Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Karate Kid (2010)

Fantastický remake !!! Príbeh takmer identický originálu napriek tomu som mala pocit že sa pozerám na úplne iný film a to sa pri remakoch CENÍ. Nečakane dramatické a dojímavé, na klišé zabudnite, vďaka impozantnému prostrediu a neskutočne dobrej práci s hudbou som bola v Číne a prežívala všetko s tým malým deckom a stála na tribúne a kričala "Poď Dre ty to dokážeš" !!! Áno, aj klišoidný remake šitý na mieru konzumného davu vie vyvolať skutočné emócie.

plakát

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Rozhodne najsilnejší z trilógie ale povedala by som že deti so mnou nebudú súhlasiť lebo je zároveň aj najdospeláckejší. Veľmi dobrodružný, na animák až nezvyčajne napínavý, aj nezvyčajne dojímavý, ponúka niekoľko výborných vtipov a naozaj nezabudnuteľných scén (ako keď Barbie mučí Kena :-) . Pre maličké detičky možno trošku bizarné ale ja som sa bavila kráľovsky. Keby Shrek bol býval vzhliadol túto trilógiu už po dvojke by to zabalil.

Splice (2009)

Niečo tak zvrhlé a ešte pod nálepkou scifi-thriller sa len tak nevidí. Prišlo mi to ako keby začiatok napísal niekto scenáristicky relatívne zdatný a s dobrým zámerom, ale potom mu to zobrali a dali to dopísať niekomu kto pravdepodobne šlape na psychotropných látkach. Sympatický sľubný začiatok sa zhruba po pol hodine začne uberať prazvláštnym smerom, úchylnosti naberajú nevídaných rozmerov, z inteligentných vedcov sa stanú nelogicky sa chovajúci idioti a keď príde na zmeny pohlavia a incest, mala som pocit že ma už nič neprekvapí. Ani neprekvapilo. Záver bol jasný v prvej milisekunde záverečnej scény.

Počátek (2010)

Bomba, ktorá vo mne nevybuchla. Ukecaný začiatok je takmer až nudný, vysvetľuje a vysvetľuje a pripravuje na to čo príde ale nepredstavuje a nerozvíja žiadny z charakterov a ani dramaticky nikam neposúva. Z druhej polovice mi spadla sánka, áno, vizuálne je to fantastický kúsok a s originálnym nápadom sa pán režisér vysporiadal majstrovsky, ale opäť, čo ako si pomáha grandióznou hudbou a efektným strihom, skutočné emócie z akejsi gradácie deja sa u mňa nedostavili. Navyše, možno som jediná, ale DiCapriova rola mi prišla veľmi podobná tomu čo hral v Shutter Island, viem že je to úplne iný príbeh ale podobnosti sú zrejmé - mŕtva žena, láska k deťom, sen vs. paranoja.. Preto sa mi naňho nepohodlne pozeralo hoci ho mám veľmi rada a ako herca si ho vážim. A ešte taká subjektívna výtka - nemám rada filmy s nejednoznačným záverom, pokladám ich za alibistické. Film je to skvelý ale nie do top 10, momentálna štvorka je rozhodne overrated.

Alexander Veliký (2004)

Čo mňa to stálo toto dopozerať. Sirky v očiach a vnímavosť na zotrvačník. Skutočné dejiny z obdobia Alexandra nepoznám ale aj keby to bola pravdivá výpoveď bol by to sakra nudný dokument. To už v škole na dejepise som sa bavila viac. Navyše, z úbohej výpravy je zrejmé že rozprávkový rozpočet sa rozkotúľal na hviezdne honoráre. A vlastne, dobreže tak, nebyť hviezdnych hereckých výkonov ani by nebolo čo hodnotiť.

plakát

Ztraceni (2004) (TV seriál)

Pôvodných 5* zrážam na tri a to za čistý podvod na diváka. Už ku koncu poslednej sezóny bolo zrejmé že scenáristi nevedia 'kudy kam späť či tam' a obavy že všetko to čo ma zaujalo a udržiavalo v napätí ostane nevysvetlené silneli s každou epizódou. Bohužiaľ nie zbytočne. Nápad na ukončenie sa mi páčil, to áno, ale keby som začala spisovať veci ktoré ostali otvorené a nedopovedané bolo by to na desiatky strán. Po záverečnej epizóde si uvedomíte koľko z toho ''úžasného'' seriálu bola obyčajná zavádzacia vata. Aj ja si viem vymyslieť mysteriózne bludy aj na desať sezón ak ich nikdy nemusím vysvetliť, zapojiť logiku či pospájať súvislosti. Najhoršie je keď po niekoľkých rokoch skalnej vernosti zažijete takéto sklamanie. DVDčka som darovala a s reprízou v TV sa dúfam nikdy nestretnem. Je mi z toho smutno a chcem na to rýchlo zabudnúť.

Zámek v oblacích (2004)

Prekrásna rozprávka. Dostala som sa k nej len vďaka odporúčaniu a som rada. Originálne pestré nápady a plnohodnotná storyline mi otvorili oči pred tým aké sú dnešné miliónové hrané digitálne fantasy prázdne. Hneď sa púšťam do ostatných japonských anime.

Predátoři (2010)

Aký skvelý nápad obsadiť do hlavnej role Adriena Brodyho. Čo sa zdalo byt filmovražedným pokusom je nakoniec najvydarenejším castingovým experimentom roka. Krásna pocta originálu, v súlade s ním ale bez kopírky a s citom, vynovovalo sa len minimálne a kompletne nezávadne. Škoda ku koncu trošku prekombinované, ale na spokojnosti to neubralo.

Frekvence (2000)

Mám veľmi rada scifi ktoré sa zaoberajú časovými paradoxmi, ale nie vždy sa taký snímok podarí. V týchto typoch filmov sa väčšinou stretnete s viac či menej nelogickým dejom, toto však nie je ten prípad, všetko do seba zapadá ako má, scenár je vynikajúci, nespolieha na divácku domýšľavosť alebo benefit prižmúreného oka a zato si zaslúži to najvyššie hodnotenie. Fajn herecké výkony, príjemné vidieť Elizabeth Mitchell ako brunetu a mimo ostrova :-). Nebyť toho happyendu.. nieže by som happyendy nemala rada, ale tento bol príliš priamočiary a tak nejak nezapasoval k dovtedajšiemu pocitu z priebehu deja. Nedávno som pozerala Butterfly Effect, ktorý bol vo veľa podobným filmom a ak porovnám satisfakciu zo záveru oboch filmov, musím Frekvencii jednu hviezdičku odobrať. Stále však skvelý film.

plakát

Twilight sága: Zatmění (2010)

To je vážne predloha taká zlá? Lebo ja som ju čítala a boh mi odpusť tie slová - mne sa páčila. Ale, po vzhliadnutí troch častí na plátne rozmýšľam že som buď čítala iné knihy alebo moja fantázia pracovala úplne inak ako mala. Ten film je príšerný a snáď ešte horší ako Nový Mesiac. Alebo sú oba diely rovnako hrozné? Kristen Stewart má celý film v tvári jeden jedinký výraz, obmieňa akurát vzdychy - ten pomalší a ten rýchlejší. Stupídne dialógy a trápna romantika by sa mi snáď nepáčili ani keby som mala trinásť, okrem toho, film sa vlečie v príšerne pomalom tempe, pán vedľa nás v kine celý čas spal, zobudil sa akurát na záverečnú bitku, celý čas niekto odchádzal a prichádzal či už na WC alebo nakúpiť viac pukancov a koly. Najmä v strede filmu sa ľudia medzi sebou kliďánko rozprávali aj o tom či bude pršať ale ten šum vravy nikomu ani nevadil. Moja polovička sa zabávala so svojim iPhonom a ja som s každou ďalšou scénou len viac a viac neveriacky krútila hlavou. Asi sa vrátim ku knihe a prehodnotím aj tú.

Ovládací panel
1 bod