Ouwen

Ouwen

The Man From Nowhere

okres Trutnov
mind saying: "let it go, fuck this" Heart's saying: "I will once I bury this bitch alive Hide the shovel and then drive off in the sunset"

homepage
Skype: astrofyzik
Twitter: Ouwen

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 21.11.2017  00:58

MOŽNÉ SPOILERY; Jsem mimořádně nadšený. Minimalistický projekt, jež oplývá charismatickým a skvělým hereckým obsazením. Lahůdka pro náročnější diváky, kteří rádi nejistotu, napětí a napjaté dialogy s vyhrocením. Slabší vizuál nevadí, poněvadž scénáře musela psát parta lidí, kteří u toho používali mozek a tahle první řada skončila uzavřeně. Nic se nenatahuje, neustále se míchá s kartama, takže divák se nemůže spoléhat na jistotu. Naštěstí se všecko vyjasní a veškeré otázky, které si budete pokládat, vám budou logicky zodpovězeny. Pokud dojde na akční scény, je na co koukat. Díky sebejisté a stabilní režii, zejména automobilová honička v noci během deště, nešetří adrenalinem, občas padne krátká přestřelka, škoda jen, že jsem se nedočkal žádného osobního souboje, prostor tu pro ně rozhodně byl. Nejvíc mě bavil Richard Armitage, ten chlap je talent, sežral jsem mu naprosto všecko, uvěřitelnost, profesionalita, ta jeho barva a tón hlasu, sebejistota, vývoj jeho postavy, procítěnost té role, vypadá jako kdyby sežral všechny skills světa, Rhys Ifans jakožto Hector není žádnej svatoušek, naštěstí jsem si k němu cestu našel a chemie mezi nim a Armitagem tryská napětím, Richard Jenkins šéf pobočky, jeho charakter není černobílej, bavil mě každej jeho dialog, gestikulace a vztah se ženou, Leland Orser hodně nadává, za to však je vtipnej a líbilo se mi, jakou barevností dokázal obohatit svojí postavu, Mina Tander je opravdu nádherná, mám rád takové brunety, a rozhodně bych se od ní nechal zpracovat :-). Pointa o identitě Shawna lepší být nemohla, každé odkrytí mě dokázalo uspokojit a všecko do sebe zapadá. Berlín je hezké místo, líbily se mi aj některé interiéry, pro změnu z exteriérů švihala na mě mrazivá atmosféra. Potěší i odkazy na Snowdena, Merkelovou a celkově na dění v současné době. Nevadí mi ani určitá dávka absurdnosti v podobě několika postav, či momentů. Byla to pecka a něco mi říká, že jsem tuhle Stanici nenavštívil naposledy. K obdivování krásy Tanderové a skills Armitageho mi jedno shlédnutí nestačí. Potěší i "minihra" na webu seriálu, kde se dozvíte několik zajímavejch vsuvek okolo postav, misí a trošku si pofrčíte po Berlíně. Seriál má i chytlavé, našlapané intro s tématickým songem od Davida Bowieho, a celkově hudba je excelentní, hlavně ty špionážní instrumentálky v pozadí. 10/10

• 20.11.2017  13:10
    Eminem - Sing for the Moment (hudební videoklip) (2003)

Můj nejoblíbenější videoklip co kdy Eminem natočil. Výborný text (jako obvykle), kde rozebírá jak moc se nás hudba může dotýkat.

• 20.11.2017  12:36
    Eminem feat. Rihanna - Love the Way You Lie (hudební videoklip) (2010)

Prvky horrorcore mixlé s popovějším refrénem, to Eminem vždycky uměl. Špičkovej text a sebevražedné frázování, opět zde naplno využívá svůj hlasovej rozsah a pokud umí v něčem vyniknout, tak narvat do písničky tunu emocí.

• 19.11.2017  20:10
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Prostě to nechápu. Jak zločince můžou lidi obdivovat, a dělat z něj celebritu. Nevěřim tomu, že spáchal ten trestnej čin, ale spáchal spoustu jiných a kriminální minulost je skutečná. Fakt, lidi maj naprosto převrácený hodnoty a už vim, co znamenal klip od Prago Union "Hodiny s Vodotryskem"

• 7.11.2017  13:22

Z tohohle jsem odvařenej. Takhle nějak si představuju hip hopovou písničku, když interpret do ní vloží veškerý emoce.

• 7.11.2017  13:14
    Eminem - Rap God (hudební videoklip) (2013)

Totální masakr, vizuálně nápadité, plné skvělých gestikulací, technicky prvotřídně zarepovaná písnička a úžasnej text.

• 7.11.2017  13:12
    Eminem feat. Rihanna - The Monster (hudební videoklip) (2013)

Tohle není žádnej umělej popík, zde totiž kraluje úplná syrovost a civilizovanost interpreta. Nechybí ostrej projev, špičkovej videoklip a hlavně obyčejný text ze života. "Říkej mi, že jsem šílenej ale mám vizi - jednoho dne budu chodit mezi vámi civilisty, nepozorovaně."

• 7.11.2017  13:09
    Eminem feat. Sia - Guts Over Fear (hudební videoklip) (2014)

Umění je odpustit všem, kteří nám ubližují. Citlivá písnička, perfektní videoklip s úžasným hercem a melancholickej beat. "Raději nahraju Not Afraid 2, než další zkurvený We Made You."

• 7.11.2017  13:07
    Eminem feat. Nate Ruess - Headlights (hudební videoklip) (2014)

Já se zatim utápim v Cleaning Out My Closet, ale k takovýmu kroku, jako je Headlights, je zapotřebí mít skutečný balls a zde naprosto vynikne vývoj Eminema. O kalkulu se zde moc mluvit nedá, refrén podtrhává "přátelskou" atmosféru písničky, a Eminem nezapomene na svůj důraz v projevu a opět využívá svůj hlasový rozsah. Textově není co vytknout. Dojme a nadchne.

• 7.11.2017  13:04

Nakonec jsem to přehodnotil - lyricky to je precizní. Tolik autorit v jednom klipu, dlouhé sloky u každýho z nich, pravdivá výpověď a gestikulace v klipech. Atmosféricky pohlcující, mrazivé, temné jako samotný Detroit. Royce je frajer, jeden z nejvíce uvěřitelných Mc's, Big Sean se prezentuje s biografickou slokou, Danny Brown technicky nadanej a má úžasný frázování a nakonec Eminem, hlava celého Shady Records, osobnost a charakter. Žádné drahé hadry, pouze šusťáky a maximum talentu. "Dotáhl jsem to do rádií? Naserte si, mainstreamová image se mi hnusí, pořád si na tý sračce nezakládám. Jsem pořád opravdovej - nenuťte mě krást auto, raděj vezmu svý kámoše k prodejci Mercedesu."

• 2.11.2017  22:03
    Oggy a švábi (TV seriál) (1998)

Naprostej akční náser, nostalgie, dětství a prostě i nyní se při tom tlemim jak démon. Ujetost, hlavně měnící se rozměry bytu Oggyho a tuna nesmyslů, ve prospěch zábavy. Na čem jedou ti tvůrci?

• 1.11.2017  15:23
    Ray Donovan - Série 5 (série) (2017)

Už se to hrozně táhlo. Atraktivní Los Angeles se moc nevyužívá, stupidní scény se mixují s klišé a občas se objeví slušný souboj. Chybí zajímavější témata, lepší postavy v konfrontaci s Rayem. Ani mě moc nenapadá co psát k týhle řadě, protože se toho moc nedělo. Konec série by měl bejt konec seriálu.

• 29.10.2017  13:51
    Wheelman (2017)

Vydržel jsem asi 40 minut, pak jsem to přepínal. Nebavilo mě to vůbec, táhne se to neuvěřitelným způsobem. Grillo není tak atraktivní herec, jako Tom Hardy, kterej zvládl podobnou roli i bez akčních scén. Navíc proč bych měl fandit týpkovi, kterej s vědomím, že má doma dceru a ženu, dělá takovou práci? Bylo mi to úplně volný.

• 24.10.2017  16:56
    24 hodin - Série 1 (série) (2001)

Levná vizuální stránka, CTU v plenkách, první náročný den pro Bauera, na kterej nikdy nezapomene. Rozpočet není nijak oslňující a lze to vidět na akčních scénách, kterých moc není. Často se střílí, průstřely jsou znatelný, editing není zmatený, přebijí se, působí to hlavně plně realisticky, kdy agenti kontrolují například stíny po podlaze, podle kterých se orientují, či dle hluku. Stejně 24ku milujeme kvůli neúspornýmu adrenalinu a fantastickýmu Sutherlandovi, kterej se pro Jacka narodil. V čem seriál exceluje, tak civilizovanost hlavní postavy - pokud záporáci odprásknou nevinnýho člověka před ním, začne řvát a sesype se, rozhodí mu to psychiku - i v zajetí však čte okolí a je pořád uprostřed akce. Padá na něj velká únava, v mnoha scénách se mu zavíraj oči, zašpiní se od krve, je plnej modřin, je úplně uvěřitelný - z masa a kostí. Projevuje emoce, nebojí se k riskantním činům pro dobro ostatních. Naneštěstí podléhá emocím, takže si vyřvává hlasivky a musí ho uklidňovat věrný přítel Tony s nadřízeným Masonem. Jack Bauer je jinak zřejmě nejvíce profesionální agent v terénu, co jsem kdy viděl v nějakým seriálu/filmu - styl držení pistolí, taktickej postup, vyjednávání, dialogy, mentalita, fyzička. A je schopen svoje skills ventilovat i jinak než silou. Úžasná postava senátora Davida Palmera je definicí charismatu, spravedlnosti a morálky. Jejich přátelství, spolupráce eliminuje slabší stránky seriálu. A hlavně a především ta nejistota, která se táhne celou sérií, může za mou posedlost seriálem. Je to napínavé, strhující, logické a realistické. Rozhodně to není pro každýho.

• 23.10.2017  23:54
    Linkin Park: Rock am Ring (koncert) (2004)

Linkin Park v nejlepší formě. Emoce z toho třískaj neustupujícím adrenalinem, Mike Shinoda je úžasnej kormidelník - jakmile jede Chester sóla, tak Mike je stále důležitou součástí, komunikuje s fans, hecuje je, koordinuje jejich nadšení, které přenáší na zbytek kapely, kdy i takovej Han u kláves skáče a Brad Delson při hraní těch apokalyptickejch riffů si zpívá texty písniček. Chesterovi nedochází dech a jeho rozsah na tomhle koncertě je šílenej. Může za to i super zvuk. Při nástupu "Don't Stay" se mi už postavil, protože tak nádherný intro, takovou gradaci jsem nedokázal unést a nenechala mě klidnýho při explozi všech nástrojů.

• 23.10.2017  23:39
    Linkin Park: Bleed It Out (hudební videoklip) (2007)

Vtipnej klip, výbornej text, Shinoda skvěle rapuje a Chester si opět trhá hlasivky. Prostě paráda. Kvůli feelingu, kterej na mě aplikují alternativně metalový Linkin Park je miluju.

• 18.10.2017  21:21

Je to prostě nudný, chcípne jedna nedůležitá postava, na kterou si už vůbec nevzpomínám, vůbec se nic neplánuje, žádná taktika, všechno se zvládne, film je plnej nesmyslů, akční scény mě nebavěj, bitky maj hroznej střih a chování postav nelogický. Nefunguje to ani jako komedie, protože se film bere tak strašně vážně. Kecy o rodině a závěrečnej proslov je prostě WTF, když ohrožují běžně civilisty. Statham, Rock a chvíli Evans. Zbytek mi je u prdele. Diesel nesympatickej. Fascinuje mě, kolik chyb dokážou narvat do velkofilmu, přijde mi to odfláklé a o ničem. Záporačka je nudná. Asi je důležitější sledovat fotbal malej holek, než pořádnou strategii pro další akci... Jinak Paul Walker tam hrozně chybí.

• 14.10.2017  19:39
    Spojenec (2006)

Absolutně jsem to nepobral a působilo to na mě jako úplná komedie, funková muzika, hlášky.. wtf. Nemám rád natahovaný filmy bez odpovědí, na které musim čekat celej film.

• 14.10.2017  03:15
    Město (2010)

Utahaný jako prase, mnoho dialogů, které vyústí do prázdna a vysoce nepravděpodobný vztah mezi hlavní postavou a obětí z banky, jež navíc postrádá pořádnou chemii. Akční scény fajn, hlavně ozvučení zbraní. Celkem mi v první polovině vadil střih a mnoho záběrů, které jsou naprosto o ničem a nemaj pro film význam (Affleck se 5 sekund převaluje v posteli, trošku si zacvičí na 5 sekund) a celkem to zdržuje. Závěr nezajímavej. Herecké obsazení skvostné a bylo to solidně zahraný. Špičková minimalistická hudba po celej film.

• 13.10.2017  18:08

Utahané celkem, nesourodé. Ale zábavné, lepší než první díl. Bitch lady je strašně sexy a miluju jí! Akce mi přijde víc a je lepší. Hlavně veškeré ruční souboje maj solidní choreografii, co mě mile překvapilo. Vizuál a veškeré ty barvy jsou pastvou pro oči. Odkrytí minulosti tvora je zajímavé, ale celkově se to prostě zbytečně táhne. Ukončení filmu mi přijde dobrý. Chybí mi ten hlasitej smích toho smajlíka. O chapadlo lepší než jednička.

• 11.10.2017  03:11
    Baby Driver (2017)

Výborná audiovizuální stránka, perfektně sestříhaný do rytmu vybraných tracků. Přesto mam pocit neúplnosti. Dvě akční scény jsem si vychutnal, a to je vše. Jinde se předvede totiž Baby Driver jen okrajově, chvilkově. Pěší naháněčka a úvodní se Subaru jsou skutečně skvostný. Elgort je celkem fajn chlapík, bavil mě i s improvizací, Kevin Spacey hláškuje a hraje královsky, účast Bernthala potěšila i když byla chvilková, Joe Hamm si krade scény pro sebe, Lily James je moc pěkná, Jamie Foxx výraznej zmrd, kterej to občas okoření taky slušnou hláškou a u scén se starým pánem jsem se bavil. Je to dost muzikálové a jelikož nemám žánrové mantinely, soundtrack jsem si užil, ačkoliv mi zde prostě chybí nějakej výraznější hit. Akce je solidně nasnímaná, jen občas se stane, že se střihne přes osu a některé drifty bych si přál vidět z jiného kamerového úhlu. Překvapilo a potěšilo mne, že film je dost nelineární a vývoj příběhu byl dost nepředvídatelnej. Konec férovej, i mladej si svoje odkroutí. Nejvíce mi vadila některá samoúčelnost scén (dvě rudé auta vedle sebe, respawnutí Dodge, bo policajt co si potřebuje odskočit na toaletu), na druhou stranu mi udělala radost interakce s okolím a celkově kulisa, kdy lidi něco dělaj/bo mluví na sebe na ulici.

• 29.9.2017  18:17

Námět o tom, že kdesi po New Yorku bloudí ex-mariňák/ex-profi zabiják, chce se uchlastat k smrti, je špičkovej v bojovejch dovednostech a oplývá hrdinským komplexem je pro mě jako stvořený. James Caviezel ve své životní roli. Tolik emocí, kolik ze sebe doluje, dost mu napomáhá jeho "boss", Michael Emerson, oba maj výbornou slovní zásobu, perfektně se doplňují, vtipkují a jejich bravůrní chemii dokresluje špičkovej soundtrack. Akce je hodně, trošku zamrzí, že přestřelky nepůsobí tak živelně jako v jiných seriálech, zvuky zbraní i výstřely jsou dost otupený a krev téměř není, zásobníky se však mění, díry ve zdech po kulkách potěší oko detailisty. Bitek je podstatně víc, jsou dynamické, realistické, Caviezel tasí chvaty z Krav Maga a Wing Chun, jeho práce s loktama jsou pastvou pro oči a hlavně často využívá můj oblíbený útok na krk, dlaní. Občas je znát, že nějakej chvat nezapadne a editing není zrovna nejlepší - v počátku velké množství střihů, nebo nepříjemné položení kamery. Naštěstí dojde k upgradu, odzbrojování v plné parádě, Caviezel veškeré bojové dovednosti zvládá s přehledem (fantastický souboj proti profi zabijákovi v bytě, e22). A rozhodně nechybí ani stealth akce - nenápadné sledování, focení, odposlouchávání, prostě to co mi schází u jiných akčních filmů, je zde v plné míře. Oba herci navíc táhnou celej seriál svým charismatem. Doplňuje je krásná Taraji Henson a Kevin Chapman, kterej fakt perlí. Akční scény taktéž dokresluje hudba, hlavně "bourne theme" při nějaké bitce, kdy Reese neohroženě jde vstříc protivníkovi a rozjede skills v plné parádě. Nejlepší díl rozhodně e21, hodně citlivá epizoda, smutná a osobní. Seriál rozhodně nabízí i masivní množství filozofických debat, takže jsem se bahnil v nadšení a spolu se šepotem Caviezela je to slast pro uši. Obě postavy jsou navíc hodně zranitelné, uvěřitelné a proto můj vztak k nim je silný. Prostě mám pocit, jakobych tam s nimi byl, prožíval to co oni a cítil každou kulku na těle, každou udělenou ránu co schytá Reese. Je zde navíc plno vedlejších postav, co určitě stojí za podrobný popis (Elias, Zoe), ale to by bylo skutečně na dlouho. Přijde mi to napínavé, bohaté, má to zvraty, výbornej scénář a je to hodně detailní.

• 26.9.2017  02:37

Přeci jenom si myslim, že to mohlo být údernější. Snowden mohl ukázat nějaký ten program v praxi, a nějaká témata by si zasloužila prohloubit. Co mě však děsilo, tak vcítění se do něj samotnýho. On to dělal tu práci, uvědomoval si to špatný a jako jediný s tim vystoupil i když věděl co ho čeká. Posledních pár dní na svobodě: co potom? Neustále se ohlížet přes rameno? Žádný klidný spánek? Žít omezeně s faktem, že během pár let se mi vyčerpá azyl? Žít se svědomím, že ty svinstva budou pokračovat a bude se to stupňovat? Žít s pocitem, že lidem je vlastně jedno co se ve světě děje, pač se jich to netýká? Svět potřebuje kontrolu, nějaké hranice a omezení, ale rozhodně né nulové soukromí a nadbytečné škatulkování. Nejsem pro žádnou stranu, nejsem pro žádnýho prezidenta, věřim v rovnováhu, zlatej střed, antihrdinství a chci žít v bezpečí, v klidu, mít své soukromí. Nejsem rozhodně žádný paranoidní týpek, ale dokážu si připustit, že v budoucnosti se tohle masivní sledování může dostat až k nám a bude to tak enormní, že s tim nic nepůjde dělat. Trošku jsem se nechal unést, Snowden je jinak hrdina v pravým slova smyslu. Diplomaticky, přirozeně, logicky vypustil informace a nijak neohrozil vládu, která se však brání ostrejma. Přeju mu, ať se mu daří, ať žije v klidu s rodinou. Je to zásadní, důležitý a prostě mě děsí, že tohle všechno je realita. Týká se to nás všech - my v tomhle světě žijeme. Otázkou však zůstává, kam až dopustíme, aby tohle zašlo.

• 26.9.2017  02:29
    Pustina (2006)

Solidní námět, kde absentuje nějakej hrdina a sledujeme jen kroky bandu těch největších zmrdů, které pronásleduje ex-mariňák se svýma pejskama a připravuje na ně pastě, střílí je kuší a s nikým se nesere. Poslední bitka na nože hodně brutální a úderná. Toby Kebbell charismatickej frajer, Pertwee klasickej boss. Úvod vtáhne okamžitě a film si drží slušné tempo, takže ani nenudí.

• 20.9.2017  14:47
    Linkin Park - Points Of Authority (hudební videoklip) (2001)

Apokalyptickej náser, tohle mě v práci nakopalo do prdele. Asi nejlepší a nejbestiálnější kytarovej riff, co jsem kdy slyšel. Track má tak nadupané tempo, že nevim z čeho bejt odvařenej víc.

• 12.9.2017  09:33
    Linkin Park: Papercut (hudební videoklip) (2001)

Špičkovej doubletime Shinody, precizní text, nechutnej klip a vražedné tempo.

• 12.9.2017  09:33
    Linkin Park - Somewhere I Belong (hudební videoklip) (2003)

Nejdůležitější track na Meteoře. "Nikdy doopravdy nebudu znát sám sebe, dokud budu tohle dělat na vlastní pěst. A nikdy nebudu cítit nic jiného, dokud se má zranění nezhojí. Nikdy nebudu 'někdo', dokud se od sebe neodpoutám. A já se odpoutám -Dnes najdu sám sebe.."

• 12.9.2017  09:31
    Linkin Park: Numb (hudební videoklip) (2003)

Beznadějný klip, emocionální smršť, navíc vim jaký to je, když člověka nedokážou akceptovat, takového jakej je. Takže i osobní.

• 12.9.2017  09:29
    Linkin Park: From The Inside (hudební videoklip) (2003)

Apokalyptická kytara, chirurgicky přesný zpěv řízlej rapem na pozadí. Refrén je epický. Skutečně, Meteora.. co song, to ultimátní hit.

• 12.9.2017  09:27
    Linkin Park: Faint (hudební videoklip) (2003)

Je až obdivující, kolik textařiny se vešlo do tak krátkého nástřelu. Intro, dvě rapové sloky, refrény, bridge. Zřejmě nejlepší Chesterův "scream" z Meteory. Shinoda má výbornou flow a fantasticky frázuje.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27