• Romantický

Padesát odstínů šedi (2015)

Roku Pána 1963 uzrela svetlo sveta malé buclaté dieťa, ktoré sa o pár desaťročí pracne zamyslelo a povedalo si "Keď už môže napísať knihy kdejaká Tekelyová, prečo by som nemohla napísať niečo aj ja!?" No a keďže sa nenašla žiadna dobrá duša, ktorá by jej povedala "Né moja, jeb na to, radšej bež do kuchyne muffiny ďalej péct", tak nám regále kníhkupectiev a prázdne miesta pod vianočnými stromčekmi spestrili nie jeden ale hneď tri diele tohto literárneho skvostu! Kto si myslel, že po Tvajlate nič horšie nepríde, tradáááá! (Btw., aj ctená autorka svetielkujúcich pijavíc ohlásila ďalšie pokračovanie tejto nervydrásajúcej ságy). A aby si prišli na svoje aj ľudia, ktorí by nezvládli prečítať ani toto dielko, vznikol tento úchvatný mučiaci nástroj, ktorý už teraz viem, že budem vyťahovať a púšťať vždy, keď ma drahý naserie! A teraz sa isto pýtate, keď tu toľko pičujem už úvodom, prečo som na to vôbec šla dobrovoľne do kina? Na to je jednoduchá odpoveď- mám dobré srdiečko. A slabú vôľu, lebo povedať radikálne NIE, ANI BOHOVI je zatiaľ nad moje pomery. V čom je tento film naozaj výnimočný a obohajúci je zásoba dokonalých "romantických" blábolov. Človek by neveril, čo všetko sa dá nacápať do 124 minút, toľko pátosu nepojal ani Armageddon, Pearl Harbour a Titanic dokopy (áno, Když skočíš, skočím taky, pamatuješ?). Ďalšia vec, tento film zastavuje čas. Skutočne! Zatiaľ čo vy máte pocit, že už musel prejsť aspoň jeden celý deň, prešlo len päť zasratých minút. Kola pomaly dochádza, nohy tŕpnu a vy si nadávate do debilov, že ste si tú ploskaňu whisky zabudli doma. Ale musím tomuto skvostu predsa len jednu vec uznať, ešte nikdy som v kine nestrávila toľko času študovaním plafónu v tme, ako teraz. Klady filmu- záverečné titulky. Takú obrovskú chuť po filme radostne tlieskať že KONEČNE, BOHA VÁŠHO som už dlho predlho nemala. V skratke, nemôžem sa dočkať až to vyjde na DVD. Ideálny darček, pre všetkých nepriateľov. Jedna hviezda za použitú pesničku I´m on fire od Springsteena, druhá za Dornanov zadok.

Grandhotel Budapešť (2014)

Vobec som nevedela do coho idem a zostala som viac ako nadsena! Uz davno som nemala z nejakeho filmu taky vyslovene pozitivny pocit! Je to jednoducho krasne. Krasne v kazdom zmysle, aky vas napadne. Samotny pribeh je tak prapodivny, mily, usmevny a plny prekvapivych zvratov a necakanych situacii... navyse je to vyslovene "obrazovy" film. Kazdy jeden zaber vo vas vyvola pocit, ze nepozerate film, ale v skutocnosti chodite galeriou a pozerate na nadherne, niekedy az mierne naivne obrazy. K tomu vyborny soundtrack, uzasne herecke obsadenie, naozaj vtipny humor. Co viac si priat? Vravim, bola som ozaj nadsena a v dohladnej dobe chcem repete!:-)

Chraň nás od zlého (2014)

Keď som bola malá, často som počula škrabanie v stenách v našom dome. Najprv som to nikomu nechcela povedať, roky som s tým sama "bojovala" a snažila sa zvuky ignorovať. Na istú dobu potom ustali, no po čase začali znova a v oveľa silnejšej miere. Pamätám si ako som chodila s uchom nalepených na stenách po dome a pokúšala sa zistiť zdroj, odkiaľ to ide. Keď som bola staršia, zverila som s tým rodičom, ktorí sa na tom schuti zasmiali, povedali že som paranoidná a zmagorená zo všetkých tých "mojich" kníh a filmov. Zvuky, ktoré som počula pripisovali rôznym veciam, mačke na radiátore, "sadajúcim" kvádrom a tehlám... hocičomu, čo by vedeli racionálne vysvetliť. Žiaden zvuk sa tomu žiaľ nepodobal a tak som to nechala tak a viac o tom s nimi a ani s nikým iným nehovorila. Nikdy. Až teraz tu. Zvuky sa z času na čas objavia a chodia so mnou. Už nie sú len u nás doma. Škrabot je všade kam prídem, ale naučila som sa tie zvuky ignorovať. Ak nie sú prisilné. A prečo to sem píšem? Neviem, verí tomu vôbec niekto? Sme zahltený horormi s podobnou tematikou, temno, zlo, démoni, duchovia, satan, poltergeist a všeličo iné. S chuťou ich pozeráme a dovolíme príbehu, nech nás na chvíľu vystraší. Pri tom sledovaní sme na krátky čas ochotní veriť tomu 2D klamu na plátne. Spätne v reále pri obd.zážitkoch hľadáme nejaké iné, normálne vysvetlenie. Tento film vznikol podľa skutočných, mrazivých prípadov. A som ja ochotná tomu uveriť? Začína to ako temnejšia kriminálka s jemne dávkovaným suchým humorom. Postavy sú uveriteľné, herci hrajú fajn. Príbeh sa rozvíja pomalšie, ale zaujímavo. Prípadov o posadnutosti je mnoho a toto je jeden z ďalších. No čo mi na tomto v porovnaní s ostatnými vadilo, je nedovysvetlený príbeh. Prečo práve Sarchie bol "radar"? Odkiaľ sa vzal onen démon a o čo mu vlastne išlo? V Sinisterovi kradol, "jedol" deti... Tomuto šlo o čo? Vytvoriť armádu posadnutých? Čo sa stalo s posadnutými po vyhnaní diabla? Tých otázok, ktoré mi idú na mozog, je príliš veľa... o nápise a jeho presnej funkcii, o úlohe toho druhého posadnutého... Ja neviem, som z toho celá akási zmätená a zrejme nad tým potrebujem ešte popremýšľať a možno mi odpovede dopnú. Každopádne, čo sa týka technickej a hereckej stránky filmu, musím to pochváliť. Herci fajn, dialógy ok, kamera super, ľakačky trochu okukané ale furt fajn... len ten nedotiahnutý scenár, nedorozprávané detaily, preexponovaný záver na môj vkus a netradične až prílišný happy end mi trochu vadili. Tri hviezdy sú akurát a teraz si idem pustiť dačo veselé.

Zmizelá (2014)

Fincher je jeden zasraný zasran, z ktorého filmov v živote nešlo teplo väčšie než bod mrazu a asi práve preto ho mám tak rada. Od pozretia snímku ma odrádzal akurát tak večne nemožný Affleck, ktorý by mi bol protivný aj keby mi daroval milión babiek len tak na ruku, ale premohla som sa a šla do toho. Napriek tomu, že film pojednáva o rozpade manželstva dvoch ľudí, nie je v ňom ani za mak náznak nejakej lásky, romantiky, vášne, emócií... čohokoľvek, čo by z hlavných postáv robilo niečo viac, než dvoch robotických pajácov, čo spolu zrazu nevedia žiť. Začiatok filmu mal ukazovať aj začiatok ich lásky,úprimnej lásky, ale akosi som to ani jednému nevedela uveriť. No tak ako som mala problém uveriť tej ľúbostnej linke, sánka mi padala dolu nad chladnokrvnosťou Amy v ďalších momentoch filmu. Pike odviedla v tomto smere absolútne skvelú prácu. Affleck, no proste Affleck ako vždy. Bez života, bez ničoho, ale tak dokázala som ho predýchať, čo mu slúži ku cti. Čo sa mi ale tentoraz naozaj nepáčilo, bola hudba. Tá ma naozaj neskutočne iritovala a miestami sa mi tam ozaj nehodila. Pri konci filmu som sa inak musela aj smiať. Možno keby hl.rolu hral niekto iný, moje pocity by boli iné, ale takto som si len vravela "chlape, máš čo si chcel!" Samotnú hviezdu dávam za Harrisa, konečne som ho videla v inej roly ako Barney (nerátam tú úlohu kráľa v Johanke z Arku) a bol dobrý!!

Babovřesky (2013)

Nie že by som si Trošku chcela zastať, ale aj on už natočil väčšiu blbosť (Andělská tvář) a v priemere som videla ešte horšie filmy. Tuto bolo pár scén, pri ktorých som sa aspoň usmiala, celkovo je to ale úbohosť.

Česko Slovensko má talent 4 (2013) (pořad)

Tá hviezda je za ľudí, ktorí by aj talent mali a prídu ho naivne do tejto show ukázať, pretože stále aj po toľkých rokoch superstar, talentov, hlasov a neviem čoho veria, že ich to niekam posunie....

Chlapi neplačú (2013) (seriál)

O ždibinec lepšie ako ten papundeklový Klan aka Klon na hnojke, ale predsa len mi z toho škrípali zuby a v ušiach pišťal tlakový hrniec... Slovenskí seriálový tvorci, úprimne a od srdca, vyserte sa na to! Prachy čo vrážate do tohto radšej dajte chudobným, aspoň sa hodnotne využijú a tieto svoje ochotnícke námety predvádzajte v ochotníckych divadlách, kde budú herecké výkony možno aj na vyššej úrovni.

Jen 17 (2013)

Ako som už veľa razy napísala, pre FR filmy obdobného razenia mám skrátka slabosť a tento ma rozhodne nesklamal. Obrovskú zásluhu na tom má predstaviteľka hl.postavy, ktorá je viac než étericky krásna a dodáva postave punc riadne smutnej tajomnosti. Celkovo je tempo filmu pomalšie a dosť komorné, zaostrené na odvrátenú stranu sex.života mladej kočky. Chýbala mi tu trošku hlbšia psychológia postavy, najmä prerod z panny na platenú prostitútku. Cez letné prázdniny príde o vienok a zrazu skok, vykračuje si za "biznisom"... Why? Plus za koniec, taký, pre mňa, typicky francúzsky. Celkovo film ale hodnotím pozitívne, zaujal ma, bavila som sa, plus veľmi príjemný soundtrack.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Ak túžite po lobotómií ale bojíte sa zákroku, potom určite siahnite po tomto filmovom skvoste! Výsledok bude rovnaký

Klan (2013) (seriál) odpad!

Ty vogo, toto je normálne ale už opovážlivosť zas a opäť recyklovať ten istý námet ešte aj s tými istými hercami!! Skôr ako Klan by som to nazvala Klon!! Hviezdu by som možno dala, keby to bolo aspoň schopne natočené, ale tie papundeklové interiéry a ešte papundeklovejšie herecké výkony... V porovnaní s týmto mi už aj Skysnuté víno príde ako veľdielo a to je teda čo povedať! Inu, televízia nie že umrela, ale rovno zdochla a teraz smrdí na sto honov, hanba!