Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Nemastné neslané nudné dílo plné politického tlachání, které střídají záběry z Pákistánu, teda Afgánistánu a pěkné kočičky obskakující Hankse, který v tomto filmu nijak nezáří. Na můj vkus přecpané americkým nacionalismem a jejich penězi přecpanou politikou. Ještě jednou NUDA , nechápu tolik kladných hodnocení...

Ajťáci (2006) (seriál)

Perfektní! U tohoto seriálu miluji hlavně ten anglický přízvuk všech herců. Zakázal bych dabing. Vyšperkovaný britský humor, z prostředí mě blízkému, možná v některých dílech trochu uvadá, ale není to tak znatelné. Pěkně zakončené posledním dvojdílem, o kterém málokdo ví. Nejlepší díl: " A Gay musical, abou gay, that's quite gay." :)

plakát

Black Books (2000) (seriál)

Jsem pořád v rozpacích jestli 4 nebo 5. Seriál už jsem viděl několikrát, ale pořád tam jsou díly, které jsou prostě mnohokrát horší než ostatní. Nicméně se jedná o originální anglickou komedii, která rozhodně ví jak pobavit. "Jam, Jam Jam!" :)

plakát

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO tyhle výpravné seriály prostě umí! Zvlášť když mají podklady od perfektní knižní série, která jen čeká na dopsání. První série vás upoutá díl po díle, kdy prostě nemůžete vydržet a už si pouštíte další díl, abyste věděli jak to celé dopadne a díl za dílem si naivně říkáte "Teď už se určitě bude dařit těm hodným!" V tomhle seriále je tomu naopak a právě to nás asi všechny baví. (viz. Spartakus, Řím) Jen tak dál!

Griffinovi (1999) (seriál)

Parádní kreslená komedie, která se před ničím nezastaví (ani před několikanásobným stažením z programu televize fox). Chápu, že tento typ humoru nemusí přijít každému vtipný, občas je to až přehnané, ale stejně je to pro mě mnohem lepší než slavná Simpsonovic rodinka. Perfektně vykresluje běžnou americkou rodinu a znát všechny americké herce, tak je tento seriál vtipnější o to víc. Česká televize by měla zvážit něco v tomto stylu na parodii našich herců, jen se bojím, že by to stejně zkonili.

plakát

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Musím napsat komentář teď nebo mě producenti donutí jednu strhnout. První tři, čtyři série jsou bezkonkurenční. Mohu se na ně dívat znovu a znovu. Geniální Jim Parsons (samozřejmě v angličtině!!!) dělá pro roli první poslední. Ale čím více se postavy vyvíjejí v následujících sériích, tím tento seriál ztrácí své kouzlo, které měl ze začátku. Banda geeků je zkrátka už moc normální a vtipy se začínají tvořit často, až když se nějaká postava opije. Myslím, že by to měli utnout v "nejlepším".

Přátelé (1994) (seriál)

Kultovní seriál, který se mi neokoukal ani po sedmém shlédnutí všech sérií. Nejlepší jsou samozřejmě první série, ale i ty pozdější jsou pořád plné vtipných scének, jen ty vztahy už nevěděli jak zamotat...

plakát

Father Ted (1995) (seriál)

Možná se po druhém shlédnutí vytáhne na 5 hvězdiček, zatím však zůstanu na 4, protože tam byly hluchá místa a scény s otcem Jackem a paní Doylovou jsem moc nemusel. Nicméně Ted a Dougal jsou správná dvojka, která mě nemálo-krát rozesmála, ikdyž na Mosse a Roye nemají. (Pravděpodobně proto že IT je mi blíže než církev).

plakát

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Anglická vtípky na církev mám docela rád (viz. Father Ted), ale Monty Pythoni mě v tomhle filmu nějak neoslovili. Oproti Životu Briana je to jen slabý odvárek a tř hvězdičky dávám za scénu v hradě plném žen, pokládání otázek a kokosy. Co se mi vůbec nelíbilo byl podivně "uzavřený" konec.

Probudím se včera (2012)

Po dlouhé době jsem narazil na komedii a ještě k tomu na českou komedii, která mě pobavila a nenudila. Našly se tady sice trapnější momenty, ale celkově se mi nápad na film i zápletky líbily (možná proto že na třeťák na gymplu vzpomínám nejradši). Jediné, co se mi nelíbilo byl konec, jak je u mě zvykem... Když se nad ním zamyslíte, tak on sice dostal holku svých snů (neočekávaně) , ale nepamatoval si s ní ty nejlepší životní momenty a začínal až ve 40.. Nicméně za 4 i přes nesouvislosti s "cestováním v čase" :)

Ovládací panel
1 bod