VenDulin85

VenDulin85

Vendula N.

okres Ostrava
bookworm... mluvil tu někdo o knize?

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 14.1.2018  15:40
    Anastasia (1956)

Zásah přímo do srdce. A to jsem si myslela, že animovanou verzi (1997) nemá šanci nic porazit.. Celý příběh v podstatě táhnou dvě osoby, (bohovská) Ingrid Bergman a Yul Brynner (s očima jak lasery), ale neupřeme kredit ani babi carevně: "Takže Bunin je stále atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Šíleně atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Livenbaumová, Vaše prostopášné fantazie jsou nechutné. Pro ženu vašeho věku by pohlaví nemělo znamenat nic jiného než záznam v občanském průkazu." - ano... Vaše Výsosti. A jak se vyjadřují oni? Anastázie, začínající větu o šampaňském a končící o Buninovi: "Ráno to budu zbožňovat. Budu mít naprosto příšernou kocovinu a váš přítel Bunin bude šílet. Víte, jaký je? Jako vodka. Rychlý, tvrdý a silný." Bunin: "Často je pro mě jednoduché to, co je obtížné pro ostatní. Ale to, co bylo pro ostatní vždy nejjednodušší, je pro mě nemožné." A pokud je pro něj něco nemožné, musí zasáhnout babi a příběh se tím krásně uzavírá, až na ten konec... to jako vážně?? (malinký spoileříček) Chápu, rok padesát šest, ale po celém tom brainstormingu (možná i brainwashingu), učení tance a etikety nám divákům nedopřeji ani jeden polibek? Trestuhodné.

• 12.1.2018  18:52

Reálné a o to víc děsivější. Hodnotím nejvyšším počtem hvězd, ale u všech třech povídek mi bylo docela zle a na další sérii se už asi dívat nebudu, má představivost se zabaví sama. U části 'Patnáct milionů meritů' jsem měla na začátku dojem, že tamní mladí jsou v nějakém druhu vězení a ono se ukázalo, že ve vězení skutečně jsou. S tou nejostřejší ostrahou, s nejpřísnějším trestem.

• 8.1.2018  19:12

"Dvacet let dostáváte šeky a neznáte tátu svého dítěte?" - "Jasně, že ho znám! Jen nevím, který z nich to je..." Takže asi tak, uřvané trochu nad míru, ale přece byste po americké verzi Italů nechtěli, aby byla tichá. Přes polovinu snímku jsem trpěla českým dabingem, neustále ztišovala, když tam Gina řvala hlasem Reginy Řandové, ale víte co? Ona si to uhájila všechno. Dvacet let, kdy kolem sebe vytvořila auru nedotknutelnosti, dvacet let pobírání šeků, skoro dvacet let lhaní dceři o otci a tak se dostáváme do mírumilovného konce, kdy lehce zamáčkneme slzu. Nevím, co budou dělat pánové, ale dámy si určitě aspoň v duchu udělaly pár poznámek o tom, kterak je to třeba dělat.

• 6.1.2018  17:07
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Zajímavý pokus, ve kterém je cítit snaha vytvořit něco velkého. Že to zůstalo někde na půli cesty, mnohé události jsme zhlédli tak maximálně z pendolina a historie byla znásilněna tolikrát, že už se chudinka ani nemohla odšourat na vébé, je... naprosto vedlejší. Asi největší trhlinou je ta zkratkovitost. Obzvlášť když člověk vidí podařené kostýmy a nádherné exteriéry (zahrady v Kroměříži rulez!), tak si říká, že když už na to národy sesbíraly peníze, mohlo to dát aspoň na trilogii, která by nevypadala jako průlet meteoru napříč vesmírem, ale jako úctyhodný popis velké osobnosti. Rézi je někde na pomezí tří a čtyř*, dnes se plácnu přes kapsu.

• 16.12.2017  19:55
    Hangman (2017)

Ale no tak lidi, tak zlé to nebylo... Bylo to horší (než jsem očekávala), navzdory nápadu netradiční hry Šibenice, chtělo to rozhodně nad scénářem víc přemýšlet a ještě ho třeba pár roků pilovat (hold on, to už jsem tu někde doporučovala... a oni se tím pořád neřídí a točí rychlokvašně a bez citu stejně jak politici střílí moudra na billboardy). Zkrátka a dobře máme tu rychlý spád, co den to čerstvá mrtvola a ty dva detektivy až v závěru napadne projít si seznam lidí, které mohli eventuálně naštvat tak, že jim podarovali místo v první řadě. Toto nebyl spoiler, toto je do očí bijící fakt. Abych jen nehaněla, tak starý Al a středně starý Karl k sobě docela pasují a pokud ani jeden z nich není váš typ, pak je tu ještě Brittany. Dnes za 3,5*.

• 5.12.2017  18:55

Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.

• 15.11.2017  20:42

Krásně absurdní, stejně jako zdejší hodnocení. 52%, vážně lidi?? Snímek jsem sehnala v původním znění a pouze s anglickými titulky, ale užila jsem si ho do poslední chvíle, taky absurdní. Pět přátel, kteří za druhé světové války byli hrdinové odboje, jsou nyní socialistickou společností vytlačeni na její okraj. Při oslavě čtyřicátých narozenin jednoho z nich tedy padne zásadní dotaz: opravdu se chceš dožít oslavy padesátin? V téhle zemi, kde dnes znamená včera (nebo tak nějak)? Proč tedy neudělat něco šíleného, co nedává smysl, o čem se bude mluvit a co popíchne orgány tam nahoře (tamty, kteří tvrdí, že zločin se páchá pouze na západě)? Od začátku do konce je to čiročirá nádhera, ukázka toho, jak se život MUSÍ užívat a zábava a smích vydolovat, i kdyby na chleba nebylo. Postavy krásně své (křižující se vyšetřovatel sto bodou!), herci na jedničku (Vera Farmiga a Mark Strong obzvlášť), není co řešit [cha, o dvě procenta jsem to zvedla!]

• 13.11.2017  21:18

Většina mých oblíbených se tu málem upětkovala, proto cítím skoro výčitky, že mě Místo u moře nezasáhlo rovnou ranou do srdce, ale.. na tom je vidět, jak křehce subjektivní je hodnocení filmu. Mě to prostě nechalo chladnou jak žula a nepomohla tomu ani jímavá hudba (ten soundtrack mi k tomu vůbec nesedl, to přiznám). Jak jsem jindy schopna pustit slzu dvě u kdovíjaké kraviny, tak tady, kde by se to nabízelo jako cloudy v Ostravě, to prostě nešlo.

• 4.11.2017  22:14
    Dark Angel (TV seriál) (2016)

Těžko říct, nakolik daleko od pravdy hodili filmaři kamenem, za sebe musím říct, že těch 2x 60 minut uteklo velmi rychle a hlavní představitelka byla opravdu... creepy. Dneska už by arsenik neprošel ani u prvního manžela, natož u druhého, natož u... zlaté devatenácté století! Ráda bych věděla, co si o své roli myslel Jonas Armstrong, v prvním díle ty své scénky musel vyloženě žrát, pak už... zvládl zahrát i vážnou tvář, to jo.

• 28.10.2017  09:06

Vzhledem k tomu, že prvnímu dílu jsem dala 1*, je s podivem, že jsem dala šanci i dvojce, ale znáte to, Halloween na obzoru, říjen- měsíc jako stvořený pro nějakou tu lekačku... Zrození a původ Annabelle je o dost lepší než jednička (nehet na malíčku jsem si občas hryzla), ale do kvalitního hororu to má ještě na míle daleko. Takže potěší malinko, vesměs neurazí, ani ryba ani rak- ale to jsou klasické hororové vody současnosti, lidi, lochnessku by z nich vytáhl jen Wan.

• 26.10.2017  18:41
    9 Kisses (2014)

Takhle... co chcete vymyslet na devíti minutách o devíti párech herců. Áno, Benedict v masce Zorra se musí vidět, bezpodmínečně. Mrtvolka Kristen Stewart je v té jedné minutě dokonce snesitelná :o. Steve Carell svůj jako vždy. Za mě nejlepší byl Timothy Spall, prvoplánové, ale dobré!

• 20.10.2017  18:49

Asi jako se v Díře u Hanušovic mluvilo tak, jako se tam ve skutečnosti nemluví, tak to dopadlo i u Ostravaka Ostravskeho, bohužel. Původní myšlenka byla dobrá, ale buďto za nitky tahalo příliš mnoho rukou, nebo někdo nevěděl, co chce. V reálu to pak vypadá, že jsem si tuhle frašku pustila vždycky u večeře a po večeři vypnula, protože déle než deset patnáct minut v kuse se to nedalo sledovat. Dokoukala jsem to na den přesně rok od premiéry a nedá se nad tím než sprásknout rukama. Kamenem úrazu je žánr- komedie, která ale obsahuje divné pahumory a křeč. Krom toho, že kdo zná Ostravu (ano, já jako čtyřletá náplava už do toho taky mám co kecat), by nikdy s partou na tahu nezvolil trasu, kterou šel Jarek s chlopama a těmi... poletuchami. Proč s tím rovnou nešrubnu do koše, jsou herci, především Igor Chmela a Zuzka Kajnarová, ale jinak je to marnost nad marnost, marno vše. ___ Denik Ostravaka s tímto btw. nemá nic společného, to byla vtipná, s nadsázkou braná záležitost, která se krom literatury nedá nikterak adaptovat.

• 11.10.2017  12:56

Je pět fází smutku, kterými jsem si od dne premiéry (21.9.17) procházela jednu po druhé (některé jsem si možná střihla dvakrát). Ne, že bych se v kině smála málo. Ne že by herci nebyli skvělí- ti jsou hlavní gro celého filmu, narozdíl od (někdy) příběhu. Jak zde píšou jiní, Eggsy nám dozrává a to jak jeho postava, tak jako herec. Obávala jsem se dopředu Statesmanů, zda nebudou příliš zaclánět, ale ti tam mají tak zoufale málo prostoru, že si o nich divák sotva stihne něco kloudného pomyslet a už jsou pryč (v případě Tatůma to je dobře). Spoilerovat nebudu, protože "co se stane v Glasto, zůstane v Glasto," řeknu vám jen jedno: čtyři hvězdy za jednu songu jsem v celé historii čsfd ještě nedala!

• 8.10.2017  14:58

Devět z deseti bratrů vám řekne, že ti dva tam nahoře v horách vůbec nestrádali, nemrzli, nehladověli, konec teda "by takhle vůbec nefungoval", prostě nerealistické. Deset z devíti sester vám řekne, že se skvěle bavily. Obsazení nemohlo být lepší- Kate s Idrisem se báječně doplňovali a tvořili spolu dvojici, které to VĚŘÍTE. A to je nakonec nejdůležitější, ne? Že byl konec filmový? Byl. Víte proč? Protože to byl emerický film... Ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, naopak. Díky skvělým hercům jsem z kina odcházela spokojená a s předsevzetím, že 'když nejde o život, jde o ho...uby' ;-).

• 30.9.2017  12:01
    Low Winter Sun (TV seriál) (2013)

Prvotně předpokládaná výhoda oproti originálu- bohatá stopáž. Všechno ale rozebrali do mrtě tak, že už divákovi nezbyla fakticky žádná představivost (vypovídá to něco o USA? Hodně). Co se postav týče, tak polda z vnitřních záležitostí mi přišel jako úplný mimoň, který našel zlatou cihlu, když šel na houby a šéf oddělení vražd toho fištrónu taky moc nepobral. A hlavní zmetek, který zapletl celé klubko děje? Chodí do kostela skoro každý den, fakt super... Je zde poměrně hodně prostoru pro popis všech těch kriminálních živlů a jejich teritorií- jak to měli chlapci těžké, na druhou stranu nemuseli řešit třetí a čtvrtý pilíř jako my tady, protože zahučeli do kytek poměrně při síle. V britské verzi je celý tento prostor poněkud omezen, ale o to hutnější příběh se nám předkládá. Na celkové vykreslení neutěšenosti města mi přišel lepší Detroit než Edinburgh, ale zase co se hlavního hrdiny týče, v původní verzi je to větší 'klaďas', zabije opravdu jen bezprostředně v rámci pomsty a ze zoufalství, pak už se to víceméně snaží tutlat. V Americe to všechno rozebrali šroubek po matičce, hrdina se veze do stále větších... prekérek, až je to o strach a divák si říká, jestli emerická verze nakonec neskončí jinak než ta původní... Po zhlédnutí remaku přidávám britskému originálu jednu hvězdu na plný počet a Americe... sázím solidní čtyři. Přijde mi totiž nesmírně sexy, když si chlap žehlí své košile sám.

• 14.9.2017  19:43

Chvílemi jsem měla pocit, že tu knihu před sebou vidím natočenou. To je asi nejvyšší pochvala, kterou můžu udělit a že to nepíšu často. Seznámení Cormorana a Robin na výbornou, topmodelka a její byt, spousta scén i jednotlivých střípků, všechno skvělé (proč? Když máte tak dobrou předlohu, musel by to fakt někdo hodně zvrzat). Samozřejmě jsem doufala, že Toma Burka nechají do role ještě víc zarůst (do fáze 'medvěd'), pošlou na chvilku na vykrmení do amerických mekáčů a ještě ho v maskérně lehce postaří, ale tak člověk nemůže zhmotnit všechny představy, že jo... Stačilo, že mezi hlavní dvojicí je ta správná chemie a že se to celé odehrává v milovaném Londýně. Pojďme do Hedvábníka!!!

• 4.9.2017  18:49

U Grandhotelu Budapešť jsem pořádně nevěděla do čeho jdu, u Darjeeling Limited už jsem věděla, co mám očekávat a tak se dá říct, že patřím mezi příznivce toho šíleného Wese Andersona. Jeho styl mi je blízký, některé situace z této vlakové road-movie bych zažít chtěla, jiné nikoli. Na začátku je to samé "neříkej mu, že jsem ti to řekl" a následně na sebe hoši kecnou všechno, protože když cestujete ve stísněných prostorech, zanechá to na vás následky. V téměř závěru potěšila skvěle padnoucí písnička 'Play with fire' od Stoneů.

• 13.8.2017  11:02
    Emma (TV film) (1996)

Celý příběh je založený na tom, že i když Emma dělá nepochopitelné věci s dohazováním, tak působí sympaticky. Kate Beckinsale (já ji asi fakt normálně nemusím...) působí tak, že by si na konci nezasloužila pana Knightleyho, ale toho faráře! Takže prozatím vede minisérie Slečna Emma z roku 2009 a pak ta s Gwyneth Paltrow. Jediný zřejmý klad tohoto snímku je konečně zajímavě provedená postava Jane Fairfaxové.

• 11.8.2017  18:26

Někteří pisatelé to vypíchli až v závěru, já si servítky nebudu brát hned v první větě- kdo to kurde překládal? Hledat film čistě podle názvu, tak se na to nepodívám ani na svatého Dyndy... Teď přikročme k udílení hvězd: jedna hvězda za Marka Stronga, druhá za Jamese McAvoye, třetí za nekomplikovaný příběh na páteční odpoledne, čtvrtá za Marka, pátá za Jamese, minus jedna hvězda za zpomalené scény (u babičky v bytě se sakra nestřílí!), to máme dohromady čtyři.

• 9.8.2017  17:21

Vidět Petera Capaldiho jako transvestitu Veru Renoldsovou a zemřít... Na tehdejší poměry velmi štědrá stopáž na vyřešení jednoho případu, který je ovšem značně odpudivý. Ona dětská prostituce (a ti, kdož jí vdechují život) není moc veselé téma samo o sobě. Helen Mirren jako šéfka mravnostního je velký svéráz plus jako bonus všechny ty mladé, tehdy méně známé tváře... nostalgie :-).

• 6.8.2017  15:04

A já do těch plných půjdu, protože když odečteme to drámo ohledně toho, kdo je čí otec, tak je to opět skvělá zábava a hláškující Strážci, kteří mi v ranních hodinách druhé noci v Boskovicích dali dostatek energie, abych neusnula a naopak rozvibrovala lavičku svým smíchem (což mimochodem nebylo vůbec lehké, protože tady ty lavičky jsou po rekonstrukci a tudíž bytelné!). Samozřejmě jsem si vědoma toho, že dvojka nedosahuje kvalit dílu prvního, ale... jak bych to sofistikovaně vysvětlila? I am Groot! ;-) Filmový víkend s ČSFD 2017

• 6.8.2017  14:52

Opět film na pomezí. Opět mezi 3 a 4, protože někdy musíte vypnout tu část mozku, kde se skrývají všechny vaše informace o historii a prostě si užíváte blockbuster ako cyp. Co film v mých očích poškodilo, byly nefunkční zpomalené scény... Tohle, milý Guyi, platilo v Sherlockovi při prchání lesem za střílení z děla, ale tady bych naopak místo zpomalení výrazně zrychlila, ať je to rychle za námi. (já jsem sice mrkala minimálně, ale i tak jsem Beckhama neviděla, takže... good for me :)) Filmový víkend s ČSFD 2017

• 6.8.2017  14:42

Jsem na pomezí 3 a 4 hvězd, fuct funtastický James McAvoy to možná někdy převáží na vyšší hodnocení, ale nějak mi to prostě nebrnklo do nálady natolik, abych se předala. Filmový víkend s ČSFD 2017 :-)

• 25.7.2017  20:34

Námluvy po irsku. Takže nejdřív trocha únosu, pokračující dvojím odmítnutím- což by nejednoho mladšího bratra, který nemá nárok na rodinný majetek a musí si hledat obživu kde se dá, odradilo. Následně vyvstane problém v podobě vojáků, které angažuje (právoplatný) nápadník jedné ze sester (chudák Liam, zase hraje protivu), pak se prchá, stále se odmítá, ale už jen tak 'pro forma'. Pořád se prchá, Matthew Rhys skáče do vody, Sophia Myles krásně spadne z koně a nakonec jsou dostiženi spravedlností, jak jinak. A to prosím v okamžiku, kdy se NE mění na ANO, ale vysvětlete to zákonu... Konec je potřeštěný jako celý film, ale takovým milým, osvěžujícím způsobem. Jenom jednu pochybu mám- opravdu byste vstoupili do vybrané společnosti a řekli nahlas větu "Jsme Klub únosců."?? Jako reakce by taky mohl hrozit hurónský smích.

• 25.7.2017  17:56
    Mumie (2017)

Zataženo, místy spoilery... Asi takhle, už podle traileru se dalo vydedukovat, že to majstrštyk tohoto roku nebude. Přesto tam potenciál byl a já se ptám, kdy a jak ho nezdárně promrhali?? Od momentu, kdy se na place objevil Russel Crowe, to šlo do filmových kytek a raději bych uvěřila v nehynoucí lásku s lehkým věkovým rozdílem (Cruise a ta faraónovic potetovaná fúrie) než tomu, jak to dopadlo. Prostě chvilkami jsem měla pocit, že TO tam je a chvilkami jsem nechápala, že na tohle dali producenti peníze. Dobrovolně... Třeba je nejdřív unesli, hrozili smrtí jejich rodinám a domácím mazlíčkům... To by pak smysl dávalo. Proč teda doprčic ta třetí hvězda, ptáte se? Dostaly mě ty zdvojené duhovky... Nekecám.

• 7.6.2017  18:55

Bláznivé dialogy jeden za druhým, bláznivá situace druhá za třetí, sem tam nějaká ta mrtvola... Ne, to nebylo přesné, mrtvola se tam vyskytuje každou chvíli a není to jedna a tatáž, převážená například v nějaké dodávce... Ne, to taky není přesný popis. Víte, co je přesný popis? Všechno je propojené. Možná byste si nevybrali holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho na vyřešení vašeho problému, ale to neznamená, že si tatáž kancelář nevybere vás. V lepším případě za asistenta, v tom horším za protivníka. Pro fandy Douglase Adamse povinnost.

• 29.5.2017  13:29
    1890 (TV seriál) (2017)

Těžko říct, jestli je to počin originální nebo katastrofa. Nebo originální katastrofa? Očividná pro- oblíbený žánr historická detektivka, přenádherný zámek Betliar (který jsem zažila s exkluzivní a nezapomenutelnou prohlídkou) i jeho okolí- kamera má co zabírat a umí to zabrat. Co se hereckého ansámblu týče, po třinácti dílech... výhrady nemám. Očividná proti- hudba (šmárjápannomilosrdná!), některé dialogy a hlavně vnitřní monolog hlavní postavy. Taky si někdy říkáte- mám radši knihu než film, tam je jasně napsané, co postavě probíhá hlavou. No, u Jánoše Martona jeho osobní myšlenky víme a obzvláště v prvních dílech jsem silně zvažovala přerušit sledování, protože jsem trpěla jak pes. Kvůli čemu jsem pokračovala a dotáhla to až do konce, byl příběh. Byla jsem zvědavá, jak a kdo a proč. Můj tip vyšel vítězně, možná se to dalo o 1-2 díly zkrátit, ale celkem to bylo přiměřené. Poslední nedostatek- asi to tam mělo působit vtipně a odlehčeně a... reálně?? :o Ti dvaja žandári. Naprosto je vystihuje Martonův vnitřní popis, který bych z fleku podepsala: "Když se rozdával rozum, ti dva přitom očividně chyběli."

• 25.5.2017  21:04

Už jsem konečně přišla na to, v jakém typu filmu snesu Dwaynea, heuréka! Jinak je to omalovánka více než pěkná, jen jsem celou dobu přemýšlela, k čemu tam bude dobrý ten dementní ko-ko-ko-hout se sebevražednými tendencemi, protože všechno by mělo mít nějaký smysl. Kromě věcí, které smysl nemají. Za mě poctivé 4 a (ať nežeru) půl*.

• 24.5.2017  10:02

Španělácké počiny jsou většinou dost dobré a ani Que dios nos perdone není výjimkou. Není to totiž vůbec učesané, záběry jsou neotřelé, postavy jsou... kuriózní a vraždy dost humusácké. Máme zde poměrně štědrou stopáž 126 minut, ale troufla bych si říct, že ani jeden záběr není zbytečný. Je to jeden z těch filmů, ze kterých vám není moc dobře po těle, ale o kterých víte, že jsou prostě jedinečné.

• 22.5.2017  19:05

Závěr čudný, ale jinak mi to sedlo jako zadek na hrnec. Vtipné, tak akorát zvrácené (přesně jako je zvrácená dnešní doba se všemi appkami, facebookem, sdílením fotek apod.) a dramatické jako italská domácnost. Mimo všechno to švitoření, smsky, jídlo a humbuk- všimli jste si, jak mají v tom obývacím pokoji nádherně zařízenou stěnu s knihami? K něčemu takovému bych se chtěla dopracovat...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23