campix

okres Kladno
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 16.10.2018  17:01

Bradley Cooper svojí režijní prvotinou hodně překvapil. Hned na první dobrou zpracoval dobovou látku do moderního hávu a dost možná z toho bude nejedna oscarová nominace. Na poměrně štědré stopáži vypráví moderní showbusinessovou pohádku, která má především v první polovině ďábelské tempo a musím přiznat, že mě právě první polovina bavila nejvíce. Ve druhé polovině se totiž o poznání zvážní a až tady se projeví hluchá místa a pohádkovost nebo spíše absurdita děje se stane více výraznou, včetně samotného finále. Bradley Copper si ale rozhodně zaslouží uznání i za své herectví, jelikož jeho ztvárnění pomalu uvadajícího rockera dovedl k dokonalosti a musím řici, že dle mého názoru výrazně zastiňuje mnohými vyzdvihovanou Lady Gaga, která na druhou stranu ale také není vůbec špatná. Hudební stránku snad nemusím ani vyzdvihovat, ta je naprosto perfektní. Sice bych ve finále trošku mírnil hype, který kolem snímku vznikl, ale v mnoha ohledech je Zrodila se hvězda hodně nadstandardní podívanou.

• 8.10.2018  16:14
    Zrůda (2003)

Neuvěřitelná proměna Charlize Theron, za kterou vcelku právem získala Oscara, protože už jsem dlouho neměl tak smíšené pocity z nějaké hlavní postavy. Charlize si pro sebe ukradla celý film a dokázala vtělit do Aileen tolik emocí, že ji v jednu chvíli musíte nenávidět, musí se Vám hnusit, ale hned za pár minut s ní docela soucítíte. Velice silný snímek o masové vražedkyni, která jako prostituka zastřelila několik svých zákazníků. Jeden z těch filmů, který Vás rozhodně dokáže zasáhnout a zanechá patřičný dojem.

• 4.10.2018  14:58

Další ukázka toho jakým byl/je Al Pacino skvělým hercem. Herecká one men show, kde samotná operace přepadení banky je pouhým doplǹkem velkému Alovi a sociální kritice tehdejších Spojených států. Zajímavý kousek, který ve finále vyzněl úplně jinak než jsem čekal.

• 3.10.2018  15:53
    Upgrade (2018)

Hodně povedená žánrovka, která sice neoslǹuje svým námětem ani převratnými dějovými veleteoči, ale má hodně svižné tempo, akce je nápaditá a na to, jak byla pravděpodobně levná, tak i zajímavě navozuje ten futuristický feeling. Jenom se nemůžu ubránit pocitu, že kdyby byl v hlavní roli místo Logana Marshalla-Greena někdo jiný, trošku charizmatičtější, tak by šlo ještě o trošku více vymazlenější jízdu. Každopádně zajímavý počin a jedna z těch kvalitnějších letošních scifi akčních žánrovek.

• 2.10.2018  17:07

Druhý ze samostatných filmů, které čerpají ze světa Star Wars, a rozvíjejí jednotlivé charaktery především do minulosti. Pokud bychom hodnotili Sola jako samostatný film, tak by se jednalo o celkem solidní western ze světa Star Wars, kde jde především o několik heistů za sebou a jednotlivý členové se předhánějí v podrazech těch ostatních. Vidíme zde známe postavy, z originální série. Už víme jak se potkal Han s Landou, Chewbaccou nebo jak získal Millenium Falcon. Pokud ovšem hodnotíme film v rámci universa, tak tu máme veskrze průměrnou podívanou s Aldenem Ehrenreichem v hlavní roli, který bohužel nemá dostatečné charizma a činí tak film do velké míry snadno zapomenutelný. Jako žánrová jednohubka by to bylo naprosto v pořádku. Jako část světa Star Wars zvítezil pocit kalkulu velkého filmového studia a ždímání všem známého vesmíru.

• 2.10.2018  14:27

Omar Sy je momentálně jednou z největších hvězd francouzské a ne li dokonce evropské komedie a I dva jsou rodina je učebnicovou ukázkou hořkosladké komedie moderního střihu. Poměrně ambiciozní je odvyprávět příběh trvající zhruba desetiletí a s tím jsou spojené některé největší neduhy v podobě určitých dějových nejasností. Jinak se jedná o perfektního zástupce svého žánru, který má snad vše. Sympatické ústřední hrdiny, kvalitní obsazení a také rychlý a zábavný spád, který naruší až záverečné zpomalení ve chvíli, kdy se objeví hlavní dějová překážka. Mrzouti si vždycky něco najdou a dějové nesrovnalosti dokáží zkazit výsledný dojem, ale stačí se pouze dobře naladit a Omar Sy nezklame.

• 28.9.2018  16:47

Manžel na zkoušku je veskrze průměrná rodiná podívaná, která nepřináší absolutně nic nového a děj je naprosto učebnicovou snůškou klišé romantických komedií. Ústřední chemie dle mého názoru příliš nefunguje, ale to je dáno asi tím, že ani Anna Faris ani Eugenio Derbez nejsou prototypem hlavních hrdinů romantických komedií. Na druhou stranu se nestihnete nudit, sem tam se tvůrcům podaří vykouzlit nějakou hodně úsměvnou scénu a suma sumárum jde o hodně pohodový film. Všechno, co od žánru čekáte Manžel na zkoušku plní měrou vrchovatou a pokud nebudete od tohoto filmu chtít něco, čím není, tak se i slušně pobavíte.

• 28.9.2018  16:42

Vizuálně neotřelý a zajímavý náhled do nelehkého života žen v Íránu. Nemohu se ubránit dojmu, že nebýt vizuální složky, která určitě dala tvůrcům zabrat a do velké míry film odlišuje od zbytku ostatních, tak podobná látka už byla zpracována mnohokrát a dokonce i o dost lépe. Odehrává se před námi spletenec tří ženských osudů na pozadí tvrdě muslimského Teheránu a jak už tomu tak bývá, tak hlavní hrdinky opravu nemají na růžích ustláno a happy endu se zde nedočkáte. Rozhodně zajímavá podívaní, to je ale tak vše.

• 23.9.2018  19:06
    Šéf (2014)

Příjemná feel good komedie, u které si musíte dát něco dobrého nebo bude ta hodina čtyřicet minut poměrně velkým utrpením. Ve svém žánru se ale jedná spíše o průměr, protože Jon Favreamu je určitě lépe na režisérské stoličce nežli před kamerou, Scarlet Johansson je po hříchu upozaděná a stylem, jakým se Favreau snaží poukázat na novinky moderní doby jako jsou internetový blogeři nebo marketing po sociálních sítích, je více než úsměvný a kostrbatý. Nic nového pod sluncem, ale pokud máte rádi jídlo a chcete si trošku proslunit zachmuřenou neděli, tak směle do toho.

• 23.9.2018  18:55
    Kafka (1991)

Drama z kulis ponuré Prahy 20. let, které je bůhví proč spojené se jménem Franze Kafky a kde se sem tam zmíní narážka na nějaké autorovo dílo, ale jinak není hlavní postava spojena s osobou známého spisovatele, mohlo by se jednat o úplně někoho jiného a nic by se nestalo. Pravděpodobně se tvůrci snažili film prodat, alespoň přes známé jméno a ospravedlnit kulisy dobové Prahy. Černobílé a ponuré to ano, ale naprosto bez atmosféry. Měl jsem problém se během filmu neukousat nudou. Celkově těžko stravitelné a místy hodně zvláštní. Čekal jsem asi něco jiného.

• 23.9.2018  17:57
    Casablanca (1942)

Jeden z filmů, který bez diskuze tvořil filmové dějiny a ani po tolika letech neztratil téměř nic ze svého lesku. Drama zasazené do Maroka Druhé světové války, kam se uchylovalo velké množství lidí utíkajících před nacistickým režimem. V hlavních rolích hvězdy své doby Humphrey Bogart a Ingrid Bergman. Film, který rozhodně stojí za shlédnutí a pro fanoušky filmu je téměř povinností.

• 18.9.2018  16:22

Taková česká klasika. Vejdělkův generický film, kde je možné libovolně zaměnit některý scény z jeho filmů a vůbec nic byste nepoznali. Pozitivně lze hodnotit nápad, který nabízí spoustu možností plných sentimentu, ale následné provedení až na pár světlých chvil docela pokulhává. Místy scény působí jako lehce nepovedená reklama a korunu všemu dává otravný soundtrack, který kazí jinak pěkné záběry přírody během toulek hlavních protagonistek. Ani vyloženě dobré, ale ani ne vyloženě špatné. Pro konzumního diváka asi ideální, taková ta Vejdělkova poloha, ze které se nehnul už deste let.

• 18.9.2018  12:48
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Asi nebylo možné od první série čekat vyloženě zázraky. Navíc, když je opravdu složité navazovat na seriálové kultovky jako Simpsonovi nebo Futurama, ale tomu srovnání se člověk prostě neubrání. Disenchantment je místy hodně úsměvné, scifi historický svět docela funguje, jenom docela trvá než si oblibíte postavy, které zde nejsou povětšinou tak výrazné. Určitě je to příslib, ale na větší hodnocení bude lepší počkat na další série.

• 18.9.2018  12:43
    Jan Palach (2018)

Sedláček je rozhodně jedním ze zajímavých českých tvůrců a postil se do hodně důležité látky, kteoru před ním zpracovala snad pouze Agnieszka Holland pro HBO v seriálové podobě pod názvem Hořící keř, ale na Palachův příběh šla úplně z jiné strany. Sedláček sleduje přímo osobu Jana Palacha se zaměřením na poslední období vysokoškolských studií v Praze až do finálního osudového momentu s výjimkou několika flashbacků do dětství. Technická stránka je na velmi dobré úrovni, pouze jsem měl problém s hereckým obsazením, jelikož jsem si na Viktora Zavadila dlouhou dobu nemohl zvyknout, ale nakonec jsem dal za pravdu panu Sedláčkovi, že neokoukaná tvář posloužila lépe nežli nějaké zavedené jméno. Kvalitně provedené dobové drama o velice významné události, jejíž festivalové ambice sráží fakt, že pro cizince není všechno dění okolo dostatečně vysvětleno.

• 15.9.2018  15:40
    Akt (divadelní záznam) (1997)

První hra Divadla Járy Cimrmana a zároveň jedna z těch nejikoničtějších. Tady vedle šlápnout prostě nejde. Hlášky, které zlidověly a výborný seminář předcházející dobré hře, která je rozhodně jednou z těch lepších.

• 15.9.2018  15:37

Tom Cruise snad nestárne a společně se zavedenou partou servíruje další díl akční pohádky pro dospělé, které asi dech jen tak nedojde. Další Mission Impossible je, i přes svou poměrně štědrou stopáž, nám dobře známou nabušenou podívanou. Opět několik zapamatování hodných akčních scén (především ta s Cavillem na záchodech), bezpočet dějových zvratů a skvělé výkony herců především v menších rolích. Musím uznat, že jsem minule zbytečně křivdil Rebecce Ferguson, která dodává potřebné rozptýlení. Opět velmi dobře natočená pohádka pro dospělé, která je místy trošku hloupá, ale budete se bavit královsky. To Vám zaručuji.

• 29.8.2018  16:05
    Máš ji! (2018)

Překvapivě zábavná a zajímavá jednohubka těžící s premisi založené na skutečné události, kdy parta přátel už od školy hraje na honěnou. Příjemné obsazení jenom doplňuje výváženou komediii, která se obejde bez zbytečných vulgarismů a do oči bijících nechutností. Vůbec jsem to nečekal, ale super podívaná a možná jedna z komedií roku.

• 22.8.2018  16:52
    Sultan (2016)

Má setkání s indickým filmem bych napočítal na prstech jedné ruky a tak jsem moc nevěděl, co od dalšího indického velkofimu čekat. Sultan se veze na vlně filmů jako Warrior a přidává všudypřítomné kari, zpěv a tanec. Rozvláklá stopáž téměř 3 hodiny a více tance než by bylo zdrávo způsobuje, že Sultan nemá potřebný drive a i když se snažíte přijmout indickou odlišnost tak sem tam se opravdu neubráníte úsměvu na nečekaných místech. Hvězda Salman Khan vůbec neumí hrát a chemie s jeho ženským protějškem úplně nefunguje. Šablonovité, předvídatelné a hodně dlouhé. Poevropštěný a přitom typicky indický blockbuster, který by se dal sestříhat na polovinu. Zajímavé vidět, ale pokud se nezajímáte o bojové filmy nebo indickou filmovou školu, tak s klidem můžete pokračovat dál.

• 21.8.2018  16:32

O třídu kvalitnější a zajímavější než tématem podobné Na jídle záleží. Nejsou zde pouze mluvící hlavy chrlící tuny fakt, ale opravdu se zde něco i děje a autoři názornou a lehce investigativní formou prezentují svůj záměr. Takovéto dokumenty slouží spíše k zamyšlení a utřídení vlastních priorit nakolik jsem ochoten se trošku více zajímat a nekupovat si podřadné potraviny. Nakolik chci být aktivním členem společnosti a ne pouze tupým konzumentem, který je vlastně základem toho všeho, protože kde je poptávka, tam je i nabídka.

• 21.8.2018  16:28

Kniha byla jedním z toho nejlepšího, co jsem za poslední roky četl a tak hned po shlédnutí zavládlo opravdu těžké zklamání. Spielberg se knihou spíše pouze inspiroval a na její motivy vystavil svůj biják plný easter eggs, ale úplně jiných easter eggs trochu bližších mladším divákům a také mainstreamu. Svou ve všem hráli i práva k jednotlivým dílům. Ale hlavně díky tomu, že mezi sebou hlavní postavy měly jiné vztahy, děj se ubíral jinak a i struktura celé soutěže byla také jiná, pro mě filmový Ready Player One ztratil tu svou knižní rafinovanost a kouzlo. Spielberg se pustil do čistého popcornu a látku si přetvořil k obrazu svému. v předloze se také dobrých 80 % odehrává v OASIS, ale zde je tomu naopak, ale to se na druhou stranu dá pochopit. Nenechte se ale zmást předchozími řádky, stále se jedná o velice kvalitní blockbuster, který je ovšem v mých očích pouhým slabým odvarem své předlohy. Spielberg si upravil vše dle svého a ono by to jinak asi ani nešlo. Osobně jsem ale dost zklamaný.

• 7.8.2018  16:09
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Bohužel z mého pohledu jedna z těch slabších her Divadla Járy Cimrmana. Stále je to sice velice nadpůrměrný komediální výtvor, ale ve srovnání s ostatními hrami tohoto divadla působí trošku nemastně neslaně. Chybí nějaká ikonická hláška a už úvodní rozprava všechno předznamenává, jelikož je poměrně rozpačitá.

• 3.8.2018  08:37

Devadesátková středověká taškařice, která už dnes působí spíše úsměvně. Dnes se již podobné filmy dělají tak nějak na vážno a tohle by už asi úplně neprošlo. Překvapí hvězdné obsazení a výkon Alana Rickmana. Mně osobně toto podání Robina Hooda úplně tolik nesedlo, ale devadesátky prostě baví.

• 3.8.2018  08:27

Když správně zvolená forma umocní filmový zážitek, tak často dokážu odhlédnout i od některých nedostatků a to je přesně případ Utoya. Opravdu se mi líbila forma jakou Norové přistoupili ke ztvárnění tragických událostí dne 22. července 2011. Dynamická kamera ala found footage, kdy rozstřeseně sledujeme cestu hlavní hrdinky takřka na vlastní kůži. Dále stylizace bez střihu a intenzivní akce, kdy vlastně většinu toho, co se děje, vůbec nevidíte, jelikož se schováváte společně s hlavní hrdinkou. Plusem je pro mě i to, že útočník není nikdy pořádně vidět a v hlavní roli není on sám, jak Norové pravděpodobně chtěli. Jde tak hlavně o velice intezivní zážitek umocnění svojí formou. Jeden z nejintenzivnějších za poslední roky.

• 27.7.2018  16:55

Alibi.com je překvapivě příjemná francouzská romantická komedie, která sice nepřináší absolutně nic nového, ale eskalace děje a s ní přicházející komické situace jsou velmi povedené. Občas se sice autorům povedlo řádně přestřelit a vetšinou je hlavním aktérem pes, ale i to jsem jim dokázal odpustit především díky sympatickému castu a celkově příjemnému feelingu. Jako příjemnou výplň dne nelze jinak než doporučit.

• 23.7.2018  17:13
    Psí ostrov (2018)

Hranice mezi genialnialitou a zbytečným kýčem je v případě Wese Andersona hodně tenká. Na jedné straně dokázal vytvořit geniální snímky jako jsou Fantiscký pan Lišák nebo Grandhotel Budapešť, kde se snoubí hvězdný cast, neokoukané nápady a zajímavý vizuál. Na staně druhé tu máme Psí ostrov, kde samozřejmě nalezneme Wesův rukopis v podobě neskutečné spousty nápadů a originálního vizuálu, ale prostě si nějak přestáváme rozumnět a to kouzlo je pryč. Wes Anderson je hodně specifickým tvůrcem, který každému sedne naprosto jinak. Já jsem si s ním tentokrát tolik nerozumněl.

• 20.7.2018  16:31
    Escobar (2017)

Hned na úvod se sluší říct, že seriálový Narcos od Netflixu porážejí tento celovečerní film na plné čáře. Escobar má hned několik problémů.Snaží se odvyprávět celý příběh Pabla Escobara na ploše dvou hodin což úplně nejde a Narcos na to měli několik sérií. Příběh je zároveň z velké části vyprávěn z pohledu novinářky, která byla v úzkém kontaktu. Ano postava je to celkem zajímavá, ženské hrdinky teď hodně frčí, ale prostě to není tak úderné a zajímavé. To důležité vypráví vedlejší postava. Bardem je vynikající a nebýt toho, že je tolik upozaděn na úkor Penelope Cruz, tak to mohlo dopadnout daleko lépe.Nemůžu se zbavit dojmu, že je tento film tak nějak navíc.

• 20.7.2018  15:20

Klasický devadesákový akční thriller.Tady prostě nemůžete šlápnout vedle. Sice dnes už všechny ty hi-tech udělátka působí docela komicky, tak ale ani Nepříteli státu nejde upřít velká filmová kvalita. Asi by se tvůrci divili kam až moderní technologie v poslední době zašly a co je vlastně všechno možné. V hlavních rolích Will Smith na vrcholu, zlý státní aparát, který odposlouchává občany a super Gene Hackman.

• 12.7.2018  15:05

Jedna z největších pecek letošního Karlovaského filmového festivalu už se dostala i do obyčejné distribuce a stačí pouze konstatovat, že svoji pozici si vydobila právem. Seveřané hutná dramata umí a to se prokazuje i tady. Tísňová linka je drama odehrávající se po většinu času v jedné místnosti a všechna akce je nabídnuta pouze zprostředkovaně skrze sluchátka policisty na tísňové lince a i tak je napětí téměř nervydrásající a všechno ještě přiživý alespoň pro mě nečekaný twist. Překvapivě se objevuje i pár velmi humorných momentů. Celková stopáž je hodně rozumná a film tak neztrácí na své údernosti. Škoda pouze pár závěrečných minut, kdy bych film utnul trošku dříve, protože závěr přechází do tuctového hollywoodského filmu.

• 11.7.2018  23:16
    Noc na Zemi (1991)

Pět nočních příběhů z pěti rozdílných měst, které spojuje,fakt že se odehrávají během jedné noci a společným jmenovatelem je také jízda taxíkem. Kvalita jednotlivých příběhů je značně kolísající a například Paříž mi přišla hodně zbytečná. Celkově se dá, ale říci, že s Jarmuschem stále nemužeme najít společnou řeč a jediné co mohu vyzdvihnout je to, že zdánlivě příběhově prázdné rozhovory byly natolik zajímavé, že nenudily a udržely mě přikovaného u obrazovky.

• 4.7.2018  18:23
    Zulu (2013)

Popravdě jsem čekal od tohoto dramatu trošku více. Na začátku překvapila síla a nekompromisnost některých scén, ale ono to prostě do toho prostředí perfektně sedí a jinak by to asi působilo divně. Rozjíždí se detektivní příběh, který má sice zajímavou premisu, ale jeho vyvrcholení je tak nějak šité hodně horkou jehlou. Vyeskaluje strašlivě rychle a do rozměrů, které Zulu vůbec nesedí. Všechno na konci se stane tak nějak rychle a nahodile, ale i tak to neubírá na síle posledních scén. Herecky rozhodně v pořádku, ale trošku mě zklamal Alexandre Desplat, kterého mám opravdu rád a den po shlédnutí si nedokážu zapamatovat nějakou zajímavou hudební linku, což se mi u něj většinou nestává. Průměrné drama, které se může pochlubit dobrou atmosférou a zajímavým prostředím.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61