Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Chata na prodej (2018)

Chumel uměle vykonstruovaných dramat a zápletek. Sem tam probleskávají klidné kontemplační momenty, ale celkově mě tento film netrefil. Dvě hvězdičky.

plakát

Mrňouskové 2: Daleko od domova (2018)

Díky absenci mluveného slova dávám tři hvězdičky, jinak bych šel asi níž. Příběh je lehce předvídatelný, humor se omezuje na primitivní, na dětského diváka zaměrené fóry.

King Kong žije (1986)

Veskrze idiotský scénář, motivy jednání jednotlivých postav jsou naprosto černobílé a naprostou většinou bezsmyslné. Guillermin musel být hodně zoufalý, že kývl na nabídku oprášit Konga tímto způsobem. Jedna hvězdička pouze za lehký ekologický podtón.

Jan Palach (2018)

Moc se mi líbí observační a nezúčastněná forma filmu prostá doslovných návodů a komentářů. Sedláček velmi pěkně zachytil atmosféru doby a vývoj postavy Jana Palacha. Možná to bylo zrovna takhle... Těsné ctyři hvězdy.

plakát

Kouzelný pes Vafle (2018) (TV seriál)

Mimořádně stupidní seriál pro "celou" rodinu. Jediným plusem, byť malým a bezvýznamným, je roztomilost zvířat. Jedna hvězdička.

Profesionál (1981)

Skvělý Belmondo a perfektní dabing staré české školy - to jsou hlavní klady snímku. Dojem však kazí slabší momenty příběhu a chabé efekty - triky i bitky nepůsobí nevěrohodně, stejně jako třeba krvácení.Konec ovšem vyznění filmu zdařile podtrhuje. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Schmitke (2014)

Neortodoxní zvuk, výborný Peter Kurth a tajemné Krušné hory. Toť stručně hlavní trumfy Altrichterova filmu Schmidtke. Škoda promarněné šance doslovným koncem, a při tom nechybělo mnoho. Jako už tolikrát... Tři hvězdičky.

plakát

Fakjů pane učiteli (2013)

Dobrý námět, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc. Hrubá záplata na hrubý pytel 10. B totiž funguje skvěle jen když nesklouzává do klišé. A Karoline Herfurth nemůže hrát nikoho kdo je byť jen označován za ošklivku. Není to totiž důvěryhodné :-), bohužel úplně stejně jako obrácení všech zlobivých. Navzdory předvídatelnému happy endu nakonec tři hvězdičky.

Pásky z Nagana (2018)

Skvělý dokument Ondry Hudečka o jednom z největších momentů nedávné české nejen sportovní minulosti! Od špetky historie a dobového kontextu, přes pozadí olympijského turnaje a vyvážené vstupy všech důležitých aktérů, až po historické vítězství se všemi jeho dopady kulturními i společenskými. Líbilo se mi rozčlenění snímku do kapitol podle videokazet, stravitelnost pro opravdu jakéhokoli zahraničního (i nehokejového) diváka a řemeslná preciznost režiséra. Nádherné chvíle, dojemné vzpomínky a velmi silné čtyři hvězdy.

Zvuk v tichu (2018)

Barvitost a pestrost světa zvuků je nekonečná a díky dokumentu Zvuk v tichu máte možnost alespoň ochutnat. Je zcela evidentní, že lidé zrak nadužívají, vnímání světa sluchem, čichem a ostatními smysly otvírá nekonečné dimenze reality, jež nás obklopuje. Působivý byl očividně uklidňující účinek přírodních zvuků na malé miminko. Krásná pozvánka do přírody a vybídnutí k zavření očí. Čtyři hvězdičky a "like" komentáři kolegy Lavrana.