korok

okres Karviná

Twitter: korok

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 17.11.2020  00:21

Velice zajímavé přenesení Batmana do doby viktoriánského Londýna, se správně batmanovskou temnou atmosférou a bojem proti Jacku Rozparovači. Nečekejte tedy, vzhledem k době, žádné technické vymoženosti, batmobil apod. I když (pozor lehký SPOILER) v jedné scéně se Batman objeví na něčem jako motorka, či že asi odkaz na to, že Batman je prostě vždy v technologii o krok vepředu. Objeví se samozřejmě i další známé postavy, jako detektiv Gordon, Catwoman, Poison Ivy a další. Tento animák beru jako příjemné a zajímavé zpestření batmanovského animovaného světa. Vždycky si u takovýchto skvělých animáků říkám, jako by to asi vypadalo, kdyby se jednalo o hraný film, pod taktovkou mistra Christophera Nolana. Škoda, že těch temných rytířů nezrealizoval více.

• 20.10.2020  20:58

Jako člověk, pracovně spojený s železniční dopravou, nemohu jinak. Krásný dokument o historii železnice od samotných počátků po dnešní moderní dobu. Zaměřen samozřejmě zejména na francouzské železnice, vzhledem k zemi původu dokumentu. Laici se, kromě představení historie vlaků jako strojů, dozví i jak funguje železniční doprava a jak fungovala v dávných dobách, co se zabezpečovacích systémů a práce výpravčích či dispečerů týče.

• 13.10.2020  08:34

Myslím, že když tohle američtí tvůrci natáčeli, tak sami nevěřili tomu co točí. Propagandistický snímek glorifikující SSSR. Vzhledem k tehdejší situaci asi trochu i pochopitelný, vzhledem ke společnému úsilí o porážku nacismu. Až tak chtěli být američané se sověty za dobře. Zobrazení a obhajoba politických procesů z 30. let (!) a vysvětlení paktu Ribbentrop - Molotov, jako jediného východiska pro SSSR, je už jen takovou zcestnou a nesmyslnou třešničkou na dortu.

• 11.9.2020  23:18

Znáte ten pocit, když děj filmu za moc nestojí ale přesto vás to baví dokoukat, kvůli kráse a charismatu hlavní představitelky? Ano, tak přesně tento film může být oním případem. Mladá Jaime Pressly je tady opravdu kost.

• 31.7.2020  00:19

Hodnotit to lze odpadem. Tento počin neměl nikdy vzniknout. Bohužel lidstvo to umožnilo, jelikož umožnilo vládu nacistů. Každého Čecha musí při záběrech bolet u srdce.

• 14.7.2020  10:40

Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední Meyerův film, a také jsem si ho tedy nechal ze všech na konec, si dovolím krátce zhodnotit, že tvorba tohoto režiséra je, co se dějové stránky filmů týče, většinou podprůměrná až slabá. Tento film o "ultra-vixens" nevyjímaje. Hlavním tahákem jsou u všech půvab a horní vnady modelek/hereček, což je skutečně pro heterosexuální muže (či lesbické ženy) pastva pro oči. V té době to asi byly dosti odvážné a kontroverzní počiny, které si díky tomu vysloužily zájem. Z dnešního pohledu to již však nestačí. Příběh je příběh. A ten dosti pokulhává. Prostě kdyby tam všude nebyly ty pohledné prsaté ženy ale nějaké obyčejné, tak by to u mnohých filmů bylo zralé na odpad.

• 9.7.2020  07:22

Atmosfericky velmi temný batmanovský animák, zatím nejtemnější z těch, co jsem viděl. A toto se přesně hodí do ponurého Gotham City.

• 21.6.2020  16:42
    Smrt Witolda Pileckého (TV film) (2006)

"Osvětim byla proti nim jen drobnost." Witold Pilecki

• 10.6.2020  12:15

Vida rok 1950 a máme tu odporné propagandistické dílko, jako vytřižené z dílny těch, co tu vládli ještě o pět let dříve. Nic se nezměnilo. Akorát jsme přešli z područí nacistických diktátorů plynule do rukou diktátorů bolševických. Komunismus = Nacismus. Dílku by se daly vpálit nějaké hvězdy, jako z pohledu historické zajímavosti a poučení pro příští generace ale já dám pro nechutnost a z úcty k faráři Toufarovi bolševikům odpad! Spoiler: nejlepší byl asi ten americký pavouk s nápisem Wall street tahající za nitky světových států a až do Čihoště. V té době byla ta hnusná tarantule ve skutečnosti v Moskvě, jmenovala se J. V. Stalin a tahala za nitky Československa, Polska, Maďarska, NDR, Ukrajiny, Běloruska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Lotyšska, Estonska a spousty dalších. Každé potažení za nitku rozsévalo smrt, bídu a zaostalost. Hanba, že nám takoví 40 let vládli. Třikrát hanba!!!

• 4.6.2020  11:57

Závěrečná třetina filmu je takový další díl SÁM DOMA. S tím rozdílem, že Kevin McAllister je oproti Johnu Rambovi břídil. :-)

• 29.5.2020  07:26
    High Life (2018)

Jakožto fanoušek vesmírných sci-fi jsem nesmírně zklamán. Nuda a béčkovost až céčkovost. Divím se, že se Claire Denis podařilo do tohoto díla dostat herce jako Robert Pattinson a Juliette Binoche. Pěkně to napsal uživatel Othello ve třetí a čtvrté větě svého komentáře. Vystihl to zcela přesně.

• 20.5.2020  12:40

Nejlepší na tom byly překrásné scenérie amerického (divokého) západu.

• 13.5.2020  12:07

Poměrně zajímavý pohled na život a soudní proces s jedním z nejznámějších sériových vrahů historie. Celé je to natočeno z pohledu té většiny, která Teda Bundyho znala jako sympatického, charismatického a pohledného chlapíka a nepoznala jeho pravou odvrácenou tvář - tu poznaly jen jeho oběti. A dokud se posléze v očekávání trestu smrti k ohavným vraždám nepřiznal, nevěřili mnohdy v jeho vinu. Ti kdo od filmu očekávají zobrazení jeho zlé stránky a vražd musejí sáhnout jinam.

• 13.5.2020  11:52
    The Fanatic (2019)

Tak tohle pro mě vůbec nebylo tak špatné, jak se zdá podle zdejšího hodnocení. Atmosféru to mělo a Travolta zahrál toho vyšinutého fanouška, zralého tak do psychiatrické léčebny, výborně. Někde jsem četl, že Fred Durst natočil tento film na základě vlastního zážitku. Ocenil bych ale kdyby se místo režírování, raději více věnoval kapele Limp Bizkit a vydání už deset let slibovaného nového alba.

• 13.5.2020  11:31
    Klér (2018)

Hodnoceno z pohledu napětí, které mě filmem provázelo a zájmu, jak osudy kněží a biskupů dopadnou. Filmařsky a herecky není co vytknout. Co se týče poslání filmu, tak v tomto ohledu už to je na rozporuplné pocity. Samozřejmě, že je na tyto problémy třeba poukazovat, snažit se je řešit a nezametat pod koberec. Na druhou stranu může film vyvolat mylný dojem, že všichni, celá církev, jsou stejní a zkažení. Černé ovce jsou všude a ve všem. I když nutno filmu přiznat, že v závěru ukazuje lidské city jako výčitky a snahu o sebereflexi, o nápravu, alespoň u některých. Jinak k tématu zkaženosti církve a přání některých aby byla zlikvidována, jako zcela zločinná organizace, zaujímám asi takový postoj, jako k mému oblíbenému sportu fotbalu. Taky to přece nezakážeme, kvůli tomu, že se sem tam objevuje korupce a podplácení, zmanipulované zápasy, řádící sázkařské mafie nebo výtržnosti fanoušků jak urvaných z řetězu. Sňatky a založení rodin taktéž přece partnerům nezakážeme, přitom je v tom mnohdy posléze tolik domácího násilí a týraných dětí. Ne. Prostě ne. Zlo je všude ale je v menšině. Většinově u výše uvedeného převládá dobro. Věřím tomu.

• 4.5.2020  12:06
    Joker (2019)

Výborný temný vstup do světa Batmana a pomyslný prequel. I když se musím přiznat, že Heatha Ledgera z Temného rytíře stále řadím o malý stupínek výše, výkon Joaquina Phoenixe byl excelentní. Ale možná to jen bylo odlišným vykreslením postavy, kde v Temném rytíři byl Joker více šílený kriminální záporák jako hrom. Na samém konci filmu v sanatoriu pro choromyslné, už mi jenom chyběla jako psychiatrička Margot Robbie alias budoucí Harley Quinn a možná bych se rozhodl dát i těch pět hvězd.

• 1.5.2020  11:05

Ve druhé polovině už se to, bohužel pro mě, začalo mnohem více stáčet k filmu o umění, než k řešení zápletky ohledně vyrovnání se se zločiny proti lidskosti z programu "eutanazie choromyslných" z doby Třetí říše. První polovina však byla na plný počet hvězd. Na druhou stranu zde byl hezky zobrazen život mnoha Němců v určité etapě 20. století - období nacismu, přechod do komunismu a následný útěk do západní svobodné části Německa a opět nový život. Rovněž je zde množství scén s něžnou erotikou, která film obohacuje.

• 1.5.2020  10:36

Velice silný emocionální příběh o nenávisti, zlobě, žalu ze ztráty blízkých, touze po pomstě a spravedlnosti, pocitu ukřivděnosti i dojemném odpuštění. Nedá se vyloženě s nějakou z přímo zúčastněných stran sympatizovat, ani je za jejich jednotlivé kroky obviňovat. Každý má svůj silný příběh a je třeba pochopit obě strany. I když postava šerifa Woodyho Harrelsona byla asi nejsympatičtější. Mistrovský příběh Martina McDonagha.

• 27.4.2020  12:22
    Batman (1966)

Bat mobil, Bat žebřík, Bat koptéra, Bat plyn, Bat lano, Bat repelent.... a já nevím co všechno ještě Bat :-) To je slyšet ve filmu pořád. Tak jsem si rozhodl pustit tento historicky první film o Batmanovi (když nepočítám černobílý seriál ze 40. let) a s přihlédnutím k době vzniku to obstálo. Je to ale něco jiného, než na co jsme zvyklí z modernějších filmů o netopýřím muži, jelikož je to celé komediálně laděné, díky čemuž je k vidění i spousta nelogických situací (spoilerek: např. Batman běhající se zapálenou bombou, která kupodivu hoří asi několik minut (!) a nemůže se ji zbavit, jelikož mu pokaždé na všechny strany někdo (něco) vleze do cesty a tudíž ji nemá kam bezpečně odhodit). Batman taktéž neumí překvapivě lítat a využívá lana a žebříky. Ve filmu lze vidět téměř všechny z úhlavních protivníků Batmana pohromadě. Ti ale nevzbuzují strach nýbrž úsměv. Lee Meriwether v roli Catwoman půvabná. Jají postava je v tomto filmu nezvykle vyloženě záporná. Jako odlehčení, vedle novodobých akčních a dramatických filmů, to bylo dobré.

• 25.4.2020  19:29

Pustil jsem si to jako doplněk k právě čtené knize o francouzské revoluci a napoleonských válkách. Hraná forma dokumentu s komentářem se mi líbila. Vykreslení Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty mi přišlo velmi sympatické, až jsem jim i fandil, i když jsem samozřejmě věděl, že to dobře nedopadne. Z jedné stránky člověk vítá konec absolutistické vlády a vznik republiky, na druhou stranu (s přihlédnutím co přišlo poté) si člověk není jistý, zdali to byl boj dobra (revolucionáři) se zlem (král), či naopak anebo boj zla se zlem. Taktéž mi přišlo zajímavé (nezvyklé), jak se s úctou král a královna, ač manželé, oslovovali "můj pane" a "madam" přičemž si vykali. Ale asi to tehdy bylo normální a zvlášť na honosném královském dvoře.

• 23.4.2020  10:24
    Pod vodou (2020)

Film na sebe lákal zejména fanoušky vetřelčí série, že se bude jednat o podobnou záležitost, akorát se z hlubin vesmíru přesuneme do hlubin oceánu a mariánského příkopu. Vzhledem k tomu, že takovým fanouškem vetřelce jsem, na film jsem se velmi těšil a musím říct, že má očekávání splnil. Má to slušný spád a v určitých momentech drží diváka v napětí. Vyobrazení hlubinných monster ucházející, rozhodně to nejsou nějaké směšné příšerky. Konec jak dělaný na sequel, který bych uvítal. Byl pro mě nezvyk vidět Kristen Stewart, známou zejména z pubertální upíří romance Twilight ságy v této drsnější roli. Před shlédnutím filmu jsem zachytil informaci, že její kolega z této ságy Robert Pattinson byl potvrzen jako příští Batman. Musím říct, že Kristen se role zhostila dobře i své vlasy tomu obětovala. : -) Tak teď už tolik obav o Pattinsona nemám. Třeba se toho ujme stejně dobře. Shlédnuto včetně alternativního konce, který je dle mého názoru lepší, než ten oficiální.

• 23.4.2020  10:00
    Brankář (2018)

Jakožto velký fanoušek anglické kopané a člověk zajímající se o WWII, nemohu jinak, než za plný počet hvězd. Přiznám se, že tento příběh německého brankáře a válečného veterána wehrmachtu ve službách Manchesteru City mi dosud unikal. A je to velmi silný příběh. Oceňuji zejména věrné zpracování fotbalových záležitostí. Například dnes již neexistující stadióny Maine Road (domovský stánek Man City) a staré londýnské Wembley, byly opravdu vytvořeny ve filmu vynikajícím způsobem, až by člověk i věřil, že tyto stadiony stále ještě stojí a herci se po nich skutečně proháněli. Válečné a fotbalové události jsou ve filmu proloženy dojemnou romantikou. Pro sportovní zájemce doporučuji skutečné záběry a sestřih finálového utkání FA Cupu z roku 1956 na Youtube. Včetně účasti britské královny Alžběty II.

• 21.4.2020  19:28
    Mečiar (2017)

Povedený dokument o Vladimíru Mečiarovi - politikovi, který spolu s českým protějškem Václavem Klausem domluvili rozdělení Československa. Snaží se ukázat podstatnou špínu, která v politice na SK byla v 90. letech a její propojení s organizovaným zločinem. Dokument není nestranný, poukazuje na možnou a pravděpodobnou spojitost těchto zločinů s osobou Mečiara. Nejhorší nebo lépe řečeno nejpikantnější je ten závěr, který se snažil ukázat, že s koncem moci tohoto politika a příchodem nového hegemona Fica Slovensko nastartovalo (snad) nový kurz. Dokument je z roku 2017. V době natáčení tedy ještě Ján Kuciak se svou snoubenkou žili a Fico byl premiérem. To co se stalo v roce 2018 pouze potvrdilo, že marasmus z doby Mečiara přešel i do doby Fica a ten dopadl snad ještě hůře, když se provalily indicie na propojení mafie s politickými strukturami. Prostě špína v politice vždy byla, je a bohužel asi i vždy bude.

• 15.4.2020  20:35
    Hovory s TGM (2018)

"Tato země potřebuje tak 50 let nerušeného vývoje. Pak už se nemusíme bát nikoho a ničeho." Jó TGM chtěl vytvořit z Československa druhé Švýcarsko. Dost možná by se mu to i povedlo. Nikdo neví. Bohužel, tato země ale dostala pouhých 20 let, než byla pohlcena nacistickým a později komunistickým morem, které nás uvrhly 100 let za opice. Zcela dialogový film, který se odehrává v zahradním altánku, poté na procházce lesem, aby opět skončil v altánku. Jedinou minizápletkou je to, zdali knihu Čapek vydá či nikoli, jelikož TGM nesouhlasí. Síla tohoto filmu je ale v konverzacích těchto dvou velikých českých osobností. "Říkám si, že když jsem měl v Rusku 20 000 československých vojáků, zdali jsem neudělal chybu a neměl je poslat ať táhnou na Moskvu. Třeba by dnešní Rusko vypadalo jinak." Třeba opravdu ano Pane Masaryku.

• 13.4.2020  17:22
    Šmejdi (2013)

Už jenom za to, že tento dokument natočili a poukázali na tyto praktiky a udělali tak šmejdům (nebál bych se použít i tvrdší označení - třeba hyeny, i když to by zase byla urážka tohoto, vzhledem k nim, ušlechtilého zvířete) a jejich "zájezdům" "reklamu" dávám tvůrcům plný počet hvězd. Je to hnus. Lidi, kteří se sníží na takovou úroveň, aby to měli jako práci a dělají takové prodejce nechápu a je mi jich líto. Na druhou stranu ti důchodci jsou prostě nepoučitelní. Myslím, že je to způsobeno mimo jiné i tím, že za jejich mladších let něco takového neexistovalo a proto jsou tak důvěřiví. I když, pokud je to již poněkolikáté, tak to mi hlava nebere. Pevně věřím, že příští generace důchodců již budou mnohem ostražitější a odolnější. Jen doufám, že tvůrci pak nedostávali do svým mailových schránek nějaké výhružné dopisy, od takové pakáže bych se tomu vůbec nedivil. Chválím za jejich odvahu.

• 13.4.2020  17:08

Jako katolíkovi mi je samozřejmě tento příběh starého zákona velmi blízký a slyšel a četl a viděl jsem jej v různých zpracováních již mnohokrát. Můj oblíbený "vetřelčí" režisér Ridley Scott se s tím popasoval velmi dobře. Vzhledem k tomu, že si nejsem jistý, jestli by se to dalo natočit ještě lépe, tak dávám plný počet. Bylo to prostě epické.

• 11.4.2020  23:29

Tři hodiny válečného dramatu, který vás vtáhne do pocitů. jak se musí cítit voják na frontě. A není to nic závidění hodného. Plný počet dávám i za to, že se jedná o finský film. Věděl jsem, že umí velmi dobře točit takováto témata naši severní sousedé z Polska, ale už i finové? Kéž by i naše česká kinematografie dokázala něco takového vytvořit. Závěrem snad také, že tenhle film se určitě v Rusku nelíbil. Protiruských hlášek, provolání, popěvků a řečí, tam bylo habaděj. Není se co divit, když byli agresory. Pochodující skupina zdravotních sestřiček, se svým drsným protiruským popěvkem, mi asi utkvěla nejvíce.

• 7.4.2020  17:58
    Filosofové (2013)

Pokud máte za sebou náročný den v práci, kde pracujete hlavou a hledáte nyní filmovou oddechovku, jste na špatné adrese. Pokud ale tomu tak není a hledáte snímek, který vás nutí 100 minut přemýšlet, jste na správné adrese. K vyššímu hodnocení mi brání pár nelogičností. Příklad - SPOILER: Experimenty byly tři. Jelikož při prvních dvou všichni, díky svým rozhodnutím, zemřeli. Ta bruneta co byla jakože vojín s extrémně dobrou pamětí, se při třetím experimentu oháněla zapamatováním výstupního kódu z bunkru, který ale věděla jenom díky již proběhnuvšímu druhému experimentu, který dopadl špatně a učitel tak nařídil nový - třetí pokus. Není to nelogické? Ve skutečnosti by ho tedy nevěděla, neměla jak, protože ten druhý pokus (neúspěšný) jakoby neproběhl. Anebo tomu nerozumím. Nejsem filosof. :-)

• 30.3.2020  11:08
    Batman (1989)

Tuto sérii filmů Batmana, jsem viděl akorát kdysi jako žák základní školy a už si ani nepamatuji jak se mi líbila. Nyní jsem ji shlédl znova i pro hodnocení tady na csfd. To by mohlo svádět k podvědomému srovnávání se sérií Christophera Nolana, kterou považuji za absolutní TOP a samozřejmě ji mám v živé paměti ale od toho se snažím oprostit, už jen kvůli době vzniku. Batman je můj nejoblíbenější komiksový hrdina a mám rád i vedlejší postavy. Jedná se o první pořádné zpracování tohoto komiksového hrdiny ve světě filmu a tvůrcům se povedlo velice dobře. Batman v podání Michaela Keatona přesvědčivý, Gotham City jako temné město ztvárněno vynikajícími kulisami, Jack Nicholson jakožto psychopatický kriminálník Joker úžasný. Tato role mu sedla jako prdel na hrnec, stejně jako v Osvícení. Kim Basinger taktéž skvělá. Jenom mě vždy štvalo, jak Joker, který snad na sobě nemá ani blbou neprůstřelnou vestu, dokáže odolat technologicky vyspělými zbraněmi vybavenému Batmanovi. Ale to by asi nebyl film. Kdyby ho rychle zničil, tak by ten film mohl být dost krátký.

• 30.3.2020  10:29

Oproti naprosto skvělé jedničce a dvojce, zde ve trojce ubylo, dle mého pocitu, vtipných scének, nicméně stále si to drží slušnou úroveň. Nicméně jsem toho názoru, že z témat jako seznamování s rodiči, rozlučka se svobodou, potažmo samotná svatba (o den dříve jsem shlédl polský film Wesele/Svatba - masakr) se dalo vytřískat více. Na druhou stranu mi přišlo, že přibylo citových momentů. Velmi solidní zakončení (nebo ne?) trilogie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8