DannyVlk

okres Teplice

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.9.2017  22:45

Madafaka! Five stars! Víc komedií, který se snaží o návrat k devadesátkám.

• 26.2.2015  07:55

Osvěžující a vtipné ztvárnění nekonečné plavby po moři. Oproti většině filmů, které jsou jen o tom jak moc je někdo úžasný a co všechno dokázal, si konečně jeden na nic nehraje. Britové se neustále shazují a dokonce ani zdravotní postižení nebylo nijak tupě omláceno o hlavu, aby nás hluboce dojalo.

• 31.1.2015  12:07

Zábavně shrnutá celá historie lezení v Yosemitech se spoustou dechberoucích záběrů ať už původních, doplněných o fotky, nebo současných. Ukazuje, že rivalita posunuje meze opravdu kdekoliv.

• 9.8.2014  19:54
    Warrior (2011)

Tleskám Tommymu... ani po druhé projekci, jsem mu nepřestal fandit.. Jeho problémy byly opravdové, narozdíl od bráchy, který nechce se svými dítky bydlet v blbém bytě (chudák) ale ve fajnovém domečku a chce také ukázat už střízlivému tátovi, že je lepší... Díky neuvěřitelné dávce štěstí se mu to podařilo, ale já budu stále doufat, že v dalším promítání už Tommy vyhraje a ukáže učítelíčkovi, kam patří!

• 7.8.2014  18:00
    Casino (1995)

Pěkná pohádka o Las Vegas, jeho casinech, podsvětí a také o tom jak peníze nezachrání žádné manželství ani přátelství..

• 8.7.2014  21:02
    Top Gear: Vietnam Special (TV pořad) (2008)

Nejlepší speciál od top gearu. Motorky za 5 milionů dongů na nebezpečné promoklé cestě plné nečekaných úkolů.

• 8.7.2014  20:57
    Top Gear: US Special (TV pořad) (2007)

Geniální první speciál. Skvělé narážky na Amíky, popichování moderátorské trojky i úkoly, které byly v Americe poněkud ostřejší.

• 1.7.2014  00:05
    Donnie Darko (2001)

Zatím nejsem schopen slov.. Shlédnul jsem Directors cut a myslím, že nebyla zbytečná ani jedna minuta.. O tomhle filmu budu ještě dlooouho přemýšlet. Finální song Mad world byl perfektně zvolen a patří k nejsilnějším momentům všech filmů, které jsem kdy viděl. Celkově z hudby běhá mráz po zádech. Herci ze sebe dolují maximum a filmy s koncem "domysli si sám" mám velice rád. Klobouk dolů, tohle jsem upřímně nečekal od filmu, u kterého jsem se chystal usnout... Místy mi to hodně připomínalo Americkou krásu, jak už tu někdo zmiňoval.

• 26.5.2014  21:45

Dílo ze série First Ascent, které Alexovi opravdu odstartovalo jeho kariéru. Pozorujete jak celý výstup na majestátní Half Dome probíhá v klidu a svižně, až na jeden moment, který je dle mě nejsilnějším momentem celého snímku. Alex se na chvíli "zasekne" a dívá se dolů, mluví o krátké chvíli strachu, kterou měl - asi první a poslední. Protože se jedná o jeho první film, je to hodně o jeho životě a také o tom co dělal před tím, než se vydal zdolat Half Dome bez jištění. Je fajn, že se nejedná o žádného nadšence, který musí vylézt první poslední, ale o trochu praštěného "týpka", který si žije svůj sen v malé dodávce.

• 26.5.2014  21:38

Název jiného filmu snad nebyl více trefný než jak je u tohoto. Ueli Steck je opravdu "Swiss Machine" v pravém slova smyslu. Pomalu bez přestávky vybíhá ty největší hory bez jištění jen se svými cepíny a mačkami. Když nemáte zrovna otevřenou pusu z toho jak nemůžete uvěřit, že se Ueli během výstupu snad ani nezastaví, tak ji máte otevřenou kvůli nádherným scenériím vysokohorských krajin.

• 26.5.2014  21:34
    Sketchy Andy (2011)

Co všechno se dá na lajně dělat a ještě mnohem víc! Tento průkopník už teď taky patří mezi odrostlejší, ale následuje ho horda mladých a dychtivých nadšenců, kteří se bojí ještě o trochu míň a dovolují si na lajně ještě o trochu víc. O nich však až poději. V tomto krátkém díle máme možnost spatřit Andyho hlavně na highlinech, kde zkouší svoje salta, chůzi bez jištění či bez jištění ale s padákem na zádech. Nejvíce mě pobavil záběr, kdy přechází nahatý.

• 26.5.2014  21:26
    First Ascent (TV seriál) (2010)

6 napínavých dílů o zdolávání něčeho nemožného pro nás, běžné smrtelníky. Alone on the wall, byl skvěle zvolený první díl, který udělal z Honnolda hvězdu. Díl o Deanu Potterovi a jeho "padání do létání" byl také skvělý. Nechyběl ani smutný díl, kde jsem nemohl uvěřit, že chlápci pod tou lavinou opravdu zůstali a také dojemný, kde udělal borec prvovýstup pro svoji mrtvou manželku, kterou tam i rozprášil. Nicméně dva zbývající díly - o malé šikmooké a kriplovi na stěně, mě moc nebavily, ale stále je to za 5!.

• 26.5.2014  21:19
    Reel Rock Film Tour (TV seriál) (2010)

Každý rok přijde s výběrem těch nejlepších lezeckých snímků ze všech krajů světa. Pro milovníky lezení jasná volba.

• 26.5.2014  21:17
    La Dura Dura (2012)

Pěkné, jak se postupně posouvají limity těmi nejlepšími lezci. A když říkám nejlepšími tak opravdu na slovo vzatými. Vyrovnaný Chris, už pomalu uhasínající hvězda, která se soustředí na svoje problémy a hlavně na rodinu, oproti němu mladý zbrklý Adam, který během natáčení La dura dura ještě chodil na gympl. Během kratičkého snímku pozorujeme jak mezi sebou tito machři soupeří a každý předvádí naprosto odlišný styl lezení. Líbilo se mi, že tento dokument nekončí zdoláním trasy, to dělá z obou lezců vítěze. Bohužel La dura (je) coplete a Adam to (bohužel) vylezl o pár měsíců dřív. (beztak je Chris lepčí!) :)

• 26.5.2014  21:03

Dokument o lezení, který musí bavit i nelezce, kteří mají alespoň trochu cit pro přírodu. Sharma je jak jinak než úplně skvělej a taky proto se řadí mezi mé nej lezce. (Kam se na něj v jeho pohodářství hrabe uřvaný Ondra - doporučuji La dura dura)... Tak ještě aby nám něco natočil než ho úplně předběhne nynější generace mladých lezců, kteří jsou zase o fous lepší než on. Venga, venga! :)

• 24.5.2014  20:31

Film o tom co všechno se dá s kriplem vyvádět a že toho ale je! I když se mi do tohohle filmu strašně nechtělo, tak mě mile překvapil (jak tomu často bývá, když nic nečekáte). Rozhodně jsem nečekal, že se zasměji a že k mým dalším snům přibyde další: Stát se chůvou prachatého dědy, který si nemůže ani utřít zadek, hulit s ním travku, závodit s ním v Maserati (až si jedno koupím, přibalím si sebou taky jednoho malého paraplegika na odhánění policie), závodit s ním na kriplkáře, lítat s ním v soukromém letadle nebo s padákem, dohazovat mu buchty.. Prostě dream job, kašlu na studia, vydávám se vstříc ošetřovatelství...

• 16.5.2014  23:30

Zatím jen 4, ALE! Dávám 4 kvůli nadměrné složitosti, myslím, že u tohoto filmu mi opravdu pomůže druhá projekce, abych pobral všechny souvislosti, věděl o koho se v danou chvíli jedná a to půjde už snadněji, když vím jak to celé dopadne. Jinak filmu nemám co vytknout. Herci vynikající, stejně tak i příběh, rozhodně se nejedná o žádnou uhádnutelnou zápletku, ani rozuzlení. Možná, že k páté hvězdě dospěji i bez druhé projekce, vlastně.. Rozhodl jsem se už teď. Mladý Russel a zpočátku velice nesympatický Guy měli v tu dobu zvážit policejní seriál, jak jim to spolu slušelo.

• 16.5.2014  19:27

Film, který se mi z hlavy jen tak nevytratí... Donutil mě přečíst i knihu, ve které bohužel pro mne, nebylo o mnoho informací navíc. Sean Penn celou knihu totiž bravurně převedl na plátno. Nevím zda mám hodnotit knihu, film nebo samotného Chrise. Měl bych se zabývat filmem, ale má pro mě tak silnou emocionální stránku, že nemohu jinak a musím to celé ztotožňovat s příběhem mladého chlapce, který ze života okusil víc než mnoho z nás kdy okusí. Místy je to hodně filozofické, ale kdy není splynutí s přírodou o nějaké životní filozofii. Spoustu mých snů tu je ztvárněno a doufám, že si je také někdy splním.. Pro kritiky ohledně Chrise: Ano byl to mladý blázen, který si možná zasloužil umřít v divočině, ale celé je to o tom, že on toho blázna v sobě nechal probudit, byl sám sebou a vzdal se všech přetvářek. Vy všichni ho kritizujete právě proto, že jste to samé nedokázali... Jsem zvědavý, až tento film uvidím v pozdějším věku, jestli se mi na to celé změní náhled. Doufám, že tomu tak nebude. "Štěstí je opravdové jen tehdy, když ho máme s kým sdílet."

• 16.5.2014  19:15
    Trosečník (2000)

Tom Hanks to prostě umí. Když si vzpomenu na tenhle rok kdy se do kin dostaly filmy jako Gravitace, či Vše je ztraceno, ve kterých se toho také moc nenamluví, tak si říkám jak strašné to byly díla ve srovnání s Trosečníkem. Možná je to kvůli mé úchylce, pokud jde o přežití v přírodě, nicméně tento film můžu vidět 100x a stejně vždy prožívám vytrhávání zubu jak kdybych to viděl napoprvé.

• 16.5.2014  19:11

Český PŘEDCHŮDCE Pearl Harboru, který je oproti tomuhle jen pouhá vykrádačka námětů. Češi prostě umí točit filmy podle kuchařky, která nezklame: Vezměte časové období třeba po druhé světové válce, můžete i během ní. Přidejte trochu nezdaru s komunismem, nějaké hrdiny, kteří se snaží odolávat, ale nedaří se jim to, neurčitý závěr a celé to jemně posypte českým cynismem. A stejně se toho nepřejím.

• 16.5.2014  19:04
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Kam se hrabe Bytner to se nedá srovnat! Nejlepší dílo, které kupodivu není tolikrát zmiňováno. Při projíždění všech divadelních záznamů mě však mile překvapilo.Asi to bylo tím, že mi nikdo neřekl co se v tomhle díle nachází, vtipy nejsou ohrané jako u Severního pólu, který znají všichni, a který mi byl trochu ohrán díky maturitě.

• 11.5.2014  23:39

Tohle byl tak geniálně natočenej film, že i teenager jako já si připadal, jak kdyby se najednou ocitl v těle muže ve středním věku a snažil se užívat si všechno co on... Buď je něco špatně se mnou nebo je to prostě dokonalé. Děj ubíhal a u celého filmu jsem se bavil, kdyby neřekli na začátku, že umře, možná by to bylo zajímavější. Na druhou stranu byste tím přišli o to přemýšlení kdo ho to vlastně zabije a místo toho byste měli plnou hlavu toho jestli umře, či ne. Výtečný Kevin Spacey a Annette Bening. Dějová linie ohledně mladých mě kupodivu vůbec nebrala. Film mi udělal jasno.. jednou si taky koupím sporťáka veterána, ošahám 20ku, zhulím se a k tomu si budu poštět hity svýho mládí. Sečteno potrženo 5!

• 5.5.2014  08:29

Nejlepší parodie na star wars jakou jsem viděl (ano lepší než family guy). Nezapomenutelné momenty, u kterých se s kámošem válíme pod stolem ještě teď po několikátém shlédnutí. Pro fanoušky sw povinnost, pro ostatní nepochopitelný díl robot chicken. Píšu sem komentář za všechny tři, ale trojka je nejlepší, víc času tomu rozhodně neuškodilo.

• 19.4.2014  17:47
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Perfektní! U tohoto seriálu miluji hlavně ten anglický přízvuk všech herců. Zakázal bych dabing. Vyšperkovaný britský humor, z prostředí mě blízkému, možná v některých dílech trochu uvadá, ale není to tak znatelné. Pěkně zakončené posledním dvojdílem, o kterém málokdo ví. Nejlepší díl: " A Gay musical, abou gay, that's quite gay." :)

• 19.4.2014  17:39
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

HBO tyhle výpravné seriály prostě umí! Zvlášť když mají podklady od perfektní knižní série, která jen čeká na dopsání. První série vás upoutá díl po díle, kdy prostě nemůžete vydržet a už si pouštíte další díl, abyste věděli jak to celé dopadne a díl za dílem si naivně říkáte "Teď už se určitě bude dařit těm hodným!" V tomhle seriále je tomu naopak a právě to nás asi všechny baví. (viz. Spartakus, Řím) Jen tak dál!

• 19.4.2014  17:33
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Parádní kreslená komedie, která se před ničím nezastaví (ani před několikanásobným stažením z programu televize fox). Chápu, že tento typ humoru nemusí přijít každému vtipný, občas je to až přehnané, ale stejně je to pro mě mnohem lepší než slavná Simpsonovic rodinka. Perfektně vykresluje běžnou americkou rodinu a znát všechny americké herce, tak je tento seriál vtipnější o to víc. Česká televize by měla zvážit něco v tomto stylu na parodii našich herců, jen se bojím, že by to stejně zkonili.

• 19.4.2014  17:27
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Musím napsat komentář teď nebo mě producenti donutí jednu strhnout. První tři, čtyři série jsou bezkonkurenční. Mohu se na ně dívat znovu a znovu. Geniální Jim Parsons (samozřejmě v angličtině!!!) dělá pro roli první poslední. Ale čím více se postavy vyvíjejí v následujících sériích, tím tento seriál ztrácí své kouzlo, které měl ze začátku. Banda geeků je zkrátka už moc normální a vtipy se začínají tvořit často, až když se nějaká postava opije. Myslím, že by to měli utnout v "nejlepším".

• 19.4.2014  17:19
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Kultovní seriál, který se mi neokoukal ani po sedmém shlédnutí všech sérií. Nejlepší jsou samozřejmě první série, ale i ty pozdější jsou pořád plné vtipných scének, jen ty vztahy už nevěděli jak zamotat...

• 13.4.2014  21:59
    Honnold 3.0 (2012)

Honnold je prostě blázen. Nejdříve překvapil svět se svými sólovým výstupem v Yosemitech a teď se vrací už jako hvězda zpátky a chce zdolat tři obrovské stěny za 24 hodin. Film jsem viděl na expediční kameře a řadím ho mezi nejlepší kousky. Nejlepší moment filmu je kupodivu při lezení boulderu, kdy vám tuhne krev v žilách a ty tři stěny už jen tak "vyhopká". Alex celému filmu dodává na komičnosti. "Yes, I have a girlfriend now! " Už aby se pustil do dalšího projektu.

• 13.4.2014  21:59

Tento film se do cestovatelského festivalu expediční kamery hodil asi nejvíce. Je krásně vyobrazena Afrika a její malá skoro zapomenutá civilizace Pygmejů (až na neustálé natáčení povislých prsou Pygmejek). Cestu do nitra Konga prožíváte s Barabášovo partou až do úplného konce, kdy musí utíkat před vojáky. Je to celé trochu nasáklé myšlenkami "Musíme pomoct Africe." a "Třiďte odpad!" Filmu to však neubírá na kvalitě. Dokonce mě to nutilo nad tím i chvíli přemýšlet (a to nemám tyhle myšlenky rád).

<< předchozí 1 2 3 4