dudo24

okres Bratislava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 16.2.2020  23:35
    Baccano! (TV seriál) (2007)

To bola jazda! Rýchle tempo, skákanie časových línií, veľa postáv a mýlenie mien a tvárí spôsobili nekončiace zmätenie, ale aj napriek tomu sa mi to podarilo celé vstrebať. Veľa malých príbehov ktoré postupne zapadajú jeden do druhého, až sa naplno pretnú počas osudnej cesty vlakom. Dobrá akcia, dobrý humor a alchymistický prvok dodáva tu správnu dávku mysterióznosti. Najobľúbenejšie postavy, boli jednoznačne Isaac a Miria. Scény kedy som sa najviac smial bolo každé japonské vyslovenie názvu vlaku v ktorom cestovali a vysvetlenie Jacuzziho, že prečo stále plače. Síce trinásť epizód hlavnej série má úplné uspokojivé zakončenie, sú ešte ďalšie tri priamo nadväzujúce OVA epizódy, ktoré sa nesú v pokojnom tempe bez väčších zmätkov a dopĺňajú pokračujúce udalosti a ďalšie informácie o postavách. Ak by niekto bol ako ja a odrádzalo ho gangsterské prohibičné prostredie, nemusí sa báť, lebo gangsterské prvky sú použité skôr ako prostriedok a nie ako ohnisko deja.

• 16.2.2020  22:39
    Deadman Wonderland (TV seriál) (2011)

V podstate sa mi páčila väčšina prvkov v anime – postavy, akcia, mysterióznosť, dejové linky, atď. Problém bol v tom, že nielenže sa nič nevysvetlilo, ale ani príbeh sa skoro nikam nepohol. Dostali sme nejaké čiastkové náznaky, že čo sa deje, ale iba extrémne málo. Uvedomujem si, že seriál obsiahol iba prvú polovicu adaptovanej mangy, ale aj napriek tomu. Chyba bola, že sa primárne nepracovalo s postavami, ktoré nám boli predstavené na začiatku, ale postupne dostávali menej a menej priestoru a boli zbytočne nahradzované novými, okolo ktorých sa na pár epizód točil dej. Pokazilo to tým pádom vývoj všetkých postáv a vzťahov medzi nimi, lebo v tak krátkom čase sa nedalo poriadne vyjadriť ku každej. Aj keby dotočili druhú sériu, tak stále by to nič nezmenilo na tom, že táto prvá bola veľmi nekonzistentná a neuspokojivá. Škoda, všetko čo seriál potreboval už v sebe mal, len to chcelo limitovať postavy a rozhýbať príbeh dopredu. Hodnotím slabými troma hviezdami.

• 14.2.2020  01:21
    Koi kaze (TV seriál) (2004)

Bolo to fajn, ale nielenže som veľmi ťažko nachádzal porozumenie s hlavnou postavou, ale jej riešenie situácií sa mi celkom priečili. Protagonista seriálu Koushirou bola ukážka toho ako sa nemá žiť. Aj preto hodnotím slabými troma hviezdami. ***SPOILER*** Miesto akceptovania reality, snahy postupne sa pohnúť vpred a objavovania nových možností v živote sa Koushirou najskôr uzavrel do seba, potom zanevrel na svet a nakoniec stiahol do svojho vlastného smutného univerza ešte aj inú osobu, ktorá bohužiaľ nemala ešte toľko životných skúseností aby vedela, že sú aj iné alternatívy. Spolu môžu šťastne žiť v tejto ilúzií, dokým Nanoka nebude staršia a nezistí, že to čo sa stalo nebola osudová láska, ale iba pochopiteľný dôsledok vtedajšej situácie. Toto bol dôvod prečo som sa nevedel vcítiť do situácie Koushira. Teraz prichádzajú tie veci, čo mi vadili. Prvé bolo to, že nikto okolo dvoch zaľúbencov nechápal danú situáciu, že divné by bolo skôr to, keby by tí dvaja nezačali mať o sebe predstavy. Oháňali sa tam slovom „súrodenci“, absolútne ignorujúc fakt, že mozgu je jedno akú má druhý človek DNA, ale príbuzného pre teba robí neustály kontakt s danou osobou od útleho veku. Samozrejme, že chalan v dvadsiatych rokov nezostane chladný, keď sa mu do domu nasťahuje pekné vyvinuté cudzie dievča. A samozrejme, že baba v zápale puberty bude pokladať cudzieho chalana, o desať rokov staršieho s ktorým zdieľa domácnosť, za najviac kool človeka a že hocijaké prejavenie náklonnosti bude pre ňu najväčším šťastím. Napriek všetkému, tieto samozrejmosti okolitým dospelým osobám unikali. Druhé bolo to, že romantika medzi Koushiroum a Nanokou nemala hĺbku. Boli vyobrazení ako dvaja ľudia ktorým sa len búria hormóny. Nenašiel som tam nič kvôli čomu by som si pomyslel: áno tí dvaja patria k sebe. Absolútne nič. Koushirou bez hocijakého života mimo svojej práce a Nanoka ktorá v podstate ani nemala ešte vybudovanú vlastnú osobnosť. Nič ich nespájalo, iba to, že sa nachádzali v rovnaký čas na rovnakom mieste. Tretie bolo to, čo som už načrtol na začiatku. Koushirou, ktorý odmietol chytiť do rúk zodpovednosť a následky života, do svojho existenčného bordelu zatiahol aj nevinnú Nanoku, ktorá viditeľne ešte nemala najmenšie poňatie o žití, a odoprel jej tak možnosť normálneho vývoja. Keby bol Koushirou iný človek, tak tá posledná veta by možno neplatila, ale ako sme mohli vidieť, tak varenie a upratovanie v domácnosti miesto stretávania sa s rovesníkmi, klamanie kamarátom a rodine miesto úprimných rozhovorov a neustáli stres zo spoločenského odvrhnutia, o to viac v Japonsku, nie sú ideálne podmienky pre budovanie svojej osoby. Ak by mal Koushirou vyriešený svoj život, Nanoka by disponovala aspoň základnou osobnosťou, spolu by mali nejaké hlboké spojenie a porozumenie, podporoval by ju v sociálnom a osobnostnom rozvíjaní, tak by som si asi povedal, že: fuck it, daj si spraviť vazektómiu a buďte šťastní. Situácia bola avšak úplne iná. ***END SPOILER***

• 10.2.2020  01:59
    Cuki ga kirei (TV seriál) (2017)

Príjemný, pomaly sa rozvíjajúci príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí napriek svojim utiahnutým osobnostiam k sebe nájdu cestu. Tento výlet do nostalgických mladších časov ma zahrial na duši. Dosť veľa pridávalo to, že správanie seriálových postáv bolo autentické ich vekovej kategórii v reálnom živote. Viac som sa tak vedel stotožniť s ich problémami a pocitmi. Takisto ma zaujali vedľajšie postavy, ktoré sa tiež snažili vysporiadať s vlastnými emóciami. Veľmi sa mi páčilo zakončenie. Trochu to potom pokazili počas záverečných kreditov. Ale iba trochu.

• 3.2.2020  16:44
    Juru Camp (TV seriál) (2018)

Neskutočne príjemné, nenáročné, zábavné. Pohodlne som sa usadil, zobral do ruky horúci nápoj a vychutnával si krásnu prírodu. O smiech sa postarala výstrednosť a naivita postáv. Nesmiem zabudnúť na jedlo všetkého druhu, ktoré bolo silným prvkom seriálu. Teraz po dopozeraní mám tiež chuť absolvovať nejakú zimnú prespávačku pri ohni.

• 3.2.2020  01:28

Ach. To čo by sa zmestilo do 45 minút a menej, natiahli na hodinu a pol. Zbytočné postavy, zbytočné dialógy, zbytočné scény. Obsiahnuté udalosti si naozaj nezaslúžili tak dlhú stopáž. Odhliadnuc od zbytočností, taká štandardná epizóda.

• 3.2.2020  01:20
    Jódžo senki (TV seriál) (2017)

Čakal som niečo iné, ale bol som spokojný s tým, čo som dostal. Vpodstate minimálny príbeh, filozofia, psychológia. Celé je to o bojovaní, velení armádnej jednotky a o vojenskej stratégií. Seriál je dosť verný konvenčným technológiám minulého storočia s prímesou lietania na „jetpackoch“ a multifunkčných magických pušiek. Veľmi kvalitný vizuál a hudba, s výnimkou úvodnej a koncovej znelky, tie sa mi vôbec nepáčili. Super bolo zobrazenie hrôzy vojny. Nešetrili na smrti a krutosti. Ale ako som spomínal, bol to len taký postranný úkaz, nešlo sa do toho hlbšie.

• 27.1.2020  02:27
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Vyše polovica seriálu si viedla veľmi dobre. Sila príbehu bola v parazitických protivníkoch, ktorí neboli všetci čierno biele charaktery, učili sa, integrovali sa, vyvíjali sa. Dávalo to priestor na filozofiu a empatiu k obom stranám. A to sa dostávame k druhej polovici seriálu, ktorá sa od tejto cesty vzdialila nedohľadne. Slušné zamyslenie sa nad celou situáciou vystriedala hrubá sila a akcia. Možno aj päť dielov boli skoro čisté bitky a strieľačky – bez rozumnej myšlienky – ktoré by sa dali bez problémov drasticky skrátiť na nejakú rozumnejšiu dĺžku. Taktiež im vôbec nevyšla gradácia deja. ***SPOILER*** Postava masového vraha bol veľmi dobrý filozofický doplnok, ale určite si nezaslúžil priestor v úplne poslednej epizóde. Postava Gotou si zase vôbec nezaslúžila toľko priestoru na obrazovke, vzhľadom na jeho nulový prínos do iného diania s výnimkou sekania svojimi končatinami. ***END SPOILER*** Osemnásta epizóda a jej udalosti v parku bol jednoznačne vrchol celého príbehu a filozofického rozuzlenia. K niečomu takému malo smerovať zakončenie seriálu. To bola predsa pointa už od začiatku, že ako to celé dopadne s koexistenciou týchto dvoch druhov. A v tomto diely sme dostali odpoveď. Nie som taktiež spokojný s vývojom vzťahov medzi postavami. Boli strašne povrchové, veľmi to potom znižovalo moje súcitenie a vcítenie sa s nimi. Celkovo boli vedľajšie postavy dosť zanedbané. Veľa z nich nedostali veľký priestor a snáď väčšina bola v spomínanej horšej druhej polovici zabudnutá mimo deja. Naozaj asi iba tri postavy dostali skvelý vývoj – Shinichi Izumi, Ryouko Tamiya a sčasti Migi. Ostatní dostali buď veľmi povrchný, žiadny alebo rovno boli vyhodení z príbehu. Takže hodnotenie nejakou jednou vetou by bolo, že napriek skvelému a sľubnému začiatku, bol potenciál seriálu zmarený, opustením predošlých myšlienok a slabému vývoju vzťahov medzi postavami. Dávam silné tri hviezdy. Rád by som ešte pochválil hudbu pri emočne vypätých scénach a spomenul na záver jednu pripomienku k romantickej oblasti hlavného hrdinu. ***SPOILER*** Neskutočne som dúfal, že si Satomi a Kana vymenia osudy. Satomi bola veľmi plytká postava a vôbec sa povahou nehodila k zmenenému Izumimu. Zatiaľ čo Kana bola dosť z inej strany. Bola sebavedomá, cieľavedomá, s nádychom rebélie. Napriek tomu, že dostala tiež málo stopážového času, jej osobnosť aj vzťah k Izumimu boli niekoľko násobne hlbšie než boli so Satomi. Škoda. ***END SPOILER***

• 23.1.2020  17:33
    Přehlídka smrti (TV seriál) (2015)

Veľmi sa mi to páčilo. Skúmanie ľudskej nátury kedy je tá najúprimnejšia a to v bezprostrednej prítomnosti smrti. Filozofické, smutné aj vtipné. Keby boli hlbšie rozoberané hlavné postavy a vzťahy medzi nimi, tak možno by to bolo aj na piatu hviezdu.

• 23.1.2020  17:30

Dosť zbytočný film. Zase viac toho istého, čo sme už videli, len s novou situáciou a inou ústrednou postavou a zase viac blúdenia sem a tam bez nejakého plánu. Jediná zmena bola, že zosmutnela atmosféra a padalo menej vtipov. Dám tomu tie tri hviezdy, páčilo sa mi prehĺbenie vzťahu hlavných postáv a celková zúfalosť.

• 23.1.2020  17:29

Tento OVA diel sa nijako štýlom nelíši od celého seriálu. Je to len taký pohodový dobeh nadväzujúci na poslednú epizódu a príprava na film.

• 23.1.2020  17:28
    Steins;Gate (TV seriál) (2011)

Druhé najlepšie hodnotené anime na myanimelist.net, takže som mal samozrejme určité očakávania, ktoré sa bohužiaľ nenaplnili. Bavili ma postavy, mali medzi sebou dobrú chémiu. Humor bol na úrovni. Dokonca aj téma príbehu bola veľmi zaujímavá. Ale tam to skončilo. Čakal som zamotaný dramatický dej, plný ťažkých rozhodnutí a sofistikovaných kľučiek ako vybabrať s časom a priestorom aby sa predišlo nepriaznivej budúcnosti. Bol načrtnutý sľubný koncept, ktorý sa ale ďalej nerozvíjal a na miesto toho sa dej zameral na opravu drobných hlúpych zásahov do minulosti, ktoré spôsobili reťazovú reakciu v prítomnosti. Takže miesto serióznych problémov sme napríklad riešili ako priniesť späť do mesta čajovne s pekne ustrojenými viktoriánskymi slúžkami. Áno bola tam dráma a zúfalosť, čo bolo super, ale boli to situácie ktoré vznikli úplnou blbosťou a boli spätne riešené viac menej behaním sem a tam, než nejakým premysleným plánom. Bavil som sa, ale až tak veľa by som nezmeškal keby som seriál nevidel. Vkladám nádeje do spin-offu Steins;Gate 0, zaoberajúci sa alternatívnou dejovou linkou.

• 21.1.2020  02:30
    Relife: Kankecuhen (TV seriál) (2018)

kopírujem relevantnú časť z komentára k hlavnému seriálu:Trinástu epizódu by sme kľudne mohli brať ako posledný diel, je to pekný koniec. Sú avšak ešte štyri OVA epizódy, ktoré sú priamym pokračovaním v ničom sa nelíšiace v štýle od hlavných epizód. Len teda s ďalším viac uzavretejším koncom a intenzívnejšími dramatickými a romantickými prvkami. Hodnotenie pre tieto štyri časti platí to isté, lebo je to bezpodmienečne súčasť k celému príbehu. Naozaj som sa veľmi bavil a myslím, že určite príde repríza o nejaký rok.

• 21.1.2020  02:24
    ReLIFE (TV seriál) (2016)

Ignorujem všetku nerealistickosť, nelogickosť a možné psychologické a sociálne katastrofy takéhoto ReLife projektu. Snáď sa nenájde expert, ktorý by si anime kvôli tomu znechutil. Stredoškolské prostredie mám nesmierne rád. Postavy boli špecifické a každá vytvárala situácie s vlastným skvelým humorom. Najviac som sa bavil na všetkých vekom spojených problémoch hlavnej postavy a na priveľmi racionálnom a emočne vzdialenom správaní Hishiro Chizuru. Seriál má v sebe aj veľmi dobre spracovanú drámu aj romantiku. Dej je jednoduchý a priamočiary, ale celé je to veľmi príjemné. Trinástu epizódu by sme kľudne mohli brať ako posledný diel, je to pekný koniec. Sú avšak ešte štyri OVA epizódy, ktoré sú priamym pokračovaním v ničom sa nelíšiace v štýle od hlavných epizód. Len teda s ďalším viac uzavretejším koncom a intenzívnejšími dramatickými a romantickými prvkami. Hodnotenie pre tieto štyri časti platí to isté, lebo je to bezpodmienečne súčasť k celému príbehu. Naozaj som sa veľmi bavil a myslím, že určite príde repríza o nejaký rok.

• 18.1.2020  17:57
    Šinsekai jori (TV seriál) (2012)

Narazil som na nejakú chybu v simulácii, ktorú obývame. Stáva sa všeobecne, že nejaký veľmi dobre hodnotený seriál alebo film na mňa zapôsobí iba priemerne. Alebo naopak, že z priemerne hodnoteného seriálu si zoberiem skvelý zážitok. Ale ako sa môže stať, že seriál aj na myanimelist.net hodnotený dosť vysoko 8.41, je pre mňa to najhoršie anime, čo som doposiaľ videl? Môžem vylúčiť aj to, že som mal nejakú momentálnu zlú náladu, lebo som to pozeral s ešte jedným človekom, ktorý vyústil do rovnakého názoru na seriál ako ja. Začalo to fakt dobre. Na prvý pohľad skoro až utopický svet avšak so skrytým dystopickým tajomstvom, ktoré skupina spolužiakov náhodne objavila. Lenže radosť netrvala dlho lebo táto dejová linka bola rýchlo opustená. Dostávame sa k prvému problému, skákanie a opúšťanie dejových liniek. Dva alebo tri krát sa skočilo o roky dopredu a nie len, že bolo zahodené to čo sa riešilo, ale dokonca aj niektoré postavy. Áno, predsa len tieto rokmi oddelené obdobia mali „tajného“ spoločného menovateľa. Zádrheľ bol v tom, že ma to vôbec netrápilo a spomedzi všetkého, čo sa tam dialo to bola tá najnudnejšia myšlienka na rozvíjanie. Ďalší problém bolo idiotské správanie postáv a absurdná hlavná myšlienka fungovania tejto spoločnosti. Nie som človek, ktorý hľadá logické chyby v príbehoch, ale tu som hľadať nemusel, tá stupidita bila do očí. Ja rozumiem, čo sa snažil autor predlohy alebo tvorcovia seriálu vytvoriť, ale vytvorili to zle, nefunkčne, nelogicky. Taká subjektívna, ale obrovská vada, pre mňa bolo to, že veľká časť seriálu sa sústreďovala okolo tých na pohľad nechutných, uši drásajúcich, personifikovaných hlodavcov. Bál som sa, že mi začnú krvácať oči, každý krát, keď sa tam objavili. Aby nastali ešte väčšie nekonzistencie, tak na zhruba dve epizódy anime zmenilo trošku žáner na dosť silený a neprirodzený Yaoi a Yuri. Myšlienky na záver. Naozaj som chcel aby sa mi to páčilo, ale nedalo sa. S bolesťou som to dopozeral lebo stále som čakal nejakú zázračnú otočku k lepšiemu, kvôli vysokému hodnoteniu. Nič také neprišlo, takže som absolútne zmätený z ostatných ľudí. Pripomínam, že aj môj anonymný spoločník so mnou zdieľal moju nechuť. Rád by som dal varovanie, že vám odumrie časť mozgu keď si to pozriete, ale viditeľne som v menšine, takže pozrite to a ak v tom nájdete potešenie, tak super! Čo ale je nevyvrátiteľné, či sa vám to bude páčiť alebo nie, nečakajte nič sofistikované. Aj keď celý príbeh má latentnú filozofickú myšlienku, žiadna hlboká psychológia postáv ani filozofia tu nie sú. Nechce sa mi už veľmi sa rozpisovať, ale ešte nejaké konkrétne veci z vrchu hlavy. ***SPOILER*** Celá základná myšlienka zbavovania sa potenciálne chybných detí nedávala zmysel. To, že sa z niekoho stal prízrak bolo veľmi zriedkavé a teda miesto toho aby sa raz za pár rokov alebo dokonca desaťročí, keď takáto situácia nastane, niekto obetoval a zabil tento prízrak a tým pádom aj seba, tak radšej boli spokojný všetci s tým, že si nechám pre istotu zabiť vlastné deti. Prišiel prízrak a každý vedel, že nemajú kam utiecť a zomrú, ale nikto na neho ani len nestiahol ruku, lebo by zomrel, čože? Okej, bola to hlúposť a preto som si myslel, že všetky epizódy budú smerovať revolučne a inovačne, že táto skupina kamarátov sa postaví proti zlému systému. Ale nič sa nezmenilo. V poslednej epizóde ich spoločnosť fungovala presne tak isto ako v prvej. Štvala ma aj hlúposť všetkých ľudí. Aj kvôli tomu, že možnosť sebaobetovania v tak či tak istej smrti bola nimi opomenutá, ale aj používanie ich nadprirodzených síl nemalo rozum a konzistenciu. Arogantne celý čas tvrdili, že jeden človek dokáže odrovnať celý klan neľudí, ale keď zomierali v desiatkach, tak stále nikto z nich nekonal. Však jeden sa mal postaviť a vypáliť celý les a bolo by po probléme, presne tak ako vypálili to pole pred nemocnicou. Hlúpe, neprirodzené správanie. ***END SPOILER***

• 26.12.2019  05:46
    Kanon (TV seriál) (2006)

Jediný problém tohto anime je zhruba prvých desať epizód. Má to dva dôvody. Prvý je, že sa tu skoro nič nedeje. Je tu dejová linka s Makoto s veľmi zaujímavým konceptom, ale pre mňa nudným a málo prepojeným spracovaním. Druhý dôvod sú postavy. Hlavná postava Yuuichi tu zohráva úlohu “otca“, ktorý stále niekoho poučuje, až moc nasilu pretláča svoje životné ideológie na iných a intonuje ako keby hovoril s desať ročnými ľuďmi. Lenže drvivá väčšina vedľajších postáv sa naozaj správalo a vyjadrovalo ako nesvojprávni štvrtáci na základnej škole. A aj keď boli rozumné výnimky, tak k nim mal Yuuichi podobný prístup. To spôsobilo, že sa postavy nevedeli charakterizovať, vyjadriť samé seba. Potom okolo jedenástej epizódy začala zmena. Yuuichi sa začal správať k ostatným viac rovnocenne a vedľajšie postavy sa začali konečne vyvíjať. Zlom prišiel v pätnástej epizóde, kde sa nie len začal rozuzlovať príbeh, ale aj spracovanie ma úplne dostalo a v takomto duchu to úspešne pokračovalo až do konca seriálu. A teraz niečo pozitívne. Sneh! Celá animácia bola neskutočne krásna. Bola to nekonečná snehová nádhera. Urobilo to strašne veľa do atmosféry. Páčili sa mi mysteriózne prvky, osudy postáv, to vlastné niečo, ktoré mal Yuuichi s každou postavou. Ten príbeh, to spracovanie, tie emócie. Naozaj po pätnástej epizóde je všetko skvelé. Úvodná znelka bola úžasná, pozeral som každý krát. Hodnotiť musím nejako priemerovo. Za tie prvé časti by som dal tri hviezdy a za ten zvyšok kľudne päť, tak výsledne dávam štyri hviezdy. Počkám nejaký čas a pozriem si tú pôvodnú verziu tohto seriálu z roku 2002, tak ako to viacerí odporúčajú. Stará verzia je o jedenásť epizód kratšia a možno to bude práve ten recept ktorý som hľadal. A ešte raz aby som zdôraznil: SNEH!

• 15.12.2019  23:55
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

Seriál mi spôsobil nostalgiu za bezstarostným detstvom aj keď v prípade hlavnej postavy to bolo ďaleko od bezstarostného. Bolo veľmi zaujímavé sledovať počínanie dospelého traumatizovaného človeka v tele svojho mladšieho ja a jeho údel vyriešiť zložitý drsný kriminálny prípad s obmedzenými možnosťami dieťaťa, dávno zabudnutými spomienkami a s nutnou opatrnosťou aby reťazovou reakciou nespôsobil neskôr katastrofu. Našli sa tu rôzne žánrové prvky a všetky spolu krásne sedeli. Spokojný som aj so zakončením. Jediné, čo by som chcel vytknúť, čo je aj dôvod, prečo nedávam plný počet je, že to mohlo byť ešte viac zamotanejšie. Myslím si, že si určite dám v budúcnosti druhé kolo. Úvodná znelka ma síce moc nezaujala ale koncová znelka bola dosť obstojná.

• 15.12.2019  22:55
    Serial Experiments: Lain (TV seriál) (1998)

Ach jaj. Prvých osem epizód by som ohodnotil štyrmi hviezdami. Seriál používa veľmi atraktívne vizuálne prvky a strih sprevádzaný atmosférickými zvukovými efektami. Dej bol neskutočne zaujímavý a aj napriek tomu, že sa len viac a viac rozvetvoval a zamotával, držalo si to nejakú konzistenciu. Potom prišiel zvrat a celé sa to rozpadlo na zmes nenadväzujúcich pasáží z ktorých veľa bolo dosť nudných. Pridávali sa ďalšie dejové linky ktoré buď nemali pointu, neboli ničím podopreté a nakoniec aj nevysvetlené. Ku koncu sa to snažili nejako rozumne zakončiť a padli tam aj kvalitné myšlienky. Už na tom ale nejako nezáležalo, pretože keď začnem variť sviečkovú na smotane, v strede varenia omáčky stratím recept, snažím sa ju nejako naslepo dochutiť, zistím však, že som to celé pokazil a neviem čo ďalej a nakoniec sa rozhodnem, že omáčku vyhodím a k mäsu spravím smotanovo syrovú omáčku, tak sa zamotám, stratím pointu a zabudnem, že čo som touto vetou chcel povedať – presne ako tento seriál. Čiže v skratke, super začiatok, super psycho-mystery prvky, veľmi zaujímavý dej s veľa otázkami, potom chaos a nuda a nakoniec pár dobrých myšlienok bez kontextu. Výsledné hodnotenie je teda dve hviezdy.

• 24.11.2019  04:37
    91 Days (TV seriál) (2016)

Páčilo sa mi to, solídny príbeh a postavy s neskutočne zamotanými intrigami. Nemám seriálu čo vytknúť. Môj problém je v mafiánskej tematike z prohibičného obdobia, že to jednoducho nie je moja šálka. Čo sa týka celkového spracovania, tak si myslím, že to je veľmi slušné. Ale tak nechám teda hodnotenie na silných troch hviezdach. Chcel by som ešte pochváliť vynikajúcu úvodnú znelku.

• 21.11.2019  01:18

Zábavné dobrodružstvo do kráľovstva mačiek. Možno až trochu moc urýchlené. Hlavná postava sa ešte nestihla v novom svete ani usadiť a už sa všetko začalo rúcať. Myslím, že sa to dalo natiahnuť o pätnásť minút a urobiť jej návštevu menej čierno bielu. Celkovo som sa ale veľmi bavil.

• 20.11.2019  00:45

Toto je presne jedna z klasických Ghibli receptúr. Idylické prostredie, príjemná atmosféra a trochu fantastiky. Príbeh viac menej nulový, ale pocity uvoľnenia a mentálnej očisty na vysokej úrovni.

• 20.11.2019  00:40
    Porco Rosso (1992)

Veľmi dobrý mix drámy, akcie, komédie a romantiky v krásnom prostredí Jadranského mora. Nie som si istý, že prečo bolo vybraté zrovna prasa – myslím si, že by bolo sympatickejšie nejaké iné humanoidné zviera – ale nebol tam z tohto pohľadu nakoniec problém neschopnosti stotožniť sa s hlavnou postavou, čoho som sa obával pred pozretím. Najobľúbenejšia postava je jednoznačne Fio so svojimi skvelými technickými schopnosťami, neústupčivosťou a odvahou. Veľmi pekná pieseň v záverečných kreditoch. Úplný koniec by som ale radšej spravil inak. Keby bolo ukázané viacej, tak si myslím, že by to pridalo do emócií, ktoré by to celé krásne ukončili.

• 16.11.2019  20:40

Bolo to fajn. Milé, ale až moc jednoduché. Jemná existenciálna kríza bola dobrá zápletka. Len to mohli viac rozviť.

• 5.11.2019  02:03

Miestami možno zdĺhavé. Premýšľanie hlavnej postavy bolo nekonzistentné a nemalo nejaký jasný smer. Ale o tom to presne bolo. O hľadaní seba samého a usporadúvaní svojej mysle a spomienok. Pre mňa celý film spravil až úplný koniec. Dosť ma to dostalo. Bolo to neskutočne krásne vo svojej unikátnej podstate.

• 1.11.2019  21:57

Pre mňa, jeden z najlepšie spracovaných životopisných filmov. Skvelá kombinácia reality a fikcie, ktorá premieňala inak bežne možno nudné pasáže zo života na scény plné energie a drámy. Bol som kompletne vtiahnutý do trpkého príbehu jedného osudového stretnutia a jeho následkov, tak ako v retrospektívnej dejovej linke, tak v tej rámcovej. Dve pasáže boli neskutočne dobré. Asi ich nie som schopný poriadne opísať, ale bolo to v oboch prípadoch zostrihanie jedného veľmi intenzívneho kontinuálneho pohybu z viacerých rôznych scén so skvelou hudbou. Filmu by som vytkol zasadenie dvoch rámcových postáv do každej retrospektívy. Bolo to, pre mňa, niečo nové, nebolo to zlé, ale skôr mi to kazilo atmosféru ako by mi to dávalo nejakú pridanú hodnotu. Inak som naozaj spokojný. Zatiaľ dám hodnotenie na štyri hviezdy, ale je možné, že v budúcnosti pôjde vyššie.

• 19.10.2019  00:37
    Ad Astra (2019)

Je to jedna veľká filozofia života s trochou psychológie. Myslím si, že ak sa človek zamýšľa nad existenciou, tak si nájde svoje v tomto filme. Veľmi sa mi páčila zobrazená technológia budúcnosti, že nebola prestrelená, ale držala sa na uveriteľnej úrovni. Ďalej veľký plus za krásny vizuál a úžasného Brad Pitta. Jedna z najlepších scén bola podľa mňa naháňačka na mesiaci. Celý zážitok z tejto scény totiž znásoboval skvelý zvuk. Boli vo filme prípady keď sa nešlo podľa fyziky a skutočnosti vesmíru, ale to prepáčim. Vadilo mi málinko celé rozuzlenie zápletky. ***SPOILER*** Bol by som oveľa radšej, keby rozhovory na stanici projektu Lima boli iba v hlave hlavného hrdinu. Reálne stretnutie z mäsa a kostí, mi až tak nezapadalo do celej atmosféry filmu. ***END SPOILER*** Hodnotím štyrmi hviezdami, ale uvidíme, po ďalšom pozretí možno zvýšim.

• 19.10.2019  00:14
    Paprika (2006)

Wow, po Perfect Blue ďalšie kvalitné psycho od režiséra Satoshi Kon. Skvelý koncept pohrávania sa so snami. Problém ktorý som s filmom mal, bolo odbočenie od psychológie a filozofie v poslednej tretine stopáže a sústredenie sa na fantazmagorickú akciu – podľa mňa celkom škoda. Prijal by som aj, lepšie rozvinúť postavu Papriky, to mi tam chýbalo. Ale inak naozaj dobrý film.

• 14.10.2019  00:45
    Perfect Blue (1998)

Po dlhom váhaní som sa k tomu nakoniec dostal a dobre som urobil. Psychologický triler ako sa patrí. Skvelá gradácia od najskôr obyčajného filmu cez občasné mindfuck scény až po úplné psycho a rozuzlenie na záver.

• 13.10.2019  02:20

Jediným negatívnym, čím tento film trpí je nedostatočné rozuzlenia všetkých zápletiek. Inak sa mi celý film neskutočne páčil. Dôvodom bolo zasadenie vo svete plnom krásnych prírodných a urbanistických scenérií, bol to naozaj veľmi príjemný vizuálny zážitok. Druhá vec bola ponechanie vysvetlení postáv aj príbehu iba v čiastočných medziach na začiatku filmu. Dosť mi sedí takéto neúplné rozprávanie, kde sa informácie ako všetko funguje a do seba zapadá, dostávajú k divákovi postupne a až na konci sa všetko spojí do veľkého finále. Tu bolo teda vyvrcholenie dosť vlažné, ale zvyšok ktorý k nemu viedol stál za to. Napriek tomu pekný príbeh, sympatické charaktery, krásny vizuál a veľmi dobrá hudba. Dávam slabé štyri hviezdy.

• 4.10.2019  03:26

Jednoduchá príjemná prvoplánová rozprávka mierená asi na mladšie publikum, ale zase nie na tých úplne najmenších. Veľmi pekný príbeh s načrtnutými existenciálnymi otázkami, ktorými postavy prechádzali. Škoda, že neboli všetky elementy vo filme viac rozvinuté, ale chápem, že vtedy bol štandard inde. Je mi záhadou, ako som sa mohol dozvedieť o existencii tohto diela iba teraz.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16