Na maděru (2023) (seriál)

Všechno to, co mi na akčních filmech nevadí, všechny ty hlouposti a zbytečnosti v příběhu, mi tady vadily strašně. Nejspíš proto, že není na co jinýho se zaměřit. Herci průměrní, příběh pubertální, humor jde zcela mimo mě. Nezajímavá, zbytečná kravina :-(

Odstřelovač: Bílý havran (2022)

Tak za prvé: válka je vůl! Za druhé: rusáci dostanou na prdel! Jinak ale je to plochá báchorka stokrát viděného střihu s klasickým nadbytkem patosu...a to já prostě nemusím. A všudypřítomná náboženská symbolika mi to vůbec neusnadňuje. Tohle je film pro Ukrajince a je samozřejmě zabrán silně z jejich optiky. Na druhou stranu by si to zasloužilo mnohem víc vymlácených orků... No, sumasumárum, druhej Nepřítel před branami se nekoná a na zahraniční bratříčky to nemá. Natočeno to ale být muselo. Ukrajinci tohle potřebujou stejně jako zbraně.

Svatba na bitevním poli (2008)

A mě se to prostě líbí! A musím tu vyvážit ty "odpady", protože jsou nefér, takhle odpad nevypadá 🙂

Barbie (2023)

Čekal jsem to a přesto mě to ohromilo...ta brutální feministická masírka :-( Do kina bych šel jako milovník žen a jejich síly a rovnoprávnosti, a z kina bych vylezl jen a jen nas***ej a protižensky zaujatej :-( Takhle ze streamu mi to stačilo, lístků bych litoval. Uznám tomu ale nesporný kvality a super obsazení, to zas jo :-)

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Čistej průměr. Neurazí, pobaví...proč ne. Čtu si tu ty komentáře a nestačím se divit. Ten film je naprosto srovnatelnej s jakoukoliv bondovkou. Náhody, ptákoviny, zázraky a nesmysly jak na běžícím pásu. Netuším proč to u Bonda nevadí a tady jo. Já teda radši koukám na Gal ;-) Kdyby z tohohle byl seriál na deštivý podvečery, tak se vůbec nebudu zlobit :-)

Země na pouti 2 (2023)

Já prostě nevím, jestli je to mnou nebo co, ale pro mě jsou ty čínský filmy jeden velkej guláš! Chaotický střídání scén, který spolu často nesouvisí, nečínský jazyky použitý skoro jen jako výplň pozadí, vůbec jim nesedí intonace...děsný. Jinak efekty mají zmáknutý moc dobře. Skoro bych řekl, že už i líp jak amíci :-) Tah na branku jim nechybí, ale nějak mají asi jinej pohled na vyprávění příběhu. Já se prostě nechytám. A to ten sci-fi námět vůbec nehodnotím záporně, je to prostě sci-fi a to já rád! Jenže tady je to propletený tak divnýma hereckýma výkonama, divným střihem, zvláštním režijním vedením...že je to nekoukatelný :-( V podstatě to zpracování vypadá stejně jako u Three-Body...jen je to akčnější :-(

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Za zprznění mého oblíbeného díla Raye Bradburyho nemůžu dát nic než odpad :-( Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat, hanba tvůrcům :-(

Balkánská hranice (2019)

Seberu veškerý síly a budu objektivní... Konflikt na území bývalé Jugoslávie je tak složitý, jak jen může být. A po tom, co jsem si to alespoň trochu prostudoval, tak nevěřím, že byli nějací dobří a špatní. Každej to vidí po svém a má na to právo. I Rusáci. Tak do půlky jsem byl v podstatě spokojenej, i když si to všechno ohýbali, jak jen mohli. Dost to připomíná americký filmy tak cca do roku 2010, kdy za všechno mohli Rusové a byli u každé špatnosti. Dějinný události si v těch filmech taky pěkně kypřili po svém... Jenže přesně tohle teď předvedli Rusové v aktuálním díle. Na konci to bylo už jak pohádka. Doslova všechno je podřízeno epickým záběrům na gerojské činy a hrdinné Ruské vojáky... ONI jsou ti jediní hodní, jediní spravedlivý, jedineční a nejlepší...bleeee. Ale tak...mohli takhle točit Američani, tak Rusové můžou taky. Jde jim to moc dobře, i když ke konci mě ten střih a scénář přišli už dost nezvládnutý a u finální scény ta hudba doslova vykradla Hanse Zimmera a jeho Interstellar... Takže OK, dobře uděláno. Jen u Rusů nedokážu odmyslet co jsou zač, co je zač jejich režim, co dnes dělají nám i světu...a tak to prostě neberu. Nechte si to, mužici. A táhněte do prdele :-(

Za čárou (2021)

Ježiš, co to bylo?! :-O Sotva jsem to dokoukal :-( Ani nevím, kde začít kritizovat...tak s tím prostě nezačnu. Je to sračka. A tečka. A Anthony Mackie už u mě propadl definitivně, to není herec, to je ochotník...

The Grand Tour - Velký lov (2020) (epizoda)

Slabší, tak jako první Seamen, ale dokud kluci budou mít mezi sebou tuhle chemii a bude z toho plynout i ten humor, kterej zrovna nebyl ve scénáři, bude to pro mě špička. Já už prostě nečekám, že to bude mít nějakej smysl, nebo že to "příběhově" bude někam směřovat. Hlavně ať mi ukážou pěkný obrázky, šílený nápady a tahle tři paka a maj mě ;-) Mimochodem, krásná narážka na brexit :-D