campix

okres Kladno
student NF VŠE

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 22.6.2017  23:27

Povedené akční béčko, ve kterém banda teroristů ze Severní Korei napadne Bílý Dům a Gerard Butler je jediný, kdo může pana prezidenta a vlastně celou situaci, zachránit. Čekejte slušnou dávku destrukce, drsného Butlera a tak nijak nic navíc. Poctivé béčko, které má docela slušné tempo, a i přes několik nedorazů nemůže nijak výrazně zklamat.

• 21.6.2017  17:44

Neduh pokračování kasovně úspěšných filmů v celé své kráse. Jednička Podfukářů mě příjemně překvapila nevtíravou rafinovaností a především slušnou zábavou. Druhý díl marně hledá drive jedničky a všichni herci působí poměrně unaveným dojmem. Eisenberg, Ruffalo i Harrelson jsou pouhými strhanými stíny sama sebe a Lizzy Caplan je prostě megaotravná. Zápletka je také zbytečně překombinovaná a digitální triky už jsou až moc přehnané. Občas to prostě znovu nevyjde a tady se asi ani moc nechtělo.

• 21.6.2017  15:31

Jsem rád, že u nás stále dokážeme vyprodukovat odpočinkovou komedii, která není úplně debilní. Zároveň je ale velká škoda, když oslavujeme cokoliv z tohoto žánru pouze proto, protože se nejedná o úplné dno. Bezva ženská na krku by mohla zaujmout příjemným hereckým obsazením a malebným prostředním malé české vísky. Co mě ale osobně velice irituje je naprostá černo-bílá polarizace všech postav, aby bylo naprosto jasné, kdo jaký je a jaké má úmysly. Snad teda kromě hlavních postav, kde nám o tu zřejmou změnu jde. Což je docela škoda, film to lehce degraduje a automaticky to indikuje, že naše veřejnost musí mít naservírováno všechno na stříbrném podnose a jedná se tak o stádo tupců. Krom toho je ale Bezva ženská na krku příjemnou oddechovkou.

• 19.6.2017  23:13

Adaptace knižního díla, které se téměř výhradně odehrává v Číně a sledujeme zde ''romanci'' dvou mladých lidí za časů tamní cholery. Technicky bezchybné zpracování, které se točilo absolutně celé v čínských exteriérech a bohužel na mě působí hodně sterilně. Hereckému obsazení chyběla chemie a po emoční stránce to na mě působilo hodně ploše. Film, kterému chybí osobitost ačkoliv je technicky velmi kvalitně zpracovaný. Průměr.

• 19.6.2017  18:33
    John Wick 2 (2017)

Jednička byla naprosté akční zjevení. Učebnicově jednoduchá zápletka, kulervoucí akční scény a zběsilé tempo, které vydrželo až do konce. Ve světle toho všeho zápletka Johna Wicka 2 už nepůsobí jednoduše, ale pouze debilně. Zároveň první polovina, kde se vysvětluje kdo, co a komu, je hodně zdlouhavá a brzdí akční jízdu, která se rozpoutá po všem tom seznamování. Všechno dobré zůstalo, jen lehce schází moment překvapení, který nastal u prvního dílu. Díky bohu za vizuálně opojné finále, které zachraňuje vlažný začátek.

• 11.6.2017  16:06

Ten pocit, když je animovaný Batman z Lega lepší než poslední hrané DC dílo s Benem Affleckem v hlavní roli. Ano je tomu tak, Lego banda slaví další úspěch a vedlejší postava z minulého Lego filmu dostává svůj vlastní celovečerní film. A je to neskutečná smršť akce a popkulturních odkazů díky nimž tento film musí bavit i dospělé, ale zároveň je stále dostatečně atraktivní, aby bavil i děti, jenž tyto odkazy nemohou pochopit. Takže The Lego Batman Movie je ideální trefou do širokého spektra diváků.

• 11.6.2017  12:01

Moc netuším, co tímto dokumentem chtěl autor říci. Zda je tedy problém, že amatérské porno láká spoustu mladých žen s vidinou snadného výdělku. Přitom většina z nich v branži vydrží maximálně několik měsíců. Nebo, zda jde o to, jak jsou přijímány ve společnosti, a že se máme na pornoherečky koukat jako na normální těžce pracující ženy, které pokud se nechytí od začátku, tak musí přijímat méně lukrativní a většinou hodně nechutné herecké příležitosti. Ať tak či onak, nulová vypovídací hodnota a hodně nezáživná podívaná.

• 2.6.2017  13:16

Francouzské alternativní animované filmy vždy nabízí hodně zvláštností oproti animovanému mainstreamu. Ať už to je většinou velice zvláštní animace, která Vám prostě musí sednout, jinak je zle. Nebo také námět, který každému sednout nemusí. To je přesně případ Tria z Belleville. Toto dílo Sylvaina Chometa přímo překypuje nápady, z nichž většina je poměrně hodně absurdních a hodně záleží, jak k tomuto filmu přistoupíte. Mně osobně se animace vůbec nelíbila a místa byla ta absurdita až za hranou. Dokážu ocenit nápady tvůrců, ale asi nejsem cílovka.

• 31.5.2017  16:59

Mám rád podobná konverzační dramata, který se odehrávají v nějakém uzavřeném prostoru. Hlavní podmínkou ovšem je, aby byl kvalitní scénář, aby mohlo nekonečné tlachání diváky nějak zaujmout. Naprostí cizinci splňují většinu aspektů tak, abychom je mohli nazvat kvalitním konverzačním dramatem. Témata, která se řeší, jsou dostatečně současná a tím pádem i velice zajímavá. Jaká tajemství mezi sebou jednotlivci skrývají, dokonce i mezi letitými přáteli. Stačí pouze veřejně sdílet obsah telefonů během jednoho večera. Jsem trošku proti až přílišné katarzi děje a vršení problémů jeden na druhý. Poté film ztrácí na uvěřitelnosti, ale všechno je pouze snahou, o to šokovat diváka a tím udržet jeho pozornost. Sladkou náplastí je pak závěrečný twist.

• 31.5.2017  15:13

Disney vzalo jednu ze svých animovaných klasik a předělala ji do hraného filmu, ve kterém se opravdu hodně zpívá a nepochybuji, že z něj bude kasovní trhák a spoustě malých dětí udělá neskutečnou radost. Já osobně mám, ale s filmem Kráska a zvíře několik menších problémů. Všechno působí až příliš dokonale a uhlazeně. Zároveň zde chybí jakákoliv intence k nějakému novátorství a všechno je hráno opravdu hodně na jistotu. Také zpěv hlavní představitelky Emmy Watson mi přišel až nepřirozeně umělý a pravděpodobně hodně studiově upravený. Vrchní pozlátko má Kráska a zvíře opravdu nádherné, pokud se ale podíváte více zblízka, zjistíte že tu jaksi chybí nějaká duše nebo radost. Já za tím vidím spíše kalkul filmového studia.

• 29.5.2017  23:15
    Twin Peaks (1992)

My se s Davidem Lynchem potkáváme na stejné vlně bohužel pouze vyloženě sporadicky a u Twin Peaks si troufám tvrdit, že jsme byli asi nejdál, co se všech jeho děl týče. Nevím jestli je to tím, že jsem zatím neměl tu čest s celým seriálem, ale asi ani jeho znalost by mi vyloženě nepomohla. Na to, že u Lynche prakticky nevíte, co se před Vámi odehrává, jsem si tak nějak zvykl. Také na to, že některé jeho excentrické scény jsou až za hranicí vkusu, jsem si už téměř zvykl. Ale zde mi, oproti ostatním jeho dílům chyběla pověstná bezchybná atmosféra a jisté záchvěvy geniality. Dokážu pochopit, proč ho někteří naprosto adorují, ale já to bohužel nedokážu.

• 29.5.2017  23:02

Guy Ritchie opět dokázal podobnou věc jako se mu povedla s restartem Sherlocka Holmese v hlavní roli s Robertem Downey Jr. Oprášil další britskou klasiku, oblékl ji do líbivého moderního hávu a připravil tak pro nás jednu z nejzajímavějších blockusterových hrátek tohoto roku. Pro mě osobně velké překvapení a je převeliká škoda, že další dobrodružství rytířů od kulatého stolu pravděpodobně neuvidíme, jelikož kasovní trhák z Krále Artuše bohužel není. Je ale čas zahnat chmury a věnovat se nesporným kladům tohoto filmu. Ritchie to se mnou nemá vůbec těžké a každou jeho snahu o originální způsob vyprávění, či cool záběr nebo notnou dávku epických zpomalovaček, kvituji s nadšením. Opravdu je tu tolik fresh nápadů a neotřele pojatých aspektů filmu, že se nepřestanete divit. To všechno ve spojení s velice dobrou a údernou hudbou a také povedeným obsazením s citlivým mixem okoukaných xichtů s těmi méně okoukanými. Mazejte do kina.

• 29.5.2017  14:26

Indy ve vrcholné formě. Završení původní trilogie jak se sluší a patří. Nový rozměr tomuto dobrodružství dává přítomnost Indyho otce ztvárněného Seanem Connerym, díky čemuž se otevírá spousta nových možností. Zkrátka velice povedené zakončení trilogie, které nabízí všechno, co máme rádi a ještě něco navíc. Nepřetržitá originální akce, spousta vtipu a zase ti Nacisté. Ani po letech neztrácí Indiana Jones a Poslední křížová výprava nic na svém kouzlu. Jedno z vrcholných děl Stevena Spielberga.

• 26.5.2017  12:38

Hodně povedené zakončení jedné z nejméně povedených sólových sérií filmů o nějakém comicsovém superhrdinovy. Opravdu předchozí Wolverinovské filmy neoplývali bůhvíjakou kvalitou a tak je toto zakončení od Jamese Mangolda příjemným překvapením. Hodně syrové, místy i dost brutální a celkově hodně osudové. Svět X-menů spěje ke svému konci a přežívá již malý zbytek nám známých hrdinů. Když už nic jiného, tak takovéto finále si Wolverine určitě zasloužil. Teď si může Hugh Jackman oddechnout a s ním i my ostatní.

• 18.5.2017  13:07
    Mallory (2015)

Pro mě nejslabší časosběrný dokument Helenty Třeštíkové. Rozhodně není tak extrémní jako třeba Katka nebo René a některý momenty působí trošku až režírovaně. V Mallory sledujeme nikdy nekončící spirálu horších a lepších momentů ženy, která si prošla snad vším. Zbavila se drogové závislosti, část života strávila jako bezdomovec, neustálé peripetie s příteli, kteří ji jenom využívali. A tak stále dokola. Soucit s hlavní hrdinkou by se našel, ale není to tak extrémní jako ostatní dokumenty Heleny Třeštíkové a v tomhle srovnání Mallory bohužel pokulhává.

• 12.5.2017  00:23
    Vyvolený (2000)

Shaymalan ve vrcholné formě, které se snad alespoň mlhavě přibližuje svým novým počinem Rozpolcený. Nebýt něhož a lehkého popostrčení v závěru, tak bych na Vyvoleného neprávem zapomněl. Shyamalan předběhl dobu a před 17ti lety natočil film, který by v současném světě blockbusterů se super-hrdinských filmů zajímavě rezonoval. Co kdyby nový super-hrdinský film spočíval pouze v lehce komorním dramatu o uvědomování si, kdo vlastně jsem a jak zapadám do žánrových škatulek. Herecky naprosto dokonalé. Z technické stránky jsem si akorát dlouho zvykal na často se odehrávající děj v nějakém odrazu. A finále je tím nejlepším, co jsem v poslední době viděl.

• 12.5.2017  00:15

Najděte správný čas, místo a rozpoložení a A Dog's Purpose Vám navodí výbornou atmosféru. Prototyp feel-good filmu, který zas tolik netlačí na pilu, což je poměrně překvapivé, vzhledem ke zvolenému tématu. Tento film Vás asi nemá šanci ničím překvapit a místy na Vás rozhodně bude působit hodně hloupě, ale když se trefíte do správného momentu, tak Vás bohatě odmění. Takový ten film na rodinné nedělní odpoledne. Nic víc nečekejte.

• 7.5.2017  23:32
    Průvodce (2008)

Největší problém, který mám s většinou asijské kinematografie, je emoční přeafektovanost herců a to platí téměř bez výjimky. Průvodce je ale trošku jiný. Jedná se opět o velice kvalitní asijské drama. Sledujeme příběh mladého violoncellisty, kterému se rozpadne orchestr, on se navrátí domu a začne pracovat ve firmě, která se specializuje na přípravu nebožtíků k jejch posmrtné cestě. To sebou nese poměrně dost dramatických situací včetně nepochopení od těch nejbližších. Celkově hodně zajímavé, jelikož jsem nic podobného neviděl. Povedené nakouknutí do naprosto jiné kultury.

• 25.4.2017  10:38

Kubrick opět ukazuje svoje mistrovství. Na Eyes Wide Shut je krásně vidět jeho posedlost detailem a jak je naprosto každá scéna a záběr dotažená do dokonalosti. Technicky opravdu mistrovské dílo a zároveň poslední dílo tohoto velikána. Překvapilo mě množství erotikou nabitého materiálu, ale celkově kvituji, jak vkusně se toho dokázal mistr Kubrick zhostit. Trošku mě překvapila celková stopáž, ale jinak nemám moc co vytknout. Kubrick znovu ukázal, jaký je mistr, který dokáže zpracovat jakoukoli tématiku a vytvoří z ní mistrovské dílo.

• 24.4.2017  12:22

Jeden z těch filmů, ve kterých chvilkami nevíte, kde je nahoře a kde je dole. Jakubův žebřík pojednává o mladém muži, který se vrátil z války ve Vietnamu a zažívá nepříjemné halucinace. Dějové linie se prolínají a vy přestáváte mít přehled o tom, co je reálné a co je pouze výplodem choré mysli. Čím je vše způsobené a co se vlastně děje. Hodně zajímavé, nicméně nepříliš vtahující. Sice se jedná o žánrový nadprůměr s velmi depresivní atmosférou, ale osobní sympatie mi u Jakubova žebříku jaksi chybí.

• 14.4.2017  10:28

Názorná ukázka toho, že žánr western je již dlouhá léta mrtvý. Poslední z legendárních westernů, který je považován za životní dílo Clinta Eastwooda a odnesl si několik ocenění akademie. V mých očích se bohužel nejedná o nějak zásadní počin. Sice se tu sešlo několik velkých hereckých persón, ale pomalé tempo a nepříliš kvalitní scénář snímek poměrně zásadně sráží. Poslední půlhodinka je sice naprosto vynikající, ale ani ta mě neobměkčila.

• 11.4.2017  22:04
    Válečná generace (TV film) (2013)

Válečná generace je třídílná minisérie, která vzbudila poměrně velký rozruch v Polsku a Rusku, jelikož se jedná o příběh pěti berlínských přátel, které rozdělila válka. Jedná se tedy o německý pohled na Druhou světovou válku skrze oči mladých Němců. Válku, která rozdělila rodiny a přátele. Válku, která zanechala Evropu v troskách a tato minisérie na to poukazuje hodně explicitní formou. Hrůzy válka, frontové, válečné nemocnice, mocenské boje. To všechno tu je. To nejlepší z německé televizní tvorby.

• 11.4.2017  18:27
    Rozpolcený (2016)

Jsem rád, že Shyamalan konečně zase po letech natočil dobrý film. Třeba se opět blýská na lepší časy a ještě se od něj nějaké té kultovky dočkáme. Jak zde několik lidí psalo, tak i já jsem z Rozpolceného poměrně rozpolcený. Geniální momenty střídají momenty výrazně horší a celkový dojem hodně stál na finálním rozuzlení. To mi bohužel nesedlo. Neříkám, že je Rozpolcený průměrný film, to ne, je rozhodně nadprůměrný. Jenom mě zklamala nejdůležitější thrillerová součást a tou je finální rozuzlení. Jinak musím Shyamalana a především Jamese McAvoye pochválit.

• 11.4.2017  10:08
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Robinsonův ostrov je o parník nejlepší česká reinkarnace US verze Trosečníka, bohužel čím déle jsem tuto reality show sledoval tím šlo moje hodnocení dolů. Začneme-li u moderátora, který je hodně prkenný a bez charizmatu (ale tak to byl i Probst v prvních sériích), tak to by se dalo ještě zvládnout. Přičteme-li nepřesvědčivý cast, kde je i přes pár ''hráčů'' hodně vaty okolo, tím pádem není hra vůbec agresivní a spíše jde o nepohodu trosečníků na ostrově, než nějakou strategickou hru. Největší problém vidím v počtu dílů. Momentálně je ve hře stále něco kolem 8 hráčů a to už máme díl 25. Jednotlivé díly mají podivnou strukturu a tím, že se vylučuje až každý druhý díl, tak hra nemá vůbec spád a polovina dílů je téměř o ničem. Další mínusy jsou již drobnosti, jakože hráč, co je evakuovaný do zdravotnické péče, se o pět dílů vrátí zpět jako by se nic nestalo, nesmysl. Abych nebyl pouze kritický, tak se mi líbilo několik twistů, očividná inspirace US verze v soutěžích. Stále to nejlepší, co u nás v této kategorii vzniklo, ale má to stále více než dost mínusů.

• 10.4.2017  23:41
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

Pozdní tvorba Cimrmanů lehce ztrácí oproti původním inscenacím, ale i tak se rozhodně jedná o absolutní strop čehokoliv komediálního, co vzniká v našich luzích a hájích. Vtipně zasazené historické osobnosti do svérázného příběhu a další skvělá role pro Jaroslava Weigla. Jeho Hus je opravdu největším kladem Českého nebe a především o jeho osobu se opírají ty nejvíce vtipné momenty. Jsou to prostě Cimrmani. Tady vedle nešlápnete.

• 9.4.2017  11:06

Zpracovat celou objemnou Steinbeckovu knihu by ve formě celovečerního filmu byl těžký oříšek a tak se zde musíme spokojit pouze s dejme tomu poslední třetinou knihy. Jak tomu tak bývá, některé věci jsou lehce poupraveny pro atraktivnost. Nejedná se tedy o naprosto přesné zpracování. To je možná jediná výtka. Jinak se jedná o velice kvalitní film, kde James Dean zastínil naprosto všechny ostatní. Moje první setkání s tímto velkým hereckým talentem, který zemřel příliš brzy.

• 6.4.2017  23:28
    Una (2016)

[Febiofest - 2017] V mých očích těžce promarněný potenciál. Úvodní premisa na mě působí hodně zajímavě, bohužel provedení není takové, jaké by si takový nápad zasloužil. Rooney Mara se po letech vydává po stopě bývalého souseda Bena Mendelsohna a divákovi se postupně poodkrývá tíživé tajemství minulosti. Nutno říci, že pro mnohé až příliš kontroverzní tajemství, jelikož během filmu několik diváků opustilo sál. Několik scén bych se nebál nazvat jako šokující a odporné. Bohužel děj nedokáže tolik vtáhnout, na nepříliš dlouhou stopáž je tu hodně hluchých míst a míra absurdity konání hlavních hrdinů byla místy až zarážející. Škoda.

• 6.4.2017  23:21
    Magnus (2016)

[Febiofest - 2017] Dokumentární řemeslo podle zažitých forem žánru. V dokumentu Magnus, jak již název napovídá, sledujeme životní cestu jednoho velice speciálního dítky na světový šachový trůn. Nic překvapivého, ale jedná se o velice zajímavou osobnost s nelehkou životní cestou. Navíc je dokument ozvláštněn velkou spoustou rodinných záběrů, které mapují takřka celý Magnusův život. Dokument přímo vybízející k oddechnutí.

• 28.3.2017  11:31
    Interview (2007)

Steve Buscemi je nezapomenutelným hercem, ale pokud se chopí režie, tak zpravidla nevznikají úplné skvosty. Interview to pouze jenom potvrdilo. Jedná se o remake holandského filmu (který jsem neviděl) a podle větší části reakcí se nejedná o velice zdařilou interpretaci. Typické konverzační drama, které se téměř výhradně odehrává v jednom bytě a skládá se z dialogů pouze dvou hlavních postav. Buscemi zahrál to, co umí, ale se Siennou Miller jsem měl poměrně problém. Celkově nepříliš sympatické drama, které nemá vyloženě silnou stránku. Na druhou stranu nemá moc, jak Vás naštvat. Pouze tak prošumí a nezanechá žádný výraznější dojem.

• 28.3.2017  11:21

Pařba o Vánocích je pohodová podívaná na odreagování, které pouze zřídka překračuje hranice vkusu. Rozhodně tedy nijak nepobuřuje a jedná se teda o hodně pohodovou věc pokud potřebujete vypnout. Nepřekvapí nepříliš překvapivou dějovou premisou a velice vydařením obsazením. Určitě nehledejte nic víc. Svému účelu poslouží. Film, který má své publikum a nehraje si na nic jiného.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54