Ninkaa

Ninkaa

okres Svitavy
Kocour Ori

21 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 25.12.2012
  Fenriz
  (herec)

  Kultovní osobnost norské blackmetalové scény – Fenriz – se narodil 28. Listopadu 1971 v malém městečku Kolbotn jako Gylve Nagell.

  Společně s Nocturnem Cultem (vl. jm. Ted Skjellum) založili r. 1986 tehdy death metalovou kapelu Black Death, z níž se postupně vyvinuli blackmetaloví Darkthrone, s nimiž hraje dosud (kapela se v… (více)

  • 13.8.2012
  Larry Jordan
  (režisér)

  Nezávislý filmař a animátor Larry Jordan se narodil v roce 1934 v Denveru, stát Colorado, USA. Do světa filmu byl zasvěcen experimentátorem Stanem Brakhagem v padesátých letech, kdy se jako spolužáci rozhodli zkoumat formy obraznosti využívající asociací - tzv "psychodrama".

  Sám Jordan studoval v letech 1951 - 53 univerzitu v… (více)

  • 8.12.2012
  Lemmy
  (herec)

  Celým jménem Ian Fraser Kilmister. Narodil se v městě Stock-On-Trent v západní Anglii. Známý je především jako zpěvák, baskytarista, textař a zakládající člen legendárních Motorhead.

  Krátce po jeho narození rodinu opustil otec, kaplan RAF, a Lemmy tak vyrůstal pouze s matkou a babičkou. Matka se v následujících letech znovu… (více)

  • 14.11.2012
  Martin Arnold
  (režisér)

  Filmový experimentátor narozený r. 1959 ve Vídni je znám především pro své využívání techniky found footage. Vystudoval psychologii a dějiny umění na Vídeňské univerzitě. Sám přednášel o filmu na několika vysokých školách po celém světě - za všechny jmenujme např. San Francisco Art Institute, Academy of Fine Arts ve… (více)

  • 3.11.2012
  Peter Tscherkassky
  (režisér)

  Rakouský avantgardní filmař se narodil r. 1958 ve Vídni. Na tamní univerzitě vystudoval žurnalistiku a politologii, posléze studoval také filosofii. S avantgardním filmem se poprvé více seznámil během pětidenní série lekcí historika amerického avantgardního filmu, P. Adamse Sitneyho v Rakouském muzeu filmu. Sám začal s… (více)