Nikdy neříkej nikdy (2023)

Tuctová žánrovka, ktorá nijako nevybočuje z priemerného dejového štandardu a ktorá neponúkne prakticky nič nové, akurát tak extrémne presladený záver. Herecky celkom obstojne, ale stojí a padá to na klišé. Hviezdička navyše za Haberovu titulnú pieseň. 50 %

Zázračný aparát (2023)

Veľmi zaujímavý dokument, ktorý nenásilným a zároveň jemne poučným spôsobom ukazuje históriu fotografie a videa ako takého s dôrazom na fakt, kam sa celý tento fenomén posunul. Miestami je až desivé pozerať, čo všetko sú ľudia ochotní robiť s cieľom zarobiť práve prostredníctvom fotiek a videí a akým spôsobom sa dá realita zmanipulovať. Určite ma to bavilo a takých snímkov by mohlo byť aj viac, možno by ľudia "precitli". Občas síce mierne chaotické, ale inak spokojnosť. 75 %

Otcové a matky (2022)

O komédii nemožno hovoriť ani náhodou, ako sociálny snímok to celkom dobre funguje. V zásade ide o konverzačku rozoberajúcu zásadné problémy a otázky rodičovstva a medziľudských vzťahov. Škoda len, že len to kĺže po povrchu a nejako výrazne neprináša odpovede na otázky. Ako civilná oddychovka na jednu projekciu je to ok, ale nič prelomové nečakajte. 55 %

Modrous (2022)

Na jednej strane veľmi pekný snímok s príjemnou atmosférou, ktorý má v sebe ducha a čaro lásky k prírode, na strane druhej ale natočený veľmi neobratne s chaotickými prelínaniami v čase aj priestore. Celkovo možno povedať, že je to vlastne priemerný snímok s klišé scenárom, akých tu už bolo veľa, ale aj napriek tom je tento film niečím zvláštny. Asi aj tým, že hlavným hrdinom je špecifický druh ryby a tiež dej odohrávajúci sa vo viacerých časových obdobiach. V globále teda možno hodnotiť pozitívne, aj keď dieru do sveta to neurobí. 60 %

Noční můra (2022)

V tomto prípade asi toho nie je veľmi veľa na hodnotenie. Veľmi tuctový thriller (nemožno tu veľmi hovoriť o horori, a keď áno, tak veľmi slabom), ktorý síce otvára zaujímavú tému spánkovej poruchy, ale robí to neohrabane, nezaujímavo a až príliš strojene. Film s prakticky nulový emočným presahom, ale zato so sympatickou hlavnou hrdinkou. Už podobných námetov bolo dosť a daný snímok týmto varením prevarenej vody na tom len stráca. 40 %

Svět včerejška (2022)

Trošku zavádzajúce hodnotenie tohto francúzskeho snímku dáva tušiť, že politické filmy sú väčšinovo brané kontroverzne a nie vždy sa podaria. Tento film je skôr nepodareným z toho titulu, že sa tu toho deje málo, je to natočené príliš profesorsky a vedú sa tu zbytočne dlhé diskusie. Proste pokiaľ to mal byť politický thriller, tak to neodzrkadľuje realitu. Každopádne téma je to výsostne aktuálna a malo by sa točiť viac snímkov o nástupe krajnej pravice, avšak trošku viac ľudsky a s citovým presahom. 50 %

Územie fantázie (2023)

Dá sa povedať, že v tomto dokumente išlo hlavne o akési zhrnutie pohľadov a vnímania vojny ako takej v mierových časoch. Je to opäť výsostne aktuálna téma, ktorú nemožno prehliadať. Takže obsahovo je to fajn, ale čo musím vytknúť je, že podobné dokumenty ma nebavia hlavne z dôvodu akejsi ťažkopádnosti charakterizovanej príliš dlhými statickými zábermi bez nejakej významnej myšlienky a bez emócie. U mňa to teda veľmi nepochodilo. 40 %

To ty nosíš smůlu, lásko (2023)

Vcelku slušne nudná letná záležitosť, ktorá nemá veľmi čím nadchnúť a nemá čo výrazne ponúknuť. Ani sa veľmi nezasmejete, ani sa veľmi neopanujete tou správnou letnou atmosférou, dokonca sa tu ani len neobjaví nejaká zapamätateľná scéna a podľa mňa to má značne deravý a nezaujímavý scenár. Proste ťažko podpriemerný snímok. 30 %

Mladí milenci (2021)

Niekedy mám pocit, že ľudskému mozgu sa medze nekladzú a že niekto má potrebu natočiť film o absurdnom vzťahu, ktorý nemá oporu v ničom a už vôbec nie v nejakej logike. Už len ten námet, že mladý úspešný doktor sa vzdá rodiny kvôli starej vychrtline, je ozaj pritiahnutý za vlasy. Navyše sa tu opäť prejavil syndróm francúzskeho filmu, kedy sa ku mne opäť dostalo minimum emócií. 55 %

Světloplachost (2023)

Obsahovo hodnotím na päť hviezd, nakoľko sa bavíme o výsostne aktuálnej téme, ktorá nemá čo v 21. storočí robiť a kto si myslí opak, je blázon. Dve hviezdy však dávam za to až príliš patetické a artovo poňaté prevedenie. Očakával som trošku viac exaktnejších záberov, ktoré by vykresľovali dusivú atmosféru charkovského metra s dôrazom na priame dôsledky nezmyselnej vojny. 60 %