dudo24

okres Bratislava

3 body

• 19.3.2015  02:45
    Crazy Joe (2013)

Začalo to veľmi solídne a zaujímavo. Len miesto toho aby ďalej rozvíjali príbeh okolo postavy Jasona Stathama sa dej zameral na nejakú “out of space” romancu. Agata Buzek mi vôbec nebola sympatická a jej hranie ma tiež moc neokúzlilo. Čiže to máme dokopy dvadsať minút dobrých záberov a potom ťažkou infekciou trpiaci zvyšok.

• 16.3.2015  03:56
    Prometheus (2012)

Už som sa k tomuto filmu vrátil asi štyri krát. Milujem sci-fi a tematiku pôvodu našej rasy a mimozemšťanov určite môžem. Nečakal som, že sa z toho vyvinie Alien “prequel”. Myslel som, že sa dej vyberie viac sofistikovanou cestou. Napriek tomu to bolo dosť zaujímavé a veľmi ma to bavilo. Super vizuál a obsadenie. Noomi dávam extra body za perfektnú, vypracovanú postavu.

• 11.3.2015  03:47

Ďalší epicko historický film do zbierky. Najviac ma vždy na týchto dielach ohúri vizuálna mohutnosť ktorú do toho vkladajú. Grafika negrafika, veľmi sa mi páčili kulisy aj rekvizity. Solídny príbeh. Trochu som sa bál, že desať rán egyptských alebo vyobrazenie a interakcia Boha bude rušiť historickú atmosféru ale vyšlo to veľmi dobre. Kvalitný herci. Kvalitné spracovanie. Vôbec som veľa od tohto filmu nečakal ale nakoniec som dosť spokojný.

• 27.2.2015  03:47
    Zátah 2 (2014)

Fuuha, dosť som pozitívne prekvapený. Jednotka bola čisto prázdna akcia s minimálnym dejom kde ma bitky ku koncu už prestali baviť. Tu to ale vystrelilo všetko o pár levelov vyššie. Dosť solídny príbeh. Super kamera. Dobrá hudba. Vynikajúca akcia. Seriózne, brutálna pecková akcia. Žiadny boj nebol rovnaký a čím ďalej postupoval film, tým viac ma bitky bavili. Veľká pochvala hlavným zabijakom za choreografiu a ich vraždiace rekvizity. Jednoznačne najlepší bol posledný súboj v kuchyni. Škoda prvej, pomalšej trištvrte hodiny. Aj napriek tomu, že postavy boli viac menej rutinné alebo šablónovité čo sa týka vyjadrovania, celkový výsledok bol vynikajúci. Fakt škoda toho začiatku, inak silné štyri hviezdy.

• 26.2.2015  01:20

Prepletená naháňačka s nádychom Guy Ritchieho. Nadpriemerný obsah. Super hudba. Občasne zaujímavý strih. A pár pekných plot twistov. Kvalitná posledná scéna, dosť som sa smial. Najlepšie životné fakty v podaní pána Templa. Hodnotím na silné tri hviezdy ale, že mám dobrú náladu tak zaokrúhlim na štyri.

• 24.2.2015  00:08

Námet bol super ale spracovanie až tak veľmi nie. Moc prehrávané niektorými hercami. Niektoré dialógy sa snažili byť až moc poetické. Určite to mohlo byť viac temné a tajomné. Celkovo málo súvislé čo sa týka nejakej rámcovej dejovej línie. ***SPOILER*** Záverečný dejový zvrat prišiel tak nečakane a neskoro, že nezanechal vo mne skoro žiadnu stopu. Podľa mňa celkom zlyhanie čo sa týka vývoja postavy doktora Newgata. ***END SPOILER*** Herec v hlavnej úlohe Jim Sturgess bola nepríjemná pastva pre moje oči. Vôbec sa mi nepáčilo jeho hranie. Jediným dôvodom prečo som si film stiahol je Kate Beckinsale ktorá je moja srdcovka. Samozrejme tu hralo veľa kvalitných hercov. Aby si niekto nemyslel, že ich opomínam.

• 21.2.2015  01:17

Pecka. Veľmi kvalitná akcia premiešaná s humorom na úrovni. Pridané surrealistické prvky dodali dosť originality na jasné odlíšenie od ostatných filmov podobného žánru. Super herci. Samuel L. Jackson v ďalšej pre neho charakteristickej roli. Obleky bola topka štýl. Veľmi som spokojný. Hodnotím silnými štyrmi hviezdami.

• 19.2.2015  18:34

Veľmi pomalé tempo. Melancholická hudba. Neutrálny obrazový filter. A hrôzu naháňajúca postava Steve Carella. Jeho nepríčetné pohľady, spôsob rozprávania a vzhľad mi dávali husiu kožu. Z tohto všetkého vznikla kvalitná psychologická dráma. Peckové obsadenie aj super zahraté. Hlavne pochvala Carellovi.

• 18.2.2015  23:29
    Hitman (2007)

Nehral som ani jednu Hitman hru. Napriek tomu v mojej hlave bol Olyphant skvelý výber. Ešte uznám obsadenie Olgy Kurylenko. Ostatný herci na mňa nezapôsobili. Dialógy boli úplne nanič. Celé doťahovanie sa Interpolu s FSB, absolútne nezáživné a zbytočné. Scény okolo agenta 47 sa mi páčili ale zvyšok bol slabý. Dám hodnotenie tri s prižmúreným okom. Film takéhoto mena si zaslúži viac. Uvidíme čo prinesie tohtoročný remake.

• 18.2.2015  00:53
    Interview (2014)

Aj takéto niečo môže vzniknúť keď má scenárista a režisér voľnú ruku. Nabité sexuálnym, fekálnym a debilným humorom doplňované trefným zosmiešňovaním reálnych ľudí a situácií. Rogen a Franco je dobré duo. Dosť som sa nasmial. edit (23.8.2016): Pozreté druhý krát. Stále super.

• 17.2.2015  01:15

Nečakal som zázraky. Išiel som do toho s tým, že si pozriem — dúfajme — priemernú urban fantazy. A tak sa aj stalo. Myslím si, že to bolo dobre zvládnuté. Plus za nejednoznačný vývoj postav, čo zabraňovalo úplne predvídať dej. Koniec sa mi zdal trochu prepísknutý. Prišlo mi to, že chceli spraviť veľké epické finále k inak celkom pri zemi držiacom sa filme. Moc sa mi to tam nehodilo. Veľmi dobré kulisy a rekvizity.

• 11.2.2015  01:18
    Past (1996)

Najväčšia topka z celého filmu bola sureálna postava Violet. Sexy priliehavé šaty, monotónny hlas a celkovo jednotvárne vystupovanie pri každej scéne. Deju ale chýbalo trochu rôznorodosti, možno nejaká hlbšia zápletka. Filmom ma ťahal hlavne ťažko predvídateľný koniec.

• 9.2.2015  23:35

Toto som určite nečakal. Nemyslel som si, že takí herci by sa dali nahovoriť na takú kravinu. Bol to jeden prekombinovaný, klišéidný, nelogický mišung. Kvalitné efekty ale akcia bola niekedy tak rýchla, že som nestačil registrovať čo sa deje. Všetky bitky vyzerali viac menej rovnako. Najlepšie zahral Eddie Redmayne. Na koniec pridávam neúplný zoznam “zabitých” vecí: včely, surferské boty, romantika, dialógy, byrokracia a krídla. Rozmýšľal som, že ktorý film bol horší. Tento, nazvime to originálny sci-fi fun mix alebo suché, plne predvídateľné Elysium.

• 9.2.2015  22:57
    Kód Enigmy (2014)

Dosť sa mi to páčilo. Cumberbatch to dal na jednotku a Knightley, Strong, Good boli dobrý doplnok. Nebolo to iba o rozlúsknutí kódu. Veľkú rolu hral pohľad na útržky z Turingovho života aj psychická stránka ľudí ktorí sa na projekte podieľali. Zamiešanie historických záberov a bojových scén bol dobrý ťah na upevnenie celkovej atmosféry. Naozaj zaujímavá téma. Teraz už iba zistiť, ktoré fakty sú pravdivé a ktoré vymyslené.

• 6.2.2015  23:30

Čo sa týka kulís, bojov, brutality a celkovej atmosféry, tak pecka. Boli ale scény kde sa zbytočne veľa rozprávalo a akosi som ich nedokázal vstrebať do celkového diania. Tanková tlupa sa mi páčila. Nie je to síce topka z tejto tematiky ale celkovo som spokojný.

• 4.2.2015  03:24
    Soudce (2014)

Recyklovaná zmes otrepaných rodinných a iných medziľudských vzťahov. Ale vôbec to nevadilo. Veľmi dobre spracované. Dobrý herci. Robert Downey Jr. zahral zase v úlohe trochu namyslenej, egocentrickej postavy, okrem iného a ide mu to ako zvyčajne super. Rozdal som trochu emócií do vzduchu a vyliečil si svoj zapchatý nos.

• 3.1.2015  02:49

Veľmi sa mi to páčilo. Hardy to zahral na jednotku. To čo jeho postave chýbalo na výrečnosti si kompenzovala zamyslenými pohľadmi do prázdna. V celom filme prevládala reč tela pred hovoreným slovom, čo vytváralo dobrú napätú atmosféru. Keď si to teraz prechádzam hlavou, skoro všetky postavy boli dosť flegmatické. Spolu s hudbou to fakt sedelo. Naozaj veľmi dobrý film. Žiadna nudná pasáž, žiadne zbytočné informácie navyše, žiadne nezaujímavé dejové odbočky.

• 2.1.2015  02:13

Taká klasická Neesonovka. Nájsť a zabiť. Nenudil som sa ale nič by sa nestalo keby som si film nepozrel.

• 31.12.2014  03:24
    Van Helsing (2004)

Brainless horror-urban-fantasy pleasure. Bavil som sa. Toto boli moje začiatky kinematografie. Tematiku upírov, vlkolakov a inej fantazmagórie mám veľmi rád. Zasadenie do miest a usadlostí z 19. storočia, zámky, hory a zimná divoká príroda. Všetko ako má byť. Neskutočná Kate Beckinsale. Super soundtrack. Film určite stráca na grafike. Desať rokov staré efekty v tomto obore je už dlhá doba.

• 13.12.2014  21:39
    Equalizer (2014)

Svetový mier nastolený a má čiernu tvár. Denzelovu postavu som celý film upodozrieval, že trpí kongenitálnou analgéziou. Priestrel, rezná rana alebo tupý úder, nič ho nezastavilo. Klasická, dobrá vyvražďovačka. Ja som sa bavil. ***SPOILER*** Vyzdvihnúť by som chcel úsek pri konci keď boli v Baumaxe a Denzel ich tam postupne likvidoval. Tak tá hudba tomu dodala dosť veľa. ***END SPOILER*** Dostal som presne to čo som očakával. Neviem či to je iba týmto filmom ale podobnosť Marton Csokasa a Kevin Spaceyho je neuveriteľná.

• 3.12.2014  02:58
    Halo 4 - film (TV seriál) (2012)

Videné v celku ako film. Peckové prevedenie. “Iba” desať miliónov dolárov za takýto skvost. Kamera, kulisy, herci, hudba, všetko super. S hudbou sa naozaj trafili do atmosféry filmu. Krásne vygradovaný dej od predstavovania postáv až po namakanú akciu. Pri prvom pozretí som bol úplný nováčik do sveta Halo, takže mi film prišiel stále parádny ale nechápal som súvislosti. Pri ďalšom pozretí, už zasvätený do tohto univerza sa mi zážitok z filmu maximalizoval. Keď prišiel na scénu Master Chief, tak som skuvíňal od šťastia. Je to strašný pán! Teraz trochu mimo. Z celého Halo príbehu ma najviac a možno ako jediné zaujalo, postavy Chief a Cortana. Pre mňa je to celé o nich dvoch, ich vzťahu a ich psychike. edit: Pozreté už asi päť krát a stále to nič nestratilo. Fakt pecka. edit2 (11.1.2019): Stále skvelý film. Videné snáď už desať krát.

• 2.12.2014  01:14

Veľké prekvapenie. Trailer bol síce parádny ale nemal som veľkú dôveru, že to bude dobre spracované. Ale bolo. Napätie je neskutočné. Len som sa mykal na stoličke pri akčných častiach. Nepodstatné scény alebo nezáživné dialógy tu snáď nie sú. Držalo si to rýchle tempo. Pozdvihnúť by som chcel drsnosť filmu. Nikoho nešetrili tak isto ako v Divergent. Celkovo to bolo strašne zaujímavé. Obsadenie, fajn. Dylan O'Brien a Will Poulter majú celkom našliapnutú hereckú kariéru. ***SPOILER*** Ten koniec ma najskôr mrzel. Pokiaľ neprišiel druhý koniec ktorý mi trochu zdvihol sklamanie a navnadil na ďalší diel. ***END SPOILER***

• 28.11.2014  02:02

Wow. Totálny mind fuck. Posledných 10 minút som sledoval bez pohnutia s polorozlúsknutou pistáciou v ruke. Po skončení filmu som si ďalších desať minút všetko urovnával v hlave. Keď príde na paradoxy tak je to obzvlášť náročné. Sedím teraz nad týmto komentárom a píšem a mažem dokola. Nechám to ale takto jednoduchšie. S hercami som spokojný. Film určite odporúčam.

• 18.11.2014  03:28

Ďalší do série “feel good”. Príjemné, pohodové, emotívne. Nezaznamenal som žiadne roztiahnuté nudné pasáže. Jake M. Johnsona mám rád. Zoe Kazan vidím na plátne prvý krát a veľmi ma zaujala.

• 16.11.2014  01:09

Skvelý prototyp kvalitnej Marvelovky. Super vizuál. Jednoduchý dej s originálnym prevedením príbehu. Dobrý herci a humor. Veľkým plus bolo viac postáv s abnormálnym správaním na ktorých sa dalo poriadne zabaviť. Nové pohľady do marvelovského univerza ma strašne bavili. Teší ma, že to všetko prepájajú medzi sebou. Pozdvihnúť chcem hudbu ktorú naozaj dobre vymysleli a herecký výkon Lee Pace za Ronana. Strašne ma láka ohodnotiť piatimi hviezdami lebo naozaj je to jedna z najlepších Marveloviek tohto univerza. edit (08.05.2016): Zvyšujem zaslúžene hodnotenie na päť hviezd. Vizuál, herci, hudba, akcia, emócie, humor – všetko úplne super.

• 14.11.2014  23:12
    Interstellar (2014)

Wow. Super. Skvelé sci-fi. Mám veľmi rád keď sa snažia do filmu zakomponovať reálnu fyziku. Vidieť teóriu relativity v praxi bol zážitok. Vizuál parádny. S obsadením som bol tiež veľmi spokojný. Celé to malo dve slabé miesta. ***SPOILER*** Prvé keď boli na planéte doktora Manna. Prišlo mi to dosť dlhé na to, že sa tam nič moc nedialo. Druhé bol celý epilóg. Úplne zbytočné ale hlavne emočne neuspokojivé. Zjednotenie Coopera a Murph bolo hrozné. Už sa z toho nedali vyťažiť nejaké city keď bola taká stará. A potom ho ešte po pár minútach pošle preč. Nechápal som. Mali to skončiť keď skolabovala tá časová knižnica a on sa dotýkal Brandovej. ***END SPOILER*** Dosť mi to vadilo, takže dávam iba štyri hviezdy. Uvidíme po ďalšom pozretí. edit: Sto percentne zaslúžených päť hviezd. Moje váhanie z prvého videnia úplne pominulo. Bolo to podľa mňa hlavne spôsobené tým, že som film videl v kine a nevedel som sa úplne uvoľniť a oddať silnému emočnému zážitku. Dve slabé miesta, čo som popisoval mi teraz skoro vôbec nevadili. Hlboká existencialistická dráma. Úžasní herci. A tá hudba, to bolo niečo božské. Hudba dostala všetky scény tam kde mali byť. Perfektné. edit (28.10.2016): Jeden z najlepších filmov čo som videl. edit (28.3.2019): Tento film je nádherný unikát, stojaci na vrchole kinematografie. Neskutočne silné, neskutočne inšpiratívne, neskutočne smutné.

• 12.11.2014  04:48

No, určite horšie ako jednotka. Príbeh bol dobrý. Ale to spracovanie nie až tak. S druhou polovicou som spokojný. Ale prvú hodinu sa nič nedialo. Vývoj postáv o ktorý sa tu snažili nebol úplne najzábavnejší. Vznikla z toho rozťahaná vykecávačka. Druhá hodina filmu bola kvalitná. A nie iba kvôli akcii ale konečne sa začal rozbiehať dej na plné obrátky. Aj keď nerád, hodnotím iba silnými troma hviezdami. A inak vo filme nebola žiadna zmienka o vesmírnej misii na Mars z prvého dielu.

• 12.11.2014  02:02

Pecka. Zaslúži si päť hviezdičiek. Veľmi ma bavil koncept sci-fi výskumu, ktorý nie je úplne ďaleko od toho kam sa naša technológia posúva. Keď už dokážeme spojiť preťatú miechu, prečo nie zvýšiť mozgovú kapacitu. S dejovou líniou príbehu som bol veľmi spokojný. Nemyslím si, že niečo vynechali alebo mi mali doplniť. Akčné finále ma veľmi potešilo. Grafika bola dobrá. Andy Serkis zase vo svojom živle. Nepamätám si už staršie filmy, takže som strašne zvedavý čo bude v ďalšom diely a ako tam zakomponujú spojenie s ľudskou posádkou na Mars ktorú sme si mohli všimnúť v niektorých scénach v pozadí filmu.

• 28.10.2014  01:46
    Hercules (2014)

Celkom rutinná záležitosť. Pripomínalo mi to nového Connana. Absencia legendárnych prvkov robila z Herkulesa obyčajného, málo zaujímavého hrdinu alebo skôr človeka. Áno rozdával silnejšie údery a na konci sa trochu odviazal. Ale vôbec sa mi nepáčilo takéto poňatie jeho príbehu. Počuli sme veľa epických monológov ktoré sa však nehodili do atmosféry filmu. Prišli vždy tak nečakane bez nejakého budovania. Obsadenie bolo fajn. Kulisy a grafika tiež. Myslím si ale, že hocijaký príbeh už dospelého Herkulesa nemá až tak veľa čo ponúknuť. Skôr by som sa zameral na jeho rast a premenu v hrdinu od detstva po dospelosť. Hodnotím silnejšími dvoma hviezdami.

• 23.10.2014  02:09
    Iluzionista (2006)

Chýbalo tak málo. Alebo práveže tam bolo až príliš. ***SPOILER*** Keďže nám boli ukázané dve scény. Prvá kde sa Eisenheim pýta Sofie, či chce s ním naozaj odísť. Druhá kde Eisenheim odovzdal Sofii neznámi kufrík. Tak som hneď vedel, že hra začala a všetko čo od teraz uvidím bude inak. A naozaj bolo tak ako som predpokladal. Napriek tomu ma film držal v napätí ale o môj bože, prečo to urobili??? Verím tomu, že by som nemal predstavu ako to celé dopadne nebiť tých pár scén. Čo sa mi ešte nepáčilo bolo, že divákovi ukázali plány triku s pomarančovým stromom. Pokazilo to tú nadprirodzenosť Eisenheimových v reálnom svete nevykonateľných trikov. Kolieska a mechanika, vôbec sa to sem nehodilo. ***END SPOILER*** Prišlo mi to také, že niekto napísal super scenár a potom nejaký človek s obmedzenou predstavivosťou čo nevidel za život jediný film si urobil pár svojich hlúpych korekcií. Norton aj Giamatti super. Žiaľ iba za tri hviezdy (pozri spoiler).