dudo24

dudo24

okres Bratislava

3 body

• 13.2.2016  04:41

Úžasné dobrodružstvo. Veľmi dobre spracované. Tento film je stelesnenie môjho životného archeologického sna. Sledovanie stopy cez pol sveta od nápisu na papieri cez stredovekú hrobku až po poklad samotný v strede ničoho. Veľmi som sa bavil. Nechýbalo tu nič. Dvojica Ford a Connery mali neskutočnú chémiu. Pretekanie s nacistami sa znovu vydarilo a spolu s Fräulein Schneider boli dobrým spestrením do deja. Naozaj kvalitný film a pre mňa najlepší zo série.

• 11.2.2016  01:19

Pokračovanie kleslo o úroveň nižšie oproti jednotke. Po slabom úvode neprišla podľa očakávania honba za pokladom. Len veľmi okrajovo bola načrtnutá legenda o jednom artefakte ale s dejom to nemalo veľa spoločného. Asi v polovici filmu sa začalo pátranie v strašidelnom chráme so všetkým čo k tomu patrí – tajné chodby, nástrahy, smrteľné pasce. Trvalo to ale iba veľmi krátko a znovu sme sa dostali od dobrodružného viac k hororovému žánru. Nebolo to zlé ale nebolo to to, čo chcem vidieť vo filme z takejto série. Harrison Ford znovu vynikajúci vo svojej roli Indiana Jonesa. Postava Shortyho sa naozaj podarila a Kate Capshaw stvárnila otravnú mestskú slečinku na jednotku.

• 10.2.2016  01:28

Indiana Jones, môj detský životný sen. Kultová postava s klobúkom, taškou cez rameno a bičom, ktorej meno padne vždy pri zmienke o hľadaní pokladov. Tento film je biblia všetkých dobrodružno-archeologických filmov. Skvelý Harrison Ford v jednej z jeho životných rolí v pretekoch s Nacistami o to, kto skôr nájde jeden z najlegendárnejších artefaktov ľudskej histórie. Dobrodružstvo, napätie, humor, veľmi zaujímavý príbeh, exotické miesta. Nikdy nebudem mať dosť tejto tematiky.

• 9.2.2016  03:07
    Kill Bill 2 (2004)

Iné ako prvý diel ale stále výborné. Príbeh a postavy ostali ale bolo to viac konverzačné, menej akčné a celkovo také umiernené. Už sa tu nestretávame s japonskými prvkami ktoré sa mi tak páčili v jednotke. Najlepšie boli scény v učení majstra Pai Mei, pochovávanie a konfrontácia B____ vs. Bill. David Carradine sa neskutočne hodil do svojej postavy, naozaj dobrý výber.

• 8.2.2016  23:22
    Kill Bill (2003)

Bože, to bolo super. Tá hudba, tá kamera – úžasné. Veľmi ma bavil celý japonský motív – kultúra, jazyk, meče. Vynikajúca akcia – krvavá, nekompromisná, prehnaná. Obsadenie tiež na jednotku. Animovaná scéna a zimná záhrada boli úplný skvost. Samé slová chváli a zaslúžene. Plný počet.

• 5.2.2016  01:24

Perfektné. Pre mňa jeden z najlepších filmov. V prvom rade myšlienka a odkaz ktorý dáva. Unikátna postava “V”, jeho vizuál, výber slov a schopnosti. Emócie zachytené v scénach boli neskutočné. Hugo Weaving ktorý napriek tomu, že bol po celý čas úplne zahalený odohral aj cez masku pocity a myšlienky svojho charakteru. Natalie Portman v najlepšej úlohe svojej kariéry podala vynikajúci výkon. ***SPOILER*** Najpamätnejšia scéna je keď Evey stojí na balkóne v daždi so zdvihnutými rukami k oblohe. “He was Edmond Dantes. And he was my father and my mother. My brother. My friend. He was you and me. He was all of us.” ***END SPOILER*** Vynikajúci film, naozaj veľkolepý. Videné už asi štyri krát.

• 27.1.2016  01:57
    Robin Hood (2010)

Videl som director’s cut. Mne sa to veľmi páčilo. Stredovek so všetkým čo má byť – meče, luky, bahno, špina, chudoba, bezcennosť ľudského života, spoločenské kasty, zlodejská cirkev a stará anglicko-francúzska nezhodnosť. Či už podľa pôvodných osnov alebo nie – nepamätám si iné diela o Robinovi Hoodovi – táto verzia sa mi pozdávala. Pekná príroda. Akčné bitky. Super obsadenie – Crowe, Blanchett, Strong, Isaac, Seydoux. Dokonca aj Luke Evans sa objavil na pár sekúnd. Hodnotím solídnymi štyrmi hviezdami. Už som sa vrátil k tomuto filmu tretí krát. edit (14.1.2018): Vždy keď si chciem pozrieť kvalitný historický film tak Robin Hood je jeden z prvých ktorý mi príde na myseľ. Silné štyri hviezdy.

• 26.1.2016  01:38

Nemôžem filmu namietať nič zlé. Všetko sedelo – postavy, dialógy, technická stránka. ***SPOILER*** Ide len o to, že na začiatku povedali čo sa stane a to sa aj stalo. Okrem toho nič viac. Nenudil som sa ale chcelo to nejak zamiešať dejom aspoň trochu. ***END SPOILER*** Dobré obsadenie. Páčilo sa mi aj zachytenie doby studenej vojny. Scény s múrom boli celkom silné. Hodnotím iba troma hviezdami (viz. spoiler). Nemyslím si, že si dám niekedy reprízu.

• 24.1.2016  21:20

Nebolo to zlé. Fantazy žánru nie je nikdy dosť. Veľmi pekný vizuál. Bavilo ma pozerať sa na všetky tie horiace znamenia a farebné výpary z elixírov. Aj s Vinom Dieselom som spokojný, podľa mňa ho trafili do obsadenia. Problém ale prečo to je iba priemerný film nie je ani tak v tom, že dej nemá až tak čím prekvapiť ale v tom, že mu chýbalo viac serióznosti a emócií. Napríklad Caineov monológ na začiatku bol veľmi suchý, len tak odreptaný. Postava Kauldera bola až príliš uvoľnená čo kazilo trochu atmosféru. A kvitnúci vzťah hlavných postáv sa dal určite spraviť hlbšie.

• 24.1.2016  18:14
    Muž z oceli (2013)

Pecka. Šupa. Úžasné. Wow. Takto to dopadne keď sa nerieši v komiksovke obsah pre deti ale spravia čisto vážny seriózny film. Najprv by som chcel dať veľké plus za obsadenie. Cavill na úplného pána a strašne vysekaný. Crowe a Zurer, super. Shannon najväčší badass, fakt to dobre zahral. Traue ma dosť zaujala. Ostatní tiež veľmi dobre. Úvodné scény na Kryptone boli krásne aj dizajnovo – svet a technológie – aj vizuálne. Retrospektíva do Clarkovej minulosti bolo skvelé riešenie pre zasadenie do príbehu. Vytváralo to super melancholickú atmosféru. Celý dej bol parádne spracovaný. Mega dobrá hudba. ***SPOILER*** To, že superman reálne niekoho zabil je obrovský prielom. To strašne uznávam. Čo nechápem je prečo na bluray verziu strčili kinovú potitulkovú scénu s dronom do normálnej stopáže. Nehorázne to kazí atmosféru. ***END SPOILER*** Jasný plný počet. Pozreté už asi päť krát.

• 21.1.2016  21:34

Videl som director’s cut. Pecka. Film o zrode celej jednej hudobnej kultúry, kde si chalani z geta miesto podradnej roboty alebo predávania drog vybrali nasledovať cestu za svojím snom v hudobnom štúdiu. Obdobie textov piesní z každodennej reality – policajná opresia, geto život, peniaze, rivalita. Páčilo sa mi, že bol obsiahnutý celkový pohľad na ich životy, čo sa týka žien, párty, úmrtí v rodine, nachádzanie nových talentov, vyšinutých ľudí v priemysle. Dej pôsobil ucelene aj napriek tomu, že potom rozoberali raperov jednotlivo. Obsadenie tiež veľmi dobré. Fakt sa mi to páčilo. Dám plný počet, prečo nie.

• 19.1.2016  01:31

Slušné krimi s dávkou mystéria podávanom cez prebleskujúce útržkovité scény čo spolu s hudbou vytváralo nekončiacu napätú a mrazivú atmosféru. Čo sa mi nepáčilo až tak úplne bol ten koniec ***SPOILER*** Stále dej gradoval k nejakému veľkolepému finále ale vpodstate sme dostali happy end. ***END SPOILER*** S obsadením som veľmi spokojný ale postava Jeffrey Dean Morgana mi vôbec nebola sympatická. A trochu mi ešte vadilo, že Abbie Cornishinej postave dali také občasné klišé drsňácke správanie. Ohodnotím zatiaľ silnými troma hviezdami. Ak by som si film niekedy v budúcnosti pustíl znovu tak je možné, že zvýšim hodnotenie na slabé štyri hviezdy.

• 17.1.2016  22:16

Možno som už v nejakom komentári pri inom filme spomínal, že veľmi obdivujem keď niekto vie natočiť jednokulisový film bez toho aby stratil počas celej stopáže na zaujímavosti alebo napätí. Visel som na každom slove, sledoval každý pohyb postáv a v netrpezlivosti som čakal kedy to celé vypukne. Dialógy, herci, prostredie, akcia, grafický obsah – všetko super. Strašne sa mi páčilo ako celý čas v pozadí hučala tá snežná víchrica. Našiel som tam aj pár epických scén. ***SPOILER*** Ako napríklad hláška “Major Negger”. Alebo scéna kde dvaja dokrvavení muži držia lano na ktorom sa dusí žena a radostne sa pri tom chichocú. ***END SPOILER*** Zase ako pri Djangovi by som chcel vyzdvihnúť zachytenie doby a konverzácie bez servítky.

• 17.1.2016  01:49

Veľmi pekný, romantický, fantazy film s akciou, napätím a dobrým humorom. Super obsadenie aj hudba. Nemalo to žiadny komplikovaný dej, len som pozeral a nechal sa hriať na duši. Fakt dobré.

• 12.1.2016  03:01

Úvod v mestečku aj cesta k cieľu sa mi páčili. Drsné a nekompromisné prostredie divokej Ameriky. Presne tak si tie časy predstavujem. Ale odkedy sa skupina dostala na miesto destinácie sa zmenil žáner filmu na nejaký divný krvák. Stratilo sa napätie a celkovo som sa začal nudiť. Mali to radšej skrátiť o pol hodinu a zakončiť nejakým jedným kvalitným bojom.

• 29.12.2015  02:29

Wow. Super. Pecka. Do filmu dali kombináciu všetkého čo bolo dobré zo starej aj novej trilógie a ešte to vylepšili. Objavovanie sily, svetelné meče, stormtrooperi, akcia. Akurát vystihli mieru obsahu čo divákovi povedať a ukázať v prvom diely tejto novej série. Taký úvodný a nostalgický diel, ktorý necháva dosť priestoru ďalším pokračovaniam na gradáciu deja, akcie a sily. Všetko sedelo, všetko sa mi páčilo. S výberom hercov som veľmi spokojný. Vyzdvihnúť by som chcel vizuál hlavnej zápornej postavy a poslednú filmovú scénu – tá bola dosť silná. Videné dva krát v 3D IMAXe.

• 28.12.2015  02:37

Drsný film. Kvalitne zachytená špinavá realita s bojom proti drogám alebo organizovanému zločinu na južnej hranici USA. Veľmi dobrá kamera a hudba. Dosť sa mi páčili nemé scény, kde sa nič nerozprávalo len som splynul s dejom a napäto pozeral. Super obsadenie, Blunt aj Toro boli parádni.

• 10.12.2015  01:46

Veľmi šťastný a zároveň veľmi smutný príbeh o kamarátstve a láske. Som dosť rád za obsadenie Emmi Watson. Lerman to zahral na jednotku. Bola to úžasná emocionálna jazda. Počas celého filmu sa do mňa vnárali pocity hlavnej postavy a jeho uhol pohľadu na celý svet okolo. Na konci ma to úplne zlomilo. Vynikajúce. edit (12.11.2016): Neskutočne kvalitný film. Proste úžasné. Videné niekoľko krát. Radím určite do svojej topky. ***SPOILER*** Bitkárska blackout scéna si podľa mňa zaslúži pozornosť nie iba ako jedna z najpamätnejších z filmu ale aj celkovo v kinematografii. ***END SPOILER***

• 9.12.2015  05:53

Mám z filmu zmiešané pocity. Začiatok mi prišiel trochu pomalý, veľmi málo sa tam dialo. Potom to boli napreskačku veľmi dobré úseky s menej zaujímavými úsekmi. Príbeh sa mohol viacej vyvíjať okolo vzťahu Craiga a Noelle než okolo Craiga a Bobbyho. Postava Bobbyho ma zaujímala minimálne, zatiaľ čo o Noelle by som sa rád dozvedel viac. Bolo tam pár perfektných životných myšlienok ktoré som našiel aj vo svojom živote. S obsadením som spokojný. Galifianakis hral asi najnormálnejší charakter v akom som ho videl. Gilchrista som videl prvý krát. Robberts som si dosť obľúbil po We’re the Millers. Celkovo príjemný film. Zatiaľ hodnotím silnými troma hviezdami. Zrejme si ho ale pozriem v budúcnosti znovu, tak možno zmením hodnotenie ak na mňa viac zapôsobí.

• 9.12.2015  05:49

Ďalší film z môjho detstva, ktorý mi prináša nostalgiu. Vtipné, akčné, pútavé, romantické. Hneď v prvých minútach keď sa ozvala na štadióne “We Will Rock You“ od “Queen“, tak asi každý pochopil, že toto nebude len taký obyčajný stredoveký príbeh. Film si zachoval všetky dobové charakteristiky – česť, pýcha, etiketa, kasty, dvorenie, láska na prvý pohľad – v kombinácií s dnešnými modernými prvkami a hudbou, čo vytváralo kvalitnú zábavu. Neskutočné obsadenie – pamiatka Ledgerovi. Všetci herci presne vystihli svoje postavy. Neviem si pomôcť ale tento film mal toho v sebe toľko veľa a tak dobre to spolu všetko fungovalo – od napätia, cez humor, po emócie – že musím zaslúžene hodnotiť plným počtom hviezd. “The protector of Italian virginity.“

• 7.12.2015  17:47

Klasika v teen žánre. Úplná nostalgia ma chytila po deväťdesiatych rokoch a začiatku milénia, po strednej škole, po mojich tínedžerských rokoch, po tom pocite keď som nič neriešil iba si žil svoj život pod krídlom rodičov. Super obsadenie. Všetci herci tam sú takí mladí – starnem. A vidieť Heath Ledgera mi pripomenulo ako nenávidím farmaceutické firmy, skorumpovaných politikov a skorumpovaných doktorov, ktorí rozdávajú ťažké drogy ako lentilky. Vyzdvihnúť chcem aj kvalitnú hudbu. edit (10.12.2018): Zvyšujem hodnotenie na plný počet. Tento film ma proste berie späť. Fakt skvelé.

• 7.12.2015  05:32

Veľmi dobré ale mohlo byť ešte lepšie. Druhá polovica filmu mi prišla dosť uponáhľaná s veľa nevyužitým potenciálom. V kľúčových scénach sa dalo vyťažiť oveľa viac emócií. A koniec by sa mi viac páčil keby nechali diváka viac na pochybách, že čo bude s Adalinou budúcnosťou. Napriek mojim výhradám som dosť spokojný. Hlavná postava bola úžasne zaujímavá žena s veľmi pútavým životným príbehom čo vlastne ťahalo celý film. Blake Lively je bohyňa, jedna z mojich platonických topiek. Vynikajúco zahrala, nazvem to “skúsenostnú auru“ ktorú jej postava nazbierala za svoj život. Film mal veľký potenciál na plné hodnotenie. Škoda.

• 6.12.2015  16:48
    Rebelka (2012)

Páčilo sa mi to. Pekný príbeh o individualite človeka, voľnosti ducha, reťaziach spoločenských tradícií a rodičovskom porozumení. Vizuál a 3D super. Vlasy hlavnej hrdinky boli hypnotické. Škótska angličtina mi dala zabrať.

• 6.12.2015  05:46
    Přísaha (2010)

Ďalší dobrý dokument od Poitras s unikátnymi autentickými zábermi z blízkeho východu. Druhý krát sme dostali možnosť nahliadnuť do situácie z inej strany ako “západnej”. Bolo veľmi zaujímavé sledovať Abu Jandala pri jeho výkladoch a konverzáciách. Celý film som sa neúspešne snažil prísť na to, čo je za človeka. Niekedy sa vyjadroval a tváril ako sadistický extrémista, niekedy ako pacifista na svetlej strane koránu a niekedy sa zdal tak dokonalý až som ho upodozrieval, že si to všetko vymýšľa. Stručný náhľad do procesu jedného väzňa z Guantanama, nám len potvrdzuje nepráva ktorých sa americká vláda dopúšťa na občanoch iných krajín.

• 4.12.2015  23:50

Začalo to dobre ale čím ďalej tým menej som sa bavil. Z robot bitiek a kool technológií to prešlo do obyčajného hrdina verzus zloduch príbehu. Nenašiel som nič špeciálne čo by ma chytilo. Zloduch bol ale dobre spravený čo sa týka imidžu a “schopností”. Trochu emócií zo vzťahu Hira a Baymaxa, inak nič.

• 4.12.2015  16:21
    V hlavě (2015)

Dosť dobrý a fakt, že depresívny animák. Smutný príbeh rúcajúceho sa detstva prepletený zábavnými dialógmi medzi emóciami. Plus, celkom životné pravdy, čo sa týka prechodu z bezstarostného detského života do hlúpej reality našej spoločnosti.

• 3.12.2015  22:06
    VALL-I (2008)

Strašne pomaly sa to rozbiehalo. Začiatok ma vôbec nebavil – viac pre deti ako pre dospelých. Ku koncu to bolo dosť dobré – robot love a vtipní paľudia ktorí objavujú elementárne veci života. Sranda ako vedeli dva pári očí a dve slová “WALL-E” a “EVE” vyvolať emócie. Keď spriemerujem ten začiatok a koniec tak mi vyjdú tri hviezdy.

• 3.12.2015  04:43

Toto je ultimátny romantický a životný film. Všetky tie konverzácie a myšlienkové pochody postáv, herci, hudba – skvelé. Fakt dobre napísaný scenár. Žiadny klasický teen americký film z nejakého vysneného sveta čo sa nikdy nestane. Toto bolo cítiť strašne reálne lebo úplne som poznal tie situácie zo svojho života. A nie len situácie ale všetko dokopy, tie pocity, trápnosti, rozpačité konverzácie, búchanie si hlavy za výber slov v predošlej vete, nerozhodnosť či napísať alebo nie, nevedieť čo povedať na emocionálne reakcie ľudí – týmto všetkým som si prešiel a vedel sa stotožniť. Dylan aj Britt boli super. postavám dali strašne dobrú chémiu. Výber hudby nemohol byť lepší. Nie často sa stáva, že hudba takto filmu sadne. Dokázal by som to ešte veľa ospevovať, proste som unesený. Videné už asi tri krát. Plný počet hviezd. edit (30.8.2016): Neskutočne dobrý film. Vždy ma úplne dostane.

• 3.12.2015  00:46

Veľmi sa mi to páčilo. Ďalšia pekná rozprávka, romantika a nadprirodzené sily. Dosť dobré texty pesničiek. Pozerať tú krásnu zasneženú krajinu na veľkej obrazovke v 3D bola veľká radosť. Jediné čo sa mi nepáčilo bol ten rozprávajúci snehuliak. Úplne zbytočná postava ktorá kazila atmosféru medzi Kristoffom a Annou. Pripomínalo mi to Jar Jar Binksa zo Star Wars. edit (11.1.2017): Keby tam nebol ten rozprávajúci snehuliak tak dám aj päť hviezd. Na druhé pozretie mi síce vadil menej ako prvý krát ale stále mám z neho strašné nervy. edit (11.12.2017): Zabite toho Olafa, prosím. Napriek jeho bolestivej existencii vo filme, zvyšujem hodnotenie na päť hviezd.

• 2.12.2015  05:26
    Na vlásku (2010)

Pekné, milé, romantické. Klasická disneyovka, tak ako si ich pamätám z detstva. Veľmi pekná a sympatická princezná aj celkovo krásne spravený vizuál. Všetky tie farby a ešte pozerať to v 3D bol zážitok. edit (10.1.2017): Druhé pozretie. Je to fakt super rozprávka a neviem tomu nič vytknúť ale na piatu hviezdu mi tam ešte niečo chýbalo. Možno komplexnejší dej, možno viac drámy, možno viacej magických síl, neviem.