Fyrst (2014)

Nevím proč, ale české ztvárnění výprav mladých sportovců mě neuchvátilo. Vlastně vím, monology všech zúčastněných nemají hlavu ani patu, snaží se sice být vtipní, ale nějak se jim to nedaří. Hudba byla velice nevyvážená - v jedné chvílí úplné ticho a v druhé rámusící songy, které nebyly dle mého názoru vhodně zvoleny... Musím uznat, že na lajně jim to jde bezvadně, i ty záběry měli povedené, ale pro další výpravu doporučuji nějakého zkušenějšího režiséra nebo někoho, kdo jím upraví jejich hlody do kamery, přece jen jsou to největí machři na lajně, nemůže se od nich očekávat žádný hluboký komentář k tmu co zrovna dělají...

Into the Light (2014)

Ač mám Sharmu strašně rád, tak mě tento film zklamal. Jeskyně je sice úžasná, ale celková časová tíseň se nezobrazuje jen na tvoření cesty, ale také na kvalitě snímku. Nicméně bylo hezké vidět, že se všem sportovcům nemusí hned dařit a uznávám že po takovémhle pádu bych asi také blábolil o osudu.. Jen jsem nakonec nepochopil jak to teda vylezli společně..

And Then We Swam (2014)

Osvěžující a vtipné ztvárnění nekonečné plavby po moři. Oproti většině filmů, které jsou jen o tom jak moc je někdo úžasný a co všechno dokázal, si konečně jeden na nic nehraje. Britové se neustále shazují a dokonce ani zdravotní postižení nebylo nijak tupě omláceno o hlavu, aby nás hluboce dojalo.

Vzpoura údolí (2014)

Zábavně shrnutá celá historie lezení v Yosemitech se spoustou dechberoucích záběrů ať už původních, doplněných o fotky, nebo současných. Ukazuje, že rivalita posunuje meze opravdu kdekoliv.

Vejška (2014)

Ani gympl nestál za moc, ale snažil se ukázat jak to všude opravdu je, ale vejška je jen další z českých tupých pokračovaček, kterým chybí snad úplně všechno do dobrého filmu... Hraní otřesné, příběh nulový a ani ty grafity žádná sláva .. A ten konec .. škoda slov

Mládeži nepřístupno (2013)

Spousta slavných herců, občas se jím ty povídky i vydaří, ale celé je to zabalené do nevzhledného chumlu, který nemá hlavu ani patu.

Signál (2012)

Fyzika sice pokulhává, nicméně jsem tam její náznak opravdu nečekal a ani jakousi přitroublou hru na podfukáře. Nevadí mi prosazování Nightworků ani dicka, jen těch reklam na seznam mohlo být méně.. Podtrženo sečteno za 2 - Češi sice točí větší voloviny než je tohle, ale přitroublý happy end se opravdu nehodil..

Bony a klid 2 (2014)

Zbytečná slátanina snažící se vysosat poslední zbytky slávy jedničky. "Skrytá, neskrytá" reklama na kolču a jiné sponzory vás jen utvrdí v tom, jaká je to sr*čka. Nehledě na pokus o proložení moderními tématy, jako jsou Anonymouse, který byl nic než jen trapný... Tento film slouží dle mého názoru jen ke shledání jak se nějací herci změnili, či ne.. zvlášť, když je film prokládán záběry z jedničky, stejně tak i hudbou... Hvězda za to, že poskládali starou partu celou dohromady, i s cikánem...

Big Lebowski (1998)

Já vlastně ani nevím o čem to bylo, spoustu nadávání, pochcanej koberec a pornohvězda, to celé zamotané do nějakého děje kolem bowlingu a peněz. Pravda bylo tam pár dobrých gegů, ale jinak mi to přišlo jak kdyby se to snažili namontovat na kiss kiss bang bang a nějak jim to nešlo.. Možná že při druhé projekci (musím v angličtině) už objevím kouzlo tohoto filmu, po první bohužel nic.