Jókai daisensó (2005)

Pohádkový příběh postrádající tempo, gradaci a vlastně i pořádný závěr. Pro dospělé příliš hloupé, pro děti zase místy dost drsné. Miike umí mnohem lepší filmy.

Koara kachô (2005)

Keiiči Tamura to nemá lehké. Má na starosti uzavření důležitého obchodu pro svou společnost, jeho přítelkyně záhadně zmizela a proto ho vyšetřuje policie a navíc je koala. Přiblblý žánrový mix nedávající ani trochu smysl, což by nemuselo úplně vadit, kdyby to alespoň byla sranda, jenže ona moc není. Jediné, co tak může Koala kačó nabídnout je bizarnost námětu - hlavní hrdina je totiž opravdu koala - ale ta se rychle okouká a pak už je to jen nuda.

Kore ga wataši no gošudžin-sama (2005) (seriál)

První asi tři díly je seriál celkem sranda, jenže v tu chvíli autoři vyčerpají všechny nápady a celé anime začne směřovat do pekel. Neustálé opakování situací, které třeba byly napoprvé vtipné, ale po desáté už prostě nemůžou fungovat a naprostá absence byť i jen náznaku děje přebíjejí celkem pozitivní dojmy ze začátku tohoto anime. Naštěstí se ke konci dá příběh alespoň trochu do pohybu, a proto se seriál ode mě nedočká úplného zatracení.

Last Order: Final Fantasy VII (2005)

Krátký film popisující jedny z klíčových událostí hry Final Fantasy VII. Trochu zarážející je, že se děj v několika momentech rozchází s tím, jak to bylo ve hře.

Mahó šódžo lyrical Nanoha A's (2005) (seriál)

Snad ve všech ohledech lepší než první série. Více akce, více protivníků, více destrukce, to vše v mírně lepším vizuálním zpracování. Na rozdíl od původní série začne šlapat hned od prvního dílu a vysoké tempo si drží až do závěru. Jediné v čem druhá série trochu zaostává je rozvoj postav, vývoj (ne)přátelství Nanohy a Fate v první sérii byl zpracován mnohem lépe a emotivněji, než cokoliv, co může pokračování nabídnout. I přes tento drobný nedostatek ale hodntotím A's jako celkově vydařenější. Už jen kvůli scéně, kdy Nanoha ve stylu terminátora vystoupí z plamenů si nelze tohle anime neoblíbit.

Metoda (2005)

Něco mezi Dvanácti rozhněvanými muži a reality show stylu Velkého bratra. Film se odehrává prakticky jen v několika místnostech a staví hlavně na hereckých výkonech zúčastněných, které jsou opravdu výborné. S příbývajícím časem a ubývajícím počtem uchazečů ale Metoda trochu ztrácí na intenzitě a mírně se vleče a ani konec nepůsobí tak nějak úderně, jak bych čekal. Pomocí Grönholmovy metody jsem vybral ze šesti kandidátů jako nejvhodnější hodnocení tři hvězdy.

Ruská ruleta (2005)

Tak tomuhle řikám adrenalinový sport. Začátek filmu, kdy hlavní protagonista putuje za pomoci různých indicií za vidinou velkeho výdělku, je trochu pomalejší, ale drží diváka v očekávání, co se z toho vyvine. Od chvíle, kdy hrdina docestuje na kýžené místo a my se dozvíme, jakým způsobem si má ony peníze vydělat, získá film skvěle vypjatou atmosféru. Tato část je dle mého názoru nejlepší z celého filmu. A to i přesto, že děj se v tu chvíli stane dosti předvídatelný, což bohužel platí i o konci.

Saw 2 (2005)

Nebýt posledních 10 minut, tak by to bylo sotva na 2*; do té doby je děj dosti slabý, předvídatelný, větsina postav je nevýrazná, nesympatická a některé umřou příliš rychle a snadno - prostě vlezou do první pasti, kterou najdou a hra pro ně končí. Překvapivý závěr to naštěstí docela zachraňuje - musím říct, že tohle jsem opravdu nečekal a hodně mi vylepšil celkový dojem z filmu, nicméně více, jak 3* dát v žádném případě nemohu.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Sugestivní exploitation, ale příliš vykonstruovaný a prvoplánově útočící na city diváků. Doby, kdy jsem ho považoval za skvělý jsou už asi nenávratně pryč.

Květina a had (2004)

Opravdu velice sexy film někde na pomezí snímků Eyes Wide Shut a Demonlover.