Icefist

Tomáš Pospíchal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 12.12.2017  19:06

Po dlouhé době napíšu komentář. A co že mě k němu donutilo? Rád zmíním, že se tvůrcům zdařilo přivést na svět snímek stejné kvality, jako byl první díl. A to je velký úspěch s tím, jak bývají "dvojky" řádově slabší. Je tu suprový Elton John. Ovšem ten pravý důvod mojí motivace je vlastně banální- americký prezident. Postavu takového významu a celosvětového věhlasu tolik vybočující ze zaběhnutých kolejí jsem už dlouho neviděl a kdo ví, jestli někdy vůbec. Jsem nadšen a tleskám. Celkově 80 %. Oblíbená část- pointa nevyjednávání am. prezidenta s teroristy

• 13.10.2016  14:12

Po shlédnutí rozšířené verze zvyšuji ze třech na slabší 4.

• 18.9.2016  12:45

V mých očích výrazně nevyrovnaný snímek, kdy začíná salvou výtečných frků, jejichž kadenci se divák nestačí divit, aby ale následně hrozně dlouho přebíjel a už jen párkrát vystřelil. Ono je jasný, že tempo z úvodu nejde držet po celou stopáž, jenže problém je v tom, že jsem se nejednou až nudil, což logicky není dobře. 60 % Oblíbená část- přirovnání držení volantu oběma rukama

• 13.9.2016  17:08

Jsem trochu překvapenej, že to má tolik. Protože já herní Warcrafty fakt rád, těšil jsem se, ale výsledek je pro mě mírným zklamáním. Vizuál kvalitní, ale nejvíc snímek sráží v mých očích ukrutná předvídatelnost. Rád se nechám tvůrci překvapovat a tady si nevybavuji, že by se to stalo. Tak snad budou další díly a nějak to rozjedou, protože já uvažoval dokonce i o dvou hvězdách. Jen proto, že jde o Warcraft, tak nakonec hvězdy tři a 60 %. Oblíbená část- teleportace golema

• 22.8.2016  21:41

Nešlo se nepodívat na moje hodnocení a komentáře předchozích dílů a jsem rád, že jsem se u trojky nepletl. Naprosto přesně jsem předpověděl, že budu v bolestech sledovat tenhle díl, ačkoliv ty bolesti byly MNOHEM větší, než jsem čekal. AU! 30 % Oblíbená část- je to laciný a jsem si toho plně vědom, ale po několika minutách marného přemýšlení nemůžu dát nic jiného než: závěrečné titulky

• 6.7.2016  21:38

Na komentáře jsem v poslední době línej, ale tady si jednu poznámku nemůžu odpustit- VÝBORNÁ HUDBA! 70 % Oblíbená část- hřbitov mazlíčků

• 19.6.2016  16:05

On to v zásadě neni až tak špatnej snímek, myšlenka zajímavá a celkem originální. Provedení je taky jakš takš. Jenže je zde jedna gigantická závada- film je neskutečně předvídatelný. A to nejen situacemi (prostě víte dopředu co se asi tak může stát), ale i dialogy. Vždyť já několikrát téměř doslova citoval následující repliku, ačkoliv jsem snímek viděl poprvé v životě. Proto jen 60 %. Oblíbená část- černochův udatný boj s lasery

• 13.3.2016  00:09

Sportovní pohádky mají za cíl často jedno a to samé- vtáhnout diváka do děje tím způsobem, že se cítí být v kůži hlavního hrdiny. A tento snímek má velkou výhodu právě v tomto ohledu, protože snad každý z nás je (nebo alespoň někdy byl) fanouškem. Tvůrci nám zde dávají možnost nahlédnout na příběh přesně takového fandy, který dostane obrovskou příležitost stát se členem svého milovaného klubu a je jen na něm, jak se s tím popasuje. 90 % Oblíbená část- "Vyhoď z mojí skříně to triko Giants."

• 3.3.2016  17:22

Musí se nechat, že ačkoliv je ten film v podstatě úplně o ničem, tak dokáže svým zpracováním zaujmout. Toliko k obecné rovině. V té osobní mi nezbývá než konstatovat, že jsem si ke snímku nenašel žádný vztah. Francouzský nádech mi spíše vadil, než že by mě osvěžil, Gordon-Levitt mi taktéž nebyl nějak extra příjemný a cirkusovému prostředí jsem rovněž nikdy nehověl. Prim tu tak pro mě hraje majestátní stavba podpořená solidní vizuální stránkou, která asi ještě víc pomůže při projekci ve 3D. 60 % Oblíbená část- potlesk dělníků

• 25.2.2016  16:25
    Creed (2015)

Tyhle filmy jsou vlastně všechny na jedno brdo. Jenže já se ptám- komu to sakra vadí, když to funguje? Ani dvě a čtvrt hodiny boxerské flákoty s omáčkou se nepřejedlo. 70 % Oblíbená část- počítání prstů

• 5.2.2016  00:27

Bída. Takovýhle filmy o ničem jdou uplně mimo mě. Jediný pozitivum je snad to, že snímek netrvá ani hodinu a půl, protože tady to nezachraňuje ani Annička. 20 % Oblíbená část- Saturn

• 4.2.2016  01:44

A pak že v Americe neumějí udělat zajímavý film o vztazích! Je to zároveň hluboce romantické a přitom po celou dobu zdařile odlehčené. Sudeikis velmi mile překvapil. Zřídka se mi stává, že bych snímek chtěl po závěrečných titulcích vidět v dohledné době znovu a natož u romantických komedií, ale tady se to stalo. A pokud tohle není známka kvality, tak už nevím co. 90 % Oblíbená část- "A nespím se svými zaměstnanci." "Končím!"

• 2.2.2016  17:24
    Méďa 2 (2015)

Zadařilo se i napodruhé, ačkoliv to nebývá zvykem. Dvojky jsou zpravidla slabší a nezřídka i o parník za jedničkou. Ted je ale stejně fajn jako napoprvé. Řeší sice vážnou otázku svého bytí a nebytí, ale do toho diváka baví spoustou frků, u kterých nemáte pocit, že byste je už viděli někde jinde. A o to tu jde především. Silných 70 %. Oblíbená část- nerozpoznatelný borec po lajně na svatbě

• 1.2.2016  17:43

Hodně mě tenhle snímek zajímal a sice nezklamal, jenže je pravdou, že ani nijak nepřekvapil. Prostě jen suše vrší fakta a vyloženě zajímavých momentů je zde ve finále pouze pár. A tak stopáž uteče a já nemám při závěrečných titulcích ani žádné pocity. Jednoduše prázdno. Což by u takhle velkého příběhu být nemělo. 60 % Oblíbená část- ředění krve narychlo před kontrolou

• 27.1.2016  22:49

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu

• 26.1.2016  23:49

Vidím, že hodnocení už není tolik hvězdné, jako bývalo u Tarantina zvykem. Možná se ho diváci už přejedli. U sebe můžu říct, že nikoliv a ilustrovat se to dá krátce na pár holých faktech- nemusím westerny, neberou mě detektivky, dlouhé stopáže mě povětšinou nudí. Osm hrozných je tříhodinový mix westernu a detektivky a víte co? Já se bavil. Přitom se děj odehrává mimo úvodu na neuvěřitelně malém prostoru a s minimem postav. A i tak se dají vykouzlit nejen úsměvné momenty, ale i napínavé pasáže, zajímavé dialogy nebo třeba netradiční vstup (a následný brzký odchod) vypravěče. A kdybych měl jó najít nějaké zápory, napadá mě možná jen občasná až zbytečná krvavost a paradoxně (vzhledem k vysněnému skladateli) nevýrazná hudba. 90 % Oblíbená část- dveře

• 26.1.2016  00:45

Nadupané obsazení je jen falešné lákadlo, protože většina slavného herectva tu má jen jeden dva štěky, které by zahráli i no name tváře. Celkově to zabaví a divák se díky filmu může dostat do centra dění restaurace, kam se jen tak každý druhý den nepodívá. Největším záporem může být fakt, že jakmile snímek uteče, je fuč a ve vás nezanechá nijak extra silné dojmy a vzpomínky. 60 % Oblíbená část- "Budeme dělat to co vždy."

• 22.11.2015  23:11
    Ant-Man (2015)

Slušný. Neříkám super, ale solidní. Částečně proto, že jsem tady i přes značku Marvel čekal slabší kus, což se naštěstí nepotvrdilo. Casting se povedl a extra pochvala míří za obsazení Paula Rudda, který velice příjemně překvapil. Originalita, napětí, humor, ani akce zde nechybí, takže co chce divák víc? Možná lepší příběh, i když to není ve filmech podle komiksu požadavek číslo jedna. Edit: Po druhém shlédnutí zvedám o 10 procent a jednu hvězdu. 80 % Oblíbená část- přívěšek na klíče

• 29.10.2015  22:32

Nějak mě to nechytlo. Respektive koukal jsem po celou stopáž pozorně, ale to co se ve filmu dělo jen tak lítalo kolem a mou osobu nezasáhlo. Nejhezčí ze všeho jsou asi kulisy, atmosféra rozhodně dokáže zaujmout. Obsazení také ujde a nějaká ta nápaditá scéna se rovněž najde (pozorování honičky na člunech). Jenže to je tak všechno a ani mě nenapadá, co dál napsat. Takže jen dodám závěrečnou cifru- 50 %. Oblíbená část- "doktor" v elektrickém křesle

• 22.10.2015  01:19

Musí se nechat, že snaha a potažmo i kvalita tu zkrátka je. Hodně udělala sympatická sestava- mluvím hlavně o Peggovi a Rennerovi, ale i Rhames potěší, přestože ten nemá až tolik prostoru. Cruise i Baldwin standard, záporáci taky ujdou, Ferguson mě zas tak neoslovila, ale nepříjemná mi taky nebyla, takže nula od nuly pojde. Nějaký ten vtip se rovněž podařil zapracovat. Proč tedy nedávám čtyři nebo pět hvězd, když pomalu jen chválím? Na mě je totiž Mission Impossible už moc. Vidět Cruise držícího se na boku letícího letadla nebo ladně se kutálejícího v košili po pádu z motorky bez výraznější oděrky, to mi přijde za hranou. Proto třeba nemám rád Bondovky. Takže abych to hezky uzavřel, vrátím se na začátek komentáře- kvalita tu je, ale jsou zde i věci, co mně osobně dost vadí. Proto 70 %. Oblíbená část- Halo 5

• 19.10.2015  21:36
    Pixely (2015)

Musím zkrátka o deset nebo spíš dvacet procentních bodíků přitlačit, protože tohle je film pro mě. Hráčem jsem byl a i když v menší míře než dříve, jsem jím i dnes. A hráč (kolem 30ti let) je ideální cílovou skupinou Pixelů. Navíc zde byl vkusný vtip a i přes občasné přílišné přehánění jsem se jako divák bavil. Díky za to. Mimochodem Ashley Benson je kus! 80 % Oblíbená část- Brennerův odchod z operační místnosti

• 19.10.2015  01:05
    Vzmuž se (2015)

Tradiční solidní britská práce. Pegg i Bell fungují úderně nejen takto, když napíšete jejich příjmení za sebe, ale i na pomyslném plátně. Ať už se rolí zhostili s opravdovým nadšením, které ze snímku vyzařovalo, nebo ho jen hráli, je úplně jedno. Protože výsledek je na pozitivní straně hodnotícího spektra a Man Up umí divákovi zvednout náladu a příjemně ukrátit čas. 70 % Oblíbená část- Ruce-zadek

• 16.10.2015  00:05

Kouknul jsem z čiré zvědavosti a chápu, proč se to něžnější půlce lidstva líbí. Pánské spektrum ovšem hledá důvod ke spokojenosti o dost hůř a troufnu si tvrdit, že ho najde stěží. Příběh totiž nic moc, a tak buďme rádi, že se to nebere tak úplně vážně. Nebo se to tak aspoň tváří. Ale chlapi, ruku na srdce- my máme HROMADU jiných filmů, kde je na co se dívat, tak holt nechme dámám Magic Mikea. Smířlivých 60 % Oblíbená část- "Kolik za ty chipsy a vodu?"

• 13.10.2015  01:00
    Lhát se nemá (TV film) (2014)

Dám čtyři, ať si o tom myslí kdo chce co chce. Tohle je totiž film ze života, udělanej s nadšením pro věc. Mezer ve scénáři by se zde našlo nemálo, ale kdo by je tu hledal? Buď se chci odreagovat, nebo si pustím třeba propracované drama. Lhát se nemá je z toho prvního soudku a funguje skvěle. Po celou dobu je i díky sympatickým hereckým výkonům příjemně ubíhající, zpracované s nadhledem, odlehčené a opravdu vtipné. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. 80 % Oblíbená část- "Neměli byste teď někde jezdit na losech?"

• 10.9.2015  15:15

U mě by tvůrci dostali Zlatý Globus- tvůrci traileru. Ten totiž zase jednou sliboval o mnoho víc, než divák ve finále dostane. Protože když to vezmu kolem a kolem, tak se celá stopáž pro mě osobně smrskne do pár slušných hlášek (ze kterých už si ale nevybavím žádnou konkrétní), skvělého Pivena (tady vážně klobouk dolů) a HROMADU cameo rolí (na kterých není moc co zkazit). Tudíž když se vrátím na začátek- na základě traileru jsem čekal nářez, ve skutečnosti jsem však dostal průměr. A tentokrát se udržím a v hodnocení ani uměle nepřidám za překrásnou Emmanuelle Chriqui. 50 % Oblíbená část- schůzka E v restauraci

• 4.9.2015  20:25
    50 k 1 (2014)

Těžko říct, co všechno si tvůrci museli domýšlet a přidávat v zájmu filmové zajímavosti. Ovšem ať už to bylo cokoliv, šlo pouze o dění mimo závod samotný. Protože když jsem se podíval na youtube na záznam onoho dostihu, tak filmová verze je do puntíku přesná. A to je největší síla 50 k 1. Omáčka okolo už tak strhující není, tudíž 50 %. Oblíbená část- lehnutí do postele v motelu

• 27.8.2015  17:31

Už to prostě není ono. Film ujde, ale od titulu s názvem Terminátor chci víc. I když k dobru naopak musím přičíst, že jsem čekal větší zmatek a vlastní ztracení se v ději. To se nekonalo, aspoň že tak. Je tu Arnold, Emilia Clarke taky neni špatná, ale jak jsem uváděl už v úvodu- divák očekává od této značky výrazný nadstandard. A ten se nekonal, Genisys je pouze akčním průměrem. 60 % Oblíbená část- focení po zatčení

• 12.8.2015  00:58
    Rezistence (2015)

Napíšu to celkem stručně. Divergenci už si ani nepamatuju a tak trochu jsem doufal, že by se mi mohla alespoň trochu vybavit při sledování tohoto pokračování. Ale nic. Nula. A stejně tak to tedy dopadne s tímto snímkem. U Hunger Games jsem si celkem pamatoval o co šlo/jde a čert nakonec vem, jestli to bylo vyšší kvalitou, nebo jen z tak prostého důvodu, že byly průkopníkem tohoto žánrového ranku. Rezistence je ztráta času a nezachrání to ani pár simulací à la Matrix. 40 % Oblíbená část- přehrání zprávy

• 11.8.2015  00:44
    Ladíme 2 (2015)

Jednička nebyla zas tak špatná, ale dvojka je slabota. Tak nějak to vaří z vody a snad jedině opravdu zajímavá vystoupení německé skupiny stojí za řeč. Zbytek je jenom čajíček, kdy vezmete zavděk jakš takš zajímavým průletovým záběrem ze stanu nebo šovinistickou hláškou od moderátora. Jenže i suše vtipné moderování už zde bylo dřív a líp (Vybíjená), takže to jsou opravdu jen náhražky kvality. A nakonec ani Anničku Kendrickovou jsem si moc neužil, škoda. 40 % Oblíbená část- "Udělám kohokoliv, abysme vyhrály." "Myslela jsi cokoliv." "To taky."

• 30.6.2015  23:20
    Spása (2014)

To se tak čas od času přihodí, že máte den blbec. Po sedmi letech za vámi dorazí žena, abyste jí sotva dali jednu pusu a už je znásilněná a společně s vaším synem i zabitá. Co s tím uděláte? V podstatě nic moc- samozřejmě obratem srovnáte účty, ale pak už nic víc a jen chcete odjet dál na západ hledat štěstí a možná i útěchu. Jenže okolnosti vám nepřejí. Ač westerny nijak zvlášť nežeru, tak tady zklamán nejsem. Sice se zde celkově až tak moc neuděje, ale to není na škodu, protože události působí na diváka uvěřitelně. A to je dobrá devíza. Proto mi ani nevadilo, že jsem si moc neužil Cantonu. Slušný nadprůměr. 70 % Oblíbená část- chytnuvší doutník

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18