campix

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 15.1.2019  16:39
    Roma (2018)

Někomu by to srovnání mohlo vadit, ale v mých očích je Roma hodně podobná jako mnou nedávno hodnocený První člověk, jelikož se jedná o film renomovaného tvůrce, který vyčnívá především svou technickou a vizuální stránkou. Pro běžného diváka je pak dále těžko stravitelnější a díky své stopáži hodně těžkopádný a v určitých místech neskonale nudný. Roma se ale ukázala býti daleko soběstačnější a na osobní rovině tomuto filmu dokázel Cuarón vtisknout duši. I když se jedná o více než dvouhodinový černobílý dobový film odehrávající se v Mexiku, tak přesně během sledování musíte nabýt dojmu, že se před Vámi odehrává něco skvělého a i když kvality snímku nedokážete plně docenit, tak nějak tušíte, že takhle se to dělá s láskou a velkým filmařským umem. Kdo by to byl řekl, že podobnou šanci bude muset dávat tak renomovanému tvůrci právě Netflix.

• 11.1.2019  16:48

Chazelle ukázal, že mu to jde i bez hudby a natočil technicky bezchybný snímek, který bohužel v mých očích proměnil tuhle svoji největší výhodu v největší nevýhodu, jelikož kromě toho, že technicky je každá scéna perfektně nasnímana je to celou dobu strašlivá nuda a troufám si tvrdit, že film o přistání na měsíci by mohl být daleko více atraktivnější nežli ho Chazelle natočil. Opravdu snímek nejde divákovi tolik na ruku a kromě technického mistrovství nenabízí tolik navíc. Řeklo by se typická Oscarovka, ale vypadá to, že i na cenách První člověk kromě pár nominací ostrouhá. Další z trumfů filmu Ryan Gosling mě opět zklamal a pomalu se na mém žebříčku oblíbenosti sune dolů. Celkově docela zklamání, která snad kromě technického zpracování nenabízí nic z čeho by se dalo sednou na zadek, ale samozřejmě chápu názory ostatních, kteří film velebí.

• 8.1.2019  16:53

Bylo otázkou času než se někdo úspěšně pustí do filmu, kde výsledný děj bude záležet na vašich rozhodnutích a budete mít velkou volnost dělat si co chcete. Tohoto úkolu se zhostil kdo jiný než Netflix a jeho celovečerní film Bandersnatch, který řadí k sérii Black Mirror. Ze začátku vše působí hodně svěže, vždy jednou za čas máte možnost zvolit například to co bude hlavní hrdina poslocuhat nebo co bude dělat, ale postupem času se tyto možnosti stávají hodně repetitivní a je jednoduché uvíznout ve smyčce, kdy určité scény sledujete několikrát za sebou a vlastně jste v určitých částech hodně tlačeni k finálnímu rozuzlení, kterých je ovšem několik. Herecky a ani dějově se neděje nic moc zajímavého,ale i tak stojí tento film za shlédnutí vzhledem ke svému formátu. Ve finále nakonec nemáte tolik volnosti, kolik byste si možná mysleli, ale je to zajímavý krok tímto směrem.

• 5.1.2019  16:24
    Mizerové (1995)

Totální devadesátky. Dnes už to vypadá v určitých momentech hodně komicky, ale Bay byl naprosto stěžejní v devadesátkách a můžeme najít hned několik důkazů a Mizerové jsou jedním z nich. Osobně mám radši druhý díl, který sice kvalitativně pokulhává, ale vyrůstal jsem na něm. Oba filmy zdobí výborná chemie hlavních protagonistů a především jejich špičkování snad nikdy neomrzí. Dnes už podobné věci natočit snad ani nejde. Čistá devadesátková jízda.

• 4.1.2019  16:35
    Bird Box (2018)

Paralela s Tichým místem by se tu našla, ale já bych velice nerad tyto dva filmy srovnával a zároveǹ jedním dechem řeknu, že Tichého místa si cením mnohem více. Bird Box je dalším ze zajímavých počinů na Netflixu. Sandra Bullock v hlavní roli se snaží přežít na zemi, kde vypukla podivná pandemie sebevražd. Zajímavý nápad, ale hodně to stálo na tom, jak tvůrcům uvěříte jejích vysvětlení a jak rychle na jejich hru přistoupíte. Já jsem s tím bohužel měl poměrně problémy a našel jsem víc děr, než bych byl schopný jen tak přejít. I tak se jedná o hodně zajímavý a inovativní počin, který rozhodně nijak neurazí.

• 2.1.2019  16:40
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Nenápadná pohádka, která mě ale poměrně překvapila svou výpravností, kostýmy a taktéž hereckým obsazením ve vedlejších rolích. Dějově nejde o nic překvapivého, ale vše je na svém místě a na svůj žánr je to řemeslně docela zvládnuté, i když triky nevypadají nijak úžasně, ale výsledný dojem to tolik nekazí. Ve finále zaujme spíš výprava a větší nedostatky skryje, přesto se jedná o průměrnou pohádku.

• 1.1.2019  19:51
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Občas se nějaká kvalitní novodobá pohádka najde, ale bohužel je těch dobrých pouze velmi málo. Ukázkou stavu v jakém se nacházíme je Kouzelník Žito nová štědrovečerní pohádka, která si vybojovala vánoční primetime a rozhodně si ho nezaslouží. Jako plusy bych hodnotil možná omladinu v hlavních rolích, ta mi nepřišla natolik špatná a možná triky, které nejsou zas tak hrozné. Jinak tragédie. Příběh, za který by se styděl asi i šestiletý žáček, nelogické chování postav a naprosto nelogické zvraty. Někdo, kdo nedokáže vystavět takto jednoduchý příběh bez viditelných děr, by se už nikdy neměl pouštět k filmu. Další co ''zaujme'' jsou vložené písničky, které jsou strašně generické a nudné. Byl jsem tak dokonale konsternovaný tím, co se děje a jak je to blbé, že jsem to nedokázal ani vypnout. Příští rok asi přesedlám na nějakou klasiku.

• 1.1.2019  19:41

Zub času ubral hodně, ale stále daleko lepší pohádka než většina pohádek, které spatří světlo světa v posledních letech. One woman show Jiřiny Bohdalové a casting mladých je asi největší předností. Skoro se až divím kolik že to měl Filip Blažek vlasů. Poměrně zábavná záležitost.

• 1.1.2019  19:01

Jeden z těch filmů, kde je žánrově všechno na svém místě a nemůžete říct vyloženě křivého slova, jenže i tak to úplně nestačí. Yeti je naprosto průměrným animákem, ale to mu neubírá nic na své zábavnosti. Prostě příjemně strávený čas, který Vám ale bohužel zase tolik nedá a nemyslím si, že si budu něco z filmu s větším časovým odstupem pamatovat. Co se týče děje, tak pro děti ideální, určité ponaučení tam je, i když docela násilně vloženo a někdo by mohl říct, že je Yeti čistým kalkulem. Asi tomu tak může být, ale nijak mě to nepohoršuje.

• 21.12.2018  17:38
    Sledování (1998)

I ti nejlepší museli nějak začít a začátky to ne vždy byly úplně snadné. Sledování je celovečerní prvotinou Christophera Nolana momentálně jednoho z nejznámějších a nejlepších režisérů. Celé to stálo šest tisíc dolarů, natáčelo se pouze o víkendech a natáčení tohoto 69 min dlouhého filmu trvalo celý rok. Ovšem i přesto se jedná o hodně zajímavý film, jehož určité aspekty byly následně použity i v dalších a nutno poznamenat známějších Nolanových kouscích. Svižný film o tom kdo koho vlastně sleduje a kdo koho vlastně využívá. Bez známých hereckých osobností, černobílé a viditelně hodně low-cost. Přesto hodno Nolanových kvalit.

• 21.12.2018  17:16

Na první pohled vypadá Nebezpečná laskavost docela lákavě. Obsazení Blake Lively do jedné z hlavních rolí a příslib lehce mysteriózní zápletky mě nalákal. Bohužel, takhle nějak by asi vypadal film, kdyby ho točil pejsek a kočička. Takový nesmyslný guláš, který se spustil v závěru jsem již dlouho neviděl a celkem tak zničil poměrně zajímavý začátek. Anna Kendrick se do své role dost hodila, Blake Lively asi také, ale po dějové stránce naprostá katastrofa. Finální eskalace totálně pohřbila jakékoli naděje.

• 18.12.2018  21:19
    Sin Nombre (2009)

Začátky Caryho Fukunagy ukázali, že se v budoucnu bude jednat o velice kvalitního tvůrce. Jedna z jeho prvotin byla Sin Nombre. Zde vidíme několik lidských osudů, kteří dostat na sever za lepším a ne všem se to může povést. Stopáž je hodně přiměřená a film má tak poměrně tempo. Zároveň zde ale chybí větší osudovost, což ale pomáhá uvěřitelnosti a lepšímu vykreslení ne ideální situace hlavních charakterů. Určitě stojí za to vidět.

• 18.12.2018  20:30

Hektor je muž středního věku, který má svůj život naprosto nalinkovaný. Má dobrou práci, krásný byt, nádhernou přítelkyni, ale má pocit, že mu stále něco chybí, a tak se vydá na cestu svého života. Klasické schéma podobných filmů. Dobře situovaný člověk se rozhodně vše změnit a vydá se na dalekou cestu plnou situací, do kterých by se jen tak normálně nedostal. Nemůžu se ubránit pocitu, že už jsme to všechno ale viděli někde jinde a lépe. Například Tajemný život Waltera Mittyho mi vyvstal hned na mysl. I zde můžeme nalézt spoustu menších známých cameí a životních mouder, ale nic, co by vybočovalo z průměru. Jinak se jedná o příjemný feel-good film.

• 17.12.2018  16:59

Disfunkční rodina se schází na staré rodinné chatě a tvoří tak disfunkční film, který testuje především divákovu trpělivost. Začátek nezní zas tolik špatně, ale s postupem času už se člověk pouze modlí, kdy už to skončí a to má film pouhých 77 minut. I tak mi to přišlo jako věčnost. Charaktery vyhnány do naprostého absurdna, které vytváří umělé a nevtipné situace, u kterých člověk zákonitě musí kroutit hlavou. Voříšková naprosto tragická. No škoda.

• 15.12.2018  11:09

Námětem hodně silný film, který pramení ze skutečného života autora knižní předlohy. Ukazuje, že závislost na alkoholu je neskutečný svinstvo, který zničí život tobě i všem ve tvém okolí, z čehož pramení několik velmi silných scén, ze kterých Vám je až fyzicky špatně. Sešel se tu i hodně zajímavý herecký ansámbl. Jména Švehlík, Dušek, Malý nebo Plesl zaujmou snad každého filmového fanouška. Nejvíce mě pak zklamalo technické zpracování, které nepůsobí snad ani jako televizní film. Spíše ale jako nějaká průměrná studentská práce před deseti lety. To celý film hodně sráží. Bohužel.

• 15.12.2018  11:04
    Venom (2018)

Popravdě jsem to čekal daleko horší a mohly za to především první ohlasy. Ukázalo se ale, že Venom samostatně celkem obstojí a především je z něj kasovní trhák. Otázkou je nakolik tomu pomohla star power hvězdného Toma Hardyho v hlavní roli, či za to může neustálý hlad po superhrdinských blockbusterech. Ve finále se jedná o celkem příjemnou blockbusterovou jízdu, kterou táhne Hardy, jelikož záporák není bůhvíjaký a celková skladba děje je chvilkami šitá hodně za běhu, protože na origin má film celkem rozumnou stopáž a díky pomalé první půlhodině, kdy Hardy jenom jezdí po městě na motorce pak není čas moc vysvětlovat. Zároveň vztah Eddie x Venom nenabízí tolik třecích ploch a poměrně rychle se všechno vyjasní. S Venomem v tomto provedení nemám vůbec žádný problém a dokonce bych se i těšil na pokračování, které je naznačeno v potitulkové scéně, ale jako samostatný film se jedná o průměr svého žánru, co by za to ale DC dalo.

• 14.12.2018  16:36
    Pátrání (2018)

V poslední době je módním trendem točit filmy, které se celé nebo alespoǹ nejaká jejich část odehrává výhradně na ploše počítače. Searching zapojuje i ostatní elektronická zařízení jako mobily, kamery nebo fotoaparáty a vše se odehtrává výhradně jejich prostřednictvím a světe div se tvůrci dokázali z toho mála vymyslet poměrně vtahující a nervy drásající podívanou. John Cho už dávno není jenom Harold z huličských komedií, ale stále více se prosazuje v dramatických rolích a tady je otcem náctileté dívky, která zmizí a my tak sledujeme jeho hledání. Pro mě osobně hodně atraktivní forma, která je umocněna nějakým tím zvratem a zajímavou pointou. Výborná žánrovka, která uteče jako voda.

• 11.12.2018  17:36

Úplný prototyp podpůrměrné komedie, ve které nenaleznete prakticky zajímavého a rozhodně ne nic, čím by se Hall Pass odlišil od ostatních filmů této kategorie. Bohužel zde najdete jenom nesympatický cast, nesympatické charaktery, šablonovitý děj, nevtipné situace a spoustu hloupých momentů. Jediný světlý moment je asi Alexandra Daddario, která je ale žalostně nevyužita. Tady není naprosto o čem. Zbytečný film.

• 7.12.2018  16:23

První Fantastická zvířátka mě jako fanouška Harryho Pottera poměrně příjemně překvapila. Rozjíždí se nám tu nový vesmír, se kterým se ještě několik let budeme pravidelně setkávat. Bohužel druhý díl tvoří pouze takové dějové pojítko a jeho hlavním cílem je představit všeschny postavy, poodkrýt vazby mezi nimi, ale dějově se zas nic tak velkého nestane. Je tu více pomrknutí pro znalce HP. Mimo jiné se podíváme zpět do Bradavic a větší úlohu hrají Brumbál a Grindewald. Pozitivním zjištěním je, že se Depp pouze nepitvoří, ale je prostě kvalitním filmovým záporákem. Zároveǹ se ale nemůžu ubránit dojmu, že jednička byla taková více barevná, velkolepější, zajímavější a třeba i vtipnější. Přijde mi, že pro neznalce původních knih může tento film postrádat potřebnou nadstavbu, bez které se jedná o hodně průměrný blockbuster, jehož triková finále mě poměrně zklamalo. Po více stránkách takový polovičatý film, asi je na čase přestat hrát na jistotu a v příštích dílech zapojit trochu více osudovosti a velkoleposti.

• 3.12.2018  16:27

Vždy jsem míval slabost pro sportovní filmy dle skutečných událostí a na tom se ani po letech nic nemění. Jednou za čas se vždycky rád podívám na příběh nějaké slavné osobnosti z minulosti, který se vzepřela osudu a soupeřům. Nejinak je tomu u příběhu amerického atleta Jesseho Owense, který si pro sebe ukradl Olympijské hry v Berlíně. Silný příběh, který by zasloužil možná trochu ikoničtější zpracování, ale i tak je všechno na svém místě. Přesně tam, kde byste to čekali. Bez velkých hvězd a filmových osobností. Ani víc, ani míǹ. Čtvrtou hvězdu přidávám diky svým osobním sympatiím k těmto filmům.

• 3.12.2018  12:26

Strašně mi tu vadila šablonovitost děje a také to, že je všechno strašně černo-bílé nic mezitím, postavy jsou prostě kladné nebo záporné. Jedná se tak o veskrze průměrný film z prostředí baseballu, který u nás není tolik populárním sportem jako v US, ale ani tak se mi nezdá, že by byla sportovní akce nasnímána nějak atraktivně. Postavy a děj je podle mě napsaný prachbídně a nezajímavě. Všechno je strašně šablonovité a není zde nic, co by tento nedostatek dokázalo zakrýt. Clint Eastwood je opět klasky stejný nasraný dědek jako všude jinde. Jenom tady je to takové miǹ zajímavé. Všechno se zde svezlo do průměru. Nic nevyčnívá.

• 30.11.2018  14:40

Rozhodně se jedná o jeden z největších milníků kinematografie, který ovlivnil celý filmový svět na dlouhé roky dopředu. Jenom je asi potřeba být k jeho sledování správně nastavený a nevnímat tak již obrovskou časovou a kulturní mezeru mezi dnešní moderní Evropou a sedmdesát let starým černobílým japonským filem, který je zasazen do Japonska 16. století. Přičemž prodloužená verze dlouhá téměř tři a půl hodiny je ještě o poznání více utahaná a náročnější na sledování. Nechtěl bych Kurosawovi nebo celému filmu ubírat nic na kvalitě, ale bohužel jsem pouze obyčejným filmovým divákem, takže bylo těžké najít společnou cestu. Třeba s léty dokáži tento film ocenit více.

• 29.11.2018  16:42
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Pablo už není, ale Narcos jedou dál. Přesouvají se lehce jižněji na kolumbijském území a ústřední roli hraje kartel Cali, který vystřídal Pablo Escobara na výsluní drogového obchodu a že se jim dařilo. Zůstal snad je agent Peňa, jako jedna ze stěžejních postav a samozřejmě kmotři kartelu Cali. Jak už tomu ale tak bývá, první dvě série byly ještě o stupínek lepší než tato třetí. Pablita jen tak nenahradíte, ale snaha je to více než kvalitní. Má to spád, má to napět, ale bohužel už to není tak velkolepé a osudové. Čtvrtá řada Mexiko mě už bohužel tolik neláká, protože tam čekám sešup ještě o stupínek dolů, ale kdo ví.

• 28.11.2018  15:31

Bohužel už ani Coeni nejsou tím, čím bývali. V tomto mě utvrdila jejich novinka produkovaná Netflixem. Jedná se o film rozdělení na několik neovlivňujících se povídek, u kterých, jak už tomu tak bývá. výrazně kolísá kvalita. Začátek je poměrně slibný a první povídky naberou slušný spád a typickou Coenovskou náladu, pak jde všechno pozvolna do kytek. Ve finále se jedná o hodně nevyvážený povídkový pokus z divokého západu, který tíhne hodně k průměru. V rámci Coenovských standardů rozhodně zklamání.

• 23.11.2018  16:38

Důstojné. To je asi první slovo, které mi prolétlo hlavou po shlédnutí Bohemian Rhapsody, jelikož příběh skupiny Queen a hlavního zpěváka Freddieho Mercuryho se dal pojmout i více kontroverzními cestami. Takhle nám Brian Singer servíruje vyloženě oslavu legendární kapely, která po celých 134 minut neztrácí tempo a letem světem probírá celou historii skupiny s Freddiem v čele. Všechno hodně kvalitně až skoro rutinérsky natočeno a propojeno s legendárními hity a zakončeno podle mnohých jedním z nejlepších ne-li nejlepším koncertem všech dob - Queen na Live Aid. Skvěle natočeno, skvěle zahráno -Rami Malek a ostatní ukázali, že jde podobná věc udělat i bez velkých hereckých jmen. Nejvíce mě asi štvalo, že v rámci umocnění příběhu Freddiemu přepálili předkus a také ho udělali trošku více zženštilým. Po Zrodila se hvězda další letošní favorit filmových ocenění.

• 16.11.2018  16:34
    Outlaw King (2018)

Klobouk dolů před Netflixem, který pochopil, že bez vlastního obsahu to do budoucnosti nepůjde, a tak láká kvalitní tvůrce a zajímavé projekty, aby rozšířil kromě svého seriálového portfolia i to filmové. To je přesně případ Outlaw Kinga od Davida Mackenzieho, který by v této podobě jinde asi těžko vznikal. Je totiž vidět, že peníze tomuto hutnému středověkému dramatu nechybí a zručnost na všech frontách také ne. Příběh historicky navazující na Statečné srdce se může pochlubit kvalitním hereckým obsazením, výbornou kamerou, která potrhuje dobovou atmosféru. O špínu, bahno, krev a zimu tu nouze opravdu není. Bohužel je trošku vidět, že byl film notně prostříhán na kratší stopáž a v některých momentech by se trpělivost vyplatila asi více, jelikož by některé věci stálo za to dovyprávět. Já jsem velmi mile překvapen, protože podobných filmů tolik nevzniká a mě si Outlaw King získal už po první scéně s katapultem na jeden záběr. Jen tak dál.

• 15.11.2018  16:25
    Enderova hra (2013)

V mých očích naprosto zbytečné a průměrné sci-fi bez špetky charizma a dá se říci i nějakého zajímavého nápadu. Charaktery a děj naprosto šablonovitý, Asa Butterfield naprosto nezajímavý, na to aby všechno utáhl. Děj se táhne takovým způsobem a pouze tak představuje určitou seznamovací fázi a přípravu pro další díly, které se po finančním neúspěchu nekonají.Takže se vlastně téměř nic po dějové stránce nestane. Harrison Ford je zde úplně zbytečný a nevýrazný. Zároveň je až skoro s podivem, kolik známých tváří se tohoto zúčastnilo. Ztráta času.

• 13.11.2018  16:36
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

The Haunting of Hill House je pro mě osobně příjemným překvapením. Hororový žánr až na pár výjimek téměř vynechávám a hororové sériály mě už skoro vůbec nelákají. O to větší radost mi tento desetidílný seriál udělal. Flanagan ukázal, že mu žánrové řemeslo není cizí a vykonstruoval perfektní mozaiku hororovo-psychologických jevů, kde hlavní roli hrají rodinné vztahy výborně napsaných a zahraných postav. Laciné lekačky jsou omezeny na minimum, aby dokázaly vždy v pravý čas překvapit a notně okořenit místy uvadající děj. Hluchých míst je ale i díky tomu po málu. Za to může především styl vyprávění příběhu, kdy se prolínají časové linie a také úhly pohledu na danou situaci. Škoda je, že vrchol seriálu přichází mezi díly 6-8. Finále mě pak lehce zklamalo. Nezbývá ale nic jiného než uznat, že Netflix stále boduje a Haunting of Hill House je nefalšovaná pecka.

• 8.11.2018  16:34
    Metoda (2005)

Zasedání MMF se v tomto případě snad nedá ani nazývat kulisou pro toto konverzační drama z jedné místnosti. Je faktem, že se několikrát aktéři na konto MMF pobaví a na konci vidíme spustošenou ulici, ale to je tak všechno. To hlavní leží v několika mála místnostech firmy, která hledá zaměstnance a zvolila k tomu velice zajímavou metodu. Při vzpomínce na assesment centra, ve kterých se moříte půl dne se skupinou neznámých lidí, to nezní tak lákavě, ale samotná konverzační výplǹ je na vysoké úrovni, tak že Vás dokáže přikovat u obrazovky. Škoda jen snad přehnané eskalace a poslední zhruba půl hodinky. Pokud máte rádi konverzační dramata v malém uzavřeném prostoru, tak je Metoda zajímavou variantou.

• 5.11.2018  16:36

Spike Lee je mistr v tom, jak natočit vkusnou společenskou kritiku bez jasného pomrknání na jednu nebo na druhou stranu. Prostě nic není černobílé a na všem se dají najít jak pozitiva, tak negativa. BlacKkKlansman láká na neuvěřitelný příběh, kdy se černošský policista v utajení stal členem Ku-Klux klanu a dokonce si vyměnil několik telefonů s tehdejším vůdcem tohoto hnutí. Perfektně vyvážená podívaná, která není zbytečně absurdní, aby se nedala brát vážně, ale není ani natolik dramatická, aby nedokázala pobavit na první dobrou. Takže zajímavý film, který si dokáže užít široké spektrum diváků. John David Washington v hlavní roli příjemně překvapil, přeci jenom se herecký um asi dědí. Zároveǹ jsem také rád, že si Hollywood našel nový prototyp burana v Paulu Walteru Hauserovi.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62