korok

okres Karviná

Twitter: korok

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.5.2019  11:14

Příběh sportovní kariéry liverpoolské legendy Stevieho G. Hráče, jenž je synonymem sousloví "loajalita ke klubu" a to i přesto, že během dlouhé kariéry, měl možnost odejít několikrát jinam, kde by byl (alespoň co se trofejí týče) úspěšnější. V dokumentu nenajdete příliš informací z jeho soukromého života - pokud vás toto zajímá, musíte sáhnout jinam. Je to spíš jeho celoživotní sportovní příběh se všemi vrcholy i pády. Ano, i s tím smutným pádem doslova (uklouznutím) z roku 2014 v utkání proti Chelsea. :-(

• 31.5.2019  11:03
    7 životů (2017)

Sledovat tenhle film, s tím, že by v hlavní roli místo Noomi Rapace byla taková Scarlett Johansson a sledovat ji 7x najednou s různými účesy, tak by možná hodnocení bylo ještě o stupínek vyšší. :-)

• 14.5.2019  19:12
    Kenny (2017)

Velmi poutavý dokument o kariéře legendárního liverpoolského hráče a trenéra Sira Kennyho Dalglishe. Průřez jeho fotbalovou a počáteční trenérskou kariérou, pohledy do soukromí a rodinného zázemí. Je to vlastně i takový průřez historií Liverpool FC z let 1977-1990. Takže samozřejmě nechybí tragédie na Heysel stadium v Bruselu a na Hillsborough v Sheffieldu, kterým je věnována značná pozornost. Vše je doprovázeno povedenou dojemnou hudbou, takže v očích nejednoho liverpoolského fanouška se jistě objeví slza, nicméně jej jistě ocení i neutrální příznivci nejkrásnější hry na světě. Akorát mi tam chyběla zmínka o druhé trenérské epizodě Kennyho v Liverpoolu v letech 2011-2012, kdy s klubem vyhrál jeho (po hříchu) poslední trofej - anglický ligový pohár. Alespoň to platí v době, kdy píšu tyto řádky. Třeba za dva týdny, po finále letošní Ligy mistrů, kam se LFC probojoval, to již platit nebude. Uvidíme.

• 8.4.2019  22:34

Kdyby to byl v současnosti natočený "found-footage" film asi by se to dalo hodnotit, jako něco, co vás do děje nemusí příliš vtáhnout, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o reálné poskládané záběry, skutečných situací a skutečných lidí z varšavského povstání, tak nelze jinak, než plným počtem bodů. Autentičnost je vždy velkým plusem.

• 4.1.2019  23:11

Normálně bych u filmu, který trvá 2h 47min, asi nejpozději po dvou hodinách koukal, kolik ještě tak může být do konce, nicméně tady ty tarantinovské dialogy zapříčiňují, že stopáž uteče jako voda.

• 30.12.2018  14:30

Shledoval jsem to v teple domova a ještě pod peřinou ale za toho Hugla Glasse alias Leonarda DiCapria mi i tak byla zima. Drsné.

• 12.10.2018  11:35

"Facial abuse" - to jako vážně??? Vážně to někoho vzrušuje? Asi lidi jako byl Ted Bundy. Sakra, lidé jsou choří. Jinak za 4 měsíce natáčení vydělala 25 000 dolarů a po těch 4 měsících jí zbylo na účtě 2 500 dolarů. Tak to se oplatí ne? :D

• 26.9.2018  18:57

Hnusná realita zrůdnosti a prohnilosti sovětského stalinistického režimu.

• 21.9.2018  11:00
    Město 44 (2014)

Varšavské povstání - událost, na kterou jsou Poláci patřičně hrdí, i když nakonec nedopadlo dobře. A mají proč. Tento film, bez jakýchkoliv servítek zobrazuje tuto drsnou válečnou realitu. Ke spomaleným sekvencím, které podle mnohých film zkazily a nehodí se tam (s čímž částečně souhlasím), není to přeci jen akční film. Ale básník chtěl tím zřejmě říci, že láska kvete vždy a za všech okolností a to i ve válečné vřavě (líbací scénka mezi létajícími kulkami alá "Max Payne"), což bylo prokázáno i v pekle koncentračních táborů. Scénka brodících se povstalců se samopaly za zvuku dub-stepu, mi zase nějak zvýraznila takovou tu drsnost povstalců, jejich statečnost a odhodlání postavit se nepříteli. Takže na výsledném dojmu z filmu to nijak neubralo.

• 10.7.2018  07:50

Do dokumentu jsem šel s nevědomím toho, že se nejedná o autentický dokument, což znásobilo zážitek a depresivnost ze shlédnutí. I když záběry z mučení a únosů, to jsem tušil, že jsou nahrané, nicméně na základě skutečných. Nejhorší je. že člověk ví, že inspirace autorů je z reálu a že takoví vyšinutí magoři skutečně existují. Hodně depresivní dokument.

• 26.3.2018  14:59
    Pusinky (2007)

Film, jehož hlavním tahákem je asi, že všechny tři hlavní protagonistky ukážou v plné kráse své "horní" vnady, přičemž Sandra Nováková se pak ukáže zcela v rouše Evině. Jinak popravdě řečeno nevím, čím více by měl film zaujmout. Nuda. A ty holky byly zralé na pár facek.

• 26.3.2018  14:50

Každý nový díl herní série očekávám a těším se na něj. Jediná herní série, jejíž všechny díly jsem si zahrál. A že je to již let od prvního dílu a člověk se pousměje, při vzpomínce na tehdejší grafiku a stroj na níž hra frčela. Film jsem si samosebou nemohl nechat ujít. A splnil má očekávání. Děj mě vtáhl, závody a honičky s policisty byly fajn. Mnohými vytýkaná přílišná délka filmu taktéž nevadila. Perfektní hra, perfektní film, perfektní auta. Koenigsegg, Lamborghini, Bugatti, McLaren.... akorát králové z italského Maranella mi chyběli do party. No alespoń, že se konečně vrátili do herní série, bez nich to nebylo úplně ono.

• 11.3.2018  18:19
    Monolith (2016)

Aneb když je auto až příliš "bezpečné", že je až nebezpečné a technika se obrátí proti vám. A když do něj ještě posadíte blondýnku... ač velmi krásnou.

• 22.2.2018  18:18
    Volyň (2016)

Nacisti, bolševici, banderovci, ukrajinský nacionalismus, antisemitismus, msta, krutost, neskutečné barbarství, masakry, pogromy, znásilňování, kolaborace, udavačství, všudypřítomný strach, všichni proti všem, naboženská nenávist - tak by se dal heslovitě shrnout obsah tohoto filmu, který rozhodně není určen pro slabší a citlivé povahy. Možná by se hodilo doplnit označení žánru "Drama/Historický/Válečný" ještě o jedno lomítko a za něj dát horor. Člověk se po shlédnutí ptá sám sebe, kde se v člověku bere taková KRUTOST a NENÁVIST? Byla to prostě zku****á doba, promiňte ten výraz.

• 3.2.2018  23:38
    Otčina (TV film) (1994)

Zrovna nedávno jsem dočetl originální knižní předlohu Roberta Harrise a tak jsem se rozhodl sehnat si i filmové zpracování tohoto interesantního díla, pojednávajícího o tom, jak mohl svět vypadat v roce 1964 po vítězství Třetí říše v druhé světové válce. Jak už to tak bývá, kniha samozřejmě zajímavější a napínavější, spousta záležitostí ve filmu vynechána a děj i rozuzlení poněkud dost, řekl bych, pozměněn. Když si ale odmyslím to, že znám knižní předlohu, tak film jistě nezklamal, na to, že se jedná o televizní produkci. Chtěl bych tento příběh vidět zpracován s vyšším rozpočtem a pro kina určený.

• 1.2.2018  17:31
    Amanda Knox (2016)

Výborně zpracovaný dokument, který mě vtáhl do děje, i když jsem postup celého vývoje případu už znal. Jestli je nebo není Amanda vinná? Těžko říct, každopádně její role v případu i konečný verdikt hodně smrdí. Shrnout se to dá tak, jak bylo hezky řečeno z úst věřícího vyšetřovatele na konci dokumentu. Pokud je Amanda vinná, čeká ji stejně ještě jeden soud - boží poslední soud, ten jediný spravedlivý, proti němuž není odvolání.

• 24.1.2018  15:34

Chyběla mi tam nějaká lépe zpracovaná a pořádná přestřelka, jako tomu bylo u původního filmu ze šedesátých let a jakou čekám i od ostatních filmů westernového žánru obecně. Ale s přimhouřením oka, i vzhledem k tomu, že se jedná o televizní film si to u mě "za čtyři" zaslouží. Bylo fajn vidět Vinnetoua a jeho přítele Old Shatterhanda znovu v novém provedení. Jsem rád, že něco takového vůbec vzniklo.

• 24.1.2018  15:27
    Jigsaw (2017)

I přes mírné zklámání, jakým směrem se tvůrci ohledně osudu Jigsawa vydali - přeci jen čekal jsem trošku jiný zvrat, ne opětovné čerpání z Jigsawovy minulosti, lze dle mého říci, že fanoušci si přišli opět na své a díl rozhodně nezklamal. Do hodnocení se promítá i dlouhá pauza mezi sedmým a osmým dílem, bylo to dlouhé čekání. Doufám, že deváté pokračování bude a objeví se po kratší pauze.

• 31.12.2017  19:07

Úžasná podívaná od první do poslední minuty se závěrečnou dlouhotrvající asi půlhodinovou bitvou, vřavou, přestřelkou jak chcete. Nezlobte se na mě, při vší úctě k průkopníkům westernů, ale na toto se ani kultovní "Tenkrát na západě" nechytá.

• 2.9.2017  15:49
    Mlha v srpnu (2016)

Nejvíce překvapující je, jak se toto mohlo dít ještě i 56 dní po bezpodmínečné kapitulaci Německa.

• 21.2.2017  16:54

Akční POHÁDKA o tom, "Jak Honza ranám z pistolí snad sta chlapů úspěšně unikal, aby je z revolveru svého všechny postříleti dokázal a to vše držíce při tom nebohé nemluvně v náručí neb milujíce se v lóži s vyvolenou princeznou svou". Asi tak by se to dalo nazvat. Prostě nesmyslná pohádka no. Aby byla absurdita dotažena do konce, mohli tvůrci ještě přidat, že to bylo "na základě skutečných událostí".

• 9.2.2017  21:39

Parádní finále a zakončení celé série. 107 minut nabitých mohutnou akcí. Film není pouze sequelem ale zároveň částečně i prequelem prvního dilu. Pointa vyústění celého příběhu Alice a společnosti UMBRELLA Corporation zajímavá. Kéž by tato série neřekla poslední slovo. Přeci jen sedmička je přívětivější číslo pro počet dílů. Ale co není, může být. Vrátka na konci tohoto dílu zůstala trošku pootevřená.

• 6.2.2017  13:15

Viděno ve Světě techniky Ostrava. Některé 3D scény byly velmi povedené. Diváci, které zajímá vesmír si jistě na své příjdou.

• 2.2.2017  13:00

Horší než jednička, lepší než dvojka. Fanoušci lidské stonožky si ale na své moc nepříjdou, všehovšudy je k vidění pouze v zavěrečné pasáži filmu. Dieter Laser, tentokráte jako šílený vedoucí věznice, opět exceluje. U některých jeho šíleneckých nervových výstupů jsem se opravdu zasmál, jako při komedii.

• 29.1.2017  22:15
    Forsaken (2015)

Možná ohrané. Ale dokonalé a dojemné. Neskutečně jsem se na tu závěrečnou přestřelku a zúčtování těšil.

• 26.1.2017  19:39

"This is not just football. This is Champions League final."

• 5.1.2017  18:54
    Bastardi 3 (2012)

Krásná trilogie zobrazující pohled na některé české zvláštní školy, zdůrazňuji některé. Zdejší intelektuální výkvět hazející vše podobné do odpadu asi nikdy ve skutečnosti do školy nechodil, nebo jak trefně poznamenal uživatel verbal chodil na vyběrové školy plné dětí bohatých a mocných rodičů, kde to samosebou vypadá úplně jinak. Opět zdůrazňuji neříkám, že to tak je všude, ale sám jsem byl svědkem bezdůvodného mlácení cikány, defenestraci jednoho učitele (naštěstí pouze z prvního patra), či zákeřné skopavání učitelek zezadu jako někde na fotbalovém utkání, za které se i v tomto sportu dává červená karta. A to se nejednalo o zvláštní školu. Konečně měl někdo koule to natočit a za to Tomáši Magnuskovi nelze jinak, než poděkovat. Od plného počtu hvězd to u mě sráží pouze nelogičnost některých scén - pozor SPOILERY: tak třeba že filmový otec jedné z postav, je ve filmu skoro stejně starý jako syn, policejní detektiv nasedá do auta značky Škoda favorit a v pohodě dohání a sleduje gangstera jedoucího v Audi A8 :-) a další.

• 19.10.2016  16:37
    Idioti (1998)

40 minut jsem to vydržel. Pak už jen následovalo tlačítko stop, najetí myší na křížek k vypnutí media playeru a nemilosrdné Shift+Delete.

• 23.9.2016  14:56

Tak si poslední dobou zvykám, že cokoliv co je označeno přívlastkem "komedie ve stylu Prci, Prci, prcičky", má ve skutečnosti hodně daleko do této známé série. Zcela průměrná romantická komedie, žádné návaly smíchu při sledování nečekejte.

• 23.9.2016  14:49
    Dva nula (2012)

Pohled do zákulisí derby pražských "S" - mezi diváky, hostující ultras, pořadatele, hlasatele, papaláše ve V.I.P., televizní štáb. Přiblížení toho, jak prožívají jednotlivé skupinky či kluboví činovníci různé zápasové situace. Pozor! Silně nedoporučuji fanouškům Slavie Praha a zřejmě i Baníku Ostrava. Vidět totiž radost Sparťanů po vstřelených gólech z různých úhlů pohledu a slyšet mnohokráte po sobě: "10. minuta utkání, první gól Sparty střílí Leonard Kweuke!!!!! Stav utkání, AC Sparta - SK Slavia 1:0." - to by nemuselo některým udělat dvakrát dobře. Dokument je až moc rozvláčný, kratší stopáž by byla ku prospěchu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6