Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Strážci - Watchmen (2009)

Nevadilo mi že viac ako akčné scifi, ktoré som očakávala, sa dostavila psychologická dráma, vadilo mi, že akokoľvek som sa snažila po prvej hodine filmu som bola zmätená a stratená v spleti siahodlhých predstavovačiek, opisov, popisov, flashbackov, jednej akčnej scény, vraždy a poľutovania hodných kostýmov (to mala byť paródia?).. komiks som nikdy nečitala, no z dôverného zdroja mám overené, že film je jeho vernou adaptáciou a ako taký vo mne budí rešpekt voči tvorcom aj voči jeho fanúšikom, za to a za slušnú vizuálnu stránku 2*. K hudbe.. tento typ soundtracku vo filme vôbec nemusím.. 99 Luftballons? Prečo?

Chůva v akci (2010)

Infantilné, nerealistické, stokrát videné, priemerné herecké výkony, nahlúply scenár a všetko to ostatné čo radi píšete o filmoch, ktoré nemajú práve oscarové ambície, ale priatelia, vzali sme na to tri sestrine deti (5, 7, 12), šli sa spolu so zvyškom kina popukať od smiechu, a my dospelí sme sa tiež zasmiali viac ako päť krát, a o čo malo ísť ak nie o srandu?

Vlastní pravidla (2007)

Romantická komédia? To snáď nie.. Rodinná dráma ako vyšitá a tie ja pozerám veľmi rada obzvlášť ak sa odohrávajú v malých amerických mestečkách. Lindsey Lohan rebeluje, má komplikovaný vzťah s matkou, ktorá má komplikovaný vzťah so svojou matkou, ktorá má svoje vlastné pravidlá a skvelý charakter (Jane Fonda sa mi v tejto roli naozaj strašne páči). Lindsey to veľmi pristane, aj jej babičke, Felicity trošku a menej ale aj tak baby vytvárajú veľmi sympatickú trojicu. Niektoré scény a dialógy sú prekvapujúco inteligentne vtipné. Mne sa to páčilo, príjemný film.

Souboj Titánů (2010)

Čo bolo na tomto filme dobré boli skvelé masky a grandiózne efekty a to je tak všetko a bohužiaľ to nestačí, aspoň pre mňa nie. Úvod do príbehu zbytočne dlhý, potom akoby sa tvorcovia spamätali a jednu akčnú scénu okamžite strieda druhá. Postavy sú tak nešťastne nerozvinuté, to ma skutočne zabolelo, okrem Perzea o nikom nič neviete, ani sa nedozviete, k nikomu nič necítite, na môj vkus veľmi chladné a plytké a nezachráni to ani veľkolepá scéna s Krakenom. A že to ponúkli v 3D tak to bol snáď vtip, jediné čo je na filme 3D sú záverečné titulky. Ak môžem poradiť, choďte na 2D, ušetríte peniažky a osobne si myslím že 2D filmu prospeje viac, pri 3D bolo často pozadie rozmazané a celkový obraz bez akéhokoľvek výsledného 3D efektu.

plakát

Partička (2009) (TV pořad)

Keby som mohla hodnotiť každú scénku jednotlivo, na niektoré by mi nestačilo päť hviezdičiek, a naopak, niektorím by sa sťažka ušla jedna. Tiež záleží na tom kto práve robí scénku, Latiňák a Polnišová sú naprosto famózni, aj diely s dvojicou Genzer-Suchánek sú na popukanie, ale Stanke alebo Pomajbo ma nijak zvlášť nepobavili. Najobľúbenejšie scénky sú Nálady, Otázky a Stop, ale tie kde majú spievať alebo rapovať sa mi ani trochu nepáčia. Napriek muchám stále bezkonkurenčne najlepšia zábavná relácia ktorá sa za posledné roky na obrazovkách objavila, hviezdička dole len za pár suchých scén a hlavne skutočne hrozného Dangla - ten človek nevie vystupovať, uvádzať ani komentovať.

plakát

Muž se železnou maskou (1998)

Vôbec nerozumiem takému nízkemu hodnoteniu akému sa filmu tu na CSFD dostalo.. vy ste ľudia asi ešte nevideli zlý film.. Čo sa vám nepáči? Že je to z hľadiska histórie blud? No a? Som si istá že tvorcovia nezamýšľali natočiť vzdelávací dokument. Práve naopak, mala to byť nenáročná zábava a ja som sa bavila výborne.. Že DiCaprio sa herecky nepretrhol? Možno to nebola jeho najlepšia rola ale ja som mu aj tak všetko uverila a to hneď dvakrát. Pánovi Gepardieu sadla rola ako uliata, Jeremy Irons a Jon Malkovich tiež predviedli príjemné výkony, príbeh je veľmi chytľavý a záver potešujúco prekvapujúci.. A hudbe sa skutočne nedá nič vytknúť.. prekrásna.. Pre mňa nie sú najlepšie filmy tie s najlepším hodnotením ovešané prestížnymi cenami alebo filmy s hlbokou myšlienkou ale tie na ktoré sa dokážem sústredene nenútene pozerať znova a znova.. Muža zo železnou maskou som videla veľakrát a som si istá že si ho ešte veľakrát rada pozriem znovu.

Julie a Julia (2009)

Na začiatku ma film uchvátil, vtiahol, Meryl Streep sa mi zdala vo svojej roli famózna a Paríž 50-tych rokov čarovný. Ale ako film plynul, nadšenie pomaly vyprchalo. Dej sa začal ťahať, Meryl sa mi zdala čím ďalej tým viac preafektovaná a aj z toho Paríža sme odišli preč. V závere už veľká nuda, ale inak príjemný film o láske, jedle a láske k jedlu.

plakát

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Keby som od tohto filmu nič nečakala a nič o ňom nevedela možno by to bolo aj za tri ako blbostička na nedeľné popoludnie. Ale pretože som čítala knihu a pretože som dúfala že po slabej jednotke to dajú urobiť niekomu kto z toho urobí to čo si knižná predloha zaslúži nemôžem inak ako konštatovat že to teda riadne po... Nepochopila som prečo režisér zvolil tých pár snových "umeleckých" scén ktoré podľa mňa filmu vôbec nesvedčia, Kristen Stewart je možno dobrá ako herečka do divadla kde sú dramatické výrazy a vzdychy žiadané, vo filme mi však neuveriteľne liezla na nervy, Pattinson v rámci svojej postavy robil čo mohol ale bolo to málo, dialógy príšerne stupídne a keď prišlo na scénu: "Nie nezabíjajte ho radšej zabite mňa!" tak som z toho kina vážne chcela odísť a to som v živote predtým urobila len raz. Jedna hviezdička za soundtrack a krátky gig Dakoty Fanning, inak vážny kandidát na odpad.

plakát

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Čítala som že ak máte radi Harryho Pottera budete mať radi Percyho Jacksona. Milujem Harryho Pottera ale akokoľvek by som chcela mať rada Percyho - nemôžem. Film je príšerne odfláknutý, story nasilu vykonštruovaná a nedomyslená (prečo Zeus obvinil práve Percyho?) takisto ako rozuzlenie, triky naozaj vhodné do televízie na nedeľné popoludnie, prostredie aké pre natáčanie vytvorili ako zo seriálu Xena, hlavný hrdina si ma ničím nezískal, a tak ďalej a tak ďalej.. Proste obrovské sklamanie ku ktorému sa už nikdy nevrátim. Jedna hviezdička za snahu druhá za Groovera. A Harry Potter forever.

Alias (2001) (TV seriál)

J.J.Abrams je seriálový boh. Čoho sa chytí to si ma získa a Alias tomu nie je výnimka. Jennifer tu má mnoho tvárí, krásna je v každej z nich, s agentom Vaughnom jej to veľmi svedčí, postava jej otca je výborná a naozaj najviac som zbožňovala diely do ktorých zasahovala aj jej matka Irina Derevko. Nie je snáď jediná postava ktorá by sa mi nepáčila alebo zdala zbytočná, Marshall, Sloan, aj Sark, všetci mali svoje miesto a zmysel. Akčné scény napínavé ako sa patrí a zvládnuté na vysokej úrovni (uvedomme si že ide o seriál, žiadny Matrix), a celá hlavná dejová línia okolo Rambaldiho tak tajuplná a záhadná že som ani nepočkala kým prejdú záverečné tituly a zapínala som ďalšiu časť. Vlastne boli časy keď som so Sydney žila deň aj noc s prestávkami na základné existenčné potreby. Môj najobľúbenejší seriál vôbec.

Ovládací panel
1 bod