Uberlord

David Neruda

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 24.12.2019  21:43

Pro mě je celkem těžké hodnotit české filmy. A pohádky dvojnásob. Nemám k nim totiž až tak velký vztah. Zvláště pak co se týče novější tvorby. Tohle mi ovšem v tom českém, pohádkovém rybníčku, přijde jako docela zajímavý přírůstek. Samozřejmě to není nic, co by se vyrovnalo naší klasice. To se snad za posledních dvacet let povedlo jen Andělu páně. Nicméně je to taková blbůstka plná povedených vtipů. Se spoustou Prachaře, který je skvělý. A možná by mi ani nevadilo, kdyby měl ještě trochu víc prostoru a víc přehrával. Ale právě s tou přepáleností u nás občas bývá problém. Takže to naopak vnímám pozitivně. Princezna i Honza jsou sympaťáci. Marek Eben je tam trochu jako pěst na oko... ale v určitej moment mu tu jeho přítomnost a nepřirozenost, tak nějak odpustíte. Když se u jeho scén občas neubráníte úsměvu. Scénář je pojat poměrně moderně a nesnaží se jen hloupě kopírovat klasické kýčovité prvky pohádky. Někdy je to dobře. Někdy zase ne... Ale musíme to brát tak, že doby pohádek S čerty nejsou žerty a Popelky, jsou dávno pryč. Tohle snad neurazí. A člověk se občas zasměje.

• 20.5.2019  22:31

Absolutně bez emocí... Celá uspěchaná osmá série má za následek bohužel i to, že samotné zakončení přichází tak nějak sílu a nevyvolává prakticky žádné emoce. Ale to jde samozřejmě ruku v ruce se sestupnou tendencí jakékoliv logiky a chování jednotlivých postav. A jak pak chcete z toho zmatení dostat nějaké emoce, že? Nejhorší na tom je... že prakticky jakýkoliv sebenudnější díl z prvních dvou-tří sérií. By strčil do kapsy onen poslední, finálový díl. A to je smutné. Navíc. Tenhle díl je poslední záchvěv nelogičností a vygradování debilních dialogů, završený až nepříjemně natahovanou nudou. Tu jednu jedinou hvězdu, dávám čistě za postavu Tyriona. Který si udržel svoji ikonickou roli toho moudřejšího. A ačkoli se z něj v poslední sérii pokusili udělat pěknýho vola. Nakonec se s tímto seriálem loučí jako právě tak moudrý, jak ho máme všichni rádi.

• 7.4.2019  22:12
    Shazam! (2019)

Místy je Shazam sice opravdu vtipný. Ale to je tak vše... Za mně - u DC prostě nenatočili dobrej film od posledního Nolanova termného rytíře. A ty jejich otřesný cgi kreatury... na tom už by vážně měli zapracovat. A najít si na ně lepšího designera...

• 6.4.2019  17:44
    Začalo to v Los Alamos (TV film) (2005)

Naprosto fantastický dokument. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout hudební doprovod. Ten tomu dodává přesně ty správné emoce. Konečně se nejedná jen o obyčejnou změť různých záběrů výbuchů. Ale o konkrétně popsané případy. S dosud nezveřejněnými záběry. A některé jsou naprosto ohromující a dech beroucí. Jiné, a to hlavně ty se zvířaty, dost šokující. V celkovém kontextu dokument skvěle vystihuje, co se při testech dělo. A ne zas tolik se zajímá o politickou scénu. Což beru jako velké plus oproti jiným dokumentům, které neustále recyklují stejné záběry a zbytečně zabředávají do politické scény. Je to dokument, který jasně vystihuje co taková jaderná puma dokáže. A jakým vývojem prošla.

• 29.6.2018  22:39

Výsměch a plivnutí do tváře klasice. Se spoustou klišé a wtf momentů.

• 10.10.2016  20:49

Sequel, který postrádá snad vše... Postrádá emoce, logiku, dramatičnost. K čemu je první hodina filmu, kde se lidi snaží co nejrychleji a nejrázněji reagovat a celou dobu je divákovi jen neustále servírováno, jak mají emzáci zase o něco víc navrch než posledně. Když nakonec udělí takovou Rychlo a zběsilojdní blbost, jakože pošlou královnu vyzvednout balíček... A ejhle. Ono ta vyspělá civilizace, která s náma dokázala celou dobu vydrbávat, vklouzne do té nejhloupější pasti a vůbec jim to není podezřelí. Takže nejdřív jsou nejlepší a pak zase nejhloupější... a dělají jednu botu za druhou. A nakonec si řeknou "no co, tak příště..." a prostě to zabalí a odletí pryč. - Kdyby to mělo mít logiku, tak se s námi vůbec nepářou. Jestli bude pokračování, tak jsem zvědavej na onu záchrannou planetu... To teda bude něco.

• 2.10.2016  11:14
    Lví král (1994)

Vidět to jako dítě, asi tomu dám plnej počet. Takhle na mě nejvíc působila hudba H. Zimmera - ta opravdu udělala svoje. Ale pohádka je to pěkná :)

• 31.7.2016  15:27

Neudrželo si to moji pozornost... Nedokoukáno. Jedna hvězda za dobrej nápad, ale provedení se vážně nezdařilo. Škoda.

• 28.6.2016  20:00
    Hodný, zlý a opilý (amatérský film) (2016)

Vážně tu taková díla musí být?

• 16.6.2016  17:02
    Pixely (2015)

Přehlídka pěkné vizuální práce, ke které se, zřejmě na místě, vymyslel nějaký ten scénář.

• 13.4.2016  21:45

Tenhle "mástrpís", má jednu velkou nevýhodu, oproti kolegům z marvelovského uni. Totiž... divák dostal, zatím, pouze jeden film Muže z oceli. Hned na to je mu ovšem naservírován duel, ve kterém se objeví batman a k tomu ještě wonder woman. Výsledek? Hop skok prezentace batmana, kterého všichni notoricky známe, přesto je však tak nějak nutností s ním diváka seznámit - takže blá blá blá... a než si stihnete vybudovat k Waynovi nějaký vztah, začne vás štvát jeho nelogické chování. Takže si vlastně celou dobu přejete, aby se vzpamatoval. A dost možná taky proto, protože Nolan vyobrazil batmana konečně tak, jak si zasloužil, kdežto pan Snyder mu dal novou image. Totiž image sebestředného hňupa. Wonder woman, alias vševědoucí, všudypřítomná a tajemná dáma, která chodí sem a tam... A zase sem... A nakonec japonec, se objeví, aby udělala trochu čurbes, protože batman je ve finálním fightu, tak nějak navíc... Holt DC to nemá tak vychytaný no. Nicméně to byla skvělá příležitost, jak představit další postavu z Justice League. Takže přihodit jednu postavu, která prakticky stojí úplně mimo, protože nemá žádný příběh (zatím), do takového patosu, už nic nezkazí. Její příběh se bude samozřejmě asi rozvíjet následně. To ale BvS, nepřidá. Závěrečnej CGI záporák, je kupodivu skvěle udělanej. Ale když uděláte realistický model hovna - pořád budete mít jen hovno a nic víc... Asi největší výtku mám však k příběhu, který je hloupý... a navíc děravý, jak ementál... Přidejte si k tomu ještě pár, již zmíněných, nelogických rozhodnutí a tadáááá... máte tu neskutečnej brak v hodnotě 410 mega. Závěrečná světelná šou, mi přišla jako nejvíc kýčovité finále, které mohlo přijít. Totiž, když už dáte filmu dospělý a lehce pochmurný nádech... (ne, jako to dělá marvel), tak není zrovna dvakrát vhodné udělat finále jako z pohádky od Walta Disneyho... Ale abych nebyl jen kritický, tak musím smeknout před Jesse Eisenbergem, který ztvárnil Lexe Luthora naprosto geniálně! Jinak, Hans Zimmer a Junkie XL - jasná sázka na jistotu, naprosto luxusního soundtracku... Na úplný závěr, bych pouze dodal, že takhle to dopadá, když chcete vytěžit z formátu, který praktikuje konkurence (Marvel), ale nechcete čekat, až bude mít každá postava svůj vlastní film. A tak vsadíte na to, že když přeplácáte jeden jediný, bude to mít stejný efekt, jako tři, samostatné filmy. No, finančně se film zřejmě vyplatil. Ale kritika mluví jasně. 1/5

• 10.4.2016  15:25
    Vykolejená (2015)

Něco tak hloupého a nevtipného, jsem dlouho neviděl. Nedokoukal jsem...

• 25.3.2016  12:43
    Už jsme tam? (2005)

Člověk jednou nechá zaplou televizi a nejraději by si nafackoval... Aneb, když vymýšlíte děj tak, abyste do něj mohli dát co nejvíce nevtipných scén. Naprosto nevkusná, přeplácaná a nehumorná hloupost o nevychovaných spratcích, kteří vám lezou na nervy v každičkém záběru.

• 7.3.2016  11:37

V jednoduchosti je krása, aneb cesta za hledáním syna, plná nástrah. Krásný poučný příběh, plný otcovské lásky, který skvěle zrcadlí lidský život.

• 5.3.2016  21:51
    Zoolander (2001)

Já ani nevím, jestli hodnotit třemi, nebo čtyřmi. Tenhle druh humoru, který zavání trapností a jednoduchostí na sto honů, je mi zkrátka blízký. Tedy alespoň ve starších filmech. V dnešní době je to kumšt, něco takového natočit. Ale tady vše parádně sedí. Scény jsou neuvěřitelně hloupé, přehrávané a celkově stupidní, což je prostě v podání Bena Stillera, kombinace k popukání... Asi to není nejlepší komedie, ale rozhodně je to příjemný nesmysl.

• 28.1.2016  18:13

Není to špatnej animák. Jen mi přijde, že je to prostě mix toho nejlepšího, co někdo viděl v jiných filmech... Baymax je super a jeho jednoduchost je krásná a vtipná. Naopak hlavní hrdina, který působí jako největší a nejrozmazlenější génius světa, je poměrně nevyrovnaná postava. Jako celek je to celkem koukatelný, když člověk pomine, že téměř celý film se cítí, jakoby měl deja vu. A závěrečná scéna, ve které se vůbec nehledělo na logiku věci, ale šlo jen o to, tupě z diváka vyždímat nějaké emoce, mi nakonec celkový dojem pěkně zkazila...

• 3.1.2016  21:16
    Creed (2015)

Faktem je, že Jordan, nedokáže ani omylem zahrát tak charakterní roli, jako je Rocky. Jako nástupce je tedy jen slabý odvar. Věřím, že s lepší výpravou, by se z toho dalo vymáčknout trochu více emocí, ale i tak, je to poměrně dobře zvládnutej příběh. Co mi přišlo jako další mínus, tak rozhodně atraktivita soubojů. Rockyho filmy, ať byly jakkoliv staré, měly prostě při zápasech lepší kameru i choreografii. Creed sice je, vášnivej boxer. Ale vždycky mu bude chybět to, čím byl Rocky výjimečný. A to velké srdce. Jako pocta Apollu Creedovi je to dobrý film. Ale jako další Rocky, určitě ne. Doufám, že tahle série nebude pokračovat, protože člověk nepotřebuje vidět všechno. A určitě nejsem jediný, kdo si myslí, že by Rocky neměl umřít na plátně...

• 6.12.2015  20:36
    Ant-Man (2015)

Ant Man hraje v Marvelovském universu jednoznačně druhé housle. Vůbec to ovšem nevadí! Z filmu je jasně cítit, že se nejedná o snímek, na kterém bude stát celá třetí fáze, takže si na nic víc ani nehraje. Je vtipný, pohodový, naivní, rodinný a nenucený... Scénář je jednoduchý a přímočarý, stejně jako hlavní záporák. Je to ovšem skvělá jednohubka, kterou nic nebrzdí a skvěle doplňuje příběhy z tohoto vesmíru. Za mě jednoznačně spokojenost :)

• 16.11.2015  15:20

Že to nebude můj šálek čaje, jsem tušil... Ale že půjdu na film bez scénáře, s kadencí humoru tři vtipy za hodinu... To jsem fakt nečekal. Pokusů o humor sice bylo dost. Ale tak těžce primitivních, že by mě možná pobavily před deseti lety.

• 8.11.2015  00:38
    Spectre (2015)

Filmy Casino Royale a Quantum of Solace mě bavily, protože byly na Bonda nevšední. Upustilo se od klasických stereotypů a Daniel Craig vdechl Bondovi nový život. V obou případech se tak z klasického Bonda, staly normální, akční filmy s chytrou zápletkou a zajímavým Craigem, které si na nic víc nehrály. S velkolepostí to nemusely přehánět. Měly totiž jednoduše dobře napsaný scénář a to stačilo. Se Skyfallem se začalo vše vracet do starých kolejí. Takže jsem byl jedním z mála těch, které film moc neoslovil. A Spectre už zase pohodlně pokračuje v oněch kolejích klasické série. Což znamená, že mě příliš neoslovil. Kamera je skvělá a první polovina filmu zajímavá. Film nabírá příjemné tempo a v roušce tajemna se rozpíná jeho děj. Jenže pak najednou zjistíte, že jde o naprosto banální zápletku, kterou odhalíte při prvním náznaku. A graduje pouze tím, že je osobní. Hodně osobní. Napětí se tu zvyšuje především scénami, kde je v ohrožení Bondova partnerka a občas tím, že má Bond na kahánku. Ale to je klasika... Ovšem to už je záležitost především druhé poloviny filmu. Tam už se to zvrtne v klasickou nudnou podívanou, kde je agent jejího veličenstva ve všem nejlepší a z jeho dokonalosti a chladného výrazu vám skřípou zuby. Trochu jsem se obával, jak svoji roli zvládne Dave Bautista. Ale překvapivě, mě právě scény s ním bavily nejvíc. Třebaže toho moc nenamluvil. Honička v autech vypadala slibně a byla koukatelná. Škoda, že nebyla o něco zajímavější. - Pokud mi ovšem něco sedělo. Pak to byly scény, kdy Craig dostával od Bautisty nakládačku. V tu chvíli jsem měl opět pocit, že 007 není nadčlověk. Opět jsem věřil, že jde jen o svérázného agenta, kterého prostě Craig skvěle zahrál a dal mu jinou tvář, než pro něj byla běžná. Ale bylo to jen pár scén... Mně prostě tenhle, pro Bonda tak typický, styl nesedí :) Nemluvě o nevýrazném záporákovi, který má působit o to hrozivěji, protože má osobní vztah k Jamesovi. Ve skutečnosti to ovšem odvádí pozornost od jeho skutečné moci, kterou vlastně tvořily i postavy z předešlých dílů. Což vlastně na vážnosti oné postavě taky nepřidá. Je to spíš nejjednodušší scenáristický tah, jak snadno a rychle vytvořit antihrdinu.

• 11.7.2015  01:08

Co mě docela příjemně potěšilo byl fakt, že jsem Arnoldovi většinu času toho terminatora fakt věřil. Ovšem ne pokaždé.To, jednoznačně, špatně pochopené polidšťování, je fakt děs. Klidně přijmu zestárlého terminatora. Ale fakt nepřijmu terminatora s city. To si raději pustím čístlo pět žije... než abych poslouchal, jak vraždící stroj někoho hodnotí, zda li je dobrý člověk, či nikoliv. Abych tedy shrnul ony klady filmu, tak musím říct, že kamera mě docela bavila. Místy byly i příjemné efekty. O to zvláštnější ve mě zůstal pocit, když jinde ty efekty stály za vyliž prdel. Jako skvělý tah, hodnotím využití Johna Connora, jakožto záporáka. Má to ovšem háček... To, proč se Connor chová, jak se chová, si musíte vesměs vydedukovat sami. Ve filmu se rozebírají všelijaké nesmysly. Ale tady tomu vysvětlení moc nedali... Pan Taylor očividně při sledování T1 a T2, nedával moc pozor, nebo u toho vyhulil nějakej nekvalitní šmejd. Jinak by totiž z oněch filmů vycítil, že Cameron se obratně vyhnul jakémukoliv vysvětlování, či rýpání se v cestování v čase. A celý film soustředil na příběh, akci a emoce. A samozřejmě k tomu měl důvod. Tady se bohužel furt dokola jen tlachá a tlachá o nesmyslech, které nemají význam, protože jsou vycucané z prstu a vy je stejně nemáte šanci chápat. Navíc je děj tak neskutečně zamotaný, že ačkoli se snažíte vše pochopit, brzy to vzdáte. Veškeré vysvětlování vás přestane zajímat a prostě ho ignorujete. A protože to asi někdo tušil, tak ve druhé polovině filmu už se prakticky nic nevysvětluje. Hledat tedy v příběhu logiku nemá smysl. A nějaké otázky ohledně paradoxů cestování časem? Nezájem... Ovšem samotné cestování časem, zřejmě tvůrcům přišlo tak skvělé, jakožto námět, že z něj udělali středobod dění. A vy se v tom všem brzy tak ztratíte, že absolutně ztratíte zájem o příběh. Především, protože časem zjistíte, že ten scénář je tak děravý, že čím více byste mu přicházeli na kloub, tím lacinějším by se film stal. A to, už jen v úctě k Arnoldovi, nechcete... Tím, že film přestane od půlky cokoliv vysvětlovat, vám k té apatii značně pomůže. Paradoxně ovšem, je tu dost ukecaných scén, které jen zbytečně natahují stopáž a člověk si z nich nic nevezme. Upřímně nechápu, jak to mohl Cameron posvětit, když se ve filmu vůbec nedrží základů, na kterých byly první dva díly postaveny. Občas mi přišlo, jako by měl film fascinovat třináctileté diváky. Ať už přihlouplými akčními scénami, nebo nevyvedenými pokusy o humor. Každý skalní fanoušek, který si při slovu terminator vybaví sešlou tvář Michaela Biehna, efekty strejdy Winstna a kamenné hraní Schwarzeneggera, nebude tenhle film akceptovat. Je to jen další uhlazená, přeplácaná, přeefektovaná slátanina, se špatným scénářem a nudnou výpravou. Do větších detailů se pouštět nebudu, ačkoli těch (co to kurva je?) momentů jsem při sledování zažil víc než dost. Ale jen tak namátkou... Fakt že Kyle Reese je v pátém díle svalnatější než terminátor, je přinejmenším k smíchu... Abych to shrnul. James Cameron je jen jeden... A pro mě i nadále, končí terminátoří série druhým dílem.

• 6.7.2015  23:09
    Méďa 2 (2015)

Příšerně přetáhlá stopáž a nudný scénář. Holt, co fungovalo v jedničce, se tvůrci pokusili uplatnit i ve dvojce. Jen k tomu přidaly nějaké ty dost nezajímavé průtahy. Některé vtipy byly skvělé, až to nebylo k uvěření... a nad některými zůstával rozum stát. Zasmál jsem se, ale těch absurdit, tam byla vážně spousta :)

• 11.6.2015  22:00
    Kmeny - Tuning (E09) (epizoda) (2015)

V podstatě nic neříkající dokument, který ukazuje staré a nové. O subkultuře tuningu a její podstatě, čili vylepšování sériových aut, prakticky nic neřekne. Je zde vidět chiptuning mustangu a to je vše. Žádná výprava, spousta zbytečně hluchých míst, kde se nic neděje, jen dokola hraje ta samá, ohraná část jedné písničky. Informace žádné a vyloženě tuningový krasavec, se v dokumentu neobjeví ani jeden. Čekal jsem něco úplně jiného... Tohle je spíš o amatérských závodnících.

• 25.5.2015  19:05
    Poltergeist (2015)

Já prostě nemám horory rád a tohle byla spontánní akce, která sice neskončila totálním brakem. Ale nebyla to žádná sláva. Film začíná stejně, jako 90% naivních, amerických hloupostí... Sam Rockwell a Jared Harris sice potěší... ale to je tak vše. Některé postavy se chovají zcela nelogicky a jdou zcela proti proudu veškerého dění. Stejně tak velký úlet je pak samotná postava, ztvárněná Harrisem. Možná, kdyby Rockwell trochu zatancoval, byla by to větší paráda... Ale tohle byla vyloženě jen slátanina několika hororových prvků dohromady. Jako by si tvůrci nebyli jisti tím, co zabere na diváka nejvíc, a tak dali zlu vícero podob, ať si každý vybere. Temná strana síly, tak vypadá každou chvíli nějak jinak a nakonec se objeví mecenáš, který v tom všem zmatku a chaosu, najde systém, jak z pohádky o kouzelné fazoli. Co peklo zchvátí, to už nenavrátí... ale možná, že když dáte na karabinu provaz, tak to dáte... Klasické, laciné lekačky a staré triky, které jsou v každém hororu. A přesně proto, tenhle žánr nevyhledávám. Film beze smyslu.

• 4.4.2015  07:25

Popravdě už mě to ani nebaví... A koho taky má bavit sledovat nekonečné souboje, kde se nikdy nikomu nic nestane, ať už to schytá ocelovou tyčí kamkoliv. Opět všechno až šíleně naivní a megalomanské, až z toho skřípou zuby. Logiku by v tomhle příběhu člověk jen těžko pohledal, ale to už jsme si od čtvrtého dílu museli všichni zvyknout. Ale tady se to opět posouvá o úroveň výše, protože naši automobiloví spasitelé světa, se snaží získat zařízení, s jehož pomocí najdou šmejda, kterej se je snaží zabít... a on, se je při tom samozřejmě snaží zabít... a proto před ním utíkají... (wtf?!) To, proč Toretto, místo toho, aby toho šmejda přejel, začal skákat jak klokan z mrakodrapu na mrakodrap (wtf?!), aby ukradl ono zařízení... jsem vážně nepochopil. Klasická, desetiminutová bitka, kde si každý s každým dá čtyřicetkrát pumelici do ksichtu a na konci by to nikdo nepoznal, byla vylepšena a posunuta na novou úroveň. Nazval bych to level Star Wars... Pravda, auta už nejsou co bývala, tak proč do toho nemixnout prvky z jiné úspěšné série... vždyť jim to fungovalo... To, že pro Paula je mechanismus kliky doposud neobjeveným tajemstvím, je asi kapitola sama pro sebe, stejně jako předávání si "horkého bramboru". Největší pojeb v mých očích, ovšem zůstává pan Shaw, který je nesmrtelný, nezničitelný, nepolapitelný, nedostižný, nezranitelný, bohatý, všudypřítomný... Docela by mě zajímalo, proč všichni hledají to Boží oko, když se sakra mohli zeptat pana Shawa, kde kdo je... ten ví úplně všechno, s odchylkou na dva centimetry. A jeho představení hned v úvodu, je zoufalost z nejubožejších... Ten film není nic jiného, než sbírka totálně vymletých a dementních kravin, bez logiky... Stejně ovšem dám tu jednu jedinou hvězdu. A to především kvůli kameře, která byla občas vynikající a občas zase ne... Kvůli soundtracku. A kvůli rozloučení s Paulem... To a prvních 5minut Toretta s Lety, jsou jediné části filmu, stojící za zhlédnutí.

• 14.3.2015  22:57

Jako vždy, někdo přišel s naprosto suprovým nápadem, natočit film o tornádu: "Je to skvělej nápad, protože to lidi žerou. A co by to bylo za podívanou, kdyby jsme troškařili, že? Takže jim tam dáme jedno? mm... neee... dvě? tři... no... pro jistotu hned sedm tornád! A zahrajeme si na honěnou. Prvně budeme nahánět tornádo a pak zase tornádo nás! A aby jsme tam měli i nějakou dramatickou dějovou linku, tak nechám přes cestu padnout auto, dva stromy a dva sloupy elektrického vedení. Ať to má pořádnou zápletku... Na zaplácnutí tam hodíme supermegagigaultrahyperuber tornádo, které bude z nějakého nepopsatelného důvodu, na jedné straně rychlejší, než na druhé." (wtf?!). Je tam pár super záběrů, které běžně ve filmech o tornádech neuvidíte. Kazí to ovšem fakt, že filmaři opět dali přednost dobře viditelnému tornádu, před děsivým a realistickým vyobrazením. Takže když pak zíráte na všechna ta tornáda, tak to ve vás ani nevyvolá žádné pocity. Jsou to prostě nablýskaná Bentley, která sice dobře vidíte, ale k realitě vás to ani na chlup nepřiblíží. Scénu v kanále a videa na rozloučení jen zmíním, ale komentovat asi netřeba...

• 11.3.2015  22:57
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Já myslím, že po ordinaci, ulici a počátcích už by to mohlo stačit ne?...

• 1.2.2015  10:28

Je to takové standardní drama, které dost zavání béčkem. Jako hlavní prvek, vyvolávající nějaké emoce, je zde nasazeno štěně. Což je docela pěkné na pohled, ovšem já to beru jako snahu o vyvážení slabého scénáře. Tak či tak, nemám s tím až takový problém. Asi největší problém jsem měl s tím, že Eric, jakož to záporná postava, se do toho toho všeho dostal jen náhodou, ale tvůrci se vás snaží furt ujistit, že je něco víc. Což by za normálních okolností nebyl problém. Jenže tady celkem snadno prokouknete. Scénář není nic extra, takže to všechno drží nad vodou akorát Tom Hardy. Noomi Rapace je naopak dost nevýrazná. Chtělo by to trochu víc akce. U Hardyho je člověk přece jen raději, když rozdá nějaké ty rány :o) Film ** Tom Hardy *

• 27.1.2015  21:47

- Z počátku se film sice bude jevit, jako laciná, romantická slaďárna, ale opak je pravdou. Spíše než romantický film, je to velice silné drama. Zprvu vás film může rozhodit výpravou, ale to je vskutku jen úvodní tah, který koresponduje s rozuzlením na konci a ještě ho tak umocní ( skvělý tah ). Vztahy postav se rychle vyvíjí a Cathy si rychle získá vaše sympatie. Což ovšem trvá pouze první polovinu filmu. Pak se začne chovat ( troufnu si rýpnout ) stejně nelogicky, jako většina žen... ( Nic ve zlém :-D , věřím, že ženské osazenstvo bude mít pro její chování větší pochopení... což je přesně te n problém :-D )...což má za následek rychlou změnu vašeho názoru. Ale sakra... nezbavil jsem se pocitu, že mě k ní stále něco přitahuje, stejně jako Heathcliffa. No, zkrátka je to pěkná makačka na bednu, protože film si bude s vaší psychikou dost pohrávat. Bude zkoušet vaši moralitu a hrát si s vašimi emocemi. Čímž se dostáváme k postavě samotného Heathcliffa. Protože s ním, to funguje naprosto stejně, jako s překrásnou Cathy. Akorát s rozdílem toho, že ať už se Cathy chová ve druhé polovině jakkoliv nemorálně, nelogicky a vůbec hloupě, tak Heathcliff je takové umocnění na druhou. - Celé je to ovšem příběh jedné velké lásky, který vás chytne za srdce a rozhodně ve vás něco zanechá. A abych kápl božskou, tak i slza ukápla. - Obsazení je naprosto skvělé. Především hlavní pár - Tom Hardy a Charlotte Riley. - Takový malý bonus všem romantikům, kteří film viděli... Tom Hardy se s Charlotte Riley v roce 2014 oženil. Když jsem po zhlédnutí tohoto filmu tuto informaci zjistil, málem jsem uronil slzu ( jsem měkkota :-D ) Já zkrátka nemám co bych vytknul 5/5...

• 29.12.2014  22:54

Důkaz toho, že velká bitva, nemusí nutně znamenat velké vítězství. A to ani v případě, že je to hned bitva pěti armád. Režisérský střih jsem neviděl, takže časem sem nejspíš něco připíšu. Do té doby mohu ovšem zcela klidně říci, že Bitva pěti armád, je pro mě ten nejhorší velkofilm, který jsem kdy viděl. A že je to pořádné zklamání. Táhlo se to prakticky od prvního dílu, ale na toto uzavření trilogie jsem vskutku sázel. Celý Hobit se od Pána prstenů znatelně liší. Je to především celkově výpravou, která v případě LOTR, nechává prostor pro téměř nevýznamné maličkosti, které sice natahují stopáž, ale také dávají filmu skvělé, pozvolné tempo. Příběh tak graduje v každém díle. Od klidných pasáží se přesouvá k výtečným akčním scénám, které jsou hudbou a střihem vyhnány tak, aby člověk jen žasl. A v té chvíli si plně vychutnáte ničím nerušenou atmosféru bitev. BOHUŽEL u Hobita je to přesně naopak. Hned od začátku se do příběhu zaplete velké množství postav (více, čí méně důležitých), které nakonec zapříčiní to, že film vůbec nedrží při sobě. A tak místo toho, aby člověk vychutnával atmosféru bitvy a emoce hlavních postav. Dostává se mu tak akorát pohledu na absolutně nechutného Legolase, který skáče po padajících kamenech, lítá na noze netopýra, nebo zabodnutou dýkou v hlavě, "ovládá" trolla. Vážně nechápu, kam dal Jackson hlavu, když tyhle scény tvořil. Mnoho lidí LOTR vyčítá, že není vtipný... Zde se, zdá se, chtěl Jackson poučit a přihodit pár fórků do krámu. Výsledek je ovšem ten, že v jeden okamžik máte mít husí kůži z armády skřetů, pak máte být znechuceni z chování jedné z dalších, hloupě nastrčených postav, pak zase soucítit s nešťastně zamilovaným párem. A dříve, než vůbec stihne pocítit nějaké emoce, přijde naprosto suchý vtip, který celou atmosféru i s emocemi dokonale pohřbí. Tak nějak se mi zdá, že když už je Hobit tak malá kniha, snažil se ji Jackson a spol, co nejvíce zpestřit a vylepšit. Bohužel, z toho vznikl tak přeplácaný film, že ani nedrží pohromadě. Zbytečně odtahuje pozornost od hlavní linie, která je už tak poměrně dost slabá. A naivními, zbytečně a hlavně přehnaně sentimentálními scénami, které jsou mnohdy až neúnosně natahované, to celistvost příběhu jen a jen rozbíjí. Kdyby bylo toho všeho méně, jistě bych z toho nebyl tak znechucen. Ale ke všemu si přičtěte ještě nelogické chování postav, které ani není nijak podepřeno dějem. Naprosto nesmyslně vsazené scény s dialogy (například uprostřed bitvy) a výsledek je ten, že chcete odejít ještě před koncem. Třeba změním některé názory, po shlédnutí režisérského střihu. Ale do té doby, je to vskutku ten nejhorší velkofilm, který jsem kdy viděl. Za zmínku stojí akorát Martin Freeman, který byl vynikající. A to se vší úctou k Ianu McKellenovi... Ten totiž moc prostoru k pořádnému hraní ani nedostal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9