Ralna

okres Brno

<< předchozí 1 2 3
    • 10.10.2020  16:43
    55 schodů (2017)

Neobvyklé herecké spojení, Helena a Hilary. Obě jsem dlouho neviděla, do toho je ústředním tématem soudní spor, hm hm hm. Ale pozor, výsledkem je film, který je perfektně vyvážený (ústav/soudní proces/vše ostatní) a co je hlavní - je plný optimismu a přátelství a udělá dobře u srdíčka. Helena B. C. exceluje.

• 7.10.2020  22:02
    Terapeutka (TV seriál) (2017)

Je zřejmé, proč nenatočili druhou sérii. Z toho, co tam Jean (Naomi Watts) rozjela, se prostě nedalo rozumně vybruslit. :) Seriál má hodně pomalý rozjezd, ale postupně se na to nabalují další a další vrstvy, k tomu je najednou nejeden divák/čka při sledování nadržený a některý scény si přehraje opakovaně. A na závěr - to už jen sedí se zaťatými zuby a čeká, do jak hlubokých pekel to chování Jean zavede. Moc hezký, Naomi si tímhle u mě hódně šplhla jako herečka (a taky jako sexy žena, co si budeme povídat!). A že to nemá pokračování, vem to čert, není to potřeba. S čím nejsem spokojená je úvodní znělka (použitá hudba) a originální název seriálu. "Gypsy". Proč? Česká "Terapeutka" k tomu sedí jak hrnec na prdel. Žádná Gypsy, no a ten úvodní cajdák, s tím přišel kdo? Ten diváka leda tak přinutit zhasnout obrazovku a jít do hajan.

• 17.9.2020  12:53
    Párty Hárd (2019)

Za odvahu a všechny wtf situace. Soudobý hardcore Prcičky. Upřímně bych nerada, aby na toto jednou moje pubertální děcko koukalo. Je to sprostý, nechutný. Stejně jako 4* bych tomu mohla dát odpad, záleží na náladě.

• 29.8.2020  18:58

Podle hodnocení v červených jsem do filmu vkládala naděje. Ale naservíroval mi převážně trapné scény s otravným hudebním doprovodem. Pár hlasitých zasmání nezmění nic na faktu, že Ženy v běhu jsou opakem oslavy žen, naší životní cesty a úspěchů. Tetsuo to ve svém komentáři krásně shrnul.

• 21.3.2020  23:30

Hodnotím napětí, atmosféru a zpracování. Ne chování labilního operátora, který sólo špatně průběžně vyhodnocoval situaci a rozhodl se celou akci odřídit sám (což v reálu neexistuje!). 112tka není žádná schovka pro psychicky rozsypaný výjezďáky, který čeká soud za pochybení. Váš osobní život na lince neexistuje. Pracujete v týmu. A rozhodně sdílíte všechny informace s ostatními a nebudete si pro sebe syslit fakt, že vrahem je vlastně někdo jiný. Wtf. Jo a majáky se při příjezdu ke skokanovi vypínají.

• 10.2.2020  19:48

Zábava: 100%. Barevná holčičí komiksová pohádka plná násilí a pulzující hudby během mnoha akčních scén.

• 26.12.2019  20:26

Napoprvé *, napodruhé ***. Stačí se na to jen koukat ve správnou chvíli a rozpoložení (rozuměj o vánocích, kdy jste pod vlivem vaječňáku bez vajec a Salka schopni vstřebat prakticky cokoliv).

• 23.12.2019  21:37

Hezký příběh s příjemnou stopáží, pěknými záběry finské zimy a léta, poklidné, uvěřitelné. A v tom úplně posledním okamžiku přehodí vyhýbku a celé to podělají. Tohle divák nečekal.

• 6.2.2019  16:29

Odvyprávěný příběh, ze kterého si nic neodnesete, chybělo nějaké napětí, mé divácké já nebylo uspokojeno. Penélope Cruz jsem po probrečených nocích a bez zkrášlujícího make-upu nepoznala, na nic zajímavějšího z tohoto filmu si už nevzpomenu.

• 27.1.2019  21:41
    Večírek (2017)

Divadlo na televizní obrazovce a tentokrát se to povedlo.

• 1.11.2018  10:57
    Halloween (2018)

Film bez atmosféry, vrah chladnokrevně zabíjí, divák to chladnokrevně sleduje a ani to s ním nehne. Stejně tak jako neprojevuje emoce Michael Myers, nevyvolal ve mně film žádné emoce, kromě pár zasmání se. K tomu ještě trapný závěrečný okamžik. Oceňuji jen tu krátkou stopáž.

• 22.12.2017  15:32

Vizuálně hezký, ale byla to nuda trvající přes dvě hodiny, ten příběh prostě neodcejpal. Rozumím, že do toho nechtěli rvát víc akce, pak to ale měli postavit buď na ohromujících mimozemských tvorech, přidat na chemii mezi Carou a Danem, která jaksi nebyla přítomná, anebo to okořenit trochou humoru.

• 29.11.2017  22:54
    Temná věž (2017)

Vždyť to bylo pro děcka! Závěrečný feeling jako při sledování Nekonečného příběhu. Akční a napínavý to bylo, na podzimní koukání pod dekou dobrý.

• 27.11.2017  16:20
    Paddington (2014)

Imigrantská tematika pro děti, medvídě do každé rodiny.

• 27.11.2017  15:22

Nuda k ukousání, zábava/komedie/romantika 0/0/0. Michał Żebrowski působil jako statický panák, k tomu slabá dějová linie. Česká verze se alepoň, narozdíl od té slovenské, dala poslouchat. Se zamutovaným zvukem to ale vypadá moc hezky, tak barevně a k tomu i pěkná kamera.

• 29.7.2017  18:31
    Transformers (2007)

To byla ale pi******! Těch pár vtipů to nezachránilo.

• 23.7.2017  22:13

Z napětí jsem si okousala obě ruce (o to víc mě to vtáhlo do děje) a závěrečný stream vzpomínek granny Alice mě skoro přivedl k slzám. RE se stal za ta léta jediným filmem tohoto typu, který bych si dobrovolně pustila a dokonce jsem se na The Final Chapter těšila. Díky za bezva sérii filmů a smysluplný konec.

• 23.7.2017  19:29
    Wonder Woman (2017)

Prvotní zklamání z tak mála scén ze světa Amazonek následované výbuchy smíchu, které zcela jistě nebyly záměrem režiséra, vystřídalo nadšení z pár dobrých zcén, kdy se Diana přestala tvářit s prominutím jako blbka. Překvapivě jsem odcházela z kina pobavená a s dobrým pocitem, takže to záměr splnilo.

• 23.7.2017  19:23

Zábavná španělská komedie o vztazích pro chvíle, kdy chcete vidět něco nenáročného.

• 20.2.2016  19:32
    Popelka (2015)

Nádherná hudba i výprava, ale mě to prostě nebavilo. Nemluvě o tom, jak mě iritovalo tmavé husté obočí nesympatické a zubící se Lily James. Díky bohu za ten malý prostor pro Cate Blanchett a Bonhamku, která zastoupila také roli vypravěčky.

• 19.7.2011  16:13

Nic tak absurdního jsem ještě neviděla. Kome/parodie dotažená do extrému! Smích jsem prokládala zděšeným a znechuceným výrazem a potom zas pokračovala v utírání slz od chechtání se. Plný počet! :D

• 5.7.2011  12:31
    Daphne (TV film) (2007)

Příliš mě neoslovil ani nedojal, ale některá moudra z úst Daphne byla tak pravdivá.

• 4.7.2011  16:11

Hvězdičku za Gwyneth a její velkolepý koncert. Zbytek byl nezáživným zklamáním.

• 30.3.2011  23:33

Začínám chápat, jak z mladičké Heleny B. C. vyrostla právě taková žena, jakou dnes je. Takové role vás prostě nenechají bez poskvrnky.

• 23.3.2011  21:10

Doba pokročila a kultovní TRON (**) se dočkal svého nástupce, který s moderními technologiemi dosáhl perfektního zpracování. Byla to slast pro oči i uši (Daft Punk válí). Na filmu jsem nenašla nic negativního, naopak jen přihazuju plusové bodíky za hudbu, postavu Quorry (Housova 13tka, někdo ji možná zná jako Olivii Wilde...), bitku na diskotéce a možná předvídatelný, ale přesto fajnový konec. Shrnula bych to asi takhle: sci-fi orgasmus. Jak málo stačí. ;) (Bohužel neviděno v 3D.)

• 26.2.2011  17:34

Rabbit Hole je víc, než průměrné drama. Rozhodně je zajímavě zpracované. Kdyby do role Beccy vybrali jinou herečku, určitě by bylo srdceryvnější, ale mně to takto vyhovovalo. Mám ráda projev Nicole Kidman a ty emoce za její kamennou tváří cítím a provázely mě celým filmem. Decentní hudební doprovod měl také hodně co do sebe.

• 24.1.2011  00:37

Jednu * za herecké obsazení a druhou za (nejen) postelové scény. Film měl potenciál a Nicholson i Lange byli výborní, ale hned několikrát to šlo celé dějově ke dnu a konec to zabil úplně.

• 18.1.2011  21:28

Proč to ještě sleduju? Mám za sebou osm dílů a můj zájem upadá. Čekám už jen na rozuzlení, abych mohla jít po poslední epizodě s klidem spát. Neočekávala jsem moc, jen něco jiného. Více sci-fi, méně kulek. Faktem ale je, že v každém dílu bylo několik dobrých scén, které opět strhly moji pozornost.

• 6.1.2011  19:55

Sólo pro geniální Jessicu! Zato Johnathon Schaech je ten nejmizernější herec, jakého jsem kdy viděla. Film chvílemi těžká Steelová, na skok zavítal pan Hitchcock, do toho pár neopakovatelných záběrů (Jessica Lange plačící v kuchyni na zemi a vzdalující se kamera za lítací dveře...). Když to všechno sečteme, máme tu průměrný film, který ale stojí za vidění.

• 30.12.2010  04:47

Tohle se mnou opravdu nehnulo. Naopak, měla jsem co dělat, abych to vydržela do konce. Doufám, že předchozí režisérský počin M. S. Masterson (On the Edge) bude záživnější.

<< předchozí 1 2 3