VenDulin85

okres Ostrava
mostly harmless

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 15.11.2018  18:32

Detektivka je až na druhém místě, na tom prvním je humor a tropení si šprýmů z detektivek. Když se na to tak díváte (obzvlášť na závěr), tak byste chtěli, aby byl Josef Kemr váš tatínek. I když já osobně králíka nejím.

• 12.11.2018  19:39

Tah na branku zůstal někde... zřejmě na tahu, když se tam tolik chlastá.

• 7.11.2018  19:43

Romány Nicka Hornbyho psal sám život a Nick mu koukal přes rameno a dodal svůj laskavý nadhled. Proto při každém dalším filmovém zpracování všichni fanoušci trnou, co z TOHO zase bude. 'Juliet, naked' se myslím povedla, přestože by potřebovala o trochu delší stopáž, aby "pouze diváci" pobrali a plně ocenili postavu Tuckera Crowea a jeho otcovské problémy. Kromě toho má Nick (jako vždy) krásně vykreslenou hlavní hrdinku, kterou s grácií zahrála Rose Byrne.

• 3.11.2018  19:53
    Hadrián z Římsů (divadelní záznam) (1980)

"Kanec, vzteklý kanec na mě se řítil... vyhnouti se nebylo možno." (Skoro mi to zní jako Sibylino proroctví, ani nevím proč. Každopádně hra báječná a vinohradské divadlo též.)

• 30.9.2018  11:14
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Série, která mě přiměla přečíst knižní předlohu (zábava na měsíc a půl zhruba), což je co říct... Po přečtení tedy můžu směle prohlásit, že tato verze je knize velmi, velmi blízko. Zachytila všechny důležité momenty a postavy a udělala to tak, že se mi to líbí. Až jsem si řekla, že Tolstoj má určitým způsobem blízko k Austenové a mohl se s ní poradit v jediném bodě, kde jsem nebyla spokojená (osud Soni). Ostatní záležitosti- výprava, herci, hudba, všechno za jedna. Ve chvíli, kdy se do sebe Andrej Bolkonskij a Nataša Rostovová zamilují, se vy zamilujete také.

• 25.9.2018  20:16

V dnešní době hodně nenápadná a skromná záležitost, o to víc překvapí, že se spousta scén natáčela v Praze a přilehlém okolí (a taky, že je eRková, ale... jo, ta scéna skoro na začátku, piáno v bytě by nemělo chybět :). Catcher určitě má co nabídnout už svým námětem a hereckým obsazením, ale ve scénáři šlape nesměle jako mravenec v kádi se zelím, chtělo by to trochu fortelnější a přitom umnější úchop. Nejlepších je bezpochyby posledních dvacet minut, šachová partie odehrávající se pouze v hlavách dvou důstojných protihráčů a pak závěr (ne že budete jako já a vyspoilerujete si to sami sobě na wiki ;-). Dnes za tři a půl (tady musím dát 4, protože 53% není adekvátních) a opět potvrzeno, že čím méně očekávání, tím líp.

• 12.8.2018  13:58

ČSFD filmový víkend v Boskovicích 2018. Film, kterého jsem se obávala z celé šestky nejvíc a kterého se i POMO a strifer obávali tak moc, že při každé zmínce o něm se snažili zapůsobit na diváky, aby mu dali za pět, aby se tak poznali ti, co na něj byli v letním kině v Boskovicích... No za plný počet nedám, ale možná i z absence spánku vidím samu sebe, jak uděluji tři hvězdy. Nevím, jestli mi totiž něco bude schopno vymazat z paměti chvíli, kdy pořadatelé museli stopnout film skoro na začátku, když bylo třeba utnout/zpacifikovat/vyvést na šrot opilého strejdu, přičemž promítač bravurně pauznul film v momentě, kdy většinu plátna zabírá tvář Jasona Stathama s jeho pověstným pohledem ala "I will end you". Druhá hvězda je za Stathama, třetí za Meg- opravdu jsem nečekala, že se budu tak často guilty pleasure smát.

• 9.7.2018  18:40
    Ordeal by Innocence (TV seriál) (2018)

Bylo nebylo. V jednom domě se stala vražda paní domácí-bestie obecné. Otisky prstů vedly k té nejvíce pravděpodobné osobě- nezdárnému synu Jackovi, který byl zatčen a umírá ve vězení... Po necelých dvou letech se však v domě objeví muž, který Jackovo (tehdy neprokázané) alibi dosvědčuje a zdá se, že mu velmi záleží na tom, aby byl aspoň po smrti očištěn. Dobrá, zapomeňte na knižní předlohu, protože vraha si prostě tentokrát zahraje někdo jiný! A proč ne (možná by i Christie byla pro). U Britů mě fascinuje, jak si hýčkají svoje příběhy a Zkoušku neviny v letošním roce natáhli na tři díly. Dostalo se tak víc prostoru pro doktora Calgaryho, majetnickou matku a pro všechny ty charaktery adoptovaných dětí... Motiv měli všichni, vrah je jen jeden. Nevěřila bych, že po nových Černoušcích dosáhne nějaký Agathin příběh tak temně zlověstné atmosféry a tíživého konce...

• 26.6.2018  19:39

Další filmová adaptace románu Johna le Carrého, který má nezaměnitelný rukopis: tempo vyprávění více než pomalé, někdo by řekl, že se tam ale vůbec nic neděje... a pak to v závěru přijde a chudáky neznalé málem zabije hutná atmosféra, emoce a všechno to kolem a okolo. Po snímku (a knize) Tinker, Tailor, Soldier, Spy už jsem si na to dávala bacha a stejně jsem zůstala nevěřícně koukat jak motýl znehybněný špendlíkem (jiné přirovnání mě opravdu nenapadá). Knihu jsem zatím nečetla, ale i tak chválím scénáristy, že opět vystihli ducha příběhu a černobílá kamera to už jen podtrhla.

• 24.6.2018  08:43

Každý správný noir má v rukávu aspoň jedno eso a Woman in the window skrývá hotový full house. Slaměný vdovec a odborný asistent v jedné osobě se náhle ocitá ve víru nečekaných a značně nepříjemných situací, když oproti svým zvyklostem přijme pozvání na skleničku (jistě, alibisti budou tvrdit, že se šel "jenom" podívat na další vydařené portréty) od uhrančivé mladé ženy. No a pak už to je jako když v zimě na vrcholu kopce uklouznete na zasněžené ledovce... Vynikající výkony všech zúčastněných a opravdu zcela nečekaná závěrečná pointa.

• 29.5.2018  18:21

Hodně, hodně zvláštní snímek. Já vážně nechci srovnávat současný Bangkok s pobřežním bulharským městem bratru třicet let zpátky, bylo mi tedy o necelý rok víc než ztracenému Nicolasovi (a jak to dopadlo, našla se? Našla děti, našla), ale... když nebudu srovnávat, není už moc, co bych vypíchla. Hudba Andrea Moricconeho byla velmi zdařilá, ale bylo jí až moc- někde bych prostě nechala mluvit "ticho" velkoměsta. Mně taky nehrála hudba, když jsem šla zpátky z tržnice a hledala cestu k domku, kde jsme bydleli (ono když se vám ztratí rodiče, co taky jiného dělat). Obdivuju vznik snímku, muselo to stát spoustu úsilí, ale nějaký citový zápal tam proběhl jen na začátku, pak už to jen doutnalo, až to vyhaslo.

• 18.5.2018  19:31

Tak tohle bych opravdu chtěla slyšet jako rozhlasovou hru... Excelentní noir, skvělé obsazení, výsostně nesympatická osoba v hlavní roli. Tohle už prostě nepřevedete do našeho století ani kdybyste se rozkrájeli na uncle bens.

• 1.5.2018  10:18

Černobílá klasika. Dům na pobřeží. Mladá vdova s dcerou. Duch v domě. Pardon me, ale moje dcera je příliš mladá na to, aby... viděla ducha. Gene Tierney s bezbrannými dětskými kukadly a Rex Harrison jako kousavý charismatický... duch námořního kapitána. Celou dobu, kdy jsem se mírně prala s anglickými titulky, jsem si říkala, jak to skončí. A věru, odehrálo se toho tam tolik, že by na to v dnešní době potřebovali tříhodinovou epopej, jejíž závěr by pro jistotu nechali otevřený, aby mohli za rok natočit velkolepé (opět tříhodinové) finále. A pak sequel... a pak prequel, život kapitána Gregga. A tak dále.

• 30.4.2018  18:35

Ať se na to nedívají majitelé domácích mazlíčků, příliš by trpěli... jinak si v Alibi na klíč přijdou na své všichni krom nekrofilních vyznavačů mah jongu, troufám si říct. Frantíci si prostě servítky neberou a i když místy dupou na plyn až moc (zběsile, hehe), šťávu to má. Mě osobně zaujali Gregovi loajální spolupracovníci a souboj se světelnými meči za jízdy v karavanu, jinak jsem celý příběh o kupících se lžích brala s dost velkou rezervou, dnes za 3,5*.

• 18.4.2018  20:52
    Záhady Slavičího domu (TV seriál) (1984)

Český dabing na facku, ale příběh dobrý. V knize se to závěrečné překvapení podařilo představit v lepší atmosféře, tam prostě v jisté chvíli čtenáři nebylo řečeno nic a dozvěděl se to až vzápětí... Když už jsem se teda obula do kritiky, tak název mohli nechat shodný s názvem knihy- Rubáš pro slavíka (slavík = ošetřovatelka žákyně), je to úderné. Jinak si myslím, že postavy pojali velmi dobře, díky tomu nebyl problém v orientaci, kdo byl kdo, i když se to tam ošetřovatelskými plášti jen hemžilo.

• 10.4.2018  20:49

Detektivka je to na papíře dobrá, ale stopáž to chtělo delší (když Dalglieshe dokázali natáhnout na pět šest dílů jeden román, tady mohli dát aspoň tři). Cordelia Grayová je osiřelá společnice v detektivní kanceláři. Nemá toho moc, jen svoje mládí, důvtip a převzaté zkušenosti svého zemřelého parťáka. Pouští se do zdánlivě banálního případu sebevraždy mladého muže, jehož otec chce vědět, proč se zabil. Na to, že je stopáž tak nemilosrdně krátká, se filmařům podařilo narvat tam jednu vymyšlenou, ale dokonalou scénu- když Cordelie v zahradním domku, kde chlapec žil, rekonstruuje jeho poslední kroky, zjistí, že kožený pásek, na kterém udělal smyčku, je příliš krátký, aby ho pak sám dokázal pověsit na hák. Jí se to podaří tak tak a málem se přitom sama oběsí. Pak je tu samozřejmě skvostná scéna s pádem do studny, která by si zasloužila... já nevím, být v lepším filmu? Tady mi to přišlo jako promrhaný potenciál. Pokud máte zájem o detektivky ze staré doby, přečtěte si předlohu, jinak si jednotlivá fakta a rozuzlení (vynechali Dalglieshe!) moc neužijete. Nebo taky užijete, pokud jediná verze, kterou seženete, bude "Un trabajo no apropiado para mujeres" ;-).

• 3.4.2018  19:24
    Natěrač (TV film) (2008)

Na divadle (u mě konkrétně Slezském divadle v Opavě) je to skvost, kdy se prostě celou dobu mlátíte smíchy. Filmový háv tomu sebral veškeré kouzlo a i když je Budař tím nejlepším natěračem - hercem amatérem, nedosahuje to těch kvalit, které by si divák zasloužil. Jinak zápletka hry Donalda Churchilla je jednoduchá a krásná- jak lépe ututlat nevěru, než s dobrovolným spoluaktérem? To, že je onen týpek zapálený herec, může být na škodu. Obzvlášť když neudržíte vážnou tvář a začnete se při pečlivě připravené a nacvičené scéně chechtat...

• 31.3.2018  18:48

Musela jsem si dát dvě projekce, abych se rozhodla, co s touto Vraždou v Orient expresu. Výprava, herci, exteriér, to všechno je bez pochyb za jedna. Problém jsem viděla v příliš mnoha postavách na malém (časo)prostoru a také v konci, který chtěli tvůrci udělat zase trochu originálnější a v tomto případě více srdcervoucí a nervy drásající. Prostě jsem si představila, že snímek vidí človíček předlohou ani žádnou předchozí verzí nepolíbený (tudíž pointou neznalý) a musí se notně divit, co to jako je. Já jsem rozhodně tím vším políbená... (nebudeme se v tom sémanticky pitvat, jo?) a stejně váhám, která ta Vražda je lepší. Kenneth rozhodně svou troškou do mlýna přispěl, ale já sama za sebe doufám, že po skončení natáčení ten šílený knír rituálně spálil nebo aspoň zamkl do nějaké šatny na sedm západů, protože... ta věc je schopná někde jinde začít nový nezávislý život!

• 28.3.2018  17:09
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dabing street jsem sledovala ráda. Tak kde je problém? Že tak, jak je seriál dobrý, je i zlý. Zpátky do rovin kvality jej pak nevytáhne ani Krobot (a to je co říct). Herci jednoznačně za jedna, všichni. Už jsem byla hotová obhájit si před sebou čtyři hvězdy, ale v poslední třetině se humor i děj (někdy i logika postav) svažoval dost prudce dolů jako cesta na Trojmezí a to pak jednoho bolí kolena. Co si ze seriálu odnesu, byly dabované scény z filmů, které se posléze přenesly do života hlavních představitelů (hlavně hádka ve hře Na dotek).

• 18.3.2018  17:24

Proč jsem vždycky, když nemám lautr žádná očekávání, spokojená?? Všechno hovořilo už předem proti- závěr pracovního týdne, kdy na vás něco leze (a chlop to néni), nikam se vám nechce, ale zároveň chcete udělat radost mamince a tak jdete na český film, který může dopadnout všelijak. Musím však pokorně přiznat, že přes jemně rozkodrcaný začátek se to rozjelo hladce a plynule a pak už se to nezastavilo. Humorné scény se krásně střídají s těmi dojemnými a nic, opakuji nic není přes čáru. Eliška Balzerová je madam par excellence a stala se receptem na úspěch.

• 9.3.2018  21:10

Neskutečná hudba Jamese Newtona Howarda vynáší Rudou volavku o pár stupínků výš, než by stála sama o sobě. Jinak je to ptáče, které má sice nasazený nevinný kukuč Bambiho, ale umí ho posednout brutalita a pak byste mu radši měli jít z cesty. Knihu jsem ještě nečetla, takže nedokážu posoudit, nakolik byl příběh zúročen, ale tvůrci jednoznačně dosáhli naturalistického tónu, kdy jste si říkali, že si ten sex mohli odpustit... fakt mohli, navíc jsem to nevěřila ani Joelovi, kterého nějak nemusím, ani Jennifer. Tyto scény prostě působí jako "tak jo, teď se očekává, že na to hupnem, tak poď do mňa." A Red Sparrow je typ filmu, který vidím jednou a šmytec, takže tu chemii mezi postavami už přezkoumávat nebudu. Nechtějte to po mně, ta elektrická škrabka na ne-brambory mi jednou stačila...

• 6.2.2018  09:14

Dějiny Maďarska a dějiny jedné rodiny. A já se naivně domnívala, že nejdrastičtější part bude druhá světová... komunisti ji hravě překonali! Líbilo se mi celkové pojetí příběhu, výtku bych měla jen k tomu notýsku s tajnou recepturou, ale co naděláme. Herecké obsazení nemělo chybu, Ralph Fiennes zvládl trojroli na výbornou a z ženských rolí musím vyzdvihnout Jennifer Ehle.

• 1.2.2018  20:30

Tři plus jedna za kuráž. Víte, co mě na tom ale vážně vyděsilo? Věta "... vplížit se do skladiště bystrozorů sovětského ministerstva..." Ale vážně, počin pěkný a kdyby příště slíbili, že omezí u veškerého ansámblu (včetně Voldíka) 90% mejkapu, tak se na něj budu i těšit.

• 24.1.2018  19:29
    Hadí doupě (2017)

Agathina oblíbená... a moje taky. "Žil jednou jeden křiváček, ten ušel světa kraj a našel křivý pěťáček u křivých schodů, co tam maj. Měl křivou kočku, co chytla křivou myš, a všichni žili pospolu a v křivém domku měli skrýš." Rodinka je tu vylíčena pěkně pošahaně a herecké obsazení to dokonalo (Gillian Anderson si obzvláště užila afektovanou herečku Magdu), ale měla jsem trochu problém s ústřední dvojicí. Jediné momenty, které jsem jim beze zbytku věřila, byl ten večer, kdy si dali od vyšetřování off a šli se bavit do tančírny, to bylo fantastické. Jinak.. co zde máme pro ty, kdo nečetli? Jeden dům, jedna mrtvola, všichni podezřelí... rozuzlení hodné pouze královny detektivek, kterou Christie zůstane po věky věků.

• 14.1.2018  15:40
    Anastasia (1956)

Zásah přímo do srdce. A to jsem si myslela, že animovanou verzi (1997) nemá šanci nic porazit.. Celý příběh v podstatě táhnou dvě osoby, (bohovská) Ingrid Bergman a Yul Brynner (s očima jak lasery), ale neupřeme kredit ani babi carevně: "Takže Bunin je stále atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Šíleně atraktivní." - ano, Vaše Výsosti. "Livenbaumová, Vaše prostopášné fantazie jsou nechutné. Pro ženu vašeho věku by pohlaví nemělo znamenat nic jiného než záznam v občanském průkazu." - ano... Vaše Výsosti. A jak se vyjadřují oni? Anastázie, začínající větu o šampaňském a končící o Buninovi: "Ráno to budu zbožňovat. Budu mít naprosto příšernou kocovinu a váš přítel Bunin bude šílet. Víte, jaký je? Jako vodka. Rychlý, tvrdý a silný." Bunin: "Často je pro mě jednoduché to, co je obtížné pro ostatní. Ale to, co bylo pro ostatní vždy nejjednodušší, je pro mě nemožné." A pokud je pro něj něco nemožné, musí zasáhnout babi a příběh se tím krásně uzavírá, až na ten konec... to jako vážně?? (malinký spoileříček) Chápu, rok padesát šest, ale po celém tom brainstormingu (možná i brainwashingu), učení tance a etikety nám divákům nedopřeji ani jeden polibek? Trestuhodné.

• 12.1.2018  18:52

Reálné a o to víc děsivější. Hodnotím nejvyšším počtem hvězd, ale u všech třech povídek mi bylo docela zle a na další sérii se už asi dívat nebudu, má představivost se zabaví sama. U části 'Patnáct milionů meritů' jsem měla na začátku dojem, že tamní mladí jsou v nějakém druhu vězení a ono se ukázalo, že ve vězení skutečně jsou. S tou nejostřejší ostrahou, s nejpřísnějším trestem.

• 8.1.2018  19:12

"Dvacet let dostáváte šeky a neznáte tátu svého dítěte?" - "Jasně, že ho znám! Jen nevím, který z nich to je..." Takže asi tak, uřvané trochu nad míru, ale přece byste po americké verzi Italů nechtěli, aby byla tichá. Přes polovinu snímku jsem trpěla českým dabingem, neustále ztišovala, když tam Gina řvala hlasem Reginy Řandové, ale víte co? Ona si to uhájila všechno. Dvacet let, kdy kolem sebe vytvořila auru nedotknutelnosti, dvacet let pobírání šeků, skoro dvacet let lhaní dceři o otci a tak se dostáváme do mírumilovného konce, kdy lehce zamáčkneme slzu. Nevím, co budou dělat pánové, ale dámy si určitě aspoň v duchu udělaly pár poznámek o tom, kterak je to třeba dělat.

• 6.1.2018  17:07
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Zajímavý pokus, ve kterém je cítit snaha vytvořit něco velkého. Že to zůstalo někde na půli cesty, mnohé události jsme zhlédli tak maximálně z pendolina a historie byla znásilněna tolikrát, že už se chudinka ani nemohla odšourat na vébé, je... naprosto vedlejší. Asi největší trhlinou je ta zkratkovitost. Obzvlášť když člověk vidí podařené kostýmy a nádherné exteriéry (zahrady v Kroměříži rulez!), tak si říká, že když už na to národy sesbíraly peníze, mohlo to dát aspoň na trilogii, která by nevypadala jako průlet meteoru napříč vesmírem, ale jako úctyhodný popis velké osobnosti. Rézi je někde na pomezí tří a čtyř*, dnes se plácnu přes kapsu.

• 16.12.2017  19:55
    Hangman (2017)

Ale no tak lidi, tak zlé to nebylo... Bylo to horší (než jsem očekávala), navzdory nápadu netradiční hry Šibenice, chtělo to rozhodně nad scénářem víc přemýšlet a ještě ho třeba pár roků pilovat (hold on, to už jsem tu někde doporučovala... a oni se tím pořád neřídí a točí rychlokvašně a bez citu stejně jak politici střílí moudra na billboardy). Zkrátka a dobře máme tu rychlý spád, co den to čerstvá mrtvola a ty dva detektivy až v závěru napadne projít si seznam lidí, které mohli eventuálně naštvat tak, že jim podarovali místo v první řadě. Toto nebyl spoiler, toto je do očí bijící fakt. Abych jen nehaněla, tak starý Al a středně starý Karl k sobě docela pasují a pokud ani jeden z nich není váš typ, pak je tu ještě Brittany. Dnes za 3,5*.

• 5.12.2017  18:55

Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24