Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Osvěžující a vtipná komedie, co má hlavu a patu s notnou dávkou úžasné scenérie z Grónska, Islandu a Himalájí. "Where do we land?" - "We don´t...you have to jump (into the water). Go, go, go, jump now! Go, go, go... - No, I meant the other boat!" :-)

Hašišbába (2012)

Bílá vdova podle Francouzů; chvílemi se zasmějete, dobré zpracování, ale na 5* to není.

Víno roku (2008)

Pohodový rodinný film na deštivý večer. Trocha humoru, dobrý příběh a Alan Rickman v jedné z (bohužel) vedlejších rolí. Po zhlédnutí budete mít chuť zajet si koupit a ochutnat kalifornské víno.

Vampire Boys (2011) odpad!

Otřesné provedení rádoby dramatických scén poslepované špatným scénářem a doplněné "hudbou", která se k ději a scénám vůbec nehodí. Dejme stranou gay tématiku, a najdeme lehký nádech Twilightu: nový kluk, který přijede do školy? Čtyři upíři, kteří vejdou na školní pozemky nápadně připomínají scénu s jídelnou. Také nechybí historka o tom, že upíři by mohli přežít na zvířecí krvi a skutečně nezemřou na slunci. Celkově tomu chybí jakýkoli dějový náboj, a řešení problému je vměstnáno do posledních 4 minut filmu (a že jim to trvalo). Rozhodně to nestálo ani za přemlouvání, že se to třeba do koce filmu zlepší. Nezlepší.

Temný rytíř povstal (2012)

Přehršel akce, spec. efektů a dobrý scénář. Dobrý, ne vynikající. Trocha brutality a předvídatelný děj. Dvě a půl hodiny čekání na to, když už přijde nějaká zábava (v podobě zvratu v ději, nějaké hlášky nebo hluboké myšlenky), a ona nepřijde. Jen příslib na další pokračování. Kdy můžeme čekat Batman a Robin?

Jidášův polibek (1998)

Emma Thompson a Alan Rickman jsou prostě skvělá dvojka. Skvělý hlášky, akce, a hlavně, co se už moc nevidí: nepředvídatelnost děje. Vzdáleně mi to připomíná Pulp Fiction (říkám, že vzdáleně).

Yamakasi (2001)

Trochu humoru, dobrá akce, průhledný děj, a troška klišé. Zkorumpovaní doktoři a politici jsou zlo a a policajti jsou pitomci. Krást pro dobrou věc je odpustitelné, hlavně že to skončí happyendem. Hodina a půl jednoduché zábavy, na které jsou dle mě nejlepší scény lezectví a francouzský rap.

Loin (2001)

11 let uplynulo od vydání filmu, a přesto, jen 7 hodnocení. Mezi americkým přehršlem akčních, komiksových či jiných fantastických filmů, je tento příjemným zpestřením. Obávám se však, že český divák ho nedocení a možná ani nepochopí, a to kvůli nedostatku znalostí země a kulturních poměrů. Film byl promítán na Festivalu filmu v Benátkách 2001 (58.mostra internazionale d´arte cinematografica)

Ovládací panel