Boonie Bears: To the Rescue! (2014)

Celkom milý animák, ktorý ničím nenadchne, ale ani ničím neurazí. V zásade používa už obohranú dejovú linku (unesené bábätko nájdené v lese a zachránené medveďmi) bez nejakých výraznejších nápadov, ale svoj účel to určite plní. Škoda tých old school animácií, asi by som od Číňankov čakal niečo viac. Každopádne ale ako oddychovka na jedno použitie je to fajn. 55 %

Yakari - Velké dobrodružství (2020)

Táto novodobá animovaná verzia Winnetoua nesklamala. Konkrétne tento celovečerný film sa odohráva pred udalosťami v seriáli a točí sa okolo stretnutia Yakariho s jeho verným Modrým hromom. Celkom milá atmosféra a zaujímavá dejová linka, ale prevedená až príliš infantilným spôsobom a tým pádom určená pre tie najmenšie deti. Preto mi tu niečo chýba aj do tej štvrtej hviezdy. Ale inak celkom oddychovka. 65 %

Boonie Bears: Homeward Journey (2013) (TV film)

Podpriemerný vianočný predkrm tejto čínskej animovanej série je len náznakom toho, že táto rozprávka asi toho veľa neponúkne. A v zásade je to tak. Nezáživný príbeh so síce milými zvieratkami, ale so slabými animáciami a takmer nulovou atmosférou. Ako vianočný špeciál to deti môže pobaviť, ale poznám množstvo lepších animákov podobného typu. 40 %

Yakari (2005) (seriál)

Celkom milý animovaný seriál z francúzskej produkcie, ktorý hovorí o malom indiánskom chlapcovi a jeho často až mystických dobrodružstvách. Koncept je zvolený dobre, nakoľko okrem infantilných dejových liniek vhodných hlavne pre deti, sa jednotlivé časti často končia nejakým odkazom, ktorí si deti môžu odniesť. Takže minimálne v tomto je to poučné a aj animácie sa môžu páčiť. 5 sérií sa mi ale zdá priveľa a tie posledné už skôr varili z vody. 60 %

The Boss Baby and Tim's Treasure Hunt Through Time (2017)

Úplná zbytočnosť. Tento kraťas nemá nič spoločné s filmom Boss Baby, akurát tak hlavnými postavami. Tie sa ale bezcieľne motajú svetom s ich priblblými dobrodružstvami s pirátmi. No proste hrôza, ktorá nemôže baviť ani len malé deti. 20 %

Voda, čo ma drží nad vodou (2019)

Hovadina ako remeň. Tento snímok nevie, čo vlastne chce byť. Či to má byť nejaký sfilmovaný životopis, nezáživná konverzačka alebo proste len televízna inscenácia o živote zaujímavého básnika a textára. Ťažko povedať, každopádne ale Pomajbo do tej roly vôbec nesedel a celkovo to bolo poňaté úplne zle a bez štipky emócie. Suma sumárum zbytočný film, ktorý nemá čím ohúriť. 35 %

Vítr (2019)

Musím uznať, že tento dokumentárno hraný film ma veľmi bavil svojou pochmúrnou a tajomnou atmosférou a doslova dychtivým vyobrazením halného vetra ako poľského fenoména. Na druhej strane dosť veľa zbytočných záberov hlavne tých trošku divnejších ľudí, ktorí berú tento vietor ako nadprirodzenú mantru. Každopádne ale ja som bol milo prekvapený námetom a hlavne jeho prevedením. 75 %

Scooby-Doo a piráti (2006)

Opäť ďalšia Scooby-Doo celovečerná klasika, ktorá si ide vo svojich zaužívaných koľajách a v zásade nesklame. Pokiaľ máte radi zombiekov, Scoobyho hlášky a celkovo túto partiu, tak si prídete na svoje. Je to podobné Zombie Islandu, ale o niečo horšie a menej zaujímavé. Na jedno pozretie ale fajn. 65 %

Matky (2021)

Podobnému typu filmov väčšinou nedávam veľmi kladné hodnotenia, ale tu musím spraviť výnimku. Svieža letná vzťahová komédia, ktorá ničím neurazí, nenásilným spôsobom pomenuje súčasné "trendy" v materstve a občas sa človek aj slušne zasmeje. Navyše keď k tomu prirátame sympatické herecké obsadenie, tak celkový feeling z filmu je viac než dobrý. Plus ja som fanúšikom Gabiky Marcinkovej a Petry Hřebíčkovej, takže za mňa nie je o čom. Nič nové divák síce nedostane, ale na druhej strane ako oddychovka (aj keď hlavne pre ženy) je to super. 70 %

Příběhy Toma a Jerryho (2006) (seriál)

Starí dobrí Tom a Jerry sa vracajú ku koreňom a divákovi ponúkajú nadupané naháňačky plné kruto zábavných gagov s prispením pár vedľajších postavičiek aj z predošlých seriálov. Hlavný prím tu ale majú Tom a Jerry a tak to má byť. Tvorcovia sa už očividne nemohli pozerať na to, ako sa tieto postavičky odkláňajú od svojho originálu. Navyše moderné animácie tomu pridávajú šmrnc, takže ja som spokojný. Je to samozrejme určené primárne pre deti, ale aj dospelý sa zabaví. 75 %