klapqua

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 3.3.2015  21:02
    Selena (1997)

Lopez mi nebude nikdy srdcu blízka ani herečka a ani speváčka. V tomto prípade sa jedná o jeden z mála schopných hereckých počinov, aké toto žieňa predviedlo. Bohužiaľ/bohudík sme ale vo filmy nepočuli aj verzie piesní v jej podaní, Lopez totiž kvôli nedostatku času nedostala možnosť sa predviesť aj spevácky. Produkcia sa tiež bála, že fanúšikovia by po tak krátkej dobe od smrti Seleny neprijali dobre jej piesne naspievané iným hlasom. Pre mňa osobne to nie je žiadna tragédia, Lopezovej nevýrazný hlas mi ozaj nechýba. Film stavia na tragickom osude celkom fešnej a aj celkom talentovanej mladej speváčky, ktorá mala celkom dosť veľkú šancu zažiariť ako medzinárodná hviezda, až pokým jej asistentke nejeblo v lebeni. To je hold život. Film je to obstojný, jeden, dvakrát sa to dá hravo zvládnuť, ak ste milovníkom latina, zvládnete aj do trojky. Z úcty k Selene a jej smutnému životnému koncu plus za Lopezovej snahu atd dávam tres estrellas latinas

• 14.2.2015  15:20

Roku Pána 1963 uzrela svetlo sveta malé buclaté dieťa, ktoré sa o pár desaťročí pracne zamyslelo a povedalo si "Keď už môže napísať knihy kdejaká Tekelyová, prečo by som nemohla napísať niečo aj ja!?" No a keďže sa nenašla žiadna dobrá duša, ktorá by jej povedala "Né moja, jeb na to, radšej bež do kuchyne muffiny ďalej péct", tak nám regále kníhkupectiev a prázdne miesta pod vianočnými stromčekmi spestrili nie jeden ale hneď tri diele tohto literárneho skvostu! Kto si myslel, že po Tvajlate nič horšie nepríde, tradáááá! (Btw., aj ctená autorka svetielkujúcich pijavíc ohlásila ďalšie pokračovanie tejto nervydrásajúcej ságy). A aby si prišli na svoje aj ľudia, ktorí by nezvládli prečítať ani toto dielko, vznikol tento úchvatný mučiaci nástroj, ktorý už teraz viem, že budem vyťahovať a púšťať vždy, keď ma drahý naserie! A teraz sa isto pýtate, keď tu toľko pičujem už úvodom, prečo som na to vôbec šla dobrovoľne do kina? Na to je jednoduchá odpoveď- mám dobré srdiečko. A slabú vôľu, lebo povedať radikálne NIE, ANI BOHOVI je zatiaľ nad moje pomery. V čom je tento film naozaj výnimočný a obohajúci je zásoba dokonalých "romantických" blábolov. Človek by neveril, čo všetko sa dá nacápať do 124 minút, toľko pátosu nepojal ani Armageddon, Pearl Harbour a Titanic dokopy (áno, Když skočíš, skočím taky, pamatuješ?). Ďalšia vec, tento film zastavuje čas. Skutočne! Zatiaľ čo vy máte pocit, že už musel prejsť aspoň jeden celý deň, prešlo len päť zasratých minút. Kola pomaly dochádza, nohy tŕpnu a vy si nadávate do debilov, že ste si tú ploskaňu whisky zabudli doma. Ale musím tomuto skvostu predsa len jednu vec uznať, ešte nikdy som v kine nestrávila toľko času študovaním plafónu v tme, ako teraz. Klady filmu- záverečné titulky. Takú obrovskú chuť po filme radostne tlieskať že KONEČNE, BOHA VÁŠHO som už dlho predlho nemala. V skratke, nemôžem sa dočkať až to vyjde na DVD. Ideálny darček, pre všetkých nepriateľov. Jedna hviezda za použitú pesničku I´m on fire od Springsteena, druhá za Dornanov zadok.

• 3.1.2015  02:42
    Zmizelá (2014)

Fincher je jeden zasraný zasran, z ktorého filmov v živote nešlo teplo väčšie než bod mrazu a asi práve preto ho mám tak rada. Od pozretia snímku ma odrádzal akurát tak večne nemožný Affleck, ktorý by mi bol protivný aj keby mi daroval milión babiek len tak na ruku, ale premohla som sa a šla do toho. Napriek tomu, že film pojednáva o rozpade manželstva dvoch ľudí, nie je v ňom ani za mak náznak nejakej lásky, romantiky, vášne, emócií... čohokoľvek, čo by z hlavných postáv robilo niečo viac, než dvoch robotických pajácov, čo spolu zrazu nevedia žiť. Začiatok filmu mal ukazovať aj začiatok ich lásky,úprimnej lásky, ale akosi som to ani jednému nevedela uveriť. No tak ako som mala problém uveriť tej ľúbostnej linke, sánka mi padala dolu nad chladnokrvnosťou Amy v ďalších momentoch filmu. Pike odviedla v tomto smere absolútne skvelú prácu. Affleck, no proste Affleck ako vždy. Bez života, bez ničoho, ale tak dokázala som ho predýchať, čo mu slúži ku cti. Čo sa mi ale tentoraz naozaj nepáčilo, bola hudba. Tá ma naozaj neskutočne iritovala a miestami sa mi tam ozaj nehodila. Pri konci filmu som sa inak musela aj smiať. Možno keby hl.rolu hral niekto iný, moje pocity by boli iné, ale takto som si len vravela "chlape, máš čo si chcel!" Samotnú hviezdu dávam za Harrisa, konečne som ho videla v inej roly ako Barney (nerátam tú úlohu kráľa v Johanke z Arku) a bol dobrý!!

• 13.10.2014  21:00
    Kameňák 4 (2013)

Ak túžite po lobotómií ale bojíte sa zákroku, potom určite siahnite po tomto filmovom skvoste! Výsledok bude rovnaký

• 13.10.2014  20:44
    Jack a Jill (2011)

Idete autobusovým zájazdom do Prahy, ľudia si vyžiadajú daaký film, nech sa nenudia a ich urevané ratolesti držia chvílu pysk a čumia na voľačo a z pomedzi všetkých sračiek sveta musel šofér siahnuť zrovna po tejto! Dpč!!! Mp3 mi to neprerevala, ešte mi sviňa skapala baterka a tak som bola nútená túto totálnu dementnožumpovosračkoidnú sračku kukať! Čo kto nasypal Deppovi a Pacinovi do pitia, že sa v tomto anitonemožemnazvaťfilmom ukázali? Zo všetkých Sandlerových pokusov o film je tento suvérenne ten najkokotskejší!

• 9.9.2014  22:26
    MASH (1970)

So seriálom rástla, ku knihe a filmu som sa dostala až neskôr a najprv som nebola moc milo prekvapená, ale pri ďalších reprízach sa to zmenilo. Základný problém je ten, že seriál sa takmer celkom odklonil od knihy a myšlienky autora, ktorý bol zástancom vojny v Kórei a z tohto bodu kritizoval seriál- ktorý bol aj ocenený za propagáciu mieru. A teda, seriál mi je srdcu bližší a milší, rovnako ako seriálový herci. Ale, film ma pobavil tiež. Bolo fajn vidieť aj iných hercov, ako sa pasovali s úlohou Hawkeyho či Trapera. Škoda, že v seriály nedali priestor Dukeovi. Už samotná kniha nejde nejako špeciálne do hĺbky a tak ani tento film nie je nejakou špeciálnou sondou do hláv a sŕdc mobilných lekárov, ale skôr len náhľadom na ich krátenie si dlhých chvíľ v tábore. Sranda je, že v podstate jediným hercom z filmu, ktorý sa objavil aj v seriály je Gary Burghoff ako Radar (o ktorom mal vzniknúť aj samostatný seriál s názvom Walter, ale vznikol len pilotný diel). Vadil mi český dabing. Z čisto prozaického dôvodu, v uchu mám až príliš zastuckovaný ten seriálový a tak mi dosť prekážali výrazy ako Koumes miesto Hawkeye, či Hrma miesto Šťabajzny. Celkovo som sa ale pri filme aj knihe dosť dobre pobavila. Jednu hviezdu dávam titulnej pesničke, ktorú zbožňujem.

• 10.7.2014  22:53

Keď som bola malá, často som počula škrabanie v stenách v našom dome. Najprv som to nikomu nechcela povedať, roky som s tým sama "bojovala" a snažila sa zvuky ignorovať. Na istú dobu potom ustali, no po čase začali znova a v oveľa silnejšej miere. Pamätám si ako som chodila s uchom nalepených na stenách po dome a pokúšala sa zistiť zdroj, odkiaľ to ide. Keď som bola staršia, zverila som s tým rodičom, ktorí sa na tom schuti zasmiali, povedali že som paranoidná a zmagorená zo všetkých tých "mojich" kníh a filmov. Zvuky, ktoré som počula pripisovali rôznym veciam, mačke na radiátore, "sadajúcim" kvádrom a tehlám... hocičomu, čo by vedeli racionálne vysvetliť. Žiaden zvuk sa tomu žiaľ nepodobal a tak som to nechala tak a viac o tom s nimi a ani s nikým iným nehovorila. Nikdy. Až teraz tu. Zvuky sa z času na čas objavia a chodia so mnou. Už nie sú len u nás doma. Škrabot je všade kam prídem, ale naučila som sa tie zvuky ignorovať. Ak nie sú prisilné. A prečo to sem píšem? Neviem, verí tomu vôbec niekto? Sme zahltený horormi s podobnou tematikou, temno, zlo, démoni, duchovia, satan, poltergeist a všeličo iné. S chuťou ich pozeráme a dovolíme príbehu, nech nás na chvíľu vystraší. Pri tom sledovaní sme na krátky čas ochotní veriť tomu 2D klamu na plátne. Spätne v reále pri obd.zážitkoch hľadáme nejaké iné, normálne vysvetlenie. Tento film vznikol podľa skutočných, mrazivých prípadov. A som ja ochotná tomu uveriť? Začína to ako temnejšia kriminálka s jemne dávkovaným suchým humorom. Postavy sú uveriteľné, herci hrajú fajn. Príbeh sa rozvíja pomalšie, ale zaujímavo. Prípadov o posadnutosti je mnoho a toto je jeden z ďalších. No čo mi na tomto v porovnaní s ostatnými vadilo, je nedovysvetlený príbeh. Prečo práve Sarchie bol "radar"? Odkiaľ sa vzal onen démon a o čo mu vlastne išlo? V Sinisterovi kradol, "jedol" deti... Tomuto šlo o čo? Vytvoriť armádu posadnutých? Čo sa stalo s posadnutými po vyhnaní diabla? Tých otázok, ktoré mi idú na mozog, je príliš veľa... o nápise a jeho presnej funkcii, o úlohe toho druhého posadnutého... Ja neviem, som z toho celá akási zmätená a zrejme nad tým potrebujem ešte popremýšľať a možno mi odpovede dopnú. Každopádne, čo sa týka technickej a hereckej stránky filmu, musím to pochváliť. Herci fajn, dialógy ok, kamera super, ľakačky trochu okukané ale furt fajn... len ten nedotiahnutý scenár, nedorozprávané detaily, preexponovaný záver na môj vkus a netradične až prílišný happy end mi trochu vadili. Tri hviezdy sú akurát a teraz si idem pustiť dačo veselé.

• 8.7.2014  21:45

To si tak jedného dňa nasrato vykračujete po ulici, nadávate na hnusnú mamu, hnusného otca, slzy vás pália v očiach a myslíte si, že svet už nemôže byť horší. Zrazu sa z dodávky, ktorú práve míňate, vyrúti chlap a ten vám behom jednej sekundy dokáže, že svet môže byť ešte kurva horší. Som si istá, že pre všetkých psychopatov či "sklepmistrov" a la Fritzl či Buffalo Bill z Lambs je tento príbeh niečo, ako pre babky a znudené žienky domáce sobotňajší romantický film od Pilcherovej na Dome, alebo román z červenej knižnice. No tých normálnych z toho zamrazí a nechápavo krútia hlavou, v akom posranom svete to vlastne žijú. Uniesť malú holku, roky ju držať v kobke o veľkosti šatníka a urobiť si z nej osobného otroka... Poďme ale k filmu samotnému. Za prvé, som rada, že film na motívy Nataschinho príbehu vôbec vznikol. Za druhé, výber herca do hl.úlohy psychopatistického pedofila tiež vyšiel na jedničku. Z Thureho ma mrazilo, dvíhalo zo stoličky, oblieval studený pot, no všetko možné čo malo. Výhrady mám trošku k hl.predstaviteľke, ktoá mi do danej úlohy až tak nesadla. Celkovo film hodnotím kladne, herecké výkony boli uveriteľné. Na koľko opisuje skutočnú realitu a hrôzy, ktorými si Natascha prešla vie len ona sama....

• 8.7.2014  17:04
    Očista (2013)

Nápad ppč, presne viem ktorých ľudí by som si v tú noc podala. Normálne by som aj zalobovala o to, aby to bolo u nás. Aspoň dva ročníky. Samotný film, čo ja viem... mňa už nezaujme asi žiadny horor, mám taký pocit. Snaha bola, ale moc ma to neuchvátilo, na jedno kuknutie v sobotu večer keď je nuda, akurát. Viac už asi nie.

• 8.7.2014  16:57
    Insidious (2010)

Dala som si taký mierny hororový maratónik a musím uznať, že tento pokus o horor ma moc neuchvátil. A pritom tam potenciál bol, správny bubuláci, taky to médium (ktoré v mojich očiach bude ale navždy trenér z Plnou parou vzad), herci hl.úloch tiež fajn (aj keď do Rose bude zachvíľu asi len duša chodiť spávať, čistý kostitras). Ale akosi tomu celému chýba šťava. Nápad by sa dal, ale to konečné prevedenie mi skôr vyvolávalo úsmev na tvári ako strach a osobne som dokonca fandila tetuške v závoji. Inu, jedna hviezdička na nebi je za krásnučké masky bubulákov (červený démon bol čisto ňuňu) a druhá za krásny romantický song Tip Toes!

• 8.7.2014  16:05
    Sinister (2012)

Not bad, aj keď po všetkých tých "mrazivých" komentároch som čakala nejaký ozaj ozaj záhul. Niečo, čo ma posadí na riť, priková k stoličke a ruky nalepí na oči, aby tú hrôzu a strach nevideli. Ale... nič. Sinister je dosť kvalitným, originálnym snímkom. Nápad? Dobrý! Herci? Dobrí! Hudba? Ako od sfetovaného masochistického uchýlaka= dobrá! Potešil ma aj koniec, pretože konečne neprežila žiadna cecnatá bloncka ani nič pod., neprežil nik (také= hamletovské), okrem tej malej holky. A to tiež nebolo celkom prežitie, takže, to slovo hamletovské je tu na mieste. Plus dávam za sympatickú masku hlavného záporáka, vyzeral fakt k svetu, taký gothic metal fanda skrýžený s death metal fandom so sklonmi ku gore metalu... zjaviť sa u mňa doma, možno by som ho aj na kávu pozvala, keby ma nešiel hneď zmasakrovať. Nuž, 4 stars bohate stačia, 5 by bolo kebych si kákla do kalhot, ale nič plienkové nebolo, takže...:)

• 25.6.2014  19:54
    Big Lebowski (1998)

Pár vtipov fakt good, postava Waltera super, ale nejak to inak šlo celé akosi mimo mňa... nie a nie sa do toho dostať. Škoda.

• 12.5.2014  18:20

Neviem, buď dementniem, alebo tento film proste je nudná sračka. Ku koncu filmu som dostala takmer až histerický záchvat smiechu, že som za túto chujovinu dala 5eur na vstupnom a venovala tomu dve hodiny času. Uznávam, pár vtipov good, hudba skvelá, atmosféra tiež, výber hercov aj výkony fajn...ale kurva, kde je teda problém? Som zvyknutá aj na filmy, kde dej neni, ale je tam aspoň daaká myšlienka, alebo niečo, ale tu nebolo nič. Scéna so spánkom, depkou, pitím, tancom, pitím, spánkom, depkou, hrou....wtf? Dve hviezdy za vyššie spomenuté klady, ale inak je to pre mňa nudný odpad a tento film už fakt netúžim vidieť.

• 1.5.2014  13:59
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Prvé dve série super, tretia o kúsok slabšia ale furt ok, od štvrtej to šlo dolu vodou... a ten trojuholník barney-robin-ted, plus ten úplne idiotský koniec seriálu. Musela som ubrať hodnotenie zo štyroch na tri hviezdy, aj keď najradšej by som dala len jednu hviezdu. Z úcty k prvým trom vydareným sériám to neurobím.

• 5.4.2014  23:52

Vobec som nevedela do coho idem a zostala som viac ako nadsena! Uz davno som nemala z nejakeho filmu taky vyslovene pozitivny pocit! Je to jednoducho krasne. Krasne v kazdom zmysle, aky vas napadne. Samotny pribeh je tak prapodivny, mily, usmevny a plny prekvapivych zvratov a necakanych situacii... navyse je to vyslovene "obrazovy" film. Kazdy jeden zaber vo vas vyvola pocit, ze nepozerate film, ale v skutocnosti chodite galeriou a pozerate na nadherne, niekedy az mierne naivne obrazy. K tomu vyborny soundtrack, uzasne herecke obsadenie, naozaj vtipny humor. Co viac si priat? Vravim, bola som ozaj nadsena a v dohladnej dobe chcem repete!:-)

• 30.3.2014  21:52

Ach jaj. A ja toho Johnyho tak ľúbim.... ale toto nie, stratila som sa niekde po pol hodine a zbytok filmu som už ani neregistrovala. Škoda. Mám pocit, že v poslednej dobe ide výber filmov, kde Johny hrá dolu vodou... Už len čakám ked pôjde do toho porna ako svojho času vykrikoval.... (nie, že by ma to nepotešilo :D)

• 30.3.2014  21:47

Skvelý film o temnej minulosti land of freedom and silicon boobs. Vždy sa pobavím na tom, ako Júesej drbú do celého sveta a rozkrikujú sa o ľudských právach, feminizme, gender rovnosti a pod., a samy doteraz nemajú doriešené svoje časy nie tak veľmi minulé. Ejiofor bol ozaj dobrý, všetka česť, ale mňa oveľa viac zaujal Fassbender ako tyranský, nerozhodný otrokár, ktorý sa tak akosi motá v spleti svojich neutriedených názorov a vplyvu nepríjemnej manželky a Dano aj so svojím Nigga songom ako fakt slizský master. Skvelá bola aj Lupita, ktorej postavu mi bolo úprimne ľúto celý film, a najmä na konci filmu. Ona sa narozdiel od Solomona slobody nedočkala a bohvie aký mala koniec. Film so sebou prináša množstvo ozaj krutých scén, z ktorých mnohým ľuďom (najmä bojovníkom za rôzne práva) bude tuhnúť krv v žilách. Za zmienku určite stojí už spomenutá Nigga song, pol dňové poloobesenie, či bičovanie Lupity. Mne osobne trhalo srdce scéna z prvej štvrtiny filmu, keď si otrokári vyberali nové prírastky do svojej pracujúcej zbierky a rozdelili malé deti s mamičkou.... Skrátka, film treba vidieť. Výborná výprava, kostými, výkony... pre mňa gutt.

• 30.3.2014  21:28
    Jen 17 (2013)

Ako som už veľa razy napísala, pre FR filmy obdobného razenia mám skrátka slabosť a tento ma rozhodne nesklamal. Obrovskú zásluhu na tom má predstaviteľka hl.postavy, ktorá je viac než étericky krásna a dodáva postave punc riadne smutnej tajomnosti. Celkovo je tempo filmu pomalšie a dosť komorné, zaostrené na odvrátenú stranu sex.života mladej kočky. Chýbala mi tu trošku hlbšia psychológia postavy, najmä prerod z panny na platenú prostitútku. Cez letné prázdniny príde o vienok a zrazu skok, vykračuje si za "biznisom"... Why? Plus za koniec, taký, pre mňa, typicky francúzsky. Celkovo film ale hodnotím pozitívne, zaujal ma, bavila som sa, plus veľmi príjemný soundtrack.

• 7.1.2014  14:32
    Posedlost (1992)

Skvelý film, hudba, herci, kamera. Spokojnosť.

• 7.1.2014  14:31

Herecky je to obsadené priam kráľovsky, Malkovich, Irons, Byrne, DiCaprio... čo viac chcieť? Hudba? Skvelá! Ale ten zbytok dosti pokulháva, najmä ten scenáristický zliepanec. Škoda, mohol to byť ozaj kvalitný film, takto je to len popcornová zábavka na nedeľné odpoludnie, ktoré si ale pozriem vždy, skrz spomenuté obsadenie a hudbu.

• 7.1.2014  13:59

Angelica je úžasná, zákerná, démonická, pomstychtivá, no aj prekvapivo krehká a milá v niektorých momentoch. Dougray ozajstný fešák, princ od ktorého by som si veru dala povedať. Navrch k tomu Da Vinci a krásne plesové šaty. Je to milá verzia o popoluške, jedna z tých, ktoré mi nedvíhajú dekel a je svojim spôsobom originálna.

• 5.1.2014  14:21
    Babovřesky (2013)

Nie že by som si Trošku chcela zastať, ale aj on už natočil väčšiu blbosť (Andělská tvář) a v priemere som videla ešte horšie filmy. Tuto bolo pár scén, pri ktorých som sa aspoň usmiala, celkovo je to ale úbohosť.

• 27.12.2013  00:32
    Red 2 (2013)

Nudnejšie ako skvelá a nápaditá jednotka, ale cením si snahu o nové vtípky. Malkovich skvelý, Willis s frajerkou trošku otravní a málo Coxa. Jednoznačne by som ubrala na stopáži a pridala trochu na vtipnosti, aj keď je vidieť, že herci sa fakt bavili.

• 23.12.2013  16:16
    Lví král (1994)

Prvý film vôbec, na ktorom som bola v kine. Mala som asi štyri roky, chorá, zabalená v deke, ale musela som to vidieť! Keď vidím otváraciu scénu a počujem prvé tóny tej úžasnej hudby, slzy sa mi tlačia do očí. Proste ťažká nostalgia. Nádherný príbeh, krásne spracované a tá hudba...niet o čom. Škoda, že sa už takéto animáky nerobia.

• 22.12.2013  14:43

Hviezda za De Nira, hviezda za Hoffmana a hviezda za pár vydarených vtípkov. Inak ide celá táto séria mimo mňa.

• 22.12.2013  14:42
    Rain Man (1988)

Cruise mi je ako človek nesympatický už od malička, ale hrať vie a jeho filmy bývajú dobré. Hoffman je PÁN herec, ktorého zbožňujem. Títo dvaja pokope na jednom plátne, super. To čo tu predvádza Hoffman je hotový herecký koncert! Takto dokonale stvárniť autistu, naozaj dokonale... Je to až neuveriteľné. Úžasný film, skvelo natočený, zábavný, dojímavý, jednoducho niet čo vytknúť.

• 22.12.2013  14:37
    Hemingway a Gellhornová (TV film) (2012)

Mám rada Nicole a aj Clivea, ale toto ma proste neoslovilo. Nudila som sa, možno keby bol inak spracovaný scenár a celkovo to inak natočené... Výkony hercov boli v poriadku. Nuž a, nerada síce hodnotím vzhľad nejakého herca či herečky, ale musím povedať že voskový ksicht a nepodarene nafúknuté pery Nicole ma začínajú dosť iritovať... je mi to veľmi ľúto a nechcem pôsobiť ako nejaká svinská povrchná sekera, skôr sa tým snažím dať najavo, že ma mrzí čo so sebou Nicole nechala porobiť, pretože to bývala fakt krásna žena.

• 22.12.2013  14:24
    Vincent (1982)

Nádherné!!!!

• 22.12.2013  01:41

Môj najobľúbenejší diel. Ozaj príjemný film, ktorý neomrzí ani po stom pozretí, fajn herecké výkony, milá úvodná pieseň a celkovo dobrý námet. Spokojnosť.

• 22.12.2013  01:32
    Lidská stonožka (2009)

Nápad na úchylný film fakt super, zrejme by som sa aj dokázala báť atď., ale v tomto prípade som bola proste len znechutená a znudená. Réžia slabá jak čaj, kamera daj daj ale tie akože herecké výkony.... Keby mi nebolo na tyčku, tak sa aj budem rehotať....

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10