campix

okres Kladno
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 7.8.2018  16:09
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Bohužel z mého pohledu jedna z těch slabších her Divadla Járy Cimrmana. Stále je to sice velice nadpůrměrný komediální výtvor, ale ve srovnání s ostatními hrami tohoto divadla působí trošku nemastně neslaně. Chybí nějaká ikonická hláška a už úvodní rozprava všechno předznamenává, jelikož je poměrně rozpačitá.

• 3.8.2018  08:37

Devadesátková středověká taškařice, která už dnes působí spíše úsměvně. Dnes se již podobné filmy dělají tak nějak na vážno a tohle by už asi úplně neprošlo. Překvapí hvězdné obsazení a výkon Alana Rickmana. Mně osobně toto podání Robina Hooda úplně tolik nesedlo, ale devadesátky prostě baví.

• 3.8.2018  08:27

Když správně zvolená forma umocní filmový zážitek, tak často dokážu odhlédnout i od některých nedostatků a to je přesně případ Utoya. Opravdu se mi líbila forma jakou Norové přistoupili ke ztvárnění tragických událostí dne 22. července 2011. Dynamická kamera ala found footage, kdy rozstřeseně sledujeme cestu hlavní hrdinky takřka na vlastní kůži. Dále stylizace bez střihu a intenzivní akce, kdy vlastně většinu toho, co se děje, vůbec nevidíte, jelikož se schováváte společně s hlavní hrdinkou. Plusem je pro mě i to, že útočník není nikdy pořádně vidět a v hlavní roli není on sám, jak Norové pravděpodobně chtěli. Jde tak hlavně o velice intezivní zážitek umocnění svojí formou. Jeden z nejintenzivnějších za poslední roky.

• 27.7.2018  16:55

Alibi.com je překvapivě příjemná francouzská romantická komedie, která sice nepřináší absolutně nic nového, ale eskalace děje a s ní přicházející komické situace jsou velmi povedené. Občas se sice autorům povedlo řádně přestřelit a vetšinou je hlavním aktérem pes, ale i to jsem jim dokázal odpustit především díky sympatickému castu a celkově příjemnému feelingu. Jako příjemnou výplň dne nelze jinak než doporučit.

• 23.7.2018  17:13
    Psí ostrov (2018)

Hranice mezi genialnialitou a zbytečným kýčem je v případě Wese Andersona hodně tenká. Na jedné straně dokázal vytvořit geniální snímky jako jsou Fantiscký pan Lišák nebo Grandhotel Budapešť, kde se snoubí hvězdný cast, neokoukané nápady a zajímavý vizuál. Na staně druhé tu máme Psí ostrov, kde samozřejmě nalezneme Wesův rukopis v podobě neskutečné spousty nápadů a originálního vizuálu, ale prostě si nějak přestáváme rozumnět a to kouzlo je pryč. Wes Anderson je hodně specifickým tvůrcem, který každému sedne naprosto jinak. Já jsem si s ním tentokrát tolik nerozumněl.

• 20.7.2018  16:31
    Escobar (2017)

Hned na úvod se sluší říct, že seriálový Narcos od Netflixu porážejí tento celovečerní film na plné čáře. Escobar má hned několik problémů.Snaží se odvyprávět celý příběh Pabla Escobara na ploše dvou hodin což úplně nejde a Narcos na to měli několik sérií. Příběh je zároveň z velké části vyprávěn z pohledu novinářky, která byla v úzkém kontaktu. Ano postava je to celkem zajímavá, ženské hrdinky teď hodně frčí, ale prostě to není tak úderné a zajímavé. To důležité vypráví vedlejší postava. Bardem je vynikající a nebýt toho, že je tolik upozaděn na úkor Penelope Cruz, tak to mohlo dopadnout daleko lépe.Nemůžu se zbavit dojmu, že je tento film tak nějak navíc.

• 20.7.2018  15:20

Klasický devadesákový akční thriller.Tady prostě nemůžete šlápnout vedle. Sice dnes už všechny ty hi-tech udělátka působí docela komicky, tak ale ani Nepříteli státu nejde upřít velká filmová kvalita. Asi by se tvůrci divili kam až moderní technologie v poslední době zašly a co je vlastně všechno možné. V hlavních rolích Will Smith na vrcholu, zlý státní aparát, který odposlouchává občany a super Gene Hackman.

• 12.7.2018  15:05

Jedna z největších pecek letošního Karlovaského filmového festivalu už se dostala i do obyčejné distribuce a stačí pouze konstatovat, že svoji pozici si vydobila právem. Seveřané hutná dramata umí a to se prokazuje i tady. Tísňová linka je drama odehrávající se po většinu času v jedné místnosti a všechna akce je nabídnuta pouze zprostředkovaně skrze sluchátka policisty na tísňové lince a i tak je napětí téměř nervydrásající a všechno ještě přiživý alespoň pro mě nečekaný twist. Překvapivě se objevuje i pár velmi humorných momentů. Celková stopáž je hodně rozumná a film tak neztrácí na své údernosti. Škoda pouze pár závěrečných minut, kdy bych film utnul trošku dříve, protože závěr přechází do tuctového hollywoodského filmu.

• 11.7.2018  23:16
    Noc na Zemi (1991)

Pět nočních příběhů z pěti rozdílných měst, které spojuje,fakt že se odehrávají během jedné noci a společným jmenovatelem je také jízda taxíkem. Kvalita jednotlivých příběhů je značně kolísající a například Paříž mi přišla hodně zbytečná. Celkově se dá, ale říci, že s Jarmuschem stále nemužeme najít společnou řeč a jediné co mohu vyzdvihnout je to, že zdánlivě příběhově prázdné rozhovory byly natolik zajímavé, že nenudily a udržely mě přikovaného u obrazovky.

• 4.7.2018  18:23
    Zulu (2013)

Popravdě jsem čekal od tohoto dramatu trošku více. Na začátku překvapila síla a nekompromisnost některých scén, ale ono to prostě do toho prostředí perfektně sedí a jinak by to asi působilo divně. Rozjíždí se detektivní příběh, který má sice zajímavou premisu, ale jeho vyvrcholení je tak nějak šité hodně horkou jehlou. Vyeskaluje strašlivě rychle a do rozměrů, které Zulu vůbec nesedí. Všechno na konci se stane tak nějak rychle a nahodile, ale i tak to neubírá na síle posledních scén. Herecky rozhodně v pořádku, ale trošku mě zklamal Alexandre Desplat, kterého mám opravdu rád a den po shlédnutí si nedokážu zapamatovat nějakou zajímavou hudební linku, což se mi u něj většinou nestává. Průměrné drama, které se může pochlubit dobrou atmosférou a zajímavým prostředím.

• 4.7.2018  18:18

Náladou velmi podobné jako předchozí Tornatoreho film Bio ráj. Jen jsme vyměnili slunný jih Itálie za interiéry velké zaoceánské lodi. Nejvíce dané filmy spojuje hudební stránka, která je i zde naprosto bezkonkurenční. Holt Ennio Morricone umí a to už všichni dávno víme. Legenda o 1900 sleduje příběh velmi nadaného člověka, který strávil celý svůj život na lodi a pomalu plynoucí dějové tempo je protkané lehkým filozofováním, které tak nějak příjemně doplňuje zbytek. Asi to není film, který bych chtěl někdy v dohledné době opakovat, ale jsem opravdu rád, že jsem ho viděl. U Tornatoreho se člověk prostě nespálí.

• 4.7.2018  18:13

Pokračování průměrného akčňáku na čínskou objednávku, které snad ani jinak dopadnou nemohlo. Po shlédnutí dvojky Vám nezbude nic jiného než velebit jedničku, jak dobře je ještě zvládnutá. Pokračování neobsahuje kromě Boyegy a Daye žádná větší jména a nutno podotknout, že všichni jsou tragičtí nevyjímaje těchto dvou zmíněných pánů. O příběhu tu nemůže být ani řeč. Takovou lobotomii jsem už dlouho neviděl. Srovnatelná věc jako všechny céčkové braky ala Sharknado. Jenom tady je to tak nějak na vážno. Některé vedlejší postavy z prvního filmu dostávají více prostoru a vůbec jim to nesvědčí, nelogické kroky hlavních postav jsou více než úsměvné a celkově nevím, který aspekt filmu by mohl být ohodnocen alespoň jako průměrný. Snažím se vymyslet příležitost při které by sledování tohoto filmu nebylo ztrátou času, ale nic mě nenapadá.

• 4.7.2018  17:58

Pokračování Sicaria to mělo strašlivé těžké. Navázat na skvělý počin, který měli na svědomí lidé jako Denis Villeneuve nebo Roger Deakins, tedy filmová elita. Ve světle toho můžeme jenom uznale pochválit jejich náhrady, jelikož ani v tomto srovnání tolik nepokulhávají. Sollima už v Subuře ukázal, že umí a Wolski se Sheridanem odvedli kvalitní práci. Tady se nabízí srovnání s nedávným Sheridanovým Wind River, jelikož druhé Sicario je podobná atmosferická a místy hodně nekompromisní bomba z velmi specifického odlehlého prostředí. Josh Brolin je momentálně úplně všude a i tady to celé táhne. Benicio Del Toro opět také nezklamal a ti dva si vystačí i bez Emily Blunt a ostatních. Sicario začne mírně pokulhávat až v závěru, kde je vidno hned několik nedorazů po dějové stránce, a to by tak kvalitní scénárista jako Taylor Sheridan neměl dopustit. Lehké mínus má Sicario u mě i za konec, ale celkově jsem nadmíru spokojen. Navázat se povedlo velmi kvalitně a Brolin dotáhl tento film do těžkého nadprůměru.

• 2.7.2018  22:35

Souboj pohlaví byl aktuální tehdy a v různých cyklech se dostává do povědomí stále. Ve světle kauzy metoo je souboj pohlaví významný také v nedávné době, bohužel se tato filmová podoba skutečných událostí 70tých let, kdy byly ženy na tenisových kurtech utlačovány než si založily vlastní organizaci a v propagaci jim pomohl tento památný duel, tolik nepovedla. Na první pohled lehce unylé a otravně stylizované dobové drama, kde pokud nemáte vysloveně zalíbení v některého z hlavních představitelů, tak budete místy docela trpět. Zvláště v případě antipatií k Emmě Stone. Tohle nebude role, kde by Vás přesvědčila. Veskrze průměrné dobové sportovní drama.

• 24.6.2018  23:29
    Spisovatelé (2012)

Jeden z těch nakažlivých feel-good filmů, který dokáže strhnout, i když jsou osudy hrdinů velmi vzdálené a mnohdy těžko pochopitelné. Veskrze kvalitní a příjemné herecké obsazení, příjemně plynoucí děj a kvalitní hudební stránka se starají o to, že se nebojím Stuck in Love vyzvednou ze žánrového průměru.

• 24.6.2018  23:25
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Po Metanolu v krátké době další velmi kvalitní televizní tvorba, která zastiňuje většinu celovečerní produkce. Jak název napovídá Dukla 61 se točí kolem největší důlní tragédie na našem území. Příjemným potěšením je, že nejde pouze o boj horníků v hlubinách dolu, ale nejdůležitější je pravděpodobně sociální přesah a zrcadlo tehdejší společnosti v těchto regionech. Postavení horníků a celková sociální situace těchto vrstev. Herecky v pořádku, jenom dlouho trvá než si zvyknete na přízvuk nerodilých Moraváků. Několik charakterů bylo vyloženě otravných a jejich motivace a činy přinejmenším hodně podivné, ale celkově velmi kvalitně technicky zpracovaný a obsahově plný TV film, který by se neztratil ani v kino distribuci.

• 10.6.2018  16:25
    Tomb Raider (2018)

Ani nemůžu říct, že by to bylo zklamání, protože jsem vlastně nic nečekal. Tahle herní série se prostě nedočká kvalitního filmového remaku. I v tomto případě se jedná pouze o jakýsi průměrný akční snímek, jelikož co se týče dobrodružné linky, tak té si tu moc neužijete (rafinovanější příběh a větší dobrodružství zažijete např. v herní sérii Uncharted). Alicia Vikander je samozřejmě kvalitní herečka, ale tady její přednosti nevyniknou a ty přednosti, které by hlavní hrdinka měla mít, chybí. Vypadá tu na patnáct let a i když svalové hmoty něco nabrala, tak ty akční stunty jí moc nevěřím. Veskrze průměrný film.

• 10.6.2018  12:11
    Metanol (TV film) (2018)

Česká televizní tvorba vystrkuje růžky a v krátkém sledu za sebou vypouští dva kvalitní počiny Metanol a Dukla 61. Metanol se zabývá tématem metanolové aféry, která před pěti lety ochromila Českou republiku, na svědomí měla desítky životů a zapříčinila prohibici. Poměrně ambiciozní projekt kladoucí si za cíl popsat průběh této aféry, jejíž strůjci nakonec vyfasovali dlouhé roky ve vězení. Ukázka české vyčůranosti a zároveň blbosti a touhy urvat si pro sebe alespoň pár korun, za kterou zaplatilo životem nemalý počet lidí v především sociálně slabších regionech a slabších vrstvách, kde konzumace levného alkoholu probíhá ve velkém. Po technické stránce solidně provedené, ale co film sráží je vyloženě béčkové herecké obsazení, které je opravdu znát. Jediný, kdo snese nějaké přísnější měřítko je Lukáš Vaculík, ale i tak hodně povedený český televizní projekt.

• 10.6.2018  11:45
    Love (2015)

Další Gaspar Noé a jeho koketování s tím, co je ještě možné ukázat na velkém filmovém plátně. Jenže v tomto případě to bylo občas až příliš za hranou a úplně se nedivím reakcím divákům, kteří tento film navštívili v kině. Jelikož tady už ani nejde o hranici mezi filmovým uměním a pornografií. Tady už ta hranice absolutně chybí a otevřenost některých scén je až šokující. Pro mě osobně lehké zklamání, jelikož jsem čekal, alespoň vizuální zpracování ala Vejdi do prázdna. To se tady nekoná a jedná se pouze o sledování vztahů rozbitých lidí, pro které tentokrát nemám větší pochopení, okořeněné otevřenými sexuálními scénami.

• 10.6.2018  11:42

Tak i Finové mají moderní válečný velkofilm na hollywoodské úrovni. Jedná se o již několikáté zpracování finské knižní klasiky Neznámý voják, které nás zavede do bojů Finů proti Rusům během Druhé světové války. Viděl jsem prodlouženou tří hodinovou verzi, takže již tak pozvolné tempo bylo ještě více rozmělněné, ale i tak tomuto filmu rozhodně slušelo. Tady nejde o efektní scény a melodrama, ale o špinavou realitu zákopové války vedenou uprostřed těch nejhlubších finských a ruských lesů obklopených stovkami jezer. Akce je poměrně dost a přímo z ní sálá to reálné napětí a špína. Hrdinové umírají bez varování a většinou bez větších fanfár, prostě řadoví vojáci. Opravdu mě Neznámý voják hodně potěšil a Eero Aho je mým novým osobním objevem. Jeho postava protřelého, hvězdného vojáka, který se nikdy a nikomu nebojí říct všechno na plnou hubu, byla výborná.

• 2.6.2018  10:57
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Druhá série je krokem kupředu. Samozřejmě se nedá moc srovnávat s Americkým originálem, jelikož tam ta léta sérii už více poznamenala strategickou hru soutěžících a také nelze nevidět propastný rozdíl mezi financemi. Druhá série Robinosonova ostrova se posunula kupředu především díky moderátorovi, který již působí suveréněji a více výrazně, a také díky samotnému castingu, jelikož je tu více zajímavých hráčů, kteří mají i nějakou taktiku a snaží se hrát, ne tak jako tomu bylo v první sérii. Samozřejmě je tu několik individuí, kteří o této hře nevědí absolutně nic a tak není nouze o nelogické až dementní tahy. Největším mínusem je opět roztahanost na asi milion dílů, kde se každý druhý díl absolutně nic neděje a nekonečný přísun nudných dílů je hodně ubíjející, takže ani tentokrát jsem nedokázal dokoukat celou sérii a odpadl jsem v průběhu. Zarážející je, že ani nemají dostatek materiálu a ta se některé scény a záběry opakují i v několika dílech po sobě i mimo tradiční rekapitulace a někdy se mi zdálo, že jim i důležité věci utekli, když se řeší nějaký konflikt vytvořený situací, která vůbec není na záznamu. Dalším minusem jsou občas prapodivné tahy produkce, kde se to jen hemží tajnými imunitami a některé osoby nemohli být zhruba polovinu série vyloučeny, včetne lékařského zásahu, kdy v Americe hráč končí, tady se po pár dnech vrací. Je to určitě krok kupředu, ale nemůžu se zbavit té hořké pachuti, kterou stále zanechává. Uvidíme, co přinese tato série dále.

• 2.6.2018  10:44

Mám s Rudou volavkou podobný problém jako třeba s Atomic Blonde, jenž je také dobovým špionážním thrillerem, ale oproti Rudé volavce má Atomic Blonde alespoň nějaký styl, koule a jednu z nejlepších akčních scén roku. Kdežto v tomto případě se jedná o veskrze kvalitně provedené řemeslo, ale zbytečně unylé a bez výraznějšího momentu. Jennifer Lawrence není mojí oblíbenkyní a ani tady se to rozhodně nezlomí. Zároveň mě překvapuje její nahota, jelikož dívky se v Holywoodu musí svléknout na začátku své kariéry a ne až poté, co se z nich stane hvězda první velikosti. Celkově je Rudá volavka trošku delší než by měla být, bez výrazného momentu a veskrze průměrná a to ani nemusíme řešit otravný přízvuk všech zúčastněných.

• 26.5.2018  23:57

Z mého pohledu hodně zbytečný dokument, který sice z velké většiny hlásá pravděpodobně pravdu či velmi zajímavé skutečnosti, ale problémem je jeho forma a vlastně celkové poselství, že jsme z velké části, co jíme asi tak nějak přijímáme všichni, že jíst nezpracované jídlo a zeleninu by bylo ideální, ale neděje se tak, to víme asi taky. Bohužel sledovat 80 minut mluvící hlavy, které na Vás chrlí jednu informaci za druhou je velmi nezajímavou formou. Michael Moore vše podává alespoň atraktivní formou a tak dokáže více zviditelnit dané téma.

• 26.5.2018  11:58

Dvě hlavní devizy má Nadaný žák a těmi jsou nesmírně silné téma, ze které často až mrazí, a pak také výkon Iana McKellena v jedné z hlavní rolí. Jako bývalý nacistický důstojník, který uprchl do USA a po dlouhé době na něj narazil jeden mladý student, který byl jeho osudem více než fascinován. Zní to hodně zajímavě, ale v mých očích filmu trošku uškodila závěrečná katarze. Já osobně bych dějovou linku vedl trošku jinam. Zároveň mě také nepřesvědčil Brad Renfro, tehdejší dětská hvězda, která mi moc nesedí. Na druhou stranu potěšil Jan Tříska v menší roli. Sice průměrný film, ale svým námětem tak zajímavý, že stojí za shlédnutí.

• 26.5.2018  10:13
    Deadpool 2 (2018)

Klobouk dolů před tím, co Ryan Reynolds a spol dokázali i podruhé. I přes to, že odešel (byl odejit) jeden z hlavním mozků stojících za jedničkou. Je opravdu těžké navazovat na úspěch prvního dílu, který měl v mnoha ohledech nespornou výhodu oproti svému pokračování. Očekávání lidí byla veliká s troufám si tvrdit, že je Deadpool 2 rozhodně naplnil. Začátek je sice velmi pozvolný, ale se stopáží kolem dvou hodin je následně stále spousta času se vybláznit. A o tom přesně Deadpool je. Akce napěchovaná hláškami, kulturními referencemi, hvězdnými camei a občas velmi brutálními scénami. Jak hlásá plakát: Všechno bude větší! A ono tomu doopravdy i tak je. Opravdu nemám moc, co vytknout. Nové postavy fungují skvěle v čele s Cablem a Domino a Vám nezbude nic jiného než se královsky bavit. Potitulkové scény geniální. Opravdu se tvůrci vytáhli i podruhé.

• 25.5.2018  21:44
    Noční hra (2018)

Typická zábavná jednohubka, které po většinu času zbytečně nesklouzává k nějakým laciným nebo fekálním vtipům. Celkově se dá říci, že se sice nejedná o nějak rafinovanou záležitost, ale rozhodně dokáže zpříjemnit sobotní podvečer. Zajímavé herecké obsazení, kde poměrně dobře funguje chemie, pár twistů, které jsou často očekávané, ale i tak příjemně osvěží. Zároveň geniální role pro Jesseho Plemonse. Z poslední doby jedna z nejlepších odpočinkových komedií. Nelze jinak než doporučit.

• 21.5.2018  00:31

Popravdě jsem neměl od Black Panthera, žádná vysoká očekávání a pravděpodobně se to i vyplatilo, jelikož i když se jedná o jeden z těch slabších Marvel originů, tak jsem se poměrně bavil. Líbí se mi klasicky snadno odlišitelný feeling od ostatních originů a nové postavy poměrně slušně bavili. Natolik, že se dalo odhlédnout od přehlídky žánrových stereotypů a klišé. Vlastně žádná část filmu nijak významně nevystupuje a jedná se tak pouze o průměrnou popcornovu zábavu, se kterou na druhou stranu nemůžete šlápnout vedle.

• 6.5.2018  23:21

Kdo by to byl do Johna Krasinskiho řekl, že nám naservíruje jeden z nejoriginálnějších hororů posledních let, jehož hlavní devizou je ticho. Strašlivé ticho, které děsí, ale zároveň dává naději, že jste v bezpečí. Atmosféra tvořená tichem však naráží na největší problém, a tím jsou návštěvníci českých kin, jelikož je pro ně nadlidským úkolem, být ticho alespoň pět minut. Zajímavě navržený horor, kde rozhodně nalezneme několik velkých ALE a nestvůry, které jakoby z oka vypadly těm ze Stranger Things. Zároveň však cením nadevše nápad a výslednou atmosféru. Tady Tiché místo boduje na plné čáře. Za mě rozhodně palec nahoru v záplavě nudných a šablonovitých hororů.

• 6.5.2018  12:00
    The Frame (2014)

Malé mysteriozní drama se zajímavým nápadem, ale ne až tak přesvědčivou exekucí. Na první pohled je zřejmé, že na The Frame opravdu nebylo mnoho financí a ať už vizuál nebo casting to plně dokazují. O to zajímavější je, že se film bez problémů řadí mezi průměrné žánrovky, které rozhodně nezarmoutí. Dějová linie se úspěšně rozjíždí a úspěšně Vám zamotá hlavu, aby Vám ji ve finále zamotala ještě více, ale ne tolik srozumitelně. Určité pasáže se velmi povedly. Soundtrack vkusně doplňuje, to co se děje na obrazovce, ale ve finále se jedná o průměrnou žánrovku.

• 3.5.2018  21:49

Zahrnovat Marvel superlativy za to, jakým způsobem si hýčkají svoje značky a celý vesmír by bylo pouhým opakováním. Největší ovace si zaslouží Russovi, jelikož mojí největší obavou bylo, jak tohle všechno bude držet pohromadě. Tolik postav, tolik dějových linií. A zvládli to na výbornou. Samozřejmě, že některé postavy mají větší prostor a některé menší, ale rámcově celý ten bordel dává poměrně smysl a hlavně má neskutečné tempo. Stále se něco děje a vy prakticky nemáte čas vydechnout. Zároveň musím smeknout před Thanosem, jelikož jsem odpůrcem digitálních záporáků, ale Thanos (Josh Brolin) je jedním z nejlepších za poslední roky. Takhle krásně vykreslený charakter hlavního záporáka už jsem dlouho neviděl. O konci by se dalo debatovat hodně dlouho, takže bych to shrnul tím, že nejsem úplně tak spokojený, docela dost mě to zaskočilo a uvidíme, jak se k tomu postaví ve velkém finále. Infinity War je rozhodně blockbusterem s velkým B, kde je všechno obsaženo měrou vrchovatou, ale takto vysoké hodnocení si prostě nezaslouží. Uvidíme zda CSFD hype opadne.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60