Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (564)

plakát

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) 

Výborný film. A tím pro dnešek končím. Přiznám se, že musím absolvovat druhé, potažmo třetí shlédnutí. Poslední z Jediů ve mne vyvolal naprosto slastný pocit, který se po skončení promítání ve mne doslova rozhořel, ale přiznávám, že Síla se probouzí ve mne rezonovala mnohem déle. Osmá epizoda mi pomalu mizela z mysli, ale ne že je to špatný film, ale že je tam toho tolik, a má hlava děravá to vše neudržela. Napíši jen, že Kylo Ren a Rey jsou naprosto úžasné a skvěle zahrané postavy, a že Mark Hamill si návrat do Luka po třiceti letech vysloveně užívá. Tak šup šup. Chci další dávku z předaleké galaxie.

plakát

Černý korzár (1976) 

Hodnotit to před 25 roky svýma klukovskýma očima, tak mi nestačí hvězdy. Dospěláckým pohledem to je samozřejmě velice naivní a už dosti přestárlé, ale stejně se na to rád podívám i dnes. V černém už asi běhat nebudu, no že bych oprášil aspoň ten klobouk. Určitě mne to v dospělosti nezklamalo tak, jako jiný dětský pecky (např. Rudá Sonja). Silnější tři hvězdy, z nostalgie pět, ale pst, neofiko.

Poslední hodnocení (1 444)

Solo: Star Wars Story (2018)

06.01.2019

Bohemian Rhapsody (2018)

06.01.2019

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

16.01.2018

Pohádky pro Emu (2016)

01.12.2017

Méďa Béďa (1964)

26.10.2017

Stroj času (2002)

26.10.2017

Bambi (1942)

02.10.2017

Špióni jako my (1985)

02.10.2017

Polibek draka (2001)

21.09.2017

Reklama

Poslední deníček (3)

Výzva k návštěvě kina 29. 10. 2012

Vážený archiváři mých pocitů a nálad.

Je to sice už nějaký pátek, co proběhla premiéra nové bondovky, ale jelikož jsem tě dlouho nenakrmil žádným záznamem, tak učiním aspoň takto se spožděním a vložím do tvé paměti pozvánku, kterou jsem vyplodil pro mého dobrého kamaráda, filmového maniaka a fanouška bondovek, pro pana Šefrďáka.

 

Přepsaný text z e-mailu:

Ahojky pane zvířátko,

 

tak jsem včera navštívil Dr. No a vyřídil jsem mu Srdečné pozdravy z Ruska. On mi sdělil, že vypadám jako Goldfinger a měl bych s tím něco dělat a zahájil operaci Thunderball. Po ní mi řekl Žiješ jenom dvakrát, a že je V tajné službě Jejího veličenstva, která tvrdí, že Diamanty jsou věčné. Poté mi lékař, který razí heslo Žít a nechat zemřít, ukázal fotografii, na níž byl Muž se zlatou zbraní, a řekl: "Tohle je Špion, který mě miloval." Potom nasedl na raketoplán Moonraker a s výkřikem "Jen pro tvé oči" odletěl pryč. Na ulici do mne vrazila krásná Bondgirl, které se v igelitce houpala Chobotnička. Řekl jsem: "Nikdy jí nekonzumujte s vodkou a Martini, protřepat nemíchat!". Ona na to: "Nikdy neříkej nikdy." Pak mne vzala na rozhlednu, kde byla krásná Vyhlídka na vraždu a kde na mne foukla Dech života a do kapsy zasunula Povolení zabíjet. Poté nastoupila do Aston Martina, které šoféroval muž, který měl Zlaté oko a řekla: "Tak možná zítra." Já s myšlenkou, že Zítřek nikdy neumírá, vyrazil k domovu. Cestou nějaký sektář hlásil, že Jeden svět nestačí, a že se demonstrativně zabije. Já mu řekl: "Dnes neumírej". A šel jsem do domu s nápisem Casino Royale. Tam jsem si dal Quantum of Solace a řekl si, že ti napíšu, aby jsme se domluvili na návštěvě kina, kde budou hrát Skyfall. Tak aspoň oslavíme ty padesátiny Jamese Bonda na filmovém plátně.

 

S pozdravem

Kubrt, Pavel Kubrt.

 

Ještě ti, milý deníčku, sdělím, že film je to velice povedený a po lehce rozpačitých předchozích "Craigovkách" je to pořádný a silný Bond. Takový staronový.

Výzva k návštěvě kina 29. 10. 2012

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama