30 minut po půlnoci (2012)

Kvôli happy endu som musel dať 5 hviezdičiek. Inač ponaučenie pre všetkých bradatých. Môžete nasrať celý svet aj amerického prezidenta ale nikdy opakujem nikdy nenaser malú a hrdzavú inač UPP (uplnepopiči) :-)

Samsara (2011)

Fascinujúce

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Jedna z ďalších vydarených filmových predstav Timura Bekmambetova a jeho boja dobra a zla, svetlých a tmavých. Prvky fantasy a spomalených záberov v akčných scénach, vydarená hudba a zvuk v domácom kine 5.1 a to v spojení 3D musí pobaviť každého fandu takýchto filmov. Z názvu musí byt každému jasne že sa nejedna o žiaden životopisný film ale o riadny audio-vyzualny fantasy záhul ktorý ma pobaviť a mňa teda bavil. Dej ktorý vtiahne a nenudí a to vyzualne podanie... je fakt viac ako vydarene. Vydeľ som už veľa filmov s podobnou tematikou ale Timur vždy príde s niečím novým čo mňa osobne vždy poteší a pobaví (Noční hlídka, Denní hlídka, Wanted ).

13 samurajů (2010)

Zase jeden masaker ale filmový. Prvá polovica filmu je viac ako dobra a fakt že ma bavila, ale ten zaver riadne dohúkali, plus niektoré tie herecké ( neherecké ) výkony. Samotný názov filmu robil niekto kto ten film asi nevidel preto že samurajov tam bolo len 12. Ten 13-ty je neaky lesný muž. Takže by asi viacej sedel názov 13 zabijakov ako 13 samurajov. A len tak mimochodom ten lesný muž to schytá do krku od samotného lorda zo slovami "Ten muž má pravdu, proto jsem ho odměnil svým krátkým mečem" a v závere filmu si tam pobehuje ako že nič a sníva o lesnej žienke menom Upaši. Fakt na palicu.

Náhradnice (2011)

V celku príjemná britská komédia s tak typickým britským humorom, ktorý teda aspoň mňa dosť bavil. Jednoduchý príbeh ktorý neuráža, možno len ten žáner by som zmenil z uvedeného komédia/dráma na komédia/romantická.

Ochránci a zabijáci (2009)

Názov filmu Ochránci a zabijáci a herecké obsadenie dáva prísľub riadnej kung-fu akčnej zábavy ale chyba, nie je tomu tak . Jedna sa skôr o historicko politickú propagandu ktorá opisuje pád jednej z mnoho nespočetných dynastii vládnucej na území Číni a opisuje začiatky vzniku ľudovej demokracii chápanej po čínsky ale na druhej strane film nenudí a filmársky ani neuráža. Možno len ten názov ale o to asi aj išlo . Oklamať diváka ktorý sa pomali namotáva na dej filmu a nakoniec zisti že ho aj dopozeral i keď chcel vidieť niečo celkom iné. Nuž čo, agitka sa zdarila.

Tři mušketýři (2011)

Keby bolo napísané v žánre filmu že sa jedna o historicky film alebo drámu tak by som čakal akú takú historickú podobnosť alebo reálnosť s obdobím v ktorom sa film odohráva ale keďže sa jedna o akčný a k tomu aj dobrodružný film vedel som čo čakať a preto ma neprekvapili vzducholode a Davinčiho vynálezy ba naopak. Dumasový traja mušketieri majú už toľko filmových adaptácii že nikto už nemôže vedieť ako to ten Dumas s tými troma vlastne myslel ale keď sa k tomu pridá písmeno D tak vznikne vskutku dobrá 3D akčno-dobrodružná filmová záležitosť. Milla Jovovich sa tam v akčných scénach vyníma ako hlavná hrdinka sérii filmov Resident Evil a tie husle v hudbe mi pri spomalených akčných scénach zase trochu pripomínajú Sherlocka Holmesa, do toho vzducholode a Davinčiho vynálezy plus nieake tie vydarene šermiarske scény a to všetko v 3D plus 5.1 priestorový zvuk robí s tohto filmu celkom dobrý guľáš, ktorý ale chutí. Ja som si dal dva krát. Mňam :-)

Barbar (2009)

Je zaujímavé ako sa popri komerčnej produkcii dostáva do širokej distribúcii aj film s takouto formou a obsahom. Popravde pri premiére a prvom vzhliadnutí trailera sa mi do tohto filmu moc nechcelo a dal som ho ladom do zabudnutia ale až po čase, keď sa mi dostal do rúk film Drive a s nim aj meno režiséra Nicolas Winding Refn tak ma to vrátilo na späť k tomuto filmu. Musím priznať že netradičný spôsob filmovej prezentácie Nicolas Winding Refn mi je veľmi pochuti a stáva sa mojim top ten. Urobiť krátky opis tohto filmu asi nemá cenu vzhľadom k tomu že zanecháva dosť odlišné pocity v divákovi tak že ho budete doslova neznášať a film v polovičke vypnete alebo ho z veľkým záujmom dopozeráte čo bol aj môj prípad. Tak či onak som rád že sa aj takéto filmy točia a ako som už spomínal aj dostavajú do širšej distribúcii.

Kovbojové a vetřelci (2011)

No páni ako sa mohla stať takáto chyba, alebo nie ? Natočiť film za každú cenu i keď tá v tom to prípade asi nebola vôbec mala, veď treba zaplatiť také filmové esá ako je Harrison Ford, Daniel Craig a iný. Zrejme sa chlapci s tabakového priemyslu rozhodli, že keď dajú veľký balík peňazí a spoja to s menami ako je Steven Spielberg, Ford, Craig že to musí výsť ale chyba lávky nevyšlo to, alebo žeby vyšlo ? Pokiaľ ide o skrytú reklamu tak asi áno, to ako si tam Craig ušúľa cigaretu a potom zapáli sa tam dostalo a vyzeralo to dosť nenútene ale neskôr ten šluk s tou cigarou pri zapálení dynamitu som mu už neveril, bolo vidieť že mu nechutila. Tak že za reklamu dávam 5 hviezdičiek ale za film ako taký a to v spojení takých mien, tak za ten dávam iba 3 hviezdičky. Je to proste len šedý priemer, šedý ako ten cigaretový dym...

Pan Bobr (2011)

Konečne nejaký film čo ma po dlhej dobe zaujal a prinútil ho okomentovať. Také malé psychologické drama, ktoré zo smiechom cez slzy pomaly vtiahne do deja a vôbec nenudí. Na americko-komerčnú produkciu až moc dobré. Melovi ta postava zapasovala ( žeby tréning v súkromí ) a až na konci som zistil že režisérsku taktovku držala žena a to ešte taká že Jodie Foster ( klobúk dolu ).