Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Legie (2010)

Herecké obsadenie bolo fajn, Paul Bettany má charizmu jak delo, zbraní a strielačiek si užijete dosť. Vadili mi dlhé nudné dialógy medzi postavami o živote a čakala by som viac okrídleného boja - teda boja medzi anjelmi, nielen tú trojminútovú jednohubku na konci filmu ale zato film bol vskutku pozeratelný a rozhodne žiadny odpad. Update: prvý krát pozerané v origináli druhý krát s dabingom. Musím povedať že som znechutená hrubými prekladovými chybami. Najdôležitejšia pasáž čo sa myšlienky týka kde Michael hovorí Gabrielovi "You gave him what he asked for. I gave him what he wanted." Preložená "Dal jsem mu to co žádal. Dal jsem mu to co chtěl." Mám odkaz pre prekladateľov.. Shocking - a ak neviete čo to znamená kúpte si lepší slovník.

plakát

Hanebný pancharti (2009)

Nie som Tarantinov najväčší fanúšik, napriek tomu musím konštatovať že tento film je zapamätaniu hodný kúsok. Každý vraví ako stavia hlavne na skvelých prepracovaných dialógoch no podľa mňa stavia hlavne na vynikajúcich hereckých výkonoch bez ktorých by tie dialógy nemali žiadnu "šťavu". Brad Pitt už tradične bezchybný v tom čo si rola od neho žiadala - ten chlap je zárukou kvality kdekoľvek sa objaví, viac priestoru vo filme však dostáva výborný Christoph Walz, ktorému sa za jeho výkon nedá nič vytknúť, skvelá je aj Melanie Laurent ako Shoshana. Príbeh je jedna veľká hlúposť a vzhľadom na skutočnú (tak krutú a emocionálne silnú) históriu som mala občas pocit že to pán Tarantino s tou fikciou možno trochu prehnal, ale potom som si uvedomila že práve kvôli tejto absurdite som sa takmer celý film nezbavila pobaveného výrazu v tvári, a práve kvôli tejto absurdite filmu odpustíte aj mierne natiahnuté scény ktorých dĺžka by v inom filme nudila. Inak skvelá gradácia hudby a najlepšia scéna v krčme po prestrelke.

Ovládací panel
1 bod