campix

student NF VŠE

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 9.8.2017  22:42
    Interview (2014)

Dvojka Franco - Rogen se pouští opět do kontroverze. Tentokrát se strefují do severokorejského vůdce Kim Čong-Una a ačkoliv je to místě hodně přestřelené, tak hodnotím Interview veskrze kladně. Hodně věcí bylo trefených naprosto přesně, nevkusného humoru hodně ubylo a jistá komediální přestřelenost se dala rozhodně čekat. Na druhou stranu na to, že se jedná o trošku kontroverze, tak se Rogen a spol drželi hodně při zdi a hráli docela dost na jistotu. Za mě jedině dobře. Hloupé, ale stále vkusné a s několika velmi povedenými momenty.

• 9.8.2017  22:29

Kdo by to byl řekl, že Němci sem tam dokáží natočit takovouto zběsilou a velmi vtipnou šílenost. Dva těžce nemocní muži se rozhodnou pro finální roadtrip snů plných absurdních a velmi vtipných situací. Překvapí tarantinovský střih a absurdita, která by normálně asi vadila, ale tady naprosto perfektně sedí.

• 9.8.2017  22:24

Bylo chybou očekávat od Ztraceného města Z nějakou akční blockbusterovou podívanou. O to více jsem byl překvapen kvalitním dobrodružným životopisem muže, který hledal bájné ztracené město. Stopáží sice poněkud roztáhlé ale skvěle odvyprávěné. Kvalitní dobrodružný film se zajímavým hereckým obsazením.

• 9.8.2017  20:58
    Tour de doping (TV film) (2017)

Szymanski a jeho parta si po Wimbledonu vzali na paškál další významnou sportovní událost a to Tour de France, která je pro parodie vděčným tématem, a dle mého názoru se s tím popasovali lépe než v případě Wimbledonu. Některé momenty byly opět sice výrazně za hranou, ale na druhou stranu je tu spousta skvělých situací. Celkově se jedná o hodně povedenou parodii.

• 9.8.2017  20:37

To je tak, když Vám někdo neustále przní vaší klasiku na které jste vyrůstali. Justin Lin do ní sice nalil pátým dílem až děsivou dávku energie, to co se ale děje dále nestojí snad ani za řeč. Absolutně neřeším všechno megalomanství a popírání zákonů fyziky, protože popcornová akce je to stále poměrně kvalitní, ale tohle já nechci. Nejde absolutně o auta a nějaký menší micro vesmír menších padouchů, ale samozřejmě musí jít o záchranu celého světa. Zápletka je sice strašlivě dementní, ale alespoň Vás chvilku udrží otázka, proč to všechno Vin Diesel dělá. Jinak staré postavy už vůbec nemají co říct a ve většině případů působí už hodně otravně. Navíc je výrazně přehrávají nové postavy. Špičkování Rocka a Stathama je zábavné, ale jeho vyústění Vás zklame. Trošku mě zaráží kolik kvalitních herců dokázalo Rychle a Zběsile nalákat do vedlejších rolí, ale je to prostě značka a všichni se asi chtějí ukázat. Tomuhle já už dávno nefandím.

• 27.7.2017  23:58
    Happy End (2017)

[MFFKV - 2017] S Hanekem si moc nerozumíme a tak jsem k jeho novému dílu přistupoval hodně obezřetně. Fakt, že jeho filmy nejsou jednoduché na sledování, je mi velice dobře známý. Haneke cvičí diváka k pečlivému sledování a objevování souvislostí, které nejsou řečeny tzv. na plnou hubu a trošku se snaží motivovat diváka, aby si v tom našel něco svého. Nutno říci, že snahu Haneke nijak neodměňuje a servíruje hodně sterilní rodinné drama, které má sice několik slibných nápadů, ale netvoří nějaký zajímavější celek. Zároveň Haneke tak trošku podrývá svou tvorbu určenou pro náročného diváka, když se do filmu snaží vměstnat co nejvíc aktuálně zajímavých témat. Viz mladá generace (youtubeři) a samozřejmě uprchlíky. Nutno říci, že jsem měl větší očekávání a překvapil mě fakt, že během projekce opustilo sál poměrně dost diváků.

• 27.7.2017  23:49
    Wind River (2017)

[MFFKV - 2017] Pro mě osobně největší lákadlo letošních Varů umocněné přítomností Jeremyho Rennera. Taylor Sheridan je vynikající scénárista a tak nějak jsem nepochyboval o tom, že by z jeho režijní prvotiny nevznikl kvalitní film. Sheridan nás zavádí do pusté krajiny Wyomingu, kde jste obklopeni pouze sněhem a nekonečným tichem. Rozjíždí se před Vámi detektivní příběh, který rozhodně dokáže vtáhnout a jeho finální rozuzlení Vám vyrazí dech. Akce je zde pomálu, ale za to je v kvalitně natočená (a nutno říci, že velmi hlasitá). Herecké výkony hlavních představitelů není nutno kritizovat. Spíše jsem měl trošku problém s tím jak jsou tyto postavy napsané (jejich chování, motivace). Rozhodně výborný atmosféricky krimi/thriller.

• 27.7.2017  23:42
    Odnikud (2017)

[MFFKV - 2017] Nejhutnější film letošních Varů. Silný námět se skvělou Diane Kruger v hlavní roli, které bych možná i nějakou tu nominaci na Oscara za tento výkon hodně přál. Téma národního extremismu a rasové nesnášenlivosti v současné době hodně rezonuje a tak je Odnikud hodně současným filmem.Vrcholem filmu jsou scény ze soudního procesu , které jsou opravdu výborné. Sice bych asi dějovou linku ukončil o něco dříve, ale i tak má finále velkou sílu. Parádní drama.

• 18.7.2017  11:35
    Představ si (2012)

[MFFKV - 2017] Hodně zajímavý film, který se prakticky celý odehrává na klinice pro nevidomé děti a sledujeme příjezd nového pedagoga, který lehce bojuje se svými neortodoxními praktikami proti zažitému systému. Zažijete si tak život nevidomého téměř na vlastní kůži a často jenom tak posloucháte zvuky a co se v dálce odehrává. Zaujali mě herecké výkony neslepců v hlavních rolích, kterým jejich handicap věříte. Hodně zajímavé a zároveň hodně silné drama z prostředí nevidomých dětí.

• 16.7.2017  14:16

[MFFKV - 2017] Klasické vztahové festivalové drama, ve kterém se hodně povídá. Vlivem okolností jsou otec a syn nuceni znovu bydlet pod jednou střechou a jelikož jejich vztah měl k ideálů vždy daleko, tak toto soužití nabízí nespočet vtipných i dramatických situací. V hlavních rolích vtip, rodinné trampoty a krásy estonského venkova. Jeden z těch filmů, který Vám náladu rozhodně nijak nezkazí, ale podruhé už byste si ho nepustili.

• 15.7.2017  12:52

[MFFKV - 2017] Vážený občan je příjemným překvapením karlovarského festivalu. Spisovatel Daniel Mantovani, držitel Nobelovy ceny za literaturu je pozván do své rodné vísky na argentinském venkově, aby zde obdržel místní cenu za proslavení této malé vsi po celém světě. Námět, který sebou přináší spoustu velice vtipných situací a zároveň poodkrývá dávné křivdy. Hodně vtipné. Oscar Martínez snímek táhne a potěšil mě lehce otevřený konec. Žánrová trefa.

• 13.7.2017  23:16
    Dobrý časy (2017)

[MFFKV - 2017] Velké oživení stojatých festivalových vod a opravdu frenetická adrenalinová jízda, která se ani na okamžik nezastaví, a jedna absurdní akce střídá další ve spojení s nabušeným a skvěle padnoucím soundtrackem. Pattison si vybírá nové projekty poměrně pečlivě a objevuje se v opravdu zajímavých filmech. Dobrý časy nejsou výjimkou a je nutno podotknout, že Pattinson jako hlavní nosný pilíř celého snímku nezklamal a táhne ho slušně dopředu. Zbytek už je jen na Vás, jak přistoupíte na hru bratrů Safdiů. Všem rozhodně nesedne absurdita dění, která výrazně eskaluje, a přeafektované herecké výkony. Rozhoně se ale nebudete nudit.

• 12.7.2017  13:28

[MFFKV - 2017] Nový počin Ariho Kaurismäkiho jsme si ve Varech nemohli nechat ujít a ačkoliv to bylo mé první setkání s Arim, tak očekávání byla vyšroubována na maximum. Také se nedá říci, že by vyloženě zklamal, jen je prostě potřeba očekávat něco jiného a také je zapotřebí chvilku vstřebávat Kaurismäkiho osobitý styl, který svou stylizací a absurditou některých dialogů připomíná především Wese Andersona. Suchý finský humor a oldschool stylizace, to jsou rysy, které Druhou stranu naděje oddělují od zbytku žánrově podobných komediálních dramat, které se zabývají uprchlickou tématikou. Té se v letošních Varech opravdu nedalo uniknout. Ari zaujal, ale nedokázal strhnout.

• 12.7.2017  11:48

[MFFKV - 2017] Perfektně zvládnuté dokumentaristické řemeslo, které prezentuje osobu Heatha Ledgera a jeho životní herecký postup. Nečekejte nic objevného, jelikož převážnou většinu dokumentu se jedná o mluvící hlavy Heathovi rodiny nebo přátel. Ať už z dětství nebo posléze z hereckého života. Jde především o přiblížení Heatha jako osobnosti, sice mírně přikrášlené, ale jde o zajímavý pohled do soukromí velice nadějného herce, který odešel příliš brzy. Krátce po roli, která mu zajistila téměř nesmrtelnost.

• 10.7.2017  11:04

Nové zpracování King Konga mě na první pohled opravdu zaujalo. Slibné trailery a veskrze příjemné herecké obsazení indikovalo, že když už nic jiného, tak by se mohlo jednat o celkem fajn blockbusterovou vatu. A přesně tak to je. Nic víc, nic míň. Na druhou stranu se ale jedná i o poměrně velké zklamání hned v několika aspektech. Pokud odhlédneme od technické stránky, který je opravdu na vysoké úrovni. Fighty King Konga s příšerami jsou vrcholem filmu a celý film je hodně zajímavě nasnímán a celkově je technická stránka bez chyby. Tak co chybí, to je scénář. Opravdu je to strašně hloupé a i když má film skoro dvě hodiny (což mi vůbec nepřišlo), tak vlastně nic kromě hlavní linky nestihne odvyprávět . Problém mám taky s motivacemi a chováním postav (hlavně Samuel L. Jackson). Zároveň mi přijdou Brie Larson i John Goodman žalostně nevyužiti. Překvapení se nekoná, ale alespoň po technické stránce King Kong: Ostrov lebek stojí za to.

• 9.7.2017  17:25

Povedené školní drama, ve kterém nás Samuel L. Jackson bere na exkurzi po učebnách nejhorších škol v Los Angeles plných grázlů a spodiny. Největší devizou je velmi dobře budovaná atmosféra, kde Vás v průběhu filmu bude hodně mrazit. Samozřejmě Jackson v hlavní roli nemůže být nikdy na škodu. Celkově by to sice mohlo být průměrné drama s výborným hercem v hlavní roli a dobrou atmosférou, ale díky samotnému finále se One Eight Seven lehce odlišuje, a můžeme tak o něm mluvit o nadprůměrů danného žánru.

• 30.6.2017  12:03
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Putin Interviews jsou hodně velkým zklamáním. O Stoneovi všichni víme, jaký je to levičák a jak si libuje v konspiračních teoriích. A ve světle toho všeho jsou rozhovory s Vladimirem Putinem hodně slabým odvarem, čeho by byl schopný. Sem tam sice dochází na ožehavé otázky, ale z nich Putin vybruslí v podstatě lehce a Stone už pak dále nerýpe. Dozvíme se tak pouze standardní diplomatické odpovědi, které Vás zaujmout opravdu nemohou. Naprostá většina obsahu nemůže překvapit člověka, který má hlavu alespoň trošku otevřenou a sleduje mezinárodní dění. Stone jde Putinovy hodně na ruku a je zřejmé, že pokud by nešel, tak by podobná miniserie nikdy nemohla vzniknout. Zároveň se jedná o hodně jednostrannou debatu, jak Rusko jde všem na ruku a USA jsou tím zlým agresorem. Pokud by vznikla podobná věc z druhé strany barikády, tak bude znít úplně stejně. Velkým plusem je rozsah rozhovorů. Jaký s Putinem nikdo nikdy neudělal a také trošku poodhalení zákulisí Kremlu. Velká nic neříkající nuda.

• 29.6.2017  23:46

U mě zavládlo především zklamání, jelikož jsem čekal i díky reakcím ze svého okolí něco trošku jiného. Herecké obsazení je hodně příjemní, ale ve skutečnosti už tolik nefunguje, a John Hamburg jako záruka celkem zajímavých komedií bohužel pouze vykrádá sám sebe. Vzal prostě úspěšný model Fotr je lotr a obrátil ho. Jinak se jede podle zažitých regulí žánru. Kontrasty jsou jasně viditelné. Mladí - stáří nebo technologický pokrok - klasická výroba. Vtipy jsou více či méně většinou infantilního nebo lehce nechutného ražení. Nic výrazně oslňujícího. Franco působí hodně utahaně a já mu jeho postavu moc nevěřím. Jedná se plus mínus o průměrný film. Spíše lehce podprůměrný.

• 22.6.2017  23:27

Povedené akční béčko, ve kterém banda teroristů ze Severní Korei napadne Bílý Dům a Gerard Butler je jediný, kdo může pana prezidenta a vlastně celou situaci, zachránit. Čekejte slušnou dávku destrukce, drsného Butlera a tak nijak nic navíc. Poctivé béčko, které má docela slušné tempo, a i přes několik nedorazů nemůže nijak výrazně zklamat.

• 21.6.2017  17:44

Neduh pokračování kasovně úspěšných filmů v celé své kráse. Jednička Podfukářů mě příjemně překvapila nevtíravou rafinovaností a především slušnou zábavou. Druhý díl marně hledá drive jedničky a všichni herci působí poměrně unaveným dojmem. Eisenberg, Ruffalo i Harrelson jsou pouhými strhanými stíny sama sebe a Lizzy Caplan je prostě megaotravná. Zápletka je také zbytečně překombinovaná a digitální triky už jsou až moc přehnané. Občas to prostě znovu nevyjde a tady se asi ani moc nechtělo.

• 21.6.2017  15:31

Jsem rád, že u nás stále dokážeme vyprodukovat odpočinkovou komedii, která není úplně debilní. Zároveň je ale velká škoda, když oslavujeme cokoliv z tohoto žánru pouze proto, protože se nejedná o úplné dno. Bezva ženská na krku by mohla zaujmout příjemným hereckým obsazením a malebným prostředním malé české vísky. Co mě ale osobně velice irituje je naprostá černo-bílá polarizace všech postav, aby bylo naprosto jasné, kdo jaký je a jaké má úmysly. Snad teda kromě hlavních postav, kde nám o tu zřejmou změnu jde. Což je docela škoda, film to lehce degraduje a automaticky to indikuje, že naše veřejnost musí mít naservírováno všechno na stříbrném podnose a jedná se tak o stádo tupců. Krom toho je ale Bezva ženská na krku příjemnou oddechovkou.

• 19.6.2017  23:13

Adaptace knižního díla, které se téměř výhradně odehrává v Číně a sledujeme zde ''romanci'' dvou mladých lidí za časů tamní cholery. Technicky bezchybné zpracování, které se točilo absolutně celé v čínských exteriérech a bohužel na mě působí hodně sterilně. Hereckému obsazení chyběla chemie a po emoční stránce to na mě působilo hodně ploše. Film, kterému chybí osobitost ačkoliv je technicky velmi kvalitně zpracovaný. Průměr.

• 19.6.2017  18:33
    John Wick 2 (2017)

Jednička byla naprosté akční zjevení. Učebnicově jednoduchá zápletka, kulervoucí akční scény a zběsilé tempo, které vydrželo až do konce. Ve světle toho všeho zápletka Johna Wicka 2 už nepůsobí jednoduše, ale pouze debilně. Zároveň první polovina, kde se vysvětluje kdo, co a komu, je hodně zdlouhavá a brzdí akční jízdu, která se rozpoutá po všem tom seznamování. Všechno dobré zůstalo, jen lehce schází moment překvapení, který nastal u prvního dílu. Díky bohu za vizuálně opojné finále, které zachraňuje vlažný začátek.

• 11.6.2017  16:06

Ten pocit, když je animovaný Batman z Lega lepší než poslední hrané DC dílo s Benem Affleckem v hlavní roli. Ano je tomu tak, Lego banda slaví další úspěch a vedlejší postava z minulého Lego filmu dostává svůj vlastní celovečerní film. A je to neskutečná smršť akce a popkulturních odkazů díky nimž tento film musí bavit i dospělé, ale zároveň je stále dostatečně atraktivní, aby bavil i děti, jenž tyto odkazy nemohou pochopit. Takže The Lego Batman Movie je ideální trefou do širokého spektra diváků.

• 11.6.2017  12:01

Moc netuším, co tímto dokumentem chtěl autor říci. Zda je tedy problém, že amatérské porno láká spoustu mladých žen s vidinou snadného výdělku. Přitom většina z nich v branži vydrží maximálně několik měsíců. Nebo, zda jde o to, jak jsou přijímány ve společnosti, a že se máme na pornoherečky koukat jako na normální těžce pracující ženy, které pokud se nechytí od začátku, tak musí přijímat méně lukrativní a většinou hodně nechutné herecké příležitosti. Ať tak či onak, nulová vypovídací hodnota a hodně nezáživná podívaná.

• 2.6.2017  13:16

Francouzské alternativní animované filmy vždy nabízí hodně zvláštností oproti animovanému mainstreamu. Ať už to je většinou velice zvláštní animace, která Vám prostě musí sednout, jinak je zle. Nebo také námět, který každému sednout nemusí. To je přesně případ Tria z Belleville. Toto dílo Sylvaina Chometa přímo překypuje nápady, z nichž většina je poměrně hodně absurdních a hodně záleží, jak k tomuto filmu přistoupíte. Mně osobně se animace vůbec nelíbila a místa byla ta absurdita až za hranou. Dokážu ocenit nápady tvůrců, ale asi nejsem cílovka.

• 31.5.2017  16:59

Mám rád podobná konverzační dramata, který se odehrávají v nějakém uzavřeném prostoru. Hlavní podmínkou ovšem je, aby byl kvalitní scénář, aby mohlo nekonečné tlachání diváky nějak zaujmout. Naprostí cizinci splňují většinu aspektů tak, abychom je mohli nazvat kvalitním konverzačním dramatem. Témata, která se řeší, jsou dostatečně současná a tím pádem i velice zajímavá. Jaká tajemství mezi sebou jednotlivci skrývají, dokonce i mezi letitými přáteli. Stačí pouze veřejně sdílet obsah telefonů během jednoho večera. Jsem trošku proti až přílišné katarzi děje a vršení problémů jeden na druhý. Poté film ztrácí na uvěřitelnosti, ale všechno je pouze snahou, o to šokovat diváka a tím udržet jeho pozornost. Sladkou náplastí je pak závěrečný twist.

• 31.5.2017  15:13

Disney vzalo jednu ze svých animovaných klasik a předělala ji do hraného filmu, ve kterém se opravdu hodně zpívá a nepochybuji, že z něj bude kasovní trhák a spoustě malých dětí udělá neskutečnou radost. Já osobně mám, ale s filmem Kráska a zvíře několik menších problémů. Všechno působí až příliš dokonale a uhlazeně. Zároveň zde chybí jakákoliv intence k nějakému novátorství a všechno je hráno opravdu hodně na jistotu. Také zpěv hlavní představitelky Emmy Watson mi přišel až nepřirozeně umělý a pravděpodobně hodně studiově upravený. Vrchní pozlátko má Kráska a zvíře opravdu nádherné, pokud se ale podíváte více zblízka, zjistíte že tu jaksi chybí nějaká duše nebo radost. Já za tím vidím spíše kalkul filmového studia.

• 29.5.2017  23:15
    Twin Peaks (1992)

My se s Davidem Lynchem potkáváme na stejné vlně bohužel pouze vyloženě sporadicky a u Twin Peaks si troufám tvrdit, že jsme byli asi nejdál, co se všech jeho děl týče. Nevím jestli je to tím, že jsem zatím neměl tu čest s celým seriálem, ale asi ani jeho znalost by mi vyloženě nepomohla. Na to, že u Lynche prakticky nevíte, co se před Vámi odehrává, jsem si tak nějak zvykl. Také na to, že některé jeho excentrické scény jsou až za hranicí vkusu, jsem si už téměř zvykl. Ale zde mi, oproti ostatním jeho dílům chyběla pověstná bezchybná atmosféra a jisté záchvěvy geniality. Dokážu pochopit, proč ho někteří naprosto adorují, ale já to bohužel nedokážu.

• 29.5.2017  23:02

Guy Ritchie opět dokázal podobnou věc jako se mu povedla s restartem Sherlocka Holmese v hlavní roli s Robertem Downey Jr. Oprášil další britskou klasiku, oblékl ji do líbivého moderního hávu a připravil tak pro nás jednu z nejzajímavějších blockusterových hrátek tohoto roku. Pro mě osobně velké překvapení a je převeliká škoda, že další dobrodružství rytířů od kulatého stolu pravděpodobně neuvidíme, jelikož kasovní trhák z Krále Artuše bohužel není. Je ale čas zahnat chmury a věnovat se nesporným kladům tohoto filmu. Ritchie to se mnou nemá vůbec těžké a každou jeho snahu o originální způsob vyprávění, či cool záběr nebo notnou dávku epických zpomalovaček, kvituji s nadšením. Opravdu je tu tolik fresh nápadů a neotřele pojatých aspektů filmu, že se nepřestanete divit. To všechno ve spojení s velice dobrou a údernou hudbou a také povedeným obsazením s citlivým mixem okoukaných xichtů s těmi méně okoukanými. Mazejte do kina.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55