Nerd4Dreaming

אהיה אשר אהיה

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 23.11.2020  21:57
    Batman (1989)

Pro me je zásadní Nolanova trilogie. Tenhle film má tu smůlu, ze jsem ho dnes videl poprvé. Neupiram mu zajímavou výtvarnou stránku, a vůbec celkove zajímavý vibe, ale jinak to na me ve světelně novějších filmu působí jako totální parodie. Bez nostalgie tenhle film nemá šanci. Možná ze v době vzniku to byla bomba, ale dneska spis lehký nadprůměr a rozhodne ne batmanovsky film, který bych někomu doporučil.

• 18.11.2020  21:57

Qui-Gon Jinn: The origins

• 24.9.2020  20:46

Lehce nadprůměrné drama, takový řemeslně dobrý film, co stačí vidět jednou za život.

• 18.8.2020  23:40

Tak tohle je poradny psycho. Díky skvělé kameře, hereckým výkonům i totálně vražedné stopáži, kterou s trochou nadsázky povazuju za důležitý element celého filmu. Člověk už se tesi až bude po všem a hlavní postavy začnou zit normálně, a zároveň cumi s vykulenyma očima, jakej bizar se bude dít dál. Berlin lebt.

• 23.7.2020  19:29
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

This is the way. Seriál citlivě a zručně zpracovává Star Wars látku, nebojí se zapojovat detaily ze všech obodobí, filmů a seriálů. Vizuálně naprostá bomba, a obsahově taky. Už prvních par minut jasně ukáže, kam se tvůrci budou ubírat, a je to za me naprosto správný směr! This is the way.

• 31.5.2020  10:20

Povedená (prý typická německá) komedie. Připomíná mi styl Guy Ritchie. Navíc se mi k ni vaze vtipná historka, kdy jsme po 15 minutách sezení v autokine, a divení se, ze nic neslysime, pochopili, ze zvuk se posloucha přes rádio pomoci FM frekvence. Naštěstí prvních 15 min se ve filmu nic podstatného neděje.

• 16.5.2020  08:04

Asi nejdospelejsi mayovka, a díky neustálému ohrožení hlavních hrdinů se vymyká všem ostatním. V dobrém slova smyslu. Skvělý film a pro me skvělá tečka za mayovským maratonem.

• 14.5.2020  22:50

Skvělá mayovka, naplno využívá obou hlavních postav, je vidět, ze se toho chopili stejní lidé jako Pokladu na stříbrném jezeře.

• 12.5.2020  23:34

Tak tohle byla vždycky jedna z mejch nejoblíbenějších mayovek, Vinnetou i Shatterhand totální borci, a spousta scén, kde se ukazuje, jaký borci to jsou. Navíc zlato, únosy od banditů, vlak, dynamit, a tak dále. Chtěl jsem tomu automaticky dat pět hvězd, protože tohle bylo moje mladí. Ale nemůžu. Proste nemůžu. Teď, když to poprvé po asi 15 letech vidím dospělýma očima, tak mě krveziznivej old Shatterhand a naprosto nelogicky chování postav od zacatku až do konce, trochu leze na nervy. Ale 4 hvězdy tomu dam. Nostalgie je mocná čarodějka. Bez ni to je fakt žumpa.

• 11.5.2020  22:35
    Poklad Inků (1966)

Prekvapive povedena mayovka, žádné papundeklove kulisy jako u mexické série, prostředí vypadá velice věrohodně. Filmově je to ok, snad jenom střih občas nedává smysl (napínavý moment s krokodýli nesmyslně přerušen jinými scénami,..). Guy Madison pro me bude navzdycky zaporak z Old Shatterhanda, takže trochu nezvyk vidět ho tady jako náhražku... Old Shatterhanda. Občas me film prisel trochu nevyrovnanej. Na jedné straně docela drsné scény zabiti (asi jediná mayovka, ve které doopravdy nekdo skape na mucednickem kůlu, ikdyz mimo obraz) , na druhé straně scenky okolo profesora, někdy i ve stylu němého filmu. Ale celkove film, co stojí za shlédnutí.

• 11.5.2020  00:11
    Old Surehand (1965)

Kdyz pominu, ze nemá s původní knihou Old Surehand, kterou povazuju za Mayovu nejlepší, nic spolecnyho, jedna se asi o nejlepší film se Surehandem. Jeho postava je konečně dostatecne bad-ass a ne tolik otravna. Tajně jsem doufal, ze se Vinnetou nakonec vůbec neobjeví, a jednalo by se tak o zajímavý spin-off. Co me ale překvapilo úplně nejvíc, ze jsem objevil westernovou mayovku, kterou jsem ještě nikdy neviděl. To je doslova nevidano, neslychano.

• 7.5.2020  23:48

"Tímhle nožem mu vyřežu svoje jméno na záda. A já mám dlouhé jméno." - Hádží Halef Omar ben hádží Abú'l Abbás ibn hádží Dávúd al Gossarah

• 6.5.2020  08:19

Surehand je překvapivě snesitelnej a Vinnetou má mnohem víc prostoru. Scéna s vorem je taky super. Rozhodne lepší jak Mezi supy.

• 5.5.2020  00:13

Tak takhle si představuju orientální mayovku. Prostředí naprosto odpovídá očekávání, side-kick Halef je k užitku, Kara je konečně normálně ohaklej a i chováním odpovídá svymu westernovymu alter-egu. Do plnyho hodnocení mi brání zbytečná scéna s balónem, naprosto neepickej soundtrack a trochu plytký a nesmyslný motivy hlavního zaporaka.

• 3.5.2020  00:43

Už jako malej kluk jsem si všiml, ze se tenhle díl vymyká všem ostatním. Je temnější, armáda US jsou tu zaporaci, hudba je taky jiná a Apači i Vinnetou jsou tak trochu.. indiánštější. Jediný co mi vadí, ze jejich vesnice vypadá jinak a stojí jinde, nez v ostatních filmech, což návaznosti na ostani filmy moc nepomáhá. Ale to se da odpustit. Old Shatterhand, hrdina meho dětství!

• 30.4.2020  23:01

Všechno, co se mi líbilo na minulým díle je pryč. Nebo me spis začalo víc věcí vadit? Tentokrat je tu moc papundeklovych kulis, indiáni i přestřelky působí směšně, atmosféra divokého Mexika je pryč, zato nastupuje atmosféra pohádková, která me nebaví. Postavy naprosto černobílé. Skoda. Poklad Aztéků vypsal zajímavě, ale v tomhle filmu se jen narychlo zakončují dějové linky, bez jakéhokoli překvapeni..

• 28.4.2020  23:46

Vzhledem k tomu, jakému počasí filmaři čelili, povedlo se jim na Balkáně naprosto přesvědčivě vytvořit Mexiko. Navíc jsem byl až do půlky filmu nadšenej, ze vidím ne úplně černobílé charaktery a jejich vývoj, a na to u Mayovek nejsem zvyklej. Konec vyznívá plytce a do prázdna, ale vzhledem k tomu, ze je otevřený, da se to odpustit.

• 27.4.2020  22:39
    Mezi supy (1964)

Pocitově rozhodne jedna z lepších mayovek. Surehand sice stojí za prd ale postavy falešnýho kněze a mladyho Baumanna to vynahrazují. Jinak teda recyklace herců v Mayovkách je fakt vtipná, zase Terence Hill, a dalších 10 ksichtu co už jsem někde videl 😀

• 26.4.2020  23:52
    Patriot (2000)

Po filmové stránce super. Výprava, kostýmy, lokace, herecké výkony, hudba, prostě všechno. Ale po stránce historické neuvěřitelná slátanina, dá se říct vylhaná propaganda, a děsí mě, kolik lidí, zejména v USA, tohle vidí, a s příjemným pocitem že "takhle to přesně bylo" si jdou lehnout. Eh.

• 25.4.2020  23:36
    Žut (1964)

Narozdil od westernovych mayovek jsem ty z Orientu videl asi jenom jednou, jestli vůbec. Takže hodnocení nepomáhá nostalgie. Skvělá hudba a komická dvojka lord se sluhou, to jsou pozitiva. Ale jinak nic moc. Prostředí muslimama prošpikovaneho Balkánu me iritovalo. Taky mi dělalo potíže spojit si Kara-Ben-Nemsiho s Old Shatterhendem, protože narozdíl od Oldy, kterej ma auru nesmrtelnosti a ledového klidu, Kara kulhá, vzteká se, a neustále se nechává chytit nebo mlátit.. Snad budou další orientální mayovky lepší..

• 22.4.2020  23:23

Chudákovi Forresterovi se všechno sype pod rukama. Největší smolař mezi mayovskými zaporáky. To máš tak, když ti celej film nevyjde vůbec nic. Amen

• 22.4.2020  11:53

Já prostě nejsem Kubricovskej. Snad žádnej film od něj zatím netoužím shlédnout víckrát (Kromě Odyssey, ale tam hraje roli soundtrack). Super filmařina, ale mě to nestačí. Když mám pocit že i Forrest Gump vykresluje vietnamskou válku líp, tak asi něco neštimuje.

• 1.4.2020  23:54

Tohle je totální výsměch prvnímu dílu. Koho proboha napadlo zahodit všechny postavy, které se cely první díl vyvíjely, a nahradit je bandou pubertaku. Většina sester z jednicky se tu sice mihne, ale využití nulové. Naprosto zbytečný film.

• 29.3.2020  01:01

Některý nápady by se neměly dostat na plátno. Vizuálně super ale shakespearovská angličtina naroubovaná na moderní prostředí působí neuvěřitelně rušivě. Sorry jako.

• 25.3.2020  20:51

Na to, že se jedná o životopisnej snímek o básnících, se toho o jejich díle a jeho kvalitách moc nedozvíme. Film tak trochu vyzní do prázdna, a pozorovat orgie dvou nesympatickejch postav (byť kvalitně zahranejch), nezakládá na úplně nejlepší filmovej zážitek.

• 16.3.2020  20:52

Už od prvního shlédnutí povazuju roli Sharon Stone v tomhle filmu za nejsvudnejsi a nejvíc sexy postavu v historii filmu, a zatím se nezdá, ze by ji tuhle pozici nějaká jina dáma sebrala.

• 5.1.2020  23:25
    Mrtvý muž (1995)

Krásný umělecky film s perfektní hudbou.Tezko se to popisuje ale neuvěřitelně mi to sedlo.

• 4.1.2020  17:47

Skvělá pocta klasickým sedesatkovym westernum. A Sharon je prekrasna.

• 29.4.2019  00:57

První Thor kterej mě fakt bavil. Inspirace strážci galaxie a super humor. Povedlo se na výbornou.

• 10.1.2019  10:23

Nic jsem od toho nečekal a dočkal jsem se.. něčeho docela dost dobrýho. Stylizaci do 70tejch let miluju. Střih, zrnitost, škrábance, detaily, krásný holky, starej dobrej Russel a závěrečná půlhodina? To je přímo slast. Každopádně tohle je film spíš pro feinschmeckery než pro "tarantinovske"j mainstream. Jedinou výtku mám k idiotským českým distributorům. Ten jejich oficální text i dementní překlad jsou naprosto zbytečně spoileroidní. Naštěstí jsem si oboje přečetl až po shlédnutí filmu. Myslím, že to, že divák neví co se z Russelovy postavy vyklube, hraje dost důležitou roli ve výsledným dojmu, a to se našim českým chytrákům opět povedlo zruinovat.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14