VenDulin85

VenDulin85

Vendula N.

okres Ostrava
bookworm... mluvil tu někdo o knize?

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 7.6.2017  18:55

Bláznivé dialogy jeden za druhým, bláznivá situace druhá za třetí, sem tam nějaká ta mrtvola... Ne, to nebylo přesné, mrtvola se tam vyskytuje každou chvíli a není to jedna a tatáž, převážená například v nějaké dodávce... Ne, to taky není přesný popis. Víte, co je přesný popis? Všechno je propojené. Možná byste si nevybrali holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho na vyřešení vašeho problému, ale to neznamená, že si tatáž kancelář nevybere vás. V lepším případě za asistenta, v tom horším za protivníka. Pro fandy Douglase Adamse povinnost.

• 29.5.2017  13:29
    1890 (TV seriál) (2017)

Těžko říct, jestli je to počin originální nebo katastrofa. Nebo originální katastrofa? Očividná pro- oblíbený žánr historická detektivka, přenádherný zámek Betliar (který jsem zažila s exkluzivní a nezapomenutelnou prohlídkou) i jeho okolí- kamera má co zabírat a umí to zabrat. Co se hereckého ansámblu týče, po třinácti dílech... výhrady nemám. Očividná proti- hudba (šmárjápannomilosrdná!), některé dialogy a hlavně vnitřní monolog hlavní postavy. Taky si někdy říkáte- mám radši knihu než film, tam je jasně napsané, co postavě probíhá hlavou. No, u Jánoše Martona jeho osobní myšlenky víme a obzvláště v prvních dílech jsem silně zvažovala přerušit sledování, protože jsem trpěla jak pes. Kvůli čemu jsem pokračovala a dotáhla to až do konce, byl příběh. Byla jsem zvědavá, jak a kdo a proč. Můj tip vyšel vítězně, možná se to dalo o 1-2 díly zkrátit, ale celkem to bylo přiměřené. Poslední nedostatek- asi to tam mělo působit vtipně a odlehčeně a... reálně?? :o Ti dvaja žandári. Naprosto je vystihuje Martonův vnitřní popis, který bych z fleku podepsala: "Když se rozdával rozum, ti dva přitom očividně chyběli."

• 25.5.2017  21:04

Už jsem konečně přišla na to, v jakém typu filmu snesu Dwaynea, heuréka! Jinak je to omalovánka více než pěkná, jen jsem celou dobu přemýšlela, k čemu tam bude dobrý ten dementní ko-ko-ko-hout se sebevražednými tendencemi, protože všechno by mělo mít nějaký smysl. Kromě věcí, které smysl nemají. Za mě poctivé 4 a (ať nežeru) půl*.

• 24.5.2017  10:02

Španělácké počiny jsou většinou dost dobré a ani Que dios nos perdone není výjimkou. Není to totiž vůbec učesané, záběry jsou neotřelé, postavy jsou... kuriózní a vraždy dost humusácké. Máme zde poměrně štědrou stopáž 126 minut, ale troufla bych si říct, že ani jeden záběr není zbytečný. Je to jeden z těch filmů, ze kterých vám není moc dobře po těle, ale o kterých víte, že jsou prostě jedinečné.

• 22.5.2017  19:05

Závěr čudný, ale jinak mi to sedlo jako zadek na hrnec. Vtipné, tak akorát zvrácené (přesně jako je zvrácená dnešní doba se všemi appkami, facebookem, sdílením fotek apod.) a dramatické jako italská domácnost. Mimo všechno to švitoření, smsky, jídlo a humbuk- všimli jste si, jak mají v tom obývacím pokoji nádherně zařízenou stěnu s knihami? K něčemu takovému bych se chtěla dopracovat...

• 1.5.2017  08:57
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Jonathan Strange a pan Norrell... Kniha je sice lepší, ale zlatému BBC se opět podařilo skoro nemožné a tak těch sedm dílů opravdu vykreslí dobu, atmosféru, magii i mágy. A to i přesto, že některé věci vynechá a jiné si tam (!!!) svévolně přidá, obzvláště v závěru. Je pravda, že jsem očekávala trochu více války, protože v knize to zabralo daleko víc prostoru, ale na druhou stranu televizní verze příběhu lépe vykreslila linku vztahu Jonathana a jeho manželky. Tam, kde Susanna Clarke zůstávala na papíře strohá, nám BBC podá fakt pěkný obraz, kterému uvěříte (samozřejmě i díky Bertiemu Carvelovi a Charlotte Riley). Co se povedlo na podtrženou výbornou, je obsazení, do jednoho herce tam vidíte všechny ty postavičky jak na šachovnici a po skončení se cítíte zase tak banálně jako po skončení knihy... nevíte, co teď budete dělat.

• 26.4.2017  19:36
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Na Sedmilhářkách mě asi nejvíc zaujala ta detektivní rovina, i když je jí věnováno poměrně málo prostoru (výslechy přizdikakavých a zapšklých rodičů moc nepočítám). Prostě si tak šest dílů a 46 minut z dílu sedmého říkáte, kdo to tam na terase natáhl brka a pak se to dozvíte > nádhera, stoprocentní katarzní prožitek. Celou dobu jsem se modlila- ať to není TA... ale ať to není ani TA... Mistrovsky zvládnutý scénář- sedm akurátních dílů, nic není nadbytečné, všechno šlape jako hodinky a nádherný soundtrack podtrhuje herecké výkony >>> pojďme do plných!

• 11.3.2017  09:23

Přiznávám na celé čáře, že mě Poláci se svým rom-komem dostali. A to jsem k celé Planetě singli přistupovala obezřetně jako k dvakrát zlevněnému sýru z Kaufu... Celou noc jsem přemýšlela, že tomu BUDU MUSET dát plný počet bodů, protože- ano, najdou se nějaké chybičky a občasné tlačení na pilu romantiky přes hranu mého vkusu, ale- ten konec, vážení, ten prostě nemá chybu. Tryskal ze mě smích ve všech jeho podobách (ano, doufám, že sousedi někam odjeli na wellness víkend) a Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha si mě získali.

• 14.2.2017  09:32

Napsala bych, že to byla bejkárna, ale nemělo to rohy ani koule. Hlavní gro filmu je jeho komediální stránka, nasmějete se opravdu moc, ale nad dějem nelze přemýšlet.. (opakuji, nelze!) Něco tak nekonzistentního (v porovnání s knihou, se kterou to má společné jen název a jména představitelů) se hned tak nevidí, zachraňují to herci (skvělá Klára Issová) a výše zmíněný humor.

• 11.1.2017  20:35
    Paterson (2016)

Jim Jarmusch umí točit o malých velkých věcech a to dokonale. Je to mistr pozvolného (někdo by řekl smrtelně pomalého) tempa, tentokrát nám předkládá týden života řidiče autobusu Patersona ve městě Paterson. Tím jsem pravděpodobně shrnula celý děj, pro atmosféru si musíte zajít do kina ;-). Ps: asi se začnu zajímat o poezii. Je pěkná.

• 31.12.2016  14:47

Bezprostředně po skončení filmu mi bylo řečeno, že to bude drahé. Proto zatím dávám 4* a vyčkávám věcí příštích... Takhle, celou první polovinu jsem byla lehce zmatená a ne moc nadšená (zdravím, VaHo! :)), což ovšem vzalo za své v polovině druhé, kde potěšeno bylo oko mé i sluch můj natolik, že ty čtyři hvězdy dávám bez uzardění. Závěrečných asi deset minut bylo hodně výjimečných, SPOILER POZOR SPOILER poprvé v celé historii mi nepřišla smrt tak krásně nezbytečná a logická a nevyrývala jsem "proč?!?" (a to je co říct, když mi je obvykle líto i androidů).

• 22.12.2016  10:21

A já se těch pěti* nebojím... díky čsfd jsem na to šla, polovinu doby jsem měla slzy v očích (ale zůstaly v nich, což byl kumšt!), ale byl to nádherný vánoční depresivně laděný film, který se povedl. Kdybych nebyla šťastná knihovnice s pětiletým plánem, perspektivami a sociálními jistotami, tak si potom z toho svého desátého patra i skočím (=kompliment tvůrcům), takhle jsem jen pozorovala hvězdičky... (kecá, sledovala stav smogu)

• 14.12.2016  19:17
    Lady Chatterley's Lover (TV film) (2015)

Knihu jsem nečetla (pššt), takže jako sociální drama o jednom britském trojúhelníku to nevypadá vůbec špatně, vlastně to celé uteče velmi svižně. Kdyby to byla má oblíbená kniha, tak tu prskám ostošest, že mi ji domrvili, ale takto nepolíbena sázím poctivé 4*.

• 3.12.2016  19:56
    The Crown (TV seriál) (2016)

Sto bodou pro UK. Podařilo se jim mě zaujmout, zajmout, pohltit. I když hodně z děje člověka naštve. V podstatě cokoli, co Alžběta chce (pro manžela, sestru, pro kohokoli), je zamítnuto, protože zvyky, vláda, bla bla bla. Prostě být královnou není takové terno, jak by se někomu zdálo. Herecké obsazení unikátní od Alžběty až po Winstona, ten konkrétně hraje v devátém díle tak, že mi téměř ukápla slza.

• 22.11.2016  18:37
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapla jsem si oblíbila v momentě, kdy si Kuneš a Lupínek, kamarádi do deště, vyměňují názory na inhalování nikotinu... Od té chvíle jsem věděla, že zase jednou vznikl český počin, který budu ráda sledovat a... co to tu kecám, prostě to žeru a basta! Úvodní i závěrečná znělka, Krušnohoří, příběh, herci, jedinou výtku bych snad měla k dějové nitce policajt vs. bývalá rozhoďnožka, ale to přičtěte mému jemnocitu. Sem s druhou sérií, než Čermáka vyčmuchá Hollywood!

• 13.11.2016  10:33

Jsou filmy, u kterých víte už od prvních pár minut, že to bude ONO (a to píšu zcela nezaujatě. Tak nezaujatě, jak jen může fanynka z řad cumbersisters). Z počátku jsem měla obavy, jak bude Benedict do Marvela napasován, ale to všechno se vytratilo tak rychle, jako "šistapade" z tržiště při policejním zátahu. Prostě geniální, čistě odvedená práce, kterou musíte obdivovat (musíte... chápete??!). Na závěr jedna velmi závažná otázka, která se dotýká nejen Marvela, ale potažmo i všehomíra: Co bylo v tom čaji??

• 11.11.2016  08:12

Pořád jsem přemýšlela, v čem se mi to líbí víc než předchozí film, když děj je tak nějak stejný... Pak jsem na to přišla! O Sněhurce-zmírající-lani-po-lobotomii se totiž jen mluvilo, ona sama se tam nevyskytovala. Už jen tento fakt mě přiměl k tomu, abych tomu napálila o hvězdu víc, Emily Blunt jako ledová královna je skvělá.

• 5.11.2016  11:19

Že je to předvídatelné? Tady mi to vůbec nevadilo, protože polovinu času se rozčilujete nad tím otravným nepodarkem, co ne a ne umřít, pak vklouznete do jeho komatozních představ, se kterými si tvůrci pěkně vyhráli, no a pak... pak si dáme Deli. Pistáciovou nebo čokoládovou? Jamie Dornan nebo Aaron Paul? V obchodě vám muka volby bryskně rozsekne francouzská hůl nějakého důchodce, ale v kině? Protože nechci vyzradit absolutně nic, tak jen napíšu, že závěrečné loučení dvou osob bylo to nejhezčí a nejdojemnější, co jsem za poslední dobu viděla.

• 13.10.2016  21:07

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.

• 8.10.2016  21:54
    Vzmuž se (2015)

"Najdu vůbec někdy toho pravého?" - "Má život nějaký hlubší smysl, nebo je to jen přehlídka trapných a méně trapných momentů?" - "Mám tomu dát za 3 nebo za 4*?" Ehm, trochu váhám, protože ty momenty, kdy to bylo padnoucí jak zadek na hrnec (a ve kterých se poznávají všichni ti, kteří takovou schůzku naslepo někdy podstoupili), se bohužel střídají s těmi druhými, kdy se maně chcete podívat na profil filmu, jestli to natočili Britové nebo Amíci.. těch emerických prvků tam bohužel pár je a působí značně rušivě, ale když si sečtete pro a proti, zůstane vám dojem dobré dvojky Simona a... Lake (hmf, zvláštní jméno, ale kdo jsem já, abych soudila), kterým to sedlo a to se počítá.

• 2.10.2016  16:56

Musela jsem komentář a hodnocení o den odložit, protože hvězdičkovat ve chvíli, kdy tomu váš hororový guru střelil odpad a guru mého hororového guru snížil hodnocení ze tří na dvě hvězdy mi nevyšlo jako nejlepší nápad... Co tak pěkného říct? Že mně to jako velká katastrofa nepřišla? (krom toho, že to není horor, ehm) A že ten akčnější ráz snímku seděl a líbil se mi až do chvíle v kostele, kde už to bylo lehce přes čáru? Takhle- čtvrtý díl už nenatáčejte, nebo by je ještě v jůesej mohlo napadnout, že to vlastně není tak špatný nápad s tím mordováním jednou za rok. Prostě třikrát a dost, to si radši vezměte zase na paškál dvacátý sedmý remake Pátku třináctého ;-).

• 21.9.2016  19:14
    Ostrov smrti (TV seriál) (2009)

Tvůrci ho sami přirovnávají k románu "Deset malých černoušků" od Agathy Christie... Tvůrci můžou přirovnávat do alelujá, ale slasher je jednou slasher a basta fidli. Nic tedy proti tomuto žánru, ale 13 dílů o tom, jak se vylidňuje jeden ostrov je dost velké sousto a můj názor je, že scénáristi měli ještě hodně večerů sedět u stolu a dumat, co s kým provedou. Nakonec váhám, jestli se přiklonit ke čtyřem nebo sklouznout na tři, ale protože si vzali málo na paškál tu zneklidňující protivnou devítiletou holčičku a taky to nechali dopadnout tak, jak to nechali dopadnout, zůstávám u tří*.

• 17.9.2016  18:54

Rok vzniku dobrý, ale ta Madonna... málem jsem to kvůli ní nedokoukala, radši ať se drží na pódiu. Příběh jako takový mi přišel zajímavější, než pak bylo jeho provedení, ale laní očka Rosanny Arquette, upínající se na jejího zachránce Aidana Quinna, to vyrovnaly do průměru a nebudu tudíž Desperately Seeking Susan pokládat za zcela ztracený čas.

• 17.9.2016  09:53
    Stay (2013)

Navzdory krásnému irskému akcentu mi to přišlo krapet... nedomrlé, nezáživné... nedotažené. Navíc mi tam ani nesedla Taylor Schilling. Jediné hodné pochvaly jsou pěkné songy (Lisa Hannigan rulez!) a úvodní + závěrečná scéna, které působí ganz přesvědčivě. Sledováno v původním znění bez titulků, takže divočina.

• 15.9.2016  16:44

Odvrácená tvář amerických dějin, lehce roztříštěný příběh (proto nedávám za 5*) a hlavně... smutný příběh. "Víte, že pro tohle není v našem jazyce vůbec pojem?" - "Pro co?" - "Vlastnit zem." - "Měl bys ho vymyslet."

• 17.8.2016  16:10
    Mathias Sandorf (TV seriál) (1979)

Tak tady se nabízejí v podstatě jen dvě možnosti. Buďto jste nečetli vynikající a dokonale nabitou předlohu Julese Vernea a budete si říkat, co je to za ošuntělého hraběte Monte Christa s divným scénářem a vrazíte tomu milostivě 2-3*. Nebo jste četli skoro každé léto Matyáše Sandorfa i po večerce a budete co čtvrt hodiny mlátit hlavou do zdi.. kvůli tomu, co udělali se scénářem. Zároveň budete cítit masochistické potěšení nad některými změnami v ději a hlavně si v poslední čtvrté části začnete znepokojeně říkat, že tohle přece nemůžou stihnout, než vám dojde, že si čtvrtinu knihy přetvořili podle svého (=prostě ji vypustili). Když už je jasné, do kterého tábora patřím já, shrnu to stručně- trpěla jsem jako zvíře. Takhle nesmyslně rozdělit příběh do čtyř nevyvážených dílů, zároveň po každém 'překvapivém' obratu nedát vůbec divákovi čas to vstřebat nějakým delším záběrem do prázdna, ale hned tam střihnout další akci, tohle se prostě Frantíkům nepovedlo. Celý příběh má vygradovat dramatickým 'božím soudem' a zatím to vypadá jen jako další schůze baráčníků v čísle 79. Jak píšu, trpěla jsem jako zvíře.. ale trpěla jsem krásně, protože herecké obsazení je jedna báseň a když odhlédnu od scenaria, nakonec z toho byl cítit maďarský vlastenec, hrabě Matyáš Sandorf. (německý dabing, slovenské titulky, life's good :-)

• 14.8.2016  22:09

Horor, který chce spíchnout dohromady nacisty, runy, krvavé obřady a farmáře. Zarytá fanynka by k tomuto dílku napsala, že Fassy byl postupem času čím dál tím méně seksy, až byl úplně nejmíň seksy. Za sebe říkám, že to třetí oko už bylo fakt mimo mísu a do módy nepřijde, ani kdyby to propagovala Hermiona.

• 13.8.2016  15:22
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Počátky českých dějin mám ráda, pokud si to ovšem všechno nevymyslel Kosmas o dlouhých zimních večerech... Břetislav, moravský kníže, má po otci původ udatných Přemyslovců, ale protože církev neuznala druhý Oldřichův sňatek s prostou Boženou, je považován za levobočka a tudíž nemůže počítat s tím, že by si ho vzala urozená dívka. Jelikož je ale cílevědomý a má filipa (a víc štěstí než jeho strýc Jaromír, stručně o něm- byl vykleštěn, oslepen, vězněn po většinu svého života a nakonec zavražděn- no není to pech??), unese tedy Jitku, dceru vévody z Bábenberka, aby svůj status vylepšil. Scénář byl spíchnut vtipně a přitom ohromně mile- pasáže, kde Břetislav popisuje Moravu, působí velmi hrdě a vřele (podobný dojem vyvolá jen popis Karla IV. českých zemí v Noci na Karlštejně). Ústřední dvojice nemá absolutně chybu, až si jeden neustále klade otázku, jak to asi bylo doopravdy? Kdyby takto, jsem spokojená.

• 7.8.2016  20:24

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Hrozně ráda bych dala třetímu Star Treku plný počet bodů, podle mě to byl zlatý hřeb celého víkendu, ale... nebyl lepší než Do temnoty, přestože postavy v příběhu jsem tak krásně sžité, že málem slyšíte odbíjet svatební zvony (Kostra a Spock).

• 7.8.2016  20:13
    Deadpool (2016)

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Největší překvapení letošní akce? Jednoznačně Deadpool! Původně jsem plánovala se u tohoto snímku trochu vyspa... ehm zregenerovat po první noci a připravit se na Kapitána Ameriku, který měl víkend uzavřít, nicméně neměla jsem šanci koukat na svá víčka zevnitř. Občas byl sice humor poněkud svéráznějšího zrna, ale jinak jsem nadmíru spokojená.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22