Radush

jako Elinor Dashwood

Kanada
austenofil

• 3.3.2018  17:41

Tak tahle epizoda byla od zbytku cele serie uplne mimo. Jasne, cely dej je dost odlisny od predchozich "akci, spadu, napeti nabitych" dilu, ale necekala jsem, ze budu vedome strhavat pozornost jinam, protoze toto je dost nuda. Aspon konecny hovor navnadi na pokracovani!

• 14.2.2018  03:44
    Murder Files (TV seriál) (2013)

Bezva dokumentarni porad o (tedy alespon pro me) malo znamych krimi pripadech. Jsem zvykla na US/CAN porady, takze koukat na (z vetsiny) britsky porad je fajn zmena. Videno na Netflixu. 1. dil - "The Haircut Killer" 2. dil - "The Schoolboy Assassin" 3. dil - "The Sketchbook Killer" 4. dil - "Killer on the Run"

• 3.7.2012  12:44
    Hon (2012)

Celou dobu jsem opravdu hodně přemýšlela nad tím, zda mám ohodnotit 4* nebo 5*. Ale nedalo mi to. Jagten je určitě silné a skvěle zahrané drama, ale co nadělám s tím, když mi absolutně nesedí chování hlavního představitele? Ne, že by mi byla Madsova postava nesympatická, spíš naopak, ale zkrátka mě rozčilovalo to jeho chování, které bych popsala jako přílišnou hrdost. SPOILER Představte si, že tu máte nevinného člověka nespravedlivě obviněného ze zneužití dítěte: jak by se podle vás měl chovat? Podle mě by se měl bránit a využít pomoci právníků! Když ho sakra napadnou všichni přítomní v obchoďáku (kopání, pěsti, házení konzerv do hlavy..), nebo když mu hodí obří kámen do okna a potom mu zabijí milovaného psa, co by měl udělat? Nevím, ale snad volám záchranku, policii.. whatever, abych měl důkaz, že mi okolí dělá z života peklo. Ale ne, Mads si v klídku psa zakope na zahradě.. To jsou věci, které mi na tom filmu fakt vadily. Na druhou stranu jsem ale byla unešena ze skvělé scény v kostele a ze všech hereckých výkonů. Stejně ale nemůžu dát maximální hodnocení..

• 10.1.2012  21:39

Pro mě jen průměr..což jsem od Finchera zrovna nečekala. Zkrátka je dost divný sledovat film, který se odehrává ve Švédsku a kde nikdo švédsky neřekne ani ň (pardon, až na "Skål") a přitom si hlavní hrdina čte noviny ve švédštině. Z celého filmu se mi nejvíc líbila úvodní sekvence. 60%.

• 26.12.2011  11:00
    He Knew He Was Right (TV seriál) (2004)

První průměr, který jsem měla tu čest od BBC vidět. Největší problém bude v tom, že mě ta hlavní z několika dějových linií dosti nudila. Je rozhodně zajímavé sledovat téma žárlivosti v Anglii 19. století, ale čeho je moc, toho je příliš (dle mého by stačil jen jeden díl a zápletku s colonelem Osbornem vyřešit). Druhá věc, kterou nemohu překousnout, je iritující postava Louise Trevelyana (při každé jeho scéně jsem měla chuť přetáčet). Na druhou stranu příběhy týkající se reverenda Gibsona a Dorothy Stanbury mě velmi potěšily (aach..ta moje romantická duše). Sečteno podtrženo: průměrné tři hvězdičky.

• 24.12.2011  12:34
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (1967)

Galsworthyho Ságu rodu Forsytů miluju. Jako první její adaptaci jsem viděla tu z roku 2002-03 a až poté tuto její předchůdkyni z let šedesátých. Vím, že by se na každý filmový počin mělo dívat zvlášť, ale porovnání se stejně nevyhnete.. Při sledování této starší verze jsem ze začátku měla problém s 1) převažujícími interiérovými scénami, kde je na většině pokojích patrné, že se jedná o pouhé kulisy, které působí převelice křehce (až tak, že Soamesovi opravdu nevěříte, že se o daný dřevěný sloup může opřít, protože se mu kinklá v rukou..). Problém č. 2) jsem pak měla s vizáží jednotlivých postav - ze začátku vypadají osoby relativně mladého věku na čtyřicet a na konci série jsou zase o poznání mladší (zde mám na mysli zejména Irene, která má v šedesáti tvář bez jediné vrásky). Ani nemluvím o make-upu vystupujících dam - ve viktoriánské Anglii se určitě nepoužívaly umělé řasy a černé oční linky - no jo, holt 60. léta.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony, úžasné zpracování příběhu (Irene je zde opravdu nadmíru krásná a hlavně blond! žena) a ke všemu se mi opravdu moc líbilo občasné použití dobových záběrů (pohřeb královny Viktorie, generální stávka, dostihy..). Na konec musím dodat, že moje srce úplně zaplesalo nad tím, že se seriál nedržel děje jen Ságy rodu Forsytů, ale věnoval se i jejímu pokračování - Moderní komedii :)   PS: Fleur asi bude navždy patřit mezi mé nejneoblíbenější postavy vůbec.

• 6.12.2011  21:23

Komedie - tak tři scény. Drama - ?. Romantický - tak dvě scény (sex v moři a sex překažený Hitlerovým proslovem, což byla jedna z oněch vtipných scén). Thriller - jedna scéna (honička s autem). Tak bych to asi vystihla já. Kromě té komediální části a docela napínavé honičky aut jsem se nudila. V koutku duše jsem marně čekala na nějaký zvrat, jenže ten nepřišel, a já ve stále častějším intervalu kontrolovala hodinky a zívala. Rumový deník bych popsala jako splácaninu, která žádnou zápletku nedovede do konce a film Johnnyho Deppa jako navrátivšího se Jacka Sparrowa, jen ve vizáži 60. let. Čili mé hodnocení: 1* za pár vtipných momentů a 1* za krásné pláže Portorika.

• 6.7.2011  20:40
    Špičák (2009)

Skvělé! Doposud jsem nic podobného neviděla. Poslední dobou (vlastně skoro pořád) se ve filmu setkávám s tématy, která se aspoň z části něčím opakují. Kynodontas byl pro mě absolutně něco nového. Po celou dobu promítání jsem nedokázala spustit oči z plátna. Film byl pro mě stejně tak vtipný jako šokující (ano, třeba zde již zmíněná scéna, ve které vystupují v hlavní roli mladý muž, zahradnické nůžky a kočka). Celý příběh navíc působil nesmírně uvěřitelně, až se sama divím, že jsem si do něj nerýpla žádnou pochybností. Pro mě nejlepší zážitek MFFKV 2011.

• 15.3.2011  20:47
    Dilema (2011)

Ovlivněna zdejším hodnocením + po zjištění, že námětem je už tak ohrané téma, jsem nějak podvědomě očekávala nudu největší, ale tak to nebylo. Slabé momenty střídaly vtipné sekvence, takže vcelku (vezmu-li v potaz, že Vince Vaughn není rozhodně můj herecký favorit a o Kevinu Jamesovi radši pomlčím) jsem se pobavila. Co se týče ženského obsazení - Jennifer Connelly bude skvělá vždy a všude a Winona Ryder skvěle zahrála herečku :) Sice mě mrzí, že režisér mé milované Čisté duše poslední dobou míří do močůvky filmové tvorby.. ale uklidňuje mě, že Dilema nepatří mezi to nejhorší.

• 8.3.2011  21:09
    Rango (2011)

Narovinu se přiznám, že na Ranga jsem šla bez jakýchkoliv očekávání. Tím větší potom bylo mé nadšení! A teď bez legrace. Jako že nejsem zrovna velký příznivec animáků, Rango mě uchvátil. A proč? Nechybělo napětí a vtip (u bezpočtu bizarních scén se hodně nasmějete), po vizuální stránce nelze filmu nic vytknout (tvůrci si museli tvorbu vzhledu jednotlivých postav opravdu užívat - třeba chřestýš Jake, jehož tělo je jeden velký zásobník na náboje, které vystřeluje ze svého chřestidla :)) a nakonec skvělá hudba (třeba akční scéna doplněná Straussovou hudbou byla dokonalá). Nutno dodat, že film byl viděn v původním znění, což mé hodnocení ještě zvyšuje.

• 26.2.2011  23:27
    Útes smrti (2010)

Proboha! Ani v těch nejšílenějších fantaziích by mě nenapadlo, že tu bude mít The Reef tak vysoké hodnocení. To, že mi byli herci krajně nesympatičtí, ponechme stranou. Film dokázal potopit úplně dementní scénář - viz. "Let´s get out of here." vyřčené někde uprostřed oceánu na pomalu se potápějící lodi. Nebo zdlouhavé sekvence, v nichž se dokola opakuje "There!" "What?" "I don´t know.." a zase "There!" "What?" "I don´t know.." - Celému filmu chyběla jakákoliv atmosféra a tu hodinu a půl jsem se nezmohla na nic jiného než nechápavě kroutit hlavou. 1 * dávám za pár záběrů alá National Geographic a námět podle skutečné události.

• 25.12.2010  23:14
    Popelka (TV film) (1989)

Hodně zvláštní verze Popelky. Zprvu jsem jí chtěla ohodnotit dvěma hvězdami, ale jednu jsem nakonec přidala - a to kvůli tomu, že se jedná o věrné ztvárnění verze Popelky od bratří Grimmů, to znamená té "drsnější". Nechybí tu matčina smrt, Popelčiny návštěvy u jejího hrobu a zde rostoucí strom, známé řezání paty, bonzování holoubků.. zkrátka jsem se nostalgicky vrátila do dětství, kdy jsem si tuto verzi pročítala v Pohádkách bratří Grimmů. Škoda, že jde tolik poznat, že byl film točen v 80. letech. Kostýmy (kromě popelčiných šatů) a hudba nestály za nic. Několikrát se mi zdálo, že se různá období minulosti prolínala se současností (právě ve stylu oblékání a v hudbě). Občas mě překvapil přístup tvůrců, kteří si asi mysleli, že dítěti vůbec nepřijde divné, že otec skoro ani nezaregistruje změnu, která se udála s jeho dcerou - dříve čistá, usměvavá a krásně oděná mladá dáma teď chodí bosa v "hadrech", špinavá od popela a k tomu spí na zemi u krbu.. Aschenputtel má zkrátka spoustu vad na kráse.

• 7.11.2010  20:40

Musíte nutně pracovat na něčem do školy, aby to nakonec dopadlo takhle - kouknete se jako já na Bandslam. Abych řekla, pravdu, zas tak strašný, jak by se dalo čekat, to nebylo. Prostě taková (doslova) ohraná písnička, kterou si jednou náhodně poslechnete, ale pak už se k ní nevrátíte. Chtěla bych uvěřit tomu, že se někdy podívám na aspoň něčím zajímavou "komedii ze střední", ale dosavadní vývoj naznačuje, že tomu tak asi nebude. Ale kdo chce pořád koukat na stejnýho školního tragéda, který se vyhoupne na špici v oblíbenosti; na ty stejné barbie a keny, kterým k nohám padá celá škola..? Já ne.

• 31.8.2010  22:38

Nejspíš by si tahle červená knihovna zasloužila odpad. Jenže tak zlá být nemůžu, protože tak hodně jsem se už dlouho nezasmála ani u nějaké komedie. Stihnout během asi deseti dnů rozchod a zásnuby s jiným člověkem - to je nadlidský úkol; ne tak pro Rosamunde! Proč vůbec číst červenou knihovnu, když nám jí (v tomto případě) Němci naservírují rovnou pod nos - a to v pouhých 90 minutách? U podobných filmů se nabízí ta často omílaná rada: "Vypněte! A nechte se unášet blbostí." Mé dvě hvězdičky jsou za to, že jsem si o několik minut prodloužila svůj život a že jsem se mohla zase na chvilku přenést do zidealizované Anglie.

• 20.8.2010  16:29
    Láska v bílém pekle (TV seriál) (2004)

BBC mě snad v těchto svých minisériích ani nemůže zklamat. Po přečtění obsahu jsem vůbec nepočítala s tím, jaká mě čeká NÁDHERA - a také nad ní mé srdce zaplesalo.. Skoro v každém filmu mi nesedne některý z herců, ale zde - a můžu to říct s čistým svědomím - bylo herecké osazenstvo vybráno dokonale. Přiznám se, že i mně učaroval Richard Armitage jako John Thorton (ale nejsem zas tak daleko, abych psala do BBC :). Daniela Denby-Ashe je více než sympatická herečka, ale mou pozornost více upoutala úžasná Sinéad Cusack. Takové přemilé překvapení bych si nechala líbit častěji.

• 8.8.2010  23:11

Radši bych hodinu a půl poslouchala skřípot nehtů po tabuli, než se znovu dívat na tento film. Kýč tvořený jedním nesmyslem za druhým (Prostě si nedokážu představit muže, který by své přítelkyni ihned odpustil, že během jejich vztahu spala s jiným......) mi působil muka. A to jsem člověk s duší romantika, který nevidí kýč tam, kde ho vidí ostatní. Z každého obrazu se na mě valila dokonalost sama (perfektní účes, make-up, outfit..). Všechno bylo přesně naaranžované (poněkolikáté hledat zvonící mobil v kabelce a nakonec ho vyndat z pytlíku se sušenkami - to už je moc). Scény zpívajících dcer s matkou mě nemohly iritovat více. Sama sobě se divím, že jsem se na "Vdáš se, a basta!" vydržela koukat až do konce. Z úcty k Diane Keaton hodnotím *.

• 8.8.2010  16:02

Další ze silných filmových zážitků, který by mě nebýt náhody snadno obešel. Vztah žák-učitelka je vděčným tématem, které se ale nevyskytuje nijak často. Co se mi na příběhu hodně líbilo, byla změna, kterou prošli Stig i Viola. Na počátku byl Stig pubertální mladík myslící jen na své uspokojení. Viola byla zase naopak konzervativní vdaná třicátnice. Jejich vztah je dokázal úplně změnit. Stig mi přímo dospěl před očima, zato z Violy se stala "puberťačka". Jako by si navzájem vyměnili své role.. Přesně to mě fascinuje.. Navíc už tak krásný film doplňuje nádherná hudba..

• 3.8.2010  16:44

Ne a ne a ne. Tenhle film mi prostě vůbec nesedl. Už dlouho jsem se tak nenudila. Co mělo znamenat to neustálé promlouvání Johna Cusacka do kamery?? Za pár světlých momentů dávám **.

• 3.8.2010  16:34
    Eragon (2006)

Jako fanouška knih o dračích jezdcích mě Eragon nemohl více zklamat. Při čtení jsem si všechno představovala naprosto jinak, než jak to pak bylo ve filmu - a to je podle mě to nejhorší, co se může čtenáři knižní předlohy při zhlédnutí filmu stát. Ve filmu byla spousta věcí nesmyslně vynechána (neříkejte mi, že by mu prodloužení o 20-30 minut nějak ublížilo..), některé naopak úplně vymyšleny a jiné zase změněny.. Film by si ode mě zasloužil hvězdu jednu, ale nebudu tak zlá a dám dvě - za Jeremyho Ironse, Johna Malkoviche a docela slušnou výpravu..

• 3.8.2010  16:00
    Hrabě Monte Cristo (TV seriál) (1998)

Hrabě Monte Cristo je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů a tato jeho verze je podle mě vůbec ta NEJÚŽASNĚJŠÍ. I po několikátém zhlédnutí jsem ani na vteřinku neodtrhla pohled z obrazovky. Je super, když se můžete na to samé koukat znovu a znovu a přitom vás stejně překvapí něčím novým :) Pomsta je sladká!

• 2.8.2010  23:03
    Austrálie (2008)

Dlouho jsem tenhle film odkládala.. Už ani nevím proč.. Asi jsem se bála, že mě zklame. O to víc jsem teď nadšená! Spousta lidí v tomto filmu vidí slaďák nebo nesnesitelnou nudu - jistě, svými třemi hodinami trvání nepatří zrovna mezi ty nejkratší - ale mně to ani tak dlouhé nepřišlo, naopak jsem se celou dobu dobře bavila. Dosud jsem snad ještě neviděla film, který by divákovi mohl nabídnout tolik zajímavých témat - život na farmě v australské pustině, postavení domorodých Aboriginců, druhá světová válka v této části světa.. Austrálii lze rozkouskovaně popsat jako drama, komedii, historický, válečný, romantický.. film. Podle mě si v Austrálii může většina lidí najít "něco svého" a už jenom díky tomu stojí tento snímek za zhlédnutí! Možná to bude mým zvláštním smyslem pro humor, ale u několika scén jsem se vážně pobavila - důležitou roli jistě hrálo to, že tyto scény nebyly vůbec samoúčelné a působily jednoznačně nenuceně. Již před dokončením snímku se avizovalo, že by film měl opět obrátit pozornost světa k/ propagovat ve světě Austrálii, které od dob populárního Krokodýla Dundeeho vlastně žádný film reklamu neudělal.. Nevím jak vy, ale podle mě Luhrmannův film toto předsevzetí splnil stoprocentně :)

• 27.6.2010  22:58

Neuvěřitelná, místy nechutná hovadina, která mě ale dokázala upřímně pobavit..

• 19.6.2010  23:56

To se stane opravdu málokdy, abych film nedokoukala do konce, ale u tohohle jsem nevydržela sedět ani deset minut. Někomu film může připadat vtipný, ale já mám určitě jiný smysl pro humor. Kvůli tomuhle odpadu! se na Sandlera jen tak znova nepodívám. Prostě individuální záležitost vkusu.. a já jsem znechucena.

• 11.6.2010  20:34

Tak na tenhle film jsem se dlouho těšila. Hlavním důvodem bylo slibné herecké obsazení - Christopher Plummer, Helen Mirren, James McAvoy.. Oproti tomu téma, řekněme si to narovinu, věnující se poslední fázi života L. Tolstého, moc lidí asi nenadchne. Možná proto nebyl film vpuštěn do české distribuce (jestli se pletu, tak se omlouvám :) Lákadlem asi také nebude to, že je film o ruském velikánovi v ruském protředí natočen v angličtině (tady se nabízí srovnání s propadákem Kněžna Libuše).. Ale teď popořádku: herci nezklamali. Christopher Plummer je svým výkonem neuvěřitelně přesvědčivý - a to jak podobou s Tolstým, tak i svým výkonem. Helen Mirren mě zde utvrdila v tom názoru, že je jednou z nejlepších hereček současnosti, ba i historie vůbec. A James McAvoy? Tenhle britský herec má v sobě ohromný potenciál a zde opět nezklamal :) Jak už jsem zmínila, konec života spisovatele, který je dosti oceňován, ale jehož dílo dokázal přečíst málokdo, nikoho asi nenadchne. Ale co vlastně o Tolstém obyčejný člověk ví?? Já můžu říct, že k rozšíření znalostí se film hodí. A angličtina? Na začátku to přijde asi každému divné, ale později už to nevnímáte. Podle mě se tím nic nepokazilo - narozdíl od zmiňované Libuše :D Film můžu doporučit i proto, že nám nabízí jiný pohled na Rusko - je to samozřejmě prostředí vyšších kruhů, ale nečejte tu stav "sto let za opicema". V každém filmu je ohromně důležitá hudba - ta je zde v symbióze s obrazem. Naprosto jsem se u The Last Station nadchla i pro kostýmy :) Možná film moc vychvaluji, ale píšu jen to, co si osobně myslím.. Film 100% splnil má očekávání. Proto si zkuste udělat čas, a na The Last Station se podívejte. Stojí to za to :)

• 1.5.2010  17:19

Nevermore.. Typický důkaz toho, jak Američani dokážou zničit jeden z nejklasičtějších příběhů. Neříkám, že nápad převést příběh do současnosi je špatný, ale to provedení?!! Herecké výkony jsou naprosto otřesné a celý film je absolutně bez nápadu. Hodnocení * dávám jen kvůli představiteli Darcyho (nebude to tím, že je Brit?). Jane Austen se musí obracet v hrobě..

• 28.4.2010  21:46

Trailer sliboval skvělou podívanou - tu ale v kině nečekejte. Worthington je v roli Persea přesvědčivý pouze po tu dobu, co zde vystupuje jako "přihlouplý" rybář (nemůžu si pomoct, ale ten stále stejný výraz v jeho obličeji mluví za vše). Neřekla bych, že efekty byly vyloženě špatné, ale v porovnání s několik let starým Glumem bych toho čekala víc.. Leterrier se snaží divákovi nabídnout velkou porci akce - a to za každou cenu. Tohle přece nemohl myslet vážně!! Pokud se chcete bavit, nesmíte film porovnávat s originálem (vím, jde to těžko), ale dívat se na něj jako na samostatný počin. Na mě pak film působil nesmírně směšně a dost jsem se při něm pobavila :D. Proto nelituju, že jsem na Souboj šla, ale znova se na něj asi jen tak nepodívám.. Jedno ale musím nechat: Draco a spol měli pěkný účesy :) Závěr: trochu drahá parodie, ne?