesne sú naozaj úžasné, takisto ako vyzeral byť coolový aj ich koncert. V rámci hudobnej dokumentaristiky jeden z tých zaujímavejších snímkov dokonca aj s povojnovým mierovým posolstvom. Avšak mne ako nie zarytému fanúšikovi tejto kapely to neprišlo ako nejaký výnimočný kúsok. A hviezdičku dávam dole aj za to, že neodznela moja obľúbená skladba High Hopes. 60 %

plakát

Barbie: Tajná agentka (2016)

Taká malá menšia Barbie katastrofa, avšak v rámci svojho žánru znesiteľná. Ono by to ani nebol zlý nápad dať Barbie do role špiónky, ale spraviť to tak stupídnym a nezmyselným spôsobom ako v tomto snímku, to hádam prekuknú aj tie najmenšie deti, ktorým je to určené. Asi by som očakával vyučovať a zabávať mladých ľudí podnetnejším spôsobom. Toto sú síce silné dve hviezdy aj vďaka vylepšenej grafike, ale stále iba dve. 45 %

plakát

Hubbleův teleskop 3D (2010)

Zaujímavý a vizuálne orgazmický pohľad do hlbín vesmíru ako takého za účasti najznámejšieho prostriedku, ktorý umožnil človeku vidieť tak mnoho tajomného tam vonku. Očakával som síce trošku viac hviezdnych a vesmírnych záberov a menej sa venovaniu oprave teleskopu, avšak aj to málo bolo úžasné. Už v 2D to bola pecka a neviem si predstaviť, čo to muselo byť v 4D. Vydarený krátkometrážny dokument. 75 %

plakát

Barbie: Psí dobrodružství (2015)

Opäť ďalšia novodobá Barbie rozprávka určená pre najmenšie publikum. Celkom svižný dej, milá atmosféra a vkusnejšie a prepracovanejšie animácie z tohto snímku robia jeden z tých lepších, aj keď už tie nápady trošku miznú, keďže dej to bol síce svižný a nenudil, avšak bol dosť fádny a námet strateného pokladu sme už videli mnohokrát. 55 %

Fantastická čtyřka (2015)

Ĺudkovia, na čo sa takéto filmy točia. Hollywood sa sám uráža tým, že dáva natočiť podobné filmy, ktoré síce čo to zarobia, ale v konečnom dôsledku sú jeho hanbou. Už prvá verzia Fantastic Four bol dosť trapas, ale to čo teraz predviedlo Fox, sa nedá ani opísať - tupý dej, katastrofálne herecké výkony (aj keď Kate Mara je iná čaja, ale tu mi jednoducho nesedela), nelogické scény a hrubá vata, ktorá nemala akýkoľvek význam. Jednu hviezdu dávam za virtuálne efekty, čo je ale v prípade dnešných komiksov jednoducho povinnosť. Naozaj zlé. Neviem si po pravde predstaviť ten shit, čo prinesie plánované pokračovanie. 20 %

Logan: Wolverine (2017)

Jackmanova a Stewartova derniéra X-Men série skomponovaná vo veľkom štýle. Postavu Wolverina som si obľúbil už od začiatku a rozmýšľal som preto, ako to chcú s ňou tvorcovia ukončiť, keďže herci už nechcú pokračovať, a myslím si, že to vypálilo veľmi dobre. Na jednej strane citlivo vykreslený osud postavy s na druhej strane asi najkrvavejším posolstvom, aký kedy Wolverine za sebou zanechal. Bolo jasne vidieť, že Hugh Jackman vložil do tejto roly celých 17 rokov a že chcel, aby rozlúčka bola dôstojná a s maximálnym nasadením. Trošku mi vadili niektoré nelogické scény a jemne upišťaná dievčinka, ale inak nemám veľmi čo vytknúť. 80 %

plakát

Barbie: Život v domě snů (2012) (seriál)

Je škoda, že je tu dosť veľa tendenčných hodnotení v štýle, šak Barbie. Tento internetový seriál ma naozaj veľmi príjemne prekvapil, nakoľko som sa vo veľa prípadoch slušne zasmial, ale čo sa mi páčilo, bola tá irónia, ten sebakritický humor, ktorý z tejto seriálovej Barbie doslova sršal. Je pekné vidieť, že tvorcovia si vedia spraviť srandu aj zo svojho výtvoru. Milé. 70 %

plakát

Barbie Rock’n Royals (2015)

Spojenie rozprávkova s rockom a zámena hlavných postáv - po tretí krát "prežutá" tá istá téma ako v predošlých dieloch Barbie série. Mám pocit, že tvorcom už naozaj dochádza dych a musím uznať, že staršie Barbie rozprávky mali šmrnc, čaro a na rozdiel od týchto nových snímkov aj nejakú tú poučnú vsuvku pre cieľové publikum. 40 %

plakát

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Dá sa povedať, že sa tu jedná o podobnú akčnú komiksovú jednohubku ako v prípade jednotky, len s tým, že tu pribudol sympatický Silver Surfer, čo by vedľajšia postava doplňajúca komiksovú štvorku. Preto sa mi to možno páčilo aj o niečo málo viac, avšak stále platí, že je to málo výživný, veľmi priemerný a ani na efekty nie veľmi premakaný komiksový film a preto nemôžem dať lepšie hodnotenie. Navyše, Jessica tu vyzerala akosi divne. 55 %

plakát

Barbie: Odvážná princezna (2015)

V poslednom čase sa Barbie filmy presmerovali zväčša na fantasy žáner. Tu sa tvorcovia snažili spojiť real life s rozprávkou s nádychom komiksovej zábavy. Spolu to však nefungovalo a akosi priveľa klišé z tejto rozprávky spravilo len obyčajný podpriemerný paškvil, z ktorého v podstate nevzišla ani dobrá zábava a ani kvalitná rozprávka. Preto u mňa slabé hodnotenie. 45 %