Enterprise

technik měření emisí

<< předchozí 1 2 3
    • 7.5.2017  23:40
    Peklo v Ardenách (2014)

Tento "film" byla největší snůžka blbosti a amatérismu, jakou jsem kdy viděl. Uživatel beso74 napsal všechno důležité a já se pod jeho komentář můžu jenom podepsat.

• 13.10.2013  01:34
    Smrt na Nilu (1978)

Filmové zpracování příběhu Smrt na Nilu vzniklo dva roky po smrti spisovatelky jako pocta jejímu talentu a genialitě. Produkční společnost celkem logicky neměla o peníze nouzi a proto si mohla dovolit kvalitního režiséra a hvězdné herecké obsazení, takže koncentrace hereckých osobností na metr čtverečný byla na kolesovém parníku Karnak větší než poslední únorovou neděli v Dolby Theatre při předávání Oscarů. Ztotožnuji se s jedním komentářem přede mnou, že být na Ustinově místě Davit Suchet, zasloužila by si tato adaptace 6 hvězdiček. Ale i přesto považuji tento film za nejlepší detektivní film jaký byl kdy natočen a věřím, že by byla Agatha Christie stejně spokojena jako s přechozím zpracováním Vraždy v Orient expresu, které měla možnost vidět.

• 13.10.2013  01:03

Jedná z lepších detektivek z normalizační éry, které herecky vévodí female fatale Regina Rázlová. Z vlastních pracovních zkušeností vím, že lození na komín není žádná sranda a pokud to člověk s tempem na začátku přežene, po dvaceti nebo třiceti metrech se nestačí divit jak mu tuhnou ruky (a pokud zastavíte, sice si odpočinete nohy,ale oběma rukama se držíte šprušlí, takže ztuhlost a křeč jen tak nevyprchá).

• 13.10.2013  00:48

Komentář obsahuje SPOILER !!! Bohužel v tomto díle zvítězila snaha na poslední chvíli obrátit zápletku o sto osmdesát stupňů nad čistým logickým myšlením. Ruku na srdce, ženy jsou sice občas zvláštní stvoření, ale nedokáži s představit prototyp ženy (zvlášť pokud je popsána jako impulsivní), která by chtěla zavraždit manžela kvůli tomu, že má pletky s jinou ženou a následně tu "chudinku" upřímně lituje a má výčitky svědomí, když manžel vystřízliví z letního poblouznění a dá raději přednost teplu rodinného krbu. Ten první nástín odhalení pachatele během závěrečného sezení mi přišel daleko uvěřitelnější než následné odhalení, které postrádá jakákoliv fakta a Poirotovi šedé mozkové buňky je vyvodily na základě dvou nebo tři pronesených vět, které se dají chápat různě a jejichž skutečný smysl si protagonisté odnesli s sebou do hrobu.

• 14.9.2013  22:20
    Hra na vraždu (TV film) (1986)

Veškerá profesionalita vyzařující z hereckého ansáblů a členů produkce tak charakteristická z filmů Vražda v Orient-expresu, Smrt na Nilu a Zlo pod sluncem odplula kamsi do nenávratna a zbyl pouze čistý, průzračný amaterismus.

• 19.8.2013  19:53
    Zlaté oko (1995)

"Až lidé uvidí Pierce (Brosnana), asi každý zapomene, že existoval nějaký Sean Connery nebo Roger Moore." Slova Rogera Moora, která pronesl během natáčení Zlatého oka, jsou možná trochu nadnesená, ale více než výstižná.

• 8.7.2013  22:25

Třetí nejprodávanější soundtrack (po Horečce sobotní noci a Osobnímu strážci) a cca patnácté nejprodávanější album všech dob. Ať už mám o kvalitě filmu jakýkoliv pochybnosti, jedná věc rozhodně nejde popřít - ty písničky jsou naprosto nesmrtelné. Jen jedna zajímavost - zpěvák Bill Medley, který s kolegyní Jennifer Warnes nazpíval píseň "The Time of My Life", se proslavil už dříve svou verzí slavné "Unchained Melody", která je neodmyslitelnou součásti filmu Duch.

• 8.7.2013  21:59

Trochu netradiční pohled na středověký kolorit jednoho venkovského městečka se správně dávkovanou směsí ironie a absurdity. Po shlednutí tohoto snímku mi nezbývá než skromně poznamenat, že naší prapraprapředkové měli na tvoření a řešení blbostí daleko větší přirozený talent a oproti nim jsme v tomto směru jen obyčejní žabaři.

• 5.4.2013  23:22

"Jak se máte, pane doktore ?" "Děkuji. Od té doby, co mne vyhodili ze zaměstnání, vystěhovali z bytu a div nezavřeli, tak je to čím dál lepší. Věřil by jste, že i revma jsem ztratil." "Tak to, aby jste jim poslal děkovný dopis." Jeden z nejlepších poetických filmů z našich lesů, vod a strání a živoucí důkaz, že i vážné věci se dají natočit s humorem a nadhledem. Pro mne nejlepší (a dozajista nejodvážnější) film z režisérské dílny Jířího Menzla.

• 5.4.2013  23:14
    Dech života (1987)

Bratislava s vídeňskými tramvajemi, Vysoké Tatry na československo-rakouské hranici, americké dopravní letadlo Hercules se sovětskou hvězdou a spousta dalších chybiček ... Bohužel mám dojem, že tato bondovka, byť je zajímavá jako celek a Timothy Dalton má určité charisma, tak pokulhává hodně v právě v těchto drobných detailech.

• 8.1.2013  23:10

Gruzínské ministerstvo propagandy mělo zase jednou plodné období a já až s nechápavým překvapením zjišťuji, že mezi diváky, kteří se úplně neorientují v problematice Války o Jižní Osetii a následné invaze ruských vojsk do Gruzie, tahle těžká propaganda celkem zabrala. Opravdu doporučuji všem, kteří si našli necelé dvě hodinky na shlednutí tohoto filmu, aby si našli taky pět nebo deset minut a trochu se podívali na historii tohoto konfliktu a případně porovnali civilní a vojenské ztráty všech stran konfliktu (například na české wikipedii, kde je ale skutečné ztráty gruzínských civilistů podhodnocené). Chápal bych natočení tohoto filmu (v této formě) krátce po skončení války, kdy ještě vládly v hlavách většiny lidí emoce. Píše se ale rok 2011 a tak jediným vysvětlením vzniku tohoto filmu byla zřejmě klesající popularita prezidenta Saakashviliho a snaha ukázat ho jako státotvorného vůdce a ochránce gruzínského národa. Ale zpátky k filmu. Po celou dobu jeho sledování bije do očí na jedné straně profesionalismus gruzínských jednotek v konfrontaci s ruskou pěchotou, kde většina ruských vojáku dovede jen střílet do vzduchu nebo do gruzínských civilistů (ve filmu je cca 50 mrtvých civilistů a min. 2 gruzínští vojáci, což je trochu nepoměr ke skutečným gruzínským ztrátám 250 vojáků a 240 civilistů). Opravdu si někdo myslí, že krytí tankové brigády, které vyžaduje dokonale zvládnutou koordinaci všech složek, by byli pověření nějací žoldáci či kozáci? Jen jsem čekal, kdy se tam objeví ataman Platov na koni. Malé skupince gruzínských vojáků se podaří zlikvidovat cca 40 ruských vojáků (během války ztratili jednotky 58. armáda 54 vojáků), jako bonus sestřelili protitankovým raketometem RPG-22 ruský bitevní vrtulník Mi-24 (rusové ve válce žádný neztratili). Samozřejmě blbost je i onen ruský nálet bitevních letounů Su-25 na svatební hostinu v předvečer války. První ruský nálet na dálnici z Tbilisi do Poti, blízké kasárny a radar přišel až následující ráno v době, kdy gruzínské jednotky už prakticky obsadily celé hlavní město Jížní Osetie Cchinvali, kde při bojích přišlo o život cca 40 jihoosetských vojáků a 164 civilistů. Tento nepoměr byl způsoben bombardováním města a přilehlých vesnic 27 raketomety BM-21 Grad, které jsou určeny k plošnému bombardování a jsou všechno jenom ne chirurgicky přesné, což si trochu odporuje s větou „Učinili jsme všechno, abychom minimalizovali civilní oběti.“ z úst Andy Garcii.

• 6.1.2013  21:55

Příjemná oddychovka s několika zlodějskými vychytávkami, které ale chybí potřebné napětí a emoce. Ale na sobotní večer rozhodně dobrá volba.

• 1.1.2013  11:47

Ještě se mi nikdy nestalo, abych dal mysteriozní historické inkviziční "detektivce" pět hvězdiček, ale všechno je jednou poprvé. Sice si trochu odporuji komentáři k pěti hvězdičkovým filmům, který mám v profilu (opravdu si film pár roků zase nepustím), ale těžko hledám jedinou věc, kterou bych mohl filmu vytknout. Po celý film jsem citil určitou neodvratnou osudovost, že to s holkou nedopadne dobře (podobně jako hlavní postava ve filmu Leon), takže nakonec jsem rád, že režisér udělal drobnou změnu ...

• 1.1.2013  02:14

Americky verze filmu není vůbec špatná. Oproti švédské verzi autoři proložili scénář pár vtipnými komentáři a závěr filmu je trochu lépe propracovaný, ale jinak nemá prakticky nic navíc, co by mohla oproti švédskému originálu nabídnout. Detektivní část není tak plynulá a je dost upozaděna, oba detektivové víc pátrají na vlastní pěst než jako tým, ani prvotní navázané spojení mezi Mikaelem a Lisbeth (byť je blížší knížní verzi) se nemůže vyrovnat tomu jak tuhle část pojal Niels Arden Oplev a vzajemný vztah mezi oběma herci mi přišel trochu odbytý ve stylu skoč na krávu a je tele. Nedokáži posoudit na kolik jsem k tomuto filmu objektivní, když s odstupem čtrnácti dnů jsem zvládl překousnout oba filmu (švédský originál jsem měl možnost vidět jako první), ale buď jak buď, severská ko-produkce u mne o tu jednu hvězdičku zvítězila.

• 25.12.2012  00:30

Pokud si dobrovolně pustím ve vánoční čas hudební pohádku, což je žánr, který se řádí v žebříčku mé oblíbenosti snad na předposlední nebo poslední místo, pak nemůžu pohádku ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

• 15.7.2012  00:51

Kvalitní, leč místy trochu nevyrovnaná politická satyra. Samotný nápad vyhlásit válku Spojeným státům americkým, abych ji mohl prohrát a čerpat následně rozvojovou pomoc, je sám o sobě geniální a dávám za to palec nahoru, ale na druhou stranu vetšina stopáže hrání si bombou mi přišla až moc naivní a natahovaná. "Hej, vidíš tu velkou budovu ? Tak já ji viděl první. Je moje."

• 8.10.2011  23:16
    Cliffhanger (1993)

Sice originální, ale hodně překombinovaný scénář, ve kterém se naučíte pár fíglu, co dělat v horách s nalezenými penězmi (a strýček Sam by z toho určitě neměl radost). Stallone tady překonává všechny Spidermany a Supermany, až se mi skoro dá, že by to Sylvester dokázal vyhrát i s ustřelenou hlavou. Ale za ty přírodní scénerie a protože mám pro Stalloneho trochu slabost, s odřenýma ušima ty čtyři hvězdičky dám.

• 22.8.2011  21:49
    Sunshine (2007)

Něco tak neskutečně nudného jsem už dlouhou neviděl. Od počátku filmu každou další minutou slábla moje naděje, že se něco změní k lepšímu až po půl hodině jsem film vypnul, protože už ve mně žádné naděje nezbyla.

• 19.8.2011  17:28

O poznání svižnější epizoda než úvodní díl celé série. Celkem logicky odpadla úvodní rozkoukávací pasáž, protože každý ví, kdo je kdo a kdo proti komu bojuje, což ději jenom prospělo. Vždy mě dokážou rozesmát scénky jak se ve vzdálené budoucnosti opravuji kladivy a hasáky (a dalším nářadím) poruchy na letající lodi metodou udělej si sám, známou u nás zejména vlastníkům starých škodovek. Jinak z filmu jsem si odnesl jednu radu do života : Být robotem má jednu podstatnou výhodu - alespoň vás žádná hladová potvora nesežere.

• 16.8.2011  22:10

Osobně mám rád scifi filmy ze starých dobrých časů, kdy éra digitalních efektů byla ještě v plenkách a scény se točili cestou improvizace, často metodou pokusů a omylů. Oproti dnešní digitální sterilitě a chladné dokonalostí číší z těchto filmů závan lidskostí a prvotního průkopnictví. Hvězdné války jako celek nejsou nic jiného než pohádka pro dospělé, všichni to víme, ale možná právě proto je máme tak rádi. Samotný film se místy nevyhne hluchým pasážím a možná by neuškodilo někde 15 minut vystříhat, aby film měl větší dynamiku, ale přesto jako celek film bezchybně funguje.

• 31.7.2011  00:37
    Ďáblovo kopyto (TV film) (1988)

Na anglickém venkově teda žijí správní exoti :-) Boží mlýny v tomto případu mlely zatraceně rychle. Sice po funusu, ale přesto přeze všechno nakonec pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí :-)

• 20.7.2011  21:53

"Ten to schytal fešák". "Hej pánové, tady vám Frank našel dalšího." Sice schéma příběhu je dosti podobné prvnímu dílu, ale pořád je to naprosto bezkonkurenční komedie a ideální náplast na blbou náladu. Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček.

• 20.7.2011  18:06
    Predátor (1987)

Takovou bezbolestnou bych chtěl mít taky doma. Rozhodně bych ji otestoval proti bláznům, kteří se rozhodli hrát včera o půlnoci před barákem fotbal. Predátor je jinak i po dvaceti letech stále dokonalý film. Přes všechny ty hromady mrtvol a vystříleného střelného prachu, je to film především o přátelství a schopnosti obětovat se jeden pro druhého, stejně jako film o bolestném poznání, že každý z nás je jen figurkou v šachové partii mocných.

• 16.7.2011  00:59
    Opatské sídlo (TV film) (1986)

Jeden ze slabších dílů jinak perfektní série. Bohužel v této epizodě chybí jakákoliv atmosféra, tajemno a celkově se taková zbytečná přeslazená zápletka se k formátu Sherlocka Holmese vůbec nehodí. A aby toho nebylo málo, scénaristé se vůbec nesnažili nějak zamaskovat, že to co mladá žena na začátku Sherlocku Holmesovi vypráví, je lež a naopak dávají trochu okatě najevo, že na její průpovídce něco smrdí. Škoda ...

• 16.7.2011  00:41

Stalloneho herecký projev je dlouhodobě dosti omezený, ale do role unavených, životem protřelých profíků se jeho postava perfektně hodí. Ve své žánrové kategorii film patří k těm lepším, mladý Antonio zde možná zbytečně přehrává (opravdu těžko může být jedničkou ve svém oboru člověk takto nervově labilní), Julianne se celkem snaží a nic vyloženě nezkazí, jen ten závěr mohl být trochu stylovější.

• 14.7.2011  23:18
    Zvíře (1977)

Jean-Paul Belmondovi asi nejvíce vyhovovali dvojrole diametrálně odlišných charakterů, které mu v kombinací s výborným scénářem nabízeli neomezený prostor pro vyblbnutí se před kamerou. Zvíře považuji za vrchol francouzské komediální tvorby 70. let, po které to šlo s francouzskou komedií bohužel už jenom směrem dolů. Spousta zcén je naprosto nezapomenutelná, ať už ukázka savany v ohni, hraní mentálně postiženého, odcházení bez skandálů, opakovaná scénka "ještě jsem nevykouřil svou poslední cigaretu". I když Zvíře je na první pohled jedna velká one man show, Bebelovi výborně sekunduje další osvědčení komediální herci (Julien Guiomar, Aldo Maccione a Charles Gérard) a okouzlující Raquel Welch. Existuje opravdu velmi málo filmu, ze kterých by vyzařovalo tolik pozitivní energie.

• 11.7.2011  21:39

Richardův filmový otec sice při operaci ve formě zrovna nebyl, za to Pierre byl naprosto nepřekonatelný. Opravdu málo kdy se mi stává, abych se chechtal ještě půl hodiny po skončení filmu. Claude Zidi je prostě bůh.

• 1.7.2011  22:30

Na můj vkus z tohoto filmu příliš číší duch staré dobré Anglie - přiliš suché, pomalé a bez emocí. Víc jak tři hvězdičky dát nemůžu.

• 23.6.2011  22:34

Na filmu jde poznat, že se stal pozdějším odrazovým můstkem daleko slavnějšího filmu Zvíře, kde zářila stejná osvědčená mužská sestava a Belmondo si tam střihl rovněž roli nesvéprávného. Bohužel tento film sráží právě roztěkaná role Belmonda, který lítá od ničeho k ničemu jak splašený vlak až to nepůsobí příliš věrohodně. Někdy méně znamená více. Dlouho jsem váhal nad třemi hvězdičkami, ale po scénce "Pane ministře, je tu správce muzea ze Senlus s choti. A co tady chtějí ? Přišli na večeři." jsem málem sletěl smíchy ze židle a tak dávám ještě o jednu hvězdičku navíc

• 21.6.2011  17:44
    Na útěku (1934)

"A vy ho nepověsíte ?" Stan taky umí pěkně přilít benzín do ohně, jen co je pravda :-)

<< předchozí 1 2 3