Chceš mě, chci tě (2009)

Môj komentár obsahuje SPOILERY. Mám problém s romantickými komédiami, ktoré sa odohrávajú akoby v reálnom živote pritom je naprosto nemysliteľné aby sa niečo také naozaj niekde udialo. Buď točte evidentnú fikciu alebo si dajte trošku záležať na tom ako to bude vyzerať. Nikde v žiadnej televízii si producentka nemôže robiť čo chce, nikde žiadna televízia by ju nenechala on air v tom balóne a už vôbec by ju nebola schopná snímať z blízka zo zeme kým si letí. Navyše schéma - idem ti povedať že ťa milujem, ó nie ty tu máš frajera, tak odchádzam, buď šťastná, a nejaký čas sa nedozviem že si sa s ním rozišla aby som sa to mohol nakoniec dozvedieť, pobozkať ťa a budeme žiť happily ever after je aj pre nenáročného diváka ako som ja príliš lacná aby som to kúpila opäť a znova. Čo na tom že sú obaja krásni a dobrí herci, scenár bol nanič a nezasmiala som sa ani raz - asi som sa mala smiať pri scéne v oných nohavičkách na večeri ale to mi prišlo veľmi veľmi trápne. Aj dve sú veľa.

Vrahouni (2010)

Veľmi podarená komédia. Ja sa pri romantických komédiách veľmi nesmejem, ale pri tejto som sa teda a dosť. Catherine O'Hara v roli matky so všade prítomnou fľašou skvelá, škoda že dostala málo priestoru, Ashton Kutcher možno nie je najlepší herec na svete ale je rozkošný a Katherine Heigl krásna. Príbeh mi nevadil, trošku to k tomu sobášu vzali skokom, ale nakoniec išlo o to čo sa stalo potom. Dialógy stupídne ale naozaj vtipné, celé kino sa rehotalo, asi sme sa tam zišli tlupa nenáročných divákov, čo nerozmýšľa nad hviezdičkami do ČSFD ale proste sa baví. Škoda toho bláznivého záveru, susedia zabijáci to už bolo veľa aj na mňa, inak by som sa nebála vytiahnuť päť. A len tak na okraj, bavilo ma to viac ako Mr a Mrs Smith.

Osudový dotek (2004)

Obrovský dôkaz toho že k výbornému filmu nepotrebujete 100mil dolárov, ani záplavu najžiadanejších hercov a ani šialený pre- a post-marketing. Dostala som sa k nemu až včera a vravím si, ako to že tento skvost ležal v poličke nedotknutý niekoľko rokov? Na druhý deň, tj dnes, som o filme vravela svojej filmovo náročnej polovičke, vraví, veď tento film máme dvojmo, okrem originálneho DVD v angličtine, máme aj českú verziu, rozhodol sa ju pozrieť, pozerala som s ním. Aké bolo moje prekvapenie, keď v závere prišla úplne iná scéna akú som ja pozerala včera !!! Neviem ktorý z tých dvoch záverov je alternatívny, každopádne ten dnešný bol silnejší ako liter talianskeho espressa a ešte umocnil už aj tak fantastický zážitok. To najlepšie čo kinematografia mohla ponúknuť na tému cestovania v čase. Skvelé.

Zrození šampióna (2009)

Citová vydieračka, to áno, zabalená v americkej zástave a odoslaná divákom s veľkou pečiatkou Hollywood. ALE.. Ale toto sa fakt stalo.. myslite si čo chcete ale byť bohatý, mediálne známy a adoptovať sladké batoľa z Angoly je rozhodne iné ako zastaviť auto na ulici a z fleku si k sebe nasťahovať obrovského černocha s nejasnou minulosťou. Rodina Touhy sa v interview vyjadrila že filmové spracovanie príbehu je "pretty accurate" a ja pred touto rodinou snímam klobúk. K samotnému filmu - Sandra naprosto skvelá, aj to malé chlapča potešilo, a Quinton Aaron - nemôžem si pomôcť ale do hlavnej úlohy mi nesadol, nemastný, neslaný a bez výrazu, to je moja jediná výhrada, ale podstatná, preto len za 4*.

StreetDance 3D (2010)

Ja som bola v tom kine taká naštvaná až sa mi chcelo plakať. Film okrem výborných tanečných kreácií nemá čo ponúknuť a ja som od neho ani nič iné nechcela, len tie tanečné vystúpenia Flawless a Diversity, Georga Sampsona aj baleťákov. Veruže boli výborné a utiahli by pre mňa celý film, keby neboli tak zúfalo príšerne natočené !!! Režisérom mal niekto povedať že netočia talentovú show, kde treba každú štvrtú sekundu preťať zábermi na porotcov, alebo na dav čo robí Ooh a Aww, poprípade na príšernú Nicholu Burley, ktorá je navyše nanič herečka. Okrem toho zábery na jednotlivcov v precíznej kolektívnej choreografii pôsobia nanajvýš rušivo. Kamera a strih pokazili to jediné na čo sa mohlo dať pozerať. Toľká škoda...

Ctihodný občan (2009)

Slušne natočený thriller plný záhad pričom tak nejak očakávate že záver bude nelogická hlúposť tak ako pomerne všetko čo sa vo filme stalo - ale čo tam po tom, kto je zvedavý ako ja počká si a ani sa pritom nebude nudiť, Butlerove psychopatické počiny sú nápadité premyslené a prekvapivé. Škoda len že to chce byť za každú cenu také originálne, nebyť tých nelogickostí možno by to bolo aj za štyri, ale ja som si celý čas vravela, prečo ho preboha v tej cele niekto nesleduje 24 hodín nonstop? No ale potom, keby sledoval, s tým by si asi scenár neporadil že...

Láska na druhý pohled (2009)

Film čo sa poriadne nevie žánrovo zaradiť. Rozhodne chce byť romantický, čo sa mu darí len čiastočne a inak preskakuje od hlúpučkej naivnej komédie k vážnej psychologickej dráme a znova naspäť. Neviem či to bol zámer alebo si scenárista vybral slabšiu chvíľku, každopádne, tento podivuhodný mix nezafungoval vôbec. Aniston mám veľmi rada, nevadí mi že všetko hrá v jednej polohe, pre mňa má charizmu ako delo ktorú jej zhltnem kedykoľvek a Eckhart je tiež sympaťák navyše im to spolu celkom sekne, takže v ústrednom páre vidím záchranu pred potopou. Slabšie 3*.

Na sv. Valentýna (2010)

Natočme na Valentína niečo romantické.. Briti urobili Love Actually a aký to malo úspech.. my do toho dáme viac peňazí, veď to sa vráti, obsadíme toľko známych tvárí koľko sa bude dať, nejak už tie osudy popreplietame, osladíme - Briti dali dve lyžičky cukru my dáme šesť, zabalíme do šušťavého papierika s mašličkou a pôjdeme to predávať kedy? No jasné, v deň keď aj akčný drsňáci obetujú zo dvadsať eur na návštevu kina kvôli svojej romantickej polovičke.. Tak nejak to bolo ??? Len aby tá polovička nebola sklamaná ako ja.. Niečo ste totiž prehliadli.. Love Actually má v sebe nepopísateľné čaro, ktoré ani nekúpite, ani neokopírujete a bohužiaľ ste si ho tu neboli schopní nijak ani náznakom vytvoriť. Pozeratelné ale zabudnuteľné.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pre mňa blockbuster prvej triedy. Pútavý dej ktorý navyše odsýpa v príjemnom tempe, fantastická výprava, sympatické herecké výkony - casting pre ústredný pár sa nemohol vydariť lepšie. Príbeh má hlavu aj pätu, nerozumiem kritikám vzťahujúcim sa k jeho originalite, je to predsa rozprávka od Disneyho, a ako taká bola vtipná a originálna až až, navyše - vy ste vedeli kam presne sa v tom čase vráti? Ja nie.. buď mám o dve kolečká menej alebo nečakám od filmu to čím nikdy nemôže byť. Jediný rušivý moment boli mierne neprehľadné akčné scény ale k počudovaniu ma to vôbec neiritovalo, s radosťou som sa nechala "oklamať" všetkým ostatným vrátane vtipných scén s pštrosým "kráľom". Viem si predstaviť že to bude u nás jedno z najobohrávanejších DVD a už teraz sa naň veľmi tešim.

Slečna zamilovaná (2009)

Za ten film mali dať malinu nielen Sandre ale aj Bradleymu.. oboch ich mám rada, preto nerozumiem, jediné logické vysvetlenie je pre mňa že nečítali scenár predtým než podpísali zmluvu alebo by mali vyraziť svojich agentov. Neuveriteľne hlúpy film, Sandra na ranu od prvého okamihu ako sa zjavila, navyše, mieru imbecility zvyšuje aj to že už dávno nemá dvadsať a na takú rolu sa vôbec nehodí. Vtipné iba ak vám predtým niekto vymyl mozog a romantické? Urážka romantiky. Chvalabohu som na to nestihla do kina.