VenDulin85

VenDulin85

Vendula N.

okres Ostrava
bookworm... mluvil tu někdo o knize?

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 29.5.2018  18:21

Hodně, hodně zvláštní snímek. Já vážně nechci srovnávat současný Bangkok s pobřežním bulharským městem bratru třicet let zpátky, bylo mi tedy o necelý rok víc než ztracenému Nicolasovi (a jak to dopadlo, našla se? Našla děti, našla), ale... když nebudu srovnávat, není už moc, co bych vypíchla. Hudba Andrea Moricconeho byla velmi zdařilá, ale bylo jí až moc- někde bych prostě nechala mluvit "ticho" velkoměsta. Mně taky nehrála hudba, když jsem šla zpátky z tržnice a hledala cestu k domku, kde jsme bydleli (ono když se vám ztratí rodiče, co taky jiného dělat). Obdivuju vznik snímku, muselo to stát spoustu úsilí, ale nějaký citový zápal tam proběhl jen na začátku, pak už to jen doutnalo, až to vyhaslo.

• 18.5.2018  19:31

Tak tohle bych opravdu chtěla slyšet jako rozhlasovou hru... Excelentní noir, skvělé obsazení, výsostně nesympatická osoba v hlavní roli. Tohle už prostě nepřevedete do našeho století ani kdybyste se rozkrájeli na uncle bens.

• 1.5.2018  10:18

Černobílá klasika. Dům na pobřeží. Mladá vdova s dcerou. Duch v domě. Pardon me, ale moje dcera je příliš mladá na to, aby... viděla ducha. Gene Tierney s bezbrannými dětskými kukadly a Rex Harrison jako kousavý charismatický... duch námořního kapitána. Celou dobu, kdy jsem se mírně prala s anglickými titulky, jsem si říkala, jak to skončí. A věru, odehrálo se toho tam tolik, že by na to v dnešní době potřebovali tříhodinovou epopej, jejíž závěr by pro jistotu nechali otevřený, aby mohli za rok natočit velkolepé (opět tříhodinové) finále. A pak sequel... a pak prequel, život kapitána Gregga. A tak dále.

• 30.4.2018  18:35

Ať se na to nedívají majitelé domácích mazlíčků, příliš by trpěli... jinak si v Alibi na klíč přijdou na své všichni krom nekrofilních vyznavačů mah jongu, troufám si říct. Frantíci si prostě servítky neberou a i když místy dupou na plyn až moc (zběsile, hehe), šťávu to má. Mě osobně zaujali Gregovi loajální spolupracovníci a souboj se světelnými meči za jízdy v karavanu, jinak jsem celý příběh o kupících se lžích brala s dost velkou rezervou, dnes za 3,5*.

• 18.4.2018  20:52
    Záhady Slavičího domu (TV seriál) (1984)

Český dabing na facku, ale příběh dobrý. V knize se to závěrečné překvapení podařilo představit v lepší atmosféře, tam prostě v jisté chvíli čtenáři nebylo řečeno nic a dozvěděl se to až vzápětí... Když už jsem se teda obula do kritiky, tak název mohli nechat shodný s názvem knihy- Rubáš pro slavíka (slavík = ošetřovatelka žákyně), je to úderné. Jinak si myslím, že postavy pojali velmi dobře, díky tomu nebyl problém v orientaci, kdo byl kdo, i když se to tam ošetřovatelskými plášti jen hemžilo.

• 10.4.2018  20:49

Detektivka je to na papíře dobrá, ale stopáž to chtělo delší (když Dalglieshe dokázali natáhnout na pět šest dílů jeden román, tady mohli dát aspoň tři). Cordelia Grayová je osiřelá společnice v detektivní kanceláři. Nemá toho moc, jen svoje mládí, důvtip a převzaté zkušenosti svého zemřelého parťáka. Pouští se do zdánlivě banálního případu sebevraždy mladého muže, jehož otec chce vědět, proč se zabil. Na to, že je stopáž tak nemilosrdně krátká, se filmařům podařilo narvat tam jednu vymyšlenou, ale dokonalou scénu- když Cordelie v zahradním domku, kde chlapec žil, rekonstruuje jeho poslední kroky, zjistí, že kožený pásek, na kterém udělal smyčku, je příliš krátký, aby ho pak sám dokázal pověsit na hák. Jí se to podaří tak tak a málem se přitom sama oběsí. Pak je tu samozřejmě skvostná scéna s pádem do studny, která by si zasloužila... já nevím, být v lepším filmu? Tady mi to přišlo jako promrhaný potenciál. Pokud máte zájem o detektivky ze staré doby, přečtěte si předlohu, jinak si jednotlivá fakta a rozuzlení (vynechali Dalglieshe!) moc neužijete. Nebo taky užijete, pokud jediná verze, kterou seženete, bude "Un trabajo no apropiado para mujeres" ;-).

• 3.4.2018  19:24
    Natěrač (TV film) (2008)

Na divadle (u mě konkrétně Slezském divadle v Opavě) je to skvost, kdy se prostě celou dobu mlátíte smíchy. Filmový háv tomu sebral veškeré kouzlo a i když je Budař tím nejlepším natěračem - hercem amatérem, nedosahuje to těch kvalit, které by si divák zasloužil. Jinak zápletka hry Donalda Churchilla je jednoduchá a krásná- jak lépe ututlat nevěru, než s dobrovolným spoluaktérem? To, že je onen týpek zapálený herec, může být na škodu. Obzvlášť když neudržíte vážnou tvář a začnete se při pečlivě připravené a nacvičené scéně chechtat...

• 31.3.2018  18:48

Musela jsem si dát dvě projekce, abych se rozhodla, co s touto Vraždou v Orient expresu. Výprava, herci, exteriér, to všechno je bez pochyb za jedna. Problém jsem viděla v příliš mnoha postavách na malém (časo)prostoru a také v konci, který chtěli tvůrci udělat zase trochu originálnější a v tomto případě více srdcervoucí a nervy drásající. Prostě jsem si představila, že snímek vidí človíček předlohou ani žádnou předchozí verzí nepolíbený (tudíž pointou neznalý) a musí se notně divit, co to jako je. Já jsem rozhodně tím vším políbená... (nebudeme se v tom sémanticky pitvat, jo?) a stejně váhám, která ta Vražda je lepší. Kenneth rozhodně svou troškou do mlýna přispěl, ale já sama za sebe doufám, že po skončení natáčení ten šílený knír rituálně spálil nebo aspoň zamkl do nějaké šatny na sedm západů, protože... ta věc je schopná někde jinde začít nový nezávislý život!

• 28.3.2018  17:09
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dabing street jsem sledovala ráda. Tak kde je problém? Že tak, jak je seriál dobrý, je i zlý. Zpátky do rovin kvality jej pak nevytáhne ani Krobot (a to je co říct). Herci jednoznačně za jedna, všichni. Už jsem byla hotová obhájit si před sebou čtyři hvězdy, ale v poslední třetině se humor i děj (někdy i logika postav) svažoval dost prudce dolů jako cesta na Trojmezí a to pak jednoho bolí kolena. Co si ze seriálu odnesu, byly dabované scény z filmů, které se posléze přenesly do života hlavních představitelů (hlavně hádka ve hře Na dotek).

• 18.3.2018  17:24

Proč jsem vždycky, když nemám lautr žádná očekávání, spokojená?? Všechno hovořilo už předem proti- závěr pracovního týdne, kdy na vás něco leze (a chlop to néni), nikam se vám nechce, ale zároveň chcete udělat radost mamince a tak jdete na český film, který může dopadnout všelijak. Musím však pokorně přiznat, že přes jemně rozkodrcaný začátek se to rozjelo hladce a plynule a pak už se to nezastavilo. Humorné scény se krásně střídají s těmi dojemnými a nic, opakuji nic není přes čáru. Eliška Balzerová je madam par excellence a stala se receptem na úspěch.

• 9.3.2018  21:10

Neskutečná hudba Jamese Newtona Howarda vynáší Rudou volavku o pár stupínků výš, než by stála sama o sobě. Jinak je to ptáče, které má sice nasazený nevinný kukuč Bambiho, ale umí ho posednout brutalita a pak byste mu radši měli jít z cesty. Knihu jsem ještě nečetla, takže nedokážu posoudit, nakolik byl příběh zúročen, ale tvůrci jednoznačně dosáhli naturalistického tónu, kdy jste si říkali, že si ten sex mohli odpustit... fakt mohli, navíc jsem to nevěřila ani Joelovi, kterého nějak nemusím, ani Jennifer. Tyto scény prostě působí jako "tak jo, teď se očekává, že na to hupnem, tak poď do mňa." A Red Sparrow je typ filmu, který vidím jednou a šmytec, takže tu chemii mezi postavami už přezkoumávat nebudu. Nechtějte to po mně, ta elektrická škrabka na ne-brambory mi jednou stačila...

• 6.2.2018  09:14

Dějiny Maďarska a dějiny jedné rodiny. A já se naivně domnívala, že nejdrastičtější part bude druhá světová... komunisti ji hravě překonali! Líbilo se mi celkové pojetí příběhu, výtku bych měla jen k tomu notýsku s tajnou recepturou, ale co naděláme. Herecké obsazení nemělo chybu, Ralph Fiennes zvládl trojroli na výbornou a z ženských rolí musím vyzdvihnout Jennifer Ehle.

• 1.2.2018  20:30

Tři plus jedna za kuráž. Víte, co mě na tom ale vážně vyděsilo? Věta "... vplížit se do skladiště bystrozorů sovětského ministerstva..." Ale vážně, počin pěkný a kdyby příště slíbili, že omezí u veškerého ansámblu (včetně Voldíka) 90% mejkapu, tak se na něj budu i těšit.

• 24.1.2018  19:29
    Hadí doupě (2017)

Agathina oblíbená... a moje taky. "Žil jednou jeden křiváček, ten ušel světa kraj a našel křivý pěťáček u křivých schodů, co tam maj. Měl křivou kočku, co chytla křivou myš, a všichni žili pospolu a v křivém domku měli skrýš." Rodinka je tu vylíčena pěkně pošahaně a herecké obsazení to dokonalo (Gillian Anderson si obzvláště užila afektovanou herečku Magdu), ale měla jsem trochu problém s ústřední dvojicí. Jediné momenty, které jsem jim beze zbytku věřila, byl ten večer, kdy si dali od vyšetřování off a šli se bavit do tančírny, to bylo fantastické. Jinak.. co zde máme pro ty, kdo nečetli? Jeden dům, jedna mrtvola, všichni podezřelí... rozuzlení hodné pouze královny detektivek, kterou Christie zůstane po věky věků.

• 14.1.2018  15:40
    Anastasia (1956)

Zásah přímo do srdce. A to jsem si myslela, že animovanou verzi (1997) nemá šanci nic porazit.. Celý příběh v podstatě táhnou dvě osoby, (bohovská) Ingrid Bergman a Yul Brynner (s očima jak lasery), ale neupřeme kredit ani babi carevně: "Takže Bunin je stále atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Šíleně atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Livenbaumová, Vaše prostopášné fantazie jsou nechutné. Pro ženu vašeho věku by pohlaví nemělo znamenat nic jiného než záznam v občanském průkazu." - ano... Vaše Výsosti. A jak se vyjadřují oni? Anastázie, začínající větu o šampaňském a končící o Buninovi: "Ráno to budu zbožňovat. Budu mít naprosto příšernou kocovinu a váš přítel Bunin bude šílet. Víte, jaký je? Jako vodka. Rychlý, tvrdý a silný." Bunin: "Často je pro mě jednoduché to, co je obtížné pro ostatní. Ale to, co bylo pro ostatní vždy nejjednodušší, je pro mě nemožné." A pokud je pro něj něco nemožné, musí zasáhnout babi a příběh se tím krásně uzavírá, až na ten konec... to jako vážně?? (malinký spoileříček) Chápu, rok padesát šest, ale po celém tom brainstormingu (možná i brainwashingu), učení tance a etikety nám divákům nedopřeji ani jeden polibek? Trestuhodné.

• 12.1.2018  18:52

Reálné a o to víc děsivější. Hodnotím nejvyšším počtem hvězd, ale u všech třech povídek mi bylo docela zle a na další sérii se už asi dívat nebudu, má představivost se zabaví sama. U části 'Patnáct milionů meritů' jsem měla na začátku dojem, že tamní mladí jsou v nějakém druhu vězení a ono se ukázalo, že ve vězení skutečně jsou. S tou nejostřejší ostrahou, s nejpřísnějším trestem.

• 8.1.2018  19:12

"Dvacet let dostáváte šeky a neznáte tátu svého dítěte?" - "Jasně, že ho znám! Jen nevím, který z nich to je..." Takže asi tak, uřvané trochu nad míru, ale přece byste po americké verzi Italů nechtěli, aby byla tichá. Přes polovinu snímku jsem trpěla českým dabingem, neustále ztišovala, když tam Gina řvala hlasem Reginy Řandové, ale víte co? Ona si to uhájila všechno. Dvacet let, kdy kolem sebe vytvořila auru nedotknutelnosti, dvacet let pobírání šeků, skoro dvacet let lhaní dceři o otci a tak se dostáváme do mírumilovného konce, kdy lehce zamáčkneme slzu. Nevím, co budou dělat pánové, ale dámy si určitě aspoň v duchu udělaly pár poznámek o tom, kterak je to třeba dělat.

• 6.1.2018  17:07
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Zajímavý pokus, ve kterém je cítit snaha vytvořit něco velkého. Že to zůstalo někde na půli cesty, mnohé události jsme zhlédli tak maximálně z pendolina a historie byla znásilněna tolikrát, že už se chudinka ani nemohla odšourat na vébé, je... naprosto vedlejší. Asi největší trhlinou je ta zkratkovitost. Obzvlášť když člověk vidí podařené kostýmy a nádherné exteriéry (zahrady v Kroměříži rulez!), tak si říká, že když už na to národy sesbíraly peníze, mohlo to dát aspoň na trilogii, která by nevypadala jako průlet meteoru napříč vesmírem, ale jako úctyhodný popis velké osobnosti. Rézi je někde na pomezí tří a čtyř*, dnes se plácnu přes kapsu.

• 16.12.2017  19:55
    Hangman (2017)

Ale no tak lidi, tak zlé to nebylo... Bylo to horší (než jsem očekávala), navzdory nápadu netradiční hry Šibenice, chtělo to rozhodně nad scénářem víc přemýšlet a ještě ho třeba pár roků pilovat (hold on, to už jsem tu někde doporučovala... a oni se tím pořád neřídí a točí rychlokvašně a bez citu stejně jak politici střílí moudra na billboardy). Zkrátka a dobře máme tu rychlý spád, co den to čerstvá mrtvola a ty dva detektivy až v závěru napadne projít si seznam lidí, které mohli eventuálně naštvat tak, že jim podarovali místo v první řadě. Toto nebyl spoiler, toto je do očí bijící fakt. Abych jen nehaněla, tak starý Al a středně starý Karl k sobě docela pasují a pokud ani jeden z nich není váš typ, pak je tu ještě Brittany. Dnes za 3,5*.

• 5.12.2017  18:55

Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.

• 15.11.2017  20:42

Krásně absurdní, stejně jako zdejší hodnocení. 52%, vážně lidi?? Snímek jsem sehnala v původním znění a pouze s anglickými titulky, ale užila jsem si ho do poslední chvíle, taky absurdní. Pět přátel, kteří za druhé světové války byli hrdinové odboje, jsou nyní socialistickou společností vytlačeni na její okraj. Při oslavě čtyřicátých narozenin jednoho z nich tedy padne zásadní dotaz: opravdu se chceš dožít oslavy padesátin? V téhle zemi, kde dnes znamená včera (nebo tak nějak)? Proč tedy neudělat něco šíleného, co nedává smysl, o čem se bude mluvit a co popíchne orgány tam nahoře (tamty, kteří tvrdí, že zločin se páchá pouze na západě)? Od začátku do konce je to čiročirá nádhera, ukázka toho, jak se život MUSÍ užívat a zábava a smích vydolovat, i kdyby na chleba nebylo. Postavy krásně své (křižující se vyšetřovatel sto bodou!), herci na jedničku (Vera Farmiga a Mark Strong obzvlášť), není co řešit [cha, o dvě procenta jsem to zvedla!]

• 13.11.2017  21:18

Většina mých oblíbených se tu málem upětkovala, proto cítím skoro výčitky, že mě Místo u moře nezasáhlo rovnou ranou do srdce, ale.. na tom je vidět, jak křehce subjektivní je hodnocení filmu. Mě to prostě nechalo chladnou jak žula a nepomohla tomu ani jímavá hudba (ten soundtrack mi k tomu vůbec nesedl, to přiznám). Jak jsem jindy schopna pustit slzu dvě u kdovíjaké kraviny, tak tady, kde by se to nabízelo jako cloudy v Ostravě, to prostě nešlo.

• 4.11.2017  22:14
    Dark Angel (TV seriál) (2016)

Těžko říct, nakolik daleko od pravdy hodili filmaři kamenem, za sebe musím říct, že těch 2x 60 minut uteklo velmi rychle a hlavní představitelka byla opravdu... creepy. Dneska už by arsenik neprošel ani u prvního manžela, natož u druhého, natož u... zlaté devatenácté století! Ráda bych věděla, co si o své roli myslel Jonas Armstrong, v prvním díle ty své scénky musel vyloženě žrát, pak už... zvládl zahrát i vážnou tvář, to jo.

• 28.10.2017  09:06

Vzhledem k tomu, že prvnímu dílu jsem dala 1*, je s podivem, že jsem dala šanci i dvojce, ale znáte to, Halloween na obzoru, říjen- měsíc jako stvořený pro nějakou tu lekačku... Zrození a původ Annabelle je o dost lepší než jednička (nehet na malíčku jsem si občas hryzla), ale do kvalitního hororu to má ještě na míle daleko. Takže potěší malinko, vesměs neurazí, ani ryba ani rak- ale to jsou klasické hororové vody současnosti, lidi, lochnessku by z nich vytáhl jen Wan.

• 26.10.2017  18:41
    9 Kisses (2014)

Takhle... co chcete vymyslet na devíti minutách o devíti párech herců. Áno, Benedict v masce Zorra se musí vidět, bezpodmínečně. Mrtvolka Kristen Stewart je v té jedné minutě dokonce snesitelná :o. Steve Carell svůj jako vždy. Za mě nejlepší byl Timothy Spall, prvoplánové, ale dobré!

• 20.10.2017  18:49

Asi jako se v Díře u Hanušovic mluvilo tak, jako se tam ve skutečnosti nemluví, tak to dopadlo i u Ostravaka Ostravskeho, bohužel. Původní myšlenka byla dobrá, ale buďto za nitky tahalo příliš mnoho rukou, nebo někdo nevěděl, co chce. V reálu to pak vypadá, že jsem si tuhle frašku pustila vždycky u večeře a po večeři vypnula, protože déle než deset patnáct minut v kuse se to nedalo sledovat. Dokoukala jsem to na den přesně rok od premiéry a nedá se nad tím než sprásknout rukama. Kamenem úrazu je žánr- komedie, která ale obsahuje divné pahumory a křeč. Krom toho, že kdo zná Ostravu (ano, já jako čtyřletá náplava už do toho taky mám co kecat), by nikdy s partou na tahu nezvolil trasu, kterou šel Jarek s chlopama a těmi... poletuchami. Proč s tím rovnou nešrubnu do koše, jsou herci, především Igor Chmela a Zuzka Kajnarová, ale jinak je to marnost nad marnost, marno vše. ___ Denik Ostravaka s tímto btw. nemá nic společného, to byla vtipná, s nadsázkou braná záležitost, která se krom literatury nedá nikterak adaptovat.

• 11.10.2017  12:56

Je pět fází smutku, kterými jsem si od dne premiéry (21.9.17) procházela jednu po druhé (některé jsem si možná střihla dvakrát). Ne, že bych se v kině smála málo. Ne že by herci nebyli skvělí- ti jsou hlavní gro celého filmu, narozdíl od (někdy) příběhu. Jak zde píšou jiní, Eggsy nám dozrává a to jak jeho postava, tak jako herec. Obávala jsem se dopředu Statesmanů, zda nebudou příliš zaclánět, ale ti tam mají tak zoufale málo prostoru, že si o nich divák sotva stihne něco kloudného pomyslet a už jsou pryč (v případě Tatůma to je dobře). Spoilerovat nebudu, protože "co se stane v Glasto, zůstane v Glasto," řeknu vám jen jedno: čtyři hvězdy za jednu songu jsem v celé historii čsfd ještě nedala!

• 8.10.2017  14:58

Devět z deseti bratrů vám řekne, že ti dva tam nahoře v horách vůbec nestrádali, nemrzli, nehladověli, konec teda "by takhle vůbec nefungoval", prostě nerealistické. Deset z devíti sester vám řekne, že se skvěle bavily. Obsazení nemohlo být lepší- Kate s Idrisem se báječně doplňovali a tvořili spolu dvojici, které to VĚŘÍTE. A to je nakonec nejdůležitější, ne? Že byl konec filmový? Byl. Víte proč? Protože to byl emerický film... Ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, naopak. Díky skvělým hercům jsem z kina odcházela spokojená a s předsevzetím, že 'když nejde o život, jde o ho...uby' ;-).

• 30.9.2017  12:01
    Low Winter Sun (TV seriál) (2013)

Prvotně předpokládaná výhoda oproti originálu- bohatá stopáž. Všechno ale rozebrali do mrtě tak, že už divákovi nezbyla fakticky žádná představivost (vypovídá to něco o USA? Hodně). Co se postav týče, tak polda z vnitřních záležitostí mi přišel jako úplný mimoň, který našel zlatou cihlu, když šel na houby a šéf oddělení vražd toho fištrónu taky moc nepobral. A hlavní zmetek, který zapletl celé klubko děje? Chodí do kostela skoro každý den, fakt super... Je zde poměrně hodně prostoru pro popis všech těch kriminálních živlů a jejich teritorií- jak to měli chlapci těžké, na druhou stranu nemuseli řešit třetí a čtvrtý pilíř jako my tady, protože zahučeli do kytek poměrně při síle. V britské verzi je celý tento prostor poněkud omezen, ale o to hutnější příběh se nám předkládá. Na celkové vykreslení neutěšenosti města mi přišel lepší Detroit než Edinburgh, ale zase co se hlavního hrdiny týče, v původní verzi je to větší 'klaďas', zabije opravdu jen bezprostředně v rámci pomsty a ze zoufalství, pak už se to víceméně snaží tutlat. V Americe to všechno rozebrali šroubek po matičce, hrdina se veze do stále větších... prekérek, až je to o strach a divák si říká, jestli emerická verze nakonec neskončí jinak než ta původní... Po zhlédnutí remaku přidávám britskému originálu jednu hvězdu na plný počet a Americe... sázím solidní čtyři. Přijde mi totiž nesmírně sexy, když si chlap žehlí své košile sám.

• 14.9.2017  19:43

Chvílemi jsem měla pocit, že tu knihu před sebou vidím natočenou. To je asi nejvyšší pochvala, kterou můžu udělit a že to nepíšu často. Seznámení Cormorana a Robin na výbornou, topmodelka a její byt, spousta scén i jednotlivých střípků, všechno skvělé (proč? Když máte tak dobrou předlohu, musel by to fakt někdo hodně zvrzat). Samozřejmě jsem doufala, že Toma Burka nechají do role ještě víc zarůst (do fáze 'medvěd'), pošlou na chvilku na vykrmení do amerických mekáčů a ještě ho v maskérně lehce postaří, ale tak člověk nemůže zhmotnit všechny představy, že jo... Stačilo, že mezi hlavní dvojicí je ta správná chemie a že se to celé odehrává v milovaném Londýně. Pojďme do Hedvábníka!!!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24