lola3121

lola3121

Dáša :-)....

okres Kladno
carpe diem

60 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 6.10.2010
  Ben Cross
  (herec)

  Ben Cross se narodil 16. prosince 1947 v Londýně jako Harry Bernard Cross. S herectvím začínal velmi brzy, ve 12-ti letech ve školním představení ztvárnil roli Ježíše. V 15-ti letech odešel ze školy i z domova a prošel řadou zaměstnání, živil se jako umývač oken, číšník a tesař. Později pracoval jako divadelní tesař ve Velšské… (více)

  • 9.1.2011
  Bruno S.
  (herec)

  Vlastním jménem Bruno Schleinstein, německý filmový herec, výtvarník a hudebník, byl dítětem německé prostitutky, otce nikdy nepoznal. Ve věku tří let jej matka zbila tak, že dočasně ohluchl a následujících 23 let strávil v psychiatrických léčebnách, ústavech pro mentálně postižené a věznicích. Byl také jednou z obětí… (více)

  • 14.3.2010
  Charlie O'Connell
  (herec)

  Narodil se 21. dubna 1975 v New Yorku v rodině učitelky výtvarné výchovy a ředitele reklamní agentury. Má polské a irské předky, dědeček z matčiny strany Charles S. Witkowski byl starostou města Jersey. Vystudoval herectví na New York University.

  Před kamerou začínal už v dětství, kdy se spolu se svým o rok starším bratrem… (více)

  • 10.10.2010
  Dabney Coleman
  (herec)

  Americký herec, narozený 3. ledna 1931 v Austinu ve státě Texas. V r. 1949 nastoupil do vojenského institutu ve Virginii, poté začal studovat práva na texaské univerzitě. Touha stát se hercem však byla silnější. Od počátku 60. let se začal objevovat v televizních seriálech a poté i na filmovém plátně.

  Tento osobitý herec má na… (více)

  • 25.9.2010
  Edward Woodward
  (herec)

  Edward Albert Arthur Woodward, britský divadelní a filmový herec a zpěvák. Narodil se 1.6.1930 v Croydonu, v hrabství Surrey ve Velké Británii. Byl jedináček, rodiče Edward Oliver Woodward a Violet Edith Woodward pocházeli z dělnického prostředí. V mládí se věnoval fotbalu a pouze zranění kolena rozhodlo, že místo fotbalistou… (více)

  • 8.1.2011
  Eszter Balint
  (herečka)

  Zpěvačka, skladatelka, houslistka a herečka. Vyrůstala v umělecké rodině v Budapešti, matka hrála na harfu a na klavír, Eszter od svých šesti let hraje na housle. Rodiče vystupovali s avantgardní divadelní skupinou Squat divadlo. Když bylo Eszter 10 let, přestěhovala se s rodiči do Paříže. Začala rovněž účinkovat ve Squat… (více)

  • 8.1.2011
  Eva Mattes
  (herečka)

  Tato všestranná divadelní a filmová herečka se narodila v Německu v rodině rakouského hudebního skladatele Willyho Mattese a herečky Margit Symové. Když jí byly tři roky, rodiče se rozvedli a Eva vyrůstala u matky v Mnichově. Jako dítě začínala v dabingu, namluvila například titulní postavu německé verze filmu PIPPI DLOUHÁ… (více)

  • 6.8.2011
  Ilan Eshkeri
  (skladatel)

  Anglický hudební skladatel, narozený v Londýně. V dětství se učil hrát na housle a na kytaru, později hrál v rockové kapele. Na univerzitě v Leedsu vystudoval hudbu a anglickou literaturu. Již v době studií spolupracoval se skladateli Edwardem Shearmurem, Michaelem Kamenem a s hudebním producentem Stevem McLaughlinem.

  První… (více)

  • 1.10.2010
  James Rebhorn
  (herec)

  Tento herec ztvárnil více než stovku větších či menších rolí v televizních seriálech, filmech i na divadelních prknech. Proslavil se rolemi právníků, politiků, lékařů a vojáků, ale také postavami zápornými (brutální sériový vrah v seriálu ZÁKON A POŘÁDEK).

  Narodil se ve Filadelfii v Pensylvánii, ale záhy se s rodiči přestěhovat… (více)

  • 9.1.2011
  Jean-Michel Basquiat
  (herec)

  Americký malíř s haitskými kořeny, autor graffiti a představitel neo-expresionalismu. Narodil se v Brooklynu, jeho otec pocházel z Haiti, matka byla Portorikánka. Díky rodičům hovořil i četl francouzsky, španělsky a anglicky. Od mládí se u něj objevilo umělecké nadání, v němž ho podporovala zejména matka. Od 70. let se věnoval… (více)

  • 6.10.2010
  John Randolph
  (herec)

  Americký filmový, televizní a divadelní herec. Narodil se 1.6.1915 v New Yorku jako Emanuel Hirsch Cohen. Rodiče Dorothy a Louis Cohenovi byli rusko-rumunští přistěhovalci. Po smrti otce se matka znovu provdala za Josepha Lippmana, který dal nevlastnímu synovi jméno Mortimer Lippman. Ten, když začal ve třicátých letech… (více)

  • 8.1.2011
  Julija Vysockaja
  (herečka)

  Narodila se v Rostovské oblasti na území tehdejšího Sovětského Svazu. Studovala nejprve herectví na běloruské Akademii umění, poté pokračovala na londýnské Akademii hudebních a dramatických umění, kterou ukončila v r. 1998. Získala angažmá v Běloruském národním divadle Janka Kupaly. Od r. 1999 je manželkou režiséra Andreje… (více)

  • 5.10.2010
  Michael Badalucco
  (herec)

  Narodil se v Brooklynu 20.12.1954. Otec Joe Badalucco byl původem Ital a pracoval jako tesař u filmu. Michaelův přirozený talent, s nímž bavil rodinu a přátele, se projevoval už od mládí. Byl však velmi plachý, což překonával účinkováním ve školních představeních. Když režisér Sidney Lumet potřeboval do právě natáčeného… (více)

  • 3.10.2010
  Peter Woodward
  (herec)

  Britský herec, kaskadér a scénárista. Narodil se 24. ledna 1956 v Londýně. Oba rodiče (matka Venetia Mary Collett, uměleckým jménem Venetia Barrett, otec Edward Woodward) jsou známými herci, stejně jako Peterovi sourozenci, bratr Tim (1953) a sestra Sarah (1963). Od počátku kariery šel ve stopách svého otce, vystudoval… (více)

  • 22.1.2011
  Rick Aviles
  (herec)

  Americký herec a stand-up komik. Narodil jako Richard Anthony Aviles v r. 1952 v New Yorku kam se rodiče, emigranti z Portorika, přestěhovali za vidinou lepšího života. Vyrůstal ještě s bratrem Rodem Reyesem a sestrou Angel Aviles (oba rovněž působí v oblasti umění a zábavy).

  U Ricka se brzy objevilo komediální nadání a od… (více)

  • 5.2.2011
  Roger Michell
  (režisér)

  Anglický divadelní, filmový a televizní režisér. Jeho otec byl diplomat a díky tomu malý Roger už v dětství poznal kus světa. Narodil se v Pretorii v Jihoafrické republice, další léta strávil s rodiči postupně v Bejrútu a také v Praze v tehdejším Československu. V r. 1977 vystudoval univerzitu v Cambridge a nastoupil jako… (více)

  • 14.3.2010
  Sarah Woodward
  (herečka)

  Britská herečka, narozena 3. dubna 1963 v Londýně. Oba rodiče (matka Venetia Mary Collett, uměleckým jménem Venetia Barrett, otec Edward Woodward) jsou známými herci, stejně jako oba starší bratři, Tim (1953) a Peter (1956).

  Věnuje se především divadelnímu herectví, v r. 1998 obdržela cenu Laurence Oliviera za nejlepší výkon ve… (více)

  • 12.3.2011
  Shaun Dooley
  (herec)

  Britský televizní a filmový herec. Narodil se v r. 1974 v Jižním Yorkshire rodičům Ann a Denisovi Dooleyovým, má ještě dvě mladší sestry, Kimberly a Stephanii. Shaun je ženatý, s manželkou Polly Cameron mají tři děti. Žije v Londýně, zůstal však velkým fanouškem FC Barnsley a nenechá si ujít žádný zápas tohoto klubu.

  V letech… (více)

  • 31.1.2011
  Susannah York
  (herečka)

  Narodila se v Londýně v r. 1939 jako Susannah Yolande Fletcher do rodiny obchodního bankéře a dcery diplomata. Rodiče se však záhy rozvedli, matka se v r. 1943 znovu provdala za skotského obchodníka a přestěhovala se i s dcerou do Skotska. Zde Susannah strávila dětství. Už ve škole začala s divadlem, první rolí byla v devíti… (více)

  • 14.3.2010
  Tim Woodward
  (herec)

  Britský herec, narozen 24. dubna 1953 v Londýně. Oba rodiče (matka Venetia Mary Collett, uměleckým jménem Venetia Barrett, otec Edward Woodward) jsou známými herci, stejně jako Timovi oba sourozenci, bratr Peter (1956) a sestra Sarah (1963).

  Ztvárnil řadu rolí v televizních filmech a seriálech, např. hlavní roli v TV filmu… (více)

  • 26.1.2011
  Tinto Brass
  (režisér)

  Tinto Brass se narodil jako Giovanni Brass 26.března 1933 v Italském Milánu. Přezdívku Tintoretto, později zkrácenou na Tinto, dostal od svého dědečka, slavného malíře rakouského původu Italico Brasse. Po dědečkovi zdědil umělecké nadání, které však místo ve výtvarném umění uplatnil ve filmu. Jeho vzorem byl Federico Fellini,… (více)

  • 2.1.2011
  Vince Offer
  (herec)

  Spisovatel, režisér, herec a humorista, vlastním jménem Offer Shlomi. Na svém kontě má zatím jediný film z roku 1999 MUŽI BEZ ZÁBRAN (v originále THE UNDERGROUND COMEDY MOVIE), k němuž napsal scénář, režíroval jej a rovněž v něm ztvárnil několik rolí.

  Film se ovšem nesetkal s příznivým přijetím kritiky ani části diváků,… (více)

  • 2.1.2011
  Vlasta Pospíšilová
  (režisérka)

  Patří k legendám české animátorské školy. Během své tvůrčí činnosti vytvořila nepřeberné množství filmů a stala se uznávanou a známou režisérkou a animátorkou, oceňovanou doma i ve světě.

  Absolvovala Vyšší školu uměleckoprůmyslovou v Praze se specializací na loutkářství a scénické výtvarnictví. Po ukončení studia byla v roce… (více)

  • 19.1.2011
  Wilhelm von Homburg
  (herec)

  Německý zápasník, boxer a filmový herec. Narodil se za války v hitlerovském Německu jako Norbert Grupe. Jeho otec Richard byl pekař a věnoval se rovněž zápasu. K tomuto sportu přivedl i svého urostlého syna. Rodina se v r. 1950 přestěhovala do USA a zde si Norbert Grupe změnil jméno na Wilhelm von Homburg (někdy se… (více)