campix

okres Kladno
student NF VŠE

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 19.10.2017  11:50

Ano opravdu je to neskutečná kravina. Trochu podnícen výbornou německou komedií Už je tady zas jsem se vrhl i na další parodické vyobrazení Adolfa Hitlera. Zdejší hodnocení mi mělo býti varování, ale rozhodl jsem se ho ignorovat a zkusit, jak mi sedne styl humoru. Opravdu nesedl. Je to zbytečně hloupé, neoriginální a zoufale nudné. Není to vůbec šokující a ani závratně podněcující k dalším myšlenkám. Dá se tedy říci, že naprosto zbytečné. Ztracená hodina a půl.

• 19.10.2017  11:45
    Kříž cti (2012)

Druhá světová válka, odlehlá horská chata, dvě znepřátelené posádky sestřelených letadel a všudypřítomná zima. Válečné drama, které ukazuje příběh inspirovaný skutečnými událostmi, kdy britská a německá posádka musela spolupracovat, aby přežila v izolované chatě, zatímco venku bez přestání probíhala válka. Asi si umíte představit děj filmu. Původní obezřetnost, vzájemné oťukávání a následné sblížení znepřátelených stran, zakončené nevyhnutelným rozuzlením. Na tom asi není nic objevného, ale styl jakým je příběh naservírován je hodně příjemný a osobně mě zaujal. Kvalitní severské válečné drama.

• 11.10.2017  23:23
    Bony a klid (1987)

Česká porevoluční gangsterka plná veksláků, bonů, falešných valut a vymožeností ze západu. Podle mého názoru hodně vděčné téma, které není tolik využito, jelikož 90. léta u nás musela být hodně velká divočina. Člověk by si řekl, že tohle všechno už je dávno pryč, ale ono se toho tolik nezměnilo a všichni tihle veksláci se nám akorát přesunuli z ulice do směnáren, taxíků a na spoustu dalších míst. Líbila se mi ta 90tková nálada. Dále také sice stále se opakující, ale hodně kvalitní soundtrack.Pro mě jako dítě 90tek atraktivní sonda.

• 11.10.2017  16:42

Kdo má alespoň špetku rozumu, tak si o Andreji Babišovi udělal obrázek sám již dávno. To, jak se populisticky dokázal vetřít do obliby velké části národa a přitom jim postupně odkrajovat z talíře, je počin hodný uznání. Klusákův dokument je pouze lehkým odvarem toho, čeho mohl být. Ale i tak je co říct, že Andrej něco podobného dopustil. Zajímavých je pak pouze posledních 5 minut, kde se Andrej Babiš opravdu ukáže. Populistický demagog, kterého jsme nechali zajít příliš daleko.

• 11.10.2017  16:35

Saša Gedeon natočil tuhle parádu a pak se na dlouho odmlčel a podle mě to je převeliká škoda. Takovýchto tvůrců je u nás jako šafránu a málokdo tady umí natočit takto invenční film na hranici komedie a dramatu. Hodně se mi líbila postava Pavla Lišky jako ''idiota'', který se vrátil z ústavu ke svým jediným příbuzným a tak nějak nevědomky se stává svědkem a částečně prostředníkem rodinných drama. Do všeho je bez milosti vtažen a vše se krásně vzájemně propojí. Knihu jsem bohužel nečetl, tak nevím nakolik je naroubování českých reálií 90. let věrno originálu. Za mě osobně se to ale povedlo na jedničku.

• 10.10.2017  21:39
    Návrat (2003)

Hodně minimalistická a atmosférická záležitost. Dva chlapci žijí na vesnici pouze se svojí matkou a babičkou, když se jednoho dne domů vrací jejich otec a rozhodne se vzít je na výlet. Výlet, který je plný emocí a místy pro mě hodně nepochopitelným chování jednotlivých postav. Dětští herci odvádí své herecké maximum a Vy tak nějak čekáte na finální katarzi. Zda Vás rozseká nebo ne. Mě bohužel emočně nerozsekala. Celkově se ale jedná o velice zajímavě natočené drama, kde hodně záleží, jak Vás zasáhne finále.

• 10.10.2017  19:31

Důstojné pokračování kultovního filmu. Také, kdo jiný by momentálně mohl natočit vkusné sci-fi nežli Denis Villeneuve ještě ke všemu pod poctivým dohledem Ridleyho Scotta s výborným Deakinsem za kamerou. Feeling starého Blade Runnera se povedlo zachovat i přes digitální rej na plátně a tak jediným velkým mínusem je až příliš přepálená stopáž - 163 minut je opravdu příliš. Gosling je zde pouze obstojný a pořádný náboj snímek dostane až tehdy, kdy se na plátně objeví Harrison Ford. Rozpačité tržby navíc ukázali, že Blade Runner nebude taková masovka, ale pouze pokračování pro filmové fajnšmekry.

• 6.10.2017  15:23

Tak tohle muselo nutně fungovat. Když dáte dohromady kvalitní předlohu z pera Johna Irvinga a spojíte ho s rutinérským uměním Lasseho Hallstróma, tak musí vzniknout kvalitní romantické drama. Navíc s takovýmhle obsazením. Hodně kvalitní drama s příjemnou atmosférou.

• 6.10.2017  15:13

Ruku na srdce, kolik znáte filmů odehrávajících se v nižších hokejových soutěžích v Severní Americe? Určitě jich moc nebude a proto má Goon nezpochybnitelnou výhodu. První Goon byl hodně fajn podívaná s překvapivě docela zajímavým hereckým obsazením, ale diváky, kteří se o hokej moc nezajímají, neměl moc šancí zaujmout. Pokračování je na tom úplně stejně s tím rozdílem, že podruhé už to prostě není tolik svěží. Baruchel scénáristicky nemá zas tolik, co říct, a celkově film působí hodně utahaně a těžkopádně. Není to úplně špatné, ale rozhodně o třídu horší než jednička.

• 6.10.2017  14:06

Od nového Spider-Mana jsem neměl vůbec žádná přehnaná očekávání. O to milejší je asi překvapení z toho, že to Marvel opět zvládl. Líbí se mi, že každý origin má svůj originální a snadno odlišitelný styl. Nový Spider-Man jde cestou omlazení a zasazuje příběh Petra Parkera na střední školu a s tím se zmenšuje i celkový záběr filmu. Řeší se zde pouze Spider-Manova osobní válka, žádné zachraňování světa, intergalaktičtí záporáci. Všechno je hodně uvěřitelné. A když se řeší problémy dospívání tak tam je tento nový marvelácký počin nejsilnější. Keaton je super záporák a dokáže zachránit i trikově slabší finále. S novou podobou tohoto originu rozhodně dokážu žít.

• 6.10.2017  13:59
    Baby Driver (2017)

Edgar Wright rozhodně umí natočit vizuálně lákavou a hravou podívanou, kterou dokáže zajímavě propojit s hudební stránkou. To všechno nalezneme i v Baby Driver. Bohužel ostatní aspekty lehce pokulhávají. Nejedná se o takovou adrenalinovou jízdu, jak by se mohlo zdát z trailerů. Ansel Elgort má pouze jeden výraz a motivace jednotlivých hrdinů jsou většinou hodně podivné. Mluvím hlavně o závěru. Pro mě osobně docela zklamání.

• 3.10.2017  22:52

Další z děl rutinéra romantických dramat Lasse Hallströma a hned na začátek se sluší říci, že se jedná o jedno z jeho slabších děl. Kevin Spacey v roli uťáplého muže středního věku, s kterým každý pouze zametá, a který se po několika kotrmelcích ve svém životě přesouvá na Newfoundland do oblasti svých kořenů. Klasický příklad toho, jak je outsider vytržen ze svého přirozeného prostředí, je cizincem v nové domovině a postupně navazuje vztahy s místními až se z pozice outsidera dostává do povědomí místních a nakonec nalezne lásku. Dalo by se tedy říci, že se jedná o romantické drama podle zaběhlého scénáře. Jediná věc, která Ostrovní zprávy odděluje od průměru a kvůli které stojí za vidění, je opravdu hvězdné herecké obsazení. Jiný důvod opravdu nevidím.

• 3.10.2017  22:42
    Metro Manila (2013)

Hodně nepříjemný thriller s neustálým sociálním přesahem. Mladé rodince se přestává dařit na chudém filipínském venkově a tak se pokusí svojí bezútěšnou životní situaci vyřešit přesunem do filipínského hlavního města Manily, kde hned od začátku poznávají, že honba za lepším živobytím nebude vůbec jednoduchá a že si vlastně ještě pohoršily. Odvrácená strana velkoměsta Manily v hodně naturalistickém podání se všemi svými neduhy. Řekl bych, že se jedná spíše o působivé sociální drama nežli většinu škatulek zmíněných v profilu filmu. Motivace některých postav jsou sice hodně průhledné a některé twisty Vás dokáží překvapit pouze těžko, ale jako celek se jedná o působivé drama.

• 2.10.2017  15:55
    Philadelphia (1993)

Jednoduše skvělé soudní drama s výbornými hereckými výkony, kde září především Tom Hanks a Denzel Washington. Už jen z tohoto důvodu stojí za to se na Philadelphii podívat. Moc lepších soudních dramat nenajdete.

• 2.10.2017  13:40

Tragédie. Animovaná nastavovaná kaše, která už dávno nemá co říci. Klidně bych dokázal žít bez vývoje Gruovi postavy, nejlepší momenty byly vždy když byl ''záporák''. Bohužel tady se projevuje to, že ne vždy stačí implementovat momentálně cool oldschool věci do filmu (viz záporák a dance fight). Největší ostuda je, že nejlepší momenty filmu jsou ty s Mimoni.

• 1.10.2017  23:11

Popravdě jsem od pátých Pirátů z Karibiku nečekal nic objevného a dostal jsem poměrně příjemnou akční podívanou, která svému jménu rozhodně nedělá ostudu a dokonce bych řekl, že je lepší poslední dva díly. Nová krev se předvedla docela obstojně, Javier Bardem je slušný záporák a pánové Ronning se Sandbergem ukázali, že přechod do hollywoodu a obrovská blockbusterová produkce jim nedělá nejmenší problémy. Kaya Scodelario je fajn a vyvažuje druhou novou tvář Brentona Thwaitese, který je takový zapomenutelný. Zároveň je Jack Sparrow snad poslední role Johnnyho Deppa, kde mu tu pitvořící parodii sama sebe ještě dokážu zkousnout. Bohužel Bardem nedostává tolik prostoru, Barbossova linie je tu navíc a finále není tolik vtahující. Celkově, ale slušná podívaná.

• 1.10.2017  22:14

Klasický Michael Moore. Hodně levičácky pojatý dokument. V mnoha věcech má sice pravdu, ale aktéry staví před tak absurdní situace a hodně účelně, tak že o výpovědní hodnotě dokumentu se dá hodně pochybovat. Zároveň si aktéry vybírá hodně účelně a klasicky se vždy snaží najít ty největší idioty s naprosto scestnými názory. Moore tak nějak nevědomky zapadá do amerického stereotypu tím, že sice klade dobré otázky, ale na špatných místech a snaží se tak více šokovat a vyvolat nějakou diskuzi než seriózně poukázat na nějaký problém.

• 1.10.2017  22:08
    To (2017)

Trefa do černého. Polovina Kingova díla převedena do moderního hávu a využívající všeho, co je momentálně hodně cool. Původní To jsem sice neviděl, ale Muschiettiho verze působí daleko víc atraktivněji a strašidelněji. Bill Skarsgard je jako Pennywise naprosto neskutečný. Cestička pro dětskou týmovku ušlapaná Stranger things je zde využita na max, oldschool feeling je hodně fajn a celkově To působí o hodně víc komplexněji než většina současných hororů. Stopáž je sice docela dlouhá, ale v kině mi to tak vůbec nepřišlo, a film působil hodně svižně. Perfektně trefeny požadavky dnešní doby a tak kasovní trefa do černého. Těším se na pokračování.

• 25.9.2017  10:30

Netradiční komedie, inspirována skutečnými životními patáliemi momentálně v Americe celkem populárního stand-up komika Kumaila Nanjianiho, která sbírala samé superlativa všude, kde se objevila, a zároveň se stala hitem letošního Karlovarského filmového festivalu. Jasně, jedná se o konverzačku, která se snaží jít trošku proti proudu, znít chytře a bourat alespoň trošku zažitá klišé, ale bohužel je těžké nějak více sympatizovat s hlavní hereckou dvojicí, tedy alespoň pro mě. Zoe Kazan bohyně nezávislých romantických komedií, taky nepůsobí nijak svěže a film je opět poněkud delší. Samozřejmě celkově se jedná o hodně zajímavý počin, ale osobně mi chyběla nějaká vyšší citová zapojenost.

• 25.9.2017  10:09
    Wonder Woman (2017)

Prezentované vítězství feminismu v komiksových filmech a konečně DC origin, který se povedl. To podle mě není úplně tak pravda. Komentáře o konečně silné ženské hrdince, která prohlídne zlý svět 20. století, kde jsou ženy utlačovány a zjištění, že strůjcem všeho zla není Áres, ale že lidé jsou vlastně nedobří už ze své podstaty. Jako vážně? Tohle jste mi potřebovali ukázat v délce téměř dvou a půl hodin a utopené v záplavě digibordelu? Samozřejmě světlé chvilky se tam najdou, Chris Pine vše zachraňuje jak může a Gal Gadot není vyloženě špatná. Jenom je prostě vidět, že to neutáhne. Efektní zpomalovačky po Snyderovsku už moc nefungují a záporák je vyloženě slabý. Za mě pouze tuctový komiksový origin, který je prezentován jako něco převratného.

• 15.9.2017  23:21
    Babel (2006)

Nechápu. Další Iñarritův osudový propletenec životů několika lidí odehrávající se ve stejném čase na několika kontinentech s tím, že až tolik nedává smysl a hlavním finesa podobných filmů palčivě chybí. Není tu vůbec žádná osudovost. Finále Vás nechá docela klidné, jelikož na přepálené stopáži sledujete jenom sérií naprosto debilních rozhodnutí postav se kterými se nedá nijak sympatizovat a ani je nenávidět. Strašlivě sterilní a nezajímavé. Asijská linka zde naprosto nemusela být a situace, která zažehla hlavní zápletku nedává naprosto smysl především z fyzikálního hlediska. Hodně velké zklamání.

• 15.9.2017  22:21

Osobně je Po strništi bos lehkým zklamáním. Návrat do stylu obecné školy zas tolik nevyšel a přesto, že za předlohou stojí Zdeněk Svěrák, tak se jeho poetika lehce vytrácí a většina to připisuje Janu Svěráku, který nejen režíroval, ale také se zhostil scénáře. Samozřejmě jde o pohled na dobu za Protektorátu dětskýma očima, ale film zde podle mého trošku naráží a bojuje s nevyváženou infantilností a na druhou stranu také brutalitou některých scén. Herecké obsazení je v naprostém pořádku a tak se jedná rozhodně o jeden z těch lepších filmů, které produkujeme. Jenom pro mě osobně, lehké zklamání.

• 7.9.2017  17:39

Christian Bale v roli Dietera Denglera, tedy příběh inspirovaný skutečnými událostmi kolem amerického pilota, který na začátku Vietnamské války havaroval hluboko v Laoských džunglích a strávil notný čas v zajetí. Herecké obsazení si sáhlo na dno, když muselo na své role drasticky zhubnout a pobývat v nehostinném prostředí džungle. O to víc se povedlo navodit atmosféru dlouho zajatých a strádajících mužů, kteří se snaží uprchnout. Celkově je ovšem stopáž zbytečně dlouhá a najde se zde spousta hluchých míst. Kromě dobré atmosféry na mě tak nějak dýchala průměrnost.

• 7.9.2017  00:12

Náboženské drama, ze kterého nepříjemná atmosféra přímo sálá a které je vyprávěno velmi zajímavým vizuální stylem. Jde tady o zhruba 10ti minutové statické záběry, ve kterých se odehrává cesta mladé Marie v alegorii s cestou Ježíše Krista. Vizuálně tedy hodně zajímavé, přesto místy poněkud fádní a až konečná eskalace ve Vás zůstane po nějakou dobu. Krásně vykreslená reálie rodiny ve které vládne pevnou rukou despotická matka a celá rodina je silně nábožensky založená. Hodně hutná náboženská depka.

• 7.9.2017  00:06
    Muž v ohni (2004)

Tony Scott je mág devadesátkových thrillerů a ještě několikrát to dokázal v tomto tisíciletí. Jednou z těchto ukázek je Muž v ohni. Dramaturgicky nepříliš komplikovaná záležitost, ve které dostanete všechno, co si přejete. Drsňáka Denzela Washingtona, který si najde cestu k rozkošné holčičce (Dakota Fanning) a po jejím únosu v Mexico City už je možná pouze cesta lemovaná mrtvolami. Nekompromisní akční thriller se vším, co daný žánr potřebuje. Tedy spousta zábavy bez zbytečných keců s lehkým twistem na konci.

• 6.9.2017  16:57
    Komorná (2016)

Poměrně hodně překvapivá záležitost, která je především velmi dobře napsána (původní knižní předlohu jsem neznal), a několik twistů schovaných v ději, je hodně povedených. Překvapilo mě množství vkusně natočených až erotických záběrů a vlastně celkově technická stránka, byla na velice dobré úrovni. Samozřejmě se jedná o asijskou kinematografii, takže to chce chvilku čas než si zvyknete na drobné odlišnosti. Zároveň největším nepřítelem Komorné je její stopáž, které by se dala rozhodně nějak rozumněji sestříhat.

• 6.9.2017  16:42

Nový počin Víta Klusáka budil velkou pozornost již dlouho před premiérou a dokonce rozbouřil diskuzi o tom, co se ještě dá považovat jako dokumentární film, jelikož Svět podle Daliborka tento útvar dalece přesahuje a tak záleží jenom na Vás, jak k němu přistoupíte. Dle mého názoru si to Klusák udělal hodně jednoduché. V této době nakloněné všem možným formám radikálního neonacismu, kdy uprchlická krize a národní hodnoty jsou debatovány na denním pořádku, Klusák servíruje největšího exota, co našel na internetu, který sympatizuje s těmito názory. Dle vyjádření autora jsou některé situace znovu přehrávané a punc dokumentu se lehce vytrácí. Ale to by nebyl ten hlavní problém. Jasně, svět Daliborka je hodně šokující a postavičky kmitající na plátně typicky ''čecháčkovské'', ale já už dávno nemám žádné iluze o velké části naší společnosti. Klusák si to udělal hodně jednoduché a trefil se do požadavků doby. Dosáhl pravděpodobně toho, co chtěl a opět je o něm hodně slyšet.

• 6.9.2017  16:29
    Odpojit (2012)

Dramatický propletenec lidských osudů, ve kterých hlavní roli hrají moderní technologie, které nám na jednu stranu velice usnadňují život, ale na druhou stranu vytváří spoustu nových problémů a nebezpečí. Takové malé/velké drama bez větších hereckých hvězd, ale s kvalitními hereckými výkony a zajímavě napsaným scénářem, kdy nemůžete vyloženě lamentovat nad chováním jednotlivých postav, jako tomu často bývá. Hodně současné, hodně lidské. Povedené drama.

• 2.9.2017  11:03

Kitanova nekompromisní cesta do mafiánského podsvětí L.A. Zbylý člen vyvražděné mafiánské rodiny z Tokia se ocitá v USA a zahajuje zde cestu za ovládnutím místního podsvětí. Hodně přímá cesta lemovaná nespočtem mrtvol a často není vlastně tolik zřejmé proč se před Vámi děje, to co se děje. Místy jsou motivace postav hodně podivné a často se stává, že vůbec nevíte kdo je kdo. Hodně přímé a nekompromisní, jenom si nejsem jistý, zda si Ve spárech Yakuzy budu pamatovat po nějakou delší dobu.

• 1.9.2017  11:28

Překvapivě ne úplně špatná německá teen komedie, kde nenaleznete žádné větší překvapení. Všechny archetypy žánru jsou bezezbytku splněny a všechno běží podle zajetých kolejí. Chemie mezi hlavními představiteli docela funguje. Občas se vyskytne nějaký povedený vtip a není to zbytečně vlezlé. Docela příjemný film na zkrácený dlouhé chvíle. Na cestu do autobusu ideální. Co víc chtít.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56