Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Po dlouhé době napíšu komentář. A co že mě k němu donutilo? Rád zmíním, že se tvůrcům zdařilo přivést na svět snímek stejné kvality, jako byl první díl. A to je velký úspěch s tím, jak bývají "dvojky" řádově slabší. Je tu suprový Elton John. Ovšem ten pravý důvod mojí motivace je vlastně banální- americký prezident. Postavu takového významu a celosvětového věhlasu tolik vybočující ze zaběhnutých kolejí jsem už dlouho neviděl a kdo ví, jestli někdy vůbec. Jsem nadšen a tleskám. Celkově 80 %. Oblíbená část- pointa nevyjednávání am. prezidenta s teroristy

V mých očích výrazně nevyrovnaný snímek, kdy začíná salvou výtečných frků, jejichž kadenci se divák nestačí divit, aby ale následně hrozně dlouho přebíjel a už jen párkrát vystřelil. Ono je jasný, že tempo z úvodu nejde držet po celou stopáž, jenže problém je v tom, že jsem se nejednou až nudil, což logicky není dobře. 60 % Oblíbená část- přirovnání držení volantu oběma rukama

Warcraft: První střet (2016)

Jsem trochu překvapenej, že to má tolik. Protože já herní Warcrafty fakt rád, těšil jsem se, ale výsledek je pro mě mírným zklamáním. Vizuál kvalitní, ale nejvíc snímek sráží v mých očích ukrutná předvídatelnost. Rád se nechám tvůrci překvapovat a tady si nevybavuji, že by se to stalo. Tak snad budou další díly a nějak to rozjedou, protože já uvažoval dokonce i o dvou hvězdách. Jen proto, že jde o Warcraft, tak nakonec hvězdy tři a 60 %. Oblíbená část- teleportace golema

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nešlo se nepodívat na moje hodnocení a komentáře předchozích dílů a jsem rád, že jsem se u trojky nepletl. Naprosto přesně jsem předpověděl, že budu v bolestech sledovat tenhle díl, ačkoliv ty bolesti byly MNOHEM větší, než jsem čekal. AU! 30 % Oblíbená část- je to laciný a jsem si toho plně vědom, ale po několika minutách marného přemýšlení nemůžu dát nic jiného než: závěrečné titulky

Procitnutí v Garden State (2004)

Na komentáře jsem v poslední době línej, ale tady si jednu poznámku nemůžu odpustit- VÝBORNÁ HUDBA! 70 % Oblíbená část- hřbitov mazlíčků

Resident Evil (2002)

On to v zásadě neni až tak špatnej snímek, myšlenka zajímavá a celkem originální. Provedení je taky jakš takš. Jenže je zde jedna gigantická závada- film je neskutečně předvídatelný. A to nejen situacemi (prostě víte dopředu co se asi tak může stát), ale i dialogy. Vždyť já několikrát téměř doslova citoval následující repliku, ačkoliv jsem snímek viděl poprvé v životě. Proto jen 60 %. Oblíbená část- černochův udatný boj s lasery

Nepřemožitelný (2006)

Sportovní pohádky mají za cíl často jedno a to samé- vtáhnout diváka do děje tím způsobem, že se cítí být v kůži hlavního hrdiny. A tento snímek má velkou výhodu právě v tomto ohledu, protože snad každý z nás je (nebo alespoň někdy byl) fanouškem. Tvůrci nám zde dávají možnost nahlédnout na příběh přesně takového fandy, který dostane obrovskou příležitost stát se členem svého milovaného klubu a je jen na něm, jak se s tím popasuje. 90 % Oblíbená část- "Vyhoď z mojí skříně to triko Giants."

Muž na laně (2015)

Musí se nechat, že ačkoliv je ten film v podstatě úplně o ničem, tak dokáže svým zpracováním zaujmout. Toliko k obecné rovině. V té osobní mi nezbývá než konstatovat, že jsem si ke snímku nenašel žádný vztah. Francouzský nádech mi spíše vadil, než že by mě osvěžil, Gordon-Levitt mi taktéž nebyl nějak extra příjemný a cirkusovému prostředí jsem rovněž nikdy nehověl. Prim tu tak pro mě hraje majestátní stavba podpořená solidní vizuální stránkou, která asi ještě víc pomůže při projekci ve 3D. 60 % Oblíbená část- potlesk dělníků

Creed (2015)

Tyhle filmy jsou vlastně všechny na jedno brdo. Jenže já se ptám- komu to sakra vadí, když to funguje? Ani dvě a čtvrt hodiny boxerské flákoty s omáčkou se nepřejedlo. 70 % Oblíbená část- počítání prstů