Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (4 204)

TRON: Legacy 3D (2010)

No....neviem, či som taký náročný, ale toto nie. Jedna vec je, že....áno....tento film má naozaj zaujímavé digitálne efekty, čo je síce fajn, ale film bez zjavnej myšlienky a spravený vyslovene za zámerom prilákať ľudí do kina, aby si to pozreli s okuliarmi na očiach v 3D formáte, mi teda naozaj nepríde ako film. Aspoň že tam obsadili Oliviu Wilde, aby sa bolo na čo pozerať. Jednu hviezdičku dávam iba kvôli efektom, inak by to hodnotenie bolo o stupienok horšie. Pre mňa osobne to bola fakt strata času.

Život po životě (2010)

Mám rád filmy, v ktorých sa nezávisle od seba odohrávajú osudy rôznych ľudí, pričom sa tieto osudy nakoniec vzájomne pretnú. Tak ako som si to vychutnal vo filme Crash, tak som si to vychutnal aj v tomto filme. Krásne spracovaná tématika možného života po smrti a osudov ľudí, ktorí mali niečo spoločné so smrťou. Dokonca musím povedať, že niektoré scény boli tak nečakané, že mi až vyrazili dych, najmä tá prvá s tsunami aj s výbuchom v metre. Nechápem, prečo je Hereafter tak podhodnotený, myslím, že si aspoň o 10 % viac zaslúži. 75 %

Pařba v Bangkoku (2011)

Z Vegas sa dostávame do Bangkoku :) Po pravde, nerozumiem tomu, že to má len také slabšie hodnotenia, keďže si myslím, že táto bangkokská časť bola o niečo lepšia ako jednotka. Ešte viac humusnejšie, drsnejší humor a vtipnejšie situácie zakončené ešte brutálnejšími fotkami onej noci v závere. Naozaj som sa skvele pobavil a vrelo musím odporučiť. A Zach Galifianakis ako Alan je proste svetový. To treba vidieť.

Pařba ve Vegas (2009)

Tak pri tejto komédii som neľutoval, že som zaplatil lístok do kina. Klasická dirty komédia so znôškou humusálií a vtipných hlášok, ktoré jednoducho chytia za srdce a celé ukončené skvelými photos z onej noci. Proste kvalitná komédia na oddych. 80 %

Nezastavitelný (2010)

Dynamický akčný thriller nakrútený podľa skutočnej udalosti. Skvelý výkon Denzela Washingtona a Chrisa Pinea v hlavných úlohách. Aj napriek tomu mám pocit, že toho klišé tam bolo trošku viac ako bolo potrebné a ten záver zahraný na city divákov sa mi bohvieako neľúbil. V globále však tento film hodnotím pozitívne a určite to nie je nudne strávených zhruba 90 minút. 70 %

plakát

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tak toto je starý dobrý Sergio Leone. Vynikajúci western s ešte kvalitnejším hereckým obsadením a skvelou zápletkou. Táto tretia časť dolárovej trilógie je kvalitatívne úplne niekde inde ako predošlé dva. A dovolím si tvrdiť, že v niektorých momentoch dokonca Eli Wallach v úlohe Tuca zatienil tradične skvelého Clinta Eastwooda. Netreba zabudnúť na stále sa zlepšujúcu hudobnú kulisu od Morriconeho. Čo k tomu dodať? Jeden z najlepších westernov vôbec, aj keď povedzme si pravdu, toto dielo bolo len prípravou na príchod niečoho veľkolepého, čo nakoniec aj prišlo o dva roky neskôr. 90 %

plakát

Pro pár dolarů navíc (1965)

No ďalšia zo spaghetti westernoviek od Sergia Leoneho. Musím uznať, že táto dvojka z dolárovej trilógie bola o dosť lepšia ako jednotka. Tu už bolo vidieť, že toto je režisérov štýl a už aj Morriconeho hudba začína naberať na svojej kráse. Clint Eastwood pochopiteľne opäť nesklamal a veľmi skvele mu sekundoval Lee Van Cleef. Skvelý western, ale čosi mu ešte chýbalo do dokonalosti ;)

Pro hrst dolarů (1964)

Ako som už niekde písal, nie som zástancom westernového žánru. Čo k tomu dodať? Bolo to vcelku vkusné, ale aby som z toho padol na zadok, tak to určite nie. Klasický western, ktorý nepriniesol nič nové. Možno v tej dobe áno. A nezachránil to veľmi ani kvalitný herecký výkon Clinta Eastwooda s jeho kamennou tvárou. Tri hviezdičky dávam už len z úcty k Sergiovi Leonem, ktorý sa týmto počinom len pripravuje k tvorbe absolútnej westernovej legendy. 60 %

Rain Man (1988)

Tak toto patrí ku klasikám 80tych rokov. Rainman je ukážkou ľudskosti, lásky a aj toho, že rodina je vždy viac ako majetok. Tom Cruise uhral svoju zmenu zo samoľúbeho predajcu áut na milujúceho brata skvele, ale treba podotknúť, že Dustin Hoffman ho aj napriek tomu úplne zatienil. Jednoducho Hoffmanova životná rola - keby som mal klobúk, dám ho hneď dole. Dobrá oddychovka. 90 %

Pelíšky (1999)

Už som tento film videl tretíkrát, ale vždy ma to pobaví a určite to nie je strata času. Ide o naozaj jeden z mála LEGENDÁRNYCH českých filmov - komédia trpko zobrazujúca udalosti a ducha onej doby s priam kultovými hláškami typu "Proletáři všech krajin, polibte mi prdel!" alebo kultové rozhovory o bramborových knedlíčkoch, umelých lyžičkách či nerozbytných pohároch :) A samozrejme, treba hlavne vyzdvihnúť bravúrne herecké výkony Jiřího Kodeta ako zatrpknutého cholerika Krause a Miroslava Donutila ako zarytého bolševika, ktorý sa nakoniec sklame. 90 %