Ouwen

Ouwen

Kaniel Outis

okres Trutnov
Regardless how life has turned out, inside I'll always be an outsider...

LinkedIn: 0000000000

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.6.2018  18:33
    Lupiči (2015)

Nevýhodou "The Crew" je skutečnost, že stopáž není nijak robustní a všechno se odehraje příliš rychle. Trošku mám problém i se střihem, kterej i díky ruční kameře vyvolává dynamiku, ale místy je zvolen docela nevhodně. Chladnej přístup k chatrné záplatce a k postavám zamrzí, ale poslední dvaceti minutovka je fakt výborná a hodně napínavá. Herci jsou sympatický, ke každý postavě jsem si vytvořil určitý pouto, jsem spokojený i s tim kdo umřel a kdo přežil, naprosto férové. Líbily se mi vztahy mezi nimi - pokud to není vyloženě nutné, tak týpci zbraně nepoužívaj, jsou to "jen" lupiči. Pořád maj nějakou tu morálku, jsou to prostě grázlové co maj rádi své blízké, civilistům nijak neubližují a chtěj si akorát přilepšit. Vizuální lahůdka dovolí vyniknout krásám interiérů a prostředí Francie je refrešující. Akčních scén není zas tolik, ale jsou výborně prostříhaný, špičkově nasnímané, realistické a dokonale ozvučené. Nechybí ani krytí se za zdmi či auty, přebíjení bouchaček, využití více zbraní, od samopalů po brokovnice a pistol a dokonale provedené Rko, kde jsem si užil každý zásah. Soundtrack minimalistický, ale atmosférický a zároveň skvostný. Je to tak, jsem spokojený. Důkaz, že i realisticky působící film může skvěle bavit.

• 22.6.2018  12:35

SPOILERY: Od momentu, kdy Carrie si vrzne s panicem, se ze seriálu stala parodie. Scénář je navíc nechutně průhledný a nevýrazný. Umíraj vedlejší postavy, které nikoho nezajímaj a ty zajímavé jsou utlačené do pozadí. Claire Danes hraje skvěle, ale ta její arogance, povýšenost je až nechutná. Na všechny kolem sebe plive a pořád se tam rozčiluje. Katastrofa. Napětí nefunguje, protože je vyvolaný samoúčelně, uměle a předvídatelně. Postavy se chovaj v rozporu s tim, jakou práci vykonávaj (Lockhart odevzdá seznam třístovky lidí, aby zachránil pět a ještě k tomu ohrozím sebe a lidi v místnosti, wtf?!) Quinn se zamiloval do ženský, která je emocionálně otupená a akorát ho zneužívá. Akční scény jsou chaoticky prostříhaný, natočený, chybí Rko (prostě banda týpků padne aniž by cákla krev), hlavně epizoda s útokem na ambasádu je příšerná. Místo stealth akce, použití nože a tichých eliminací, musíme sledovat nesmyslné střílečky. Quinn by mohl bejt tahoun seriálu a vůbec bych se nezlobil, kdyby to Carrie schytala. Poslední díl je těžce nezvládnutej, ani nevíme jak se dostali z toho chaosu zpět domů. Na redditu píšou lidi dvacetkrát lepší nápady a z Homelandu by se mohlo stát meméčko. "OTEVŘETE TY DVEŘE, NEBO JE POVRAŽDIM" "PORUŠUJETE LIDSKÁ PRÁVA!"

• 19.6.2018  16:39
    Pomsta (1990)

Nesmyslná, dlouhá sračka, která nedává smysl. SPOILERY; Costner poprvé uvidí ženu svého kámoše, kterej je mega zlej mafián. Zamiluje se. Pak volá kámošovi "ty vole hele, zamiloval jsem se do tý buchty. Mám pocit, že hned první den." Ona volá kámošce "Hej, mě se líbí někdo jiný." - Samozřejmě nechybí ani klišé scéna, kdy cápek dělá koktejl a vše se mu rozsype pod rukama, aby mu pomohla to zvednout, vymění si pohledy a do toho hraje katastrofální motiv klavíru. Pak mu ještě rukou projede po paži a máme tu zaláskovaný párek. Costnera potom nachytaj a nezabijou ho, aby se asi mohl pomstit. Za co? Za to, že ta ženská podvedla svého manžela? "Jsem ráda, že jste přišel. Nevěděla jsem, že přijedete." "Já to taky nevěděl." - pak jí jde klátit. / Cápek pak dá feat se dvouma cápkama, takže kam přijdou tam udělaj naprostej masakr. Pak jeden z cápků mluví na Kevina asi španělsky a druhej cápek na to, že je raritní když vůbec mluví, že je to zázrak a bla bla.. přitom mezi nimi není žádná chemie a pro týpka, kterého vůbec neznaj, nasazují krk. Nechám tam jednu hvězdičku, protože Costner je sympaťák ale nenapadá mě nic, co by se mi na tom filmu líbilo.

• 19.6.2018  02:07

SPOILERY; Tak asi bych začal tim, že děj mě vcucl okamžitě. Líbilo se mi vykreslení vztahů a životů u Brodyových, ale zároveň jsem zklamaný z toho, jak to celé vyznělo úplně jen tak. Zahraný je to dobře, jen místy je to vatové a nedokážu to akceptovat, když ke konci série to není úplně ukončený. Chci znát následky, názory té rodiny, až by uviděla v televizi Brodyho. A taky ta scéna, kdy Dana řekne mámě že se stěhuje a ona jí ještě dá prachy, mi přišla totálně mimo. Z Quinna se stává tahoun seriálu, Friend je charismatickej frajer a v akci si vede výborně. Danesová odvádí klasicky maximum, Saul si každou scénu krade pro sebe, baví mě jeho slovní zásoba, mimika, Brodyho ilustrace života na útěku a následného comebacku s výcvikem, naprosto fascinující, Callery kraluje se špičkovým soundtrackem, akce je sice málo, ale je špičková - výborná střelba, nějaké to stealth, ozvučení střeliva. Hlavně už z pilotu třetí série, stealth akce Quinna úžasná. Dar Adal je zajímavá a hodně nepředvídatelná postava a hraje ho sympaťák, Homeland má výborné tempo, skvělou kameru, přesto mi v mnoha věcech přišel celkem nedotažený, takže ačkoliv jsem se bavil skvěle, postrádám pocit úplnosti.

• 5.6.2018  20:17

Z Homelandu se stává další můj seriálovej tahoun. Lepší vizuální stránka, už se odkrývaj všechny tajnosti, Callery ukuchtil impozantní soundtrack a druhá série je říznutá sem tam solidní akční scénou. Zvuk automatických pušek je pořádný rachot, nechybí ani nějaké stealth prvky, exploze, krev. Místy je seriál opravdu hodně intenzivní, jindy poleví v tempu až příliš a působí spíš meditativně. Hercům nemám vůbec co vytknout, z Quinna se stává frajer a příjemným překvapením je pro mě dcerka Brodyho, která hraje výborně a má mnohdy kvalitní dialogy. Nějakej slabší moment zde je, ale poslední díl mi to dokonale vynahradil s depresivní atmosférou a taky jsem dával i tři díly za sebou, takže jsem natěšený jak se to bude vyvíjet dál.

• 2.6.2018  14:00
    Akta X - Série 2 (série) (1994)

O třídu lepší, než první série. Navíc místy druhá série je více akční, takže se sem tam dočkáme i celkem fajn bitky, ale na to kvůli Aktě X nekoukám. Já se bavim královsky při každém tématu, problém zřejmě je, jak jsou mytologické díly spíš na pozadí a ačkoliv jsou zásadní pro děj, hned v dalším díle se téměř ignorují nějaké psychické následky pro hlavní postavy. Maximálně o těch událostech padne nepatrná zmíňka. Scénář je skvělej, opravdu skvostný počet výborných dialogů, bohužel tvůrci konspiraci odsouvaj na vedlejší kolej a místy seriál přešlapuje na místě. Vzhledem k počtu epizod, je to jedinej problém tohohle seriálu. Zase to tvůrcům vyčítat, je jako kritizovat že v komedii, je příliš vtipů - jinými slovy, i standartní díly fungují výtečně a baví po celou dobu. Pro změnu musim chválit nekompromisní zabíjení i kladných postav a opět, některé depresivní konce, hlavně v epizodě "Soft Light". Herci klasicky odváděj skvělou práci, hlavně postava Skinnera se stává pro mě zásadní a důležitou, hudebně nevim co bych vytkl, opět je to pestré na prostředí. Plné hodnocení si však ještě budu šetřit.

• 26.5.2018  16:47
    Lovci hlav (2011)

A to jsem se těšil na špičkovej thriller. Téma slibuje opravdu hodně, ale ve výsledku je to mnohdy trash. Všechny ty akční a gore scény, mi přivodili záchvat smíchu. Scéna se psem, byla opravdu už WTF a to co zmákne hlavní hrdina, je už dost přehnaný. Pak všechny ty zvraty sice do sebe zapadaj, ale člověk i tak nechápavě kroutí hlavou. Je to akční, absurdní a zábavný. Ale sliboval jsem si od toho víc, než jen pouhou zábavu.

• 16.5.2018  23:11
    Darc (2018)

Říkal jsem si, že po dlouhé době zkusim nějaké akční béčko. Když jsem na netu četl, že hlavně kvůli akci se vyplatí na film podívat, hned jsem se chopil příležitosti a pustil si Darc. A jsem fakt nadšenej. Je to místy fakt hloupé béčko, ale herci si svoje role užívaj úplně maximálně, jsou sympatický, odehrává se to v pěkných interiérech a neustále se střídaj lokace. Vizuálně film vypadá fakt lahůdkově. Co by za něco takového, dnešní vyhořelý králové akčních béček, dali? Tony Schiena je pro mě úplně neznámej, ale v akci si vede hodně solidně, vypadá drsně a má pěknou sousedku. Záporáci jsou svině, co tam kosej i nevinný lidi. Místy mě film i překvapil tou úmrtností klaďasů. Akce je plno - je nařachaná dynamikou, nechybí ani gore, mnoho dobrých nápadů, zlomenin, proříznutých tepen a končetin, občas se objeví nějakej slušnej kop. Ze začátku je akce příliš zpomalovaná a prostříhaná, ke konci jsou souboje výborný a intenzivní. Pro mě nejlepší akcí byla stealth vloupačka do toho luxusního bytu se špičkovým fightem v kuchyni a pak v bytě proti třem týpkům. Akční scény jsou dlouhé, nechybí ani "hloupé" přestřelky, kde týpek všecko vystřílí, vzhledem však k intenzivní práci choreografů a důvtipu, to tentokrát není problém. Film se nebere až tak vážně a působil na mě i odlehčeně. Hudba je fajn. Takže nadhodnocuju, protože jsem se bavil každou vteřinou a nějakou tu akci si pustim znova. Fakt mě to bavilo, dokonalé akční béčko. PS: Banda pomatenců zde zmiňuje Punishera, se kterým má film společnýho asi jako Raid s Boykou :D

• 13.5.2018  16:10

MOŽNÉ SPOILERY: Spy seriál s "24 feelingem", ostatně Carrie je tak trošku Jack Bauer female. Akorát tady nepobíhá s brašnou, sluchátkem v uchu, nemučí a nestřílí palice. Homeland místy bohužel kolísá v dynamice, protože místo posunu vpřed, tak musíme sledovat zbytečný líbačky a místy hodně neurčité dialogy. Hlavně cliffhanger z posledních momentů první série, mě vyloženě nasral. Napětí v některých momentech dosahuje, právě kultovní dvacet-čtyřky, ale na můj vkus je tempo zbytečně pomalé a atmosféra je mnohdy zbytečně minimalistická a tichá. Chválím pointu ohledně Brodyho, ale třeba u Walkera jsem se ani vůbec nedozvěděl, proč dělá to co dělá a taky mě mrzí, že Brody nepomyslel na následky, které by následovali pro jeho rodinu. V jistých momentech se postavy chovaj logicky, jindy působí zmateně a neurčitě. Nejlepší postava je pro mě zřejmě Saul. Akce téměř není, ale občas padne nějakej výstřel, či úder. Za zmíňku stojí kontaktní fight v podzemní garáži. Soundtrack je ok, ale nijak zapamatovatelný. Na druhou stranu se těším na pokračování a doufám, že děj nabere pořádnou dynamiku.

• 8.5.2018  14:01
    Akta X - Série 1 (série) (1993)

Potřeboval jsem utopit čas v nějakým seriálu a jelikož jsem fanoušek záhad, alienů a dalších takových příbuzných témat, jednoznačně vyhrálo The X-Files. Původně jsem očekával, že se bude jednat o šablovitý seriál, bez dějové plochy na pozadí a návaznosti. Jsem však rád, že epizodních dílů zase není tolik a spoustu z nich tvoří návaznost a nechybí ani easter eggy. Musim samozřejmě pochválit výborné herce - Duchovny hraje prvotřídně a dává nehorázný zápal do své role. Je inteligentní, má skvělou slovní zásobu a místy připomíná tim nadšením, mě samotného. Když třeba sedí v autě se Scully a s úsměvem na tváři, v neutichajícím nadšení jí vypráví historky, teorie k záhadám. Samozřejmě vydatně hláškuje. Scully je sice skeptička, ale ta chemie funguje výborně - obě postavy se vzájemně doplňují. Mulder například nemá žádnej osobní život, žije jen pro práci a tajemno, zatimco Scully je více společenská, občas tráví čas se svojí rodinou. Obě postavy, od toho druhého získaj určitou nadstavbu - Fox začne někomu konečně věřit, Scully si uvědomuje, že věda na všechno nestačí.. je zde i postava nervózního kuřáka a věčně napruženého Skinnera - oba na sebe strhávaj pozornost. Chválim i výběr záporáků a partičku Osamělých střelců. Co se mi hodně líbilo, tak že x případů vychází z realnejch předloh a většinou disponují i s racionálním vysvětlením, kde nadpřirozeno je jakoby takovej bonbónek na závěr. Líbí se mi i výprava, obří paleta měst, prostředí - lesy, odlehlé venkovy, ruch města, plno interiérů. Akce není vůbec žádná, ale to ani pro mě není mínus, hlavně že funguje napětí, děj je zajímavej, ačkoliv se občas najdou nudný díly. Co ještě musim pochválit, tak mnohdy nejasné, otevřené konce, kdy divák musí žít s vědomím, že TO tam pořád někde je i přes veškeré úsilí obou agentů. Oblíbené epizody: Ice, Space, Fire, EBE, Darkness Falls

• 5.4.2018  13:41

Časem začne tempo hodně kolísat a ve finále mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne. Místy mi to přišlo zmatené, režisérsky nijaké. Hlavní dvojce herců je sympatická, bohužel mě film zas tolik nebavil.

• 4.4.2018  19:04
    Znovu zrozen (2017)

Téměř dvouleté čekání na možného nástupce Raidu je u konce a já jsem prostě nadšen. Na kvality zmiňovaného se sice nechytá, ale nebezpečně se mu přibližuje. Mínusem je režie: mít tohle na starost Gareth Evans, asi by to byl patrně film s nejlepší akcí všech dob, Júždi Šimomura s panem Kudó tam občas vloží střih, nebo nepěkně umístí kameru, místy je i trošku víc těkavá. Ale to nejlepší vynikne - dál zde chybí ta vyčerpanost z Raidu. Tam, kde na konci jsem se cítil vyřízen a totálně vykolejený, zde panuje jenom neutichající nadšení. Tak Sakaguči sice není nijak precizní herec, dialogů taky moc nemá a v akci zde má pouze jednoho rivala. Většina akce stojí na něm - ale je to sympaťák, charisma mu nechybí a z jeho ledového klidu jsem měl husí kůži. Re:Born je hybrid mezi Splinter Cell: Blacklist a Metal Gear Solid. Má určitou videoherní plochu - takže postavy toho třeba vydrží trošku víc, než běžný člověk, je zde big boss a film nemá moc vrstevnatý příběh. Mě příběh nevadil, není nijak kvalitní, ale svůj účel splnil, malá holčička je roztomilá a těch pár postav nemaj co zmrvit. Do padesáté minuty se toho zas tolik neděje - kamera snímá Japonské prostředí, které je hezké, na pozadí hraje klavír a občas někoho Tak oddělá. Pak se děj přesune do džungle a začne to nejlepší, v čem film vyniká - Zero Range Combat feat. System CAR. Inovativní akční scény strhávaj pozornost, člověk ani nedýchá při té kadenci, mršnosti, efektivitě a ráznosti. Je zde tuna sečných zbraní, tuna střelných, je to i audiovizuální lahůdka, takže střelba je kurevský rachot, je slyšet přes celou džungli, plno stealth akce, tiché likvidace, nějaká ta past, kreativita a optimalizace pohybu pro prostředí. Finální fight mě zhypnotizoval, nadlidská kadence, špičková choreografie. Je fakt, že enemáci jsou palety na odstřel, ale do akce jdou takticky, gestikulují, komunikují mezi sebou, umí držet bouchačky i nože. Gore je šťavnaté, nespočet prořezaných hrdel i tepen, kosti zde praskaj, každej úder bolí a akční scény jsou hlavně logický. Týpci se přizpůsobují přístupu hlavní postavy, přemýšlej o svém tahu a čtou jeho pohyby. Krom finálního souboje se pro mě stal ikonickej moment se sniperem. Enemáci navíc maj i nespočet kamufláží, vojenské výbavy a hezky to ladí s prostředím, kaskadéři odváděj tvrdou práci, takže je zde nespočet nárazů do různých objektů, nepříjemných pádů a nářeků z chodeb. Prostě naprostá pecka, co budu povídat. Bál jsem se, aby z toho nevylezla nějaká sračka a fakt mě to dostalo. Soundtrack je tajemný, ambientní, nervózní a temný, hezky podbarvuje dění na obrazovce. Další shlédnutí jsou více než pravděpodobná. Akce je plno a je úplně fenomenální a inovativní. Při příštím filmu by to mohlo být lepší, nebýt skutečnosti, že se jedná o poslední film Sakagučiho...achjo. Byl to ale zážitek a děkuju za ten kus obrovský práce, má vděčnost se nedá vyjádřit slovy. Splněný sen.

• 2.4.2018  12:26

SPOILERY: A je konec. Oficiálně můj druhej nejoblíbenější seriál dojel do svého finiše. Ačkoliv se jedná z mého pohledu o nejslabší řadu, opět rozeberu plusy a mínusy. Začnu tím horším, abych zanechal pozitivnější dojem na závěr. Předně mi teda vadila postava Root. Už jsem říkal, že během akčních scén je úplně trapná. Když z prvního dílu pátý série zmlátila nějaký týpky v metru a řekla "My name is Root, bitch", s fakáčem, musel jsem se smát a říkal jsem si, že takhle přece nemůže vypadat velkolepé finále seriálu. Během hlasitých a hloupých střílečkách měla úplně WTF kecy se Shaw, až jsem si říkal, jestli si ze mě scénárista nedělá prdel. Teď i samotná akce, došel rozpočet, je to znát, přestřelky maj víc střihů, jsou stále otupený ratingem - během posledních dílů silně kolísá logika, zejména z agentů Samaritána nejde absolutně žádnej respekt. Příklad za všechny: týpek míří na Johna, aby mu dal kufřík. Neoddělá ho, i když to je jeho hlavní úkol. Týpci nesmyslně nechávaj hlavní postavy žít, aby oddělali jiný a nechaj se přitom zabít. Tohle tak bije do očí sakra! Ke konci i výstřely a efekt zbraní je totálně umělej. Rotační kulomet neprostřelí ani sklo u BMW, Root stíhá mířit sniperkou, řídit podpatkem a hláškovat bez "God Mode", prostě po týhle stránce je to naprostá katastrofa. Logickým způsobem si pak Stroj vypůjčil její hlas, ale ta potvora né a né umřít. Samotná rozlučka emocionálně funguje, vzhledem k tomu že jí tam však všude cpou, působí i naneštěstí otravně. Poslední čtyři epizody maj sice silné momenty, ale působí na rychlo sestrojeně, a to co je problémem koncem třetí řady a táhne se to do desátého dílu, páté série, se vyřeší během posledních tří epizod. Pozdrav "Hi Sweaty" se pro mě stal noční můrou, a některé dialogy Root, či monology, trhaj uši. Opět, herečka je to fakt pěkná, ale vůbec jsem jí toho hackera, toho bitkaře, toho střelce, nevěřil. Ponechání Fusca ve stínu mě taky trošku mrzelo a když už se stal Assetem, zajímala by mě reakce toho člověka, když mu John řekl pravdu. Epizoda, kde se dozvíme co se děje s Shaw je naprosto zbytečná, tu můžete naprosto v pohodě vynechat. Nejsem moc spokojený ani s poslední epizodou, která je místy vatová. Místo ilustrace nějakého pořádného epilogu, například o pár měsíců pozděj, musíme poslouchat neustálou smyčku "Can you hear me?!", takže mi to přišlo i místy nedotažené, nevýživné. Samotné motivace Samaritána, či Greera mi přijdou taky takové neúplné, nejasné a jejich cíl či motivace se mění každým střetnutím s "naší" partou. Vzhledem k tomu, že došly prachy, tak už se zde neobjevil Leon, Zoe a ani Wesley, kterej návrat přislíbil. Nedozvíme se, co se stalo s "Control" a možná bych našel ještě něco... ale nastal čas vypsat klady; James Caviezel. Opět v plném nasazení, redukce kaskadéra, spoustu bojových scén, jeho chování, přístup, mimika, dialogy. Prostě mu tohle bylo napsaný na tělo. Bavil mě v každý scéně, jeho emocionální finále mě prostě strhlo a splnil svojí misi. Bojové scény, respektivě fighty, patří mezi to nejlepší, co seriál v páté sérii nabídl. Špičková choreografie, kontakt, perfektně sestříhaný, dynamika. Jsou krátké, ale naprosto chápu pojetí soubojů - John se snaží nepřítele co nejdříve eliminovat, takže používá časté údery do krku, lokty. Kaskadéra jsem si téměř nevšiml, Caviezel do soubojů dává naprostý maximum a bavil mě každej. Ať už se zabijákem na toaletě, na svatbě, předposlední v NSA, poslední proti týpkovi co má nůž, v nemocnici proti Jeffovi, každej souboj z týhle série jsem si dokonale vychutnal, pustil několikrát. Nádhera. Lionel Fusco se stal hodně zásadní postavou a bavil mě jeho vývoj, každá scéna s Johnem, kde vystupoval, stála za to. Harold mě až tolik nebavil o proti předchozím řadám, možná je to tou Root, se kterou musel trávit spoustu času. Některé díly jsou skutečně výborné - hlavně devátej, kde se uzavře příběh s tajemným "Hlasem", či ten v nemocnici. Spoustu momentů je zdrcujících - John, co se loučí s Iris, a se zarudlýma očima spěchá zachránit další číslo s vědomím, že nemá šanci na běžný život, závěr s nim, konečný osud Eliase, epizoda v DC kde se objevil Logan i Joey a jejich "rodinná" sešlost. Za tohle jsem fakt rád a klidně bych uvítal menší spin-off s Loganem a Joeym. Ale těch zásadních scén o proti předchozím řadám taky dost vymizelo. ---- Person Of Interest nadále zůstane jedným z nejlepších seriálů, nabídl mi fantastický postavy, výborný souboje, skvělé herce, oblíbenou premisu, nespočet vzpomínek, dialogů, monologů, pěkné prostředí New Yorku, nespočet odpovědí na otázky, hloubku, hlavu a patu. S přehledem přebije ty mínusy, i když jsou hodně znatelné. Bude mi to chybět, zejména samotné začátky kdy pracoval Finch s Reesem osamotě. Není nic, čim bych tenhle seriál nahradil...

• 29.3.2018  19:12

Výborné akční scény, tedy souboje, perfektní choreografie, skvělé střihy, excelentní kamera. Zbytek je k ničemu. Banderas nemá žádný charisma, film mě hodně nudil, Urban tu je jenom chvilkově, a film nemá čim strhnout. Film vůbec nefunguje po emocionální stránce, a vůbec mě ani nezajímalo jak to dopadne.

• 29.3.2018  00:18

SPOILERY: Tak přeci jenom mi to pořád vychází na pět hvězd. Tahle série působí, jako nepatrný restart. Stále to funguje na stejným principu - opět se řeší běžné případy, které jsou premisou pro Person Of Interest. Je zde však určitý počet jistých změn. Naše parta oblíbených hrdinů už není všemocná, jsou limitovaný financemi, musej vykonávat běžné práce. Už tu není žádná knihovna. Čtvrtá řada má jisté prvky survivalu. Taky je to podle mě spolu s pátou řadou ta nejvíce rozporuplná. Nejdříve vypíšu veškeré klady, prvky, detaily a nápady, které mi dělali po celou dobu sledování radost; Prvně musim dát palce nahoru za dané práce, které naše parta vykonává. Harold Finch jako učitel, vzhledově se na to hodí, kanceláře, uvažování, to je prostě prostředí pro něj. John Reese pracuje jako policajt, nad timhle jsem už z principu ohrnoval nos. Tak to má bejt! Shaw zase pracuje na místě, kde jí to leze na nervy a jak už jsem říkal, jako nasraná bitch je prostě sexy mno a Root je takovej chameleon, kterej jako v jistý koridorovce plní mise pro Stroj. Aby toho nebylo málo, tak i tahle práce se lehce prolíná i do jejich soukromí. Harold nemůže řešit případy, musí známkovat, komunikovat s žáky, chodit na nějaký schůzky, John je pod drobnohledem své šéfky a navíc chodí na terapie k Iris a jelikož mám pro zrzky slabost, v těchto momentech jsem se bavil nejvíce. Celkově si myslim, že po herecké stránce Caviezel předvádí absolutní maximum za celou svojí kariéru. Jeho postava prochází změnou, je rozvrstvená, chybuje, během akce schytá nějakej ten úder, či průstřel, byl jsem naprosto fascinován každou scénou, ve které Caviezel vystupoval. Trošku zamrzí dočasná ztráta Shaw. Soundtrack je klasicky fenomenální, dialogy patří k úplné špičce a do sebevykrádání má seriál hodně daleko. Druhá epizoda Nautilus je jistá reference na skutečnou záhadu internetu "Cicada 3301", je napínavá, dějově hodně zajímavá, napěchovaná easter eggama (pro nepolíbeného, easter egg je pojem, kterej se nachází ve filmech/hudbě, či herním průmyslu. A odkazuje na něco jiného. Například kdyby jste hráli hru a na zdi uvidíte napsaný text jistý písničky.) Navíc, pro milovníka tajemna, záhad jako jsem já, byla tahle epizoda prostě strhující a klíčová. Prophets zase dominuje hodně dynamickým tempem, protože oběť čelí příšernému nátlaku, skoro si rve vlasy z hlavy a celej ten děj měl kurevskej spád. Pretenders se skvělou vedlejší postavou, navíc se naplno zapojí do akce i největší boss Elias, díl je vtipnej a má takovej prvek fanouška, kterej si idealizuje někoho a inspiruje se jeho činama. The Devil You Know je předčasný vrchol série, kdy se střetne novej inteligentní záporák Dominic. Charisma sice nemá, ale respekt si získat umí a většinou věci řeší hlavou. Zde i přijdeme o jednu vedlejší postavu, která neměla takovej rozptyl, ale každou scénou si prostor kradla pro sebe. Navíc konec, jak Elias pochoduje NEPORAŽEN mi na těle opět vyvolal husí kůži. Prostě říkám to pořád, je to boss. If-Then-Else je možná reference na šachovej duel Mr. Robota. Zatimco v Mr. Robot se mi líbil víc, tak Person Of Interest však nabízí daleko důležitější filozofii. Zde se začala sice kupit kalamita nesmyslů, ale tenhle díl mi přišel barevnej, nápaditej a hlavně John Štít Reese v závěru epizody ve mě vyvolal nehoráznej rachot emocí. To byl jeden z nejzásadnějších momentů seriálů, dokonalý gesto. Skip nabídne hostovačku v podobě Katheryn Winnick, která ráda pouta, umí bojová umění a dost dobře hraje, hlavně její chemie s Johnem byla fakt zábava sledovat. Search and Destroy je pro změnu nejvíce creepy díl ze čtvrté série, taky protože nemá vůbec happyend ale víc k této epizodě neřeknu. Taky disponuje solidním tempem a objeví se krátce i Bohyně Zoe. Terra Incognita je téměř one man show, kde kraluje James Caviezel, po emocionální stránce téměř vrchol seriálu. Atmosférické, minimalistické, uvědomělé. A jako finále seriálu YHWH. Opět strhující a napínavé. A jako, vidět Johna s granátometem v ruce a těžkým kulometem, jak kosí záporáky, je naprostej slast. Vynikající přestřelka, hlavně díky videohernímu levelovému systému. Souboje jsou sice nejslabší za celou sérii, ale to má své důvody - pár let zpět jsem četl vyjádření Caviezela: jelikož to není martial arts mistr, tak byl mám pocit unavený z toho počtu a proto se jeho počet fightů zredukoval. Navíc kvůli Samaritánovi moc svoje bojové schopnosti nemůže projevovat. Přesto v prvních asi deseti dílech, se občas krátký fight vyskytne - jsou to skutečně několika vteřinové souboje, ale Reese vytasí vždycky dva, tři dokonalé a výborné chvaty v plném záběru se slušnou kadencí. A kolikrát i stačí proti přesile sám. Ve druhé polovině má problém i s jedným soupeřem, naštěstí pátá série to napravila. Co se mi líbí, tak že ačkoliv seriál se už pohybuje ve sci-fi žánru, tak každá akce Johna má aspoň základní taktiku, určitou strategii, což o ostatních říct nemůžu. Za to jsem strašně vděčnej. Například během simulace, kdy umře, tak stihne odjistit granát - vojenský styl boje. Člověk prostě věří ty schopnosti tomu herci, díky Nolanovi, kterej je schopnej obohatit spoustu scén o detaily. Pak je tu ještě Kontrolní se svým dvorním agentem, škoda že nemaj víc prostoru, jejich postavy jsou fakt zajímavé. Fusco je jinak klasicky výbornej a stává se nenahraditelnou součástí týmu - vlastně už je. Jen mu chybí Yellow Box ;-) --- Zním hodně nadšeně. Je to tak. Musim to projevit. Bohužel, hodně se začínaj dolovat i nesmysly, které scénář trhaj na kusy, hloupé chování některých postav (Root, pokud jen kváká, je fajn, ale během akce se na to nedá koukat). Já tu nechci moc už spoilerovat, ale v každý epizodě jsem našel něco, co ve mě vyvolalo několik otazníků s face palmem. Navíc docházej prachy - ačkoliv je seriál pěknej po audiovizuální stránce, kulisy jsou chudší, výstřely ze zbraní během několika dílů hodně otupěli, i po zvukové stránce se to nedá poslouchat, po grafické taky moc ne. Potom moc tvůrci nerozvíjej vztah mezi Johnem a Iris. On funguje, ta chemie tam je dokonalá díky hercům, kteří odváděj famozní práci, ale společných scén, kde projevují emoce maj málo. Pokud jde o menší souboje, kde se vyskytne John, tak to má určitou fyzičnost, dynamiku, náznaky choreografie a i střelba, či držení pistolí v jeho podání nevyvolá hlasitej smích. Ale zbytek akce je podprůměrný bullshit. Root sebevražedně jde vstříc bez krytu, směšně drží zbraně a působí úplně trapně. Tak tohle teda ne. Bohužel, je to horší a horší. A jelikož Zoe i Iris maj málo prostoru, a Shaw odstřihnou v půlce série, chybí zde nějakej ženskej tahoun. Cameo Carterové potěší a ta její ztráta je strašně znát. Celkově ta zápletka s tim Samaritánem mi nepřijde tolik výživná, záporáci krom dědy Greera a sympaťáka Lamberta jsou neschopný palety na odstřel, Marten je sice pěkná když se mračí, ale v akci působí taky směšně a ty její hlášky jsou fakt silná káva, uff... a pak mi už prostě chybí ta civilnost prvních třech sériích. Chybí mi ty procházky mezi Johnem, Haroldem a Psíkem. Chybí mi ikonickej souboj s Johnem, chybí zde nějakej nad rámec něčeho, z čeho bych se fakt posral :-) Čtvrtá je tedy z té čtveřice nejslabší, má pořád dostatek kvality, občas nabídne slušnou akci, jsou zde výborné dialogy, postavy, mraky detailů, ale i v jiných detailech to kolísá, docházej prachy a pocit survivalu se dostavil asi jen párkrát. Na závěr bych chtěl poděkovat tvůrcům za dvě menší camea Cabela, kterého Harold učil ve škole a zachránil mu život. Je fajn, že s některejma zachráněnejma maj hlavní postavy stálé konexe. A ačkoliv se Harold s Dominicem nikdy neuviděli, možná to tak není úplně pravda, protože Pí. Tenhle detail mě docela dostal, ale víc neprozradím, jen řeknu, že to též souvisí s Cabelem. Tak jsem se trošku nechal unést, ale myslim si, že definici komentáře na csfd jsem využil na maximum ;-)

• 21.3.2018  20:51

Žádný silácký kecy - tohle jsou brutální jatka, akční horor plnej gore a nadupaný muziky. Četl jsem, jak jistýmu divákovi vadilo, že Punisher je v tomhle filmu interpretován, jako neutichající, brutální mašina. Je to pravda, jako opravdu, Castle se tady s nikym vůbec nesere. Ale divim se, kolik prvků se podařilo nasypat do tak krátkého filmu. U hlavní postavy funguje určitá psychologie, kdy po jedné události, kdy umře dobrej chlap jeho zbraní, má pochybnosti o tom co dělá a nechce slyšet nic o vedlejších ztrátách. Navíc Ray Stevenson má daleko větší charisma, než Thomas Jane. Má na to postavu, je to obr, hlubokej hlas a moc toho nenamluví. Ta jeho výstroj je opravdu art as fuck. Kontroluje si počet nábojů, přebijí si zbraně, míří skrz optiku, zbraně má vylepšený o různý lasery, umí perfektně držet zbraně a při každým pohybu vpřed, kotoulu či pokleknutí vypadá naprosto profesionálně. Toho hovadskýho zmrda, co za sebou zanechává kalamitu prostřelených hlav jsem mu věřil do posledního detailu. Lexi Alexander je sice ženská, ale akci má zmáklou. Občas se objeví horší střih, či blbej úhel kamery, ale není to vůbec častý. Rko je ždímáno do mrtě, takže je zde plno prostřelených hlav, WTF likvidací, prořezaných hrdel, ustřelených končetin, explozí a celej film, ačkoliv má obří paletu barev z pohledu vizuální stránky, pořád působí temně a komiksově. Soundtrack je nadupanej. Ještě jsem neviděl film, ve kterým by parkourista dělal salto při hraní Rise Against a během toho by byl na sračky ze střelu z granátometu. Co musim pochválit, tak spoustu inovativních pohledů z kamer, třeba snipování parkouristů a pohled z optiky, různý úhly, které jsem nikde neviděl. Parta čtyř záporáků jsou ujetý psychopati a musel jsem se smát snad polovinu filmu. Potěší i dvojce policajtů, retro sci-fi prostředí a hodně kolosální tempo. Takhle si představuju akční nářez, při kterým se mi postaví! Ozvučení bouchaček, hlavně v interiérech naprostej rachot, tak jak to má bejt. A potěší i několik solidních bitek, s dobrou choreografií, které jsou dynamické a kontaktní. Prostě paráda. Škoda, že Stevenson nemá víc akčních rolí.

• 18.3.2018  18:31
    Ztracený svět (TV seriál) (2002)

Legenda, dobrodružné, spoustu postav si pamatuju doteď. Toho mladého blonďáka, toho svalnatýho bloňdáka, Freddie Mercury s knírkem a mačetou, matka s tim kloboukem, mladá indiánka...tehdy to bylo fakt super a matně si vybavuju i intro. Je to navíc další skvost ze Supermaxu, kterej tady neměl pár let zpět profil a měl jsem co dělat, abych to našel i na netu. Možná se jednou vypravim do Ztraceného světa zpět.

• 18.3.2018  18:25

Tohle bylo nejlepší ze Supermaxu. Jistej díl se Stromama, které lidi kácej, si pamatuji doteď a zanechal ve mě nejvíc emocí. Nebo díl s králíkama..

• 18.3.2018  18:22
    Marcelino, pan y vino (TV seriál) (2001)

Marcelíno, chleb a víno, ??? náš. Marcelíno, ten má kuráž....jo kousek textu si pamatuju :)

• 18.3.2018  18:16
    George Shrinks (TV seriál) (2000)

Nostalgie. Asi Supermax?! To jsem byl ještě malej prcek. Pamatuju si, že když jsem tohle před lety hledal na CSFD, vůbec to zde nebylo. Tehdy jsem se u toho bavil, jelikož to dnes už nesleduju, tři hvězdice tam nechám.

• 18.3.2018  17:21

Opět, stejná struktura. Mladej kluk potká opici, kterou naučí nějakýmu sportu. Atrakce jsou prostříhané, natřískané slow motionem a zrychlovanému záběru. Samozřejmě nechybí ani vypatlaný finále, kdy mladej kluk vyhraje s opicí a zajezdí si s nějakým mistrem na skejbordu. Opice se pak vydá zachránit hokejovej finálovej zápas a v poslední vteřině střelí vítěznou branku. Možná kdyby to bylo aspoň natočený zajímavě a byla by zde snaha o minimálně průměrnou strukturu příběhu a nebylo to tak hloupé a předvídatelné, dalo by se to sledovat.

• 18.3.2018  17:17

Asi je to pro děti, ale mě bylo líto té opice. Musí bejt oblečená jako člověk, má lidské zvyky. Film moc zábavnej není, je to klišé kalamita. Například: je tam nějakej kopec smrti a hlavní malej cápek s opicí to přežijou, dostanou se do finiše a vyhrajou. Ani není na co koukat, Kelly Herron totiž stříhá jako dement a Robert Vince neumí pořádně natočit dynamickou jízdu na snowbordu. Krom kulometového střihu tu totiž nejsou normální záběry - slow motion během zbytečných pádů, či během pokusů o nějakej trik. A pak fast motion, kde se záběry zbytečně zrychlují. Není to dynamický, je to umělý a trapný. Ono nejde o to, že by to bylo tak stupidní, problém je, že se to nedá kvůli domrdaný režii vůbec sledovat ani jako samostatnej film. Odmyslím si opice, tak pořád je to nekoukatelnej shit.

• 18.3.2018  15:26
    Kat (2004)

SPOILERY: Tenhle trash se nedá brát vážně. Dialogy jsou totálně stupidní i na akční žánr, není zde dostatek akce, aby to zafixovalo tu naivitu a samoúčelnost. Frank má jistě dopředu tunu výbušnin, automatických pušek, brokovnic a kdo ví čeho v bytě, ve kterým bydlí nějakej tlusťoch, pan piercing a ženská, co týden nespí, zná umělce, umí léčit střelné rány, pronáší hrdinské monology. Aby toho nebylo málo: musíme na sebe upozornit tim, že začne řvát motor auta, joo Frank je asi umělec, a nyní mu tam budou oxidovat. Na otázku proč, je to prostý - bloncka má problémového chlapa, kterej na prohlášení "že je už asi pozdě", se zeptá kolik je na Hawaii. Na Franka vytáhne nůž a zeptá se "myslíš že ho neumim používat", dostane do frňáku a Frank na sebe přiláká ty podivný mimozemšťany. Pozvou ho na večeři, ale působí to tak vypatlaně. Já ani nevim, o co se kurva scénárista snažil. Jestliže chtěl mezi tou blonckou a Frankem vytvořit romantický vztah?! Protože paní chytrá tam pak leží zdrcená, že Frank se nasere a konečně půjde vystřílet organizaci Travolty. Samozřejmě: profi zabijáci, to je kapitola sama pro sebe. Tak předně, aby jsme oddělali Franka, protože to prostě po nás chce šéf, takže tam rozlejeme benzín, Franka střelíme do ramene (???) a podpálíme to tam. Nějak to Frank přežije. Dokonalá scéna byla v momentě, kdy proti Frankovi co drží kufřík, stojí dva debilové jako ve westernu. Jelikož má Frank jednu ruku k použití a oni jsou dva, měli šanci ho zabít. PROTOŽE TO PROSTĚ TEN ŠÉF PO NICH CHCE. Pak na něj pošlou nějakýho kytaristu. Zazpívá mu písničku. Nezabije ho. Musí pak začít nucená akční scéna. "Ty si frajer, vzít si na přestřelku nůž." Místo těchto stupidních monologů mohl Franka zabít. PROTOŽE TO PROSTĚ TEN ŠÉF PO NICH CHCE, navíc chci vysvětlení. Frank má vystřelovací nůž - vystřelí do hrdla týpkovi. Může mi Kemper a Jeff Gullo vysvětlit, proč tu vteřinu záběru prostříhaj 4x?!. - Takže; když mi šéf řekne, abych oddělal nějakýho cápka a dostanu za to prachy, prostě to udělám. Na takový silácký kecy nemám čas, jsem profi zabiják. Fight s Rusákem mohl bejt zajímavej, ale: "Jsem mrtvej. On ne." My to ale Franku víme. My to vidíme. Je sranda, že Travolta pošle Rusáka na Franka. (Jak že vůbec zjistil Rusák, kde Frank bydlí?!) Takže počkáme až Frank Rusáka zabije. A pak tam přijedeme v šesti lidech. Ozbrojeni. Může mi někdo vysvětlit, proč tam nejeli s tim Rusákem?! Asi museli vymýšlet další geniální plán jak ho oddělat. Správně. Polováme nejlepší profi zabijáky na světě. Do klubu. Musíme vymyslet jak ho zabít. Přitom on nám je v patách! A jdeme chlastat šampáňo, ne?! Počkáme si až si pro nás přijde. Finální přestřelka by byla fenomenální, střelba z luku, míření skrz optiku, to je ok, ale že záporák má v ruce brokovnici, Frank nemůže nic a asi 3x ho střelí do vesty (!!!!!!), né do hlavy, jako ty voleee, MAJ HO PŘECE ZABÍT!!.... Zbytek akčních scén zbytečně prostříhanej a nudnej. Tenhle film nejde brát vážně, tohle je ukázka bullshitu žánru. Jelikož je to však tolik debilní až zábavné, tak dvě hvězdice tam nechám... ale skutečně, tolik stupidních dialogů, které nedávaj smysl, si v akčním filmu nepamatuju.

• 17.3.2018  16:42

SPOILERY: Podle mě absolutní vrchol seriálu. Obsahuje dvě poloviny - 1) Boj proti Spolku. Realisticky působící detektivka, s nějakou tou akcí, a pracující se základními motivy. 2) Spuštění obávaného Samaritána, velká porce akčních scén, trošku sci-fi s politickou plochou na pozadí. - Musim se zároveň přiznat, že třetí série je natřískaná markantním počtem hlášek, Caviezel je skutečně ve formě, svojí roli si užívá, absolutně v pohodě táhne celej seriál a k tomu má výborné souboje. V první půlce jich moc není, spíš se střílí - za to třináctá epizoda v letadle patří k těm nejlepším. Až čtyři souboje zde má, pár likvidací. Každá bitka kontaktní, výborně sestříhaná, perfektní choreografie, jsou dynamické. Musim také vzpomenout fight proti čtyřem týpkům z Vigilance, tenhle fight jsem si musel pustit několikrát po sobě, Caviezel tam týpkům nedá absolutní šanci, je brutálně rychlej a využívá všechno, co je po ruce. Ať už během přestřelky si otevře dveře od auta pro kryt, bere talíře, pánvičky, nůžky, sprej, konzervy, uvažuje naprosto takticky, logicky a pro tohle mám skutečně slabost. Památnej fight je aj z kuchyně, kdy se Caviezel utká s jistým plešounem, taky perfektní souboj. Po celou sérii navíc spolu se Shaw bleskurychle odzbrojují soupeře, pronášej u toho zábavný hlášky a jejich mimika tomu nasadí korunu. Michael Emerson zase předvádí herecký koncert, ta jeho uhlazenost, přirozenost, absolutní chirurgická přenost v každý scéně, věřim mu naprosto všechno. S Carterovou divák hodně soucítí, bohužel, její ztráta se výrazně projevila a prostě tam chybí - takovej ten charakter, kterej udržoval rovnováhu a skutečné morální hodnoty. Držela seriál při zemi a navíc byla fakt nádherná. Fusco ve vypjatých momentech si scény bere pro sebe, samozřejmě je to i výborný komediant a předvede se solidně v několika fightech. Objevují se zde další Organizace, které si chtěj prosadit to svoje - Vigilance, kterou vede celkem charismatickej Collier a Greer se svojí Decimou. Je fajn, že se nám seriál snaží trošku motivace těchto dvou konkurentů pro naší partičku, rozvětvit - divák se dočká zrodu Colliera, zpočátku mi nepřišel až takovej sráč, v posledním díle se však chová nedůstojně a mé empatie vůči němu uvadaj, Greer je inteligentní, jde však přes mrtvoly a ta jeho podřazenost vůči AI (umělé inteligence) je celkem děsivá. Potom se zde motaj kravaťáci z vlády, díky inteligentnímu a celkem přímému scénáři se v tom však divák neztrácí a dávkování informací je solidní. Občas se zde mihne král Elias se svým bodyguardem Scarface a nutno poznamenat, že ačkoliv je to jen okrajově, každou scénu si bere pro sebe a působí jako Bůh. K téhlé postavě mám neuvěřitelnou slabost, totální šéf! Hodně mě bavil i Hersch, kterej se na konci spojí s našim týmem a jejich chemie je prostě super, navíc se předvede v solidním fightu, kterej byl opět perfektní po všech stránkách. Pak tu pobíhá náš roztomilej psík Bear (kam se sere Rex), a nakonec jsem si nechal otravnou Root. Amy Acker je sexy, ale její charakter jde mimo mě. Není ani vtipná, v akci není schopná a z hackingu neukáže nic. Možná nejlepší díl série je Last Call, kterej je napínavej a představí nového, vzdáleného soupeře pro Harolda. Je nakonec fajn, že v páté sérii se tenhle příběh dočkal rozvětvení a ukončení. Asi nejsilnější scéna je výměna na mostě, kde má ex snoubenka Finche, zavázaný oči. Krásný gesto, hodně emocionální moment. A ještě dvě věci - scéna, kdy si hlavní trojce postav uvědomí, že Stroj požaduje po nich, aby někoho oddělali pro vyšší dobro byla hodně zdrcující, vyvolalo to ve mě husí kůži a takové dilema bych nechtěl mít na svědomí. A pak nulovej happyend, kterej ze čtvrté série udělal survival. Třetí řada je pro mě osobně největší strop, kterou mi seriál nabídl - souvisí s tim aj skutečnost, že jsem jí dal během několika dní.

• 12.3.2018  21:16

Jedna hvězdička za klasicky skvělého Millera, kterej vypadá jako badass. Jinak totální umělej sranec. Film neobsahuje ani jednu akční scénu - buď jsou všechny ty přestřelky bitky nechutně prostříhaný, nebo eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeextrééééééééééééééééééémně zpomalované. Katastrofální editing, nulová nápaditost, nulová fyzičnost. Prostě absurdní blábol. Potlesk hercům, že jsou schopni se u toho tvářit tak vážně.

• 11.3.2018  13:56

Ukázkově civilní film, kde o kladný i záporný straně víme jenom naprosto to základní. Hodná strana chce přežít, ta zlá jim škodit. A dokonale to stačilo, aby film ze mě doloval nehoráznej nával emocí a napětí mě škvařilo úplně do mrtě. Ten moment, kdy vypukne v letadle akt teroristů je úplně syrovej, působilo to tak naturalisticky, strašně, zůstal jsem šokovanej. Ta touha těch lidí se jim postavit, vzdorovat jim a vybojovat za každou cenu kontrolu nad situací mi dělala nesmírnou radost. Ta jejich taktika, mentalita, uvažování, sbírání všeho možného co bylo po ruce, komunikace, tenhle film názorně reflektuje absolutně prvotřídní chování postav. Předem je jasné, jak film skončí, ale i nyní si přeju, aby to celé dopadlo dobře. Scény ze základen, chaos uvnitř, veškeré ty reakce těch lidí působí přirozeně a když to jedno letadlo vlítlo do té věže, naprosto mě to vyděsilo. O 11 Září si myslim svoje, ale na United 93 jsem koukal jako na film, né na skutečnou událost, a podle toho tenhle výtvor hodnotím. Greengrass natočil vskutku unikátní film, hodně komplexní, strhující s perfektní návazností, kde hraje hlavní roli logika a napětí. Hlavně můj vztah k filmu umocňují aj podmínky za jakejch byl film natočen, pro lepší vykreslení mrkněte na zajímavosti k filmu. Nejlepší komentář zde napsal Lacike.

• 9.3.2018  01:04
    Mistrův syn (1978)

Tak bohužel, tohle šlo mimo mě. Předně mě vůbec nebavil charakter postavy Chana, zasmál jsem se jenom párkrát a bylo mi úplně jedno, proč se ty souboje tam odehrávaj. Místy navíc působí výměny chvatů nacvičeně, což by nebyl problém, choreografie je fajn, problém vidim v úplně nezáživnému nasnímání těch bitek, postrádá to určitej drive. Jelikož se navíc přechází z jednoho souboje do druhého a film nemá nic víc, co by nabídl, tak jsem si k tomu nevytvořil vztah. Ale bitka s mistrem a jeho čepičkou byla geniální. Celkově co zde předvádí Chan je mistrovský.

• 7.3.2018  14:16

Emocionální kovadlina, film při kterým mi bylo fakt líto toho průběhu, co se tam děje. Když se Bacon měnil na psychopatickou bestii, měl jsem sice vzdálený pocit vysokého očekávání, kdy s těma grázlama vymete - zároveň jsem však cítil jistou obavu, která vykreslovala pocit přesvědčení, že jakmile si na ty zmrdy došlápne, nebude cesty zpět. Tam ani tolik nešlo o to, jestli mu někdo na konci ustřelí palici - spíš, aby byl schopný běžného života, po těch událostech. Film je pojat hodně civilně, má perfektní soundtrack a mnoho scén se pro mě stalo ikonických. Předně samotná proměna - stříhaní vlasů, Bacon jak se učí zacházet a manipulovat se zbraní, do toho hraje nadupaná instrumentálka. Či kupování těch zbraní, kdy Goodman když nějakou nabídne, tak k ní řekne nějakou solidní hlášku a vykreslí jí, jako zabijáckej nástroj. Samotná akce jest prvotřídní, výborně natočená a zbraně si zde získaj respekt. Tam, kde ze začátku jsem soucítil s Baconem, ke konci z něj už šel strach a vlastně..jistá vášeň, když ty parchanty lovil. Ten konec mě však emocionálně sundal a byl fakt smutnej, i když bych si žádnej jinej nepřál. Perfektní revenge náhul.

• 6.3.2018  21:16
    Eminem - Sing for the Moment (hudební videoklip) (2003)

Ukázka toho, jak samplování muziky může být dokonalý. Můj nejoblíbenější videoklip od tohoto umělce, ta atmosféra je prostě neuvěřitelná. Je to legenda. Ale nejvíce mě fascinuje ta lyrika, špičkový slovosled a přirozené frázování. Na závěr pár slov Marshalla; "Myslím si, že slova můžou být na hovno - můžou být skvělý, nebo můžou ponížit - v horším případě učit nenávist. To je to, proč zpíváme pro tyhle děcka, co nemaj nic, krom snu a posranýho rapového magazínu. Připínaj si celý dny jejich obrázky na stěny a idolizují si jejich oblíbený rappery a znaj všechny jejich songy. Jakmile hodí rapovou nahrávku do přehrávače, usadí se a naladí se na ní - pro vás jsme možná nic, ale v jejich očích na vás sereme."

• 6.3.2018  13:09

Rozhodně masivní upgrade snad ve všem, v čem pokulhávala první řada. Caviezel to tam válcuje se svým charismatem, Emerson je úplný magnet a věřim mu každý gesto, tihle dva tvoří úžasnou chemii. Časem se přidá Sarah Shahi, dominantní profi killer, jež ráda chodí v podpatkách a má při sobě moc pěknou bouchačku, furt se tváří nasraně a je naprosto sexy. Důležitým vývojem prochází aj Chapman spolu s Hensonovou a jejich vedlejší dějová linka není o moc slabší. Mezi nejkvalitnější epizody bych určitě zařadil Triggerman, kde Reese spojí síly s jedným gansgterem a maj spolu vynikajcí hand to hand fight, určitě nejlepší epizoda Critical, kde proti Reesovi a Finchovi stojí odvětví MI5/6 v čele s inteligentním Wesleym (Reese v tomhle dílu má až čtyři krátké, rychlé souboje s výbornou choreografií a tenhle díl byl prostě infarktovej, naprosto splněnej sen a maximum co mi tenhle seriál mohl nabídnout. Škoda, že Wesley ačkoliv přislíbil návrat, tak se už neukázal.) Dále se mi nesmírně líbil díl Prisoner's Dilema, kde úřaduje agent FBI co jde po Johnovi a hlavně konec toho dílu, kdy Reese odchází z vězení, v obleku tou chodbou a hraje The Who - Eminence Front, je prostě kurevsky badass. Kvalitní epizoda s Loganem, ujetým miliardářem měla taky něco do sebe a v týhle epizodě se mi líbila improvizace Johna s umyvadlem a hadicí. Taky se tam objeví krátký fight v noci proti dvou bodyguardům. Booked Solid zase nabízí očekávaný střet mezi Hershem a Reesem a jejich fight taky působí hodně solidně, kontaktně a choreograficky atraktivně, za což může aj prostředí kuchyně. Hození s pánvičkou cool nápad. Podle mě nejděsivější epizoda celýho seriálu je jednoznačně Proteus s fantastickým záporákem a tísnivou atmosférou, při tom konci jsem se toho cápka fakt děsil a některé momenty (nalezení zbytky ostatků jedné oběti například), mi na těle vyvolali husí kůži. Dialogy fungují bravůrně a emoce se dolují nezastavitelným způsobem, zejména v momentě kdy Finch prohlašuje, že Stroj je v ohrožení a Reese jen napjatě poslouchá. I pád skleničky s whisky ve mě vyvolal smutek v jedné z posledních epizod In Extremis. Akce je samozřejmě daleko lepší, fightů je fakt hodně, jsou lépe sestříhaný, více kontaktní a dynamický. Občas se objeví solidní crash nějakého auta, případně solidní střelba a nějakej ten výbuch. Finále opět zajímavé a strhující. Jediným slabším článkem je Root, která bohužel, dostane ve třetí řadě více prostoru. Bear je roztomilej psík a každá scéna s nim je zábavná.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30