Ouwen

Ouwen

The Man From Nowhere

okres Trutnov
mind saying: "let it go, fuck this" Heart's saying: "I will once I bury this bitch alive Hide the shovel and then drive off in the sunset"

homepage
Skype: astrofyzik
Twitter: Ouwen

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 24.6.2017  00:49

Nemám nic proti pohádkám jako takovým. A je mi jasné, že to co se mi hnusí u Popelky je vlastně primární prvek tohohle žánru. Film vtlouká do hlavy až moc masivní idealismus, správňáckou, protivnou Popelku, nesmyslný scénář plný hovadin a otravnou ústřední písničky Gotta, která hraje po celej film. Hlavně chování Prince je WTF.. nemá cenu psát ptákoviny, co degradují tenhle film.

• 24.6.2017  00:33

Nejlepší český film, který jsem v životě viděl. Fantastický po všech stránkách, Sovák prvotřídní stejně jako zbytek herců. Plha nejoblíbenější postava. Můžu vidět snad dvěstěkrát a neomrzí. Na to ani slova nestačí...

• 23.6.2017  22:28
    Bratři (2009)

Herectví ujde, ale těch mraky stupidních dialogů, které o ničem nevypovídaj trhaj fakt uši.

• 23.6.2017  21:04

Při dvouhodinové délce postrádám zajímavější děj, je to jen sled akčních scén mezi zombíkama a civilisty. Navíc to na mě působilo jako naprostá komedie a dlouho jsem se smál všemu, co se ve filmu dělo. Vizuál klasicky prvotřídní, hudba strašná. Aspoň se postavy chovaj celkem logicky.

• 19.6.2017  16:50

Absolutní nářez. Po první sérii na mě snad 95% seriálů působí úplně zpomaleně. Revoluční, scénáristicky natáhnuté k dokonalosti a výborná režie. Skoro vše, co se v seriálu odehraje není dílem náhody, ale chytré vsuvky, která nakopne už tak adrenalinové tempo. Precizní paleta postav, jejich motivace, přirozený humor a ani chvilka nudy. Ubisoft se ani nemusí snažit o Splinter Cell na plátna, poněvadž první série Prison Break je názornou ukázkou stealth akce, improvizace, logiky a napětí. Wentworth Miller se pro roli Scofielda narodil, nesmírné charisma, úžasný herecký projev (to však platí u všech jeho kumpánech, obzvláště Purcell, kterej se topí v béčkovejch hovnech) a celej ten proces, postup, hledání cest, čtení okolí a zvyků muklů kolem něj, mě fascinovalo. Vždycky je cesta a ani samotka neznamená konečnou. Líbilo se mi, jak aj čte ze svého tetování, a ačkoliv mu celá ta věc přerůstá přes hlavu, je to jedným slovem génius. Asi ten největší, kterej se kdy na plátnech zjevil. Nepamatuju postavu, u který bych tak obdivoval postup celým příběhem, natož aby to byla civilní postava, která se štítí a zhrozí z násilí kolem něj. Scény, kdy zůstane šokovanej v cele od krve a klepe se, jen a pouze podtrhují naturalistický podkres a kulisu, ve které se to dění odehrává. Nutno dodat, že to není pouhá kulisa, ale skutečně obří pískoviště, které slouží k interakci mezi Scofieldem a samotným útěkem. Splinter Cell nezmiňuji náhodou. Majkl šplhá po trubkách, římsách, vše si pečlivě plánuje, taktizuje, chodí šachatama a potrubím. Je jasné, že všechno se naplánovat nedá a proto je každej krok vpřed nesmírně riskantní a doslova o hubu. Atmosféra celého Fox River na mě dolehla. Může za to především citlivá režie, Djawadiho impozantní soundtrack a skvělé herecké projevy. Dostanu se do hlavy muklovi, kterého čeká trest smrti - je nevinný, ale pocítím na vlastní kůži, jak mě poslední hodiny odtikávaj, sním poslední jídlo, zahraju poslední karty se svým bratrem s uvědoměním, že za pár chvil to přijde a prostě nejde z toho nezešílet. I ostatní postavy skutečně výborné, nehodlám každého vypisovat detailně, to se musí vidět a prožít. Bavil mě každej, každej je výbornej a neumim si bez něho Prison Break představit. Každej něčim přispěl. Nyní jsme venku, a však čeká nás pro tentokrát skutečně těžší konkurence, mnohem těžší než vláda a její zabijáci. Na scénu přichází FBI hunter, Mahone. A Majkl dostal rovnoceného rivala.

• 6.6.2017  12:36
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Barrandov jede, totální nářez. A že tenhle pořad pořád funguje značí zřejmě to, že diváci v naší republice postrádaj úroveň.

• 3.6.2017  18:41

SPOILERY: První věc, na kterou by měl divák přistoupit je lacinnost a nízký rozpočet, občas nelogičnost a uspěchanost. Devět dílů je prostě málo. Právě za tohle osekání nese zodpovědnost nízkej budget, a jde to vidět i na nesouvisejícím střihu a neúplnosti některých scén. Lépe řečeno, začne nějaká scéna a v dalším díle se člověk nedočká vysvětlení. Bylo zde spoustu nápadů, ale bez peněz to nejde. Projevilo se to i na Fox River, ze kterého jsou některé scény přeskinovány. Znovuzrození Scofielda je jinak vysvětleno bravůrně, logicky a i jeho vývoj mě bral dech. Pořád je to génius, stále čerpá ze svého tetování a však dělá chyby, je nerozhodný a Miller zdecimovaného Majkla zahrál prvotřídně. Přeci jen, 7 let žít způsobem, že se necháte zavřít do vězení a utíkáte, na vás holt dolehne. Chyběl Mahone, Sucre měl málo prostoru, C-note se objevil někde v pěti dílech a solidně se předvedl v několika bitkách, T-bag se taky moc neohřál, ale jeho konec je logický a přesto smutný, naštěstí Kneeper si bere celkově prostor pro sebe, jakmile se objeví před kamerou, co slovo to perla a jeho chemie (a pointa!!!) s Whipem neměla chybičku. Lincoln je bez problému, ale přijde mi, že se Purcell celkově utápí v pěkných hovnech a právě role v Prison Break je jeho jediná pořádná. Záporáci jako v pohodě, a však mě vůbec nezajímalo jaký maj motivace, neměl jsem důvod s nimi soucítit (krom toho agenta). Objevil se i Kellerman, kterej válel, ovšem dlouho se neohřál. Série byla jinak opravdu napínavá, strhující, měla raketové tempo a vše skončilo tak jak mělo, o další řadu nemám nějak zájem a doufám, že to nechaj bejt. Řada novejch vedlejších postav (Sheba, ten korejec, Whip) dobré posily. Chválim úvodní znělku, která má působivou atmosféru. Vyvrcholení se záporákem výtečné (až na ty dlaně.....) jen to bylo moc uspěchané. Akce je dost, honičky, sem tam fajn souboj, střílení. Dal bych čtyři hvězdy, vzhledem k neúplnosti a scénáristickým kolapsům, jelikož však neměli solidní prachy, tak se z toho vytěžilo zřejmě asi úplné maximum a ta nostalgie pořád funguje, navíc se to nese v duchu prvních třech řadách (Sona, útěk v civilu, zápletka s vyšší moci.) Věřim, že s více epizodama by to mohlo bejt daleko lepší. Ale dostal jsem to co jsem chtěl a mě to stačí. Místy mě to i vyloženě překvapilo, až nadchlo.

• 27.5.2017  20:50
    John Wick 2 (2017)

Jestliže tu psali uživatelé něco o tom, že souboje prošli upgradem, tak jsem asi sledoval jinej film. Opravdu jsem sledoval balet. Umělé, pomalé a když se dva chlápci perou a jeden několik sekund napřahuje úder, aby si nechal rozmlátit hlavu, je asi něco špatně. Nehledě na tom, že po sobě týpci spíš skáčou a modlil jsem se, ať to utrpení už skončí. Reeves hlavně neumí dát ani jeden solidní kop. I mladí borci co pokládaj na youtube své tříminutové fighty to dělaj desetkrát líp, holt po Zátahu na souboje koukám už daleko jinak. Přestřelky jsou svym způsobem prvotřídní a maj vše co požaduju - krytí, něco z taktiky, přebíjení, plno zbraní, krev, skvělé ozvučení a potěšil mě system CAR, Sam Fisher z Blacklistu by měl rozhodně radost. Ale je tu jeden problém. Přišlo mi to jako tupá, lineární a nascriptovaná sračka, kdy nepřátelé když maj šanci Wicka oddělat, tak tápou, střílej vedle a hlavně - respawnují se v každým koutě, v každým rohu a přišlo mi to směšné. Akční scény moc nemaj logiku, protože Revees se chová neohrabaně, jenom aby chytl bodnou ránu, jenom aby ho někdo střelil. Taky vlítne z krytu do středu bojiště, kvůli jednomu týpkovi, zatímco ostatní ho maj šanci oddělat a samozřejmě střílej do omítky, s timhle jděte fakt někam. Vizuál je sice přepychovej, ale mě z toho luxusu, kde jsou samé světly, neony, šperky, obleky bolely oči, protože mám radši špinavost. Též jsem doufal, že nagelovanej týpek Wicka nenajmul aby ho mohl zabít a ono to fakt bylo, i když to mohl udělat jakmile mu vyhodil barák do vzduchu, takže mi celej film přišel samoúčelnej a zbytečnej. Pár hvězd za jinak splněný mých oblíbených prvků, ale myslim si že třetí díl se samozřejmostí a bez výčitek vynechám. John Wick, are you insane? The mission is over! A myslim si, že ta ženská s kočárkem byla zabiják. A to dítě v kočárku dostalo taky smsku. A ten kočárek po Wickovi půjde taky.

• 9.5.2017  15:18
    Eminem - Till I Collapse (hudební videoklip) (2015)

Hardcore hip hop, napumpované masivní energií a Eminem tenhle monster beat roztrhal na kusy. Třetí sloka je insane.

• 9.5.2017  15:13
    Eminem - Beautiful (hudební videoklip) (2009)

Nejcivilnější rapové podání, krásně zpívá a jen zamrzí, že klip není o třech slokách. Text je prvotřídní a písnička chirurgicky přesná. Vypovídá to hlavně o tom, jak moc se Eminem od obyčejných jedinců neliší. "Nehledám extra pozornost jen chci být přesně takový jako vy - Splynout se zbytkem místnosti možná si to jen namířit k nejbližší toaletě.."

• 7.5.2017  14:02
    Pot a krev (2013)

Nedokoukáno, po hodině vypnuto. Fajn herecké obsazení, slušnej audiovizuál i soundtrack. Absurdní. Přesto mě to nějak nebavilo, nemohl jsem se do toho dostat a celé mi to přišlo takové lhostejné.

• 29.4.2017  18:31
    Shooter (TV seriál) (2016)

Lituju, že jsem pokračoval. Stupidní scénář, opět... nezajímavé postavy. Akční scény nic moc. Chování postav nelogické a ke konci to už bylo zbytečně natahovaný. Děj předvídatelnej. Phillippe je sympaťák, ale na Marka se zdaleka nechytá a nejhorší na tom všem je agentka FBI, která působí úplně nepřirozeně a klišovitě, její chování mi už lezlo krkem. Záporáci cajk. Pár solidních bitek, který však kazí strašná kamera (bud snímá slunce, nebo je zoom příliš blízko u těla). Občas se i střílí. Krvavé to je, taktické jakž takž, ale přišlo mi to celé úplně lhostejné. Jakoby tam o nic nešlo. Celé to vyvrcholí v posledních dvou dílech, do té doby hlavní postava ač je všude hledaná, si vesele chodí mezi lidmi, maskuje se kšiltofkou a v akci to žádnej profík není. Vizuál je opravdu strašnej, drží to solidní soundtrack. Druhou sérii nechci vidět.

• 25.4.2017  01:18

Klišé definuje tenhle film a zároveň solidní bojové scény, které maj opravdu blízko realitě. Herci opravdu nic moc, výjimku představuje nakorbenej Hounsou, kterej mě i dojal. Hudba je výtečná (Rise Against, love it!) a díky soundtracku občas působí emoce (hlavně epilog filmu). Kamera mi přišla slušná, dynamická, jenom střih by potřeboval doladit. Jako pohádka tenhle film funguje, především u náctiletejch. Já zákonitě ubírám, pač jsou daleko lepší bojovky všeho druhu a Faris mi moc sympatickej nebyl. Navíc je to takové samoúčelné.. ale doufám, že se postava Hounsouna usmířila se svym tátou ;-) Bitka u žlutého Hummeru proti třem nabubřencům drsná a jednoznačně nejlepší z celého filmu, choreografie se povedla.

• 24.4.2017  21:58
    Rapl (TV seriál) (2016)

Tak to nakonec dopadlo na pět hvězd. Ještě pořád to má k autentičnosti trošku daleko (moc velkolepé na tak malé hřiště), akčním scénám chybí profesionalita a občas postavy působí amatérsky. Ale scénář funguje. Přistoupil jsem na hru "první nová tvář v záběru je záporák", protože to pracuje s prostředím a funguje atmosféra. Hudba ujde. Z toho, jak se recyklovala ta instrumentálka, mě místama pilo krev. Intro nic moc. Na druhou stranu herecké obsazení funguje a Hynek Čermák hraje úžasně. Četl jsem interview, kde si stěžoval na podmínky a kdyby prý byl při náladě, odevzdal by lepší výkon. Ale já si myslim, že to lepší bejt nemohlo a ty podmínky aspoň vykreslují jeho postavu, která hláškuje, v bitkách se solidně předvede pár chvatama a ten jeho nesmlouvavej / nekompromisní charakter mě fascinoval. Jen tak dál, Raple. Jeho dcera šukézní, totéž Slepice a bavil i šéf policejního oddílu a nakonec i ten Lupínek byl supr. Finální souboj / zastřelení hlídače v té chatě, bylo opravdu napínavé. Bavil jsem se i u těch "obyčejných" případů, kde o tolik nešlo o proti celému pozadí. Německej policajt solidní posila. A emoce fungovali na plné otáčky, umíraj dobrý i špatný postavy. Hovoří za mě dost subjektivní pocity, ale o hodnocením nepochybuju a druhou sérii budu sledovat. Snad se fakt vrátí Čermák.

• 24.4.2017  21:50
    Seal Team 6 (TV seriál) (2017)

Ještě zpočátku mě to tolik nebavilo, na můj vkus málo akce a příliš mnoho dialogů, které se netýkaj toho hlavního, co představuje námět. Ale jelikož tvůrci vůbec nejedou na patos, a však na lidskost, má seriál nový rozměr. Vojáci o sobě tvrdí, že chrání nevinný a svojí zemi, ovšem maj pochybnosti, výkyvy, a každá akce je svym způsobem poznamená. Zmatený, podrážděný. Taky se vyvíjej a nakonec jsem si celou partu oblíbil, ačkoliv mnohé jejich činy nevyvolaj pěkné pocity. Nejvíc mě bavil Buddha, pak Bear (Tom Hardy?) a i ten Rip mi přirostl k srdci. Zbytek funguje taktéž skvěle, doplňují se a zajímal mě příběh každýho z nich. Potěšil samozřejmě aj Rus Blackwell v uniformě, kterého znám z Banshee. Záporáci celkem charismatický a jak scénáristi míchaj s kartama, když probíhaj dialogy mezi nimi a Ripem, mě dostávalo do úžasu. Akční scény ještě potřebují doladit. Zprvu mi vadila občas nepřehlednost, kvůli kameře. Strike Back skutečně představuje špičku, kde má divák o celé akci přehled. Naštěstí toto ale tvůrci zafixují a pokud dojde na stealth (noktovizor, tlumiče, pomalé plížení, minimalizovat střelbu, gestikulace, plazení) působí to realisticky, a na můj vkus prvotřídně (ačkoliv je to subjektivní pocit) - naštěstí poslední díl nabídne dvacet minut dlouhou přestřelku, která je dotažená k dokonalosti. Rko je samozřejmost. Konec filmu mě šokoval, byl chytrý a nečekal jsem to - jen aby to však nenarušilo realistický podkrez seriálu. Bavil jsem se i při humoru (derby s golfovými vozítky, ožralost bandy, popichování) a i když občas scénář působil malinko uspěchaně, jako celek to na mě zapůsobilo a bylo to i pořádně napínavé. Na druhou sérii se těším a věřím, že dopadne skvěle.

• 23.4.2017  21:36

Tak mám zase na internetu co číst, rozhodně si o téhlé nehodě zjistim víc, abych byl zcela v obraze. Provedení efektů/triků jednoznačně první liga, neustále hraje nervy drásající muzika, audiovizuální orgie a skvělé herecké obsazení na čele s Wahlbergem, kterej film dost táhne, v každým záběru působil přesvědčivě a scéna na konci z hotelu, kde se sesype, na mě udělala nesmírný dojem a působila realisticky přesně tak, jak se prezentuje celej film. Nechybí krev, fatality, akorát mi film přijde poměrně krátkej a krom několika postav, to byly pro mě no name chlapíci, nedokázal jsem si k nikomu vytvořit vztah. Inferno nastane od padesáté minuty a trvá s malejma přestávkama do konce. Dylan O'Brien si mě získal a přál jsem si, aby se z toho dostal. Dále jsem si oblíbil tu ženskou s Mustangem a potěšil samozřejmě i charismatický Kurt Russell, kterej respekt rozdává na všechny strany. Bavil jsem se i při dialogových scén z domácnosti, jen mi to přišlo prostě krátké a takové neúplné. Každopádně blockbuster, nasáklej velkym rozpočtem, kde kvalita je znát a ještě všecko působí přehledně.

• 13.4.2017  01:09
    Coherence (2013)

Nepochopeno, zas další film, kde si ústřední téma nerozumí s logikou a hodně jsem se ztrácel, kdo ví kolik těch skupinek tam bylo. Navíc, chybí nějaká ta úplnost, vysvětlení, nebo důvod proč se to děje, jak/co/kde... obsazení výborné. Hrdinka šukézní.

• 9.4.2017  22:11

10/10 aniž bych nějak pochyboval o svém hodnocení. Úderné a hodně emocionální dialogy, precizní chemie mezi veteránem Washingtonem a "zelenáčem" Reynoldsem. Oba mě neustále dělali radost logickou improvizací, pokud dojde na akční scény, je to mix soubojů, honiček a přestřelek. Do toho hraje nadupaná instrumentální hudba, kamera se třese tak akorát, aby mi tep kotoučoval šíleným způsobem a všechno je to ubalené v Rku a akční scény maj realistický podkres. Bitky tvrdé, dynamické a opravdu brutální, Danzel naprostá mašina, využívá svojí vejšku a prostor kolem sebe, je chladnokrevný a dominantní, prostě je znát, že si jeho postava hodně zažila. Reynolds prochází upgradem a dodal své postavě dostatečné emoce, měl by se vykašlat na Deadpoola a raděj mi ukuchtit pokračování tohohle střeliva. Opět napětí stoupá, díky monumentální zvukové stránce, kdy každej výstřel mi hladil uši. Film má i výborné tempo a skvělé car chase scény. Lokace se též střídaj a mě prostě nenapadá nic, co bych musel nutně kritizovat, prostě pořádnej akční film pro chlapy. Neviděl jsem to naposledy.

• 9.4.2017  01:18

Další z mejch vysoce očekávanejch akčních filmů v tomhle roce. Pořádná dávka násilí, brutality a krve. Rko jak má bejt. Akční scény si vytíraj prdel s tim, co plodí blockbustery, průstřely šťavnaté a nekompromisní, bitky maj realistickou, tvrdou choreografii (krav maga, postavy využívaj vše co je po ruce, dojde i na nože, sekáček, láhev šampusu zaražená v hrdle, atd atd..), navíc jsou opravdu bestiální a Foxx působí mimořádně drsně. Atraktivní Las Vegas je zase spolu s vizuálem, pastvou pro oči. Všemu sekunduje monumentální zvuková stránka, kdy každej výstřel a dunivá monotoní muzika dávaj prostor i pro napětí. Navíc je zde lákavé herecké obsazení. Film je sice předvídatelnej, na případné pokračování si však mile rád počkám. Bitek je opravdu hodně. Padne i několik slušných hlášek. John Wick se svojí umělou strukturou se má ještě co učit, takhle si představuju realistickou akci já ;-) Foxx hlavně dostává pořádně zabrat, kulhá, zašpiní se, je propocenej a sotva stačí s dechem, díky tomu mi v žilách kolovalo nespočet adrenalinu, kterej jsem vypouštěl jakmile došlo na souboje a vychutnával jsem si to kulervoucí tempo. Ještě pořád existujou chlapy s koulema.. Baran bo Odar se pro mě stává jistotou a těšim se na jeho další počin.

• 8.4.2017  23:28

SPOILERY: Byla to naprostá pecka, co vám budu povídat. Ale další díl pravděpodobně nečekejte, byla by to velká hloupost. Konec filmu na mě působí uzavřeně a logicky. Film má našlapané tempo, poněvadž se přechází ze souboje, do souboje a mezi tim tvoří výplň několik dialogových sekvencí - žádné zvraty nečekat, všechno jede v zajetých kolejí. Scott Adkins je určitě mizerný herec, na druhou stranu Yuriho dokázal i tentokrát procítit do kamery a bavilo mě sledovat, jak "hraje." Prostě Boyka si vydlaždil u fanoušků respekt, úctu a v akčním žánru představuje pojem. Bitky jsou naprosto prvotřídní, bez jediné chybičky. Choreografie prošla zatraceným upgradem po trojce. Spoustu inovativních kopů, a cítil jsem každý úder na svém těle. Tak explozivní nasnímání bitek a takovou dynamiku, musel obstarat Florinente, i co se týče celkové režie, veškeré ty zoomy a nájezdy.. prostě to jsou prvky, které definují Florinenteho rukopis. Souboje považuju za skutečně brutální, až fatální, měl jsem pocit, že si fighteři skutečně rozbíjej huby. Nebudu se bránit ani tomu, když prohlásim, že choreografii filmu bych si dovolil zařadit do top 10 of all time. Bál jsem se i posledního souboje, že bude mít slabší chorču a ono ani náhodou. Nářez. Při posledních asi třech kopech z otočky, od Adkinse, jsem si musel film stopnout a projít se po pokoji, abych rozdýchal tu nádheru, co jsem viděl. Hudba prakticky totožná, jako u předchozích dvou dílech. Škoda, že si Yuri nesplnil svůj sen... konec už působí značně přehnaně, ale stačí se přizpůsobit žánru a máte film, kde je plno skvělejch bitek, které neuvidíte zase dobrých pět let :-) vizuál nádherný a lokace se střídaj. Přesto u mě vede třetí díl, kterej funguje úplně po všech stránkách, zde to trošku drhne v dialogách, pač ostatní herci jsou prostě mizerný. A navíc, Redemption má o proti čtyřce jeden prvek navíc - emoce. Líbilo se mi jinak, že Boyka prochází pořád vývojem. Už na něj šlape věk, ve fightech není tolik dominantní a musí se hecovat.. nestíhá se rehabilitovat. Já jsem prostě nadšený. Jednoznačně bojovej film roku ;-) A Boyka nadále zůstává neporažen. Legenda praví, že ještě nyní nakopává zadky v ruské díře...

• 2.4.2017  02:50
    Čtyři lvi (2010)

Jedna z nejlepších komedií. Absurdní, sarkastické, černohumorské a prostě debilní. Humor, kterej miluju. Vulgarity jsou tak zdrcující, kvůli frázím, které postavy mixují a několikrát jsem VYBOUCHL smíchem. Kroucení hlav, aby jim nešly rozpoznat xichty, střelba z bazuky, rapování, doslovné hlášky (vy v těch kostýmech umřete..) smál jsem se opravdu hodně. Maličko mě dojal vztah hlavního teroristy a jeho ženy s děckem, výborná hudba v titulkách, která dodá filmu trošku smutnější zbarvení a celkově vztahy, mezi těma kreténama, nešlo nemilovat. Pátou hvězdičku nedávám, protože mi film nepřišel vůbec osobní a ke konci to bylo už trošku slabší. Jinak ale povedenej filmek, naprostá BOMBA. UPTADE: Nakonec hodnocení vyplním pěti hvězdicemi, pač film doporučuji hodně lidem, furt ho mám v hlavě a díky osobní zkušenosti tim, že jsem si zaspíval s kamarádama v autě song, jako z tohohle filmu, jsem si k téhlé komedii vytvořil pevné pouto.

• 2.4.2017  02:45

Záporák skutečně vypadá jak Edwart Norton :D scéna s rychlíkem nabízí mnoho adrenalinu, Lie Kaas je každým dílem lepší, jak dokáže svojí postavu procítit, Carl je už pro mě pojem, to však neznamená, že by Assad byl nevýraznej. Konec opravdu napínavej a u každýho dílu jsem se bál, že to špatně skončí. Vizuál je prvotřídní a atmosféra by se dala krájet. Celá trilogie byla fantastická a budu doufat v další díl.

• 2.4.2017  02:42
    Zabijáci (2014)

Knížka byla výborná, naneštěstí jsem stihl přečíst pouze půlku a moje lenost mi nedovolila pokračovat, tak jsem musel knihu vrátit. Filmová adaptace se povedla též na výbornou. Nenudil jsem se a líbí se mi, jak je zde vyvážený prostor, mezi zápornou stranou a týmem vyšetřovatelů. Není nouze o informace, divák má šanci se ponořit do filmu úplně. Některé scény mě šokovali. Ani né tim, jak byly nasnímané, ale tou atmosférou a skvělým herectvím (mrtvé novorozeně, konec filmu), který je naprosto bezvýchodný a zůstal jsem šokován. Lie Kaas hrál fantasticky a jeho kolega ho výtečně doplňuje. Nemám co bych vytkl.

• 2.4.2017  02:38
    Zviřátka (TV seriál) (2016)

SPOILERY: Bavil jsem se královsky. Špičkovej dabing, nařachaná hudba. Jenom mi ze začátku dost vadila ta "nepřirozená/kousavá" animace. Snad každej díl mě dojal. Finále je opravdu nabušené a krocanovi jsem držel obě koule, aby se pomstil za svojí milovanou. Můry, které "fetují" světlo, mě přivedly do extáze a fantazie šrotovala na maximum. Každej díl nabízí i nějaké to ponaučení. Jinak je to opravdu absurdní, viz bondage cats.. konec jsem nečekal, ale považuju ho za výborný a těším se na druhou řadu, která bude tentokrát tvořit útěk z laborky. Nejvíce emocionální díl byl s mouchama, tam padlo i několik slz. Je to i originální, takže kdo nemá na co koukat, dejte si Animals..

• 2.4.2017  02:34

Problém vidim v tom, že si sakra už ani nepamatuju, jaké to ve mě zanechalo dojmy. Mám pocit, že se jedná o řemeslně odvedené béčko, ve kterém neabsentují krvavé přestřelky, trapné kecy mariňáků a televizní look. Voják ze Seals mě zaujal, pak ještě lesbička. Hlavní postava a ten zbytek nejsou ničim zajímavý. Pokud film přehlédnete, o nic nepřijdete. I Kaufmanův počin byl o třídu lepší a ačkoliv není moc válečných flicků z moderní doby, tak bych tohle doporučil maximálně tak hardcore béčkovým/military fans, kteří i přes mnohé nedostatky, takovým filmům nepohrdaj. Soundtrack pěkný.

• 2.4.2017  02:29
    Frekvence (2000)

Takovýdle filmy maj jeden problém a to, že postrádaj logiku, né úplně se vyjasní ty časové paradoxy a divák jako já si nemůže pomoct, prostě po polovině filmu se hromadí nesmysly, aniž by se to nějak odůvodnilo (jiné chování postav, přepólování jejich vzpomínek) a mohl bych pokračovat. Reakce postav jsou zahraný jinak výtečně, naneštěstí mě to nijak nedojalo. A z happyendů jsem taky zřejmě vyrostl.

• 29.3.2017  16:11
    Soudce Alexandr (TV pořad) (2017)

Média vydělávaj na debilitě a smrti lidí, jede u nás pohodovej repík o sračkách, žádná pestrost hudebních žánrů, pokrytectví, rádia hrajou odpornej pop. A pak zde jsou stupidní seriály a tyhle zkurvený pořady, co vymejvaj lidem mozky. Už mi to pije krev, jaký hovna u nás dávaj. Bohužel tohle vydělává, no jo hlavně že rodič ví, co se odehrává v takovejch trashů, ale co se odehrává v duši jejich potomka, je nezajímá. Přijde mi, že nemáme úroveň když točíme něco takovýho... ještě že tu je Mamon.

• 19.3.2017  02:21

Myslím si, že David Ayer to zvládl se ctí a díky jeho rukopisu jakž takž fungují u některých postav dialogy. Při představě, že by se veškeré škrty týkaly několika debilních postav a komické složky, by to jako depresivní, temný film do mysli kriminálníků fungovalo bravůrně. Čtyři postavy jsem si skutečně oblíbil a když se prohlubovala jejich motivace, anebo myšlenkové pochody, padlo i několik slz. Will Smith hrál výborně, celkově ta jeho výstroj, všude zásobníky, zbarvení zbraní, maska (škoda,že jí skoro vůbec nepoužil), a jeho AR-15 v tuningu fakt mazec. Joel Kinnaman jakožto profi žoldák naprosto bezchybný. Nebo takhle: jeho postava chyby dělá, ale díky tomu působí mimořádně civilně a charismaticky. Věřil jsem mu všecko, styl držení zbraně, i jeho vztah s "čarodějkou" mě nenechal chladným. Jay Hernandez měl asi nejvíce procitěný a logicky nasměrovaný příběh, každej jeho dialog mě bavil, nepůsobil nevýrazně, i přes absenci schopností, které skoro nevyužil - prostě dodal té partě zápal :-) Adewale Akinnuoye-Agbaje pro změnu zase perlil, co slovo to kulervoucí hláška a jeho filozofie a postoj k lidem logicky odůvodněn. Soucítil jsem s nim. David Harbour tam je jen chvilkově, přesto mě jeho cameo potěšilo a hned na sebe strhl pozornost. Co se týče ostatních, krom pěkné archeoložky, se jedná o odpad. Joker není ani vtipnej, je nezajímavej, střihne si tak pětiminutovku, jeho krátké výstupy nepůsobí nějak efektivně a ta bitch, bloncka, hnusná a prostě jsem si přál, aby jí někdo fakt nakopal do prdele. Nevím, co má bejt na ní sexy, nalakované nehtíčky, make upu namrdáno jak barbína... tu pálku bych jí narval do "CENZURA". Akce je totální shit, nesmysl, nepřátelé se respawnují kde se to jen dá, nulová taktika, nulové napětí, skoro nikdo nechcípl krom řadovejch mariňáků. Necítil jsem žádné fyzično, ozvučení zbraní i vizuál dost podprůměr. Akční scény jsem prostě přepínal, vůbec z toho nestříká adrenalin, natož razance, dynamiku samozřejmě postrádá taky a má hodně nesmyslnou strukturu. Soundtrack průměr, krom pár ambientních prvků a dvou, třech písniček. Je "sranda", jak je celé město zamořené v apokalypse a hraje nějakej zkurvenej pop a bloncka vtipkuje ve vrtulníku na adresu "krásných světýlek". Interpretace schopností postav směšná. Smith střílí na terče, kamera snímá vyjukané xichty ostatních, stříhá se a pak vidíte prostřelné hlavy u terčů, mezi tim Smith mění zbraně a zásobníky. Prostě čtyři postavy mé hodnocení překlopily do průměru, jinak nevim co bych na tomhle shitu měl chválit. Trash jak má bejt. Bohužel, se jedná o další pásovou výrobu a pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete. Nedoporučuju, ztráta času.

• 8.3.2017  13:13
    Eminem - Phenomenal (hudební videoklip) (2015)

Marshall se přiučil bojovými skills - klip je vtipný, akční, dynamický a plný adrenalinu. Nápaditý. Samotnej track krom umělého "bridge", šílená řezba a hlavně třetí sloka, kdy Marshall předává žezlo, pač si sám uvědomuje, že je number one, hodně našlapaná, díky nabušené instrumentálce.

• 6.3.2017  16:20
    Zásah (2016)

SPOILERY: Trailery na tenhle film jsem viděl opravdu mnohokrát a říkal jsem si, že tohle bude jeden z nejlepších akčních filmů z Asie. Mojí chybou bylo, že jsem zřejmě měl přehnaná očekávání. Ve výsledku totiž souboje působí značně uměle, nacvičeně a postrádaj dynamiku, či nějakou živelnost. Pár sekund trvá výměna chvatů, pak se postavy zhroutí k zemi a potřebujou nabrat dech, aby zase na pár sekund vypustily rage. I choreografie nenabízí nic zajímavého, krom pár zlomenin a brutálních fatalit. Jenže brutalita působí značně samoúčelně. Záporáci se navíc chovaj jako naprostý kreténi. V momentě, kdy bych se konečně mohl o Uwaise bát, stojej jak idioti a střílej dokud jim nedojdou náboje, aby došlo na samoúčelnej souboj. Chci aspoň trošku logiky po akčním filmu!!! Divák stejně ví, že i když Uwais toho schytá opravdu hodně, tak to všecko přežije, takže o jeho postavu jsem se nebál prakticky vůbec. Je divné, že si všichni všímaj zranitelnosti jeho postavy až nyní, ale i v Raidu si jeho postava procházní nesmírným vývojem. Ať už bojovými skills, anebo psychikou. Zde nemá Iko co hrát, i když se snaží a má charisma na to, aby akční film utáhl. Během dialogů je i znát křeč, kde scénárista neví, co má psát, aby mezi postavami byly nějaké zajímavé rozhovory. Jako já nebudu lhát, možná to ještě na ten průměr přehoupnu, protože několik scén mi v palici utkvělo. Předně vystřílení autobusu plného civilistů, nebo absolutně prvotřídní režie. Ty kamerové úhly, bestiální sekvence bez střihů dodaj divákovi potřebný adrenalin, ale postavy během fightů limitují energii a tak nadšení vyprchává. Choreografie spíš připomíná směšný balet. Žádné pořádné chvaty, nulová kadence. Jenom mačety, telefony, teleskopy a nože. Brutalita. Nulová inovace. Navíc jsou zde znát prvky Evanse, ale pořád to působí tak neúplně, je prostě jasné, že pod taktikou Evanse by to dopadlo mnohem lépe. Zde citelně chybí u Ruhian, kterej by dokázal choreografii nějak okořenit a nakopnout. Estelle je nádherná, samozřejmě i Chelsea Islan, záporák mě opravdu bavil, chválim pestrou paletu prostředí i výbornou muziku. A ze všeho nejvíc mě stejně bavil příběh, na kterej se však po hodině tvůrci vykašlou a nastoupí akční inferno, které však pokulhává. Last fight s hlavním bossem je dost nudnej, na Ceceka s Karambitama se to rozhodně nechytá. No, samozřejmě to jsou mé subjektivní pocity. Raději tenhle komentář přehlédněte a film si užijte, přeju vám to. Na mě ještě čeká Boyka a Re: Born, ale Headshot u mě nezabodoval.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26