campix

okres Kladno
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 24.4.2018  23:00

Trailer sliboval nahlédnutí pod pokličku striktně elitářského spolku bohaté mladé britské mládeže na univerzitě Oxford, které slibovalo silnou eskalaci děje a možná i nějaké to morální pomrknutí. Nic z toho se moc neděje. Co může být prvních dvacet minut zajímavé po chvilce omrzí a jelikož je začátek hodně pozvolný, tak je závěrečná eskalace bez potřebné gradace a drivu. Těžko se asi ztotožníte s hlavními postavami, a tak pro Vás bude jejich chování na míle vzdálené. Na druhou stranu směřování jednotlivých charakterů není nikterak zajímavé a dá se říci, že hodně šablonovité vzhledem k jejich úlohám v rámci hlavní skupiny. Mladí herci těžce nudní a to hlavně Claflin a Booth, od kterých by se dalo i něco čekat. Závěrečná eskalace přichází pozdě a nedá se říci, že by vynahradila předchozí nevýrazný průběh. Celkově spíše nezajímavý film.

• 24.4.2018  21:41

Docela mě překvapuje, že i Rusové mají smysl pro humor a dokáží vytvořit takto humorný film. Po zemi se smíchy válet sice rozhodně nebudete, ale velké množství situací je více než úsměvné. Spousta absurdních a účelných situací nedokáží film úplně prodat, ale pokud máte Svéráz národního rybolovu jako rychlou jednohubku, tak se bude jednat o příjemné zpestření volného času.

• 18.4.2018  23:24
    Pevnost (2012)

Hodně absurdní situace, která se děje v Podněstří, které je, co se týče svého statusu velmi ojedinělým úkazem. Část Moldávie, které je velice pestrá svým národnostním složením a je zde silný ruský vliv. Jakoby se tu čas zastavil někdy v 90. letech. Kdybych nevěděl, že tento dokument je z roku 2012, tak bych tipoval, že je starý klidně více než 20 let. Co se týče řemesla, tak tu nemáme žádný hlas, který by uváděl do situace a samotní filmaři jsou vyjma jedné scény hodně v pozadí a nechávají mluvit pouze místní aktéry. Asi by to šlo udělat atraktivněji a zároveň stravitelněji s nějakým rychlým intrem.

• 16.4.2018  21:36
    Hráči (1998)

Klasické devadesátkové drama. Nečeká Vás nic převratného po stránce příběhu a dějových zvratů, jenže je to prostě zábava a má to drive. Damon a Norton ve svých zlatých letech a příběh hazardních hráčů bez zbytečných vytáček kolem. Všechno jste už někde viděli, ale zároveň je všechno tam kde má být a je to prostě velmi příjemná zábava a John Malkovich si finále ukradl pro sebe.

• 15.4.2018  15:02

Film podle světového knižního bestselleru a jak už tomu tak bývá, tak filmy podle úspěšných knih ve většině případů nedopadnou úplně podle představ. Předlohu jsem nečetl, ale tak nějak předpokládám, že bude kvalitnější než její filmová adaptace, jelikož bych čekal asi něco trošku rafinovanějšího než je mi nakonec servírováno na filmovém plátně. Příběh na mě působí hodně nezajímavě nebo alespoň finální rozuzlení není nijak šokující nebo atraktivní. Navíc moje oblíbenkyně v hlavní roli Emily Blunt je prostě uřvaná věčně nalitá kráva, jejíž motivace mi po většinu filmu zůstávali záhadou. Plusem jsou mlhavé flashbacky, které záměrně matou diváka ohledně toho, co hlavní hrdinka viděla nebo neviděla. Pro mě poměrně zklamání.

• 7.4.2018  11:04

Dokáži si představit, jaký povyk musel Dr. Divnoláska způsobit v době svého vydání v šedesátých letech, kdy byla studená válka v plném běhu. Rozhodně se jedná o jeden ze stěžejních počinů filmové historie se spoustou schovaných zajímavostí a perfektní trojrolí pro Petera Sellerse, ale jak už tomu tak bývá v podobných případech, tak si nemyslím, že dokážu tento film plně docenit.

• 2.4.2018  12:41

Hodně důležitý film, který jako jeden z mála u nás ukazuje chování části společnosti po druhé světové válce a nástupu komunismu na našem území, navíc v menší vesničce kdesi na Moravě, navíc inspirované skutečnými událostmi z této dědiny. Co mě ve finále mrzí nejvíce je, že to téma ideologické otočky a páchání bezpráví není tolik nosným tématem a po většinu filmu se jede hlavně na tu vztahovou linku mezi místními obyvateli. To mi přijde jako nejvíce promrhaná šance udělat ten film ještě silnější a historicky přesnější. Herecké obsazení není třeba komentovat, to nabízí prakticky to nejlepší z našeho hereckého rybníčku. Zásadní film, ale podle mě šla daná látka zpracovat ještě jinak.

• 1.4.2018  23:51

Poctivá francouzská kriminálka s velkými osobnostmi v hlavních rolích, jejíchž konfrontace patří mezi to nejlepší, co tento snímek nabízí. Dá se říci, že celý snímek stojí a padá na Gérardu Depardiem, který je nutno dodat opravdu skvělý. Zásadní problém, který mám já s Válkou policajtů je podoba té hlavní akce, která je vlastně nositelem celého dramatu, takže v mých očích celý příběh stojí na hodně vratkých základech a celou dobu jsem si říkal, co některé postavy motivuje k tomu či onomu chování. Z mého pohledu sice solidní řemeslo, ale chybí tomu logika hlavní nosné události.

• 1.4.2018  12:04

Čekal jsem opravdu černohumornou taškařici, ale že se do toho Britové pustí až s takovou vervou, jsem opravdu nečekal. Parodický pohled na to, co se v Rusku dělo kolem a po smrti Josefa Stalina a často jsem si říkal, že takhle to ve skutečnosti opravdu mohlo být, i když je to občas přitažené z vlasy. Několik charakterů je naprosto skvěle vykresleno a jejich interakce jsem si opravdu užíval, protože často byla zábava pouze sledovat, co se bude dít dál. Například Jason Isaacs jako generál Zhukov byl naprosto skvělý. Mohu doporučit každému, komu není cizí černý humor a dokáže brát věci s nadsázkou.

• 30.3.2018  22:52

Byla chyba očekávat hrdinský film, kde prim hraje souboj člověk versus nespoutaná příroda dle hollywoodského střihu a podle skutečných událostí. V tomhle Vás uspokojí pouze závěrečná půlhodinka, ale já jsem vlastně hodně rád, protože příběh požárního týmu Granite Mountain Hotshots je velice poutavý. Jde hlavně o život samotných hasičů v jednom z vyprahlých států amerického jihu. V popředí je sociální aspekt těchto lidí a jejich útrapy. Jsem rád, že nešlo pouze o blockbusterovou dramatickou podívanou, ale vlastně o hlubší pohled do života těchto lidí.

• 23.3.2018  23:24
    Občan Kane (1941)

Pro mě osobně malinké zklamání, ale to je dané spíše nesprávnými očekáváními. Film Občan Kane označovaný za jeden z největších milníků světové kinematografie, kterému vděčíme za to, jak film vypadá dnes. Jeden z filmů, který utvářel dějiny a já to tam po dlouho dobu vůbec neviděl. Největší devizou filmu je, že ani po těch letech neztrácí nic na svém lesku a stále slouží jako nekonečná studnice filmařských nápadů a postupů. Moje hodnocení je založené spíše vzhledem k významu filmu a jeho technickému zpracování. Hlubší dojem bohužel nezanechal, ale nechám to uležet a třeba si příště budeme rozumět více.

• 23.3.2018  23:20
    Bajkeři (2017)

Další důkaz toho, jak na tom český film je, když i člověk, který dokázal napsat legendární Okresní přebor a další kvalitní kousky, tak dokáže vyplodit s prominutím takovouhle píčovinu. Film o mladých a pro mladé, ale psaný pohledem důchodce. Chybí cokoliv, čeho by se bylo možné chytit. Snaha zamíchat do děje co nejvíce stereotypů a momentálně in témat. Neskutečný pel mel, který vlastně ani nedává smysl a nedrží pohromadě. Na druhou stranu technicky je všechno v pořádku a přírodu máme krásnou, takže za to ta jedna hvězdička.

• 18.3.2018  19:16

Tady se další příjemné žánrové překvapení nekoná jako tomu bylo například u nedávného Happy Death Day. O to, že je to veskrze strašně hloupé by ani tak nešlo, ale není tu nic, co by ty velké nedostatky vykompenzovalo. Nápad je docela v pohodě, sexy chůva, které se snaží provozovat čarodějnické rituály. Snaha o nějaký progresivní styl vychází vniveč a vlastně zde nevidím nic, co by nějak vybočovalo nebo poskytlo potřebný wow efekt. Nepříliš kvalitní žánrovka.

• 15.3.2018  21:57

Kultovní deskovka se nám přetransformovala do podoby videohry a ač by se mohlo zdát, že jde o další zbytečný počin na toto téma, tak opak je pravdou. Jumanji: Vítejte v Džungli je opravdu skvělým odpočinkovým filmem, který odsýpá a pokud přehlédnete zjevné nedostatky a slabšího záporáka, tak se budete královsky bavit. Zvláště hráči her ocení strukturu filmu na způsob videohry, včetně in game scén nebo přednastavených odpovědí postav. Výborně funguje chemie hlavních herních ''avatarů'' v čele s Dwaynem Johnsonem a Jackem Blackem. Nejde o nic objevného a místy nalezneme hluché místo, ale já se královsky bavil.

• 14.3.2018  19:24

Takové to hodně pomalu a volně plynoucí drama a řekl bych až téměř feel-good film, zas tolik dramaticky to všechno nevyzní, i když se stanou věci, které ke smíchu nejsou. Prim hraje herecké obsazení, kterému kraluje v té době ještě mladičká Scarlett Johansson a John Travolta. Na můj vkus až příliš bezvýrazné a pomalé drama, které sice celkem příjemně uteče, ale za nějaký delší časový úsek si rozhodně nebudu pamatovat, o čem to všechno vlastně bylo.

• 10.3.2018  22:09

Nadčasový animák. Možná pro trošku odrostlejší publikum, ale naprosto geniální. Co se týče postav, děje a geniálních momentů. Tady by se často současné animované filmy mohly učit. V hodně ohledech těžce neoriginální, ale přesto neskutečně svěží a zábavné.

• 10.3.2018  12:25

U podobných filmů mám problém, že hranice mezi tím co je skvělé a co mi jde proti srsti je poměrně tenká, a tak se někdy u filmů podle skutečných událostí osob, které byli více než dost zkoušené životem stane, že už je toho na mě příliš a trošku se u mě prohlubují antipatie k veskrze pozitivnímu hlavnímu hrdinovi. Přesně tohle se mi stalo u Štěstí na dosah. Na druhou stranu to Will Smith zahrál naprosto skvěle. Jenom těch příkoří hlavnímu hrdinovi bylo na mě až nějak moc. Jinak opravdu inspirativní příběh člověk, který se vyhrabal z totální nuly. Tuto skutečnost bych opravdu nechtěl zlehčovat.

• 9.3.2018  19:02
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Poněkud musím upravit svá tvrzení z několika předchozích ročníků, že se jedná o poměrně nudnou a sterilní zábavu. Tento rok se předávací ceremoniál filmové akademie opět posunul ještě více nudným směrem. Jimmy Kimmel nebaví, a to už druhým rokem. Vtip a nadsázka se vytratila, všechno je přesně vykalkulované a umělé. Fascinuje mě linka ohledně vodního skútru, který dostane osoba, která bude mít nejkratší děkovnou řeč ve prospěch plynulosti ceremoniálu. Navíc když vezmu potaz fakt, že každých 10-15 minut následuje reklamní pauza, bez kterých by byl ceremoniál tak o hodinku kratší. Nic významného se letos nestalo, vítězové byli v drtivé většině očekávání a ve většině případů se nedá říci, že by tomu tak bylo neprávem. Chce to novou krev, nový náboj.

• 9.3.2018  18:53
    Ferdinand (2017)

Sympatický animovaný film, který ovšem nijak nevyniká a nenabízí tak nadprůměrnou podívanou. Ferdinand je býk, který jak už tomu tak bývá vyčnívá. Nemá rád násilí, má rád květiny a odmítá bojovat o prestižní místo na španělských býčích zápasech. Shodou okolností se dostane do situace, kdy mu nic jiného nezbývá. Tedy nic objevného. Na druhou stranu, pár zajímavých charakterů tu máme, animák je to svižný a některé situace jsou velmi zajímavé. Bohužel nic, co by mě přesvědčilo, že Ferdinand je nadstandardní žánrová podívaná.

• 8.3.2018  23:14

Upřímně jsem to čekal daleko horší. Ve finále se jedná o další tuctový blockbuster, který se snaží vydojit svoje universum a přiblížit se Marvelu, bohužel v záplavě digi bordelu a vizuálním stylem, který už se dávno přejedl. Marvelovské filmy jsou snadno odlišitelné svým feelingem, ale Justice League a na ní navázané originy jednotlivých hrdinů jsou prostě strašně zaměnitelné. Ústřední chemie nefunguje, tak jak by mohla. K novým hrdinům jsem si nevytvořil téměř žádný vztah a zároveň nechápu módu digitálních záporáků. To nám jako došli dobří hraní záporáci nebo co? Na mě tohle vůbec nefunguje. Na druhou stranu akce je hodně svižná a celkově ty dvě hodinky uplynou jako voda. Klasický a průměrný akční blockbuster.

• 7.3.2018  19:20

Tady nejde jinak než dát plné hodnocení. Z tohoto okamžiku náš národ stále žije a každoročně se to projevuje v tom, jak se národ dokáže spojit za svým týmem, i když se momentálně několik let nedaří. Velký úspěch naší malé zemičky, který zanechal otisk v historii světového sportu. Navíc zpracovaný na té nejvyšší světové úrovni se spoustu nových záběrů a celkově trošku větším záběrem, nežli pouze tím sportovním. Fragmenty vyřazovacích zápasů jsem viděl již po několikáté a netroufám si tvrdit, jestli to někdy zvládnu bez mokrého kapesníku.

• 7.3.2018  19:17

Skvělá maďarská romantika, kde se mísí drsné záběry z prostředí jatek s velmi jemnou romantikou dvou rozbitých lidí. Každý je rozbitý jiným způsobem a film O těle a duši je spojuje opravdu elegantním a zajímavým způsobem. Příjemné tempo a velmi zajímavě se vyvíjející vztah dvou lidí. Závěrečná eskalace byla až překvapivá, ale tak nějak se to asi dalo čekat a ve finále to k filmu sedí. Ideální volba pro všechny, kteří hledají lehce nekonvenční romantický film.

• 5.3.2018  04:36

Třetí rozdílný animovaný film od stejných tvůrců. Po Brandanovi a tajemství Kellsu a Písni moře, tu máme příběh mladé afghánky, která je nucena vydávat se za chlapce, aby zachránila svou rodinu. Tíživé téma poměrů v Afghanistánu. Především situace žen. Opět velmi silné téma, protkané muslimským mýtickým příběhem.

• 3.3.2018  23:07
    Maudie (2016)

Pro mě velké a veskrze příjemné překvapení. Příběh Maud inspirovaný skutečnými událostmi, jejichž předobraz prostě nejde nezamilovat si. Nic jsem dopředu nevěděl a byl jsem mile překvapen. Takový ten feel-good film, který zahřeje. Obsazení naprosto v pořádku. Ačkoliv nemám Sally Hawkins vůbec rád, tak tady se naprosto skvěle hodila, přihrává jí mrzutý a věčně umručený Ethan Hawke. Za mě příjemná podívaná na příjemné naladění.

• 3.3.2018  12:14
    Nemilovaní (2017)

Zvjagincev je momentálně nejopěvovanějším ruským filmařem a dalo by se vlastně říci, že i předním evropským tvůrcem. Jeho filmy tradičně naplňují sekce předních filmových festivalů a získávají ta nejvýznamnější filmová ocenění. Zvjagincev podává skrze své filmy často velmi nekompromisní a nepříjemnou sondu do ruské společnosti a jinak tomu není ani v případě Nemilovaných. Zde se dotýká témat jako neefektivnost státních složek, problémy tradiční rodiny v dnešním světě z pohledu tradičního náboženství nebo například podsouvané téma závislosti na mobilních telefonech (respektive sociálních sítích). Což o to, témata jsou to velice zajímavá a zpracování je na vynikající úrovni, především kameru musím pochválit. Jenže Zvjagincevovo tempo všem nutně nemusí sednout. Precizní dlouhé záběry, zajímavé kamerové průhledy a velmi pozvolné tempo. Takže záleží, jak Vám v daném rozpoložení sedne jeho styl. Mně tentokrát nesedl, to ale neznamená, že by se jednalo o průměrný film. Ba naopak.

• 28.2.2018  23:41

Druhý Spotlight to určitě není. The Post jsou díky Spielbergovu stylu a obsazení Toma Hankse a Meryl Streep strašně uhlazené a skoro až pohádkové, i když vezmeme v potaz, že je všechno založeno na skutečných událostech. Událostech, které předznamenali aféru Watergate, která stála místo Richarda Nixona, což bylo v té době nevídané. Pokud bychom to nazvali problémem, tak hlavní problém je, že je tu všechno na správném místě a působí to velice uhlazeně. Nic co by Vás dokázalo zvednout ze židle tu nenajdete, ale na druhou stranu není moc co vytknout. K The Post jsem přistupoval s poměrně velkými obavami, ale všichni výše zmínění prokázali, že jsou světovou extratřidou.

• 28.2.2018  13:22
    Čtverec (2017)

Kritika současné společnosti ve formě jednotlivých situací, které jsou více či méně zajímavé a propojuje je linka týkající se jednoho velkého muzea moderního umění. Některé situace byli dle mého gusta až příliš absurdní a celkově se mi film netrefil do vkusu, takže pro mě se jednalo o poměrně nezajímavou podívanou. Co musím uznat, tak toho člověka, který hrál lidskou opici v poměrně dlouhé scéně slavnostního otevření nové exhibice. Tady nezbývá než smeknout.

• 28.2.2018  10:08

Někdo by mohl říci, že jde o strohé opakování historie, bez většího náboje. A možná by se mu to dalo do určité míry dát za pravdu, jenže Nejtemnější hodina je daleko víc než to. Pokud odhlédnu od perfektního výkonu Garyho Oldmana, který se změnil k nepoznání a hodně pečlivě si střihl jednu z největších postav britské historie, tak je tento film perfektní ukázkou pletich britských politiků, které byly ve válečném a meziválečném období dvacátého století velmi zajímavým tématem. Jde také o ukázku toho, v jakém stavu byla britská nejenom politická společnost na prahu Druhé světové války a jaké překážky musel stárnoucí a neoblíbený Churchill překonat. Může to působit fádně a nezajímavě, ale pro Brity jde o velice důležitý film a pro Oldmana pravděpodobně o prvního Oscara.

• 26.2.2018  10:22
    Mimi šéf (2017)

Přímá ukázka toho, jak se povedly nebo spíše nepovedly letošní animované filmy, když je Mimi šéf nominovaný na Oscara v této kategorii, jelikož se jedná o velice průměrný až podprůměrný animák. Prim hraje pravděpodobně námět, který místy působí hodně zajímavě, ale celkově jsem prakticky jenom kroutil hlavou, jak někdo dokáže něco takového vymyslet. Miminka ani štěňátka film sami neprodají, protože se vlastně nejedná o nic originálního a nedokáže to zvednout ani hvězdný voiceover.

• 22.2.2018  14:50

Kenneth Branagh se pustil do filmové adaptace/remaku dalšího klasického díla a nemohu říci, že by tentokrát nějak výrazně uspěl. Nepomohlo mu k tomu ani v jeho filmech tradičně hvězdné herecké obsazení a i když se věrně drží předlohy a celkově je nová Vražda v Orient expresu hodně stylová a líbivá, tak nějak více poukazuje na nedostatky originálu nebo spíše špatně uchopené finální rozuzlení, které je v takovýchto kriminálkách klíčové a zde je podáno hodně nepřesvědčivě. Branagh je jako Hercule Poirot rozhodně lepší nežli Finney v původním filmu, ale po shlédnutí zavládlo takové menší zklamání. Jelikož technická, herecká i stylistická stránka je opravdu na vysoké úrovni.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59