Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Po dlouhé době napíšu komentář. A co že mě k němu donutilo? Rád zmíním, že se tvůrcům zdařilo přivést na svět snímek stejné kvality, jako byl první díl. A to je velký úspěch s tím, jak bývají "dvojky" řádově slabší. Je tu suprový Elton John. Ovšem ten pravý důvod mojí motivace je vlastně banální- americký prezident. Postavu takového významu a celosvětového věhlasu tolik vybočující ze zaběhnutých kolejí jsem už dlouho neviděl a kdo ví, jestli někdy vůbec. Jsem nadšen a tleskám. Celkově 80 %. Oblíbená část- pointa nevyjednávání am. prezidenta s teroristy

Do posledního dechu (2016)

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu

Warcraft: První střet (2016)

Jsem trochu překvapenej, že to má tolik. Protože já herní Warcrafty fakt rád, těšil jsem se, ale výsledek je pro mě mírným zklamáním. Vizuál kvalitní, ale nejvíc snímek sráží v mých očích ukrutná předvídatelnost. Rád se nechám tvůrci překvapovat a tady si nevybavuji, že by se to stalo. Tak snad budou další díly a nějak to rozjedou, protože já uvažoval dokonce i o dvou hvězdách. Jen proto, že jde o Warcraft, tak nakonec hvězdy tři a 60 %. Oblíbená část- teleportace golema

Ant-Man (2015)

Slušný. Neříkám super, ale solidní. Částečně proto, že jsem tady i přes značku Marvel čekal slabší kus, což se naštěstí nepotvrdilo. Casting se povedl a extra pochvala míří za obsazení Paula Rudda, který velice příjemně překvapil. Originalita, napětí, humor, ani akce zde nechybí, takže co chce divák víc? Možná lepší příběh, i když to není ve filmech podle komiksu požadavek číslo jedna. Edit: Po druhém shlédnutí zvedám o 10 procent a jednu hvězdu. 80 % Oblíbená část- přívěšek na klíče

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na jednu stranu jsem se těšil a neváhal po delší době vyrazit za peníze do kina na plátno, na tu druhou mi ale vzadu v hlavě vrtalo, jestli už se mi zdejší univerzum nezačne trochu zajídat a jestli mě tvůrci dokáží opět zaujmout. A dopadlo to dobře. Stále zde jsou vynikající nápady (především co se vtipu týče) a Avengers tak opakovaně umí upoutat nejen akcí samotnou. A ještě přichází do hry jedna věc, která byla dosud spíše opomíjena- pohled do zákulisí nebo chcete-li na civilní část života zdejších superhrdinů, což je příjemným osvěžením a celkový zážitek to nijak nenarušuje. Takže dobrá práce, financí za lístek nemusím litovat. 80 % Oblíbená část- Thorovo znejistění při Kapitánově pokusu o zvednutí Mjölniru

Bez kalhot XXL (2015)

Kouknul jsem z čiré zvědavosti a chápu, proč se to něžnější půlce lidstva líbí. Pánské spektrum ovšem hledá důvod ke spokojenosti o dost hůř a troufnu si tvrdit, že ho najde stěží. Příběh totiž nic moc, a tak buďme rádi, že se to nebere tak úplně vážně. Nebo se to tak aspoň tváří. Ale chlapi, ruku na srdce- my máme HROMADU jiných filmů, kde je na co se dívat, tak holt nechme dámám Magic Mikea. Smířlivých 60 % Oblíbená část- "Kolik za ty chipsy a vodu?"

Creed (2015)

Tyhle filmy jsou vlastně všechny na jedno brdo. Jenže já se ptám- komu to sakra vadí, když to funguje? Ani dvě a čtvrt hodiny boxerské flákoty s omáčkou se nepřejedlo. 70 % Oblíbená část- počítání prstů

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Zajímavá myšlenka, slušné obsazení, ucházející hudba a v neposlední řadě i pár povedených frků- to je Wedding Ringer. Není to veledílo, na které by se s úctou vzpomínalo ještě za desítky let, ale je to přesně ten druh filmu, který si pustíte, když se chcete odreagovat a nad ničím moc nepřemýšlet. Ono zde ani není nad čím. Příběh je prostý, což ale není u takto přímočaré komedie na škodu. Ba naopak, je to jen ku prospěchu věci. Dalo se z toho určitě vyždímat víc, ale stejně tak to mohlo dopadnout mnohem hůř. Já zklamán nebyl a solidně si u snímku odpočinul. 60 % Oblíbená část- sezení na skleněném stole

Dokonalý šéf (2015)

Nadupané obsazení je jen falešné lákadlo, protože většina slavného herectva tu má jen jeden dva štěky, které by zahráli i no name tváře. Celkově to zabaví a divák se díky filmu může dostat do centra dění restaurace, kam se jen tak každý druhý den nepodívá. Největším záporem může být fakt, že jakmile snímek uteče, je fuč a ve vás nezanechá nijak extra silné dojmy a vzpomínky. 60 % Oblíbená část- "Budeme dělat to co vždy."