lola3121

okres Kladno
carpe diem

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 20.10.2012  16:27

Pan režisér Lumet ve svých 83 letech natočil příběh srovnatelný s Fargem nebo Jednoduchým plánem, bohužel to byl jeho poslední film. Tématem je zpackaná loupež na pozadí propletených rodinných vztahů a jedná se o tragédii téměř antickou. Čili fanouškům výše zmíněných filmů jednoznačně doporučuji.

• 18.10.2012  21:39
    Vrána (1994)

Ponuré, smutné, násilnické, depresivní... navíc korunované smrtí hlavního představitele, a to nejen na plátně. Přestože zfilmované komiksy nijak nevyhledávám, tady jsem musela udělat výjimku. Takže Brandone, odpočívej v pokoji...

• 14.10.2012  18:37
    Zabiják (1993)

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný.

• 14.10.2012  17:16
    Cela (2000)

Příběh až tak ohromující nebyl, hlavní představitelku rovněž moc nemusím, ovšem vizuální zážitek to byl neskutečný.

• 9.10.2012  22:22
    Sunshine (2007)

Tak tohle mi nějak nesedlo. Těšila jsem se na sci-fi, ze začátku to tak i vypadalo, ale pak se z toho bohužel opět vyklubal jakýsi nepovedený horor s podivným zabijákem ve stylu Freddie Krugera. Škoda, že nezůstali u toho zachraňování lidstva, případně u nějaké normální slušné vesmírné katastrofy, určitě bych pár hvěz přihodila.

• 8.10.2012  21:58
    Metro (2004)

Že prý mysteriozní thriller... no tak jsem asi přehlédla, že první je psaný horor. Nejdřív to vypadalo na takovou nezávaznou nadháněčku, vlastně jsem čekala něco ve stylu Revizorů, ovšem pak se tam objevil ten pištící kříženec Voldemorta s Glumem a rázem to bylo v čudu. Vrcholem byla pak scéna na operačním sále, kdy už jsem vážně přemýšlela o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a jenom kvůli France dávám tu jednu hvězdu, jinak by tohle dílo skončilo v propadlišti dějin.

• 3.10.2012  19:10

Jsem tak nějak zklamaná, čekala jsem víc. Tohle byla spíš taková pohádka o zlé ruské mafii.... , ale příběh mě prostě nechytil. No nic, tak snad příště. Abych nezapomněla, Vigo Mortensen ovšem neměl chybu.

• 30.9.2012  10:34
    The Divide (2011)

Pro mě sice až moc nechutné, čekala jsem přece jenom víc psychologie a místo toho se dočkala naturalistického zobrazení toho, jak se celkem normální lidi v nestandardních podmínkách změní tak nějak ve zvířátka. Přesto jsem vydržela sledovat celé, doufaje, že se dozvím odpovědi aspoň na nějaké otázky. Nestalo se tak, protože o ty odpovědi asi tolik nešlo, šlo o to, co se dělo uvnitř. Čili slabším povahám nedoporučuji, ale pokud rádi sledujete odřezávání prstů či přímo čtvrcení mrtvol tupou sekyrkou, pak je to podívaná přímo pro vás.

• 29.9.2012  17:38
    Nevinná (2008)

Nejdříve jsem viděla remake tohoto filmu (Tři dny ke svobodě), který mě naprosto uchvátil. Pro srovnání jsem následně shlédla i tento originál, kterému bohužel dávám o hvězdu (a půl) méně. Paul Haggis to prostě pojal tak nějak akčněji a přestože jeho verze trvá o 40 minut déle než tato, není to v žádném případě na škodu. Navíc Vincent Lindon a Diane Kruger vypadají jako otec s dcerou, což mi trochu vadilo. Ale jinak to není vůbec špatné.

• 29.9.2012  17:29

Po shlédnutí "originálu" (Nevinná 2008), který jsem ohodnotila čtyřmi hvězdami, musím tady ještě jednu přidat. Ačkoliv se jedná skoro o doslovný remake, ve třech čtvrtinách se pan Haggis odklonil od původního scénáře a tak trochu to celé "zakčnil". Tím sice příběh natáhl skoro o 40 minut, ale kupodivu mi to tentokrát vůbec nevadilo, vlastně jsem úplně zapomněla sledovat čas. Bylo to napínavé do poslední minuty a člověk až žasl, co všechno může vymyslet obyčejný učitel literatury. Russelu Crowovi se mimo jiné tak nějak uvěřitelněji drží palce, protože při vší úctě Vincent Lindon ve francouzské verzi vypadá vedle Diane Kruger víc jako její otec než manžel. Jediné co na mě zapůsobilo víc v originále, byla scéna loučení s otcem, která málem vyloudila slzu na mé cynické tváři, jinak však jednoznačně doporučuji tuto verzi příběhu.

• 25.9.2012  16:20
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Pana režiséra Stracha musím jednoznačně pochválit. Líbila se mi už předchozí Ďáblova lest a tohle bylo snad ještě lepší. Aňa Geislerová s Jiřím Dvořákem coby poněkud netypická dvojice kriminalistů tentokrát při pátrání po vrahovi zabrousí mezi svobodné zednáře a neznalý divák jednak malinko nahlédne do této tajemné organizace a jednak se poučí i z historie (Voynichův rukopis). Fikce s realitou je smíchaná tak dokonale, že laik jako já nepozná, kdy nás tvůrci krmí skutečnými fakty a kdy už jde o fantazii. K tomu kapka nadpřirozena a máme tu výbornou detektivku, navíc se skvělým hereckým obsazením (a to i ve vedlejších rolích). Čili České televizi zase jednou tleskám a doufám, že to nebude na dlouho naposledy.

• 9.9.2012  16:18

Televize Prima opět ukázala svou genialitu, neboť ve zdejším obsahu uvedený "předfilm" s Natalií Portman jaksi úplně vypustila (asi nebyl tak důležitý). Čili film začíná až scénou, kdy Bill Muray dohání vlak, který ovšem nedožene, a tím jeho účast v tomto filmu (až na jeden němý záběr ke konci) skončí. Zůstanou nám tak pouze tři bratři, cestující po Indii. V Indii jsem (zřejmě na rozdíl od scénáristy tohoto filmu) byla, takže mohu porovnat realitu s filmařskou fikcí. Zvlášť v interieru vlaku se tvůrci vyřádili, obávám se však, že takovýhle vlak v Indii nikdo nikdy neviděl. Celé to vůbec bylo takové hezké a barevné, jako z katalogu cestovní kanceláře. Režisér mě zaujal svým dřívějším filmem Život pod vodou, čekala jsem tudíž něco podobného. O ději se tu prakticky mluvit nedá, většinou se řeší vztahy mezi bratry navzájem, mezi bratry a otcem, mezi bratry a matkou, případně mezi bratry a jejich manželkami či přítelkyněmi. Takže než takhle prezentovanou Indii, to už snad raději toho Milionáře z chatrče. A nebo si tam zajeďte... A abych taky něco pochválila, tak nesmím zapomenout na výběr hudby, ten byl opravdu povedený.

• 9.9.2012  15:54

Neřekla bych, že je to taková pitomost, jak by se mohlo zdát z většiny zdejších komentářů. Naopak s přihlédnutím k roku vzniku se vůbec nedivím, že tenhle film 20 let po natočení nikdo neviděl, ovšem proč tomu tak bylo i dalších 20 let, to už jsem nepochopila. Já se totiž královsky bavila spoustou povedených hlášek, které byly na tehdejší dobu dost odvážné. Dnešní mládeži asi přijde absurdní přání jet navštívit "hrobku Karla Marxe", ovšem ta ocelová závora na hranicích se přehlédnout nedala, a o tom, jet s Čedokem třeba do Vídně, si 90% národa mohlo nechat jenom zdát. Výzkumný ústav futurologický mě zkrátka pobavil.

• 2.9.2012  14:48

Stará dobrá komedie se spoustou vtipných hlášek. Mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner to nádherně jiskří, i když je to pouhá předzvěst toho, co tahle dvojka dokáže o pár let později ve Válce Roseových.

• 1.9.2012  15:33
    Drive (2011)

Tak bohužel zklamání... asi jsem čekala něco jiného. Začátek vynikající a potom skoro hodinu nuda, zpestřená několika naturalistickými scénami násilí a krve, což moc nemusím. Ryan Gosling udržoval prakticky celý film "kožený výraz", který vynikl obzvlášť ve srovnání se scénami, kdy si nasadil masku (čili vyšlo to nastejno). Takže nejlepší na tom byla asi ta hudba, ale tu jsem si mohla pustit do sluchátek i bez filmu.

• 7.8.2012  16:09
    Perverzáci (2011)

První povídka začala poměrně nadějně, ovšem závěr s upírskými zombíky ji totálně zabil, druhá povídka o mutantovi s obřím penisem byla totálně ujetá celá. Čili zachránil to až třetí příběh, jelikož s hlavní hrdinkou jsem se celkem ztotožnila (až na to, že já mám psy ráda). Grandiozní finále s psí smečkou už nám režisér neukáže, slyšíme pouze zvukovou kulisu, což možná některé perverzáky nepotěší, mě však ano (fakt nemusím vidět všechno). Ostatně leccos jde vyčíst z tváře dívčina přítele, který uvedenou scénu sleduje za nás.

• 7.7.2012  19:33

Není to komedie nabitá hláškami, při kterých se budete popadat za břicho, nicméně scénáristovy nápady vás zajisté pobaví, navíc si odnesete i poučení: nemočit za jízdy z okénka auta a nesouložit na hřbitově.

• 7.7.2012  15:54

Kdybych si měla vybrat mezi Vanilkovým nebem a Otevři oči, tak by samozřejmě vyhrál originál, ale opovrhovaná verze s Tomíkem Cruisem zase není až tak špatná (asi hlavně díky Penelope), fakt jsem to čekala horší. Takže tři a půl, zaokrouhluju nahoru.

• 3.7.2012  09:03
    Loft (2008)

Pět kámošů si pořídí útulný loftíček, aby manželky nevěděly a oni si tam mohli vodit děvenky. Všechno klape až do chvíle, kdy tam najdou jednu děvenku mrtvou. A najednou se začne ukazovat, že věci nejsou tak úplně tím, čím se zdají být. Solidní podívaná z belgické produkce, snad jen ten nastavovaný konec si tvůrci mohli odpustit.

• 17.6.2012  21:56
    Sejít z cesty (TV film) (2012)

Drama?? Já se výborně bavila, místy jsem se i hlasitě řehtala a jen o chvíli dřív než Jitka Čvančarová jsem pronesla tutéž hlášku: "To je prdel...". Námět tak trochu připomínal můj oblíbený film Život v sedmém nebi a zřejmě mi sedla i postava vysloužilého rockera, pro ty mám tak nějak slabost, a to celé završila výborná hudba (nejen) Michala Pavlíčka. Chápu, že pro mládež možná nuda, ale za mě čisté čtyři hvězdy a pochvala České televizi za příjemně strávených 90 minut.

• 10.6.2012  14:05

Člověk až žasne, co se může přihodit pod hlavičkou tak renomované organizace, jako je OSN... k mému překvapení je hlavní hrdinka skutečně žijící osoba, dokonce pod stejným jménem, a tento příběh se opravdu stal, což je celkem síla. Dalším překvapením pro mě bylo zjištění, že onu distingovanou starou dámu znám coby tajemnou krasavici ze Zvětšeniny, ovšem o pětačtyřicet let mladší...

• 22.5.2012  21:58

Solidní variace na fritzlovské téma aneb kdo jinému jámu kopá... Klaustrofobikům vřele nedoporučuji.

• 10.4.2012  17:06

Film jsem viděla v letadle za dlouhého letu, navíc těsně po filmu Umělec. I když jsou to filmy naprosto rozdílné, oba se věnují počátkům filmu, což mě potěšilo. Ještě víc mě potěšilo, že ač byl film v původním znění bez titulků, rozuměla jsem téměř všemu. Jen si nejsem jista, zda to mám přičítat svým znalostem angličtiny, které jsem si navíc vybrousila pobytem v daleké cizině, nebo spíš tomu, že dialogy byly jednoduché a pronášené s pečlivou výslovností. (Nemám na mysli film Umělec, ten byl naštěstí němý). Příběh mě potěšil a ukrátil mi cestu, i proto dávám čtyři hvězdy. Není však jisté, že bych jej hodnotila stejně po shlédnutí v kině, kde bych musela navíc vydat mrzký peníz za vstupenku a krásné anglické diaglogy by nedej bože byly zprzněny českým dabingem.

• 18.2.2012  22:03

Miloš Forman je tak úžasný vypravěč, že bych ho vydržela poslouchat daleko déle než tu necelou hodinku, kterou trval tento dokument, hojně prošpikovaný ukázkami z filmů i vzpomínkami herců. Jenom se mi nějak nechce věřit té osmdesátce. Že by to americký ovzduší? Každopádně doufám, že Mistr ještě neřekl své poslední slovo...

• 15.1.2012  14:39
    50/50 (2011)

Co je to za zvrhlý nápad, natočit komedii o klukovi, který (možná) umírá na rakovinu? Jak je vidět, tak to jde... Pořád lepší se tomu smát, než sladkobolně hysterčit, případně diváky citově ždímat až na dřeň. Toho opravdu není třeba se u tohohle filmu obávat. Navíc, jelikož se nejedná o film korejský, nýbrž americký (jinak samozřejmě proti korejským filmům nic nemám), se nemusíte obávat tragického konce... Ostatně je to komedie, tak co byste chtěli.

• 15.1.2012  14:24

Jelikož jsem bezvýhradná obdivovatelka Lisbeth Salanderové, a to jak z knižní podoby, tak ze švédské adaptace, nemůžu jít v hodnocení níž. Rooney Mara se navíc mé představě Listbeth přiblížila víc než Noomi Rapace, i když pořád měla oproti knize moc velká prsa (v knize totiž neměla žádná). Jediné, co mě trochu zklamalo, byla scéna u Bjurmana v bytě, tam nás pan režisér trochu ošidil (respektive čekala jsem větší maso). Uvítala jsem naopak záblesky humoru, a to jak slovního, tak mimoverbálního (stačil pohled hackerky Lisbeth na Mikaela, zápasícího s počítačovou myší). Jinak samozřejmě David Fincher nezklamal, měla jsem trochu obavy ze stopáže, ale v podstatě jsem ztratila pojem o čase a vůbec mi to nepřipadalo dlouhé. Půl hvězdy nahoru ještě přidávám za atmosféru v sále, jelikož se jednalo o mou první čsfd projekci, čili nezapomenutelný zážitek na celý život...

• 12.11.2011  13:48
    The Ledge (2011)

Parádní drámo na téma náboženského fanatismu ve vztahu k nevěře. Příběh hodný antické tragedie, ovšem zážitek z vygradovaného finále jsem si poněkud pokazila tím, že jsem si nejprve omylem pustila poslední tři minuty filmu. Čili rozuzlení jsem měla za sebou hned na začátku a pak už jsem se mohla soustředit na charismatického sympaťáka v hlavní roli, jehož svůdný kukuč a rajcovní trenky zastínily i půvaby Liv Tyler.

• 11.11.2011  15:59
    Amarcord (1973)

Poetická nádhera s nádechem nostalgie i humoru v přesném vyvážení. Film jsem viděla v pravý čas na správném místě, proto mě asi oslovil tak jak měl. Tvorbu pana Felliniho jsem dosud jaksi přehlížela, což snad v dohledné době napravím.

• 11.10.2011  20:56

Kam se hrabe leckterý "mysteriozní horor" ze současnosti... velmi povedená adaptace románu Jaroslava Havlíčka, který jsem četla v mládi a fascinoval mě už v knižní podobě. Petr Čepek prokázal svou způsobilost pro role tohoto typu už v Petrolejových lampách, tady ji jen potvrdil, pozadu nezůstala ani jeho solidní protihráčka Petra Vančíková. Takzvaný "normalizační režisér" Jiří Svoboda se v tomto případě opravdu nemá za co stydět.

• 24.9.2011  16:26
    23 (2007)

Číslo našeho domu je 2102 (21+2=23). To jen tak pro zajímavost. Ale jinak jsem úplně normální.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9