Philadelphia (1993)

Zpočátku zajímavé a napínavé drama se s postupujícím dějem mění v patetické odsouzení diskriminace. Nezávislý rozsudek poroty nakonec vyzní spíše jako politování pana Becketta.

Pouta (2009)

Zdlouhavé psycho vedoucí k velmi zvláštnímu závěru. Neokoukaní herci jsou místy dobří, jindy dost křečovití. Přijde mi, že experiment nevyšel, asi jsem zvyklý na klasiku.

Trosečník (2000)

Protože život za to stojí...

Cesta do zatracení (2002)

Mendes bravurně vykreslil rozdílnost vztahů otce a syna ve dvou rozdílných rodinách, k tomu přidal stylové mafiány a završil to zápletkou o nutnosti krevní msty, která nenechá žádného muže chladnou.

Otevřená srdce (2002)

Absurdní drama o absurditě lásky zůstává mým zatím nejslabším filmem s Mikkelsenem.

Rváčův deník (1995)

Výborné výkony talentů světového filmu v drsném vyprávění o zmařeném talentu, špatných kamarádech a touze žít naplno. Time sure flies when you're young and jerking off.

Nesmiřitelní (1992)

Eastwood nevymýšlel žádné složité zápletky, ale vsadil na sons of bitches a jejich drsňácké grimasy. Kupodivu to vychází mnohem lépe než opěvovaný Tenkrát na západě.

Den zrady (2011)

Lakota, obžerství a mocichtivost. Lež, přetvářka a arogance. Špína, hnůj a žumpa. Jedním slovem politika...

Auta (2006)

Parádní grafika, vytříbený vtip umocněný skvělým dabingem (!) a naprosto kultovní záležitost pro všechny malé řidiče.