Nesvatbovi (2005)

Začátek je super, bohužel jsem vždycky viděl jen ten začátek a když jsem se rozhodl film celý dokoukat, tak mě dost zklamal. Srdceryvný proslov o lásce, když tu buchtu viděl 3 dny a pak na ní 7 měsíců nemohl zapomenout? To snad ne ..

Než si pro nás přijde (2007)

Jak jsem se shlédnul v Americké kráse, coby muž při krizi středního věku, tak tohle téma u mě nevyvolalo vůbec nic. Pravda brečel jsem, ale to asi bude tím, že jsem si akorát krájel cibuli na oběd. S cibulí je vše sice lepší, nicméně tomuhle filmu nepomohla... Dědkům asi nejde nic vytknout po herecké stránce, ale celý film mi nějak nesedl. Asi budu svůj odchod prožívat jinak a rád bych si život užil v průběhu a né až na smrtelné posteli.

Nedotknutelní (2011)

Film o tom co všechno se dá s kriplem vyvádět a že toho ale je! I když se mi do tohohle filmu strašně nechtělo, tak mě mile překvapil (jak tomu často bývá, když nic nečekáte). Rozhodně jsem nečekal, že se zasměji a že k mým dalším snům přibyde další: Stát se chůvou prachatého dědy, který si nemůže ani utřít zadek, hulit s ním travku, závodit s ním v Maserati (až si jedno koupím, přibalím si sebou taky jednoho malého paraplegika na odhánění policie), závodit s ním na kriplkáře, lítat s ním v soukromém letadle nebo s padákem, dohazovat mu buchty.. Prostě dream job, kašlu na studia, vydávám se vstříc ošetřovatelství...

L. A. - Přísně tajné (1997)

Zatím jen 4, ALE! Dávám 4 kvůli nadměrné složitosti, myslím, že u tohoto filmu mi opravdu pomůže druhá projekce, abych pobral všechny souvislosti, věděl o koho se v danou chvíli jedná a to půjde už snadněji, když vím jak to celé dopadne. Jinak filmu nemám co vytknout. Herci vynikající, stejně tak i příběh, rozhodně se nejedná o žádnou uhádnutelnou zápletku, ani rozuzlení. Možná, že k páté hvězdě dospěji i bez druhé projekce, vlastně.. Rozhodl jsem se už teď. Mladý Russel a zpočátku velice nesympatický Guy měli v tu dobu zvážit policejní seriál, jak jim to spolu slušelo.

Útěk do divočiny (2007)

Film, který se mi z hlavy jen tak nevytratí... Donutil mě přečíst i knihu, ve které bohužel pro mne, nebylo o mnoho informací navíc. Sean Penn celou knihu totiž bravurně převedl na plátno. Nevím zda mám hodnotit knihu, film nebo samotného Chrise. Měl bych se zabývat filmem, ale má pro mě tak silnou emocionální stránku, že nemohu jinak a musím to celé ztotožňovat s příběhem mladého chlapce, který ze života okusil víc než mnoho z nás kdy okusí. Místy je to hodně filozofické, ale kdy není splynutí s přírodou o nějaké životní filozofii. Spoustu mých snů tu je ztvárněno a doufám, že si je také někdy splním.. Pro kritiky ohledně Chrise: Ano byl to mladý blázen, který si možná zasloužil umřít v divočině, ale celé je to o tom, že on toho blázna v sobě nechal probudit, byl sám sebou a vzdal se všech přetvářek. Vy všichni ho kritizujete právě proto, že jste to samé nedokázali... Jsem zvědavý, až tento film uvidím v pozdějším věku, jestli se mi na to celé změní náhled. Doufám, že tomu tak nebude. "Štěstí je opravdové jen tehdy, když ho máme s kým sdílet."

Trosečník (2000)

Tom Hanks to prostě umí. Když si vzpomenu na tenhle rok kdy se do kin dostaly filmy jako Gravitace, či Vše je ztraceno, ve kterých se toho také moc nenamluví, tak si říkám jak strašné to byly díla ve srovnání s Trosečníkem. Možná je to kvůli mé úchylce, pokud jde o přežití v přírodě, nicméně tento film můžu vidět 100x a stejně vždy prožívám vytrhávání zubu jak kdybych to viděl napoprvé.

Tmavomodrý svět (2001)

Český PŘEDCHŮDCE Pearl Harboru, který je oproti tomuhle jen pouhá vykrádačka námětů. Češi prostě umí točit filmy podle kuchařky, která nezklame: Vezměte časové období třeba po druhé světové válce, můžete i během ní. Přidejte trochu nezdaru s komunismem, nějaké hrdiny, kteří se snaží odolávat, ale nedaří se jim to, neurčitý závěr a celé to jemně posypte českým cynismem. A stejně se toho nepřejím.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Kam se hrabe Bytner to se nedá srovnat! Nejlepší dílo, které kupodivu není tolikrát zmiňováno. Při projíždění všech divadelních záznamů mě však mile překvapilo.Asi to bylo tím, že mi nikdo neřekl co se v tomhle díle nachází, vtipy nejsou ohrané jako u Severního pólu, který znají všichni, a který mi byl trochu ohrán díky maturitě.

Americká krása (1999)

Tohle byl tak geniálně natočenej film, že i teenager jako já si připadal, jak kdyby se najednou ocitl v těle muže ve středním věku a snažil se užívat si všechno co on... Buď je něco špatně se mnou nebo je to prostě dokonalé. Děj ubíhal a u celého filmu jsem se bavil, kdyby neřekli na začátku, že umře, možná by to bylo zajímavější. Na druhou stranu byste tím přišli o to přemýšlení kdo ho to vlastně zabije a místo toho byste měli plnou hlavu toho jestli umře, či ne. Výtečný Kevin Spacey a Annette Bening. Dějová linie ohledně mladých mě kupodivu vůbec nebrala. Film mi udělal jasno.. jednou si taky koupím sporťáka veterána, ošahám 20ku, zhulím se a k tomu si budu poštět hity svýho mládí. Sečteno potrženo 5!

LEGO® příběh (2014)

Je tam všechno, možná až moc všeho, ale "everything is awesome!" Místy to sice bylo až moc zběsilé Toy lego story, ale kdy vaše budování nebylo.. Musím zase někdy vytahat všechny kostičky a něco postavit! Chápu horší hodnocení, ale ve mě to probudilo dítě posedlé legem. Myslím, že je tu i potenciál na další díly, jen do toho!