campix

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 10.6.2018  16:25
    Tomb Raider (2018)

Ani nemůžu říct, že by to bylo zklamání, protože jsem vlastně nic nečekal. Tahle herní série se prostě nedočká kvalitního filmového remaku. I v tomto případě se jedná pouze o jakýsi průměrný akční snímek, jelikož co se týče dobrodružné linky, tak té si tu moc neužijete (rafinovanější příběh a větší dobrodružství zažijete např. v herní sérii Uncharted). Alicia Vikander je samozřejmě kvalitní herečka, ale tady její přednosti nevyniknou a ty přednosti, které by hlavní hrdinka měla mít, chybí. Vypadá tu na patnáct let a i když svalové hmoty něco nabrala, tak ty akční stunty jí moc nevěřím. Veskrze průměrný film.

• 10.6.2018  12:11
    Metanol (TV film) (2018)

Česká televizní tvorba vystrkuje růžky a v krátkém sledu za sebou vypouští dva kvalitní počiny Metanol a Dukla 61. Metanol se zabývá tématem metanolové aféry, která před pěti lety ochromila Českou republiku, na svědomí měla desítky životů a zapříčinila prohibici. Poměrně ambiciozní projekt kladoucí si za cíl popsat průběh této aféry, jejíž strůjci nakonec vyfasovali dlouhé roky ve vězení. Ukázka české vyčůranosti a zároveň blbosti a touhy urvat si pro sebe alespoň pár korun, za kterou zaplatilo životem nemalý počet lidí v především sociálně slabších regionech a slabších vrstvách, kde konzumace levného alkoholu probíhá ve velkém. Po technické stránce solidně provedené, ale co film sráží je vyloženě béčkové herecké obsazení, které je opravdu znát. Jediný, kdo snese nějaké přísnější měřítko je Lukáš Vaculík, ale i tak hodně povedený český televizní projekt.

• 10.6.2018  11:45
    Love (2015)

Další Gaspar Noé a jeho koketování s tím, co je ještě možné ukázat na velkém filmovém plátně. Jenže v tomto případě to bylo občas až příliš za hranou a úplně se nedivím reakcím divákům, kteří tento film navštívili v kině. Jelikož tady už ani nejde o hranici mezi filmovým uměním a pornografií. Tady už ta hranice absolutně chybí a otevřenost některých scén je až šokující. Pro mě osobně lehké zklamání, jelikož jsem čekal, alespoň vizuální zpracování ala Vejdi do prázdna. To se tady nekoná a jedná se pouze o sledování vztahů rozbitých lidí, pro které tentokrát nemám větší pochopení, okořeněné otevřenými sexuálními scénami.

• 10.6.2018  11:42

Tak i Finové mají moderní válečný velkofilm na hollywoodské úrovni. Jedná se o již několikáté zpracování finské knižní klasiky Neznámý voják, které nás zavede do bojů Finů proti Rusům během Druhé světové války. Viděl jsem prodlouženou tří hodinovou verzi, takže již tak pozvolné tempo bylo ještě více rozmělněné, ale i tak tomuto filmu rozhodně slušelo. Tady nejde o efektní scény a melodrama, ale o špinavou realitu zákopové války vedenou uprostřed těch nejhlubších finských a ruských lesů obklopených stovkami jezer. Akce je poměrně dost a přímo z ní sálá to reálné napětí a špína. Hrdinové umírají bez varování a většinou bez větších fanfár, prostě řadoví vojáci. Opravdu mě Neznámý voják hodně potěšil a Eero Aho je mým novým osobním objevem. Jeho postava protřelého, hvězdného vojáka, který se nikdy a nikomu nebojí říct všechno na plnou hubu, byla výborná.

• 2.6.2018  10:57
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Druhá série je krokem kupředu. Samozřejmě se nedá moc srovnávat s Americkým originálem, jelikož tam ta léta sérii už více poznamenala strategickou hru soutěžících a také nelze nevidět propastný rozdíl mezi financemi. Druhá série Robinosonova ostrova se posunula kupředu především díky moderátorovi, který již působí suveréněji a více výrazně, a také díky samotnému castingu, jelikož je tu více zajímavých hráčů, kteří mají i nějakou taktiku a snaží se hrát, ne tak jako tomu bylo v první sérii. Samozřejmě je tu několik individuí, kteří o této hře nevědí absolutně nic a tak není nouze o nelogické až dementní tahy. Největším mínusem je opět roztahanost na asi milion dílů, kde se každý druhý díl absolutně nic neděje a nekonečný přísun nudných dílů je hodně ubíjející, takže ani tentokrát jsem nedokázal dokoukat celou sérii a odpadl jsem v průběhu. Zarážející je, že ani nemají dostatek materiálu a ta se některé scény a záběry opakují i v několika dílech po sobě i mimo tradiční rekapitulace a někdy se mi zdálo, že jim i důležité věci utekli, když se řeší nějaký konflikt vytvořený situací, která vůbec není na záznamu. Dalším minusem jsou občas prapodivné tahy produkce, kde se to jen hemží tajnými imunitami a některé osoby nemohli být zhruba polovinu série vyloučeny, včetne lékařského zásahu, kdy v Americe hráč končí, tady se po pár dnech vrací. Je to určitě krok kupředu, ale nemůžu se zbavit té hořké pachuti, kterou stále zanechává. Uvidíme, co přinese tato série dále.

• 2.6.2018  10:44

Mám s Rudou volavkou podobný problém jako třeba s Atomic Blonde, jenž je také dobovým špionážním thrillerem, ale oproti Rudé volavce má Atomic Blonde alespoň nějaký styl, koule a jednu z nejlepších akčních scén roku. Kdežto v tomto případě se jedná o veskrze kvalitně provedené řemeslo, ale zbytečně unylé a bez výraznějšího momentu. Jennifer Lawrence není mojí oblíbenkyní a ani tady se to rozhodně nezlomí. Zároveň mě překvapuje její nahota, jelikož dívky se v Holywoodu musí svléknout na začátku své kariéry a ne až poté, co se z nich stane hvězda první velikosti. Celkově je Rudá volavka trošku delší než by měla být, bez výrazného momentu a veskrze průměrná a to ani nemusíme řešit otravný přízvuk všech zúčastněných.

• 26.5.2018  23:57

Z mého pohledu hodně zbytečný dokument, který sice z velké většiny hlásá pravděpodobně pravdu či velmi zajímavé skutečnosti, ale problémem je jeho forma a vlastně celkové poselství, že jsme z velké části, co jíme asi tak nějak přijímáme všichni, že jíst nezpracované jídlo a zeleninu by bylo ideální, ale neděje se tak, to víme asi taky. Bohužel sledovat 80 minut mluvící hlavy, které na Vás chrlí jednu informaci za druhou je velmi nezajímavou formou. Michael Moore vše podává alespoň atraktivní formou a tak dokáže více zviditelnit dané téma.

• 26.5.2018  11:58

Dvě hlavní devizy má Nadaný žák a těmi jsou nesmírně silné téma, ze které často až mrazí, a pak také výkon Iana McKellena v jedné z hlavní rolí. Jako bývalý nacistický důstojník, který uprchl do USA a po dlouhé době na něj narazil jeden mladý student, který byl jeho osudem více než fascinován. Zní to hodně zajímavě, ale v mých očích filmu trošku uškodila závěrečná katarze. Já osobně bych dějovou linku vedl trošku jinam. Zároveň mě také nepřesvědčil Brad Renfro, tehdejší dětská hvězda, která mi moc nesedí. Na druhou stranu potěšil Jan Tříska v menší roli. Sice průměrný film, ale svým námětem tak zajímavý, že stojí za shlédnutí.

• 26.5.2018  10:13
    Deadpool 2 (2018)

Klobouk dolů před tím, co Ryan Reynolds a spol dokázali i podruhé. I přes to, že odešel (byl odejit) jeden z hlavním mozků stojících za jedničkou. Je opravdu těžké navazovat na úspěch prvního dílu, který měl v mnoha ohledech nespornou výhodu oproti svému pokračování. Očekávání lidí byla veliká s troufám si tvrdit, že je Deadpool 2 rozhodně naplnil. Začátek je sice velmi pozvolný, ale se stopáží kolem dvou hodin je následně stále spousta času se vybláznit. A o tom přesně Deadpool je. Akce napěchovaná hláškami, kulturními referencemi, hvězdnými camei a občas velmi brutálními scénami. Jak hlásá plakát: Všechno bude větší! A ono tomu doopravdy i tak je. Opravdu nemám moc, co vytknout. Nové postavy fungují skvěle v čele s Cablem a Domino a Vám nezbude nic jiného než se královsky bavit. Potitulkové scény geniální. Opravdu se tvůrci vytáhli i podruhé.

• 25.5.2018  21:44
    Noční hra (2018)

Typická zábavná jednohubka, které po většinu času zbytečně nesklouzává k nějakým laciným nebo fekálním vtipům. Celkově se dá říci, že se sice nejedná o nějak rafinovanou záležitost, ale rozhodně dokáže zpříjemnit sobotní podvečer. Zajímavé herecké obsazení, kde poměrně dobře funguje chemie, pár twistů, které jsou často očekávané, ale i tak příjemně osvěží. Zároveň geniální role pro Jesseho Plemonse. Z poslední doby jedna z nejlepších odpočinkových komedií. Nelze jinak než doporučit.

• 21.5.2018  00:31

Popravdě jsem neměl od Black Panthera, žádná vysoká očekávání a pravděpodobně se to i vyplatilo, jelikož i když se jedná o jeden z těch slabších Marvel originů, tak jsem se poměrně bavil. Líbí se mi klasicky snadno odlišitelný feeling od ostatních originů a nové postavy poměrně slušně bavili. Natolik, že se dalo odhlédnout od přehlídky žánrových stereotypů a klišé. Vlastně žádná část filmu nijak významně nevystupuje a jedná se tak pouze o průměrnou popcornovu zábavu, se kterou na druhou stranu nemůžete šlápnout vedle.

• 6.5.2018  23:21

Kdo by to byl do Johna Krasinskiho řekl, že nám naservíruje jeden z nejoriginálnějších hororů posledních let, jehož hlavní devizou je ticho. Strašlivé ticho, které děsí, ale zároveň dává naději, že jste v bezpečí. Atmosféra tvořená tichem však naráží na největší problém, a tím jsou návštěvníci českých kin, jelikož je pro ně nadlidským úkolem, být ticho alespoň pět minut. Zajímavě navržený horor, kde rozhodně nalezneme několik velkých ALE a nestvůry, které jakoby z oka vypadly těm ze Stranger Things. Zároveň však cením nadevše nápad a výslednou atmosféru. Tady Tiché místo boduje na plné čáře. Za mě rozhodně palec nahoru v záplavě nudných a šablonovitých hororů.

• 6.5.2018  12:00
    The Frame (2014)

Malé mysteriozní drama se zajímavým nápadem, ale ne až tak přesvědčivou exekucí. Na první pohled je zřejmé, že na The Frame opravdu nebylo mnoho financí a ať už vizuál nebo casting to plně dokazují. O to zajímavější je, že se film bez problémů řadí mezi průměrné žánrovky, které rozhodně nezarmoutí. Dějová linie se úspěšně rozjíždí a úspěšně Vám zamotá hlavu, aby Vám ji ve finále zamotala ještě více, ale ne tolik srozumitelně. Určité pasáže se velmi povedly. Soundtrack vkusně doplňuje, to co se děje na obrazovce, ale ve finále se jedná o průměrnou žánrovku.

• 3.5.2018  21:49

Zahrnovat Marvel superlativy za to, jakým způsobem si hýčkají svoje značky a celý vesmír by bylo pouhým opakováním. Největší ovace si zaslouží Russovi, jelikož mojí největší obavou bylo, jak tohle všechno bude držet pohromadě. Tolik postav, tolik dějových linií. A zvládli to na výbornou. Samozřejmě, že některé postavy mají větší prostor a některé menší, ale rámcově celý ten bordel dává poměrně smysl a hlavně má neskutečné tempo. Stále se něco děje a vy prakticky nemáte čas vydechnout. Zároveň musím smeknout před Thanosem, jelikož jsem odpůrcem digitálních záporáků, ale Thanos (Josh Brolin) je jedním z nejlepších za poslední roky. Takhle krásně vykreslený charakter hlavního záporáka už jsem dlouho neviděl. O konci by se dalo debatovat hodně dlouho, takže bych to shrnul tím, že nejsem úplně tak spokojený, docela dost mě to zaskočilo a uvidíme, jak se k tomu postaví ve velkém finále. Infinity War je rozhodně blockbusterem s velkým B, kde je všechno obsaženo měrou vrchovatou, ale takto vysoké hodnocení si prostě nezaslouží. Uvidíme zda CSFD hype opadne.

• 24.4.2018  23:00

Trailer sliboval nahlédnutí pod pokličku striktně elitářského spolku bohaté mladé britské mládeže na univerzitě Oxford, které slibovalo silnou eskalaci děje a možná i nějaké to morální pomrknutí. Nic z toho se moc neděje. Co může být prvních dvacet minut zajímavé po chvilce omrzí a jelikož je začátek hodně pozvolný, tak je závěrečná eskalace bez potřebné gradace a drivu. Těžko se asi ztotožníte s hlavními postavami, a tak pro Vás bude jejich chování na míle vzdálené. Na druhou stranu směřování jednotlivých charakterů není nikterak zajímavé a dá se říci, že hodně šablonovité vzhledem k jejich úlohám v rámci hlavní skupiny. Mladí herci těžce nudní a to hlavně Claflin a Booth, od kterých by se dalo i něco čekat. Závěrečná eskalace přichází pozdě a nedá se říci, že by vynahradila předchozí nevýrazný průběh. Celkově spíše nezajímavý film.

• 24.4.2018  21:41

Docela mě překvapuje, že i Rusové mají smysl pro humor a dokáží vytvořit takto humorný film. Po zemi se smíchy válet sice rozhodně nebudete, ale velké množství situací je více než úsměvné. Spousta absurdních a účelných situací nedokáží film úplně prodat, ale pokud máte Svéráz národního rybolovu jako rychlou jednohubku, tak se bude jednat o příjemné zpestření volného času.

• 18.4.2018  23:24
    Pevnost (2012)

Hodně absurdní situace, která se děje v Podněstří, které je, co se týče svého statusu velmi ojedinělým úkazem. Část Moldávie, které je velice pestrá svým národnostním složením a je zde silný ruský vliv. Jakoby se tu čas zastavil někdy v 90. letech. Kdybych nevěděl, že tento dokument je z roku 2012, tak bych tipoval, že je starý klidně více než 20 let. Co se týče řemesla, tak tu nemáme žádný hlas, který by uváděl do situace a samotní filmaři jsou vyjma jedné scény hodně v pozadí a nechávají mluvit pouze místní aktéry. Asi by to šlo udělat atraktivněji a zároveň stravitelněji s nějakým rychlým intrem.

• 16.4.2018  21:36
    Hráči (1998)

Klasické devadesátkové drama. Nečeká Vás nic převratného po stránce příběhu a dějových zvratů, jenže je to prostě zábava a má to drive. Damon a Norton ve svých zlatých letech a příběh hazardních hráčů bez zbytečných vytáček kolem. Všechno jste už někde viděli, ale zároveň je všechno tam kde má být a je to prostě velmi příjemná zábava a John Malkovich si finále ukradl pro sebe.

• 15.4.2018  15:02

Film podle světového knižního bestselleru a jak už tomu tak bývá, tak filmy podle úspěšných knih ve většině případů nedopadnou úplně podle představ. Předlohu jsem nečetl, ale tak nějak předpokládám, že bude kvalitnější než její filmová adaptace, jelikož bych čekal asi něco trošku rafinovanějšího než je mi nakonec servírováno na filmovém plátně. Příběh na mě působí hodně nezajímavě nebo alespoň finální rozuzlení není nijak šokující nebo atraktivní. Navíc moje oblíbenkyně v hlavní roli Emily Blunt je prostě uřvaná věčně nalitá kráva, jejíž motivace mi po většinu filmu zůstávali záhadou. Plusem jsou mlhavé flashbacky, které záměrně matou diváka ohledně toho, co hlavní hrdinka viděla nebo neviděla. Pro mě poměrně zklamání.

• 7.4.2018  11:04

Dokáži si představit, jaký povyk musel Dr. Divnoláska způsobit v době svého vydání v šedesátých letech, kdy byla studená válka v plném běhu. Rozhodně se jedná o jeden ze stěžejních počinů filmové historie se spoustou schovaných zajímavostí a perfektní trojrolí pro Petera Sellerse, ale jak už tomu tak bývá v podobných případech, tak si nemyslím, že dokážu tento film plně docenit.

• 2.4.2018  12:41

Hodně důležitý film, který jako jeden z mála u nás ukazuje chování části společnosti po druhé světové válce a nástupu komunismu na našem území, navíc v menší vesničce kdesi na Moravě, navíc inspirované skutečnými událostmi z této dědiny. Co mě ve finále mrzí nejvíce je, že to téma ideologické otočky a páchání bezpráví není tolik nosným tématem a po většinu filmu se jede hlavně na tu vztahovou linku mezi místními obyvateli. To mi přijde jako nejvíce promrhaná šance udělat ten film ještě silnější a historicky přesnější. Herecké obsazení není třeba komentovat, to nabízí prakticky to nejlepší z našeho hereckého rybníčku. Zásadní film, ale podle mě šla daná látka zpracovat ještě jinak.

• 1.4.2018  23:51

Poctivá francouzská kriminálka s velkými osobnostmi v hlavních rolích, jejíchž konfrontace patří mezi to nejlepší, co tento snímek nabízí. Dá se říci, že celý snímek stojí a padá na Gérardu Depardiem, který je nutno dodat opravdu skvělý. Zásadní problém, který mám já s Válkou policajtů je podoba té hlavní akce, která je vlastně nositelem celého dramatu, takže v mých očích celý příběh stojí na hodně vratkých základech a celou dobu jsem si říkal, co některé postavy motivuje k tomu či onomu chování. Z mého pohledu sice solidní řemeslo, ale chybí tomu logika hlavní nosné události.

• 1.4.2018  12:04

Čekal jsem opravdu černohumornou taškařici, ale že se do toho Britové pustí až s takovou vervou, jsem opravdu nečekal. Parodický pohled na to, co se v Rusku dělo kolem a po smrti Josefa Stalina a často jsem si říkal, že takhle to ve skutečnosti opravdu mohlo být, i když je to občas přitažené z vlasy. Několik charakterů je naprosto skvěle vykresleno a jejich interakce jsem si opravdu užíval, protože často byla zábava pouze sledovat, co se bude dít dál. Například Jason Isaacs jako generál Zhukov byl naprosto skvělý. Mohu doporučit každému, komu není cizí černý humor a dokáže brát věci s nadsázkou.

• 30.3.2018  22:52

Byla chyba očekávat hrdinský film, kde prim hraje souboj člověk versus nespoutaná příroda dle hollywoodského střihu a podle skutečných událostí. V tomhle Vás uspokojí pouze závěrečná půlhodinka, ale já jsem vlastně hodně rád, protože příběh požárního týmu Granite Mountain Hotshots je velice poutavý. Jde hlavně o život samotných hasičů v jednom z vyprahlých států amerického jihu. V popředí je sociální aspekt těchto lidí a jejich útrapy. Jsem rád, že nešlo pouze o blockbusterovou dramatickou podívanou, ale vlastně o hlubší pohled do života těchto lidí.

• 23.3.2018  23:24
    Občan Kane (1941)

Pro mě osobně malinké zklamání, ale to je dané spíše nesprávnými očekáváními. Film Občan Kane označovaný za jeden z největších milníků světové kinematografie, kterému vděčíme za to, jak film vypadá dnes. Jeden z filmů, který utvářel dějiny a já to tam po dlouho dobu vůbec neviděl. Největší devizou filmu je, že ani po těch letech neztrácí nic na svém lesku a stále slouží jako nekonečná studnice filmařských nápadů a postupů. Moje hodnocení je založené spíše vzhledem k významu filmu a jeho technickému zpracování. Hlubší dojem bohužel nezanechal, ale nechám to uležet a třeba si příště budeme rozumět více.

• 23.3.2018  23:20
    Bajkeři (2017)

Další důkaz toho, jak na tom český film je, když i člověk, který dokázal napsat legendární Okresní přebor a další kvalitní kousky, tak dokáže vyplodit s prominutím takovouhle píčovinu. Film o mladých a pro mladé, ale psaný pohledem důchodce. Chybí cokoliv, čeho by se bylo možné chytit. Snaha zamíchat do děje co nejvíce stereotypů a momentálně in témat. Neskutečný pel mel, který vlastně ani nedává smysl a nedrží pohromadě. Na druhou stranu technicky je všechno v pořádku a přírodu máme krásnou, takže za to ta jedna hvězdička.

• 18.3.2018  19:16

Tady se další příjemné žánrové překvapení nekoná jako tomu bylo například u nedávného Happy Death Day. O to, že je to veskrze strašně hloupé by ani tak nešlo, ale není tu nic, co by ty velké nedostatky vykompenzovalo. Nápad je docela v pohodě, sexy chůva, které se snaží provozovat čarodějnické rituály. Snaha o nějaký progresivní styl vychází vniveč a vlastně zde nevidím nic, co by nějak vybočovalo nebo poskytlo potřebný wow efekt. Nepříliš kvalitní žánrovka.

• 15.3.2018  21:57

Kultovní deskovka se nám přetransformovala do podoby videohry a ač by se mohlo zdát, že jde o další zbytečný počin na toto téma, tak opak je pravdou. Jumanji: Vítejte v Džungli je opravdu skvělým odpočinkovým filmem, který odsýpá a pokud přehlédnete zjevné nedostatky a slabšího záporáka, tak se budete královsky bavit. Zvláště hráči her ocení strukturu filmu na způsob videohry, včetně in game scén nebo přednastavených odpovědí postav. Výborně funguje chemie hlavních herních ''avatarů'' v čele s Dwaynem Johnsonem a Jackem Blackem. Nejde o nic objevného a místy nalezneme hluché místo, ale já se královsky bavil.

• 14.3.2018  19:24

Takové to hodně pomalu a volně plynoucí drama a řekl bych až téměř feel-good film, zas tolik dramaticky to všechno nevyzní, i když se stanou věci, které ke smíchu nejsou. Prim hraje herecké obsazení, kterému kraluje v té době ještě mladičká Scarlett Johansson a John Travolta. Na můj vkus až příliš bezvýrazné a pomalé drama, které sice celkem příjemně uteče, ale za nějaký delší časový úsek si rozhodně nebudu pamatovat, o čem to všechno vlastně bylo.

• 10.3.2018  22:09

Nadčasový animák. Možná pro trošku odrostlejší publikum, ale naprosto geniální. Co se týče postav, děje a geniálních momentů. Tady by se často současné animované filmy mohly učit. V hodně ohledech těžce neoriginální, ale přesto neskutečně svěží a zábavné.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59