VenDulin85

okres Ostrava
mostly harmless

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 1.5.2020  10:06
    Belgravia (TV seriál) (2020)

Na začátku jsem si říkala, že to bude neškodné romantické drama, pak se to pěkně rozjelo a ono je šest dílů docela málo na to, aby se tam dělo bůhví co. Přišlo mi to jako příjemná sonda do britské smetánky po válkách s Napoleonem, jako bonus vsuvka ze života služebnictva. Potěší staří známí herci, bohatá výprava a hlavně některé dialogy žen, které jsou zde režisérkami svých osudů, přestože to navenek šikovně zastírají. Co chybí do páté hvězdy? Možná lépe zkonstruovaný závěr, více napětí a asi bych ocenila, kdyby karma padouchů pracovala trošku vydatněji, ale jinak nemám výhrad.

• 23.4.2020  17:20
    Jméno růže (TV seriál) (2019)

Všechnu dokonalost poznáte na začátku... v úvodních titulcích, které jsou vymazleným uměleckým dílem, to je přímo oslava Eca. Pak to jde z kopce, i když ne tak moc, jak tu naznačují jiní. S předlohou se seriál střetává tak na 70 %, herecké obsazení bylo zvoleno velmi šťastně a i vylíčení postav se vydařilo nadprůměrně. Chyby, mezery a nedotaženosti to samozřejmě má, ale i tak je to pěkný výlet do knihovny, pardon do kláštera s knihovnou. Trochu se tam vraždí, trochu tam někomu hrabe a kdo není na naší straně, musí být nutně kacíř, tuš na hranici s ním!

• 21.3.2020  20:33
    Emma. (2020)

Emma s tečkou... toto se mi nepíše lehce, každopádně asi takto: Američanka Anya Taylor-Joy byla opravdu nejlepší možná volba pro roli krásné a jemné (a britské!) Emmy? Pokud ano, svět je opravdu v pr..ekérní situaci. Harriet Smith je druhá chodící katastrofa a Miranda Hart nezúročila charakter slečny Batesové ani z poloviny. Pan Knightley, muž, u kterého jsme ve všech předchozích verzích poznali jeho pravé emoce až v závěru, má bohužel v tomto scénáři chovat se jako de... dedostatečně dospělý jedinec, omluvte mou rýmu. Novátorský přístup k původní látce má tady znamenat to, že postavy zhrubly a říkají věci, které se tehdy neříkaly (viz Harriet, vyčítající Emmě, že jen kvůli ní odmítla Roberta Martina + podezřívající, že chce Emma p. Knightleyho pro sebe; Emma lamentující nad nabídkou p. Knightleyho kvůli Harriet; Emma vysvětlující Robertovi Martinovi, že mu způsobila bolest...), tohle zkrátka NE. Na georgiánské době je právě přitažlivé to, že lidé samozřejmě cítili a prožívali, ale z úst už jim pak vycházely cenzurované větné celky, protože... tak to bylo správné a kdyby řekli to, co měli na mysli, nemohli by se ani na sebe podívat do zrcadla. Byli už zkrátka takoví, Jane Austen o tom napsala vtipný příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější a mě mrzí, že musím takovému paskvilu dát jen 2 hvězdy: jednu za bohatou výpravu a všechny ty serepetičky a druhou za paní Eltonovou, která jediná byla postavou na svém místě, bravurně ztvárněnou Tanyou Reynolds.

• 12.2.2020  19:49

Upřímně nechápu, proč se na to dívají lidi, kteří nemají rádi Arnošta Vašíčka... To je jako kdybych neměla ráda horory a pustila si Insidious. Projekt mě zajímal už z důvodu, že se na jeho natáčení podílela Katedra geologického inženýrství z VŠB-TUO. S tím, že dokument nabízí více otázek než vysvětlení, jsem srdnatě počítala a tak jsem nebyla zklamaná, ale trochu mě rozčilovalo, jak to bylo roztříštěné a pořád to dějově skákalo z Hradce na Veveří a nazpět. Jinak jsem celkem spokojená, při těch zkušebních vrtech tam bylo pěkné napětí, jestli se něco najde. Co bych přece jen více vytkla, je to, že když už tak pěkně popsali fresky v kostele v Jindřichově Hradci, tak mohli nabídnout i nějaké rozšifrování (byť by nikam nevedlo). Je vidět, že se tím nějakou chvilku zabývají, že znají různé fígle jako rosenkruciánskou abecedu a spol. a když už tu nemáme Roberta Langdona, mohli vyluštit něco ve smyslu "to jsme to tu ale pěkně vymalovali, co? Jestli se vám to líbí, dejte nám lajk na fb."

• 12.1.2020  20:02
    Maškaráda čili Fantom Opery (divadelní záznam) (2009)

Maškaráda je skvělá hra, pokud máte rádi Terryho Pratchetta. Bavíte se spoustou narážek, užíváte si známé postavy z Lancre i Ankh-Morporku a obzvláště závěr je vskutku... famózní. Divadlo v Dlouhé má jedinou smůlu, před jejich záznamem jsem hru viděla na vlastní oči v divadle Antonína Dvořáka v Ostravě a přestože nechci nikterak nadržovat košili před kabátem, tady se mi více líbila ostravská verze. Daleko více vtáhli diváka do děje, v druhé půli herci probíhali při honičce za Duchem hodněkrát přízemím přímo mezi diváky (ne, vůbec nebylo vtipné, když si ve stejný moment nějaká babička vzpomněla, že půjde na wc a střetla se s nimi :D). Ostravská verze také daleko více vytěžila z postav městské Hlídky, měli více prostoru a ten, jak známo, troll Navážka potřebuje. Zkrátka a dobře, v Dlouhé vede bábi Zlopočasná a Sardelli a pak rozhovor s Janem Kantůrkem v pauze.

• 15.12.2019  18:48
    Emma (TV seriál) (1972)

Na tuto sérii padne rčení, že "když je něco dobré, není to věrné a když je věrné, není to dobré" jako zadek na hrnec. Toto je snad první adaptace Jane Austen, která se mi vůbec, kromě několika okamihů, nelíbila. Představiteli počínaje a scénářem konče. Pan Knightley je naprosto nepadnoucí, Emma šílená a i zpěv a klavír Jane Fairfax (vždy a všude vychvalované a prostě nejlepší) jsou fádní a k bravurnímu výkonu talentované mladé dívky mají hodně daleko. Na druhou stranu tak scéna, kdy jí všichni uchváceně naslouchají, byla čisté herectví, protože to předstírání dalo zabrat! Prostě jeden nestačí žasnout, jak a kde se to mohlo pokazit, když tam postavy říkají své repliky věrně...

• 29.11.2019  17:10
    Deep State - Season 2 (série) (2019)

Druhá sezóna Deep State přinesla opět zajímavý problém:  Once upon a time in Mali a dvě časové linky se tentokrát nemíjí o tři dny, ale o celé dva roky (funguje to, kupodivu). Zkrátka co se před dvěma roky (tudíž před season no 1) v Mali upeklo, to se tam teď jí. Celé je to samozřejmě drsné až na půdu, opět se tu postupně vyhrožuje vykostěním členů rodiny snad všech postav, až si jeden řekne, že to už tu bylo, ale... jednak to funguje skvěle a pak si člověk uvědomí, jak rychle mezi první a druhou sérií pozbyl nevinnosti a naivity a ve dvojce už to všechno bere jako fakt a ne jako hrůzu. Kromě ústřední dvojky klaďasů Karimy McAdams/Joe Dempsie se mi líbila i dějová linka okolo Nathana Millera (Walton Goggins) a i když jsem čekala trochu jiný konec, zklamaná jsem nebyla.

• 24.11.2019  07:59
    Tolkien (2019)

Začátek filmu je skvělý, bez chyby. I potom dějové lince s Edith nemám co vytknout. Je to téměř pohádka, že se potkali dva lidi, kteří si takhle rozumí. Pak přichází hrůzy první světové a já se začínám bát, že víc už nebude. Že jsem čekala od dvou hodin stopáže více jeho života a ne jen pak titulky v závěru s různými dodatky. Pak si ale vzpomenu, že to natočili Amíci a říkám si, že je to vlastně dobré.

• 28.10.2019  12:23
    Sanditon (TV seriál) (2019)

Vlastně mi to přišlo zábavné... většinou se mezi postavami v romantické sérii stihne takový ten twist ala "je to nesnesitelný pitomec >>> miluju ho a nemůžu bez něj žít" pouze JEDNOU, ale v Sanditonu to zvládli otočit hned NĚKOLIKRÁT (jak říká Sherlock u 'zloděje' vypadlého z okna "I lost count"). Oproti knižní předloze je to moderní, odvážné, líbivé a závěrečný tah na branku je drtivě totožný s jinými sériemi (chybí). Váhám, co dál napsat, abych nespoilerovala... Asi takto: jako romantická série z regentské éry to není vůbec špatné, protože Britové UMÍ (detaily, dialogy, scenérie). Jenom asi člověk musí zapomenout na knihu a její jemné, vtipné, ironické a zároveň laskavé narážky spisovatelky, která ze svých postav nedělala blbce.

• 28.10.2019  09:57

Aristokratka místy potěší, rozhodně neurazí, ale žánrově to vyjádřit jako 'komedie' je myslím silné slovo. Snímek táhnou herci a dokonalé in i exteriéry, jen se nemohu rozhodnout mezi 3 a 4. Dnes dám víc, ale tohle je jeden z těch snímků, kdy lituju, že tu není trochu širší škála hodnocení.___ zlatohorské kino plné do posledního místečka! :-)

• 19.10.2019  19:25
    Sanditon - Episode 1 (E01) (epizoda) (2019)

Minimálně začátek příběhu napsala Jane Austen, což vzbuzuje mou okamžitou zvědavost. Řekla jsem si, že pro jednou to udělám reverzně a nejdříve se na sérii podívám, než si o ní přečtu, ale po prvním díle měním názor, back to the book... Já prostě musím, MUSÍM vědět, jestli je o té scéně v parku ala "jsou tu vidět i jeleni... ale jsou velmi plaší" v knize nějaká podstatnější zmínka, nebo si ji z prstu vycucal ten.. Andrew Davies. Pokud ne, tedy... úchylák jeden! Pokud ano, tak... hmm, budu muset přehodnotit názor na J.A.___ Jinak má to osm dílů, takže první díl je jasně rozjezdový a moc nikam nespěchá, ale i tak na jeho konci při nádherné hudbě prvního plesu v přímořském Sanditonu pochopíte, jak to skončí. Minimálně pro jeden pár. Musela bych se hodně seknout, kdyby ne.

• 5.10.2019  19:30
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Sir Terry. Neil. Michael Sheen a David Tennant. Po těchto jménech vám je pak skoro jedno, jestli ten konec světa přijde, protože jste do děje zažraní jako mol do kožichu a v mezičase si ještě stihnete vychutnat drobné perličky, jako vojáka u letištní brány, čtoucího Americké bohy nebo třeba klející anděly... Na druhou stranu jako fanynka Pratchetta a Gaimana ("logika" zápletky je taky trochu cítit Douglasem love him Adamsem) chápu, že to nebude každého šálek kávy. Pokaždé, když čtu/koukám na něco od těchto chlápků, mám pocit, že píšou o mém světě, ve kterém jen nějakým krutým (nebo zlomyslným?) nedopatřením nežiju a... díky nim se v něm můžu octnout aspoň na chvilku. Thank you, guys.

• 22.6.2019  09:36
    The Tenant of Wildfell Hall (TV seriál) (1996)

Sestry Brontëovy neměly na růžích ustláno (tyranský otec, zhýralý bratr), přesto ze svých krátkých životů (Anne se dožila pouhých 29 let) vymáčkly maximum. Na papír, abychom byli přesní. Tohle nepřestanu obdivovat a zároveň mě nepřekvapuje, jaké záporáky stvořily- vždyť je viděly okolo sebe. Z tohoto zpracování přímo dýchá mizerie a zmar, ale nechybí naděje. Měla jsem problém s Tarou Fitzgerald a částečně i se scénářem (každá odchylka od knihy byla na škodu), proto nakonec volím průměr.

• 4.6.2019  20:52
    Stockholm (2018)

Stockholm aneb jak to tehdy asi bylo (když stockholmský syndrom začal psát první stránku své historie)... Musím říct, že úvodní trailer mě strhnul a i většina filmu mě naladila na příjemnou vlnu "no nemuselo by to být špatné, pracovat v bance, kterou někdo přepadne", ale závěr, možná i kvůli tomu chování policie mě trochu rozladil, že nějak nemůžu jít do plných. Otázkou je, jak by to vypadalo, kdyby to natočili Švédové, každopádně USA se snažilo vrátit do roku 1973 se vší parádou. A i kdyby nic jiného, tak tu máme Noomi Rapace, která je jedním slovem nezabudnutelná, Ethan Hawke hraje troubu tak dobře, až si říkáte, jestli... (ne, nebudeme zlí!) no a Mark Strong mi přijde ne úplně využitý, ale hraje klasicky dobře. Za soundtrack taky půl hvězdy, sečteno podtrženo 4,5*.

• 5.5.2019  17:40

Road movie s hlavním hrdinou, který je trochu ňouma, ale jinak strašně hodný člověk. Colin vede trafiku, protože to byl nápad Sandry. Taky jí pořídil pěkný domek. Akvárko s rybičkami. Nemají děti, protože je Sandra nechtěla. Tak žijí šťastně a spokojeně, dokud Colin nezjistí, že mu Sandra zahýbá s kamarádem z šipkařského týmu. Aby dal svět převrácený vzhůru nohama zase do normálu, vyráží na mopedu do Blackpoolu, kam odjeli všichni na turnaj v šipkách, aby získal Sandru zpět. A cestou, venku ze své rutiny-ulity, potkává různé lidi. Michael Sheen je naprosto perfektní Colin- bolest ze ztráty, zmatení a naivitu mu uvěříte bez problémů. Navíc snímek nemá takový ten klasický konec, čímž mě dostal ještě více. Pozitiva a sociální jistoty: 1) děj příběhu se odehrává ještě v době před mobily, multikulti a genderovou vyvážeností; 2) hrdina projde kvalitním vývojem, byť si zachová svůj pel; 3) ve snímku zazní naživo folková zpěvačka Kate Rusby, která vás dostane svým nádherným hlasem; 4) zjistíte, že Mark Strong umí i stříhat; 5) začnete být vážně zvědaví na Blackpool...

• 10.3.2019  08:14
    Smrt na Nilu (1978)

Jsem ze srdce ráda, že jsem "vyrostla" na poirotovkách s Davidem Suchetem, protože vidět nejprve toto, nevím, jestli by mě to tak chytlo za srdce... Nějako uječený dabing a hlavně příšerně namluvený Peter Ustinov (originál jsem neslyšela, pokud je to věrně převedeno, tím hůř). Tolik ke kritice, jinak je to vražda jako řemen, jedna z mých (dvaceti) nejoblíbenějších od Agathy. Sázku na jistotu tvoří hvězdné herecké obsazení, za všechny uvedu urýpanou Maggie Smith. A v neposlední řadě oceňuji humor tam, kde bych ho nečekala: "Kobra!! Nikdy jsem neviděl takového plaza v kabině první třídy!"

• 2.3.2019  15:47
    Grantchester - Série 4 (série) (2019)

Čtvrtá řada Grantchesteru je trochu jiná, v rytmu rock'n'rollu, ale ne horší než ty předešlé (ergo výborná, kdyby někdo náhodou přehlédl těch five stars). Na přetřes přijdou témata jako rasismus, náboženský fanatismus (můj oblíbený, bože jak já ty pánbíčkáře nesnáším!), zneužití pravomocí a hlavně bouřlivý pokrok doby- počítače... Čím déle znáte postavy, tím víc jim přejete jen to dobré, ale když se někomu pořád dějí zlé věci, musel by být světec, aby je unesl. Ještě že tu je přátelství, pinta piva a backgammon. Ach jo, jak mi bude chybět tenhle svět, what the Dickens!

• 20.2.2019  20:52

Moje hodnocení snímku nelze brát vážně, protože obvykle nadržuju filmům, kde vládnou knihovníci ;-). A teď trochu seriózně. Bylo to prostě věrohodné, byť krapet dlouhé. V zemi mnoha kmenů, kde se snaží dodržovat tradice a korán a tak podobně, ale na druhou stranu bojují s chudobou a nemocemi a vykladači víry řeší převážně to, jestli jsou léky ze 'západu' ďáblovým nástrojem, nebo požehnáním.... tak v této zemi najednou kápne ropa. Trochu víc než kápne. De facto prší jen se leje, akorát směrem nahoru. A jako naschvál prší hlavně na hranici území dvou sultánů, každý z nich je zvyklý řešit situaci svým způsobem a zároveň ví, jak zareaguje ten druhý. Schválně, jestli si tipnete správně, který z nich vyhraje- ten, který rozdává zlaté rolexky, nebo ten druhý, pro kterého peníze nic neznamenají? Překvapením je, že to vlastně není o nich, ale o jejich dětech... Na závěr bych ocitovala rozhořčený výkřik Antonia Banderase, který je... všeříkající: "Mesiáš?! Vždyť je to knihovník, proboha!"

• 18.2.2019  20:34

Labyrint lží je jedním z mála příběhů, kdy jsem nejdříve viděla film a pak až četla předlohu a asi je tak dobře, protože jsem při čtení své postavy viděla tak živě, jak jen to bylo možné. Kniha Davida Ignatiuse je lepší v podání pointy a závěru, ale film se zase vytáhl, protože vynechal všechny postelové scény a změnil postavu Ferrisovy milé. Zaměnit Američanku za Arabku byl super tah a nechat snímek, aby byl tím, čím má být- zákopovou válkou mezi CIA a džihádisty, to už byla jemná chirurgická práce, kde by každá romantická scéna navíc působila jako pěst na oko. Protože jsem tedy četla a zřela, musím pochválit výběr herců, protože Russell Crowe je fakticky Ed Hoffman, přestože kvůli tomu musel přibrat. Haniho Salaama by zase nemohl hrát nikdo jiný než Mark Strong. Jediné, co mi nepřišlo přirozené, byly temné čočky zasazené do Leových očí... tady fakt mohli vybrat někoho, kdo by i vypadal, že má arabské předky, ale to už bych asi chtěla moc. Za ty čočky teda jedna hvězda dolů, jinak... doporučuji knihu, lidi čtěte ;-).

• 5.2.2019  10:34
    Grantchester (TV seriál) (2014)

Grantchester je pohlazení pro Britofilovu duši, vrátíme se zpátky do roku 1953 na předměstí Cambridge, kde na své trase na bicyklu dostává nekonvenční vikář zajímavé nápady a pomáhá policii s různými případy. Jednak se tvůrcům mimořádně podařilo prostředí anglického venkova (plus nádherného univerzitního města), bezchybnou linii tvoří i spolupráce vikáře s tím nejklasičtějším poldou, jaký tehdy byl k mání. Po druhé sérii 100% spokojenost (když si teda odmyslím romantickou linii postavy Amandy, která mi teda lehce leze krkem... ano, tuto dějovou linku bych obětovala, jsem cynik). ___ po třetí řadě pořád plný počet bodů, i když si stojím za tím, že bez Amandy by bylo líp. Nezapomeňte na Christmas Special mezi druhou a třetí řadou ;-).

• 29.1.2019  17:24
    North & South (TV seriál) (1975)

Na tuto minisérii jsem se podívala, protože mě zaujalo, že zde hraje Tim Pigott-Smith roli syna pana Halea (zatímco v sérii z roku 2004 hraje pana Halea samotného), ale měla jsem s tím celkově problém, protože ať tvůrci zamýšleli, co chtěli, hodně scén působí nechtěně komicky. Přestože se má jednat o vážné momenty v životě lidském- revoltující dělníci, žádost o ruku, rodinné shledání, tak emoce nepůsobí (nebo aspoň na mě nepůsobily a to já jsem schopna se dojmout i u reklamy na aviváž). Obzvláště ti dělníci "napadající" dům mi přišli tragičtí. Pořád jsem čekala, kdy mi začne být Patrick Stewart jako pan Thornton sympatický, jak tu avizovali jiní (že to chvilku trvá), ale bohužel ten okamžik nepřišel a v závěru, kdy náhle zakřičí jméno hlavní hrdinky, jsem se šíleně lekla a málem odhodila notebook v dál...

• 4.1.2019  09:33
    Pasažéři (2016)

Romantické sci-fi o dvou Pasažérech, kteří spolu uvízli v jednom dramatu a vytřískali z toho kapku dobrodružství... romantické sci-fi, to je jako kdyby Pán času byla ženská... (počkat, ona už je, třináctý Doctor... tak znovu!) Pokus číslo dva- zatímco pánové sní svůj ne-zcela-dry sen o tom, jak by probudili a zaměstnali Jennifer, podívám se na ten příběh ze svého úhlu pohledu. Podle mě totiž měla být Jen vděčná, že ji probudil... fakt. Poznala lásku svého života, což je obrovské štěstí a náhoda... které teda jasně, kapku Chris pomohl, ale dali se do kupy, zasadili strom, putovali vesmírem a tak dále. Vůči čemu tedy mám výhrady? Ano, vůči té silně poruchové lodi, která měla sama někam putovat sto dvacet let, zatímco všichni vesele (no, vesele..) hibernují. Nechápu, že něco takového svěřili výhradně do péče technice... Jako THP zaměstnanec technické univerzity totiž vím, jak technika (ne)funguje. Cokoli se může pokazit, se pokazí. Tam aspoň měli barmana Michaela androida Sheena, který vám nalil čistou a bez ledu, já tak můžu leda s úsměvem zkusit "a nechcete se zatím podívat dovnitř? Ono se to mezitím třeba rozjede... jo, jděte brankou, turniket taky nefunguje..." (!!!) Zpátky k filmu- zkrátka jsem na vážkách, jak to celé ohodnotit. Ústřední dvojka bez chyby, vesmír pěkný, loď teda na dvě věci... jako necílová skupina tedy nakonec střílím za tři (Chris, Jen a strom).

• 27.11.2018  20:24

Akční/komedie s Milou Kunis... to děvče musí být masochistka (nebo knihovnice). Každopádně nebylo to tak zlé. Tvůrci si očividně dělali legraci sami ze sebe, z těch okolo a i všech ostatních, zkrátka dostanete oddechovku plnou dobře natočených akčních scén (což příjemně potěší) plus pár už trapnějších chvilek s Kate McKinnon jako DPH. Kdo ji tu ale kritizujete, tak si prosím uvědomte, že to měla ve scénáři, takže jí nic jiného nezbylo. Na rozdíl od McKinnon si ale velkou pochvalu zaslouží ona mladinká assasínka (a taky to měla ve scénáři, to máte holt těžké).

• 15.11.2018  18:32

Detektivka je až na druhém místě, na tom prvním je humor a tropení si šprýmů z detektivek. Když se na to tak díváte (obzvlášť na závěr), tak byste chtěli, aby byl Josef Kemr váš tatínek. I když já osobně králíka nejím.

• 12.11.2018  19:39

Tah na branku zůstal někde... zřejmě na tahu, když se tam tolik chlastá.

• 7.11.2018  19:43

Romány Nicka Hornbyho psal sám život a Nick mu koukal přes rameno a dodal svůj laskavý nadhled. Proto při každém dalším filmovém zpracování všichni fanoušci trnou, co z TOHO zase bude. 'Juliet, naked' se myslím povedla, přestože by potřebovala o trochu delší stopáž, aby "pouze diváci" pobrali a plně ocenili postavu Tuckera Crowea a jeho otcovské problémy. Kromě toho má Nick (jako vždy) krásně vykreslenou hlavní hrdinku, kterou s grácií zahrála Rose Byrne.

• 3.11.2018  19:53
    Hadrián z Římsů (divadelní záznam) (1980)

"Kanec, vzteklý kanec na mě se řítil... vyhnouti se nebylo možno." (Skoro mi to zní jako Sibylino proroctví, ani nevím proč. Každopádně hra báječná a vinohradské divadlo též.)

• 30.9.2018  11:14
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Série, která mě přiměla přečíst knižní předlohu (zábava na měsíc a půl zhruba), což je co říct... Po přečtení tedy můžu směle prohlásit, že tato verze je knize velmi, velmi blízko. Zachytila všechny důležité momenty a postavy a udělala to tak, že se mi to líbí. Až jsem si řekla, že Tolstoj má určitým způsobem blízko k Austenové a mohl se s ní poradit v jediném bodě, kde jsem nebyla spokojená (osud Soni). Ostatní záležitosti- výprava, herci, hudba, všechno za jedna. Ve chvíli, kdy se do sebe Andrej Bolkonskij a Nataša Rostovová zamilují, se vy zamilujete také.

• 25.9.2018  20:16

V dnešní době hodně nenápadná a skromná záležitost, o to víc překvapí, že se spousta scén natáčela v Praze a přilehlém okolí (a taky, že je eRková, ale... jo, ta scéna skoro na začátku, piáno v bytě by nemělo chybět :). Catcher určitě má co nabídnout už svým námětem a hereckým obsazením, ale ve scénáři šlape nesměle jako mravenec v kádi se zelím, chtělo by to trochu fortelnější a přitom umnější úchop. Nejlepších je bezpochyby posledních dvacet minut, šachová partie odehrávající se pouze v hlavách dvou důstojných protihráčů a pak závěr (ne že budete jako já a vyspoilerujete si to sami sobě na wiki ;-). Dnes za tři a půl (tady musím dát 4, protože 53% není adekvátních) a opět potvrzeno, že čím méně očekávání, tím líp.

• 12.8.2018  13:58

ČSFD filmový víkend v Boskovicích 2018. Film, kterého jsem se obávala z celé šestky nejvíc a kterého se i POMO a strifer obávali tak moc, že při každé zmínce o něm se snažili zapůsobit na diváky, aby mu dali za pět, aby se tak poznali ti, co na něj byli v letním kině v Boskovicích... No za plný počet nedám, ale možná i z absence spánku vidím samu sebe, jak uděluji tři hvězdy. Nevím, jestli mi totiž něco bude schopno vymazat z paměti chvíli, kdy pořadatelé museli stopnout film skoro na začátku, když bylo třeba utnout/zpacifikovat/vyvést na šrot opilého strejdu, přičemž promítač bravurně pauznul film v momentě, kdy většinu plátna zabírá tvář Jasona Stathama s jeho pověstným pohledem ala "I will end you". Druhá hvězda je za Stathama, třetí za Meg- opravdu jsem nečekala, že se budu tak často guilty pleasure smát.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25