Homer.p

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 2.11.2019  23:44
    Joker (2019)

Nejlepší film s Batmanem a musel ho natočit komediant Phillips. Ne, prostě teď už se na Temného rytíře nebudu nikdy koukat tak jako dřív. A ten soundtrack, no i bez Hanse to jde.

• 26.10.2019  12:37

Hodně ale opravdu hodně přeceňované. I o půlnoci bych dokázal jedním dechem vyjmenovat minimálně 10 lepších filmů. A jedním z nich je třeba i Zelená míle.

• 26.10.2019  09:38

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý.

• 18.10.2019  17:11

Snad se pan Fuka nebude zlobit, ale on přesně vystihl mé pocity a já bych to prostě lépe nenapsal: https://www.kinobox.cz/clanek/17302-recenze-2-zloba-kralovna-vseho-zleho?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu.

• 10.10.2019  17:00

Legenda z legend akčního žánru, která dokazuje že dobrý příběh, skvělé herecké výkony a hudba “oscarových” parametrů vydá za více, nežli stovky mrtvol a různé technické vymoženosti, výbuchy a takové ty akrobatické fighty, automobilové honičky a podobné blbiny. Ten konec je dojímavý až k slzám (myšleno bez ironie).

• 10.10.2019  12:57
    Sever (TV seriál) (2019)

Vzhledem k tomu že mi je známa skutečná pravda o tom slavném autorovi námětu, tak prostě jinak opravdu nemohu, i kdyby to z hlediska filmařiny bylo skvostné, což ale naštěstí není. Z ČT se mi chce zvracet, že podporuje takového darebáka a navíc i z mých peněz 🤮. Pro zdejší uživatele, s PČR v okrese Teplice to opravdu není tak špatné, jak je nám to v seriálu prezentováno.

• 8.9.2019  20:59

Poprvé se mi podařilo nějaký film dostat do červených a to stojí za komentář, i když s filmem samotným vůbec nesouvisí 😂.

• 8.9.2019  14:55
    XX. století (1976)

Bertolucci byl uchylák a já jsem zbytečně trpěl u sledování té pětihodinové verze v italštině 🤦🏻‍♂️. Hrozná hovadina se skvělou hudbou. Bohužel nic více. Jo a nedejte se zmást zdejšími vychvalujícími komenty o jaké že se to jedná přelomové dílo. No vůbec a nic ze zdejších komentů není pravda. Sutherland ani de Niro vůbec nejsou tací darebáci apod. Ale jestli chcete vidět explicitní záběry šukání, jak si někdo máchá nohy v hovnech apod., tak je to film pro vás. Já bych si ale asi kvůli tomu šukání pustil péčko 😉

• 5.9.2019  22:05
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

První série naprosto bez chyby a na TV super kriminální příběhy. Postupně ale se kvalita v následujících sériích bohužel vytrácela. Problém vidím osobně v tom, že ty pozdější díly se věnovaly spíše příběhu toho konkrétního zločince, než-li práci strážců zákona a většinou člověk i s tím zločincem sympatizoval, což by asi u seriálu který má oslavovat právě práci kriminalistů, být nemělo. Nicméně Karel Svoboda se zde skutečně vytáhl a jeho soundtrack dosahuje světových parametrů 👍.

• 16.6.2019  07:09

Dobrá a uvěřitelna krimi. Skvělý dabing.

• 15.6.2019  05:38

S odstupem let a po druhém shlédnutí zvyšuji na plnou palbu. Všem ale radím, rychle pryč od dabingové verze, kde bohužel i ta nejikoničtější hláška zanikne.

• 13.6.2019  07:23

Tak to tedy bylo něco. Bohužel něco v negativním slova smyslu. Ale jestli šlo tvůrcům o to ukázat jaký že jsou ženský krávy, tak to se jim skvěle podařilo. Ženskou přepadne cizí chlap s pistolí v ruce, nalifruje se k ní domu, kde ji pěkně sváže a čórne jí auto, se kterým odjede pryč. Po svém návratu ji rozváže a donutí ji naštvanou a s brekem přijmout telefonát od milujícího přítele, který na ni čeká v nějakém zimním letovisku, přičemž mu do telefonu sugestivně a se slzami v očích sděluje, jak se na něho těší, že by si přála aby byl právě s ní a podobné ty sračky zamilovaných. No a co se stane po zavěšení sluchátka? No ona se ta milující paní s tím únoscem (který ji důvod jejího únosu vysvětlil asi jako tehdy ten borec, co si nechal kouřit ptáka od Bartošové s tím, že pouze takto ji zachrání před emzáky, kteří ji sledují z protějšího paneláku) hezky romanticky zašuká. Ba co víc, ona mu pak dokonce i dobrovolně pomáhá proti té odporné CIA (zde tedy politicky nazývané firmou). No Stockholmský syndrom jako z encyklopedie. Jediným kladem filmu byl vynikající Max von Sydow, skvěle nadabovaný Luďkem Munzarem a to vyvraždění té jejich pobočky. To bylo opravdu natočeno perfektně a dokonce mne navnadilo, že by to mohl být super film. Bohužel není, zápletka slabá a nesmyslná a k tomu špatní herci a ještě horší hudba.

• 12.6.2019  19:36

Tak Poručík pro potřeby šetření případu vraždy flirtoval a nechal se svádět dábelsky krásnou a svůdnou Faye Dunaway a šlo jim to oběma opravdu dobře. Jedinkrát jsem prostě Columbovi přál, aby případ pro tenktokrát nevyřešil a dále žili s Faye ve spokojeném a harmonickém vztahu až do konce svých životů. Bohužel se ale tentokrat happyend nekonal 😢. Další ze skvělých dílů a zdejší výhrady vůči němu prostě nechápu.

• 4.6.2019  09:57

S takovými herci to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Nemohu si pomoci, ale prostě krásný a v podstatě optimistický film. Dobrá hudba a Norton konečně po dlouhé době vlastně v sympatické roli. Jo a i když jsem to vše “prokoukl” hned na začátku, tak ani to mi nezabránilo skvělému zážitku při sledování filmu a uronění nějakých těch slziček.

• 27.5.2019  05:34
    Dva z Queensu (TV seriál) (1998)

Takové hrané Simpsonovi. Hlavní hrdina typický chlap, dobrácký neatraktivní trouba s podřadnou prací, který má doma v očích každého chlapa dokonalou ženskou. Tedy, hezká, sexy, chápající a hodná, což je samozřejmě utopie. Ovšem herecky naprosto dokonalé, včetně kaleidoskopu vedlejších postav (samej nýmand 😂). Prostě jak ze života a seriál pochopí spíše ti odrostlejši, kteří již mají kus “dospělého” života za sebou, a proto asi zde má takové nízké hodnocení. Rovněž bych vyzdvihl český dabing, který je špičkový (opět nechápu zdejší výhrady k němu). Prim samozřejmě hraje starý Arthur, protože Petr Oliva a především před ním ještě Michal Pavlata, tak to je opravdu masakr. Seriál je prostě prdel a jak jsem se jako kluk bavil u Přátel, tak v dospělosti je u mne nahradil právě tento.

• 19.5.2019  19:00
    Vítězové (1985)

Ne, opravdu ne, sovětští cyklisté nejezdili na závody do USA a už vůbec na sobě nenosili dresy barvy státní vlajky, tedy sytě rudé. Tento debilní zvyk mají a vždy měli ve zvyku pouze američani. Film jsem viděl jako kluk a tehdy se mi docela líbil, ale dnes bych se na něj zcela jistě nepodíval. Dvě hvězdy pouze z nostalgie mého dětství.

• 16.5.2019  22:31
    Bumblebee (2018)

Osmdesátkový feeling a emoce (několikrát jsem měl slzy na krajíčku dojetím) prostě Transformers neskutečně sedí. Bumblebee je přirozeně roztomilý a dokonce i vtipný (trochu mi připomínal Baymaxe). Holka je sympatická a celá její rodina je taky v poho, na rozdíl od předchozích filmů. Po tomhle by měl být Bay již pouze v roli producenta a za zády k tomu mít Spielberga, jehož rukopis je zde znát v každém záběru, protože takhle on v 80. letech filmy točil. Jediný co bych změnil je hudba Marianelliho, protože ten Jablonskyho buracející soundtrack by se mi k tomu hodil více. Ovšem výběr těch osmdesátkových hitů bych samozřejmě ponechal 👍. Těším se na další díly, ano záměrně píšu v množném čísle 😉.

• 15.5.2019  20:26

Píše se rok 1993. Vrcholem akčního a dobrodružného žánru jsou filmy jako Indiana Jones a filmy se Slyem a Arniem. Nic proti nim, naopak jsou to pecky, ale souboje muže proti muži takříkajíc na nože na dnešní dobu nic moc. No a pak zjevení na VHS (podotýkám se skvělým dabingem, kde Sokolí Oko dabuje naprosto perfektně Jiří Schwarz) v podobě Posledního Mohykána. Chlapi se tu mezi sebou rvou, v rukou nože, tomahawky a další ty indiánské serepetičky, o kterých jsem nikdy neslyšel (prim hraje to dřevo, které používá Čingačgúk), krev stříká na všechny strany, vnitřnosti venku a k tomu parádní roztřesená kamera (dávno před Greengrassem), takže to vypadá, jakoby se zabíjeli doopravdy. K tomu hraje jeden z nejlepších soundtracků v dějinách filmu (absenci Oscara nebo aspoň nominace do současnosti nechápu - stejný fail jako v případě Vangelise a jeho vynikajícího 1492: dobytí ráje). Prostě bomba a pro mne tehdy na dlouhá léta nepřekonatelný klukovský zážitek. Až později jsem zjistil, že hlavní roli skvěle zahrál snad největší “magor” hereckého řemesla, který si mne ale právě tímto filmem hned získal a od té doby mne již v žádném dalším filmu nezklamal. Film i s odstupem času skvělý ve všech směrech, ale bacha některé TV dávají nějakou nesmyslně osekanou verzi, kde chybí trochu drastičtější scény a pak to vše postrádá ten pravý smysl.

• 9.5.2019  10:35
    Pokání (2007)

Úžasný film a nechápu, proč jsem se mu tak dlouho vyhýbal. Keira byla krásná a ty všechny herečky, které ztvárnily Briony, byly úžasné. Vanessa Redgrave má ve filmu prakticky jednu scénu, ale ta mne úplně emočně rozsekala. Jo a Sherlock byl tak odporně slizký, že mám chuť se na jeho další filmy již nepodívat. Naštěstí jsem jich dost viděl ještě před shlédnutím Pokání 😂.

• 9.5.2019  08:18

S odstupem let musím jít s hodnocením výrazně dolů a konstatovat, že tenhle film se tzv. klasikou nikdy nestal a to právem. Je to v podstatě debilní kýčovitý doják, podbarvený krásnou hudbou (jediný skutečně aspoň trochu zasloužený Oscar, i když John Williams nebo ještě v lepším případě Hans by si ho tehdy zasloužili asi více). Nejzábavnější na tomto filmu jsou v podstatě pouze ta videa ze všech těch festivalů, kde si Benigni přebírá všechna ta ocenění. Prim samozřejmě hraje přebírání Oscarů, to se mu opravdu povedlo a navíc tuplovaně. Takže film celkově špatný, ale zase na druhou stranu to v daném roce byla celkově slabota, tedy s výjimkou vynikající Královny Alžběty, která měla posbirat všechny možné Oscary.

• 8.5.2019  11:00

Jako joo, dobrý film. Vynikající herci a skvělá jejich režie a takové to výtvarné pojetí, bla bla bla. To je fakt super a byla to i docela sranda a myslím si, že při natáčení si té srandy užili ještě mnohem více. Ale co musím říct, tak ten Zweig musel být hrozný kokot, když takovouto hovadinu napsal a tak se ani nedivím, že si to hodil (nebo teda v jeho případe pozřel). A co už vůbec nechápu je Oscar za hudbu. A kdopak opět oproti tomu přeceňovanému žabožroutovi ostrouhal? No ano, “vítězem” je bohužel opět Hans se svým skvělým Interstellarem 🤪. Prostě mu asi nemohou v USA odpustit že je Němec, protože jinak si to vysvětlit opravdu neumím.

• 5.5.2019  08:37

Tak po letech jsem si to opět zopáknul, no a ten soundtrack fakt nemá chybu.

• 23.4.2019  14:01

Zklamání, obrovské zklamání. Pár vtipů bylo hodně dobrých, ale celkově slabota.

• 22.4.2019  15:31
    Deadpool 2 (2018)

Pár dobrých nápadů tu bylo (Wolwerine, X-force 😂) a ze začátku jsem se i dost nasmál. Pak mi to neustálé vtipkování (hlavně to Reynoldsovo neustálé trapné žvanění, rádoby vtipné hláškování) a odkazy na současnou popkulturu přišly otravné. Prostě zase další film předem určený k zapomnění a to právem. Chci prostě jiný komiks, temný a dospělý, a ne nějakou infantilní blbinu pro děti (pche prej Rko, k tomu ale trocha krve a nějaké to sprosté slovo prostě nestačí). Nejblíže tomu byl zatim Batman vs. Superman.

• 21.4.2019  15:59

Vynikající a konečně objektivní dokument o První světové. Doporučuji především všem těm anglofilům, kteří se z těch anglánskejch zmrdu mohou posrat. A jen se mi potvrdilo, jaký že to byl Haig ksindl. A ta anglánská pakáž mu ještě i v současnosti staví doma pomníky 🤪. No prostě debilové.

• 17.4.2019  12:23

Scéna vyhození z okna je jednou z těch nejlepších co jsem kdy viděl. Kdyby v daném roce nezískal Sam Rockwell Oscara, tak už nevím, za co by je chtěli dávat. Hodně dobrý film a asi bych to neměl psát, ale fakt jsem se i hodně nasmál 😃.

• 31.3.2019  13:43

Tak tenhle film má jednu obrovskou chybu a tou je skvělý a legendární původní western, čímž byl odsouzen k nezdaru ještě před začátkem natáčení. Je to ale škoda, protože jinak je to skvělý western. Střílečky jsou parádní a ani takový John Woo by se za ně nemusel stydět. Herecké obsazení statečných je suprové. Prim samozřejmě hraje jako vždy skvělý Denzel, ale ani ostatní nejsou vůbec špatní a umírání je opravdu hrdinské a dojemné. A nakonec jako třešnička na dortu je zde dojemný závěr a závěrečné titulky s původním soundtrackem.

• 31.1.2019  13:52
    Rallye smrti (2008)

Statham samozřejmě tragický a Anderson není Bay, takže ty polonahý baby (vlastně pouze jedna 😉) v naprosto neodpovídájícím prostředí zde nejsou sexy, ale spíš napřesdržku. Nicméně akce je velice slušná a tak nějak zvlášť jsem se při sledování nenudil, takže průměr.

• 22.12.2018  08:46
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Zasraná schématická, tendenční atd. sračka. Nemá cenu hodnotit tzv. umělecké ztvárnění.

• 21.12.2018  16:57
    Bůh masakru (2011)

Za ty herecké výkony prostě musím napálit plnou palbu. A navíc to byla i prdel.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6