DannyVlk

Daniel Vlček

okres Teplice

1 bod

• 24.5.2014  20:31

Film o tom co všechno se dá s kriplem vyvádět a že toho ale je! I když se mi do tohohle filmu strašně nechtělo, tak mě mile překvapil (jak tomu často bývá, když nic nečekáte). Rozhodně jsem nečekal, že se zasměji a že k mým dalším snům přibyde další: Stát se chůvou prachatého dědy, který si nemůže ani utřít zadek, hulit s ním travku, závodit s ním v Maserati (až si jedno koupím, přibalím si sebou taky jednoho malého paraplegika na odhánění policie), závodit s ním na kriplkáře, lítat s ním v soukromém letadle nebo s padákem, dohazovat mu buchty.. Prostě dream job, kašlu na studia, vydávám se vstříc ošetřovatelství...

• 16.5.2014  23:30

Zatím jen 4, ALE! Dávám 4 kvůli nadměrné složitosti, myslím, že u tohoto filmu mi opravdu pomůže druhá projekce, abych pobral všechny souvislosti, věděl o koho se v danou chvíli jedná a to půjde už snadněji, když vím jak to celé dopadne. Jinak filmu nemám co vytknout. Herci vynikající, stejně tak i příběh, rozhodně se nejedná o žádnou uhádnutelnou zápletku, ani rozuzlení. Možná, že k páté hvězdě dospěji i bez druhé projekce, vlastně.. Rozhodl jsem se už teď. Mladý Russel a zpočátku velice nesympatický Guy měli v tu dobu zvážit policejní seriál, jak jim to spolu slušelo.

• 16.5.2014  19:27

Film, který se mi z hlavy jen tak nevytratí... Donutil mě přečíst i knihu, ve které bohužel pro mne, nebylo o mnoho informací navíc. Sean Penn celou knihu totiž bravurně převedl na plátno. Nevím zda mám hodnotit knihu, film nebo samotného Chrise. Měl bych se zabývat filmem, ale má pro mě tak silnou emocionální stránku, že nemohu jinak a musím to celé ztotožňovat s příběhem mladého chlapce, který ze života okusil víc než mnoho z nás kdy okusí. Místy je to hodně filozofické, ale kdy není splynutí s přírodou o nějaké životní filozofii. Spoustu mých snů tu je ztvárněno a doufám, že si je také někdy splním.. Pro kritiky ohledně Chrise: Ano byl to mladý blázen, který si možná zasloužil umřít v divočině, ale celé je to o tom, že on toho blázna v sobě nechal probudit, byl sám sebou a vzdal se všech přetvářek. Vy všichni ho kritizujete právě proto, že jste to samé nedokázali... Jsem zvědavý, až tento film uvidím v pozdějším věku, jestli se mi na to celé změní náhled. Doufám, že tomu tak nebude. "Štěstí je opravdové jen tehdy, když ho máme s kým sdílet."

• 16.5.2014  19:15
    Trosečník (2000)

Tom Hanks to prostě umí. Když si vzpomenu na tenhle rok kdy se do kin dostaly filmy jako Gravitace, či Vše je ztraceno, ve kterých se toho také moc nenamluví, tak si říkám jak strašné to byly díla ve srovnání s Trosečníkem. Možná je to kvůli mé úchylce, pokud jde o přežití v přírodě, nicméně tento film můžu vidět 100x a stejně vždy prožívám vytrhávání zubu jak kdybych to viděl napoprvé.

• 16.5.2014  19:11

Český PŘEDCHŮDCE Pearl Harboru, který je oproti tomuhle jen pouhá vykrádačka námětů. Češi prostě umí točit filmy podle kuchařky, která nezklame: Vezměte časové období třeba po druhé světové válce, můžete i během ní. Přidejte trochu nezdaru s komunismem, nějaké hrdiny, kteří se snaží odolávat, ale nedaří se jim to, neurčitý závěr a celé to jemně posypte českým cynismem. A stejně se toho nepřejím.

• 16.5.2014  19:04
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Kam se hrabe Bytner to se nedá srovnat! Nejlepší dílo, které kupodivu není tolikrát zmiňováno. Při projíždění všech divadelních záznamů mě však mile překvapilo.Asi to bylo tím, že mi nikdo neřekl co se v tomhle díle nachází, vtipy nejsou ohrané jako u Severního pólu, který znají všichni, a který mi byl trochu ohrán díky maturitě.

• 11.5.2014  23:39

Tohle byl tak geniálně natočenej film, že i teenager jako já si připadal, jak kdyby se najednou ocitl v těle muže ve středním věku a snažil se užívat si všechno co on... Buď je něco špatně se mnou nebo je to prostě dokonalé. Děj ubíhal a u celého filmu jsem se bavil, kdyby neřekli na začátku, že umře, možná by to bylo zajímavější. Na druhou stranu byste tím přišli o to přemýšlení kdo ho to vlastně zabije a místo toho byste měli plnou hlavu toho jestli umře, či ne. Výtečný Kevin Spacey a Annette Bening. Dějová linie ohledně mladých mě kupodivu vůbec nebrala. Film mi udělal jasno.. jednou si taky koupím sporťáka veterána, ošahám 20ku, zhulím se a k tomu si budu poštět hity svýho mládí. Sečteno potrženo 5!

• 10.5.2014  23:49

Je tam všechno, možná až moc všeho, ale "everything is awesome!" Místy to sice bylo až moc zběsilé Toy lego story, ale kdy vaše budování nebylo.. Musím zase někdy vytahat všechny kostičky a něco postavit! Chápu horší hodnocení, ale ve mě to probudilo dítě posedlé legem. Myslím, že je tu i potenciál na další díly, jen do toho!

• 7.5.2014  14:32

Bohdan Sláma nezklamal, bylo to strašné! Tyhle filmy mi opravdu nic neříkají.

• 5.5.2014  08:29

Nejlepší parodie na star wars jakou jsem viděl (ano lepší než family guy). Nezapomenutelné momenty, u kterých se s kámošem válíme pod stolem ještě teď po několikátém shlédnutí. Pro fanoušky sw povinnost, pro ostatní nepochopitelný díl robot chicken. Píšu sem komentář za všechny tři, ale trojka je nejlepší, víc času tomu rozhodně neuškodilo.

• 27.4.2014  00:23

Nemastné neslané nudné dílo plné politického tlachání, které střídají záběry z Pákistánu, teda Afgánistánu a pěkné kočičky obskakující Hankse, který v tomto filmu nijak nezáří. Na můj vkus přecpané americkým nacionalismem a jejich penězi přecpanou politikou. Ještě jednou NUDA , nechápu tolik kladných hodnocení...

• 19.4.2014  17:47
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Perfektní! U tohoto seriálu miluji hlavně ten anglický přízvuk všech herců. Zakázal bych dabing. Vyšperkovaný britský humor, z prostředí mě blízkému, možná v některých dílech trochu uvadá, ale není to tak znatelné. Pěkně zakončené posledním dvojdílem, o kterém málokdo ví. Nejlepší díl: " A Gay musical, abou gay, that's quite gay." :)

• 19.4.2014  17:42
    Black Books (TV seriál) (2000)

Jsem pořád v rozpacích jestli 4 nebo 5. Seriál už jsem viděl několikrát, ale pořád tam jsou díly, které jsou prostě mnohokrát horší než ostatní. Nicméně se jedná o originální anglickou komedii, která rozhodně ví jak pobavit. "Jam, Jam Jam!" :)

• 19.4.2014  17:39
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

HBO tyhle výpravné seriály prostě umí! Zvlášť když mají podklady od perfektní knižní série, která jen čeká na dopsání. První série vás upoutá díl po díle, kdy prostě nemůžete vydržet a už si pouštíte další díl, abyste věděli jak to celé dopadne a díl za dílem si naivně říkáte "Teď už se určitě bude dařit těm hodným!" V tomhle seriále je tomu naopak a právě to nás asi všechny baví. (viz. Spartakus, Řím) Jen tak dál!

• 19.4.2014  17:33
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Parádní kreslená komedie, která se před ničím nezastaví (ani před několikanásobným stažením z programu televize fox). Chápu, že tento typ humoru nemusí přijít každému vtipný, občas je to až přehnané, ale stejně je to pro mě mnohem lepší než slavná Simpsonovic rodinka. Perfektně vykresluje běžnou americkou rodinu a znát všechny americké herce, tak je tento seriál vtipnější o to víc. Česká televize by měla zvážit něco v tomto stylu na parodii našich herců, jen se bojím, že by to stejně zkonili.

• 19.4.2014  17:27
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Musím napsat komentář teď nebo mě producenti donutí jednu strhnout. První tři, čtyři série jsou bezkonkurenční. Mohu se na ně dívat znovu a znovu. Geniální Jim Parsons (samozřejmě v angličtině!!!) dělá pro roli první poslední. Ale čím více se postavy vyvíjejí v následujících sériích, tím tento seriál ztrácí své kouzlo, které měl ze začátku. Banda geeků je zkrátka už moc normální a vtipy se začínají tvořit často, až když se nějaká postava opije. Myslím, že by to měli utnout v "nejlepším".

• 19.4.2014  17:19
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Kultovní seriál, který se mi neokoukal ani po sedmém shlédnutí všech sérií. Nejlepší jsou samozřejmě první série, ale i ty pozdější jsou pořád plné vtipných scének, jen ty vztahy už nevěděli jak zamotat...

• 19.4.2014  17:16
    Father Ted (TV seriál) (1995)

Možná se po druhém shlédnutí vytáhne na 5 hvězdiček, zatím však zůstanu na 4, protože tam byly hluchá místa a scény s otcem Jackem a paní Doylovou jsem moc nemusel. Nicméně Ted a Dougal jsou správná dvojka, která mě nemálo-krát rozesmála, ikdyž na Mosse a Roye nemají. (Pravděpodobně proto že IT je mi blíže než církev).

• 19.4.2014  17:11

Anglická vtípky na církev mám docela rád (viz. Father Ted), ale Monty Pythoni mě v tomhle filmu nějak neoslovili. Oproti Životu Briana je to jen slabý odvárek a tř hvězdičky dávám za scénu v hradě plném žen, pokládání otázek a kokosy. Co se mi vůbec nelíbilo byl podivně "uzavřený" konec.

• 13.4.2014  22:01

Po dlouhé době jsem narazil na komedii a ještě k tomu na českou komedii, která mě pobavila a nenudila. Našly se tady sice trapnější momenty, ale celkově se mi nápad na film i zápletky líbily (možná proto že na třeťák na gymplu vzpomínám nejradši). Jediné, co se mi nelíbilo byl konec, jak je u mě zvykem... Když se nad ním zamyslíte, tak on sice dostal holku svých snů (neočekávaně) , ale nepamatoval si s ní ty nejlepší životní momenty a začínal až ve 40.. Nicméně za 4 i přes nesouvislosti s "cestováním v čase" :)

• 13.4.2014  21:59
    Honnold 3.0 (2012)

Honnold je prostě blázen. Nejdříve překvapil svět se svými sólovým výstupem v Yosemitech a teď se vrací už jako hvězda zpátky a chce zdolat tři obrovské stěny za 24 hodin. Film jsem viděl na expediční kameře a řadím ho mezi nejlepší kousky. Nejlepší moment filmu je kupodivu při lezení boulderu, kdy vám tuhne krev v žilách a ty tři stěny už jen tak "vyhopká". Alex celému filmu dodává na komičnosti. "Yes, I have a girlfriend now! " Už aby se pustil do dalšího projektu.

• 13.4.2014  21:59

Tento film se do cestovatelského festivalu expediční kamery hodil asi nejvíce. Je krásně vyobrazena Afrika a její malá skoro zapomenutá civilizace Pygmejů (až na neustálé natáčení povislých prsou Pygmejek). Cestu do nitra Konga prožíváte s Barabášovo partou až do úplného konce, kdy musí utíkat před vojáky. Je to celé trochu nasáklé myšlenkami "Musíme pomoct Africe." a "Třiďte odpad!" Filmu to však neubírá na kvalitě. Dokonce mě to nutilo nad tím i chvíli přemýšlet (a to nemám tyhle myšlenky rád).

• 13.4.2014  21:58

Opravdu nechápu tento krátkometrážní filmík. Párek bláznů na se na jednokolce vydá do jeskyně. Proboha proč? Kdyby aspoň ty záběry jeskyní stály za to, nebo nám předvedli nějaké výjimečné kousky. Nic. Pár záběrů ve tmě, jak projíždí (no spíše se někde soukají) jeskyní, bylo vše, co nám ukázali. Za skok do vody na konci filmu a díky skvělé atmosféře festivalu dávám nakonec dvě hvězdy, ale těsně.

• 13.4.2014  21:58

Nevím jestli to má cenu dál rozepisovat, jak už zmínili ostatní. Reklama na adidas. Sjíždění kopců v kajaku? Pardon, ale se svými boby jsem sjel horší kopce, bez značkového vybavení a nikomu jsem to necpal. Boulder byla pěkná výzva, bohužel nezdolaná a Hvězdičky dávám jen za skok na lyžích zakončený seskokem s padákem a konečné koupání v horském plesu.

• 13.4.2014  21:57
    Autana (2012)

Je zde vidět jiný pohled na výstup a tím si mě film zpočátku získal. Brodění džunglí, výstup plný bláta a vzpomínky na snový drogový výlet u pana Šamana vás nenechají dlouho čekat na překrásné výhledy ze stolové hory, nad kterým se tají dech. Pobavila mě scéna s přiděláváním skob a následným poraněním lezce. Asi má opravdu nějakou duši a jsem rád, že lezci už po této zkušenosti nic dále nezatloukali, i když by jim to velice usnadnilo výstup.

• 13.4.2014  21:57

Kaňoning je u nás neznámým sportem, asi proto, že tu žádné kaňony nemáme. Tahle parta se nicméně vydává kamsi do Kanady, kde jsou nějaké zcela neprozkoumané. Z pohledu laika mě zarazilo, že si s sebou vzali jen jedno dlouhé lano, když celý film mluví o tom, jak se jim nesmí nikde zaseknout, jinak bude problém a ejhle, ono se zaseklo a byl problém! Naštěstí ze všeho vyvázli a v posledních minutách nás odměnili za přečkání místy nudných slanění přes vodopády krásným seskokem do čiré vody a natočením posledního kousku kaňonu.

• 13.4.2014  21:56

Alastair Humphreys je velký cestovatel, který si nedokáže dát na chvíli pauzu. Sotva se zchladí na Grónském ledovci, tak už se spěchá ohřát na poušť a to ve stylu dávného anglického cestovatele jen se svým vozejčkem. Vozítko si sestavili sami a to byl první problém. Opravdu nejsou žádní inženýři a hned po přijezdu musí s místními mechaniky vozítko trochu "vytunit" a pak už to šlape přes celou poušť. Pěkné záběry slabých chvilek, Alastair jednou dokonce brečí! A krásně vykreslena nekonečná poušť.

• 13.4.2014  21:55

Přišlo mi, že měli pohodovější cestu oproti Africe. Možná proto, že se od dvou posledních cest lecčemu přiučili. Strašné stavy vozovek nahradily pětikilometrové rozdíly nadmořských výšek. Místo obyvatel Jižní Ameriky poznáváme spíše celou bandu cestovatelů a motorová vozítka. Ale kvůli tomu jsme přece do kina šli! Na trabanty. Ne na žádný obyčejný dokument o Jižní Americe. Pravda, že by filmu neuškodila hodinka navíc, která by nás seznámila s místní kulturou a vůbec vším, s čím se tam setkali, ale to už také rovnou mohli natočit seriál věnující se každé zemi. Film je nadupaný spoustou hlášek, u kterých se smálo celé kino Světozor. Cítil jsem se v malém sále jako doma a celému filmu to hodně přidalo! Nebudu psát, jaká scéna se mi líbila nejvíc, napíšu jen, že kromě rapování a společného koupání se mi líbily všechny. Za pět a už koukejte vyrazit někam ještě dál!

• 13.4.2014  21:55

Okomentuji jen tento třetí díl a myslím, že to sedí víceméně na všechny. Nahnali do 3 filmů spoustu známých herců a výsledkem není nijak oslňující trilogie. Mě ty filmy prostě nebavily. Kam se hrabou na seriál Podfukáři (Hustle) co se týče provedení podfuků a hlavně jsou zbytečně moc komplikované. Měla to být oddychovka, ale pochopit celý děj a vědět za jakým účelem se všechno děje, se mi prostě nepovedlo. Na to abych hltal všechny scény byl film málo zajímavý a kdyby v něm nehráli machři na slovo vzatí, tak tento film upadne úplně v zapomnění. Jednička a trojka za 3 hvězdičky. Druhý dl byl ještě o jednu slabší. " Jednou vidět a stačí."

• 13.4.2014  21:54
    Pot a krev (2013)

Film mě zpočátku moc nelákal. První scéna o posilování mě už pomalu zvedala ze židle, ale s každou další scénou se vše rychle měnilo a dílo tak nabíralo na obrátkách. Zpočátku komediálně ztvárněné nezdary vystřídaly už kriminálem zavánějícími zločiny. Bohužel pro ně, s každou další minutou měli větší a větší smůlu, a když už přestáváte věřit že je to PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ, tak vás na to ve filmu ještě upozorní. Překvapil mě konec, ale za to co všechno provedli byl tento trest odpovídající. Moje antipatie k upoceným svaloušům vyhrála a vybraní herci jakoby místy hráli sami sebe. Hodnotím toto (na Baye málo výbušné) dílo za 4.