campix

student NF VŠE

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 19.1.2018  22:21
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro už není tím vizionářem jakým býval před deseti lety nebo tomu alespoň všechno nasvědčuje. Především minulé dílko Pacific Rim není hodno jeho jména a ani Tvář vody, která pro mě nečekaně bodovala na Globech a je tu i šance, že se protlačí do Oscarových nominací. Já jsem k filmu přistupoval s despektem a možná jsem si ho příliš zošklivil, ale těžce mě štvala láska hluché dívky a příšery z Amazonky. Pokud přidáme fakt, že Sally Hawkins opravdu nemám rád a můj oblíbenec Michael Shannon tu hraje snad svoji nejhorší roli, tak můžu pochválit jen technickou stránku a také dobovou stylizaci.

• 19.1.2018  19:29

Po čistém vizionářství, které Linklater prokázal v Chlapectví a byl za něj náležitě oslavován, přichází poměrně nemastná neslaná sonda do americké společnosti. Sledujeme nepravděpodobné setkání trojice bývalých mariňáků z Vietnamské války, kteří se dají dohromady za účelem převzetí a pohřbení syna jednoho z nich. Kritika americké armády a společnosti, která zaujme tak maximálně výbornými hereckými výkony ústředního tria - Carell, Cranston, Fishburne. Forma i obsah docela v pořádku, jenom mě to absolutně nebavilo.

• 19.1.2018  00:07
    Velký dar (2017)

Velice povedený feel-good film na nedělní pohodu. Splňuje naprosto všechny atributy, tak aby uspokojil diváky, kteří od něj nečekají nic jiného. Příjemné obsazení a zajímavý děj o geniální holčičce, o kterou se pere její vlastní rodina. Chris Evans je super a ztělesněním mládence, kterého by chtěla mít snad každá žena a maličká Mckenna Grace je taky skvělá. Já jsem rozhodně spokojen.

• 11.1.2018  12:04

Komediální banda točící se kolem Jamese Franca a Setha Rogena si vzala na paškál podle mnohých nejhorší film všech dob The Room, který se shodou okolností stal celosvětovým kultem. Stále se konají jeho noční projekce a fanoušci mají spoustu rituálu spojených s tímto filmem. Mně osobně nejvíce uškodilo, že jsem ten originální film neviděl, a tak nemohu posoudit, jak moc jsou scény věrné předloze (což je trochu vidět při závěrečných titulcích) nebo jak moc je James Franco věrný dnes již legendárnímu režiséru,herci a zároveň scénáristovi původního filmu. Na mě to působí jako průměrný až lehce nadprůměrný komediální film. Při znalosti předlohy bych pravděpodobně hodnotil lépe.

• 11.1.2018  10:44

Kvalitní dokument a bez pochyby nejdůležitější české kapele posledních tří dekád. Poctivě odvedené dokumentární řemeslo, ve kterém se prolínají dvě časové linie. Současné přípravy turné, ve kterém se kapela dala dohromady a záběry z 90. let, kdy byla Lucie na vrcholu. Pečlivě naměřený mix záznamů z koncertů a mluvících hlav. Kvalitně odvedená práce, ale trošku mi chybělo nějaké to srdíčko.

• 11.1.2018  09:32
    matka! (2017)

Nechápu jakým směrem se Darren Aronofsky ubírá a vůbec se mi to nelíbí. Jeho koketování s náboženskou symbolikou jsme měli už ve filmu Noe a pokračuje také ve filmu mother!. Pokud si něco o filmu přečtete před či po shlédnutí, tak jsou všechna podobenství lépe viditelná a dá se uznat, že to Darren vymyslel poměrně pěkně, ale během sledování se jedná o nepřetržitý tok stále více wtf momentů. Opravdu jsem měl co dělat, abych mother! vůbec dokoukal. Jennifer Lawrence celou dobu pouze vzdychá, křičí, brečí a vydává další podobné skřeky. Chápu nadšení některých a znechucení druhých, ale takhle podle mě jeden z nejočekávanějších filmů roku nevypadá.

• 10.1.2018  00:26

Nečekal jsem, že mě takhle zaujme více než dvě hodiny dlouhá homosexuální romance odehrávající se ve slunné Itálii, ale stalo se. Smekám před atmosférou prosluněného jihu Evropy, která mi chtě nechtě evokuje například Dobrý ročník. Dobová atmosféra italské riviéry je to, co mě udrželo po celou stopáž snímku a dokázal jsem mu prominou i jisté přešlapy (v mých očích). Například scéna s broskví, ta už mi přišla trošku za hranou. Kdo podal výborné výkony, tak to byla hlavně ústřední dvojice Timothée Chalamet a Armie Hammer. Nečekal jsem tolik, ale odcházím výrazně spokojen.

• 5.1.2018  00:21
    Thelma (2017)

Audiovizuálně velmi povedený severský kousek, kde hlavní roli hraje atmosféra, neotřelý příběh a Eili Harboe, která se do podobné věci vyloženě hodí. Celkově se tak jedná o velmi zajímavou podívanou, kde by místy neškodilo něco ještě dovysvětlit a některé momenty už jsou hodně na hraně mindfucku, ale klady rozhodně převažují. Můžu doporučit nejenom pro fanoušky severské kinematografie.

• 3.1.2018  23:07
    Bright (2017)

Všechno nasvědčovalo tomu, že bych mohl být potěšen. Líbí se mi, jak to Netflix dělá a pojem televizní film už je naprosto jiná káva než tomu tak bývalo dříve. Zároveň mám rád styl Davida Ayera a podobná látka by mu také měla sedět, zároveň obsazení vypadá na papíře poměrně zajímavě. Kvituji také snahu o vytvoření celého paralelního vesmíru jehož základy jsou poměrně zajímavě nastřeleny a pokud budou pokračování, jakože nejspíše budou, tak by to ve finále mohlo fungovat. Akce je místy velice povedená, ale nějak jsem nedokázal přistoupit na hru tvůrců a popravdě čekal jsem více. Místy mi vadila velká teatrálnost a přeafektovanost. Například Édgara Ramíreze. Tady byla opravdu tenká hranice mezi kultovkou a nesmyslnou splácaninou. Překlonil jsem se k tomu druhému, ale rozhodně budu sledovat další počíná ohledně Bright.

• 2.1.2018  23:25
    Sněhulák (2017)

No tak, dlouho plánovaný projekt kolem kterého se točila opravdu velká jména a nakonec se ho zhostil kvalitní režisér a ke všemu měl zřejmě dostatek peněz a zajímavé herecké obsazení, a takhle to zfušoval. Knižní předlohu mám rád a doufal jsem, že se její převedení povede stejně jako předchozí Nesbova kniha Lovci hlav, ale to se opravdu nestalo. Výsledný dojem je opravdu špatný. Všechno působí hodně uměle, serverská atmosféra se nedostavuje a celkově to nepůsobí nijak rafinovaně, i když kniha je opravdu velmi zajímavá. Vím, že nejde natočit všechno a zvláště u Nesba, kde je hodně postav a jejich interakcí, je to poměrně obtížné, ale výsledný produkt opravdu působí jako taková nastavená kaše. Po nadějných trailerech rozhodně velké zklamání.

• 2.1.2018  18:59

Jiří Strach po velkém úspěchu prvního dílů přichází s pokračováním, ve kterém se mu povedlo prohloubit snad všechny aspekty prvního Anděla Páně. Takhle nějak si představuji jedničku pokud by na ní měl dostatečné finance. Všechny neduhy jedničky jsou vyléčeny penězi. Už to nevypadá tak levně. Stále to není až tolik výpravná pohádka, ale na druhou stranu velmi dobře situovaná a především dobře natočená. Zároveň je zde ještě více hvězdné obsazení s ještě větším (a nutno říci, že zbytečným) počtem cameí. Chemie mezi Trojanem a Dvořákem stále funguje naprosto výborně. Děj nepřekvapí, ale opět jsem rád, že není debilní jako u většiny českých pohádek. Budu se opakovat, ale i druhý Anděl Páně je naprostá česká pohádková špička.

• 30.12.2017  22:51

Pro mě osobně menší překvapení, ale ne z důvodu kvality snímku, ale jde spíše o to, jakým směrem se snímek ubírá, což mě lehce překvapilo, protože bez znalosti obsahu atd, jsem čekal něco jiného. Celkově se jedná o zajímavé argentinské drama, ale tak nějak mi přijde, že ,,šokující'' pointu dokáže většina diváků rozluštit už dlouho dopředu a také mám neodbytný pocit, že podobná pointa už byla provedena jinde a daleko lépe. Kvalitní drama, které na mě i přes svojí nezpochybnitelnou originalitu působí tuctově.

• 22.12.2017  16:21

Nejenom, co se týče sledovanosti, tak Survivor upadá, ale i zajímavost castingů je až na výjimky prachbídná. O to větší rozčarování je, když produkce zahodila velice slibný cast poslední řady. Slibně se rozvíjející sérii zkazil finální twist. Teď už mi nikdo nemůže říkat, že by produkce hru výrazně neovlivňovala. Občas mě ta Amerika opravdu unavuje a ze Survivora se stává stále více pouze televizní estráda.

• 22.12.2017  16:16

V českém pohádkovém suchu, které trvá již hoooodně dlouhou dobu je Anděl Páně trošku zjevením. Pohádky se sice dělají již většinou pouze pro televizní užití nebo pod taktovkou toho, jehož jméno nesmíme vyslovit, a tak je jejich kvalita často velmi nevalného charakteru. Anděl Páně to ale zachraňuje, i když i na něm jsou vidět neduhy těžké televizní produkce. Především trošku chudý vizuál a výprava, ale všechno zachraňuje vynikající obsazení v čele s hláškujícím Trojanem v hlavní roli. Na Vánoce ideální.

• 21.12.2017  14:56
    Kontakt (1997)

Hodně široce pojatá scifi záležitost a prvním kontaktu s mimozemskými civilizacemi na hodně vděčné stopáží kolem dvou a půl hodiny. Herecky je všechno v pořádku, scénáristicky také. Líbilo se mi, jakým stylem byl pojat samotný kontakt a pouze stále podsouvaná otázka náboženství zanechala nějakou výraznější pachuť. Jeden z nejlepších filmů s touto tématikou.

• 21.12.2017  12:32

Pokud bych měl The Last Jedi hodnotit jako samostatný film, tak bych řekl že se opravdu povedl. Líbil se mi odklon od hláškovací rodiné zábavy k trošku temnějšímu vyznění. Vizuální stránka je opět velmi dobrá, nové postavy se poměrně chytly. Několik momentů je velice efektních, finální střet je jeden z nejlepších momentů Star Wars vůbec a celkově bych hodnotil Last Jedi jako nadprůměr toho, co již vzniklo ze světa Star Wars, takže Rian Johnson to bez větších zkušeností zvládl na výbornou. Pokud ovšem hodnotím film v kontextu trilogie nebo celého světa, tak mi přijde, že i když tvůrci scenáristicky v několika částech hodně překvapili, tak se zahnali do nepříjemné situace směrem k dalším pokračováním. Zároveň nová generace - Ray, Finn, Kylo Ren nesahá ani po kotníky té staré. Na obou stranách jak dobra, tak i zla, mi chybí jistá osudovost, že je v sázce vlastně osud celého vesmíru, ale to z nových postav opravdu necítím. Místy to na mě působí trošku vychtěně a pokud bych byl vyloženě fanboy, tak by mě tohle zasáhlo daleko víc. Jsem opravdu zvědavý, jak na vývoj postav naváží dál. Celkově se mi ale The Last Jedi hodně líbil.

• 20.12.2017  13:15
    Sunset Blvd. (1950)

Krásná sonda do duše Hollywoodu. Teda spíše toho 40. a 50. let. Touha po slávě a zkáza herců němého filmu, kteří se již s příchodem mluveného filmu neprosadili. Ba co víc, většina rolí jsou opravdu režiséři a herci z dob dřívějších. Hodně dobře napsaná záležitost, které je již téměř 70 let stará, ale stále neztrácí téměř nic ze své krásy. Moc podobných filmů není.

• 15.12.2017  11:56

Můžete být klidně nejhorším týmem podle žebříčku FIFA, ale zápal a nadšení pro hru by Vám mohl závidět leckterý fotbalový profesionál včetně těch největších hvězd. Dokument, který mapuje přípravu Americké Samoi nejhorší fotbalové země žebříčku v cestě na kvalifikaci o MS v Brazílii 2016. Nechybí vykreslení místního prostředí, charakterů hráčů, mezi kterými je i jedna transgenderová osoba a ve finále samotné fotbalové klání prvního kola australsko-oceánské části kvalifikace. Prim hraje zapálení pro hru všech zúčastněných, které nakonec přinese kýžené body a vítězství. Dokument o hře, která evidentně nezná překážek a baví lidi po celém světě. To nadšení do hry místním závidím.

• 15.12.2017  11:39
    Mělčiny (2016)

Ach ta Blake Lively. Téměř hodinu a půl dlouhá óda na překrásnou ženu v plavkách, která je v zajetí snad ještě krásnější přírody a vlastně je tam taky ještě žralok. Thriller, který se odehrává na minimálním prostředí s minimálním obsazením a maximálním napětím. Opravdu atmosférická stránka filmu je poměrně zvládnutá, technická stránka je také opravdu prvotřídní. Škoda jen, že film tolik nechytne. Svižné, zajímavé a oku lahodící. Nic víc od tohoto filmu nemůžete čekat.

• 14.12.2017  09:17

Pohled na legendární festival Woodstock především po stránce organizace a vytváření legendárního festivalu kultury hippies, ale také hudební milník obecně. Nejde ani tak o popis toho kde, kdo, kdy vystoupil. Jde hlavně o myšlenku a lokální dopad tohoto festivalu na místní obyvatele. Hodně hvězdně obsazené, přičemž největší hvězdy se objevují v nejvíce bizarních rolích. Hodně příjemné, ale tak jako nějak divně prošumí. Sice je stopáž poměrně dlouhá, ale vůbec to tolik nepřijde. V záplavě filmů rozhodně originální počin, ale v mých očích mu něco chybí.

• 14.12.2017  00:28

Troufám si tvrdit, že velká obliba seriálu Narcos má co dělat se vznikem tohoto filmu. Nebeský gauner popisuje životní pouť Barryho Seala původně zaměstnance amerických aerolinek, který postupem času začal pašovat drogy ve velkém a zapojil se do vysoké hry amerických bezpečnostních agentur a kolumbijských narkobaronů. Hodně svižně a zajímavě natočený příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Občas je všechno hodně rychlé a trošku nahodilé, ale tím se materiál stává lépe stravitelným. Dokáže vtáhnout a baví. Nejedná se tak o klasický životopisný film, ale je vidět, jak se všichni zúčastnění museli při natáčení bavit a výsledný film je hodně příjemným kouskem.

• 13.12.2017  23:09
    Paddington 2 (2017)

To, co platí pro první díl, v tomto případě platí bezezbytku i pro druhý díl, jelikož Paddington 2 pokračuje v nastolené tradici. Takhle má vypadat originální rodinná zábava, u které se baví naprosto všichni. Tady by si měli brát příklad všichni tvůrci podobných věcí. Scénáristicky sice nikterak překvapivé, ale kdo by něco podobného u rodinného filmu čekal. Do rolí se povedlo nalákat výkvět britské herecké školy a všichni bez výjimky jsou naprosto výborní. Hodně potěšila stylizace, která místy připomíná filmy Wese Andersona. Viz scény z vězení. Pokud máte děti, tak povinnost a pokud ne, tak rozhodně neuděláte chybu když na Paddingtona zajdete.

• 10.12.2017  23:08
    Oddělen (2011)

O méně kvalitních školách s nezvladatelnými studenty už toho bylo natočeno dost a dost. A i tak Oddělen vyniká. Nejenom stylem jakým je natočený. Chvilkami vypadá jako laciný televizní seriál, chvilkami jako dokument. Kamera je zajímavá, ale celkový dojem to nekazí. Spíše naopak, celkový dojem to umocňuje. Zároveň problém těchto škol je řešen, tak nějak více komplexně. Celkovou prohnilost amerického školství, prohnilost rodičů, kteří se nestarají o své děti a pak si to vybíjí na pedagogickým personálu a tak dále. Brody je skvělý a celý film vřele doporučuji.

• 8.12.2017  13:37
    Saulův syn (2015)

Zářná ukázka toho, když forma přebije obsah. Neupírám filmu Saulův syn velmi kvalitně zpracované téma, plné opravdu silných scén a především motání se v labyrintu vyhlazovacích táborů místy připomínalo cestu peklem, ale forma, kdy po drtivou většinu všechno sledujete z poza zad hlavního hrdiny často překážela v přehlednosti scén a dle mého názoru lehce kazí celkové vyznění filmu. Oceňuji, když se filmaři snaží o neotřelé zpracování, ale v tomto případě mi to lehce vadilo a také jsem možná očekával něco více po loňském Oscarovém hypu.

• 8.12.2017  12:48
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

Divadlo Járy Cimrmana opět nezklamalo a Blaník je tak další z her, na které se určitě vyplatí zajít, jelikož skýtá nepřeberné množství tentokrát historických vtípků. Seminář je opět výborný, loutkové intermezzo taktéž, jen ta závěrečná hra lehce pokulhává za těmi nejlepšími. Stále se však jedná o to nejlepší, co u nás komediálně kdy vznikalo.

• 6.12.2017  17:20

To na čem američané pracují od začátku tohoto tisíciletí na blízkém východě výrazně ovlivňuje současné největší světové problémy, které zasahují ve velké míře do evropského dění. Jedná se o teroristické útoky islámského státu a migrační krizi. Tento dokument velmi kvalitně dokumentuje nepřipravený vstup amerických vojsk a nezvládnutou organizace tamní okupace. Nehledá senzaci, pokládá správné otázky správným lidem a má výraznou vypovídající hodnotu, jak Američané zaseli na dnešní problémy.

• 4.12.2017  10:14

Jedná se o vzkříšení britského krimi seriálu ze 70. let, se kterým nemám absolutně žádné zkušenosti a dle reakcí se má jednat o velice kvalitní a nekompromisní testosteronovou jízdu od začátku až do konce. Moje zkušenost zůstává někde na půli cesty. Vyšetřovací techniky oddělení sweeney jsou velmi nekompromisní, hlavní postavy jsou opravdu tvrďáci a několik akčních scén svou atmosférou a zpracováním patří rozhodně do nadprůměru. Finální automobilovou honičku dokonce zrežírovali chlapci z Top Gearu a je nutno říci, že tak dobrá není. Občas jsem měl problém silácké řeči ústřední herecké dvojici uvěřit a Winstone ani Drew mě nikterak nepřesvědčili. Celkově se jedná dle mého názoru o průměr daného žánru.

• 1.12.2017  14:38

Matthew Vaughn nedělá pokračování a jsem velmi rád, že tady udělal výjimku. První Kingsmani se mi trefili hodně do vkusu a tak jsem pokračování velice očekával. Všechny postavy prošly dalším rozvojem a na začátku filmu je zastihneme v nových rolích. Všichni staří známí tu jsou a objevují se nové postavy amerických bratranců Statesmanů a všechno stále funguje na výbornou. Akce je tu celkem hodně a je zajímavě nasnímaná, takže působí svěže a nenudí. Sice zde chybí nějaká vyloženě kulervoucí scéna viz. kostel v jedničce, ale to se dá přežít. Gagů je tu stále dost, ale ne tolik jako v jedničce a opravdu největší rozdíl je v tom, že Julianne Moore prostě není Samuel L. Jackson a jako záporák působí hodně chabě. Závěrečný souboj je trošku zklamáním, ale jinak se jedná o velmi povedenou akční jízdu, která rozhodně nezklamala

• 1.12.2017  13:27

Jednadvacáté století nebylo pro Francise Forda Coppolu nijak plodným obdobím a tak můžeme tento dnes již dvacet let starý film označit, jako jeho poslední opravdu dobrý. Matt Damon umí, to víme všichni, ale závěr 90. let bylo pro něj zlatou érou a střídal jednu lepší roli v kvalitních filmech za druhou. Vyvolávač deště není výjimkou. Jedná se o velmi kvalitní film z právnického prostředí se skvělým hereckým obsazením a opravdu dobrou atmosférou. Jediné, co mě asi nejvíce mrzelo je fakt, že je všechno strašně černobílé. Zlé pojišťovací firmy, nafoukaný tým drahých právníků, mladý teprve začínající právník plný ideálu, umírající mladík, rodina z velmi chudé vrstvy a tak dále. Až na tenhle jeden fakt, velmi dobrý film.

• 29.11.2017  10:08
    Bio Ráj (1988)

Opravdu krásná a dojemná pocta filmovému řemeslu a návratu člověka ke svým kořenům. Nádherně plynoucí film, který ukazuje, že láska k filmu kvete i v tom nejzapadlejším městečku někde na Sicílii. Krásný exkurz velkou částí filmových dějin a kultury kina obecně. Tornatore je pro mě jedním z velikánů italského filmu a většina toho, co vytvořil je opravdu vynikající a láska s jakou přistoupil k Bio ráji z celého filmu naprosto sálá.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58